BUITENLAND. De Britsch-Iersche onderhandelingen mislukt. STA TEN- GENERAAL. De Kamer tegen de geneesmiddelenwet. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 11 JUNI 1932 De Valera bleet aandringen op atschaEting van den eed. Zal Ottawa een wijziging in de Iersche politiek brengen! Het Britsche Lagerhuis neemt de tinancieele wet op de begrooting aan. Neville Chamberlain wil nieuwe bezuini gingen doorvoeren. De Pruisische Landdag op 15 Juni bijeenPremierverkiezing op 22 Juni! HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. V.D. meldt uit Londen: Officieel wordt medegedeeld, dat de on derhandelingen tusschen den Ierschen Vrij staat en de Britsche regeering mislukt zijn. Het officieele communiqué van de minis terconferentie werd gistermiddag om vijf uur verspreid en luidt: Er heeft een bijeenkomst plaats gehad tusschen den president en den vice-president van den Uitvoerenden Raad van den Ier schen Vrijstaat E. de Valera en Sean O'Kelly. minister president Ramsay MacDonald, den lord president van den Raad. Stanley Bald win, den minister van Binnenlandsche Za ken, Sir Herbert Samuel, den minister voor de Dominions J. H. Thomas en den minister van Oorlog. Lord Hailsham op 10 Downing- street te 11 uur 30. De bespreking werd om 1 uur ?0 geschorst en een uur later hervat. Er was een uitgebreide discussie over de uit gangspunten, doch het was niet mogelijk tot overeenstemming te komen". De Valera. LONDEN, 10 Juni (V.D.) Te Londen werden de onderhandelingen na vier uren (afgebroken en voor onbepaalden tijd ver daagd. Kort na vijf uur verliet MadDonald het gebouw Hij keek ernstig. Hij werd gevolgd door De Valera die opnieuw door de menigte luide werd toegejuicht. Hij is nog heden avond naar ïerland teruggegaan onder strenge politiebewaking. Tn een tegenover de pers afgelegde verkla ring. zegt Thomas, dat de onderhandelingen in buitengewoon goede verstandhouding zijn gevoerd en dat alles een rustig verloop heeft gehad. Toen een lersch journalist De Valera vroeg, wanneer de onderhandelingen zullen worden voortgezet, antwoordde hij: Ik zou u willen adviseeren met den volgenden trein naar huis te gaan. Het verluidt dat de Valera tijdens de on derhandelingen bleef aandringen op de af schaffing van den eed van trouw, waarbij !hij er den nadruk op legde, dat deze maat regel geenszins een schending van het En- gelsch-Iersche verdrag is. Hij gaf te ken nen niet te kunnen afzien van zijn houding ieder compromis van de hand te wijzen, aan gezien hem bij de verkiezingen nadrukkelijk mandaat was verleend den eed van trouw te doen afschaffen. Aangezien aan den an deren kant de Britsche regeering evenmin tot toegeven bereid was. moesten de onder handelingen wel mislukken. Volgens „Star" heeft de Valera tijdens de besprekingen te kennen gegeven, dat de Iersche politiek mogelijk aan een wijziging zal kunnen worden onderworpen, wanneer Ierland te Ottawa gunstige voorkeursver- dragen zal kunnen sluiten voor zijn produc ten. Het bericht dat de onderhandelingen tus schen den Ierschen Vrijstaat en Engeland te Londen zijn mislukt, werd in speciale edities van „Evening Post", de krant van De Valera bekend gemaakt. Overal heerscht groote op winding, aangezien men niet verwachtte dat de onderhandelingen zouden worden afge broken, doch wel de mogelijkheid onder de oogen had gezien dat de besprekingen op een later tijdstip zouden worden hervat. Het Lagerhuis heeft Vrijdag de financieele wet voor de Engelsche begrooting in derde lezing aangenomen met 409 tegen 34 stem men. Neville Chamberlain. De minister van Financiën, Neville Cham berlain, legde een verklaring af, waarin hij o m. constateerde dat Engeland nog niet alle bezuinigingsmogelijkheden heeft uitge put. De regeering is het er over eens, dat nog een aantal bezuinigingen kunnen worden doorgevoerd, zooals bijv. bij de landsverdedi ging, bij de oorlogs- en ouderdomspensioe nen en bij het onderwijs. De financieele moeilijkheden, aldus ver volgde Chamberlain, welke thans op Enge land, maar op de geheele wereld drukken, kunnen niet door een of andere financieele wet. worden opgelost, welke alleen in Enge land is ingediend. Een samenwerking i-us- fcchcn de naties is dc eenige weg om een op lossing der groote kwesties te bereiken. De betrekkingen tusschen de afzonderlijke lan den zijn in den laatsten tijd steeds nauwer geworden. In de laatste maanden heeft zich ten gevolge van de crisis een krachtiger wer kelijkheidszin ontwikkeld. Naar mijn mee ning, aidus Chamberlain, heerscht op het oogenblik te Europa een grootere toenade ring en overeenstemming, zoowel betreffende de oorzaak der moeilijkheden als ook betref fende de noodzakelijke stappen welke gedaan moeten worden deze te overwinnen. Tenslotte verklaarde de minister dat het vertrouwen dat de wereld in Engeland stelt, weer is hersteld. Door haar valutapolitiek heeft de Engelsche regeering de groothan- delprijzen kunnen brengen tot het niveau dat zij wenschte. Duitschland. Hindenburg zal de drie presi denten ontvangen. In antwoord op het verzoek van de presi denten van de Zuid-Duitsche staten Baden. Beieren en Würcemberg om een onderhoud heeft Von Hindenburg verklaard, gaarne de heeren Zondagochtend te elf uur te willen ontvangen. Naar een persoonlijkheid welke het Baden- sche „Centrum" na staat nopens de confe rentie der Zuid-Duitsche staats- en minister presidenten te Berlijn en hun stap bij den Rijkspresident mededeelt, zullen de staats- en ministerpresidenten den Rijkspresidenten niet alleen hun standpunt uiteen zetten no pens de algemeene kwesties der verhouding tusschen Rijk en Landen, doch zij zullen zich voor alles en met beslistheid keeren tegen het voornemen Rijkscommissarissen in de landen te benoemen. Dit is volgens de mee ning der Zuid-Duitschers in strijd met de grondwet. Voorts zal de Rijkspresident op de hoogte worden gesteld nopens de Zuid-Duit sche opvatting ten aanzien van alle even- tueele inflatiedenkbeelden. De Zuid-Duitsche staten eischen voorts opheldering betreffende de gronden en achtergronden van de regee- ringswisseling in het Rijk. De stappen der Zuid-Duitsche landen zijn. naar verzekerd wordt, niet gericht tegen het Rijk als zoodanig, doch beoogen integendeel de belangen van het geheele Rijk te dienen. Pruisische Landdag op 15 Juni bijeen. Wolff meldt uit Berlijn: Het seniorenconvent van den Pruisischen Landdag heeft besloten, dat de Landdag op 15 Juni zal bijeenkomen. Op de agenda staan voorstellen tot opheffing der nieuwe Pruisi sche noodverordening, de door de juridische commissie goedgekeurde amnestie-wet en eenige andere ontwerpen. Het voorstel der Duitsch-nationalen om de verkiezing van den premier op de agenda der zitting van 15 Juni te plaatsen, werd verworpen; behalve de voorstellers stemde ook het Centrum voor. Vermoedelijk zal de premierverkiezing nu op de agenda van 22 Juni komen. Amerika. Coolidge tegencandidaat van Hoover? Naar Reuter meldt doet zich in de Ver- eenigde Staten een sterke beweging voelen om oud-president Coolidge in de a.s. presi dentsverkiezingen als democratisch candi- daat tegenover Hoover te stellen. Volgens eenige Amerikaansche bladen gaat men daar voor propaganda maken om vertrouwen op te wekken in de vroegere „Coolidgiaansclie" welvaart, die in de Vereenigde Staten heerschte. Engeland Regeering houdt vast aan schrapping der herstel betalingen. Naar aanleiding van de talrijke geruchten en veronderstellingen over de politiek, die Engeland op de conferentie van Lausanne zal voeren, wordt van welingelichte zijde me degedeeld, dat een officieele verklaring hier over eerst bij den aanvang van de confe rentie zal worden afgelegd. De Engelsche regeermg houdt vast aan haar eisch van volledige schrapping van herstelbetalingen en oorlogsschulden en dit doel zal de richt lijn voor de houding der delegatie vormen Het zal afhangen van de besprekingen in Parijs tusschen Macdonald en Herriot. of en in hoeverre een wijziging van ce Engelsche doelstellingen noodzakelijk zal zijn en welke vormen deze dan zal moeten aannemen. Op het oogenblik is het voorbarig veronderstel lingen over de Engelsche politiek op te stel len. Ook de gedachte aan een gemeenschap pelijk Europeesch front tegenover Amerika ligt. gelijk misschien uit onderhandelings- tactische motieven gesuggereerd is, niet m het kader der bedoelingen der Engelsche re geering. Genève. Oostenrijk's financieele moeilijkheden. De onder voorzitterschap van den Zwitser - schen bondsraad Musy vergaderende ge mengde Volkenbondscommissie heeft zich gisteren met de quaestie van de financieele hulp voor Oostenrijk beziggehouden. Bij de bespreking is het denkbeeld van een tijdelijk overbruggingscrediet ten bedrage van onge veer 40 millioen schilling op den achtergrond geraakt tegenover het plan van een uitge breide constructieve financieele hulp. welke zich tusschen 260 en 300 millioen schilling beweegt. Men beschouwt in leidende kringen van de gemengde commissie den toestand van Oos tenrijk geenszins als wanhopig en men ge looft. dat cr alle uitzicht is op een gezond- maken van de valuta- e,n de financieele po sitie van Oostenrijk langs den thans be oogden weg. (Reuter.) Frankrijk. Nieuwe beschuldigingen tegen Madame Hanau. Madame Hanau. In het proces tegen Lazare Bloch. den voormaligen echtgenoot van Madame Hanau en tegen vier andere personen wegens bedrie- gelijke manipulaties aan de beurs van Tou louse, zal de aanklacht worden uitgebreid tot mevr. Hanau zelf, daar zij is opgetreden als technisch raadgeefser van dc Banque de Banque de l'Union Publique. De zetel van deze bank was in het zelfde gebouw, waar de kantoorlokalen van Mme Hanau waren ondergebracht. (Reuter) De Fransche delegatie naar Lausanne. Naar Havas meldt zal de Fransche minister raad heden de delegaties naar Genève en Lausanne benoemen. Het staat reeds vast. dat de ministers van oorlog, marine en luchtvaart. Paul Boncour, Leygues en Pain- levé naar Genève zullen gaan en de minister president Herriot. de minister van financiën Germain-Martin en die van handel Durand naar Lausanne. Eenige parlementsleden gaan mede als plaatsvervangende gedele geerden. Chili Davila's economisch program. Davila. In een onderhoud met een vertegenwoor diger van Havas heeft het hoofd der nieuwe Chileensche regeering Davila verklaard, dat de regeering de openbare meening en leger en vloot in hun geheel achter zich heeft. Zij is voornemens den mijnbouw, de nijverheid en den landbouw met den steun van staats ondernemingen te bevorderen, ten einde zoodoende den invoer te verminderen en den uitvoer te doen toenemen. Geleidelijk zal naast het particuliere economische leven een collectief economisch leven geschapen wor den. De particuliere bedrijven zullen worden onderworpen aan strenge controle. De V. S. weigeren de nieuwe regeering te erkennen. Uit regeeringskrmgen verluidt, dat de re geering eer V. S. waarschijnlijik zal weigeren de nieuwe regeering van Chili te erkennen, daar zij de in beslagneming der transvaluta- deposito's beschouwt als een verbreking van de belofte der junta-regeering. Deze belofte hield in. dat alle rechten van buitenlanders en alle buitenlandsche bezit, evenals de ver plichtingen aan buitenlanders zouden' war den erkend. Naar uit Santiago de Chili wordt gemeld, hebben diplomatieke vertegenwoordigers der vreemde mogendheden bij de Chileensche re geering geprotesteerd tegen de in beslagne ming van bankdeposito's in vreemde munt eenheid en de uitbetaling in gedevalori- seerde pesos. De verordening waarbij de in beslagneming wordt afgekondigd, is nog niet van kracht, zoodat de buitenlanders nog ho pen dat de maatregelen zullen werden gewij zigd of zullen worden ingetrokken. an. Jap Het kabinet-Saito in gevaar? Reuter meldt uit Tokio: Volgens alarmeerende berichten, zou het voortbestaan van het ministerie-Saito be dreigd worden door een scheuring in de Soe- joekai-partij over de revalorisatie van dc Yen, waarvoor volgens geruchten, voorstellen zou den zijn ingediend. In welingelichte kringen meent men ech ter. dat een desbetreffend voorstel geenerlei kans van slagen heeft en dat de positie der regeering op 't oogenblik niet bedreigd wordt China. Non-agressieverdragen met Japan en Rusland? De woordvoerder der Chineesche regeering verklaart, volgens Reuter, dat deze. in het verlangen, den wereldvrede overeenkomstig den geest van het Kellogg-pact te bevorde ren, bereid is, onderhandelingen aan te knoopen, niet slechts met Sovjet-Rusland. TWEEDE KAMER. Mr. Marchant laat haar lachen. Apothekers krijgen er nog al van langs. „Zij zijn handelaars geworden". Moet dit gemonopoliseerd worden? Een ontwerp, dat slechts geraamte is. Zal het ontwerp een rustkuur krijgen? 10 Juni. De heer Van Wijnbergen hield vanmiddag de kortste rede. Hij sprak 't uit, van een weldadig gevoel bevangen te zijn, toen hij in ce kamer een groote eenstemmigheid waarnam te midden van een wereld, waarin zooveel meeningsverschil te constateeren i-s. De Kamer was inderdaad eenstemmig een stemmig ln haar zienswijze, dat het goed zal zijn, wanneer de regeering het nieuwe wets ontwerp op ce artsenijbereidkunst een rust kuur laat doormaken. Die eenstemmigheid is dus minder aangenaam voor den minister, die het ontwerp te verdedigen heeft-. Algemeen is men er van overtuigd, dat de minister, na de Kamer te hebben gehoord zal voorstellen voorloopig het ontwerp niet verder te behandelen Toch spreekt de Kanier verder. Vanmiddag werd het sprekerslijstje nog niet afgewerkt Men zou kunnen zeggen, dat het wellicht goed is, wanneer de regeering alle meenin gen hoort in de Kamer, maar tegelijk moet toch geconstateerd worden dat die meenin gen vrijwel parallel liepen. In hoofdzaak komen ce bezwaren, die van middag werden geuit door de heeren van Boetzelaar van Dubbeldam. Marchant. Van Dis. Van Wijnbergen. Van Hellenberg Hubar en Van Voorst tot Voorst op het volgende neer. De Kamer wil wel medewerken aan een wijziging van de Oude Wet op de artse nijbereidkunst. maar men heeft or groot be zwaar tegen den apothekers meer rechten te geven dan hun toekomen uit hoofde van het werkelijk bereiden van artsenijen. Men wil wei aan de apothekers in het belang der volksgezondheid schenken den verkoop van sterk-werkende gevaarlijke middelen, slaapmiddelen of abortieve middelen maar men wil aan de apothekers niet geven den verkoop van vrijwel alle andere losse ge neesmiddelen Immers hierin ziet men niet meer een kwestie van artsenijbereidkunst alleen een kwestie van handel. Waarom hier een monopolie geschonken aan de apothe kers? Nu hangt, wat de drogisten verkoopen moaen. wel af van een door den minister op "te stellen lijst. Maar uit do memorie van toelichting bleek wel. dat de samenstelling van die lijst niet zóó zal zijn. dat de dro gisten er voordeel van hebben. Wei wordt er gezegd door de apothekers cn door mevr Van Itallie—van Embden (tot dusverre nog de eenige voorstandster)dat het ontwerp het monopolie der apothekers beperkt. maar. zegt Mr. Marchant, dat zal dan wel den verkoop van sponzen betreffen. „Hoe is 't anders mogelijk, dat wegens het ontwerp de apothekers maar niet tot huilen zijn te brengen cn de drogisten niet juichen kun- nfDe Kamer heeft verder groote bezwaren tegen het ontwerp omdat ze vreest, dat hot platteland niet voldoende van geneesmid delen zal worden voorzien, wanneer de dro gisten te veel worden uitgeschakeld. Ziet hier de hoofdbezwaren! Het heeft geen zin dc sprekers nog uit voeriger te volgen. Het is zeker, dat hc. ontwerp weer in de Kamer, maar dan atiders za.1 terugkeerenna verloop van tijd. Vermelden we nog, dat dc heer Marchant een vlotte cn heel geestige redevoering hield tegen het ontwerp, waarvan ieder genoot. Do heer Marchant sprak van een klassen strijd tusschen apothekers en drogisten. De eersten, die zich in den aanvang vanwege het decorum met den verkoop van verpakte geneesmiddelen niet wilden bezig houden, willen thans van dien verkoop het monopo lie. Dat alles zei Mr. Marchant heeft met de volksgezondheid niets te maken. Men spreekt zei de v. d. leider cr nu wel van da: het publiek zooveel veiliger is bij den wetenschappelljkcn apotheker. Maar, mijnheer dc Voorzitter. vervolgde hij hebt u wel eens een apotheker gezien? In een apotheek ziet men wel min of meer lief tallige dames, maar de apotheker zie je niet. die houdt de boeken bij. is aan het strand of bevind zich op een congres. Er komen dan ook de heer Dis Illustreerde dat door apothekers even goed vergissingen voor als door drogisten. De apothekers zijn handelaars geworden, zij verkoopen ook jujubes, sponsen, tanden borstels, middelen voor de slacht en voor ontvlekking. Moet dat gemonopoliseerd worden? informeerde Mr. Marchant. Men vreest voor kwakzalverij. Men moet dan maar zei de leider der v. d. fractie eens een Fransche krant opslaan: in Frankrijk is het gewenschte monopolie, doch do couran ten staan er vol met advertenties van de ge meenste kwakzalversmiddelen, waaraan hier te lande dan toch een einde gemaakt is door particulier initiatief (dagbladdirecteuren cn bestrijders der kwakzalverij) De apothekers nog altijd spreekt, de heer Marchant stellen de volksgezondheid op den voorgrond, het geachte publick mag betalen. De Kamer had heel groote bezwaren tegen het ontwerp, dat volgens den heer van Boet- zeiaer een geraamte van een ontwerp was. Het bepaalde zelf heel weinig het liet alles over aan algemeene maatregelen van bestuur aan ministerieclc beschikkingen. Ook de lijst van wat door dc drogisten verkocht mocht worden, Wat zal jpen dan voorspelde Mr. Marchant een discussie krijgen over wat een geneesmiddel is of niet! De heer Mar chant deed een Duitsch boekje open voor dc juriprudentie van de wet aldaar hij deed de Kamer lachen, maar de toekomst schijnt toch niet aanlokkelijk. Daar was aluin ach Prof. Slotcmakcr hoeft dat niet noodig (dc heer Marchant constateerde, dat de hoog leeraar een baard draagt) is dat een ge neesmiddel of niet? En dan kaalhoofdig heid de spreker wendde zich hier tot den president is dat een ziekte, waardoor dan meteen de geneesmiddelen ertegen alleen door de apotheek verkocht mogen worden, of slechts een „Schönheitsfehler"? De Kamer ziet in het ontwerp te veel Schönheitsfehler om het te aanvaarden. Prof. Slotemaker wil het ontwerp ook niet aannemen maar vroeg toch te bedenken, dat een goede apothekersstand noodig is voor de volksgezondheid en dat het misschien daarom gcwcnscht kon zijn dc economische positie van den apotheker niet al te zwak te maken. Dinsdag gaat de Kamer voort naar hot zekere eind der terugneming. INTIMUS. doch ook met de overige mogendheden, met inbegrip van Japan, ten einde een pact van non-agressie te sluiten. Dc ondcrteekening van een zoodanig pact tusschen China en Rusland zou de automatische hervatting bc- teekenen der Chineesch-Russisohe diploma tieke betrekkingen, die in December 1927 werden afgebroken. HITLER BEBOET. WEGENS EEN GEWEIGERDE GETUIGENVERKLARING. Tijdens 'het beleedigingsproces van Hitier tegen den Deutsch-Völkischen leider graaf Goldebe. heeft, de schrijver Werner Abel on der eede verklaard dat hij persoonlijk aan wezig was geweest bij een bespreking te München tusschen Hitier en eer. Italiaanseh attaché en dat- hij wist dat Hitler van dezen man geld had ontvangen. Op grond van deze verklaring was tegen Abel een vervol ging wegens meineed ingesteld, waarvoor hij gisteren terecht stond. De beklaagde handhaafde volkamen zijn vorige verklaring. Adolf Hitler werd als getuige gehoord. Over de vergaderig van leerlingen der Infanterie school, waar volgens Abel Hitler was voorge steld aan den Italiaan Miglierati. met wiea hij een afspraak voor de bedoelde bijeen komst had gemaakt, deelde Hitier mede, dat hij beslist kon vertdaren dat hij dien dag met geen Italiaan kennis had gemaakt. In ge sprekken met Italianen had Hitler altijd ver klaard dat de strijd voor een Duitsch-Ita- liaansche overeenkomst vergemakkelijkt zou worden door een zachter regime in Zuid-Ti- rol. Nooit is er sprake geweest van een spe ciale Zuid-Tiroolsche politiek der Nationaal- socialistische paxtij, waarvoor Italië bereid zou zijn geweest dc partij financieel te steu nen. Bij de voortzetting van het meineoósproccs tegen Wemer Abc'., verklaarde Hitier nog maals met nadruk, dat hij zijn politieke on afhankelijkheid nooit had verkocht voor geld om een bepaalde politiek te voeren. De bewering van Abel, dat hij van Italië geld zou hebben ontvangen, noemde Hit-ler dan ook een pertinente leugen. Toen de pre sident hem. aangezien hij zich bij deze ver klaring nogal opwond, tot kalmte wilde bren gen. riep hij uit: „Dat zijn beweringen die. wanneer ik ze niet weerleggen kan. mij dwingen naar mijn revolver te grijpen." Op de vraag of Hitier iemand opdracht had ggegeven om met Mussolini of de It-a- liaansche regeering te onderhandelen ant woordde Hitier beslist- onkennend. Tenslotte kwam het toch tot een ernstig incident tusschen Hitier en de beice advo caten. Ehrhardt en ar. Rosenfeld. toen de zen Hitier vroegen of het juist was, dat de Hitlerbeweging gelden van de Skoda-fabric- ken en van het Schneider-Creuzot-concern had gekregen. Hoogst verontwaardigd sprong Hitier overeind en riep de belde verdedigers toe: ..Ik Iaat mij niet beleeditren. Wat denkt, u wel? Ik kan met voor de miliiocncn van mijn aanhangers niet verantwoorden, als ik mij hier laat beleedigen. Ik geef dezen Joodschcn advocaten geen antwoord meer". (Applaus op de tribune.) De president maande Hitier tot kalmte en maakte hem erop opmerkzaam, dat hel thans ging om de beantwoording van ce door de rechtbank toegestane vragen. Alio pogingen om Hitier tot antwoordden te be wegen bleven echter vruchteloos. Aangezien Hitier geweigerd hoeft eon ge tuige verklaring af te leggen, veroordeelde :e rechtbank hem tot achthonderd nvark boete, resp. zestien dagen hechtenis, alsmede we gens onbehoorlijk gedrag in de rechtszaal tot tweehonderd mark boete, resp. drie dagen hechtenis. PROF. EINSTEIN ALS GETUIGE VOOR DE I. A. II. BERLIJN. 10 Jur.i. (V. D.) Voor de kleine Kamer van de Bcrlijnsche Rechtbank te Moabit, stonden heden acht leden van de Internationale Arbeiders Hulp terecht, die hadden deelgenomen aan een demonstratie, waarvoor zij geen politievergunning hadden. De Officier van Justitie stond op het stand punt, dat dc I. A. H. een politieke organisatie is, zoodat politievergunning had moeten wor den gevraagd. De verdediging verklaarde, dat de I. A. H. geen politiek karakter droeg. Als getuige was door de verdediging gedagvaard. Prof. Einstein, die mededeelde, dat hij lid was van de I. A, H., die volgens hem een zui ver charitatief karakter droeg. De President merkte op, dat uit oproepen in het orgaan der I. A. H. bleek, dat de I. A. H. zich op politiek terrein bewoog, aangezien zij haar leden tot politieke werkzaamheden opriep. Prof. Ein stein verklaarde, dat deze oproepen hem niet bekend waren, doch dat een zekere politieke instelling daaraan inderdaad niet ontbrak. OPNIEUW NAAR DE STRATOSFEER. PROF. PICCARD STIJGT VOLGENDE WEEK OP Professor Pieeard's gondel Is in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Zurich aange komen en afgeladen voor de gasfabriek Schlieren. Reeds dc volgende week zal op het terrein van de voetbalclub ..Grasshop pers" de tweede start plaats vinden. Men Ls voornemens om drie uur des morgens te starten. DRIE DOODEN BIJ EEN ONTPLOFFING IN EEN METAALFABRÏEK. PARIJS. 9 Juni. (Reuter). Bij het stellen van een nieuwen ventilator in een metaalfa- brlek sprong een retort. Drie personen, een ingenieur, oen electro-technicus cn een ar beider. werden op slag gedood. Twee inge nieurs en een arbeider werden zwaar gewond.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9