HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL TUINFEEST OP OÜD-ZOMERZORG. Woensdag had het aangekondigde tuin feest plaats, ten bate van het Chr. Mil. Te huis te Haarlem. Oud-Zomerzorg had zijn mooiste pakje aangetrokken. De familie Bierens de Haan had er voor gezorgd, dat de tuin er uitzag als een juweeltje en dat de rappe voetjes niet behoefden te struikelen op het grastapijt Voegen we daarbij, dat de opkomst Woens dagavond buitengewoon groot was, en dat de dansen en rythmische oefeningen smaakvol werden uitgevoerd, dan begrijpt de lezer, dat alleen een buitengewoon prettigen avond zou den hebben gehad, als de temperatuur slechts 10 graden hooger was geweest. Nu kwamen de overjassen en handschoe nen er aan te pas, en het heerlijke kopje thee dat de firma Van Nelle in de pauze welwillend ter beschikking van het Comité stelde, was meer dan ooit welkom. Ds. G. J. Waardenburg, de voorzitter van het Chr. MiL Tehuis opende het feest met een woord van dank aan de familie Bierens de Haan en de dames Tobi, Terschuur en Ten Boom, de leidsters van de dansen. Op het kort geknipte grastapijt, geflan keerd door strak geknipte ligustrumhagen werden de oefeningen uitgevoerd door de Ne- derlandsche en Haarlemsche meisjesclubs en leerlingen van mevr. Tobi. Naast bekende, zagen wij ook voor ons nieuwe volksdansen, die op de maat van de verdekt opgestelde muziek correct werden uitgevoerd. Ook de weesmeisjes uit het Gereformeerde Weeshuis verschenen ten tapijte en voor de eerste maal in ons leven zijn we verzoend geweest met haar zwart-Toód costuum. Wat deed dat goed in de groene omlijsting, voor al ook door de uitstekende afwerking. Mevr. Tobi had eer van haar werk. Niet minder met punt 6 van het programma, bestaande uit rythmische oefeningen op muziek van Schu bert en H. Tobi. De drie danseresjes in het blauw in de ga votte en groteske, de gesyncopeerde wals en de grazioso muntten uit in gratie van bewe gingen. Dit was wel het hoogtepunt van het mooie programma! Het tuinfeest vormde een waardig slot van de viering van het 50-jarig bestaan van het Chr Tehuis voor Militairen. PAVILJOEN „DE UITKIJK'. Op het Hugo Muller terrein aan den Hoo- gen Duin en Daalschen Weg, tegenover het Wllhelminaduin, heeft de heer G. Hoff- schlag reeds jaren een theetent geëxploi teerd, maar daar deze te klein werd voor het drukke bezoek, is zij vervangen door een modern paviljoen. De architecten firma Mulder en. v. Asdonk hebben een fraai gebouw ontworpen, dat door den aannemer v. d. Putten uit Heem stede met zorg is uitgevoerd. Te klein zal het paviljoen nu niet gauw meer worden. Binnen vinden in de groote zaal en bij - zaal meer dan 100 personen gemakkelijk een plaatsje. Men kan dan genieten van het onverge lijkelijke uitzicht op het duinlandschap. Maar als het eenigszins kan neme men plaats op het 1400 M2. groote terras om de schoonheid van de omgeving ten volle in zich op te nemen en dat vinden wij wel het voornaamste om te genieten van de weldadige rust. Hier waant men zich ver van de bewoonde wereld. Den zeewind, getemperd door zijn tocht door de duinen, kunnen wij met volle teugen inademen. Voor ons strekken zich de groene duinval leien uit, waar de vogels zingen, achter ruischt de wind door de dennen. Zandvoort naar het Zuiden en IJmuiden met de hoogovens aan den Noordkant, slui ten de verre wijdten af. Velen kenden dit mooie, plekje al en gin gen er 'savonds rust zoeken. Ongetwijfeld zal het nieuwe gebouw er toe bijdragen, dat honderden uit onze omgeving een uurtje gaan doorbrengen in deze wel dadig aandoende omgeving. HEEMSTEDE TENTOONSTELLING R.-K. JEUGDWERK. Van 11 tot 19 Juni zal er in het R.-K. Ver- eenigtngsgebouw een tentoonstelling gehou den worden ten bate van het R.-K. jeugd werk in Heemstede. Om deze tentoonstelling wat aantrekkelijk te maken zijn er verschillende attracties ge organiseerd. De officieele opening heeft Zaterdagmid dag plaats, terwijl dien avond om 8 uur de Harmonie St. Michael, directeur de heer W. H. Hofmeester, zal concerteeren. Dan zal Zondagavond de jonge midden - standsvereeniging een tooneelopvoering ge ven het blijspel ..Een halsbrekend huwelijk'-', Dinsdagavond geeft de St. Jozefgezellenver- eeniging het blijspel „Johan als rentenier", Woensdag- en Zaterdagavond volgen opvoe ringen van de Graal. Donderdagavond op treden van het dameszangkoor .,St. Agnes" en Zondagmiddag een voetbalwedstrijd op het H.B.C.-terrein; Zondagavond 19 Juni heeft de officieele sluiting plaats. DE GEVAARLIJKE SLINGER. Woensdagmorgen wilde de heer O., wo nende te Haarlemmermeer op do Camplaan zijn auto aanslaan. Doordat de slinger met kracht tegen zijn rechterpols terugsloeg kreeg hij oen zware bloeduitstorting in de pols. Na door een geneesheer le zijn verbonden, kon hij zich naar zijn woning begeven. SANTPOORT TIENJARIG BESTAAN R. K. S. V. „SANTPOORT" De Lustrum-commissie, die de viering van het 10-jarig bestaan van de R. K. S. V. „Santpoort" voorbereidt, zond ons het door haar samengestelde Jubileumboekje toe, dat, laten we dit er direct bijvoegen, een zeer prettigen indruk maakte. Er prijken o.a. bij dragen in van Haarlems Bisschop. Pastoor v. d. Meer. Pater Arts en Wethouder J. P. Nijssen. Voorts is het boekje verlucht met fün aantal duidelijke kicken. DONDERDAG 9 JUNI 1932 EEN ONFORTUINLIJKE JONGEN Gisteren brak het zoontje van den heer H., terwijl hij met vriendjes aan het spelen was, zijn pols. Nog niet zoo heel lang gele den moest een arm van hem het eveneens ontgelden. AUTO-TOCHT Ook de Santpoortsche ouden van dagen zullen dezen zomer weer in de gelegenheid gesteld worden een auto-tocht te maken Liefhebbers voor dezen tocht en bezitters van auto's, die drze een dag voor het goede doel willen afstaan kunnen zich vervoegen bij de heeren Slinger en Laffertie. IJMUIDEN GEFAILLEERDE VISSCHERIJ MAATSCHAPPIJEN. LIJST VAN SCHULDEISCHERS. In het weekblad Handelsbelangen wordt medegedeeld, dat het passief in het faillis sement der N.V. Visscherij Maatschappij „Clyvia" f 17,509.69 bedraagt, waarvan f 4892,61 preferent. Het actief is nog niet volledig bekend. Onder de schuldeischers zijn: N.V. Ijsfabriek IJmuiden f 1078, N.V. Hera IJmuiden, f 2185.25, Agentuur en Handels maatschappij LJmuiden f 2593,63, N.V. Ver een. Steenkolenhandel IJmuiden f 4103.02, N.V. Borg en Co., IJmuiden f 5661,41, Walder en Rijke IJmuiden f 958,11, N.V Visscherij Maatschappij „Accacïa". Het passief is f 7935.22, waarvan f 3640.31 preferent. De baten zijn nog niet volledig bekend, Schuldeischers zijn o.a.: Agentuur en Handel Mij. IJmuiden f 2783,20, N.V. Vereen. Steenkolenhandel IJmuiden f 3186.31, N.V. Ijsfabriek, IJmuiden f 628. N.V. Visscherij Maatschappij „Begonia". Het passief bedraagt f 9350, waarvan f 3433,13 preferent. Ook hier zijn de baten nog niet volledig bekencl, Onder de schuldeischers zijn: Agentuur en Handelmaatschappij IJmuiden f 995.74. N.V. Vereen. Steenkolenhandel IJmuiden f 2984.13, G. Hoek en Zonen IJmuiden f 3078 DE HARINGTEELT 1932. De crisisomstandigheden zullen ongetwij feld hun Invloed op de exportmogelijkheden deen gelden. Dit zal weder van grooten in vloed kunnen zijn op de prijsbepaling der haring bij het aanbrengen der vangst, aldus De Uitkijk. Over dit alles, dat ongetwijfeld van groote bsteekenis is, zeker ook voor de duizenden visschers en arbeiders aan den wal, bij dit bedrijf betrokken, wordt thans veel gerucht gemaakt. Veel en verschillend. Naar onze meening te veel en te verschillend. Door de Reeaersvereenigir.g voor de Nederlandsche Haringvisscherij is aan de Regeering ge vraagd om bij beperking van de visscherij een minimumprijs te garandeeren in dien zin, dat, indien de marktprijs beneden een bepaald bedrag per kantje daalt, de regee ring tot een maximum van f 4 per kantje bij past. De Bond van Ned. Haringexporteurs zag aanvankelijk in dit voorstel der harmgree- ders o.l. niet geheel ten onrechte een bevoordeeling der haringreeders ten koste der exporteurs. Immers met behulp van een regeeringstoeslag tot aan f 4 per kantje kan de haringreeder, die zelf als kooper op de markt wil optreden concurreeren met de exporteurs die op het gewone prijzenverloop zijn aangewezen. Intusschén schijnen de exporteurs over dit bezwaar te zijn heengestapt door welke invloeden is niet bekend r— en hebben instemming betuigd met het voorstel der ha ringreeders. mits niet slechts voor een deel der vloot, doch voor de geheele vloot het systeem van regeeringstoeslag zal gelden. De Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders heeft in een adres aan de Regecring een heelc reeks van voorstel len gedaan, waaruit de Regeering mag kie zen. Achtereenvolgens bedoelen die het ver krijgen van garantieprijs met behulp van re geeringstoeslag; beperking van den aanvoer; beperking van den aanvoer op de vrije markt en opkoop van de rest van den aan roer door de Regeering togen de gemiddelde weekprijzen naasting van sehepen voor reke ning der regiering; of tenslotte een garan tie van de regeering. waardoor het garantie loon van de opvarenden zou worden bereikt. Dat dit laatste voorstel iets zou kunnen be- teekener., is niet duidelijk. Immers het ga rantieloon staat onder de huidige collectieve arbeidsovereenkomst reeds vast! Een bonte winkel van allerlei plannen, die echter alle het gevaar inhouden, diat regee- ringstoeslagen of garanties terecht zouden komen daar, waarvoor zij niet het allereerst waren bestemd. Men denke maar eens aan de ervaringen met de Tarwewet opgedaan en aan de vrees reeds hier en daar geuit ten aanzien van de voorschriften betreffende de vermenging van natuurboter en margarine. Het. eerste voorstel der haringreeders is dcor de Regeering afgewezen. De haringree ders hebben intusschén een tweede voorstel bij de Regeering ingediend, dat practisch een omwerking van het eerste voorstel is. En zoo worden allerlei voorstellen gedaan die elkaar doorkruisen, tegenspreken en op heffen, zonder dat de kern van de zaak ook maar een oogenblik wordt benaderd. Die kern ligt ergens anders. De moeilijkhe den die verwacht kunnen worden betreffen de financiering van den haring-export, de mogelijkheid omvoldoende af te zetten naar het buitenland, inzonderheid naar Duitsch- land. Vooral dit laatste land. Duitschland met zijn beperkende bepalingen onder de nood verordeningen op de verrekening van den prijs der in het buitenland gekochte goede ren legt aan den Hollandschen haring - cxportmocilijkheden in den weg. Moeilijk heden echter, die te overwinnen zijn als men er rekening mede houdt, dat Duitsch land ook nu nog meer aan ons land verkoopt dan wij aan Duitschland. Daar ligt de taak van de Regeering van ons land: Deviezenomrekening, tegenover Duitschland verrekening van den invoer uit Duitschland naar ons land met de waar de van den export uit or.s land naar Duitsch land. De Regeering zal daarbij belangheb benden wederzijds tot elkaar kunnen bren gen en met hen de middelen kunnen vinden en de wegen aanwijzen, waarop de verreke ning mogelijk wordt. En vervolgens is de hulp van de Regeering mogelijk door hot bcschikbaarstellen van br- drjfscredieter. of voorschotten tegen matige rente aan de haringreeder ij en en. exporteurs. 1 teneinde de bedrijven, indien noodzakelijk, aan de noodige kasmiddelen te helpen. Dt zal echter be beekenen, dat de Regeering inzage van de bedrijfsvoering zal dienen te hebben en wij vreezen dat daarvoor de mees te haringreeders wel weinig zullen gevoelen. Men wil wel Regeeringstceslagen en hulp, maar allereerst ten eigen bate, niet om in het bedrijf voor ae duizenden arbeiders een bestaansmogelijkheid te verkrijgen. Dit blijft het groote verschil tusschen ons en de bonte warwinkel van voorstellen, die de kern der zaak onaangetast laten. DE HARINGTEELT 1932 VOOR IJMUIDEN. Voor IJmuiden belooft de haringteelt weinig goeds. Het aantal motorloggers, dat dit jaar van onze haven uit ter haringvisscherij zal gaan is uiterst klein, kleiner zelfs dan ooit. Het zal zich waarschijnlijk 'beperken tot een achttal Katwijksche loggers, waarvan één inmiddels is vertrokken met een beperkte vleet, nJ. de K.W. 26. Het is nog de vraag of er zelfs ook maar één IJmuidensche logger met de vleet naar zee zal gaan. MARKTPRIJZEN Tarbot, per K.G. f 0.65—0.40 Griet per 50 K.G. f 35—13 50 Tongen per K.G. f 10.50 Groote schol per 50 K.G. f 4138 Middelschol per 50 K.G- f 3436.50 Zetschol per 50 K.G. f 24—17.50 Kleine schol per 50 K G. f 28—5.30 Schar per 50 K.G. f 8—3.50 Tongschar per 50 K.G- f 26 Rog per 20 stuks f 22.50 Vleet per stuk f 2.10 Pieterman en poon per 50 K.G. f 18.50—6.50 Groote schelvisch per 50 K-G. f 32 Middelschelvtsch per 50 K.G. f 3321 KI. middelschelvisch p. 50 K-G. f 23—18.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17—4.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 7236. Gullen per 50 K-G. f 18—4.90 Lene per stuk f 0.70 Heilbot per K.G. f 0.90 Wijting per 50 K.G. f 5—1 Koolvisch per stuk ff 0.50 Makreel per 50 K.G. f 7. BESOMMINGEN Trawlers: Manden 450 Amsterdam IJM. 58 f 1400 210 Alkmaar IJM. 31 f 2800 16U Olympia IJM. 111 f 1700 Kotters: O 215 f 530, O 143 f 4-20, IJM. 17 f 530, E 527 f 1220, E 157 f 1030. E 80 f 550, E 34 f 760. Loggers: KW 105 f 620. KW 34 f 610, KW 44 f 6z0, KW 31 f 720, RO 1 f 610- DE STUCADOORSRELLETJES. Nog steeds veroorzaakt het Haarlemsche stucadoorsconflict de VeLsensche gemeente politie handen vol werk. Gisteren was bekend geworden, dat de werkwilligen per auto naar huis zouden wor den gebracht. Naar aanleiding hiervan had zich des middags omstreeks vier uur een groot aantal stakers opgesteld op den Rijks weg nabij de grens der gemeente, vermoede lijk omdat men in de meening verkeerde, dat de werkwilligen aldaar zouden worden over genomen door de Velsensche politie. Ter plaatse waren aanwezig de burgemees ter, de commissaris en een groot aantal po litieagenten. Toen de auto' met werkwilligen, begeleid door de Haarlemsche rnotorbrigade aankwam ontstond er eenlge beweging'. Tot wanorde lijkheden kwam het echter niet, voorname lijk omdat de werkwilligen met dezelfde auto verder werden gebracht. Ook bij de woningen van de werkwilliger., thans drie, in de Meeuwenlaan en aan den VeLserduinweg, was weer de gebruikelijke belangstelling. VELSEN DE ZONDAGSSLUIT1NG. MILDERE BEPALINGEN. Zooals men in ons raadsverslag heeft kunnen lezen, heeft de voorzitter, burge meester Rambonnet medegedeeld, dat het dc bedoeling van burgemeester en wethou ders is binnenkort over te gaan tot het in voeren van eenige mildere bepalingen ten opzichte van de Zondagsluiting, natuurlijk onder voorbehoud van goedkeuring door den minister. Zooals reeds is gemeld, zullen de gunstige bepalingen, die zijn gemaakt voor IJmuiden en Velsen, ook geldend worden gemaakt voor Santpoort en, wat vooral van groot belang is zullen de 3 zomermaanden, waarop bepaalde winkels geopend mogen blijven, met twee. ni. met Mei en September worden uitgebreid. Verder is het de bedoe ling. den verkoop van souvenirs en prent briefkaarten op en bij de Ruïne van Brede- rodc toe te staan alsmede het verkoopen van bloemen, fruit en versnaperingen bij het Antonius-Ziekenhuis te IJmuiden en het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort vóór en tijdens de bezoekuren. Ongetwijfeld zullen vele winkeliers en neringdoenden deze mildere bepalingen met vreugde tegemoet zien. CONFLICT AAN DEN STEIGER. Aan den steiger ontstond een conflict over liet lossen van een schuit met steenkool, af komstig van een brandstoffenhandel te Alk maar. De lossing geschiedde met Alkmaar- sche arbeiders, tegen het in Alkmaar gel dende tarief. De vertegenwoordiger van het N.A.S. trachtte, het werk stop te zetten, om dat hij meende, dat het door arbeiders uit deze gemeente diende te geschieden, met het oog op de groote werkloosheid. Na een be spreking tusschen genoemden vertegenwoor- digcr.\ en dien van de verladers, kwam men overeen dat het vaartuig verder tegen het hier geldende tarief f 1.10 per ton (het Alkmaarsche tarief is 1" 0.90) door ingezete nen dezer gemeente gelost zou worden. SCIIOOL- EN WERKT U IN EN. Men schrijft ons: Reeds menige noodkreet, werd door het be stuur in de plaatselijke bladen geuit. Echter steeds zonder afdoende hulp. Onze nuttige vereeniging gaat zoo langzamerhand achter uit. Werd begonnen oorspronkelijk met 4 tuinen, nu is er maar één tuin meer. Maar daar werken dan toch 236 kinderen op. Ook het aantal leden is schrikbarend achteruit gegaan. De vereeniging telt momenteel 95 leden. Het subsidie van de gemeente vervalt. Bodembewerking, onderhoud van schuur en hekwerk kosten geld. En de kas is leeg. Het plan bestaat een buitengewone ledenverga dering bijeen te roepen. Het bestuur hoopt, dat dan de leden zelf ook eens iet? kunnen en willen doen voor de vereeniging. Ieder die het wel meent met ons zal er toch van doordron gen ztjn, dat zulk een vereeniging door ge brek aan leden niet ten gronde mag gaan. En dat is toch het vooruitzicht. Ouders van kinderen die op de tuinen wer ken, helpt ons allereerst. De laatste Zaterdag van elke maand zijn de tuinen voor die ouders opengesteld. ERTS AANVOER. Het Fransche stoomschip Cabourg is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. MARKTNIEUWS Haarlem, 8 Juni. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Tomaten 24—36 cent per K.G. Spinazie 0.50—1.25 per kist. Postelein 3040 cent per kist. Andijvie 0.901.40 per kist. Komkommers 816 cent per stuk. Bloemkool 722 cent per stuk. Sla 1.505 per 100 krop. Raapstelen 0.601 per 100 bos. Asperges 2030 cent per bos. Rabarber 25 cent per bos. Wortelen 1218 cent per bos. Radijs 24 cent per bos. Selderij 510 cent per bos. Pieterselie 512 cent per bos. Aardbeien 1218 cent per doosje. SPORT EN SPEL POSTDUIVEN. DE BONTE DUIF. De vlucht, door bovengenoemde vereeni ging gehouden, Macenea. afstand 383 K M. heeft een ongunstig verloop gehad. Het ver loop der vlucht is als volgt: de eerst aanko mende duif is geconstateerd 6.30; de laatste 7.42 's avonds en vervolgens zijn de prijzen toegekend W. Kockx 1, F. Bergman 2, 4, 9; G. Schil ling 3; G. van Zutfen 5; P. van Zutfen 6, 14, 15; C. Zwanenburg 7, 8, 11; A. de Weers en Zn. 10, 12, 13, 16. Hedenavond inkorven voor de vlucht van a.s. Zondag. LUCHTVAARTBERICHTEN HAVIK, heenreis 8 Juni 5.30 uur uit Cal cutta 14.30 uur te Rangoon. Havik, 8 Juni te Rangoon, van Calcutta. Uitreis. Ekster, 8 Juni te Bagdad van Dj ask. Thuis reis. ARR. RECHTBANK. Inbraken in Jisp en West-Knollendtm. Eischen van 2 1/2 en 3 jaar. In den nacht van 19 op 20 Oct. 1931 is bij 'n ■weduwe in Jisp een trommel weggenomen waarin eenig geld, een spaarbankboekje, een horloge, gouden oorijzers, sierspelden sa-ten. In den nacht van 7 op 8 Januari 1932 is bij een rijwielhandelaar in Knollendam ingebroken, uit een toonbanklade is een be drag aan geld van ongeveer f 300 weggeno men terwijl uit een broek, die voor het bed van den eigenaar hing, een portemonnaie met f 10 les gestolen. Voor deze beide zaken stonden twee los- arbeiders terecht, een van 50 en een van 25 jaar. De verdachten bekenden. De jongste heeft de eerste inbraak op touw gezet. Hij wist dat ded juffrouw nogal geld had. Hij is door het valraam geklommen en heeft toen de achterdeur opengemaakt. Toen ze binnen waren zei de oudste: „Laten we eerst eens opsteken!", doelend op daar lig gende sigaren. Ze zijn naar buiten gegaan en hebben de buit verdeeld en de trommel in het water geworpen. Een visscher heeft die later gevonden. De sieraden zijn in bewaring gegeven bij een nicht van den oudsten ver dachte, die wel vaker voor hem gestolen goed bewaart en aan wie hij dan ook deze maal gezegd had, dat hij ingebroken had. Wat de tweede inbraak betreft, ook deze diefstal is door den jongste uitgedacht. Door middel van een ijzertje is het slot geopend. De oudste is toen de trap opgeloopen en heeft voor het bed van den rijwielhandelaar de portomonnaie weggehaald. Een zaklan taarn bewees hierbij gcede diemrten. Uit 'n la nam hij een portefeuille, inhoudende volgens eigen narekening f 55 aan zilvergeld en f 185 aan papier. De jongste verdachte beweert de plaatsen waar ingebroken zou worden, gewezen -te hebben op verzoek van den oudste. Hij heeft niets weggenomen. Mr. Paardekoper Overman requisitoir ne mende. noemde beide diefstallen des te on sympathieker, daar de bestolenen cen/sieke- lijke weduwe en een ongelukkige man zijn. Met de aanhouding vair deze verdachten heeft de ijverige politie de hand gelegd op twee personen die de streek daar onveilig maken. Ook te Amsterdam loopt een zaak voor de rechtbank. Tegen den oudsten verdachte, die eerst hardnekkig ontkende, doch later door dc mand viel, en die al vaker wegens diefstal veroordeeld is, eischte de Officier een ge- vangenissstraf .van 3 jaar met aftrek. Tegen den jongste vroeg hij 2 1/2 jaar gevangenis straf met aftrek. Mr. II. O. Drilsma, verdediger van den oudste verdachte, vroeg ondanks de beken tenis, vrijspraak. Ten laste is gelegd diefstal in vereeniging, terwijl gebleken is dat men hier niet met medeplegers, doch met een dader en een medeplichtige te doen heeft. Subsidiair pleitte hij clemente straf. Mr. F. A. Davidson pleitte in dezelfde zin. De straf tegen zijn cliënt, die nog een blanco strafregister heeft., vindt hij te groot. Hij vraagt een voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. Aanrijding te Hillegom. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den chauffeur, die op 24 De cember des namiddags in Hillegom met een vrachtauto de trottoirs aan beide zijden van de Hoofdstraat is opgereden, daar winkelrui ten verbrljizeld heeft en twee personen ern stig heeft gewond. Geëischt was bij verstek 300 gulden boete en intrekking van rijbewijs voor 6 maan den. Dc rechtbank sprak verdachte vrij. omda'. naar haav oordeel niet. gebleken was. dat hij onvoorzichtig of roekeloos had gereden. MENNO TER BRAAK NIET IN DE MIJ. DER LETTERKUNDE. Dr. Menno ter Braak zal om principleele redenen zijn benoeming tot lid van de Maat schappij der Nederlandsche letterkunde niet aanvaarden. INTERNATIONALE ARBEIDERSHULI*. De soiidariteitsdag van de Internationale Arbeldershulp, die verleden jaar te Haarlem werd gehouden, zal dit jaar plaats hebben te Amsterdam, a.s. Zondag 12 Juni, op het IJs- clubterrein. Deze soiidariteitsdag zal het karakter dra gen van een demonstratie tegen het dreigend oorlogsgevaar. Onder de sprekers is de heer Wijnkoop. De afdeeling Haarlem zal zich per boófc naar Amsterdam begeven. PERSONALIA. Voor het candid-aatsexamen Geneeskunde zijn te Leiden geslaagd mej. K. J. Borggreve te Haarlem, mej. A. M. Doyer te Haarlem, mej. IJ. M. Trap te Bloemendaal. 459e STAATSLOTERIJ Niet-Officieel Trekking van Donderdag 9 Juni 1932 Se Klasse, 16e Lijst Hooge Prijzen: No. 18486 50.000 No. 14848 25.000 No. 5764 1500 No. 1300 1664 15825 'f 1000 No. 1273 6604 11629 13224 13311 13765 ƒ400 No. 7519 200 No. 174 533 7666 10322 14567 15415 17604 19014 19265 19751 20075 20500 100 Prijzen van 70. 6 65 98 105 136 306 314 390 469 688 771 812 991 992 1002 1197 1232 1260 1293 1564 1592 1677 1736 1742 1767 1830 1886 1894 2079 2135 2420 2513 2579 2621 2837 3102 3214 3219 3240 3423 3485 3616 3691 3707 3857 4077 4113 4194 4217 4290 4334 4406 4438 4467 4619 4642 4654 4684 4722 4731 4873 4971 5031 5044 5107 5469 5534 5536 5636 5643 5802 6063 6131 6256 6286 6460 6565 6613 6677 6900 7011 7048 7234 7316 7346 7390 7456 7508 7516 7640 7703 7753 7762 7788 7919 7956 8090 8103 8138 8198 8230 8480 8533 8721' 8785 8856 8871 8936 8948 9018 9077 9100 9231 i 9318 9594 9734 9780 10003 10083 10203 10559, 10563 10834 10888 10899 10901 11051 11089 11252; 11281 11298 11445 11475 11504 11701 11711 11717 11718 11738 11792 11844 11948 12008 12035 122551 12364 12429 12858 12859 13048 13211 13298 13353 13386 13440 13484 13495 13543 13697 13766 13781 13792 14098 14179 14337 14339 14468 14573 14704! 14780 14792 15262 15264 15265 15266 15291 15336 15348 15360 15652 15757 15808 15835 15874 15880 16181 16200 16620 16626 16648 16650 16965 17142 17176 17213 17606 17336 17880 17938 18046 18210 18232 18243 18261 18390 18405 18442 18465 18471 18524 18579 18635 18725 18803 18815 18974 19029 19061 19085j 19089 19102 19221 19237 19308 19309 19428 19579; 19721 19729 19752 19802 20129 20169 20308 20444, 20466 20477 20520 20593 20648 20741 20763 20798 20860 20990 NIETEN 20 33 46 66 103 144 171 172 182 185 200 211 220 227 259 307 309 312 316 323 326 342 363 365 406 414 468 487 488 503 512 525 540 613 647 660 769 782 785 791 810 822 828 830 914 934 959 998 1004 1064 1081 1089 1139 1148 1154 1175 1181 1182 1184 1201 1220 1226 1227 1331 1337 1377 1387 1390 1428 1446 1668 1675 1732 3762 1776 1732 1795 1821 1885 1887 1991 2009 2063 2137 3143 2166 2169 2278 2306 2392 2365 2415 2457 2461 2518 2520 2539 2591 2631 2637 2647 2670 2700 2703 2748 2755 2784 2823 2854 2873 2886 2916 2926 2639 2641 2683 3023 3070 3073 3074 3138 3141 3213 3222 3287 3353 3373 3374- 3401 3453 3467 3-189 3528 3538 3677 3704 3742 3749 3763 3769 3781 3815 3835 3843 3859 3890 3903 3933 3950 3952 3963 3986 3987 3995 4020 4117 4132 4133 4163 4171 4237 4280 4285 4326 432D 4335 4342 4377 4387 4466 4485 4514 4525 4584 4702 4778 4793 4805 4885 4896 4938 4984 4985 5002 5013 5017 5047 5072 5113 5127 5145 5281 5293 5314 5349 5355 5411 5496 5499 5520 5545 5547 5562 5569 5581 5596 5675 5690 5761 5795 5810 5855 5868 5980 6018 6028 6031 6084 6100 6138 6139 6145 6249 6291 6313 6355 6381 6419 6428 6480 6510 6532 6535 6585 6592 6597 6608 6645 6646 6673 6721 6736 6750 6832 6885 6980 7007 7026 7027 7051 7076 7084 7182 7195 7250 7265 7272 7318 7328 7330 7374 7452 7481 7503 76157711 77Ö4 7798 7839 7870 7905 79)5 7928' 7971 7972 79.91 7992 8008 8037 8073 8150 8186 8190 8191 8235 8296 8336 8425 8430 8449 8461 8474 8488 8490 8505 8513 8517 8557 8552 8S34 8644 8688 8702 8745 8753 8355 8875 8913 8932 8969 9021 9025 9028 9035 904C 9069 9109 9114 9161 9187 9188 9207 9225 9306 9354 .9373 9382 9428 9477 9483 9522 9535 9593 9598 9612 9676 9749 9849 9923 9934 9998 10030 10033 10065 10078 10115 10131 10197 10291 10292 10394 10397 10479 10508 10524 10542 10683 10758 10760 10769 10790 10795 10804 10837 10839 10857 10861 10875 10905 10918 10047 11076 11086 11092 11167 11173 11245 11328 11342 11359 11407 11413 11425 11477 11478 11495 11535 11564 11565 11646 11723 11772 11833 11848 11855 11864 11882 11909 11944 11956 12002 12050 12061 12066 12069 12077 12094 12119 12138 12174 12189 12195 12228 12231 12241 122S3 12283 12292 12293 12308 12313 12365 12414 12143 12498 12524 12588 12591 12603 12606 12607 12614 12631 12652 12668 12674 12704 12749 12788 12378 12886 12967 12988 12991 13050 13076 13081 13094 13098 13144 13180 13192 13194 13212 13281 13282 13302 13328 33330 13338 13365 13375 13382 13443 13447 13514 13521 13528 13545 13553 13559 13576 13640 13679 13725 13732 13775 13843 13867 13886 13888 13916 13949 13973 13986 14019 14021 14044 14062 14123 14128 14160 14170 14183 14207 14231 14236 14237 14243 14271 14331 14374 14392 14447 14529 14589 14-90 14623 14637 14659 14664 14716 14746 14747 14772 14825 14960 14961 14970 14975 15026 1505C 15077 15107 15226 15228 15246 15258 15304 15313 15331 15363 15370 15371 15388 15416 15431 15497 15501 15505 15526 'SSOö 15657 15667 15672 15681 15759 15789 15812 15824 15848 15872 15383 15884 15905 15953 15978 15987 16005 16017 16056 16105 16198 16243 16296 16382 16389 16409 16483 16548 16569 16G40 16643 16649 16679 16770 1C774 16799 16801 16812 16883 16913 16926 16980 17007 17009 17018 17048 17119 17143 17146 17157 17162 17208 17295 17399 17461 17470 17514 17522 17556 17582 17587 17624 17667 17674 17675 17681 17839 17862 17865 17894 17900 17961 17962 17966 18013 18021 18034 18040 18113 18116 18126 18157 18217 18294 18331 18347 18359 18394 18397 18489 18537 18560 18568 18574 18616 18619 18645 18707 18727 18740 18779 18794 18798 18847 18896 18900 18907 18949 18973 19002 19039 19066 19073 19074 19082 19083 19126 19128 19136 19139 19167 19180 19S09 19219 19306 19340 19355 19369 19376 19407 19415 19449 19476 19477 19486 19494 19510 19539 19574 19634 19666 19671 19728 19818 19847 19871 19876 19933 19953 19972 1998 20019 20042 20046 20064 20066 20131 20188 20235 20250 20256 20324 20368 20378 20397 20405 20414 20454 20493 2G497 20527 20569 20595 20616 20707 20746 20752 20773 20775 20791 20B0! 2080? 20803 20854 208S3 20917 20963 20993 Verbetering 5e kl, i5e lijst: 8693 m.ü. 8688-

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10