BUITENLAND. Rijksdagverkiezingen op 31 Juli. CONFERENTIE-VERWARRINGEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 7 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Decreet wordt heden gepubliceerd. Hugo Schaeffer rijksminister van arbeid. Het afgetreden kabinet Bruening verdedigt zijn beleid. „Geen puinhoop geschapen, doch een basis voor nieuwe vormen." Verwarde berichten uit Chili. De nieuwe regeering weer afgetreden? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Officieel wordt medegedeeld: De Rijfkspresidemt heeft heden bij verorde ning den 31steni Juli vastgesteld als datum voor de nieuwe verkiezingen voor den Rijks dag. Het betreffende decreet zal heden wor den gepubliceerd. VOorts heeft de Rijikspresiden-t op voorstel van den Rijkskanselier den president van het Rijksverzekeringswezen, Schaeffer, be noemd tot Rijksminister van Arbeid. Hugo Schaeffer is 57 jaren oud. Na rechts- en staatswetenschappen te hebben gestu deerd was hij een tijd lang in dienst der fir ma Krupp, waarna hij in 1902 een ambtena- rencarrière in Wurtemburg aanving. Sinds Maart 1924 staat Schaeffer aan 't hoofd der Rij kswerkloozenverzekering. Volgens een Wol ff -telegram heeft Rijks kanselier Von Papen gisteravond een begin gemaakt met een> actie, welke een poging be teekent om in Pruisen zoo spoedig moge lijk tot de vorming van een parlementaire regeering te komen. De kanselier ontving in de eerste plaats den leider der Duibsch-nationalen, Geheim- rat Hugenberg, om hem zijn zienswijze om trent, de noodzakelijkheid van een spoedige regeeringsvorming in Pruisen uiteen te zet ten, welke noodzakelijkheid reeds alleen uit den financieelen toestand voortvloeit. Verder liggen besprekingen met de nat.- socialisten en het centrum in het voorne men: leiders van beSde partijen waren giste ren niet meer te bereiken. Men mag dus aannemen, dat zij heden of morgen door den kanselier worden ontvangen. De Rijkskanselier en de overige loden van de regeer in g Bruening publiceeren de volgen de verklaring: De nieuwe regeering heeft bij het aan vaarden van haar functie ernstige verwij ten gericht aan het adres van haar voor gangster. De zakelijke uiteenzetting tegen over de Volksvertegenwoordiging heeft niet plaats gehad uit een begrijpelijk gevoel van onzekerheid. Het Duitsche Volk zal derhalve verstaan indien wij langs dezen weg de poging de waarheid te verdoezelen en de verantwoor delijkheid af te wenden, tegengaan. Wat betreffen deze verwijten? De financiën zijn ontredderd, de sociale verzekeringen bankroet, de hervormingen niet dan voor een klein deel ten uitvoer ge legd en het wezen van den staat niet aange past aan de armoede van de natie. Wat is de waarheid? Toen het kabinet-Bruening meer dan twee Jaren geleden het bewind aanvaardde, trof het een geweldige vlottende schuld aan. Daarbij kwam een economische crisis, welke zich van maand tot maand verscherpte, de valuta ontredderde en vooral op Duitsch land bijzonder sterke uitwerking zcu hebben moeten. In een spanne tijds waarin dc om zet van den buiten!andschen h»ndel der we reld van 31 milliard dollar tot rond 15 mil liard terugviel en welke als automatisch ge volg een ontzettende werkloosheid in de ge- heéle beschaafde wereld in ce hand werkte, was het hoe de samenstelling eener re geering ook zou zijn onmogelijk het Duit sche bedrijfsleven voor deze strooming te vrijwaren. Andere staten hebben in de laatste jaren of van reserves geleefd, welke Duitschland ontbraken, of op groots schaal nieuwe schul den. aangegaan, hetgeen voor Duitschland zakelijk verkeerd en practisch uitgesloten was. Terzelfder tijd moest een saneering wor den doorgevoerd van banken, industriewer- ken, scheepvaartmaatschappijen en tallooze andere vennootschappen, waarvoor honder den millioenen Marken benoodigd waren. Onder deze omstandigheden hebben wij in de jaren 1930 tot 1932 de uitgaven van Rijk. landen, gemeenten en sociale verzeke ringen met meer dan 6 millioen Mark ver minderd. Dat zijn geen zwakke pogingen. Ondanks alle stormen werd de valuta gehand haafd, waarbij kwam dat de vlottende schuld en de schulden op langen termijn ten laste van het Rijk niet zijn vermeerderd. Het kabinet Bruening is door terugroeping uit deze werkzaamheden teruggetrokken toen het de voorbereidingen voor het begrootings- jaar 1932-1933 voor Rijk. landen, gemeenten en sociale verzekeringen had beëindigd. Te gelijkertijd waren de financjeele en techni sche maatregelen getroffen om tot 600.000 menschen brood en werk te verschaffen. Deze feiten spreken met verbitterde duide lijkheid tegen de beweringen der nieuwe re geering. Wij hebben niet alleen een ..balans ge- eischfc, doch deze te allen tijde en bij iddere omstandigheid feitelijk opgemaakt en het Duitsche volk de volle openlijkhcid voorge steld. Wij hebben geen puinhoop geschapen, doen onder de moeilijkste economische en fin an- cieele voorwaarden de basis gelegd voor nieuwe vormen. Het zal de taak des lands zijn er voor te waken dat de door ons gepresteerde arbeid voor vervalschingen zal worden bewaard en zoo zal worden verder verricht dat zij de wel vaart, van het geheele volk zal bevorderen en niet het bijzonder belang van partijen en kleine groepen. De toestand in Chili is op het oogenblik moeilijk te beoordeelen. Volgens een V-D. bericht uit Santiago de Chile worden de ge beurtenissen van het oogenblik zeer ernstig geacht, daar het grootste gedeele der bevol king tegen de nieuwe regeering partij zou hebben gekozen De censuur wordt scherp doorgevoerd. Uit protest tegen dc censuurmaatregelen bespreken de dagbladen de omwenteling in het geheel niet. Doctoren, advocaten cn kooplieden overwegen een proteststaking. Er wordt een wet verwacht, waardoor alle reli gieuze orden zullen worden ontbonden en de kerken gesloLen. Monniken en nonnen hebben in particuliere woningen toevlucht gezocht. Verscheidene protestvergaderingen tegen de nieuwe regeering zijn door de po litie uiteengejaagd. De voorloopige regeering heeft het con gres ontbonden, daar zijn samenstelling niet meer in overeenstemming is met den wil van het volk. Voorts heeft de regeering bevolen dat de vroeger als rebellen in arrest gestelde ma trozen, moeten worden vrijgelaten. SANTIAGO DE CHILE. 6 Juni. (V.D.) Vol gens de laatste berichten is de voorloopige regeering er in geslaagd de contra-revolu- tïonnaire beweging meester te worden. De sa menscholingen voor de regeeringsgebouwen te Valparaiso konden zonder gebruik van wapenen uiteen gedreven worden. V. D. publiceert voorts .een telegram uit Santiago de Chile van den volgenden inhoud De voorloopige socialistische regeering is tengevolge van door Washington en Londen uitgeocfenden druk weer afgetreden. Het corps diplomatique heeft de regeeringscom- missie medegedeeld, dat de landen de nieuwe regeering niet erkennen en verantwoordelijk stellen voor de verliezen, die het buitenland- sche kapitaal door de omwenteling zou lijden Het is nog volkomen onzeker, welke regee ring thans zal optreden. De toestand is vol komen verward. Engeland. Londensche tinmarkt gesloten. Tengevolge van het faillissement der firma Lewis Lazarus Sons heeft het bestuur der metaalbeurs gistermorgen naar Reuter meldt besloten de tinmarkt tot nader order te slui ten, terwijl onderhandelingen worden ge voerd om de desorganisatie op de tinmarkt tot een minimum te beperken. Aantal werkloozen weer gestegen. Het aantal ingeschreven werkloozen op 23 Mei bedroeg, volgens Reuter. 2.741.306, het geen een stijging is van 89.125 vergeleken met het cijfer van 25 April. Een onderhoud ThomasDe Valera te Dublin, De minister voor de Dominions heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de regeering door bemiddeling van den Hoogen Commis saris voor den Ierschen Vrijstaat een invi tatie had ontvangen van premier De Valera voor een voorbereidende bespreking inzaKe de huidige moeilijkheden tusschen beide landen zulks met het oog op de a.s. confe rentie te Ottawa. In verband hiermede stelde Thomas voor hedenavond in gezelschap van zijn kabinets collega Lord Railsham naar Dublin over te steken. De Valera had er in toegestemd Vrij dag te Londen de besprekingen te hervat ten. Lord Hailsham die den minister voor de Dominions Thomas hedenavond naar Dublin vergezelt, is ex-lord kanselier en minister van Oorlog. Litaucm. Duitsch directorium te Memel. Gistermorgen zijn de onderhandelingen over de vorming van een directorium beëin digd. Het resultaat is. dat een geheel Duitsch directorium zal worden gevormd. De leider van de Volkspartij, dr. Schreiber zal tot pre sident van het directorium worden benoemd, terwijl tot leden zullen worden benoemd de vertegenwoordiger van de Volkspartij Wal- gahn. Duitschland. Nieuwe politieke partij onder Hörsing. De voormalige bondsleider van den Rijks dag, Hörsing, die uit de sociaal-democrati sche partij gezet is. heeft thans de sociaal- republikeinsche partij van Duitschland ge sticht. Als doel der nieuwe partij wordt opgege ven: republikeinsche concentratie, verschaf fing van werkgelegenheid een herstel van het economische leven. Ook de jeugdleider van de Rijksvlag, Ar thur Pape, zit in het bestuur. De kleuren der partij zijn de rijkskleuren zwart—rood goud. Haar orgaan is het weekblad „Neue Kampffront". (Wolff.) Geen meerderheid voor de Nazi's in Mecklenburg. Maandagavond heeft het- hoofdstembureau voor den vrijstaat Mecklenburg Schwerin een i nieuw officieel resultaat bekend gemaakt. Hieruit blijkt dat het aantal op de Commu nisten uitgebrachte stemmen 44 hooger is dan reeds was vermeld. Dit heeft tot gevolg dat 'net aantal Communistische afgevaardigden van vier tot vijf wordt vermeerderd. Volgens dezen uitslag hebben de Nationaal Socialisten niet de volstrekte meerderheid behaald. De landdag heeft nu een parlementaire verhou ding van 30 tegen 30. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- XNGEZONDEN MEDEDEEL INC. EN a 60 Cts. per regel De stemmen werden in de volgende verhou ding over de partijen uitgebracht: Sociaal Democraten 108.358 (18 zetels); Communisten 27.006 (5 zetels): N.SDA.P. 177.029 (30 zetels); Burgerlijke Werkgemeen schap van het midden 7.899 11 zetel»Duitsch Nationale V. P. 32.875 (1 zetel); S. A. P. 952 (o zetel». De Sklareks niet meer in ver zekerde bewaring. BERLIJN. 6 Juni. Na sluiting van de zitting van heden van het Sklarek-proces, werd er van afgezien de Sklareks opnieuw in verzekerde bewaring te nemen. De voorzitter verdaagde zonder meer het proces tot mor gen, waarop Willv Sklarek verklaarde: Wij danken u zeer. mijnheer de voorzitter, voor het vertrouwen, dat u in ons stelt en zullen morgen precies op tijd verschijnen, Roemenië. Nationaal rompkabinet onder Vojvod. De met de regeeringsvorming belaste Fajda Vojvod bracht gisteren een bezoek aan den koning om mede te deelen. dat geen der partijen bereid was om deel te nemen aan de regeeringsvorming. zoodat slechts een natio naal Zaranistisch rompkabinet gevormd zou kunnen worden, waarmede de koning accoord ging. Het rompkabinet bestaat tot nog toe uit Vajda Vojvod als Ministerpresident en Minis ter van Binnenlandsche Zaken. Nironescu voor Financiën, Lugosanu voor Handel. Po- tarcam voor Justitie, Oorlog, de Minister van Oorlog in het vorige Kabinet Stephanesku voor de pers Tiler on voor de minderheden Brandsch. Indien de jong-radicalen onder Duca hun weigering om aan de regeering deel te nemen zouden handhaven, zal het Kabinet met na- tionaae-zaranisten worden aangevuld, waar bij als Minister van Builenlandsche Zaken de naam van Titulesco wordt genoemd. De nieuwe regeering wordt heden nog door den koning beëedigd. italic. Italiaansche emigranten bij den aanslag op Mussolini betrokken? Bij het verhoor van den wegens een op Mussolini beraamden aanslag gearresteerden Italiaan Galvini. die evenwel in werkelijk heid Scarbelotto zou heeten, is gebleken dat deze in relatie heeft- gestaan met Italiaan sche emigranten in België en Frankrijk van wie hij geld en bommen zou hebben ontvan gen. Begin Juni kwam Scarbelotto via de Brenner naar Italië, waar hij allereerst te Civita Vecchia en Tivoli verbleef, later ging hij naar Rome om zijn aanslag uit te voeren Griekenland. Het kabinet-Venizelos samen gesteld. Het nieuwe kabinet Venizelos is als volgt samengesteld: Minister-president en Justitie: Venizelos. Vice-president en buitenlandsche zaken. Michalakopouios Binneniandsche zakenTsirimoces. Financiën: Varvaressos. Oorlog: Chavinis. Marine en luchtvaart Vassiliades. Amerika. Werkloozen-aanval op een fabriek. Drieduizend werkloozen trachtten zich. naar Reuter uit Detroit meldt-, met geweld toegang te verschaffen tot een fabriek, doch werden door een vijftigtal politieagenten met den politiestok en traangasbommen uiteen gejaagd. Eenige personen werden gewond. Opmarsch uit alle staten naar Washington. Uit alle staten wordt gemeld, dat nog meer oud-strijders opmarcheeren naar Washing ton. Dinsdag willen dc oud-strijders te Washington een massabijeenkomst organi- seeren. De politie verneemt dat slechts voor een beperkt aantal betoogers logies en le vensmiddelen verkrijgbaar zullen zijn. Daar entegen zijn voor Donderdag nachttreinen ter beschikking gesteld voor de terugreis. Door de leiders der beweging wordt verklaard dat de Amerikaansche regeering de oud-strij ders in de jaren 1917 tot 1918 heeft onder houden. Hetzelfde kan zij ook thans doen. De oud-strijders zijn voornemens Washington te bezetten en de stemming af te wachten van het congres op 13 Juni a.s. inzake de ..oorlogspremie". Het schijnt dat de commu nistische invloed toeneemt. Het ministerie van oorlog heeft veiligheidsmaatregelen ge troffen. China. Hervatting der betrekkingen met Sovjet-Rusland? De regeering heeft, volgens Reuter, in be ginsel hervatting van de diplomatieke be trekkingen met Sovjet-Rusland goedgekeurd, naar vernomen wordt als het resultaat van een geheime bespreking. Treinoverval op den Ooster spoorweg. Op den Chineeschen Oosterspoorweg. on geveer 80 K.M van Charbin. is een sneltrein door 200 bandieten overvallen en volkomen leeggeplunderd. De passagiers werden van alles beroofd; 60 Chinecsche mannen, vrou wen en kinderen, werden door roovers naai de bosschen ontvoerd, waar men ieder spoor van her. verloren heeft. De politiek van de lange baan. (Van onzen Londenschen correspondent) Londen, 3 Juni 1932. Neville Chamberlain. Het voorstel van een economische wereld conferentie, dat klaarblijkelijk door MacDo- nald en Hoover tezamen de wereld is inge- gezonden. heeft heel wat verwarring ge sticht. Neville Chamberlain heeft er juist in een redevoering eenige woorden aan gewijd maar men zocht in die woorden tevergeefs naar meer licht in de conferentie-puzzle waarop het publiek hier en elders zich thans niet zonder verbijstering blind staart. Men heeft heel wat internationale conferenties voor den boeg en niemand kan zelfs bij be nadering zeggen hoe die conferenties uit ei kaar gehouden zullen worden en hoe zij oVer den beperkten tijd want dat de tijd beperkt is bij den bestaanden oconomischen en financieelen nood is duidelijk zullen worden verdeeld. De vraag dringt zich op hoeveel reddingswerk te Lausanne moet wor den gedaan zonder Amerikaansche medewer king, hoeveel daar of elders zal worden ge daan onder de oogen maar zonder de mede werking van Amerika, en hoeveel tenslotte moet worden gedaan in een conferentie, waaraan de vertegennwoordigers van de Vereenigde Staten tenvolle zullen deelnemen Het- is in zekeren zin geruststellend dat Neville Chamberlain zich geen illusies maakt over een nieuwe wereldconferentie voor eco nomisch herstel (voor het vaststellen en verhoogen van het peil voor wereldprijzen zooals het ook wordt uitgedrukt), waarin Britsch'Indic. Invloedrijk congresleider gearresteerd. De Engelsche autoriteiten hebben thans na maandenlange vergeefsche pogingen een der belangrijkste congresleiders Oema Sjanker Dixit gearresteerd. Men is van meening, dat Dixit, na de ar restatie van Gandhi de geheime leider is ge weest van de Indische ongehoorzaamheids campagne. Het volk beschouwt hem reeds als een legendarische figuur, aangezien men er nooit in slaagde uit te maken waar hij zich ophield en hij er steeds in slaagde aan alle vervolging der Engelsche politie te ontko men. Japan. Morgen bepint het proces in de moordzaak-I noekai. Woensdag begint te Tokio het proces tegen de moordenaars van den premier Inoekai. De Japansche minister van marine vorklaar- de. volgens Reuter, enkele dagen geleden, dat hij de zuivere motieven der moordenaars er kende, maar dat bestraffing noodzakelijk was. PETROLEUMTRANSPORT IN BRAND. I PERSONEN VERMIST. MOSKOU, via Kowno. 6 Juni (V.D.) Naar eerst thans bekend wordt-, zijn eenige dagen geleden veertig olietankwagens in brand ge raakt. 23 wagens zijn volkomen uitgebrand. Na zeer veel moeite Ls het de brandweer in samenwerking met militairen ten slotte ge lukt den hevigen brand te blusschen. Acht man van het begeleidend personeel worden vermist. Het traject was gedurende drie dagen voor het geheeie treinverkeer gestremd. PAKKET MET LUGUBEREN INHOUD BIJ FRANSCHEN AMBASSADEUR. BERLMN. 6 Juni (V.D.) Hedenmorgen verscheen bij de Franschc ambassade te Ber lijn een onbekende jongeman, die bij den portier een pakket afgaf met het verzoek het aan den ambassadeur te willen geven. Dc portier gaf het pakket aan een secretaris, die verdenking koesterde en het pak pas opende nadat hij een politieagent er bij had geroe pen. Tot zijn ontsteltenis vond hij in het pakje twee afgesneden vrouwenhanden, als mede een brief met verwarde, grootendeels onbegrijpelijken inhoud. O.a. kwam in dc brief eenige malen den naam Schoeff voor. Terwijl de politic nog bezig was met het on derzoek, ontving zij een telegram van de Justitie te Lübeck met de mededeeling, dat te Oetin een zekere Schoeff Vrijdag zijn moeder vermoord had on vermoedelijk naar Berlijn was gevlucht. Het onderzoek der Oer lij nsche politie wordt thans in deze richting voortgezet. NAZI ALS MECKLENBURGSCH MINISTER PRESIDENT. SCHWERIN, 6 Juni (V.D.) Na de verkie zingen in Mecklenburg verklaarde de leider van den gouw MecklenburgLübeck der na tionaal-socialistische partij, het Rijks- en Landdaglid Hildebrand, dat de nieuwe mi nisterpresident- van Mecklenburg-Schwerin zeer waarschijnlijk zijn partijgenoot de na- tionaal-socialisti§che landgoed bezitter Cranzow Severip zou zijn. geen aandacht zou worden geschonken aan dc zaak der oorlogsschulden, aan herstelbe talingen en aan het economisch nationalisme Men weet dat uit Amerika berichten zijn ge komen. welke erop wijzen dat de regeering daar. nog steeds om de zoogezegd openbare meening te ontzien, deze laatste problemen voor behandeling op deze wereld-conferen tie niet geschikt acht. Chamberlain was er integendeel van overtuigd dat zulk een con ferentie op de breedst mogelijke grondslagen moest worden gesteld. Een geldpolitiek kon, zeide hij. niets uithalen indien er geen her stel van vertrouwen was in de wereld en dit herstel van vertrouwen was weer onafschei delijk van een doeltreffende regeling van de vraagstukken van oorlogsschulden, oorlogs schadevergoedingen en buitensporige han dels-beperking. De door de telefonische diplomatieke be sprekingen tusschen Engeland en Amerika geschapen toestand is in zooverre ongeluk kig omdat hij in zijn onzekerheid hen helpt, die de wereldproblemen nog niet- willen of nog niet- durven aanpakken en die daarom hun best doen de pijnlijkste maar tevens noodzakelijkste maatregelen op de lange baan te schuiven. Zoolang or oen conferentie van alsnog onbestemde strekking in de toe komst ligt hebben zij, die beslissingen wil len uitstellen, een verontschuldiging voor hun uitstel. In de Engelsche pers lieert men reeds kunnen waarnemen dat de voorgestelde wereldconferentie reeds een voorwendsel is geworden om de a.s. besprekingen tc Lau sanne haar betoekenis ie ontnemen. Zoo be schouwd wordt de nieuwe conferentie alweer een middel van uitstel, dus een van die mid delen welke volgens professor Cassel die juist in voordrachten te Oxford heeft ver klaard dat al dit uitstel onafwendbaar tot ineenstorting van het economisch wereld stelsel zal leiden de wereldkwalen in hooge mate verergeren. Deze professor ver klaarde dat- er geen tijd te verliezen was en er is inderdaad niets gebeurd ln de afgeloo- pen weken dat de besprekingen te Lausanne, de noodzakelijkheid van een regeling van oorlogsbetalingen en de verlichting van han delsbeperkingen minder dringend heeft- ge maakt. Er zijn thans geen verantwoordelijke menschen in de wereld meer overgebleven die niet beseffen dat- deze laatstgenoemde punten nummer een moeten staan op dc agenda der internationale crlsisonderhandc- lingen. Neville Chamberlain merkte terecht op dat financleele politiek slechts oen en kele factor is, oen belangrijke weliswaar maar niet de meest dringende voor bespre king. A. K. VAN R. FRANSCH VLIEGTUIG BIJ AVIGNON NEERGESTORT. VIER ~*OODEN. AVIGNON. 6 Juni. (Reuter.) Een vliegtuig, waarin zich drie commissarissen bevonden van den Tour dc France voor verkeersvlieg tuigen, is nabij Avignon neergestort. De pi loot en de drie commissarissen werden hier bij gedood. ELLY BEINHORN OP WEG NAAR PERU NEW. YORK. 6 Juni. (N. T. A.) Naar dc Ass. Press uit Guayaquil meldt, is de Duit sche vllegster Ellf Beinhorn gister daar van daan naar Trujildo in Peru vertrokken. HOOFD VA NEEN DESSAU EN VAN EEN DIEVENBENDE. MALANG. 4 Juni (Aneta) De politie ar resteerde het hoofd eener dessah in Noord- Malang die do leider bleek tc zijn van «en bende tan 7 beruchte boeven Deze bende brandschatte de omgeving cn pleegde o.m. grootc diefstal bij een Japanschen maïsop- kooper. Behalve dc leider werden nog 5 leden gear resteerd. BESCHERMING VAN AANDEELHOUDERS KREUGER. Naar wij vernemen hebben de voorzitter en de secretaris van de Vereeniging voor den Effectenhandel zich naar Bazel begeven al waar een conferentie za! gehouden worden tusschen de voornaamste beschermingscomi tés voor dc Kreugcrfondsen AGENDA. DINSDAG 7 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling door George Robert. 8.15 uur. Palace ..Matchen in uniform". Op het tooneel: ..Ness and Ness", moderne equi libristen 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Twee gelukkige har ten-". Op het tooneel: Revcrko's. een jong- leur-draadact zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De weg naar Rio" Op het tooneel: eerste klas variété-attractie. 8.15 uur. Kunstzaal Reckcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. Alle dagen geopend. WOENSDAG 3 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzaal Reoker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. Alle dagen geopend. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bloemendaal: Gemeenteraadsverga dering, 10 uur van. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn. KI. Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34. Tel- 12495. Schoterbosch-Apotheck, Rijksstraatweg 19 Tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5