FINANCIEELE KRONIEK. BUITENLAND. Herriot kabinetsformateur. HAARLEM'S DACBLAD ZATERDAG 4 JUNI 1932 De ministerslijst in den afgeloopen nacht samengesteld. - Buitenlandsche Zaken: Herriot, Oorlog: Paul Boncour. Buisson tot voorzitter van de Kamer, Jeanneney tot voorzitter van den Senaat gekozen. De Duitsche Rijksdag ontbonden. Heden een regeeringsverklaring HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Staatspresident Lebrun heeft Vrijdagavond de beraadslagingen inzake de regeeringsrvor- ming aangevangen en tegen zes uur de pre sidenten van Kamer en Senaat ontvangen. Om zeven uur werd Herriot door den pre sident der republiek met de regeeringsvor- ring belast. Herriot heeft de opdracht aan vaard. Herriot. Van het Elysée uit begaf Herriot zich naar de presidenten van Kamer en Senaat en naar den minister-president Tardieu ten ein de hun het gebruikelijke protocolaire bezoek te brengen. Om 2 uur in den afgcloopen nacht is Her riot gereed gekomen. De kabinetslijst luidt als volgt: Minister-president en minister van buiten landsche zaken: Herriot. Binnenlandsche zaken: Chautemps. Justitie: Renault (Linksch democraat). Financiën: Germain Martin (Onafh. linksch). Marine: Leygues (Rad. linksch). Luchtvaart: Painlevé (Rep. soc.) Nationale opvoeding: (vroeger onderwijs) de Monzie. Openbare werken: Daladier. Gezondheid: Godart (dem. linksch). Handel: Durand. Landbouw: Gardey. Post en Telegraaf: Queuille (Rad. soc.) Handelsmarine: Leon Meyer. Koloniën: Sarraut (dem. linksch). Arbeid: Dalimier. Pensioenen: Berthod. Oorlog: Paul Boncour. In de Vrijdagmiddag gehouden zitting der Fransche Kamer heeft de verkiezing plaats gehad van den Kamerpresident en de vice- presidenten. Fernand Buisson werd met 504 van de 545 stemmen gekozen. Ook in den Senaat heeft de verkiezing plaats gehad. Hier voor den opvolger van den president der republiek Lebrun. De radicaal socialistische senator Jeanneney werd met 228 van de 245 stemmen gekozen. In zijn Vrijdagmiddag gehouden zitting heeft het Rijkskabinet besloten den Rijks president te verzoeken den Rijksdag te ont binden. Naar verluidt, zal het decreet van den Rijkspresident inzake de Rijksdagontbinding Zaterdag in den loop van den dag worden gepubliceerd. Bovendien is Zaterdagmorgen een publi catie der Rijksregeering nopens haar pro gram te verwachten. Betreffende den datum der nieuwe ver kiezingen werd nog geen besluit genomen. Bij bijzondere verordening van den Rijkspresi dent zal nog heden bekend worden gemaakt, wanneer deze verkiezingen zullen plaats vin den, doch in politieke kringen verwacht men dat dit vermoedelijk midden of einde-Juli a.s. het geval zal zijn. Duitschland. Motie van wantrouwen tegen de regeering-Braun aangenomen. De Pruisische Landdag heeft Vrijdagmid dag de communistische motie aangenomen waarbij in het zakenkabinet Braun Severing met 253 stemmen 'die der Nationaal Socia listen, de Duitsch-Nationalen. de Duitsche Volkspartij en de Communisten) het wan trouwen wordt uitgesproken. De andere par tijen hebben zich van stemming onthouden, omdat zij de motie van wantrouwen tegen de reeds afgetreden regeering niet toelaatbaar achten. De volgende zitting van den Land dag zal waarschijnlijk den 22en Juni plaats hebben. Griekenland. Een nieuwe regeeringscrisis. Het kabinet Papanastasioe is naar het B.TA. uit Athene meldt afgetreden. De regeeringscrisis is een gevolg van de houding van Venizelos. die waarschijnlijk de volgende regeering zal vormen. Naar men zich herinnert had Papanasta sioe eerst op 27 Mei jl. zijn regeering ge- yormd. Frankrijk. Onderzoek in de zaak- Gorgoelof geëindigd. Het onderzoek in den zaak Gorgoelof is feitelijk geëindigd. De moordenaar heeft een laatste verhoor ondergaan, waarbij hij zeide: „Ik wil sterven, maar men moet mijn op vatting begrijpen. Mijn doel was de wereld te redden van het communisme. Ik koesterde geen haat jegens Doumer, dien ik bewon derde, en die een zeer braaf man was. In dien een ander president ware geweest, zou ik hem eveneens hebben gedood. Engeland. Conflict op Malta bijgelegd. Lord Strickland, de leider van de con- stitutioneele partij heeft de bisschoppen zijn verontschuldigingen aangeboden, dat hij zich in zijn redevoeringen te Malta en Londen heeft laten verleiden de autoriteit van de Kerk aan te vallen Door deze verklaring is een einde gemaakt aan het conflict tusschen Kerk en Staat op Malta. De bisschoppen hebben thans hun bevel niet aan de verkiezingen deel te nemen weer ingetrokken. Lausanne als inleiding op een schuldenaccoord. Nevil Chamberlain, de kanselier van den schatkist heeft aan een journalist verklaard, dat hij hoopt, dat de conferentie van Lau sanne den weg zou effenen naar een deSini- tieve regeling van de herstel- en oorlogs schulden. Daarna dient de conferentie echter te worden uitgebreid en moeten de andere economische vragen besproken worden. Londen vraagt de meeningen over een wereldconferentie. De regeering tracht zich, naar Reuter uit Londen meldt, op de hoogte te stellen van de opvattingen der te Lausanne vertegen woordigde mogendheden inzake de bijeen roeping eener economische wereldconferen tie. Naar verluidt, hebben Frankrijk en Italië hun standpunt reeds uiteengezet. Tot de Duitsche, de Belgische en de Japan- sche regeering zijn thans ook gelijke vragen gericht- Een definitieve beslissing omtrent tijdstip, plaats en program der conferentie zal men eerst kunnen nemen, wanneer ook de ant woorden van deze landen zijn ontvangen. De zaakgelastigden van Duitschland. Bel gië en Japan zijn gisteren in het Foreign Office ontvangen, waar men hen op de hoogte stelde van den stand der Engelsch- Amerikaansche besprekingen nopens het houden der internationale economische conferentie.. Argentinië. Aanzienlijke bezuiniging op de militaire en marinebegrooting. Ten gevolge van de ingrijpende bezuinigin gen op de Argentijnsche militaire en marine begrooting, is de sterkte van het leger ver minderd van 18000 tot 12000 man. en van de marine van 6000 tot 4000 man. Het aantal infanterie-regimenten is verminderd tot tien, cavalerie-regimenten tot acht, artillerie-re gimenten tot drie en het aantal regimenten pioniers tot. twee'. Het aantal divisies is ver minderd van vijf tot 3. Gedurende twee jaar wordt de opleiding van cadetten op de mili taire- en marinescholen stopgezet. Alle extra toelagen en vergoedingen aan officieren zijn geschrapt. De Argentijnsche regeering zal door haar delegatie ter ontwapeningsconferentie te Genève de aandacht vestigen op dit voorbeeld van practische ontwapening. Amerika. Belastingverhoogine bij wijze van proef! Het Huis van Afgevaardigden en de Se naat zijn naar Reuter meldt in den loop van de bespreking over het in overstemming brengen hunner wetsontwerpen tot vermeer dering der staatsinkomsten tot een accoord gekomen met betrekking tot het bij wijze van proef verhoogen der inkomstenbelasting De beide Huizen zijn het nu ook eens gewor den over het wetsontwerp in zake de belas ting-ontvangsten, dat thans definitief wordt opgesteld. Duizenden oud-strijders naar Washington. Meer dan 5000 oud-strijders uit alle dee- Ien der Vereenigde Staten zijn thans op weg naar Washington om zich te voegen bij de reeds aangekomen duizenden, ten einde het Congres te verzoeken onverwijld het wets ontwerp aan te nemen inzake de uitbeta ling der hun toegezegde premie, tot een ge zamenlijk bedrag van twee milliard dollar. De politie neemt maatregelen tot het ver schaffen van tenten voor het huisvesten der betoogers. Men maakt zich evenwel ongerust dat, indien gratis voedsel en andere levens behoeften worden verstrekt, daardoor een leger van behoeftige» zal worden gelokt, waarover men geen baas kan blijven. Steun aan de obligatie-markt. J. Pierpont Morgan deelt, volgens een Rcu- ter-telegram uit New-York mede, dat reeds een maatschappij is opgericht onder den naam van Security Investment Corp., die ten doel heeft de obiigatiemarkt te steunen. Reeds is 100 mill. doll, toegezegd. Geweldige overstroomingen in Oklahoma. NEW-YORK, 3 Juni (V. Dl In ie stad Oklahoma is de North Canadian River ten gevolgen van een dagenlang aanhoudende regen buiten de oevers getreden; een zeer groot gebied is geheel vernield. Tot nu toe worden 5 dooden gemeld. Meer dan 1000 families zijn dakloos geraakt. NEW-YORK. 3 Juni (V. DDe overstroo mingen in Oklahoma hebben verwoestende gevolgen gehad. Alle lijkenhuizen zijn vol gewonden. De materieele schade bedraagt vele honderdduizenden dollars. Behalve de dieren van den dierentuin is een groote hoeveelheid vee verdronken. Japan. Saito over den politieken toestand. Minister-president Saito heeft in het par lement een belangrijke rede gehouden. Hij herinnerde o.m. aan de bepalingen der Ja- pansch-Chineesche overeenkomst en deelde mede, dat in deze omstandigheden was be sloten. alle militaire strijdkrachten terug t-e roepen overeenkomstig de mededeeling van den minister van Oorlog van 11 Mei jl.. aan gezien de regeering er van overtuigd was. dat de bevriende mogendheden alles in het werk zuilen stellen om den duurzamen vrede te Sjanghai te handhaven. Het blijft echter beslist noodzakelijk, maat regelen te nemen opdat zoowel Chineezen als vreemdelingen in vrede en veiligheid te Sjanghai kunnen leven en de welvaart, van deze groote internationale metropolis in stand kan blijven. In Mandsjoerije ontwikkelt de nieuwe staat zich gunstig. De Japansche troepen in Mands joerije zien zich gedwongen om hun bescher mende functie uit te breiden teneinde de nieuwe regeering aldaar te behoeden voor ge beurtenissen, die leven en eige'ndom van Ja pansche onderdanen in gevaar zouden kun nen brengen. Inmiddels hebben ook de ban dietenbenden van niet-georganiseerde solda ten in Noord-Mandsjoerije het noodzakelijk gemaakt dat de Japansche troepen de belan gen der Japansche onderdanen in dit- gebied beschermen. Daarbij heeft men altijd de grootste zorg er voor gedragen, om de belan gen der Sovjet-Unie niet te schaden. Als er' niettemin gesproken wordt over oor logsgevaar tusschen Japan en Rusland, is dit volkomen onjuist en. kan Saito slechts een beroep doen op het gezonde verstand van het volk om zich door dergelijke geruchten niet te laten misleiden. Uitvoerig besprak Saito voorts Japan's ver houding tot den Volkenbond. De Japansche regeering had geprotesteerd tegen toepassing van artikel 15 van het Volkenbondspact. doch de ingestelde Volkenbondscommissie had zij de grootst mogelijke faciliteiten verleend Ten aanzien van de Ontwapeningsconfe rentie sprak Saito de hoop uit. dat deze tot gunstig resultaat moge leiden wat de Japan sche regeering mogelijk acht door de hand having van het door haar'ingenomen stand punt. China. Hailoen door de Japanners ingenomen. De Japansche troepen hebben tezamen met Mandsjoerijsche regeeringstroepen in den nacht op Vrijdag de stad Hailoen in genomen. Hailoen vormt het eindstation van de be langrijkste spoorbaan en is strategisch van groote beteekenis. De regeering beroept zich opnieuw op den Volkenbond De Chineesche regeering heeft den secre taris-generaal van den Volkenbond een tot nog toe strikt vertrouwelijk memorandum doen toekomen, waarin nogmaals een drin gend beroep wordt gedaan op de buitenge wone Assemblée en de Commissie van Ne gentien om terstond maatregelen te nemen om een verdere verscherping van den gespan nen militairen toestand in Mandsjoerije te verhinderen. De vijandelijkheden in Mands joerije zijn nooit gestaakt. De bezetting van Mandsjoerije door de Japansche troepen gaat verder. Nieuwe troepen worden geconcen treerd. In den komenden tijd kan een aanval over een groot front op de Chineesche troe pen worden verwacht. De Mandsjoerijsche regeering is geheel in handen van Japan ners. Men verwacht, dat naar aanleiding van dit memorandum de Commissie van Negen tien op 12 Juni a.s. te Genève zal bijeen ko men. Zuid-Afrika. Bevolking van Natal voor afscheiding? Bij de beweging voor de scheiding van Natal van de Unie van Zuid-Afrika hebben zich plotseling negen tienden van de be volking der provincie aangesloten. Reuter's bijzondere correspondent kreeg deze inlichting zoowel te Maritzburg als te Durban en er zijn aanwijzingen, dat zij waarheid bevat. Het is het antwoord der bevolking van Natal op den wcnsch van de regeering der Unie om de provinciale raden af te schaffen en op de onafgebroken krach tige compagne ten behoeve van het Afri- kaansch door de Afrikaansche bevolking. SCHIP IN HET KANAAL GEZONKEN. DE BEMANNING GERED. Woensdag is in het Kanaal, tijdens dikken mist een Zweedsch stoomschip met een En- gelsch in aanvaring gekomen. Het Engelsche schip zonk binnen enkele minuten. Het ge lukte de bemanning van het Zweedschc schip dc equipage van het Engelsche te redden. De staat en het kapitaal. Overvloed en loonsverla ging. Nieuw laagterecord voor dollarleeningen. Flauwe stemming voor Duit sche waarden. Lagere koersen op de aandeelen- markt. Vergelijkende koersen. Het is ons gebleken, dat vele beleggers, houders en koopers van Nederiandsche staatsfondsen, over ons vorig artikel niet bijster tevreden waren. Wat zoo heeft men gevraagd zijn de Nederiandsche staatsobligaties niet meer absoluut betrouw baar en moeten wij dus uit uw beschouwin gen van de vorige week de conclusie trekken dat u niet meer tot aankoop van dergelijke obligaties durft aaviseeren? He: antwoord op deze vraag behoeft onzerzijds niet ont kennend te zijn. Wij zien geen reden waarom men thans niet beschikbare gelden in Ne deriandsche staatsobligaties zou beleggen. Wij constateeren de vorige week slechts dat er van een absoluut vertrouwen, gelijk dit vroeger bestond, thans geen sprake is en dat dit scherp aan het licht- treedt in de hooge rente, we Ike de staat thans voor de ge leende gelden moet betalen. Wij signaleer den de vorige week het opmerkelijke ver schil tusschen de rente van het schatkist-pa pier dat een jaar of korter loopt en do rente welke de staat voor zijn nieuwe miïlioenen- leening den belegger moet aanbieden om van het welslagen der uitgifte zeker te zijn. Dit verschil in rente illustreert het groote wan trouwen ten opzichte van een meer ver- w ij derde toekomst, een wantrouwen waaraan ook de Nederiandsche staat en de Neder iandsche gulden niet ontkomen. We hebben er de vorige week den nadruk op gelegd, dat de Staat in dezen tijd van de eene helft der bevolking- leent om er de andere mee te steunen en daar deze steun- actie nog steeds word't voortgezet, blijft het een open vraag langs welken weg de Staat zich van de benoodigde geldmiddelen zal kun nen voorzien. Hiertoe staan hem natuurlijk verschillende wegen open. die tenslotte alle op één punt nJ. bij het kapitaal uitkomen, dat, in welken vorm ook. de steeds zwaar der drukkende lasten van den Staat zal moeien dragen. Men kan hierbij denken aan het Engelsche systeem, aan een verlaging van de goudwaarde van den gulden, gelijk reeds is voorgesteld, aan een gedwongen conversie e.d. maar in welke ridhting de op losten g ook moge worden gezocht, zeker is, dat de Staat met het kapitaal nog een minder smakelijk appeltje zal hebben te schillen. Dit is dc reden waarom wij van meening zijn, dat ook de koopers van 5 pets. obligaties a pari, hun bezit niet als een absoluut- veilige belegging kunnen beschouwen, waarbij echter tevens moet worden opgemerkt dat er thans in heel de wereld van een veilige belegging geen sprake meer is Belegging is tot op zekere hoogte speculatie geworden, een speculatie op de ontwikkeling der steeds meer gecompliceerde verhoudingen in het ruilverkeer der volkeren en in het ruilverkeer binnen de grenzen des lands. De groote tegenstrijdigheid tusschen wat de één en de ander voor het door hem «geproduceerde pro duct ontvangt, heeft de normale verhou ding tusschen voortbrenging en verbruik verbroken, met het gevolg dat deze crisis een crisis van overproductie -wordt genoemd, ter wijl er in velekringen ai-moede en gebrek wordt geleden. En het opmerkelijke hierbij is, dat het niet zelden juist de producent Is. die tegelijkertijd veel produceert en er zelf niets van kan gébruiken. We herinneren ons te hebben gelezen dat een boer een mand met duizend eieren aan den kooper overgaf en de kinderen den vader bedelden om toch enkele voor zich te mogen achterhouden. Er was dus in dat gezin overvloed van eieren, maar de leden van dat gezin moesten zich daarvan geheel onthouden Waarom? Omdat de boer de opbrengst der eieren noodig had Iaat ons maar zeggen, voor den aankoop van k'.eeding of van een machine, of voor de be taling van zijn belasting, waarin de oneven redig hooge loonen en salarissen in andere bedrijven liggen opgesloten. Dergelijke ge vallen doen zich herhaaldelijk voor en leve ren wel het bewijs, dat deze crisis maar niet met enkele machtsspreuken kan worden op gelost. Wij dwalen echt-er op deze wijze wel wat ver van het beursterrein af en keeren dus schielijk op onze schreden terug om te con stateeren. dat op alle beurzen gedurende de eerste helft der week de stemming overwe gend flauw was. Het wantrouwen in den dol lar was een schrikbeeld dat de houders van dollarleeningen tot verkoop noopte, zoodat ook Nederlandsch-Indische dollarleeningen een nieuw laagterecord bereikten. Gelukkig heb ben ze zich later eenigszins kunnen herstel len. nadat op aandrang van president Hoover alle belastingontwerpen zijn aangenomen en daardoor de begrooting sluitend is gemaakt. Men heeft hieruit de conclusie getrokken, dat men in Amerikaansche regeerlngskringen van een inflatie van den dollar toch niets wil weten en zich bezorgd maakt over de groote goudexporten van den iaatsten tijd. Ook voor Duitsche waarden was het aanbod door gaans overwegend. Het aftreden van Dr. Brüning als Rijkskanselier wekt nieuwe onzekerheid ten aanzien van de vraag of Duitschland met het buitenland to: een vreedzame oplossing der geschillen zal kun nen geraken, terwijl tevens de twijfel aan de handhaving der partiouliere schulden is ver groot. De koersen van de meeste Duitsche obligaties, waarop thans nog rente wordt betaald, wijzen er wel op, dat spoedig de stop zetting der rentebetalingen verwacht wordt, waaruit dan weer nieuwe verwikkelingen zullen ontstaim. Hoewel sinds hei midden der week de stemming op de beurzen Iets beter is geworden, zijn de koersverliezen op de aandeelenmarkt sinds de laatste weken weer belangrijk. Met de balanspositie der maatschappijen wordt nog nauwelijks reke ning gehouden. Alleen wanneer er nog een behoorlijke kas aanwezig is. wordt voor de aandeelen nog een redelijke koers be taald. Wij geven hieronder een staatje, waar uit de koersbowegingen van de laatste weken blijken. H.K. 2 Jan. 2 Mei 1929 1932 1932 thans 4 1 '2?ó Ned. 1917 101 1/4 05 1 '2 97 15 16 97 3'4 4% idem 1931 89 7 16 92 7'8 97 3/4 6",', Ned. Indië 1922 A s 1037/16 86 1'2 88 7 8 80 1/4 6?» idem 1923 105 3.4 57 1"2 70 1 '2 71 3 4 5 12*1 1923 C S 103 5/16 81 78 3/8 73 1/4 7Duitschl. '24 106 1/16 38 46 3 4 39 5 12*2 Young- leening 29 32 1/2 27 1/2 A. K. U. 416 38 27 24 Ned. Ford 428 193 94 80 Philips 955 86 62 60 Unilever 680 89 100 88 A'dam Rubber 296 1/2 44 28 27 Ned. Schecpv. UnJe 237 62 42 40 H. V. A. 699 174 130 130 Deli Bat. Tabak 563 127 1/2 85 70 1 3 Senemibah 542 190 110 90 Aniem 490 164 164 151 Kon. Petroleum 462 108 109 116 Anaconda 344 21 101/2 8 Beth. Steel 141 19 12 15 10 Cities Service 68 5 8 6 4 2 U. S. Steel 2591/2 39 30 28 3 8 LLTTINOA. HAUSNER OPNIEUW GESTART VOOR ZIJN OCEAANVLUCHT. NEW-YORK, 3 Juni. CV. D.) De vlieger Hausner. wiens Oceaanvluchten reeds twee malen mislukten, is thans Vrijdagmiddag om 14 uur 46 Greenwich-tijd van het vliegveld Floyd Bennett opgestegen met Warschau als einddoel Te Londen zou hij een tusschen - landing willen maken. ARRESTATIE IN DE ZAAK- LINDBERGH. DE GANGSTER SPITALI. NEW-YORK, 3 Juni (V. D.) Het is de politie bij een razzia gelukt den gangster Salvatore Spitale, die, zooals bekend, in opdracht van Lindbergh onderhandelingen heeft gevoerd met de onderwereld over de terugbezorging van het ontvoerde kind, met vijf andere per sonen te arresteeren. SPOORWEGONGELUK TE BUENOS-AYRES BUENOS AYRES, 3 Juni 'Reuter) Een van La Plata komende trein is hier tegen een stootblok opgereden, waarbij ca. 40 reizigers verwondingen opliepen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ KREFELD. NEDERLANDSCHE FAMILIE GEWOND. KREFELD. 3 Juni (V Dl Een ernstig auto ongeluk Is hedenmiddag laat Sn de nabijheid van Schiefbahn gebeurd. Op den weg langs het Noord-Kanaal geraakte een Nederiand sche particuliere auto, waarmede bruilofs- gasten uit Dusseldorf waren gehaald, aan het slingeren, zoodat. zij tegén een boom reed. Van de zes inzittenden werden 4 gewond, twee lichte kwetsuren. Nader vernemen wij, dat de Nederiandsche familie, die met de auto nabij Krefeld een ongeluk had gekregen afkomstig was uit Nieuwstad. De familie bestaande uit twee dames, een heer en twee kinderen, allen Peters geheeter.. werd overgebracht naar het ziekenhuis Willich te Krefeld. Twee hunner hebben zware, hoewel niet levensgevaarlijke verwondingen bekomen. Ook de chauffeur. Schneider genaamd, kreeg kwetsuren. HEVIGE AARDBEVING IN OAXACO. BEWONERS VLUCHTEN UIT HUN HUIZEN. NEW-YORK. 3 Juni. (V D Gemeld wordt dat de seismograaph te Mexico City een bui tengewoon hevige aardbeving, welke onge veer 20 minuten heeft geduurd en wier haard waarschijnlijk in den staat Oaxaco is gelegen, heeft geregistreerd. In het bijzonder zou de grensplaats Panikarti zijn geteisterd. De bewoners hebben ijlings hun huizen ver laten. Uit San Jeronimo (Oaxaco) wordt ge meld, dat de aardschokken reeds in den nacht op Vrijdag voor het eerst zijn waar genomen. TOT NU TOE 23 SLACHTOFFERS. Bijna het geheele gebied van Mexico is door een hevige aardbeving geteisterd. Vol gens tot dusver ontvangen berichten be draagt het aantal slachtoffers 23. WEER EEN AUTORENNER VERONGELUKT. Vrijdag is tijdens wedstrijden op de Brook- lands baan de bekende Britsche coureur Leeson verongelukt. Leeson reed in zijn Mid- getwagen met groote snelheid in een der ge vaarlijkste bochten. Plotseling ging de wagen hevig slingeren, vermoedelijk omdat de rem men maar half wrkten of te hevig. De wagen vloog over do omrastering en kwam zeven Meter lager terecht op den straatweg. Leeson werd nog levend onder den wagen vandaan gehaald, doch na cenlge seconden gaf hij den geest. Korten tijd later werd bij deze 1000 Mijl race ook de wereldrecordhouder Campbell bijna het slachtoffer van een ongeluk. Tijdens een snelheid van gemiddeld 160 KM. per uur sprong plotseling zijn achterband van dc Mercedeswagen. He: gelukte echter Campbell nog zijn wagen in bedwang te houden, zoo dat dit ongeval geen ernstige ongevalion had. ONTPLOFFING OP EEN AMERI- KAANSCH OORLOGSSCHIP. EEN DOODE, TWAALF GEWONDEN. MOSKOU. 3 Juni. (V. D.) Volgens een Rus sisch bericht uit Sjanghai is. door tot dus verre onbekende oorzaak, op een voor Sjang hai liggend Amerikaansch oorlogsschip een explosie ontstaan. Een soldaat werd gedood, twaalf werden zwaar gewond.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9