HEDEN BEGINT DE CONFERENTIE VAN LAUSANNE. De Ontwapeningsconferentie. Transpireerende BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 16 JUNI 1932 TWEEDE BLAD MacDonald zal de openingsrede houden. Engelsch voorstel voor een algemeen morato rium op korten termijn verwacht. Een con ferentie van slechts enkele dagen 1 - Na Lausanne een handels- en economische conferentie 1 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De openingszitting van de conferentie te Lausanne is vastgesteld op Donderdagoch tend tien uur in hotel „Beau Rivage"', waar bij MacDonald een groote rede zal houden. De conferentie te Lausanne zal overigens in vertrouwelijke zittingen van commissies en in onderlinge besprekingen in „Beau Rivage" plaats hebben. In internationale kringen neemt de opvat ting toe, dat de Engelsche en Fransche re geering op de conferentie te Lausanne een algemeen moratorium voor korten termijn nl. tot 31 December 1932 zullen voorstellen om vóór dien tijd de definitieve regeling van het schadevergoedingsvraagstuk voor te be reiden. De onderhandelingen over een leening aan Oostenrijk hebben, naar men aanneemt, over het algemeen een gunstig verloop. In be voegde Kringen neemt men aan dat aan Oos tenrijk een leening van 300 millioen shilling zal worden toegestaan. Woensdagmiddag om half zes had een voorbespreking plaats, waaraan werd deelge nomen door de delegatieleiders, te weten MacDonald, Herriot. Rijkskanselier Von Pa pen. Von Neurath, Grandi. den Belgischen premier Renkin en den Japanschen ambas sadeur te Rome Yoshida. Volgens een officieele mededeeling zijn 18 mogendheden ter conferentie vertegenwoor digd en wel: Engeland, Frankrijk, Duitscn- land. Italië. Japan. België, Polen. Portugal, Canada, Australië. Nieuw-Zeeland, Zuid- Afrika. Bulgarije. Roemenië. Tsjecho-Slowa- kije. Joego-Slavië, Hongarije en Griekenland. De Oostenrijksche regeering is niet uitge- noodigd, aangezien op de Haagsche conferen tie de Oostenrijksche herstelbetalingen reeds definitief zijn geregeld. De zittingen der con ferentie hebben plaats in het antieke Cha teau d'Ouchy. In verband met het feit. dat ter conferen tie van Lausanne in het jaar 1923 de Volks commissaris der Sovjet Unie, Worowski, werd vermoord, zijn de controlemaatregelen zeer scherp. MacDonald zal de conferentie presideeren. Hij zal in de plechtige openingszitting, welke Donderdagmorgen plaats heeft offcieel tot voorzitter worden benoemd. Ook Rijkskan selier Von Papen zal tijdens de openingszit ting een redevoering houden Algemeen neemt men aan dat de conferentie een dag of veertien zal duren. De stad vertoont het beeld van den voor avond eener groote diplomatieke conferentie. De groote hotels te Lausanne zijn tot de laatste plaats bezet. De Internationale pers is zeer sterk vertegenwoordigd. Er zijn te Iausanne meer journalisten dan te Genève ter ontwapeningsconferentie het geval is. In politieke kringen te Parijs meent ijjeii te kunnen verzekeren, dat de conferentie van Lausanne slechts enkele dagen zal du ren. Mogelijk zullen de voornaamste afge vaardigden der verschillende staten reeds Woensdag of Donderdag van de volgende week via Genève terugkeeren, terwijl de ex perts dan hun werkzaamheden zouden voort zetten. Nopens de gisteravond gehouden geheime zitting der delegatieleiders, welke zitting an derhalf uur heeft geduurd, wordt het vol gende officieele communiqué uitgegeven: ..De leiders der delegaties der zes uitgenoo- digde mogendheden, helbben hedenavond, vergezeld van hun collega's in het Chateau dDuchy een officieuse bijeenkomst gehouden ten einde te beraadslagen over het verloop der Donderdag te houden openingszitting. Besloten is slechts twee begroetingsredevoe ringen te doen houden en wel door den Zwitserschen Bondspresident Motta en door den president der conferentie van Lausanne". In toonaangevende Fransche kringen ver luidt hedenavond, dat Hernot en MacDonald overeengekomen zijn, aan de conferentie van Lausanne voor te stellen in aansluiting op deze conferentie of eenige weken daarna in Lausanne een economische conferentie voor geheel Europa te houden, waarin alle Euro- peesche handels- en economische problemen, vooral de problemen der tariefverlaging en valuta-aanpassing besproken zullen worden. Van Fransche zijde wordt uitdrukkelijk in het licht gesteld, dat Herriot geenszins het werk dezer conferentie wil beperken tot de Donaukwestie. Veeleer bestaat- tusschen de Engelsche en Fransche regeering ver-gaande overeenstemming er over. dat bij den hui- digen stand der economische crisis een over eenstemming van geheel Europa inzake han dels- en economische politiek onontbeerlijk is geworden. De thans door Engeland en Frankrijk ont worpen economische conferentie zal de as. wereldcrisisconferentie in Londen en een overeenstemming der Europeesche mogendhe den op deze conferentie voorbereiden. Verder wordt medegedeeld, dat tusschen Herriot en MacDonald overeengekomen is de conferentie van Lausanne voor te stellen het herstelmoratorium met 6 maanden te verlen gen, daar voor 1 Juli, den dag. waarop het Hoovermoratorium afloopt een definitieve regeling van alle intergeallieerde en herstel problemen niet te verwachten is. Deze mededeelingen. die van Fransche zijde in conferentiekringen zijn verbreid, hebben algemeen groot opzien gebaard en worden druk besproken. Duitschland. plaats, waarin de stellingneming werd be kendgemaakt tot de opheffing van het S. A. verbod. Men deelde mede. dat automatisch met de opheffing van het S. A. verbod ook de Schufo-formaties weer werden opgesteld, welke men bij gelegenheid van het S. A. ver bod had opgeheven. Pruisische Landdag vóór uit treding uit den Volkenbond. De Pruisische Landdag hee«ft gisteren met de stemmen van nationaal-socialisten en communisten een communistisch voorstel aangenomen om de Rijksregeering te verzoe ken. Duitschland uit den Volkenbond te doen treden. Voorts werd gestemd over een communis tisch voorstel waarin de Landdag het omm- middellijk aftreden van de Rijksregeering Von Papen eiisdht. Communisten en sociaal democraten stemden voor. doch in totaal werden slechts 177 stemmen uitgébachit zoo dat het quorem niet aanwezig bleek te zijn en de Landdag geen besluiten kan nemen. De Landdag heeft voorts het communis tische voorstel de verdragen met de voor malige vorstenhuizen te annuleeren, in het bij zender dat met de Hoherozollern, en het voorstel den ex-kroonprins en prins August Wilhelm uit te wijzen met de stemmen der voorstellers vóór, verworpen. Rijksministers voor de radio. Gisteravond hebben twee ministers, met name Freiherr von Gayl en Dr. Schaeffer voor de microfoon het woord gevoerd. Eerst genoemde hield een rede over de politiek der rijksregeering in het algemeen, dr. Scihaefer behandelde de sociale noodverordening. Politieke partijen welke oip het tij disti>p der Rijiksdiagontbinding 15 of meer afgevaardig den in den Rijksdag hadden, kiunnen met uitzondering van de Communisten, des avonds van 7 tot 8 uur per radio-verkie- zingsredevoeringen doen uitspreken. Per spreker aal 25 minuten worden toegestaan. De volgorde zal zoodanig zijn dat begon nen zal worden met de kleinste fracties. De inhoud der uit te spieken redevoering moet vóór 21 Juni bij het Rijksministerie van BiunenJandsene Zaken zijn ingediend. De uitzending zal plaats hebben over alle Duitsehe zenders. Ontslag van den Berlijnschen hoofdcommissaris van politie geëischt. De Pruisische Landdag heeft naar Wolff mededeelt het nat. soc. voorstel, waarbij ont slag verleening aan den Berlijnschen hoofd commissaris van politie Grzesin&ki werd ge- eisohit in verband inet het optreden der politie onlangs bij het uitrukken van de Skagerak- macht te Berlijn met 241 stemmen tegen 152 stemmen der soc.-dem., het centrum en de Staatspartij, aangenomen. Danzig. Incident met een Poolsch oorlogsschip. Gisteren is te Danzig een Engelsch es kader binnengeloopen. Korten tijd daarna arriveerde een Poolsche torpedojager „Wi- cher", welks commandant den Engclschen admiraal een bezoek aflegde. De senaat van Danzig protesteerde tegen het aanloopen van den haven van Danzig bij den Poolschen diplomatieken vertegenwoordiger aldaar, waarbij geëischt werd, dat- de destroyer den liaven om 14 uur moest hebben verlaten. De Poolsche commissaris te Danzig ant woordde op dit protest-, dat de „Wicher" volgens traditioneel gebruik te Danzig was binnengeloopen, teneinde net Engelsche es kader te begroeten. Bovendien erkent Polen geen eenzijdige beschikking over den haven van Danzig, zoodat Poolsche schepen, die den haven van Danzig zouden aandoen zich bij de overheid van Danzig zouden moeten aanmelden. In verband met deze overwe gingen werd het protest- van de vertegen woordigers van Danzig dan ook niet aan vaard. Tegen 15 uur heeft de EngeLsche es kadercommandant een tegenbezoek ge bracht aan boord van den „Wicher". waarna de Poolsche destroyer weer uit den haven van Danzig vertrok. Italië. Bovone ter dood veroordeeld. In het. proces tegen de plegers van den bomaanslag en hun medeplichtigen is he den door het bijzondere gerechtshof ter be scherming van den staat tegen half twaalf des avonds vonnis gewezen. De voornaamste beklaagde, de 29-jarige koopman Bovone, is volgens den eisch ter dood veroordeeld. Zes beklaagden, waaron der de Oostenrijksche danseres Margarete Blaha werden tot 30 jaar elk en twee be klaagden tot 10 jaar gevangenisstraf elk veroordeeld. Det. doodsvonnis zal Donderdag bij het aanbreken van den dag ten uitvoer worden gelegd. België. Mislukte aanslag in de Kamer. Kort nadat de Kamer Woensdagmiddag was geopend, aldus meldt een Reuterbericht uit Brussel, loste een man, die op de publieke tribune was gezeten, een revolverschot in de richting van de banken der socialisten. Niemand werd getroffen. De dader werd gearresteerd. Hij verklaarde dat hij den socialistischen afgevaardigde Uytroever had willen wonden, doch niet dooden. In den revolver, die op hem werd gevon den, zaten nog verscheidene kogels. De naam van den dader is Vens, vroeger lantaarnopsteker te Brussel, als hoedanig hij werd ontslagen, omdat hij tijdens de Duit sehe bezetting zitting had genomen in den Raad van Vlaanderen. BRUSSEL, 15 Juni (V. D.) Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de man, die in de ka mer een revolveraansiag gepleegd heeft op den afgevaardigde Uytroever. socialist is. Amerika. Keynes' oordeel over de schuldenkwestie. De bekende econoom Keynes, heeft, vol gens Reuter, in de „Times" zijn meening weergegeven over de a~s. besprekingen in Lausanne, waarbij hij den staatslieden aan raadt een volledig plan, zooals het hun zelf vertsandi'g tedumkt, op te stellen., teneinde tot een regeling te geraken van de oorlogs schaden. Kevnes sluit zich aan bij he: voorstel van Sir Arthur Salter, dat Duitschland. r.a den benoodigden stilstand, een .nominale beta ling" verricht, als erkenning van de juridische verplichtingen des lands. Engeland moet, volgens hem. bereid zijn Amerika een groote- re betaling aan te bieden, dan het zelf ont vangt. Een op deze grondslagen opgebouwd plan moet dan van Lausanne uit aan Washington worden voorgesteld. Het Huis hecht zijn goedkeu ring aan de twee milliard steunuit keering Het Huls van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp Patman (dem.i betreffende de uitkeering van twee milliard dollar op oud- strijders-certificaten. die eerst in 1945 recht op uitkeering gaven, aangenomen met 209 tegen 176 stemmen. Hft is zeer twijfelachtig of het wetsont werp ook door den Senaat zal worden aan genomen. Hoover heeft reeds verklaard er in elk geval zijn veto over te zullen uit spreken. Daar blijkens de stemmenverhou ding het voorstel in het- Huis reeds geen twee-derde meerderheid heeft kunnen vin den. kan het veto van Hoover niet krachte loos worden gemaakt. Naar Reuter meldt is aan het wetsont werp een amendement toegevoegd dat voor ziet in de uitgifte van schatkistbiljetten tot het bedrag benoodigd voor de uit be- betaling van de premies aan de oud strijders. Chili. Davila naar Europa? Devila. Naai- uit Santiago de Chili wordt gemeld, verklaarde Davila na zijn aftreden aan dc pers. dat hij Dondei-dag uit Chili zal ver trekken voor het ondernemen van een zaken reis naar Europa. Frankrijk. De behandeling van het proces-Gorgoelof. Het proces tegen Gorgoclof, den moorde naar van president Doumer. zal. volgens Reuter, volgens een nadere beslissing eerst m Augustus, mogelijkerwijs echter zelfs oas m October, worden behandeld. Griekenland. Staking der oorlogsbetalingen met ingang van I Juli. on^S?etaiïhc Washington heelt opdi acht gekregen, aan de regeering der Vereenigde Staten mede te deelen, dat Grie- De deskundigenbesprekingen over de aanvalswapenen beëindigd. Poover resultaat van zeven weken technische beraadslagingen. Verdienstelijke arbeid van de Neder- landsche militaire deskundigen. De hoop thans op de aigemeene commissie gevestigd. Het IJzeren Front zal weer actief optreden. Woensdagmiddag vond te Hamburg een leidersvergadering van het- IJzeren Front Genève. 11 Juni 1932. De vier technische commissies die voor het Leger, de Vloot, de Luchtmacht en de Chemische en Bacteriologische Wapenen, hebben deze week eindelijk de taak volbracht, die de Aigemeene Commissie der Ontwape ningsconferentie hun op 22 April had opge legd: het beantwoorden der vraag, welke wa penen zouden moeten beschouwd worden als het meest specifiek offensief, het gevaarlijkst voor de nationale verdediging van een ander land en het dreigendst voor de burgerbevol king. Zooals uit mijn vorige brieven over dit on derwerp wel gebleken zal zijn, hebben de be raadslagingen geen bemoedigend verloop voor de ontwapeningszaak genomen. In alle com missies, behalve in die welke den chemischen en bacterïologischen oorlog behandelde, bleek het weldra, dat slechts met betrekking t-ot zeer enkele wapensoorten overeenstemming te bereiken zou zijn, om deze op de lijst der meest gevaarlijke aanvalswapenen to plaat sen en daardoor ze voor toepassing van het beginsel der „kwalitatieve ontwapening" aan te bevelen. Het positieve resultaat der zeven weken geduurd hebbende militair-technische be sprekingen is dan ook heel mager uitgeval len. Een eenstemmig advies omtrent de wen- schelijkheid van kwalitatieve ontwapening is slechts gegeven met betrekking tot de vol gende categorieën van wapenen: 1) zwaar ar- tilleriegeschut met een kaliber van 250 mil limeter of meer; 2) tanks met een tonnen inhoud van boven de 70 ton: 3 militaire vlieg tuigen met een „nuttige last" (namelijk aan reuzenbommen!) van 5000 kilogram: 4) alle chemische en bacteriologische wapenen, als mede brandbommen en vlammenwerpers. Dit wil natuurlijk volstrekt niet zeggen, dat de technische commissies de meening zouden uit gesproken hebben, dat alle andere wapenen niet voor kwalitatieve ontwapening behooren in aanmerking te komen! Ten aanzien van de andere dan de bovenge noemde wapensoorten kon echter geen een stemmigheid tot het geven van een positief advies verkregen worden, zooiat de commis sies zich er toe bepaalden de verschillende ui teen loo pende standpunten in hun rapport aan de Aigemeene Commissie mede te dee len. Hadden te technische commissies zich niet tot. een zuivere vermelding der uiteer.loo- pende gevoelens bepaald en hadden zij in c.e kwesties, waaromtrent meeningsverschil be stond. de debatten door een stemming laten besluiten, zeer waarschijnlijk zou de lijst der voor kwalitatieve ontwapening geschikt, ge oordeelde wapenen er heel wat langer hebben uitgezien. Alle kans bestaat toch, dat een meerderheid zich bovendien zou hebben uit gesproken voor een vermelding op deze lijst van 1) alle stukken zwaar artilleriegeschut met een kaliber van 105 millimeter of meer of wier schoten een afstand van 15 kilome ter, kunnen bereiken; 2) alle tanks zonder onderscheid van grootte en alle pantserauto's die speciaal voor voortbeweging over het slagveld zijn ingericht; 3) alle slagschepen boven 10.000 ton. alle moederschepen-vcor- vliegt-uigen en alle duikbooten boven 600 ton; 4> alle militaire vliegtuigen met een ledig gewicht van 1500 kilogram of meer. Ongetwij feld zouden de adviezen der technische com missies heel wat meer aan de werkelijke ver langens der volkeren beantwoord hebben, in dien zij aldus overeenkomstig de inzichten der meerderheid der commissie waren opge steld. ook indien de vertegenwoordigers der een of andere groote mogendheid zich tegen een zoo radicaal advies zouden verzet heb- Waarom de meerderheid dan niet een stemming verlangd heeft, om aldus den grooten militairen mogendheden Amerika, Engeland, Frankrijk en Japan (nu eens en kelen hunner individueel, dan weder allen vier tezamen) een nederlaag te bereiden? Het antwoord is duidelijk: omdat wij helaas nog niet in het- tijdperk van den superstaat leven, waarin de meerderheid haar wil kan opleggen, zooals in een nationaal parlement het geval is. Ook de grootst mogelijke meerderheid ter Ontwapeningsconferentie kan Frankrijk nóch Engeland dwingen, om een conventie te onderteekenen. die hun instemming nfiet heeft. En daar het- ondenkbaar is. dat een ontwapeningsconventie in kracht van wer king zou treden, indien niet alle groote mo gendheden deze onderteekend en geratifi ceerd hebben, bleef de meerderheid, die veel verder wilde gaan dan de miktalre deskun digen der vier bovengenoemde groote mo gendheden, niets anders over dan zich bij het- Fransche of Engelsche of Amerikaansche veto neerleggen, zöodra de discussie toon den. dat die staten van het een of andere bepaalde wapen onder geen voorwaarden wilden afstand doen. Op internationale con ferenties staat helaas de enkeling indien deze althans de vertegenwoordiger van een niet geheel onbeduidende mogendheid is!), die een nieuwe internationale verplichting in de conventie wilde opnemen! Tot de militaire deskundigen, dde zeven weken lang ononderbroken oor een uitbrei ding der lijst der voor kwalitatieve ontwape ning in aanmerking komende wapensoorten gestreden hebben, behooren ook die onzer Nederlandschc delegatie. Generaal van Tuinen en kolonel van Voorst tot Voorst in de legercommissie. vice-admiraal Surie in de vlootcommissie, luitenant-ter-zee Gauw dn de luchtvaartcomimissie hebben in de eerste rijen van hen gestaan, die de antwoorden der technische commissies meer in overeen stemming met den wensen der volkexen naar een zoo belangrijk mogelijke bewapeiiings- vermindexing wilden brengen. In iedere commissie heeft de Nederland schc delegatie voorstellen ingediend, die ten doel hadden, dat dc technische commissie aan de Aigemeene Commissie een helder, po sitief antwoord zou geven op dc vraag, of een bepaalde wapensoort tot dc rubriek der meest gevaarlijke aanvalswapenen zou moeten worden gerekend. Wanneer onze burgerlijke gedelegeerden in de voltallige zit tingen dezer technische commissies hun po litieke pleidooien voor een bevestigende be antwoording der vraag met zaakkundige technische argumenten hebben kunnen ver sterken. dan hebben de heeren Van Lan- schot, Moresco on Vliegen dit aan bovenge noemde militaire deskundigen te danken ge had, die hun technische kennis steeds vol t-oewijding ter beschikking van de ontwape- ningspolitiek onzer delegaties gesteld heb ben. Nimmers is in deze zeven lange weken de goede geest van samenwerking tusschen onze burgerlijke en militaire gedelegeerden ook maar één oogenblik gestoord. De vrees, dat de opneming van een groot aantal mili taire deskundigen in de Nederlandsche dele gatie remmend op de ontwapeningsactie van onze vertegenwoordigers zou kunnen werken, is geheel ongegrond gebleken. Laat mij on middellijk hieraan toevoegen, dat wij. Ne derlandsche journalisten, die van 1925 af den arbeid van generaal van Tuinen c.s in de voorbereidingscommlssie-Loudon hebben kunnen volgen, geen oogenblik de vrees ge koesterd hadden, waaraan professor Van Embden in de Eerste Kamer uiting had ge geven En wat thans? Moeten wij nu de hoop op geven, dat iets belangrijks op het gebied der kwalitatieve ontwapening zal tot stand wor den gebracht? Tot- een dergelijk pessimisme ben ik nog met bereid. De „Algemeen Com missie" zal thans de rapporten der techni sche commissie moeten behandelen. Nóg be staat de hoop. dat in die commissie de mi nisters van buitenlandsche zaken algemeen zullen inzien, dat de volkeren van dc Ontwa peningsconferentie méér verlangen dan ctc ..wetenschappelijke leerboeken in strategie", zooals Vliegen met juisten spot dc rapporten der technische commissies betiteld heeft! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN kenland tengevolge van de ernstige crisis en van het feit. dat het zich geen deviezen kan verschaffen, gedwongen Us de betaling van zijn oorlogsacïuildcn aan Amerika, on- afhankeHj-k van dc besluiten die te Lausan ne zullen worden genomen, met ingang van 1 Juli a-s. te staken. Engeland. Minister Maclean overleden. De Rt. Hon. Sir Donald Maclean, kabinets minister van onderwijs, is naar Reuter uit Londen meldt plotseling overleden. De minister, die een hartziekte had. lag al gedurende een week te bed. maar de dokto ren zagen zijn toestand niet zoo ernstig in. Maclean, die 68 jaar is geworden, was de liberale beginselen toegedaan. ZWARE STRAF IN DE ZAAK- LINDBERGH. 15 JAREN VOOR EEN DER OPLICHTERS. WASHINGTON15 Juni <VD.) De jury heeft den vroege ren agent bij de geheime politie, Gaston Means, die onder vaüaehe voorwendsels van Mrs. Mc. Lean, de uit geefster van de Washington Post S 100.000 heeft ontvangen, omdat hij haar de baby Lindbergh zou terugbezorgen, 15 jaren tucht huisstraf toebedacht. HONORARIUM VOOR STRASSER'S RADIO REDE IN BESLAGGENOMEN. BERLIJN. 15 Juni (VD.i ..Angriff" deeCt mede dat het honorarium dat Strasser Dins dagavond voor zijn radioredevoering zou ont vangen 150 M. cn dat hij bestemd liad voor werkJooaensteun. op grond van een vorde ring uit een politiek proces in beslag is ge nomen. ZESTIEN FRANSCHE MILITAIREN GEDOOD. BIJ EEN OVERVAL IN MAROKKO. PARIJS, 15 Juni (Reuter). Uit Rabat wordt gemeld, dat gisteren aldaar inlanders een Franschen proviandwagen hebben over vallen. die levensmiddelen en munitie zou brengen naar do kort geleden ten oosten van TLUiguat ingerichte nieuwe post. De inlan ders werden met aanzienlijke verliezen op de vlucht geslagen. De Fnanschen verloren twee onder-officie ren en 14 manschappen. HET ONTSLAG VAN ARBEIDERS AAN DE HEMBRUG. PROTEST VAN SYNDICALISTISCHE FEDERATIE. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschcn Federatievcn Bond van Personeel in Open baren Dienst heeft bij den minister-presi dent een protest ingediend tegen het. ontslag op staanden voet aan arbeiders aan de Artil lerie-inrichtingen aan de Hembrug, op grond van vermeende onbetrouwbaarheid. Het zegt. dat deze ontslagen slechts steu nen op vermoedens en derhalve op zeer wil lekeurige wijze zijn verleend en dat zij indien zij moeten worden verleend, dienen te ge schieden volgens de terzake geldende regelen van het Ambtenaren-reglement. Verzocht wordt derhalve met klem om dc ontslagen in te trekken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. oksels en voeten verliezen hun onaangenaam karakter voor U cn Uw omgeving door een geregelde be handeling met Purolpoedcr. Zij houdt ze droog en voorkomt het stukloopen der voeten In bussen van 45 ct„ 60 ct. cn 1 gld. Alleen bij" Apothekers cn Drogisten. AGENDA Heden: DONDERDAG 16 JUNI Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Le denvergadering. 8 uur. Rembrandt Theater; „Es wird schon wie der Besser". Op het tooneel: Vernier en Rl- cart. Parijsche straatzangers. 7 en 9.15 uur. Palace: „De Spaansche Vlieg". Op het tooneel: „Barandini" met zijn pop August- 8-15 uur, Luxor Theater: Richard Tauber De groote Attractie. Op het tooneel: eerste klas variéic attractie. 8.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. VRIJDAG 17 JUNI Café Brinkmann: Jaarl. alg. aandeelhou- dersverg. N.V. J. J. Bcynes. 12 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- F.N NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. 11000. L. Schoorl, Fr Halsplein 1. Tel 11180. Bosch- cn Vaart-Apotheek. Bosch- cn Vaartstraat 36- Tel. 132D0.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5