BUITENLAND. Noodverordening op sociaal-politiek gebied DE „GOUDEN ILLUSIE Handleiding gratis. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 15 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Verlaging der steunuitkeeringen. Nog geen algeheele reorganisatie van het verzekerings wezen. De Fransch-Engelsche besprekingen te Parijs. Geen definitieve afspraken. Een onvoorwaardelijk moratorium het resul taat van Lausanne! Algemeene commissie der ontwapeningsconferentie voorloopig niet bijeen HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De in den loop van Dinsdag gepubliceer de Rijksnoodverordening bevat op sociaal- politiek gebied maatregelen voor steun aan de werkloozen, voor de sociale verzekering, voor de Rijksverzorging, voor verlichting der lasten der gemeenten en verder maatregelen inzake werkverschaffing en verzekering van de begrootingen. Op het gebied van de werkloosheidsverze kering bevat de noodverordening een mach tiging voor de Rijksregeering om den steun aan werkloozen op drie manieren te verzor gen le. De hoogte van de werkloosheidsuitkee- ring kan gewijzigd worden, waarbij deze' uit- keering echter niet mag dalen onder die van de crisisuitkeeringen: 2e. De ondersteuning volgens de werkloos heidsverzekering kan voor een bepaalden tijd vastgesteld worden. 3e. Over de saldi van de werkloozenverze- keringen kan ten gunste van andere takken van hulpverleening aan werkloozen beschikt worden. De noodverordenir^c bevat verder voor schriften over de benamingen van de ver schillende wijzen van steun. Door een tegelijkertijd uit te vaardigen uit voeringsverordening maakt de Rijksregee ring van de haar verleende machtiging vol gens de noodverordening gebruik. Volgens deze uitvoeringsbepalingen zal de uitkeerïng bij werkloosheid na zes weken verminderen. De nieuwe uitkeering9bedragen worden in de verordening vastgelegd en deze zijn gemid deld 15 pet. lager dan de tegenwoordige uit- kceringen. De korting voor de werkelijke werkloosheidsverzekering is in verhouding belangrijk grooter en bedraagt gemiddeld 23 pet. De crisis-uitkeeringen zijn gemid deld 10 pet. lager, zoodat het totaal gemid delde 15 pet. bedraagt. De nieuwe uitkeerin- gen worden volgens een hieuw uniform systeem geregeld. Het aantal loonklassen is verminderd. Inplaats van negen loonklassen zijn er thans nog zes. De verlaging der uit- keeringen is daardoor niet algemeen en voor een huisvader in de laagste loonklasse in de groote steden zal geen verlaging plaats vin den in vergelijking met de tegenwoordige .uitkeering, terwijl 'bijvoorbeeld de gewone .werkloozen uit een hooge loonklasse op het .platteland een verlaging tot 40 of 50 pet. kan krijgen. De nieuwe regeling zal eenvou diger van administratie zijn. De Rijksregee ring zal de overschotten van de werkloos heidsverzekering gebruiken voor crisisuitkee ringen. Hierbij gaat het waarschijnlijk «om een bedrag van 270 tot 300 millioen mark. De nieuwe uitkeerin'gen treden op 27 Jun'i in werking. Er is een overgangsperiode tot 23 Juli vastgesteld. In deze noodverordening is de groote reor ganisatie van het geheele sociale verzeke ringswezen nog niet opgenomen. Het ligt in de bedoeling de regeering te machtigen voor het geheele gebied der sociale verzekering de grootste bezuiniging en economisch beheer tot pliciht te maken. Voor de verzorging der oorlogslachtoffers zal eveneens een wijziging worden ingevoerd. De uitkeeringe'n aan kinderlooze personen worden met 20 .pet. verminderd en de kinder toelagen zullen niet meer tot 18 jaar doch slechts tot 15 jaar worden betaald. Deze verandering treedt op 1 Augustus in werking. Over de besprekingen tusschen de Engel- sche en Fransche vertegenwoordigers wordt van goed ingelichte zijde gemeld, dat tus schen Herriot en Mac-Donaid te Parijs geen definitieve afspraken zijn gemaakt. Herriot heeft bij de besprekingen het standpunt der Fransche regeering inzake de ontwapening en het herstelvraagstuk duidelijk uiteenge zet. Volgens deze inlichtingen zou de Fran sche regeering van meening zijn, dat de Duit sche eisch inzake gelijkberechtigdheid niet voor de Ontwapeningsconferentie moet ko men, doch als een gedeeltelijke herziening van het Verdrag van Versailles een aangele genheid van de onderteekenaars van het Verdrag van Versailles is. Wanneer deze zaak op de Ontwapeningsconferentie ter sprake komt, dan zal de Fransche regeering op de Ontwapeningsconferentie voorstellen, eerst te deen uitmaken of de Ontwapeningsconfe rentie bevoegd is, hierover te oordeelen. In Fransche kringen gelooft men. dat Engeland dit standpunt zou kunnen billijken; tot dus ver heeft de Engelsche regeering haar stand punt echter nog niet bepaald. Inzake het herstelvraagstuk heeft MacDo- nald te Parijs opnieuw zijn standpunt in take volledige schrapping van alle inter - feallieerde- en herstelschulden uiteengezet en deze schrapping als voorwaarde gesteld voor het herstel van het vertrouwen en het overwinnen van de economische crisis op de wereld. Daartegenover maakt de Fransche regeering een definitieve regeling van het herstelvraagstuk afhankelijk van de defini tieve annuleering ider intergeallieerde schul den. In welingelichte kringen' gelooft men, da.t de conferentie te Lausanne nauwelijks lan ger dan veertien dagen zal duren en een on voorwaardelijk moratorium voor een bepaal den tijd als resultaat zal hebben. De defini tieve beslissing over het geheele herstelvraag stuk zou dan verwezen worden naar de con ferentie te Londen, die waarschijnlijk in Oc tober zal plaats vinden. Aan Engelsche zijde gelooft men dat het. ondanks alle moeilijk heden dan mogelijk zal zijn het geheele vraagstuk van het herstel met medewerking der Amerikaansche regeering te behandelen. Daarom zal de definitieve beslissing over het herstelvraagstuk eerst op de conferentie ie Londen vallen. Den geheelen voormiddag hebben Dins dag te Geneve besprekingen plaats gehad tusschen clc leidende staatslieden, die als voorbereiding voori de conferentie te Lau sanne moeten worden beschouwd. Aan deze besprekingen werd van Duitsche zijde niet deelgenomen. MacDonald en Si mon hadden een lange bespreking met Grandi en lunchten daarna met den Ame rikaansche ambassadeur Gibson. De Fran sche Ministerpresident Herriot ontving door loopend bijna alle hier aangekomen Ministers van Buitenlandsche Zaken. De Amerikaansche ambassadeur Gibson stelde Herriot in kennis van het standpunt der Amerikaansche regeering. Onder voorzitterschap van Henderson, al dus wordt aan de Tel. gemeld, heeft het bureau der ontwapeningsconferentie giste ren zitting gehouden, waaraan door Herriot, sir John Simon, Grandi, Zaleski, Hymans, Gibson en Nadolny persoonlijk deelgenomen werd. Er had een korte bespreking plaats over den arbeid der technische commissies en over de procedure, welke de ontwape ningsconferentie in de komende weken zal volgen. Het bureau besloot de leidende staats lieden uit te noodigen de particuliere be sprekingen, die ongeveer zes weken geleden waren afgebroken, te hervatten, ten einde eerst de politieke beginselkwesties, die ver band houden met de rapporten der com missie voor de landmacht, de zeemacht voor de strijdkrachten in de lucht en voor den chemischen en bacteriologischen oorlog tot een oplossing te brengen. Voorts is besloten dat de algemeene commissie het voorstel der sovjet-delegatie om een onderzoek in te stellen naar de kapitalen, die in de oorlogs industrie belegd zijn in behandeling zal nemen. Besloten is de algemeene commissie voor loopig niet bijeen te roepen, daar men meent, dat de dicussies met meer kans op succes hervat worden, indien de particuliere be sprekingen tusschen de leidende staatslieden een zeker resultaat zullen hebben opge leverd. Men neemt aan, dat deze besprekingen ongeveer zeven a tien dagen zullen duren en ook tijdens de conferentie te Lausanne zullen worden voortgezet. Amerika. Zitting van het Huis door tragisch incident verdaagd. Honderden in lompen gekleede oud-solda ten aldus Reuter woonden gisteren op de publieke tribune het begin van de debatten in het Huis van Afgevaardigden bij over het wetsvoorstel-Patman tot betaling van een bonus van twee milliard dollar aan de oud-soldaten. Terwijl de afgevaardigde Eslick een pleidooi ten gunste van het voor stel hield, zakte hij plotseling ineen en stierf onmiddellijk daarop. Ten teeken van rouw werd dc zitting tot morgen verdaagd. Hoover's candidaatschap zeer waarschijnlijk geacht. Hoover. Dinsdagmorgen is in het nieuwe stadion het Republikeinsche Partij-congres door den voorzitter der Partij, senator L. J. Dickinson uit Iowa, geopend. De conferentie zal in de eerstvolgende dagen den candidaat voor het presidentschap kiezen. Ter conferentie zijn ongeveer 1100 vertegenwoordigers versche nen. Na het gebruikelijk gebed nam senator Dickinson het woord voor het uitspreken van een lange redevoering, waarin hij de regee- ringsmaatregelen van pi-esident Hoover ver dedigde. Hierbij vermeldde hij in het bij zonder het Hoover-moratorium, dat Duitsch- land en de geheele overige wereld voor een financieelen chaos bewaard heeft. Het wordt hoogstwaarschijnlijk geacht, dat Hoover wederom republikeinsch candi daat zal worden voor het presidentschap. Dawes schijnt de grootste .kansen te hebben als republikeinsch candidaat voor het vice- presidentschap te worden gekozen. Als vertegenwoordigers der regeering na men Stimson en Mills deel aan de conferen tie. Duitscliland. Organisatorische veranderin gen bij de N. S. D. A. P. In de Nationaal Socialistïsche Duitsche Ar beiders Partij hebben belangrijke organisa torische veranderingen plaats gehad. De lei der van de tweede organisatie-afdceling overste Hierl heeft om ontheffing uit dezen post verzocht, daar hij zijn geheele arbeids kracht aan den arbeidsdienstplicht en de uitbreiding daarvan wil wijden. Dp tweede organisatie-afdceling wordt met de eerste organisatie-afdeeling onder den naam Rijksorganisatic-leiding der N.S.D.A.P. vereenigd en de leiding van de samengevoeg de afdeelingen wordt opgedragen aan Gregor Strasser. terwijl alle afdeelingen, die econo mische Zaken behandelen, onder leiding van Walter Funk vereenigd worden. Deze wijzigingen treden op last van Adolf Hitler onmiddellijk in werking. Tegelijker- Door arbeid ontstaat rijkdom. /f De inzichten van bankiers en industrieelen staan tegenover elkaar. Door SIR HENRI DETERDING, Directeur van de Kon. Petroleum Mij. en de leidende figuur in de petroleum-industrie der wereld. Wij hebben nu een toestand bereikt die bijna grotesk mag genoemd worden, zoowel om de verwardheid der geesten, waaruit hij is voortgekomen als om de duidelijk blijken de onmacht van de verantwoordelijke man nen, die den toestand niet meester kunnen worden. Er is weinig of geen gebruik van de meeste artikelen die onontbeerlijk zijn om het menschelijk leven in stand te houden; er is slechts één. artikel, waarnaar de geheele wereld schijnt te jagen en dat artikel is: goud. Wanneer het omgekeerd het geval was. dat wil zeggen: wanneer de prijzen van de belangrijkste ruwe grond stoffen en voedingsmiddelen op een behoor lijk niveau stonden en goud zoo goed als waardeloos was. zou de toesband heel wat. logischer zijn. Maar de tegenwoordige stand van zaken is het onvermijdelijk gevolg van het feit. dat wij als waarde-standaard een stof hebben aangenomen, waarvan geen ge schikte hoeveelheden te krijgen zijm en waarvan de grootste massa geconcentreerd is in twee landen. Dit is een zeer natuurlijk feit, maar het zou wel zeer dwaas zijn, als de andere landen geen maatregelen namen om de dictatuur van het goud van zich af te schudden. Indien de geheele wereldhandel berusttte op betaling in goud in plaats van op gedeeltelijk crediet, zouden we juist tien maal zooveel goud noodig hdbhen als er in de geheele wereld is. Voor den oorlog was er een goud dekking van ongeveer 10 pet. voor alle ver schillende credi ct-verplichtingen met inbe grip van alle bank,voorschot-ten aan de in dustrie. De erkenning van dit feit leidde tot maatregelen, die geleidelijk den tegenwoor- digen toestand veroorzaakt hebben. Wanneer dit systeem zou (blijven bestaan, dan zouden de prijzen der ruwe grondstoffen meer en meer dalen, de consumenten zouden steeds armer worden en het eenige, dat er tenslotte zou overblijven, zou goud zijn: goud, dood en onzichtbaar, in de gewelven. Niet velen zijn er zich van bewust, dat de waarde van het goud berust op een illusie, die zij zelf hebben opgeroepen en dat de strijd om het Gele Metaal sleóhts verspil ling van energie is om iets te verkrijgen dat even .,echt" is als een spook. Om ons geslacht in staat te stellen voor: te gaan op het pad van den vooruitgang ingeslagen door de vorige generatie, is het noodig zoo spoedig mogelijk dit valsohe ideaal dat door onverstandige toepassing een. bedreiging is geworden voor alles wat ge zond en vooruitstrevend is. te laten varen. Het pond sterling werd beschouwd en ver trouwd als de ideale standaard niet alleen in Engeland, maar ook in de rest van de wereld, omdat men geloofde dat het gedekt werd door goud. De onthulling dat deze dek king onvolledig was. leidde tot twijfel en onzekerheid. Maar slechts tijdelijk. Engeland heeft het vertrouwen in haar munteenheid niet verloren en de andere landen zullen het terugkrijgen. Naarmate de overschatting van de waarde van het goud vermindert naderen wij tot een normale waardeering van •het zilver. De stijging van den zilverprijs zal voortgaan tobdat de noodzakelijke nivel leering is tot stand gekomen. Ik ben vast overtuigd, dat in een niet be ver verwijderde toekomst de gretigste koopers op de zilver markt die landen zullen zijn, die tot heden alle mogelijke moeite hebben gedaan om van hun zilv ervoor raad af te komen, want zij Sir Henri Dctcrding. tijd heeft Hitler tot Rijksinspecteur van de eerste Rijksinspectie de vroegere luitenant Schulz benoemd. De tweede Rijksinspectie komt onder leiding van Dr. Robert Ley. Italië. Proces tegen Bovone c.s. begonnen. Dinsdag is. naar Reuter uit Rome bericht, voor het. speciale gerechtshof ter bescher ming van den staat het proces begonnen tegen Bovone en acht van zijn medeplich tigen. die ervan beschuldigd worden in op dracht van de anti fascistische centrale te Parijs bomaanslagen in Italië begaan te hebben. Bovone wordt bovend:en beschul digd van een poging om een aanslag te on dernemen tegen het hoofd van de regeering. De verdachten verklaarden, gehandeld te hebben op instigatie van de an tl - fascistische centrale te Parijs, die van hun lichtge'.oovig- heid misbruik had gemaakt, door hun voor be spiegeen dat Italic zich in een ca tast ro- f3len toestand bevond Bovone verklaarde uit hebzucht gehandeld te hebben. De cen trale be Parijs had hem geld beloofd. Sbardelletto beraamde reeds lans een aanslag op Mussolini. De ..Daily Telegraph" meldt uit Rome. dat Angelo Sbardelletto. die, zooals men weet. ge arresteerd is onder verdenking van poging tot moord op Mussolini, een volledige beken tenis heeft afgelegd. Hij deelde mede. dat de plannen voor den aanslag waren gemaakt te Brussel en Parijs, terwijl het geld, waarover hij beschikte, ongeveer 2485 lire. hem ver strekt was door het- „agentschap Rocchioni", dat, naar men aanneemt, een groep anti-fas cisten te Londen is. Sbardelletto deelde mede. dat dit de derde reis naar Rome was, die hij voor het plegen van een aanslag op Mussolini heeft, gedaan. De eerste reis had plaats op 28 October, toen de Duce niet verscheen. Voor de tweede maal kwam hij op 1 April, doch toen was er te veel politie. Toen hij voor de derde maal op 29 Mei naar Rome kwam. werd hij nabij het huis van Mussolini gearresteerd. Engeland. Beslissing over de eedkwestie na Ottawa? De „Daily Express" meldt, dat Maandag tusschen De Valera en Thomas den Engel - schen minister voor de dominions een telefo nisch gesprek heeft plaats gehad. In dit ge sprek heeft Thomas, naar in Iersche regee- ringskringen wordt aangenomen, te kennen gegeven, dat. hij het standpunt van het En gelsche Lagerhuis over oen mogelijk compro mis inzake den eed van trouw wil loeren ken nen. Het compromis zou beoogen, de beslis sing over deze kwestie voorloopig uit te stel len tot zoowel de Engelsche als de Iersche regeering met de reegeringen der verschillen de dominions te Ottawa hebben onderhan deld. Britsche kruiser naar Chili. De admiraliteit deelt volgens een Reuter- bericht uit Londen mede. dat de kruiser „Durban" van het bij de Antillen gestation- neérde eskader naar Callao (Peru) vertrekt, ten einde zoo noodig het leven en de eigen dommen der Britsche onderdanen in Qhili te beschermen. zullen leeren inzien dat de tegenwoordige methoden ten verderve voeren. De menschen moeten leeren begrijpen, dat lage prijzen voor de verschillende artiikelen niet naar weivaart leiden maar naar een voortdurend verminderende vraag en ten slotte naar een absoluut gemis aan koop kracht. De oorsprong van werkelijke kracht, van tastbaren rijkdom, wordt door' drie factoren bepaald. De welvaart van de wereld heeft slechts één bron: drie zijrivieren doen haar tenslotte aanzwellen tot. één machtigen stroom. De schepper van rijkdom is: arbeid. Maar de arbeid ontplooit niet zijn Wik kracht vóórdat zijn producten gedistribueerd worden door den handel. Dc ha-ndel heeft echter cnedieten noodig om de drie bronnen van kracht te vereenigen. De banken zijn slechts de verbindende schakels tusschen arbeid en handel. Zij bewijzen goede dien sten. die evenwel niet overschat moeten worden. Bankiers zijn niet altijd de beste en meest practische ad viseurs der regeeringen Zij kunnen niet anders dan ,.in geld denken" en verwaarloozen daarbij onbewust den arbeid, den belangrijksten factor in den ..driebond". Aan den anderen kant zijn in dustrieeien geneigd, hun gedachtengang al leen te laten leiden door den arbeid, het element waarin zij loven en werken en hun alleen daardoor te laten beïnvloeden. Dit verschil van inzicht, dat niet altijd voldoende in aanmerking wordt genomen, is dc oorzaak geweest van vele tactische fouten, die in de toekomst vermeden kunnen worden, mits de vraagstukken uit den juisten hoek worden beschouwd en op de juiste wijze worden be handeld. De moraal van deze beschouwingen is duidelijk. Wij moeten niet van liet eene uiterste in het andere vervallen en nu plot seling datgene, waaraan wij vroeger een te groote waarde hebben gehecht, gering gaan schatten. De waarde van het goud moet niet ontkend worden, al moet het niet hóóger worden geschat dan de arbeid. De prijzen- beweging op de markt, der ruwe grondstof fen zal een nieuwe orienteering brengen in de politiek .van de toekomst. Absoluut noodzakelijke producten zullen op de lijst der waardebepaling de plaats hernemen die hun toekomt; berekeningen zullen worden gemaakt niet in doode cijfers, maar in „arbeidsvermogen". Er kan geen twijfel bestaan dat in normale omstandig heden petroleum in figuurlijken zin haar gewicht in goud waard behoort te zijn. Petroleum is arbeidsvermogen in zijn een voudigs ten en krach tigsfcen vonm. Zij heeft oneindig veel mogelijkheden en. in aanmer king genomen de enorme hoeveelheden, waarin deze vloeistof verkregen kan word.ni is zij een groote zegen voor de mcnschh?:a als zij er alle mogelijke partij van trekt. Heden zijn goud en petroleum contracten, omdat wij een waard es tan daard hebben in gesteld die niet vereenigbaar is met een goede appreciatie van de waarde van kraoht en arbeidsvermogen. (Nadruk verboden). INGEZONDEN* MTOEDEEÏ.ÏNGEN. a 60 Cts. per rrgrl. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorissiraat 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Litaucn. Vertrouwen in het nieuwe directorium. Het nieuwe directorium Schreiber, Sziogaus en Walgahn heeft zich hedenmiddag aan den Landdag voorgesteld. Bij de stemming over de regeeringsverklaring bleef het direc torium in de meerderheid met 19 tland bouwers pax tij en Volkspartijtegen 3 stem men (communisten). De Sociala Democraten en de Lifetauems, in totaal 7 afgevaardigden, onthielden 2ioh van stemming. Japan. Maatregelen tegen kapitaal- vlucht. De twee kamers van den landdag hebben, naar Reuter uit Tokio meldt, een wetsont werp aangenomen, dat ten doel heeft kapi- taaivlucht te voorkomen, hetgeen feitelijk neerkomt op regeeringstoczicht op het valu ta verkeer. Oesjida aanvaardt de portefeuille De president van don Zuid-Mandsjoerij- schen spoorweg Oesjida heeft, naar Reuter uit Tokio seint, de Japansche portefeuille van Buitenlandsche Zaken aanvaard. HET PROCES MATUSCHKA BEGINT HEDEN. GROOTE BELANGSTELLING. In dc groote zaal van de Weensohe recht bank begint heden. Woensdag, onder leiding van rechter Zeidler het proces tegen den spoorwegmisdadiger Sylvester Matuschka. De belangstelling van hot publiek voor deze zaak is zoo groot, dat roods thans alle be schikbare plaatsen in de rechtszaal zijn ge reserveerd. Daar volgens de rechtspraak in Oostenrijk slechts de beide spoorweg aansla gen bij Anzbaeh kunnen worden ten laste gelegd, heeft Matuschka zich te Weonrn uit sluitend te verantwoorden wegens het mis drijf van openbare geweldpleging, gepleegd door boosaardige handelingen onder bijzon der gevaarlijke omstandigheden. De beschuldiging van den officier van justitie, dr. Nahrhaft. berust op do desbe treffende paragrafen van de Oostenrljksehe strafwet, waarbij veroordeeling tot kerker straf van één tot rijf jaar en. naarmate van de „grootte der misdadigheid en het gevaar", ook tot tien jaar mogelijk is. In deze zaak zijn 23 getuigen, onder wie de vrouw van den beklaagde en dc psychia ter gedagvaard. De psychiater heef Ma tuschka volkomen toerekenbaar verklaard. RIJNBRUG MANNHEIM—LUDWIGSHAKEN GEOPEND. MANNHEIM. 14 Juni (V.D.) Dinsdag ochtend tegen half vijf reed <k> eerste trein over de nieuwe Rijnbrug Man ml ie ton - Ludiwigshafen. De locomotief was versierd. Dr waren veel autoriteiten aanwezig. GROOTE BRAND IN EEN DUITSCH DORP. ELBING, 14 Juni (VD.) Dinsdagochtend brak in een boerderij aan do Elibingrivior brand uit. De hevige wind Joeg de vlammen over de rivier in het dorp Bollwerk, waar de eene na de andere boerderij in brand vloog. Tegen tien uur stonden reeds vijf boeren hofsteden in brand. Men betwijfelt of het de brandweer zal gelukken dc rest van het dorp tegen het vuur te beschermen. IN G E Z O N D E N M E I) E I) E E LIN G E N a 60 Cts. per regel. Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gclaatsmassagc net Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gclaat>- ni as sage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct.. tube 80 et Alleen bij Apoth. en Drogisten. AGENDA. WOENSDAG 15 JUNI Rembrandt Theater: „Es wird schon wie der Besser". Op het tooneel: Vernier en Ri- cart. Parijsche straatzangers. 7 en 9.15 uur. Palace: „De Spaansche Vlieg". Op het tooneel: „Barandini" met zijn pop August. 8-15 uur. Luxor Theater: Richard Taubcr Dc groote Attractie. Op het tooneel: eerste klas variété attractie. 8.15 uur. Leidscheplein. Concert „Johez" o. 1. v. J. A. Meng. Teylcr's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Kunslzaal Reekcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. DONDERDAG 16 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling, George Ro bert. 34 uur. Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Le denvergadering. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijsccls en Van Hees. Lange Vecr- straat 14. Tel. 11000. L. Schoorlj Fr. Halsplein l. Tel 11130. Bosch- en Vaart-Apotheek. Bo^rh- en Vaartstraat 26. Tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5