DE TOESTAND IN PRUISEN. BUITENLAND. STA TEN- GENERAAL. Crisisontwerpen aangenomen. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 9 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Nieuwe noodverordening behelst o.a. salaris verlaging voor alle Pruisische ambtenaren. Opwinding onder de getroffenen. De Nazis kondigen scherp verzet aan. Landdag ver moedelijk 14 Juni bijeen. Maodonald naar Parijs voor een onderhoud met Herriot. De Iersche Senaat verwerpt een deel van het wetsontwerp inzake den eed van trouw. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De nieuwe Pruisische noodverordening is nog niet gereed. Naar de Pruisische minister van financiën Klepper hedenavond laat in ee"n persconferentie mededeelde, zal de nood verordening de volgende bepalingen bevat ten: 1. Een verandering van de verordening in zake huurbelasting, zoo, dat de gemeenten 360 millioen Mark krijgen toegewezen, waar mede zij hunnerzijds behoeftige huurders on dersteunen. Dit beteekent een bezuiniging voor de staatsfinanciën aangezien in de toe komst alleen ondersteunden met ee'n be staansminimum van 700 tot 800 Mark jaar lijks deze toelage bekomen welke tot dusverre werd verstrekt tot een bestaansminimum van 1200 Mark. 2. Invoering van belasting op geslacht met ingang van 1 Juli. Daardoor wordt het tekort op de begrooting dat ontstaan was door het uitblijven van de evenwichtsbijdragen van het rijk goed gemaakt. 3. Salarisverlaging voor alle Pruisische amb ten aren en employés. Deze zal bedragen 2 1/2 pet. "oor ambtenaren met vrouw en kinderen 5 pet. voor kinderlooze en ongehuwde amb ten aren Door deze salariskorting zullen 26 millioen rijksmark bespaard worden. Minister Klepper berekent het nog blij vende deficit op 24 millioen R.M., .dat door nieuwe bezuinigingen op ce begrooting zal moeten worden gedekt en tenslotte verklaarde de minister van financiën, dat de kaspositie van Pruisen v<x>r langen tijd veilig gesteld is. Wanneer niet volkomen onvoorziene veran deringen in den algemeenen economischen toestand komen, kan men de kaspositie voor den duur van het begrootingsjaar als veilig beschouwen. De plotseling door Pruisen aangekondigde salarisvermindering heeft onder de ambte naren groote opwinding veroorzaakt. De rijksbond van hoogere ambtenaren die reeds voor eenige dagen de bescherming van de rijksregeering heeft ingeroepen tegen de meer .om zich heen grijpende willekeur en ongelijkheid in de bezoldiging der ambte naren" eischt in een telegram aan den rijks kanselier ingrijpen tegen de voornemens van de rijksregeering. Ook de landbond van de hoogere ambtenaren van Pruisen wil een beroep doen op alle fracties van den land dag om het achterstellen van de Pruisische ambtenaren door onmiddellijke voorstellen tot opheffing van deze noodverordening te Voorkomen. Naar „Der Angriff" meldt, vertoeven de afgevaardigden van den Pruisischen Land dag Kerrl en Kube momentcel te München, waar zij met Adolf Hitler de Pruisische aan gelegenheid nog eens terdege zullen bespre ken. Tijdens deze bespreking zal beslist wor den over de vraag wien de nationaal-socia- listen candidaat zullen stellen voor het pre mierschap in Pruisen. Voorts kondigt het zelfde blad een heftig verzet van de Nazis tegen de nieuwe noodverordening aan. Waarschijnlijk zal het seniorenconvent van den Pruisischen Landdag tegemoet ko men aan het verzoek van den Rijkskanselier den Landdag voor 22 Juni bijeen te roepen Vrijdag zal hierover worden beslist. In parlementaire kringen neemt men aan dat de Landdag den 14 Juni a.s. zal bijeen komen. Op de agenda voor deze zitting staan de verkiezing van een premier, mits in het seniorenconvent omtrent den persoon over eenstemming zal bestaan. Aangezien de onderhandelingen tusschen Pruisen en het Rijk niet het gewenschte re sultaat hebben gehad, tracht Pruisen thans, naar van zeer goed ingelichte zijde wordt vernomen, een bankcrediet op te nemen ten einde zijn begrooting in evenwicht te bren gen. Er worden momenteel onderhandelin gen gevoerd met een bankconsortium, aan het hoofd waarvan de Pruisische Staatsbank, de zoogenaamde Seehandlung, staat. Het staat nog niet vast of het gaat om credieten op langen termijn of korte credieten. Het Fransche ministerie van Buitenland- sche Zaken heeft het volgend communiqué bekend gemaakt: De Britschc premier MacDonald en de mi nister van "Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, zullen Zaterdagavond te Parijs aan komen. waar zij den Zondag hopen door te brengen. De Britsche staatslieden zullen dc gelegenheid te baat nemen om zich met den Franschen premier en minister van Buiten landsche Zaken. Herriot. te onderhouden over de vraagstukken welke voor beide lan den van belang zijn. Aangezien dc Britsche gasten reeds om half zes te Parijs zullen arriveeren. zal de eerste bespreking reeds Za terdagavond kunnen plaats hebben. De Britsche ambassadeur te Parijs, Lord Tyrrell, heeft premier Herriot het volgende telegram overhandigd van den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken. Simon „Ik verzoek minister president Herriot er van op de hoogte te stellen, dat de Britsche premier en ik ons gelukkig achten de Fran sche uitnoodiging aan te nemen. Wij hebben zijn in de Kamer afgelegde verklaring met genoegen gelezen en zijn er van overtuigd dat de voorgenomen directe gedachtenwisse- ling er in wezen toe zal bijdragen den weg voor een bevredigende oplossing nopens de problemen, welke te Genève en Lausanne be handeld worden voor te bereiden. De Iersche senaat heeft Woensdagavond in de commissies het eerste deel van het wetsontwerp inzake de afschaffing van den eed van trouw aangenomen. De beide clausules van het ontwerp waar bij voorzien wordt in de opheffing van de preferentie van het Engelsch Iersche verdrag boven de Iersche grondwet en daarmede on beperkte wetgeving en vrijheid van wets wijziging door het Iersche parlement, wer den verworpen. De Valera had in den Senaat medegedeeld, dat de Iersche regeering haar houding ten aanzien van de kwestie van den eed van trouw niet heeft gewijzigd. Frankrijk. Een ondersteuningsfonds voor Oostenrijk? De Fransche Minister-President heeft kennis genomen van het rapport der Fran sche deskundigen over de onderhandelingen betreffende den financieelen steun aan Oos tenrijk. In het rapport wordt de vorming voorgesteld van een gemeenschappelijk fonds voor Oostenrijk. Indien Oostenrijk niet in staat zou zijn zelf te voorzien in den dienst der aflossing van de gegarandeerde leening van 1923, zou Frankrijk tot 1943 voor het ge garandeerde deel dezer lleening. dus voor 24.5 procent of 85 millioen francs, betalen, evenals Engeland en Tsjecho-Slowakije, die de garantie voor een zelfde gedeelte op zich hebben genomen, terwijl de leening door Italië was gegarandeerd voor 20.5 procent en door België, Nederland. Zweden en Dene marken voor 2 procent ieder. Ingrijpende bezuinigingsvoor stellen verwacht. In een onderhoud met journalisten heeft de Fransche minister van Financiën Ger main-Martin de hulp ingeroepen der open bare meening voor het verrichten van de ur gente taak op financieel gebied, welke door de sinds 1930 ernstig geworden situatie wordt vereischt. Het tekort op het begrootingsjaar 1930'31 bedroeg 2500 millioen francs, dat voor het jaar 1931'32 moet, wanneer men rekening houdt met de gevolgen van het Hoover-moratorium, op vier milliard francs worden geschat. De regeeTing zal daarom nog voor sluiting der gewone zittingsperiode van de Kamer een reeks billijke voorstellen in dienen, welke door een beknotting der uit gaven en andere bezuinigingen een onmid dellijke verlichting voor de schatkist zullen medebrengen en voor 1933 een werkelijk in evenwicht zijnde begrooting zullen voorberei den. Deze taak. aldus de minister, wordt mo gelijk en in afzienbaren tijd uitvoerbaar ge acht, zonder dat men behoeft te vreezen een storing op economisch of sociaal gebied te weeg te brengen. (Reuter). Rusland. Geheel" leiding der militie te Bakoe in arrest. Officieel wordt mededeeling gedaan van een incident dat zich te Bakoe heeft voor gedaan en waaraan zoowel de Sovjet-regee ring als het Centraal bestuur der communis tische partij hun volle aandacht wijden. Terwijl te Bakoe de vrije markt, waar de boeren hun levensmiddelen tegen vrije prij zen verkoopen mogen, in vollen gang was, bezetten plotseling ee'nige afdeelingen bere den politie het plein, dreven handelaars en koopers uiteen en namen de aanwezige le vensmiddelen in beslag, terwijl zij meer dan 100 boeren arresteerden Terstond protes teerden de plaatselijke autoriteiten bij het Centraal executief comité. Op bevel van dit comité werd de geheele leiding der militie te Bakoe gearresteerd en uit haar ambtsbe voegdheden ontzet. De verantwoordelijke lei ders zullen ter beschikking van de GP OE. worden gesteld. In een officieele mededeeling wordt verklaard, dat de ambtenaren hun be voegdheden overschreden en dat de regeering tegen een dergelijk optreden strenge maat regelen zou nemen. Niets bekend omtrent hervat ting der betrekkingen met China. Naar aanleiding van de berichten in de pers over het besluit der Chineesche centrale regeering om de betrekkingen met Moskou te herstellen, wordt van officieele Russische zijde medegedeeld, dat de Sovjetregeering hieromtrent nog niets bekend is en dat zij van Chineesche zijde nog geen enkele be reidverklaring tot herstel der diplomatieke betrekkingen heeft ontvangen. Engeland. Lord Brentford overleden. De minister van binncnlandsche zaken in de laatste conservatieve regeering onder Baldwin. Lord Brentford, is hedenmiddag in den leeftijd van 67 jaar plotseling door een hartaandoening overleden. Lord Brentford, die eigenlijk Sir William Joynson Hicks heette (waarvan zijn popu laire bijnaam „Jix" afgeleid is), behoorde tot den rechtervleugel van de Tory-partij. Door zijn toedoen heeft de regeering in 1927 het besluit genomen de diplomatieke betrekking met Rusland te verbreken. Sir William Joynson Hicks kreeg na het aftreden van het kabinet Baldwin (1929) zitting in het Hoogerhuis. Van toen af heette hij Lord Brentford. INGEZONDEN" MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Ierland. De Valera bepleit opneming van Ulster in den Vrijstaat. Omtrent den inhoud van het onderhoud tusschen Thomas en De Valera, wordt van welingelichte zijde medegedeeld, dat De Va lera Thomas op de hoogte stelde van het standpunt van zijn regeering. dat geleid had tot het afschaffen van den eed van trouw aan de Er.gclsche kroon. Voorts be pleitte hijur.ificatie van Ierland, door het c.pnemen van Ulster in den Ierschen Vrij staat. Beslissingen werden niet genomen, aangezien de besprekingen, zooals bekend. Vrijdag zullen worden voortgezet, wanneer De Valera te Londen aankomt. Duitschland. De werkloosheid weer afgenomen. Volgens mededeeling van het Rijksbureau voor werkverschaffing stonden per 31 Mei j.l. bij de verschillende arbeidsbeurzen 5.583.000 personen als werkloos ingeschre ven, d.i. 92.000 minder dan per 15 Mei. België. M oorddreigementen tegen den koning. Volgens persberichten is de Rus Alexis So- kolziekof, die als kellner dienst doet. doch geen vast verblijf heeft, gearresteerd. De ge arresteerde heeft kort na den moord op presi dent Dopumer moerdreigementen tegen den Belgischen koning en andere hooggeplaatste personen geuit. (Reuter.) Italië. Fascistische vrouwen organisatie opgericht. Het officieel orgaan der fascistische partij publiceert naar Reuter meldt een besluit, tor, het vormen van een fascistische vrouwen-orga nisatie. Dit besluit bepaalt dat in alle plaat sen van Italië, waar een mannen-fascio be staat. ook een vrouwen-fascio moet worden opgericht, welker leden de werkzaamheid der partij op het gebied der voorzorg en de fascistische ideeën ook in den familiekring moeten overbrengen. z Japan. Ambassadeursconferentie over de veiligheid van Sjanghai. Graaf Saito. Saieo. premier en minister van buiten landsche zaken, heeft naar Reuter meldt ce ambassadeurs van Groot-Brittannië, de Ver- eenigde Staten, Italië en Frankrijk tot een bespreking uitgenoodigd. Dc aard van deze bespreking is niet bekend. De ambassadeurs deden naar men gelooft, mededeeling, om trent de houding hunner regeeringen betref fende de voorstellen van Josjizawa dd. 13 Juni aangaande de middelen ter verzekering van de permanente veiligheid van Sjanghai. Nicaragua. Vijftig dooden bij gevechten met opstandelingen. 8 Juni. Bij een gevecht tusschen opstan delingen en regeeringstroepen te La Barran ca zijn volgens een Reutertelegram uit Tegucigalpa minstens vijftig dooden geval len. Nadat de strijd verscheidene uren ge woed had, zijn de opstandelingen terug ge trokken. De onderbevelhebber der regeerings troepen behoort tot de gesneuvelden. Amerika. Staatsdepartement keert zich opnieuw tegen schrapping der oorlogsschulden. Het staatsdepartement wendt zich in een verklaring opnieuw tegen de schrapping der oorlogsschulden. Er wordt verklaard dat de Amerikaansche regeering niet- bereid is voor stellen der Europeesche naties aan tc nemen inzake schrapping der oorlogs- en herstel- schulden. Het Amerikaansche standpunt komt hier op neer dat een schrapping der herstelbetalingen door de Europeesche staten de Amerikaansche regeering niet verplicht ook de schulden te schrappen. Door het staatsdepartement wordt er de nadruk op gelegd dat dit standpunt ter kennis is ge bracht van alle bij de conferentie van Lau sanne geïnteresseerde regeeringen. RADIO-REDE VAN HITLER? BERLIJN. 8 Juni. <V.D.> Naar verluidt staat op het radio-programma voor Dins dag a.s. een redevoering van Adolf Hitler. TWEEDE KAMER. De Kamer „bij verrassing genomen". Interpellatie dc Visser plotseling afgebroken. -Minister Donner moet te hulp komen. Maar voor de rest geen sprekers. Minister Verschuur lacht in zijn vuistje. Steun aan de kippenhouderij Contin- geteering van boter en schoenwerk. 8 Juni. Vandaag heeft de heer ce Visser de com munist. <ie re geer mg geïnterpelleerd o'-er het geval Reuderink. Men weet. dat. getwijfeld werd of dit communistisch raadslid van Rot terdam wel in het bezit was van Liet Neder landschap en of hij dat niet verloren had door zijn werkzaamheid in Rusland. Een raadscommissie van juristen heeft toen, na gedegen studie geconcludeerd, dat de heer Reuderink het Nederlanderschap niet had ver loren. Zij betoogde daarbij, dat hij misschien wel in een staatsbedrijf had gewerkt, maar daarom nog niet in staatsdienst was geweest niet in en geren staatsdienst, waarop h.l. art. 7 lid 4 van de wet op het Nederlander schap betrekking heeft. De regeering had de mecning verkondigd, dat de heer Reuderink wel in Staatsdienst was en dat de automatisch werkende bepaling van de Wet van 1892 ook op hem betrekking heeft. Daarover nu heeft de heer de Visser ge ïnterpelleerd. die in het geval-Reuderink een precedent meende te zien, waardoor ook andere communistische landgenooten. welke in Rusland zouden kunnen gaan werken, van hun burgerrechten zouden beroofd kunnen worden. De heer dc Visser stelde in zijn interpellatie telkens, dat het doen vervallen van het Ne derlanderschap h zelfstandige beslissing was van de regeering. Waartegen de minister van Buitenlandsche Zaken heeft opgemerkt, dat het ter zake om een regeeringsbeslissing niet gaan kan. dat deze niet zelfstandig uitmaakt of iemand Nederlander is of niet. maar dat de regeering alleen heeft uit te voeren de wet op het Nederlanderschap, welke eenvoudig vastlegt, dat iemand die in vreemden staats dienst is getreden, zijn Nederlanderschap ver liest, automatisch. Er is dus alleen te con- stateeren, dat iemand in vreemden staats dienst geweest is. De heer de Visser betoogde in zijn inter pellatie, dat de een wel. de ander niet zvjn Nederlancersschap verloor wanneer hij naar Rusland toog zonder goedkeuring van de Kroon, dat men blijkbaar gemakkelijker naar andere landen ging. dan naar Rusland enz. Minister Boelaerts herhaalde: het be treft hier geen gevallen, waarvan de regee ring altijd kennis neemt van te voren, het gaat. alleen om te constateeren of iemand zonder goedkeuring der Kroon in vreemden staatsdienst was of niet. De heer de Visser nu betoogde, dat in het speciale gerval -Reuderink van staatsdienst geen sprake was, wijl de heer Reuderink in een concessie-bedrijf werkte. Het speciale ge val-Reuderink kreeg echter in de rede van Jhr Beeiaets van Blokland geen relief, wijl de minister daarop niet inging. Waarom niet? Wel de regeering heeft zich blijk baar niet eigener beweging gemengd in het Nederlanderschap van den heer Reuderink doch op verzoek van het Rotterdamsche Ge meentebestuur. De mogelijkheid is niet uit- 1 gesloten volgens do minister, dat de burge meester in beroep komt tegen het besluit van den Raad om den heer Reuderink als lid te handhaven. En dan moet de Kroon den Raad van State gehoord als administra tieve rechter beslissen. De minister het zich daarom over het geval-Reuderink niet uit. De heer de Visser poogde zijn interpel latie te versterken met een analoog geval uit de eigen practijk: hij noemde de staats- mljnbedrijven bijv. de Zuiderzeewerken enz. Welnu, de minister betoogde, dat in al deze gevallen door den Nedrelandschen Staat telkens is beslist dat het hier staatsdienst betreft. Men weet, dat. vreemdelingen bij zondere toestemming noodig hebben om hier te lande in staatsdienst te mogen treden. Ook het argument, dat Nederland Rusland nog niet de jure heeft erkend, waarom hot voor de Nederlandsche regeering toch wel moeilijk was te constateeren. dat iemand daar werkend in „vreemden staatsdienst" ge treden was. gold voor den minister niet. Het ging hierbij om zulke juridische kwesties, dat de heer de Visser er gaarne den minister van Justitie bij had. om ook hem nadere in formaties te kunnen vragen. Hij maakte er zelfs een Voorstel van. hij wilde de discussie schorsen. Dat was niet verkeerd. Inderdaad was de aanwezigheid van Minister Donner. die altijd de wet op het Nederlanderschap hanteert, gëwenscht. En daarbij kwam nog. dat minister Donner het plan had de discus sie bij te wonen, zich zelfs door minister Beelacrts liet excuseeren. De heer Marchant viel den heer de Visser bij. Zijn voorstel werd met 3725 stemmen aanvaard. Morgen gaan we dus verder. Dientengevolge heeft de Kamer met. uiter mate grooten spoed vijf wetsontwerpen af gedaan Er zullen sprekers geweest zijn. die natuurlijk hebben gedacht, dat de geheele middag zou heengaan met de interpellatie over het geval-Reuderink. Deze visschen nu achter het net. Aangenomen werd het Internationaal ver drag betreffende de eenvormigheid van wet telijke bepalingen voor wissels en order briefjes. De minister van Buitenlandsche Za ken deelde op een vraag van Mr. Knotten belt mee dat 't de bedoeling is ook Neder- landsch-Indië te doen toetreden. Tenslotte aanvaardde de Kamer ongedacht en onverwacht, zonder stemming en zonder discussie, de ontwerpen tot contingëntecring van boter en van leestklaar schoenwerk en tot steun aan de kippenhouderij (de garan tie-regeling voor het in de koelhuizen onder brengen van eieren, ten einde deze in den winter weer te kunnen afzetten). Degenen, die hadden willen spreken, zullen morgen hun oogen nog eens uitwrijven, wan neer ze van deze voorspoedige beslissingen kennis nemen. Minister Verschuur lachte in zijn vuistje. INTIMUS. SPAANSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND. BEMANNING EN PASSAGIERS GERED? KAAPSTAD. 8 Juni <V.D Het Spaan- sche stoomschip ..Teide", dat 4000 •ton meet en 800 passagiers aan boord heeft, is in de golf van Biasra 20 mijlen van de West Afri- kaansche kust aan den grond geloopen. Het schip bevindt zich in uiterst moeilijke si tuatie. Het Engelsche stoomschip ..Appam" is op weg ter assistentie. Talrijke barkassen van het eiland Fernando Po zijn eveneens uitge- loopen. De „Teide" is 37 jaren geleden van stapel geloopen. Volgens nadere berichten uit Barcelona, aldus meldt het Handelsblad, bevonden zich aan boord van de „Teide" 90 man scheeps volk en 500 neger en een aantal blanke pas- pagiers, die thans allen gered zijn door het te Liverpool thuisbehoorende stoomschip „Lappan", dat- de schipbreukelingen thans aan boord heeft. MOORDENAAR WENSCIIT ZIJN TERECHT STELLING. DRESDEN, 8 Juni (VD.) De wegens moord op een sigarettenhandelaar door de Rechtbank te Dresden ter dood veroordeelde arbeider Pogaenik heeft zijn verdediger mee gedeeld, dat hij geen gratieverzoek wenscht in te dienen en voltrekking van het doodvon nis wenscht. Ook verscheidene jaren geleden deed zich een geval voor dat een moordenaar zijn terechtstelling wenschte en wel bij Zimmer- mann. die een moord had gepleegd om een verzekeringspremie in handen te krijgen. Do regeering had toenmaals den moordenaar tegen zijn wensch gratie verleend. De kans is zeer groot, dat dc Saksische regeering thans met Pogaenik hetzelfde zal doen. SCHANDELIJK OPTREDEN VAN EEN ROOVERBENDE. 86 MOORDEN GEPLEEGD. BELGRADO. 8 Juni. <V.D.) Naar uit Nowi Betschej, in de Wojwodina gemeld wordt, zijn daar wandaden ontdekt van een roo- versbende. zooals in de crimineele geschiede nis slechts weinig meer is voorgekomen. Er werd vastgesteld dat de bende minstens 86 moorden heeft gepleegd. De meeste slacht offers werden doodgeschoten, acht werden dood geslagen. Deze misdaden zijn voor het grootste gedeelte in den tijd der omwente ling gepleegd. Op grond van getuigen ver klaringen werden Maandag te Tscharug in het bijzijn van een gerechterlijke commissie de graven der acht doodgeslagenen geopend. To' dusver zijn 60 personen gearresteerd, waarvan iufcusschen echter 57 weer op vrije voeten zijn gesteld. A. ISAAC, t Te Zurich is ln den ouderdom van 66 jaar overleden dc heer A. Isaac, president-com missaris van dc N. V. dc Bijenkorf, te Am sterdam. Dc heer Isaac, is een van de oprichters ge weest van de Bijenkorf, Jarenlang was hij daar een van de directeuren, later toen ook in Den Haag en Rotterdam de bekende wa renhuizen werden geopend, word hij presi dent-commissaris van de Vennootschap VREESELIJK ONGELUK. Te Opmeer bij Hoorn reed Woensdag een tweepersoons open auto geheel rechts van den weg. Een der inzittenden, de 18-jarige K. van Hoogwoud stak het hoofd buiten het portier, waardoor hij in aanraking kwam met een paal van de electrische geleiding. Hij was op slag dood. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bij 2 groote pakken Wonderzecppoedcr le soort 10 ct. per pak: 1 pak Wonderzeep (dubbel stuk) GRATIS EIGEN HULP ZIJLSTRAAT 56 AGENDA. DONDERDAG 8 JUNI Palace: „Madchcn in uniform". Op het tooneol. „Ness and Ness", moderne equi libristen. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Twee gelukkige har ten Op het tooneel: Revcrko's. een jong- leur-draadact zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Do weg naar Rio" Op het tooneel: eerste klas variété-attractie 8.15 uur. Kunstzaal Reekcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Ilaarlcmsche beel dende kunstenaars. Allo dagen geopend. VRIJDAG 10 JUNI Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Ilaarlcmsche beel dende kunstenaars. Alle dagen geopend. Teyler's Museum. Spaarno 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A. van Rijn. KI. Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomcycr en Zn., Zijlweg 34. Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19 Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5