Selectiewedstrijden te Haarlem. ATHLETIEK. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 4 JUNI 1932 De wedstrijden te Hamburg. Uit Hamburg: Voor 4500 toeschouwers wer den hier Vrijdagavond internationale atle tiekwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door drie Hollandsche athle- ten. In de 4 x 100 Meter estafette liep het Duitsche Olympische team mee bestaande uit Koernig, Lammers, Borchmeyer en Jonath. Het viertal maakte een uitstekenden indruk De 100 Meter ging tusschen Jonath, Ber ger en Koernig. Jonath won ditmaal met de Hollander op de tweede plaats en Koernig derde. Op de 5000 Meter wist Holland even eens een succes te boeken. Bij de dames won onze landgenoote Mej. Schuurman op zeer gemakkélijke wijze het nummer 100 M. in den tijd van 12.1 sec. De 5000 M. waaraan onze landgenoot Jan Zeegers deelnam ging hoofdzakelijk tusschen 1-Iolthaus, Dieckmann en Zeegers. Gedurende de laatste halve ronde geraakte'Dieckmann achter. Het werd nu een strijd tusschen Zee gers en Holthaus. Met een fraaien spurt en een voorsprong van slechts eenige meters kwam onze landgenoot als eerste door de finish in den tijd van 15 min. 16.4 sec. Dc voornaamste uitslagen luiden: 100 Meter: 1. Jonath 10.4 sec., 2. Berger 10.7 sec., 3. Koernig 10.7 sec. 5000 M.: 1. Jan Zeegers, 15 min. 16.4 sec.: 2. Holthaus 15 min. 16.8 sec., 3. Dieckmann 15 min. 20 sec. 100 M. voor dames: 1. Mej. Schuurman 12.1 sec., 2. Frl. Wolnes 12.4 sec. Bij dc 4 x 100 Meter estafette zegevierde het Duitsche Olympische team. waarin medcliepen Koernig, Jonath, Lammers en Borchmeyer in den tijd van 41.9 sec. WATERPOLO „DE WATERRATTEN". A.s. Zondag neemt de H. Z. en P. C. ,.De Waterratten" met het eerste zevental deel aan den Waterpolodag van U. Z. C. te Utrecht. Met een gezelschap van ongeveer dertig personen gaat zij met een autobus van de Groote Markt; vertrek omstreeks fl uur. LAWNTENNIS DF. COMPETITIE. Het programma voor Zondag as. luidt: Eerste klasse: Leimonias IIHaarlem Haarlem IIKralingen Tweede klasse: T. C. H.Velserbeek T. C. S. B—Terry Westrust—T. C. H. 2 Koog Zaandijk2Advantage ShellWestrust 2 T. C. S. B 2—T. C. H. 3 Leiden—T. E. D Derde klasse: T. E. D. 2Duinlust BonsoGame and set Velserbeek 2Groenendaal Game and set 2Groenendaal 2 Duinlust 2Heemstede Advantage 2T. E. D. 3 Duinlust 3Westrust 3 'T. C. H. 4—T. C. S. B. 3 Kat 2—Try Groenendaal 3V. V. G. A 2 QuickGame and set 3 Westrust 4Koog Zaandijk 3 Voor vele competitie-teams reeds de laatste competitie-Zondag; voor andere clubs de be slissende Zondag in verband met het al of niet behalen van het afdeelingskampioen- schap. De volgende week reeds beginnen de restanten-Zondagen gevolgd door de wed strijden van afdeelingskampioenen. En daar na de tournaments! Voor onze stedelijke eerste klassers is het Zondagavond absoluut sluiten van de com petitie. Restanten zijn er niet meer af te werken en.degradatiewedstrijden worden in de tenniswereld niet gespeeld! Haarlem I gaat uit naar Leimonias n om het seizoen vermoedelijk te sluiten, zooals het voor hen begonnen is: met een nederlaag. Haarlem 2 ontvangt aan de Spanjaards laan Kralingen; de zesde wedstrijd der re serve-Haarlemmers zal ook de zesde neder laag worden. Tenminste, als er op deze laat ste dag geen tennis-wonderen gebeuren. In de tweede klasse spelen enkele sterke Haarlemschc teams. T. C. H. speelt op de banen van het Ken- nemer Lyceum een kampioenstsrijd, die aan de Haarlemmers zoo goed als zeker het be geerde zal brengen. Daarmede zullen Blom cs. den eersten stap op den weg naar de eerste klasse gezet hebben. Op Stoop's banen heeft de ontmoeting T. C. S. B.—Terry plaats. Laatstgenoemde club is zeker favoriet voor het afdeelingskam- pioenschap, maar T. C. S. B. is zeker niet kansloos. Het winnen of verliezen van een enkele partij (en dit hangt slechts af van de winningstroke in de laatste game van de laatst-e set!kan hier een groote beteeke- nis krijgen. De stand in deze gelijkwaardige afdeeling is: gesp. gew. verl. Terry 5 20 15 K. E. K. 5 19 16 T. C. S. B. 5 17 18 Joy 5 14 21 Maar ook de wedstrijd WestrustT. C. H. 2 op Wimbledon's tennispark is van beslissen de invloed. Hier heeft ieder team het lot in eigen handen. Alleen heeft Westrust een niet onbelangrijke» voorsprong, zooals het rang lijstje laat uitkomen. gesp. gew. verl. Westrust 5 26 9 T. C. H. 2 5 23 12 Animo 5 12 23 Topspin 5 9 26 De beide Haarlemschc teams zijn onbe reikbaar voor de beide anderen geworden. Westrust komt bij een 2—5 nederlaag tegen T. C. H. 2 nog maar gelijk. Dat de club van Cassee c.s. het zoover zou laten komen, ge- looven wij niet. Ook al zou zelfs een 34 nederlaag toch het afdeelingskampioenschap brengen. Westrust zal het seizoen met een overwinning willen sluiten. T. C S. B. 2 speelt eveneens op Stoop's banen een belangrijke wedstrijd. Al is de kans voor het kampioenschap voor 75 pet. verstreken, geheel verkeken is zij dus nog niet en wij denken dat T. C. H. 3 dat zal moeten ontgelden. T. C. S. B, 2 won van Sharp waarom zou Deuce 2 zulks niet eveneens kunnen? En dan zou een T.C.S_B.-zege maar dan een flinke, aan T. C. S. B. het kampioen schap kunnen bezorgen. De stand in deze afdeeling ts: gesp. gew. verl. Sharp 5 25 10 T. C. S. B. 2 5 22 13 Deuce 2 4 12 16 T. C. H. 3 4 4 24 De andere t.wcede k lassers spelen uitwed strijden. Advantage, reeds kampioen van i afdeeling 10 tweede klasse speelt dus een eere-wedstrijd tegen Koog Zaandijk. De stand van deze afdeeling luidt: gesp. gew. verl. Advantage 5 30 5 Groen Wit 3 5 18 17 Koog Zaandijk 5 17 18 Pr. Juliana 2 5 5 30 Tenslotte speelt T. E. D. uit tegen Leiden doch deze wedstrijd brengt geen beslissing voor de eertse plaats daar Thor het kam pioenschap reeds binnen heeft. Alleen zou T. E. D. er misschien in kunnen slagen de üataste plaats te ontloopen, doch daarbij is de medewerking van haar voorganger (Mattenklopper) noodig. Misschien helpt Thor daar nog een handje aan mede. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. DE TWEEDE DAG. Vrijdag werden de wedstrijden voortgezet. Het eerste nummer was de Twee zonder stuurman (beslissing). De deelnemende ploe gen waren Nereus (Bom en de Wit) en Triton (Roelofsen en Roëll), Beide ploegen begonnen goed met een tempo van 38 slagen. Op 500 meter leidde Triton met een halve lenge. Het verschil was even later een volle lengte. Op de laatste 500 meter kwam Nereus krachtig opzetten. Op ongeveer 100 meter voor het eind was Nereus nog slechts een paar meter achter. Beide ploegen sturen dan naar het midden van de baan, waarbij Nereus de Tritonploeg aanvoer. De ploegen lagen een oogenblik stil. Ze roeiden echter daarna weer door. Triton kwam eerste aan in 7 min. 42 sec., doch doordat de aanvaring in neutraal water plaats vond, werd de strijd ongeldig verklaard. Triton was bereid den wedstrijd over te roeien, doch Nereus, dat heden Zaterdag nog in de oude vier moet roeien, voelde daarvoor niet-s. De wedstrijd wordt dus niet overge roeid. Oude skiff. Arsa (Boerma) en Laga (van Dongen). Arsa neemt bij den start dadelijk de leiding. Later loopt Laga echter in. Op 1000 meter heeft Laga een kleinen voorsprong veroverd, die op 1500 meter tot 11/2 lengte is vergroot. Van Dongen loopt meer en meer uit om met 4 lengten verschil te winnen in 7 min. 49 2/5 sec. Skiff voor beginnelingen. Voor de over- naadsche skiff komen in de beslissing Arsa (F. J. N R. Ooms) en Willem III (A. W. Gme- lig Meyling). Willem in won met 4 lengten verschil in 8 min. 27 sec. Jonge skiff. Amstel (B. H. Gosselaar Beer- ta) en Willem III (M. Schroder). Willem Hl nam kort na den start de leiding, die op 500 meter 3/4 lengte was. Het blijkt, dat de ver tegenwoordiger van. de Amstel het snelst is. Na 1000 meter komt er licht tusschen de booten en na 1500 meter leidt de Amstel met 3 lengten. Zij behaalde in 7 min. 55 sec. een gemakkelijke overwinning. Op den Amstel. 's Avonds werd begonnen met het tweede gedeelte van de wedstrijden van de Konink lijke. Het eerste nummer was de overnaad- sche vier (Nereus en Amstel). Bij de Berlage- brug heeft de Amstel een voorsprong van ongeveer 3/4 lengte; hoewel Nereus het tem po verhoogt, is dat voor de Amstel geen be zwaar om den voorsprong geleidelijk te ver- grooten. De Amstel vergroot den voorsprong nog meer en wint met groot verschil in 8 min. 20 sec. De tijd van Nereus was 8 min. 41 sec. Hierna volgt de tweede heat voor dit num mer (Argo, de cadetten en Poseidon). Bij Nereus neemt Argo de leiding, waar door de cadetten als eersten de Amstelbrug passeeren. De cadetten sturen echter slecht, waardoor ze weer achter geraken. Argo wint met een lengte voorsprong in 8 min. 20 sec. In de derde heat starten Laga en Triton. Laga neemt dadelijk de leiding, hoewel Tri ton door een paar spurtjes wat inloopt. Bij Nereus vangt de boeg van Laga een snoek, waarvan Triton gebruik maakt om gelijk te maken. Triton loopt hierna wat uit en komt met 3/4 lengte voorsprong het eerst onder de Amstelbrug uit: het onderling verschil blijft echter gehandhaafd, zoodat Triton met 3/4 lengte verschil wint in 8 min. 15 sec. Jonge acht B. In de eerste heat starten Njord en Laga. Bij de Berlagebrug heeft Laga een paar meter voorsprong, doch door een spurt van Njord komen de ploegen weer ge lijk. Laga wint tenslotte met een lengte in 7 min. 44 5 sec. De tijd van Njord is 7 min. 9 3/5 sec. In de tweede heat starten Dare Devilclub en Argo. De Wageningers laten goed werk zien, waardoor ze hun leiding langzaam vergroovn. De Dare Devils roeien minder rustig. Bij de Amstelbrug heeft Argo twee lengten voorsprong en tenslotte wint zij met drie lengten in 7 min. 16 15 sec De tijd van Dare Devils was 7 min. 23 2/5 sec. Berger. Van den Berge Een schitterend programma. De vier Olympische candidaten te midden van een uitgelezen schare Nederlandsche dames- en heeren-athleten. Peters. voerig op de hoogte zal houden der gelever de prestaties. Hierdoor wordt het volgen van de wed strijd veel aantrekkelijker. Ook in dit opzicht gaat de H.A.V. Haarlem wel met haar tijd mede. De wedstrijden beginnen half twee. xUej. bcnuurman. plaats in. Zooals men weet veroverde deze Haagsche jongedame bij de Olympische Spelen in 1928 de tweede plaats, op ditzelfde nummer. Ook thans maakt zij een goede kans om naar Amerika te worden afgevaar digd. Zondag j.l. in Utrecht sprong zij 1.55 M., doch de springgelegenheid was niet ideaal Vermoedelijk haalt zij Zondag de 1.60 M. Alle voorzorgsmaatregelen, wat aanloop enz. betreft, zijn genomen om haar daartoe in staat te stellen. Dit over de beide dames-candidaten. Hink-stap-sprong. De hink-stap-sprong vormt ditmaal het belangrijkste springnummer door de deelne ming van den Olympische» candidaat Wim Peters. Het zou ons niets vex-wonderen, als de Zwollenaar, die op het oogenblik no. 2 of 3 op de Wereldlijst staat, de 15 M. passeert. Ook voor hem is door het Haarlem-bestuur alles gedaan om sportief zijn uitzending mo gelijk te maken. 100 M. heeren. De 100 M. telt achttien deelnemers, ver deeld over drie series van zes, met een be slissing. De groote belangstelling gaat na tuurlijk uit naar de prestatie van den Olym- pischen candidaat Chris Berger, die zooals reeds gebleken is een uitstekenden vorm ver toont. Onder de gegeven omstandigheden is de gemaakte tijd van vêel meer belang te achten dan het feit, op welke manier hij de race weet te winnen. Om het baanrecord op de Haarlemsche grasmat te verbeteren zou Berger de 100 M. beneden de 10.7 sec. moeten ioopen. Doch zelfs wanneer de uurwerken der tijdopnemers 0.1 sec. langer zouden aanwij zen, kan hij volkomen tevreden zijn, te meer omdat we ons nog in het vóórseizoen bevin den. Voor de bezetting van de tweede plaats zou de veteraan Rinus van den Beige wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Horden en speerwerpen. Verder doen de Haarlemmers W. Kaan en Visser een aanval op het Nederlandse!) re cord, respect, op de nummers 110 M. horden en speerwerpen. Bij gunstige weersomstandig heden maken zij een goede kans om hierin te slagen. Een uitgelezen schare dames- en heeren- athleten uit alle deelen van het land is aanwezig, zoodat het aan de noodige span ning op de verschillende nummers stellig niet zal ontbreken. Doch ondanks deze uit stekende bezetting voorspellen we voor de goed getrainde volledige Haarlem-ploeg eenjge hoopvolle successen, al kunnen het na tuurlijk niet alle eerste plaatsen zijn. Er is weer voorverkoop aan de bekende adressen. Het. begin der wedstrijden is bepaald op half twee; het laatste nummer, de Estafette wordt reeds om vóór half vijf gehouden. Van half twee tot twee uur vinden eenige extra nummers plaats voor juniores en nieuwe lingen (leden van .Haarlem" en de A. V. „1923"). Het groote programma begint precies twee uur. Mogen de wedwstrijden begunstig iworden door fraai athletiekweder! Luidspreek-installatic aanwezig. Een nieuwigheid en speciale attractie bij den athletdekwedstrijd van morgen vormt de luidspreker die het publiek snel en uit- In aansluiting op hetgeen reeds eerder omtrent de deelneming aan bovengenoemde wedstrijden in ons blad is gepubliceerd, geven wij thans nog eenige bijzonderheden van die nummers van het selecte-programma, waar op onze Olympische candidaten: de dames Schuurman en Gisolf en de heeren Berger en Peters uitkomen. 100 M. Dames. Om te beginnen de 100 Meter voor dames. Behalve de wereldrecordhoudster Mej. Schuurman, treffen we deelneemsters aan uit Leiden, Den Haag, Amsterdam en Gronin gen. Zondag j.l. waren we in Utrecht getuige van de dameswedstrijden aldaar gehouden. Mej. Schuuiman liep toen op een niet fraaie baan tegen wind in de 100 M. in 12.3 se conde! Op dc fraaie Haarlem-baan moet: daarom het resultaat, nog gunstiger zijn. Wij hopen van harte dat het Haarlemsche publiek de deelneming van dit stoere Friesche meisje zal weten te apprecieeren door in grooten getale aanwezig te zijn. Haar loopen te Utrecht heeft op ons een flinken. indruk gemaakt. Zoo zal het stellig ook met de toe schouwers gaan. Vrijdagavond startten mej. Schuurman en Berger in Hamburg en slechts door gebruik te maken van het snelste vervoermiddel, het vliegtuig, zal het beiden mogelijk zijn gevolg te gevenaan de speciale invitatie van het Haarlem-bestuur om deze selectiewedstriij- den met hun deelneming op te luisteren. Het hoogspringen voor dames. Onder de twaalf deelneemsters neemt de Olysnpisohe candidate mej. Gisolf een eere Mcj. Gisolf. Kaan.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10