Verkade Natuurboter duurder bezuiniót Uit de Groote Stad. STADSNIEUWS INCASSO-, STORTING- EN OPHAALDIENST. BESTAAT MORGEN 10 JAAR. EEN POLDER.QUAESTIE. VERWEERSCHRIFT VAN DEN WEIGER- ACHTIGEN EIGENAAR. DE CONCERTEN IN DE BUITENWIJKEN. „JOHEZ" OP HET LEIDSCHEPLE1N. De Harmonicmuziekvereeniging „Johez", directeur dc heer S. Meng, geeft op Woensdag 15 Juni op het Leidscheplein oen concert. Het programma luidt als volgt: 1. Einzug der Gladiatoren, Trlumfmarsch, G. M. Fucik. 2. Ouverture „Tancred". G. Rossini. 3. La Housarde, Valse Militaire, L. Ganne. 4. Fantaisie Cavalleria Rusticana, P. Mascagni. 5. Abschied der Gladiatoren, marsch, Blankenburg. 6. Ouverture „Preciosa", C. M. v. Weber. 7. Les Patineurs, Walzer, Emil Waldteufel. 8. Les Cloches de Corneville, Planquette. IN EEN ONBEWOOND HITS AANGEHOUDEN De politie heeft op aanwijzing van een burger aangehouden in een onbewoond huis van de drukkerij de Spaarnestad aan de Kinderhuisstraat een 23-jarige machineze't- ter alhier, die de deur had opengemaakt en naar binnen gegaan was. Hij kon niet op geven wat hij daar doen moest. Hij is in be waring gesteld. INGEZONDEN MEDE DEEL IN GEN a 60 Cts. per regel. i 99» Een succes voor Verkade, die orï- Hg gineele Mïnta Keps! leder, die Hlpl ze kent, is enthousiast! Hebt U fs 'j ze al geprobeerd Geef ze eens 7 I na het eten, of bij de thee. U hebt óók succes met deze heerlijke, P, verfrisschende versnapering. 16 cf. per ons en in doozen van 50 cent. GEBOORTE-OVERSCHOT EN STERFTE. Op dc tentoonstelling Moeder en Kind, welke van 17 Juni tot 10 Juli in het RAI-ge- bouw te Amsterdam wordt gehouden, zal op een aanschouwelijke wijze het geboorte overschot worden voorgesteld. Vooral op de desbetreffende verschillen tusschen de lan den waar wèl en waar geen oorlog is gevoerd, zal de aandacht gevestigd worden. Boven dien wordt iedere drie minuten, begeleid door een geluids- en een lichtsignaal de ge boorte van een kind in Nederland aangekon digd. terwijl iedere 6 minuten, aangegeven door een gongslag, het overlijden van iemand hier te lande wordt gemarkeerd. Tegenover deze geboorte- en overlijdensuurwerken zal een voortreffelijke plastische statistiek uit glazen platen opgebouwd (afkomstig van het Reichsmuseum te Düsseldorf), voor de ver schillende landen der wereld het geboorte overschot weergeven. Voor Nederland in het bijzonder wordt el ders door een groote llchtkaart nog eens over een groot tijdsverloop, dit geboorte-over schot weergegeven. Hieruit zal blijken, dat ondanks een belangrijke daling van het ge boortecijfer het geboorteoverschot tot voor korten tijd niet verminderd is, doordat het sterftecijfer een gelijke daling vertoonde. Misschien kan een voorspelling hieraan wor den toegevoegd: het geboortecijfer blijft da len. het sterftecijfer kan niet meer dalen, het geboorte overschot zal dus steeds geringer worden. AMSTERDAM'S ZOMERFEESTEN INGEZET. De reeks van festiviteiten ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der hoofdstedelijke universiteit is Zaterdagavond In den Stads schouwburg waardig geopend met de opvoe ring van de „Contes d'Hoffman" uitgevoerd door de Wagnervereeniging. Aanwezig waren de meeste autoriteiten, die ook waren uitgc- noodigd door het gemeentebestuur ter bij woning van de opening van de Rembrandt- tentoonstelllng. o.a zij. die Rembrandtstuk ken voor dc tentoonstelling hadden afge staan en tal van andere hooggeplaatste per soonlijkheden. Fantaisie op een tasschen-moticf. De warenhuizen en bazars in de groote stad oefenen op vele vrouwen een geweldige aantrekkingskracht uit. De drukte daarbin nen, het gemakkelijk vervoer per lift naar alle verdiepingen van het gebouw, de groote voorraden van de uiteenloopendste artikelen, op smaakvolle wijze geëtaleerd, dat alles lokt tot bezoeken, tot koopen, maar óók vaak tot „koopen zonder betalen". De diefstallen in de groote magazijnen zijn legio en vaak maken er zich vrouwen ('t zijn bijna altijd vrouwen) aan schuldig, van wie men zou denken, dat zij diefstal ver beneden zich zouden achten. Zoo bijvoorbeeld het blonde mevrouwtje in 't zwarte, keurige mantelpak en wier haren zoo coquet onder haar „kapje" uit krulden, dat onlangs voor den Amsterdamschen Poli tierechter stond en met een fijn zakdoekje tegen de oogen gedrukt weerde en haar onschuld betuigde tot het laatste. Haar zaak stond niet erg mooi. ja. zelfs zóó slecht dat haar advocaat tenslotte niet ver der meende te kunnen gaan. dan het vragen van clementie voor zijn cliënte, die nog nooit veroordeeld was. maar het blonde mevrouw tje hield tot den eisch haar strijd vol en toer. nog beet zij den Officier, tusschen twee snik ken. tamelijk vinnig toe. dat zijn eisch vréé- selijk onbillijk was. Om het nu maar kort en cru te zeggen: dit jonge mevrouwtje had in een grooten bazar een tasch van f 10.50 gëstolen. Een gewone winkeldiefstal dus. maar waaraan de ele gante verdachte een poetischen glimp wist to. geven. Er was hier. zoo vertelde zij met door tranen verstikte .stom. geen quaestie van diefstal, maar van ruiling. Zij was met een bruine tasch, een van f 4.90 die zli den vori- gen dag in denzelfden bazar had gekocht, weer naar den bazar gegaan om het gekochte te ruilen, want de vriendin aan wie zij de tasch cadeau wilde geven, had juist eon zwarte „jas" gekocht en daar paste die bruine tasch nu heelemaal niet bij. Die tasch had zij ergens op een vitrine in de zaak neergelegd en een andere in de hand genomen, een donkerblauwe, die veel beter aan het doel zou beantwoorden. Blijkbaar van oordeel, dat dc Politierechter niet alles behoefde te weten, vertelde zij er niet. bij, dar zij dat donkerblauwe exenxolaar dadelijk onder haar mantel verborgen had. Maar dit vertelde het kittige 18-jarige ver koopstertje. dat als getuige werd gehoord cn dat écht medelijden had met den Politierech ter, die zoo heelemaal geen verstand van tasschen had en op het aanwez'ge corpus delicti wijzende, zeide: „Is dat een blauwe tasch! Naar mijn mannelijk ir- "ht is het een zwarte!" ,,'t Is een blauw hoor Edel achtbare". zei ze trouwhart!" dat zie je aanEn er volgde ee" -bnteche uit eenzetting waarnaar de P-' v erechter met een halven glimlach luisterde. Een dame in den winkel had de aandacht gevestigd op de zonderlinge gedragingen van het blonde mevrouwtje en toen de bii-de- hande getuige en „een meneer van het kan toor" er bij waren gekomen en de recherche was gewaarschuwd.eerst. toen had mevrouw tje over „ruilen" gesproken. Het net werd voortdurend dichter om de steeds tegensp ar telende verdachte getrokken De rechter vestigde er haar aandacht op. dat de blauwe tasch meer dan twee maal zoo duur was als de bruine en dat dit dan t-ocsh wel een zonderlinge manier van „ruilen" was. „Ik kan u den prijs nog laten zien: het kaartje hangt in dc tasdh". zei de Politie rechter. Maar na eenige mannelijk-onhandige po gingen moest hij dit zijn voornemen opge ven. omdat de tasch zich niet door een Poli tierechter wilde laten ringeloorcn en hals starrig weigerde, open te gaan. „Geeft u maar even hier: u weet daar niet zoo mee om te gaan!" zei het verkoopstertje beleefd-meewarig. En onmiddellijk gehoor zaamde de tasch aan den druk van de ge oefende vingeren. Inderdaad: f 10.50 was dc prijs. Toen vertelde bovendien dezelfde verkoop ster nog. dat de dame de bruine tasch onmo gelijk op den door haar opgegeven dag voorafgaande aan den verjaardag van de vriendin kon gekocht hebben, want toen waren juist de bruine tasschen uit/verkocht. „Hoe weet u dat?" vroeg de rechter „Man, man, wat ben ie slecht op de hoog te!" dacht dc jeugdige verkoopster zeer waarschijnlijk, maar zij antwoordde beleefd: „Dat zie je 's avonds op je index, Edelacht bare!" Zoowel het O.M. als de Politierechter hel den sterk naar de mecnlng over. dat het blonde mevrouwtje op niet weinig geraffi neerde wij zo' dc geheele rullings-gesohiedenis had bedacht., om het wegnemen van de blauwe tasch aan het rechterlijk oog te ont trekken. want nadat het mevrouwtje de bruine tasch, volgens haar verklaring, „er gens in den baaar" had neergelegd, had geen sterfelijk oog dat voorwerp meer gezien, hoe wel er dadelijk overal naar gezocht was. Wel wilde de rechter aannemen dat d* verdachte eens eer. bruine tasch had gekocht, want de vriendin in quaestie had getuigd, inderdaad zulk een voorwerp van h<!t mevropwtje ge kregen te hebben, maar verdachte had haar dadelijk weer meegenomen „om te ruilen" cn verder had de vriendin er niets meer van vernomen. Toen het vonnis een boete, g?paard aan een voorwaardelijke gevangenisstraf was gevallen, droogde het blonde mevrouwtje haar tranen en stak het fijne zakdoekje In haar taschje. een mooi zwart taschje, pas send bij haar zwart mantclcoetuum. J. C. E. ORANG PENDEK GEEN MENSCHELIJK WEZEN? MEENING VAN DF.N GOUVERNEUR TER S. O K. Aneta seint uit Buitenzorg: De gouverneur van Sumatra's Oostkust seint, dat de gezaghebber van Rokan het schieten ran den orang-pendek motiveert met de mededeelingen van persoonlijke waarnemers dat de orar.g-penrick geen ir.en- schehjk wezen Is. Hij beroept zich op d® uit zending door de regeering in 1925 van een expeditie in Pnlembang. onder leiding van kapitein Bor, met opdracht het wezen dood of levend te vangen. UIT DE PERS. MR. THEO HEEMSKERK. I Bij den dood van mr. Th. Heemskerk schrijft de hoefljzercorrc. ix>nden!. van het Algemeen Handelsblad (Lib.) o.a. „Maar deze Sauhus dde al vroeg een Pauius werd en een geloovig anti-rovolutlonnair zoo goed als de streng sten. heeft nimmer toch het stramme uiterlijk gekregen van zooveel Nederlandsche Calvinisten die wel in ge- kleede pjas en hoog en hoed geboren schijnen (hem hebben wij in het dagelijksche leven, altijd met een slappen vilten hoed op straat gezien). Hij was geen „fijne" van de oude, klassieke gedraging, bezocht den schouwburg en den bioscoop (tot ergernis van strammere geloofsgenooten) cn liet zijn weelderigen geest en luim niet onder een domper zetten. Van hem heeft een zijner vrienden 'een door en door liberaal man cn Iemand die zelf in dertijd in Amsterdam den naam had van een zeer geestig man te zijn) eens lachend ge zegd: „Och, er is in Amsterdam eigenlijk maar één mensch waarmee je gcnoegelljk kunt omgaan; dat is Heemskerk". Mr. Th. Heemskerk is inderdaad een wel zeer ongemeene figuur geweest in het open bare leven, de curieuze combinatie, in één mensch, van Franschcn zwier. Engeischen humoren Nederlar.dsch Calvinisme. En toch een gave eenheid met dat al maar als zoodanig, door het wonderlijke van de com binatie, vaak verkeerd begrepen, niet het minst door zijn geloofsgenooten. Hij was eer. figuur van ongemeene en van waarlijk groote allure. Groot door zijn bij zondere vlugheid van bevatting, zijn klaar heid van inzicht en snelle scherpte van ar.A- lyse en vooral ook zijn vcreeniging var. be ginselvastheid met zin voor het praetisch bereikbare die hem tot een Staatsman maakte in den waren, vollen zin des woords. De laatste uit den crooten tijd van 't Parlement, want mr. Marchant. dien wij dit epitheton zeker niet zouden willen -nthouden is niet. meer heelemaal uit dien tijd eu v. vooral, dien tijd steeds wat vooruit geweert En verder: Doch één ding was hem steeds zóó diepe ernst, zóó heilig dat. daartegenover alle hu mor in hem zweeg: dc zaken des geloofs. Want deze schitterende geest van zoo mon daine allure was een kinderlijk-ootmoedige, diep-ernstige tegenover O cd. En zóó, als een ootmoedig geloovige, is deze politieke grand seigneur wel zeker heenge gaan. De Nieuwe Rotterdamsche C o u- r a nt (Lib.) karakterisseert mr. Heemskerk aldus: Zoo luchtig en spcclsch als zijn woord kon worden uitgeworpen, was zijn innerlijk dan ook niet. Hij zelf heeft eens in een interview met mevr. van Italllevan Embdcn op om- sligen toon aangehaald wat een Fransch- man van hem gezegd had: „Coeur triste; tête gaio". En hij voegde daaraan toe: „Daarom hoef je geen droef gezicht te trekken, in ge zelschap! Ze zeggen van me: ik r.eem de dingen luchtig op. Ook mijn spreken ln de KamerDaar protesteer ik tegen". A. B Klccrckoopcr zegt ln Het Volk (s.d.) Nolens heette „terughoudend", Heemskerk „joviaal". Dc eerste was een „gcesteHjke", de tweede een zeer .wereldsche" figuur. En toch stond Nolens dichter bij vreemde harten dan I-Ieeniskerk. Hoe dat kwam? Ja wie zal dat ontleden? Vooreerst staat, geloof ik, geen enkele fractie in de Kamer verder van hare medeleden af dan dc antirevolutlonnaire. De vlotte Heemskerk was als zoodanig reeds een wonder van uitzonderlijkheid. Maar daarm school tegelijk ook dc moeilijkheid om de twee uitersten, die hij belichaamde, den wc- reldschen mensch, den Calvinist, te verbin den tot één voorstelling voor onzen geest. Als h ij van de eeuwige dingen sprak, klonk dat oneigenlijk, ais een vreemde stem. En toch heeft niemand ooit en daarom mag het gerust, ook oj!> d i t oogenblik. gezegd worden aan dc gaafheid van zijn overtui ging getwijfeld. Dc Maasbode (r.k.) schetst-zijn ver houding tot dc roomsch-katholieken. „Naast den jurist domineerde mede ln he:n de diep-geloovige Calvinist. Daardoor was ook zijn houding bepaald tot do Roomsch- Katholijken zooalx hij ons graag noemde, de ij als ij uitsprekende. Hij was een prach tig principieel voorstander van een samen gaan der drie Rechtschc partijen, maar hij vond het toch wel noodlg ons ln dc gaten te houden, „Het gele wimpeltje", waarmede hij graag tegen ons wuifde, was wel een lachen de uiting van zijn bezorgdheid voor ons op treden. Heelemaal vriendelijke spotternij was dit niet. er school ook calvinistische ernst onder. Wat niet uitsluit, dat dc Antl-revolu- tlonnaire Partij en inzonderheid de Tweedc- Kamcrfractlc onder zijn leiding, voor ons een trouwe bondgenoot ls geweest. En het anti-revolutlonnairc orgaan „Dc Standaard" herdenkt hom o.a. als volgt: Heemskerk was dc laatste band met het verleden onzer Partij, met do dagen van haar wording en opkomst. Hij was een halve eeuw lang haar sieraad. Bewees hij den lan de cn het Vorstenhuis naar het Koninklijk Woord op zijn 70sten verjaardag, „ln een lang en eervolle loopbaan talrijk" en groote diensten," voor ons is hij bovendien een der mannen, die aan het Antirevolutlonnaire volksdeel de plaats hebben helpen geven, waarop het lang moest wachten. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 14 JUNI 1932 Morgen, Woensdag, bestaat de Incasso, Storting en Ophaaldienst der gemeente Haar lem wat de Incassodienst aangaat tien jaar. Daar vrijwel ieder gezinshoofd periodiek ln contact komt met deze gemeentelijke instel ling. is het te verklaren hoewel het geen jubilé is dat officieel herdacht zal worden dat wij daaraan eenige aandacht wijden. Voorheen geschiedde de meteropneming en de incasseering voor de drie bedrijven (gas. water en electriciteit) afzonderlijk. Dit was niet economisch, terwijl het bovendien voor het publiek ongerief opleverde. Soms belde driemaal op één dag een meteropnemer aan de deur. Later was het met de quitantieloo- pers hetzelfde. Een practise her werkmethode eisch te een combinatie dezer werkzaamheden bij één dienst. Op 1 Januari 1923 waren er 47000 gas-, electriciteit- en watermeters in administratie, op 1 Jan. 1932 was dit aantal tot 94000 geste gen. Dit betcekent 500.000 meter opnemingen per jaar! In die 10 Jaar dat de dienst bestaat zijn er 50 millioen gulden geïncasseerd. Deze omvangrijke dienst is thans in een moderne administratie herschapen, waarbij gebruik gemaakt wordt van moderne boek houd machines 1 Januari 1925 onderging de incassodienst een uitbreiding doordat, er een Storting- en Ophaaldienst aan verbonden weid. Bij den Storting- en Ophaaldienst kan 't publiek een rekening-courant openen, daarop gelden stor ten en den dienst opdragen van dit tegoed betalingen aan rijk en gemeente te verrich ten, niet alleen voor gas. water en electrici teit maar ook voor belasting, schoolgelden enz. Indien men de gelden ten kantore stort wordt een rente vergoed van ruim 2 1/2 pet., aks de gelden periodiek aan huis gehaald worden, derft men die rente. In de 7 jaar dat deze afdeeling bestaat zijn 7 millioen gulden verwerkt. Er zijn thans 7500 deelnemers. Door dit geregelde betalen worden aan de deelnemers heel wat zorgen (dwangbevelen enz.) bespaard. Vooral sinds voor de gelden die gestort worden rente vergoed wordt, is het bedrag der gestorte gelden belangrijk toegenomen. Over 1931 is ongeveer 1 1/2 millioen gulden ontvangen. Bij de afdeeling is ook ondergebracht de inning van de premiën voor de gemeente lijke ziekenhuisverzekering (voor hen die buiten de ziekenfondsen vallen) en de perio dieke inningen voor het Burgerlijk Armbe stuur (verhaal). Verder is bort geleden bij den dienst de ge legenheid geopend voor het plaatsen van gel den a deposito. Aanvankelijk stond de incassodienst onder leiding van den directeur van het G.EJB., la ter onder den gemeente-ontvanger. Ongeveer 6 jaar geleden werd de Incasso- Storting- en Ophaaldienst, een afzonderlijke tak van dienst onder leiding van den heer J. H. Bor ger. aan wien onlangs de titel van directeur werd toegekend. Nadat de dienst langen tijd hl verschillen de gebouwen geworven had, is twee jaar ge leden in het nieuwe gebouw in de Jacobijne- straat een goede huisvesting verkregen. Dit was noodig voor den verderen bloei. MET PENSIOEN. Maandag verliet de heer J. Assendelft, machinebankwerker, de Centrale werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen met pen sioen, na een diensttijd van 40 jaar. PERSONALIA. Aan de Rijks-Universiteit te Leiden slaag de gisteren voor het. kerkelijk voorbereidend examen de heer W. C. van Unnik, theol. can- didaat alhier. Bij beschikking von den minister van fi nanciën is ingetrokken de verplaatsing van den inspecteur der directe belastingen er.z., de heer C. W. v. Splunter van Haarlem naar Rotterdam. Verplaatst wordt naar Rotterdam (en toe gevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar) de inspecteur der directe belastingen mr. H. Vaags, toegevoegd' aan het hoofd van do inspectie der directe belastingen te Haarlem. VERGADERING VERBOND VAN NATIONALISTEN. Op Woensdagavond 15 Juni houdt het Ver bond van Nationalisten in een der zalen van hotel „De Leeuwerik" in de Kruisstraat, een vergadering. Sprekers zijn de heeren dr. van der Myle, voorzitter van den Centralen Raad te Am sterdam, over: „Wat het Verbond wil" en C. J. M. van Eysden Jr., secretaris, over: „Onze strijd tegen het communisme". Da Costa kweekschool. Eindexamen „Da-Costa-Kweekschool". Geëxamineerd 6 camiiwaten. Toegelaten de dames: M. A. van Melle. N. Roosjes en A. G. P. Schreuder te Haarlem. M. J. van der Schaar te Heemstede, en N. van der Wulp te Over veen. Afgewezenéén candidaat. Examen 'nuttige handwerken „De Costa- Geëamineerd 9 candidaten. Geslaagd de dames: A. A. Boonstra, A. de Koning, A. M. Koper, J. Kuyper, M. A. van Melle. M. J. van der Schaar, A. G. P. Schreuder, N. van der Wulp. Stedelijk Gymnasium te Haarlem. Geslaagd voor diploma A: 1ste groep: de dames: J. H. Bethe, V E. Kalbfleisch. de hee ren: H. van Heerikhuizen. P. E. E. Brlët, P. W. Foeken. Met 5 candidaten wordt het exa men voortgezet. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Dc vcreen-ging „We'.dsd^hrid naar Ver mogen" te Haarlem wordt. 18 Juni 1932 ver plaatst van Proveniershuis naar Jansstraat ;i0. Het bureau is des Zaterdags gesloten. Eenige dagen geleden gaven wij een uit treksel van een voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord Holland gedaan aan de Prov. Staten betreffende groote en de kleine polders van Haarlemmerliede en Spaarn- woude. De heer P. J. ran Bentem heeft thans na mens de erven de Negrljn een open brief aan de Prov. Staten gestuurd waarin hij er tegen protesteert, dat hij als een weigerachtig eigenaar wordt aangeduid Verder deelt hij mede: In 1930 werd door ondergeteekende een stuk land gekocht aan den Schalkwijkerweg. in den zoogenaamden dop. met het doel er een hoenderpark op Amerlkaansche grond slag op te richten, een bedrijf waarvoor een droog terrein noodig is Gedurende 54 jaar heeft de waterinlaat plaats gehad achter genoemd perceel waar van niet de minste hinder werd ondervon den. doch in Augustus 1930 verplaatste het polderbestuur deze inlaat naar de voorzijde van het terrein. Spoedig bleek, dat wij door deze verandering zeer veel schade zouden ondervinden, zoodat wij het polderbestuur verzochten naar de oude plaats terug te gaan. Het polderbestuur weigerde dit evenwel. Het hoenderpark leed daardoor veel schade. Daarom werd een dam in de sloot geworpen. De politie te Haarlemmerliede c.a. heeft een preces-verbaal opgemaakt wegens het zon der toestemming van B. en W. een dam in werpen, doch het vonnis van den Hoogen Raad der Nederlanden van 29 Februari 1932 luiade „dat. zij het feit wel bewezen achtte, doch niet strafbaar en ontsloeg mij van alle rechtsvervolging. Hierna kwam weder het polderbestuur tot ons met het verzoek wat onze eischen wa ren indien men water mocht doorlaten zon der hiervan last te ondervinden. Wij kwamen het op verschillende punten overeen, doch ik verlangde het besprokene schriftelijk vast te leggen. Zulks geschiedde, het zou aan de vergadering worden voorgelegd, dan zou alles wel in orde komen. De datum van overeenkomst zou zijn 1 April 1932, doch wij hadden het genoegen niets meer te hooren, ondanks, dat wij den eisch van geleden schade vergoeden zoo goed als geheel hadden laten vervallen. Nu zij echter niets van rich lieten hooren. hebben wij een schadevordering van 12000 gulden ingediend. Ik vraag mij af, wie is hier weigerachtig? nAARLEMSCHE ZANGSUCCESSEN TE AMSTERDAM. Op het Zondag te Amsterdam gehouden internationaal zangconcours (behaalde het Haarlemsch Mannenkoor Proza, en Poëzie", directeur Jan Booda, in de afdeeling uit muntendheid den eersten prijs met 5 tegen 2 stemmen. "et koor der Praagsche leeraressen, dat te Haarlem bekend is geworden door het concert van Caecilia. behaalde een eersten prijs in de hoogste afdeeling Vrouwenkoren. In de afdeeling Uitmuntendheid Gemengde Koren, behaalde Haarlem's Klein a Capella- koor den tweeden prijs, die met algemeene stemmen werd toegewezen, waartegen de directeur.de heer Nico Hoogerwerf een pro test ingediend heeft, dat echter afgewezen is „Caecilia" uit Krommenie, waarvan direc teur is de heer Leo Pielage, kreeg een derden prijs AANBESTEDING Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft heden aanbesteed hét maken van een viaduct met vaste brug over de ringvaart van ,den Zuidplaspolder cn een vaste brug over het stroomkanaal deel uitmakende van de werken voor de verbinding tusschen den Hollandschen IJsel en de Gouwe onder de gemeente Gouda met. bijbehoorer.de wer ken. Laagste inschrijfstcr was de N.V. Am- sterdamsche Ballast Mij. te Amsterdam voor f 141.650. (Haagsch Corr. Bur.) JUBILEUM ZAAK W. C. BERGISCH. Op 15 Juni as. zal het 121/2 jaar geleden zijn dat de heer Bergisch zijn zaak in cor- setten enz. te Haarlem vestigde. De zaak, op zeer bescheiden voet begonnen op een bovenhuis in dc Nassaustraat. nam spoedig in bloei toe en kon eenige maanden geleden worden verplaatst naar het perceel Nieuwe Gracht 33. waar de firma over veel meer ruimte beschikt en een staf van ge schoold personeel der bezoekers ten dienste staat. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Mulder, Gasthuisstraat 42. autoped; Scheerling. Jan Steenstraat 14, broche; Brey, Sophiastraat 22. blazer; Booms. Dubbele Buurt 19. bont; Van Tienen. Graaf Willem straat 34 badpak; Boon. Wolstraat 4. bad muts; De Graaf, Pieter Kiesstraat 11 rd„ ceintuur; Jacobs. Rozcnpriëelstraat 51 zw„ foto's; Medemblik, Korte Wolstraat 7. fluit aan ketting: Kruyer, Van Oosten de Bruyn- straat 224, hond; Wevers, Prinsessekade 21, handschoen: Van Leuven, Vooi-zorgstraat 16, handdoek en badpak; Van Mai*is, Noorder- Tulndorplaan 9. hond; Bur. van Politie, Smedestraat 9, hondenpenning, gymn. schoe nen, d. schoenen; Blom, Amsterdamsche- vaart 192 a. hondenhalsband: Wisdom. Mr. Cornelisstraat 66. regenjas; Pijnaker, Pieter Kiesstraat 54rd„ idem; IJsbrand, Middenweg 20a. kepi; Biiderbeek, Pres. Steynstraat 26, kwast; Verhelde, Allanstraat 59, medailles; Vos. Siriusstraat 39. regenmantel; Luyten L. Margarethastraat 46. mantel inh. maand - kaart N.Z.H.; Evert. Rollandstraat 74, por- lemonnale; Groeneveld. Wilgenstraat 1>, idem; van Drongelen, Oranjestraat 108. idem; Zwart. Middenweg 163. Idem; Fabel. Gierstraat, idem; De Boer. Tempeliersstraat 49rd., rozenkrans: Roos. Gortestraat 5. rij wiel; Kooiman? Velserstraat 36. rijw. be- lastingplaatie: Hooteraef. Camphuysstraat 3. idem; Iteyligers. Lange Heerenstraat 9. slei-spelri; Degender. Krelagestraat. 4. rol touw; Preencn, Wald. Pyrmontstraat 19. vischnet. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». p*r r«»«l SNL 50-0309"

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7