UIT DE OMSTREKEN. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 17 JUNI 1932 SPORT EN SPEL VOETBAL. HEEMSTEDE CONCERT IN GROENEND AAL. Zondagmiddag van 3 '"tot 5 uw zal de R.K. Harmonie ,&i. Michaël" een concert geven in het Wandelbosch „Groenendaal". Het volgende programma zal -uitgevoerd worden 1. File Banner of The Liberty Marsch van Galiine. 2. Ouverture, Theüs, van Wateüe. 3. Vde d'Artiste, wals, Strauss'. 4. Les Sabots de Suzon, Fantasie van Popy. Pauze. 5. The Gladiators Farewell, Marsch van Blankenburg. 6. Ouverture Si j'étals Roi, van Adam. T. Linons et Dentelles, Valse van Popy. 3. Ouverture Fantastlque, van Govaert. 0. Finale. Mot de nummers 2, 4 en 8 werden op het concours te Vreeswijk een eerste en tweede prijs behaald. IJMUIDEN DE OPENING DER P.E.N.- CENTRALE. Nog eenige bijzonderheden. TOESPRAAK VAN IR. C. A. KESSLER. In aanfluiting aan hetgeen wij gisteren reeds omtrent de offic'.ee'e ingebruikstelling van de P.E.N.-centrale mededeelen laten we hieronder nog eenige nadere bijzonder heden volgen. De plechtigheid werd door een groot aantal personen bijgewoond. Behalve Minister Reymer, die vergezeld was van den admini strateur, hoofd der afdeeling Mr. Dr. J. F Schönfe'.d, waren o.a. aanwecd g Jhr. Mr. Dr. A. Rócll, Commissaris dor Koningin en de griffier Mr. G. H. Venirug Meinc.-z, de leden van Gedeputeerde Stalen behalve Mr Bomans, vele leden van de Provinciale Staten burgemeester Rambonnet, wethouder Dun nebier, Ir. W. G. C. Gelinck, hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat, Haarlem; Ir. P. J. van Voorst Vader Jr., hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, arrondissement ,-hei Noordzeekanaal", Ir. M. H. Damane, direc teur-generaal P.T.T., W. L. C. Brünings directeur P.U.G.E.M., Utrecht, Ir. J. A. Reus, directeur gem. elektriciteitsbedrijf te Haar lem. Mr. M. Slingewberg, wethouder te Haarlem, de heeren N. G. A. Kessler en Ir, A. II. In gen IIousz, directeur van het Hoog- ovembedrijf, Ir. A. H. van Rood, architect van de Centrak, Mr. W. C. Wendelaar, bur gemeester van Alkmaar. Jhr. P. W. J. van Doorn, burgemeester, van Heemstede, ;Joan A. H. Kruimel, directeur der Papierfabriek, verder hoofdambtenaren en ambtenaren van het P.E.N. enz. Toen Minister Reymer de cenemonilëele handelink had verricht, die werd aangekon digd door het lce.'en dier fabriekssirene, dat werd voortgeplant door sirenes en stoom fluiten van de omliggende fabrieken trad de heer Ir. G. A. Kessler. directeur van liet Hoogoven bedrijf naar voren. Rede van Ir. G. A. Kessler. De heer Kessler zeidie, het een buitenge wone eer en een voorrecht te vinden, on middellijk na de handeling, door den Minis ter verricht, on waarmede een nieuw bedrijf op zijn ontwikkelingsweg is voortgeschreden eonige woorden van gelukwensch tot het Provinciaal bestuur en de directie te mogen spreken. De banden die de Centrale aan .het Hoogovenbedrijf binden, zijn sterker dan de huwelijksbanden, daar ze, althans niet vóór 1946 verbroken kunnen worden. Tot dit jaar moeten we samen op trekken. Indien de techniek tegen dien tijd electricltelt zou ikunnen opwekken zonder brandstof, zal het huwelijk ontbonden wor den. De heer Oldenborgh heeft gezegd, dat hij zich bij de onderhandelingen niet op charmante wijze heeft doen kennen, maar dit werd ook niet verwacht. Het is een ..mariage de raison" meende spreker. De heer Kessler herinnerde aan de besprekingen met de P.E.G.E.M. Dezo hebben den grondslag gelegd voor de overeenkomst met de provin cie. Spreker was er buitengewoon erkentelijk voor dat P.E.G.E.M.- en P.E.N.-bestuur de Hoogovens dermate au serieux namen, dat men er mee heeft willen samenwerken op oen basis, waarvan de heer Lulofs de- geeste lijke vader is, zonder dat het bedrijf een garantie kon geven. Hij achtte het zeer ver blijdend. dat een publiekrechtelijk lichaam nis het P. E. N. zich met een eiectriciteit- produceerend lichaam, als de Hoogovens, dat liet incidenteel heeft ontmoet, heeft kunnen vebinden. In het slot van zijn betoog wees de heer Kessler nog op de moeilijkheden der laatste dagen, waar juist eergisteren Engeland zijn grenzen voor het produet gesloten heeft. Spreker wenschte het Povinciaal bestuur geluk met de nieuwe centrale en zegde zijn volledige medewerking toe. Ten slotte sprak Ir. Brunings. directeur der Utrechtsche maatschappij en oud-ingenieur van het P.E.N. nog eenige woorden. Aan alle aanwezigen werd daarop een fraaie Icgijennlng met een relief van de centrale, vervaardigd dcor Koninklijke Be geer, uitgereikt. Vervolgens maakten allen een rondgang door de fabrieksgebouwen, na afloop waarvan ververschingen werden aan geboden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. 0.75—/ 0.70. Griet per 50 K.G. 39—12. Tongen per K.G. f 1 90f 0.75. Middelschol ner 50 K.G. f 13.50. Zetschol per 50 K.G. 19.50—/ 11.50. Kleine schol per 50 K.G. 17—/ 2.90. Schar per 50 K.G. 4.70. Pieterman en poon per 50 K.G. 113. RFSOMMINGEN Kotter: E 270 390. Loggers: SCH 342 f 530, SCH 48 650, KW 47 460. EEN WERELDREIS. Het stoomschip Ulysses (14652 br. rcg. ton) van de bekende blauwpijper-reederij te Li verpool zal 27 Augustus vertrekken voor een reis naar de Middellandsche Zee, Colombo, Ned.-Indië, rond Australië naar Zuid-Afrika en via de Canarische Eilanden lorug naar Nederland. Er bestaat voor liefhebbers van een zeereis gelegenheid deze wereldreis mede te maken. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Getracht zaj worden te bereiken dat het Postkantoor te Overveen tot 8 uur openblijft: De wasscherij Bijvoet kan blijven. /ergadering van den Raad der gemeente Bioemendaal. op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex. Afwezig Mr. De Lestrieux Hendrlchs. Er is één vacature. Nadat de Raad eerst geruimen tijd in be sloten zitting bijeen is geweest, wordt de openbare zitting geopend. Bij het begin van de vergadering zet de heer K rem er tV-B.) de nieuwe wethouder, de redenen uiteen, waarom hij gaarne het wethouderschap heeft aanvaard. Hij heeft dat gedaan; in de eerste plaats omdat hij de gemeente, waarin hij 45 jaar heeft gewoond, lief heeft en goed met de plaatselijke toestanden op de hoogte is en in de tweede plaats omdat hij door verschillen de omstandigheden over voldoende tijd be schikken kan. Spr. weet dat het moeilijk zal zijn. den heer Laan cp te volgen en doet een beroep op de clementie en de medewer king van den Raad-Gaarne zal spr. mededoen aan de versobering der gemeente-huishou ding. Spr. deelt verder mede, dat hij gaarne zal zorgen dat de 200 werkloozen te Bioe mendaal nuttig werk verrichten! dit werk ls te vinden. Voorts zal spr. steeds veel prijs stellen op de adviezen der commissies. De Voorzitter deelt mede, dat de heer De Waal Malefijt bedankt heeft als raadslid en stelt voor, den heer De Waal Malefijt te berichten dat de Raad dit besluit met leed wezen vernomen heeft. Bij de nagekrmen stukken deelt de voor zitter mede, dat B. en W. moeite zullen doen dat het Postkantoor te Overveen tot 8 uur openblijft, in plaats van tot 6 uur. Tot lid van de commissie voor onderwijs zaken (vac. Krerner) wordt benoemd de heer De Lestrieux Hendrlchs en tot lid der commissie voor het gas- en waterbedrijf Jhr. Quarles van Ufford. In de commissies I en n tot wering van schoolverzuim worden de aftredenden herbe noemd. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid den heer Van Riessen worden onderzocht en goedgekeurd Schoolbioscoop. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Commissie van Toezicht op het L. O. het voor het jaar 1932 voor de schoolbioscoop toegestane be drag van f 500 alsnog te brengen op f 1000. Dit voorstel wordt na eenige discussie met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. De suppletoire begrooting. Bij punt 7, de 5e suppletoire begrooting maakt de heer Schulz (SUA.P.) de oprner king, dat de tarieven voor den autobusdienst DuinJustpark-Aerdenhout te hoog zijn. Zijn de tarieven lager, dan zal er meer gebruik worden gemaakt van den dienst en zal de gemeente minder behoeven bij te passen. Wethouder Kremer (V.B.) zegt onder handeling met den exploitant, den lieer Bak ker toe. De heer Laan (lijst Laan) zegt dat al her haaldelijk met Bakker onderhandeld is. Het helpt niets. De gemeente betaalt f 1100 a f 1200 per maand bij. De heer Dor hout Mees (lijst Laan) maakt aanmerking op de hcoge kosten voor den Hertenkamp. Er is f 600 geraamd voor den Hertenkamp en f 6000 uitgegeven. Wethouder Bornwater (partijloos) zegt, dat een en ander buiten B. en W. om is gegaan. Do heer Laan (lijst Laan) ontkent dit. De zaak is wel in B. en W. geweest. De Voorzitter merkt op, dat de eigenlijke oorzaak het gebrek aan samenwer king was. Dit zal nu wel anders worden. Men late die oude zaken nu verder rusten. De suppletoire begrooting wordt vastge steld. Ontheffing bouwverordening. Met 7 tegen 6 stemmen wordt verworpen het voorstel van B. en W.: te verwerpen het beroep van J. Postma tegen het besluit van B. en W., waarbij hem geweigerd werd per ceel Korte Kleverlaan 70 te mogen verande ren van een woon- in een winkelhuis. De heer Postma krijgt dus verlof voor een winkelhuis ter plaatse. Dc brug in den Zilkerweg. B. en W. vragen een crediet van f 3500 voor hernieuwingen aan de brug in den Zil kerweg. Met algemeer.e stemmen wordt hot crcdiet verleend. Voorbereiding uitbreidingsplan. B. en W. stellen den Raad voor, over te gaan tot vaststelling van een besluit tot voor bereiding var. een uitbreidingsplan voor die deeien der gemeente, waarvoor zulk een plan nog niet bestaat. De Voorzitter zegt. n3ar aanleiding van een vraag van den heer Noorman, dat het besluit gene men is, fabrieken buiten het Dlan te houden. Het is echter niet de bedoeling, de firma Bijvoet te „vaneen". Dit zou niet loyaal zijn. al zagen B en W. die fabriek lie ver ereens anders, ja: het liefst In een an dere gemeente. Getracht zal worden, in over leg met de Venncotschao, den h'rtder voor de omwonenden zoo gering mogelijk te maken. Het voorstel van B. en W. w:-rdt aangeno men. DE NACHTCACTUS BLOFTT. Verwacht wordt dat hedenavond de nacht cactus in de Blo»mendaalsche Gem Kwee- kerii aan de V«ddlnan te Aerdenhmp-Bc-i»- veld met een 5-tal bloemen zal bloeier,. In verband hiermee zal de kweekerij van 8 uur af voor het publiek worden opengesteld. OUD-INTERNATTONALS TEGEN ELKAAR. In verband met de uitzending van een da- mesploeg 4 maal 100 Meter estafette naar Los Angelos waarvoor nog een aanzienlijk bedrag benoodigd was, werd Donderdagavond in het Stadion te Amsterdam, dat daarvoor belangeloos ter beschikking was gesteld, een wedstrijd gehouden tusschen oud-internatio nals. Dat het publiek deze ontmoeting wist te waardeeren bleek wel uit de groote op komst. zeker 10.000 mensclien waren binnen de muren. Oude sterren hebben hun best ge daan om onze damesathleten naar Los An gelos te „schoppen"; of dit gelukt is, kan mo menteel nog niet gezegd worden, daar direct na aflooo van dezen wedstrijd het bestuur van de KNAU bijeenkwam om nader te be raadslagen. Intusschen was ontmoeting zeker het aan kijken waard. Ongetwijfeld waren er mo menten van goed. zelfs uitstekend spel. In het elftal van GriJseels was Formenoy ver vangen door De Waal van VUC. Na 15 minuten doelpunt Pijl uit een voor zet van De Natris. Nog geen twee minuten 'ater scoort dezelfde soeler wederom. Toen Schindeler onvoldoende een schot van Pet- terson stopte, maakte Jan Thomee er 30 van. Eerst toen scoorde Homburg uit een voor zet van Delsen tegen. (3I). Een uitstekende ren liet Petterson volgen met een hard schot dat doel trof; Dr. Thomee maakte er nog voor de rust 51 van. Na de rust verklende Bieshaar den ach terstand tot 52, doch alweer was het de Delftsche dokter, die cr een doelpunt bij fa briceerde. Een fout van Schindeler en het was 72' Even voor tijd scoort Van Dordt nogmaals tegen zoodat Jan Thomee cs. wonnen met de aardige cijfers 73. SERIE WEDSTRIJD EN „HEEMSTEDE'. Programma van 19 Juni; Afdeeling I: 10 uur: Schoten IIBeverwijk II Afdeeling III: 11.45: D.C.O IIV.S.V IV 1.30: Zandvoort IVVijfhuizen II Afdeeling IV: 3.15: V.O.G. m—Schoten IV Eere-afdeeling: 5 uur: E.H.S. I—D.W.O. I BEDRIJFSCOMPETmE. Donderdag had in het gebouw „De Nijver heid" een vergadering plaats, op Initiatief van de voetbalvereeniging „Excelsior", van eenige clubs buiten Competitie-verband om te komen tot oprichting eener bedrijfs-com- petitie. Door vele vereenigingen is reeds toezegging ge daan om toe te treden. Het voorloopig secre tariaat is gevestigd bij: H. van Wilsum Jr., Wilgenstraat 82, Haarlem (N.) WATERPOLO H.V.G.B.D.W.R. f I1) Het snel In deze ontmoeting is ons niet meegevallen. Belde zeventallen durfden niet voel te wagen; de achterhoeden bleven angstvallig cle voorhoede van hun tegen partij bewaken, hetgeen tot gevolg had, dat vele vrije worpen werden gegeven. De teams stellen zich te kwart .over acht als volgt op: H„V.G.B.: A. Boeree, A. Bakx A. Loos, P. van Ommeren. W. Hilarius, J. Bouwer, P. Rol. D.W.R.: J. v. d. Booren, N. do Vries, J. Seubring, C. Vrugt, Th. v. Koningsbrugge, S. de Vries, C. v. d. Broek. De gastheeren zijn direct In den aanval, doch veel kans tot schieten wordt hun niet geboden. Bij D.W.R. moet het hoofdzakelijk van den middenvoor De Vries komen, doch deze wordt afdoende door Loos bewaakt. Toch is het deze speler, die zijn club met een achterwaartsch schot de leiding geeft. Van Ommeren sticht eenige malen ver warring in de achterhoede der bezoekers door opzwemmen, goals leveren deze uit stapjes evenwel niet op. Na de pauze worden de Waterratten ster ker, doch hun voorhoede ziet geen kans Boeree te verschalken. Uit een snellen aan val van H.V.G.B. scoort P. Rol den gelijk maker. Er wordt aan belde zijden hard om het winnende doelpunt gestreden. Kort voor tijd veroorzaakt een der II.V. G.B.'ers een strafworp, om welke reden hij het water moet verlaten. De prachtige kans gaat den bezoekers echter verloren, want De Vries schiet hoog over. H.V.G.B. moet thans met zes man den strijd voortzetten, de druk op doel wordt heel zwaar. Boeree krijgt tot tweemaal toe een schot van één Meter afstand te keeren. hetgeen hij keurig doet. Dc stand blijft ongewijzigd. H.V.G.B n—Nereus II (1—0). De H.V.G.B. reserves komen als volgt uit: J. Boon, N. N., L. Brunt, J. Bongcrtman. M. C. Fehres, J. Hollander, J. Glatz. De H.V.GB.'ers vallen enthousiast aan, keurig combineerend verschijnen zij telkens voor het Nreus-doel, doch de keeper ls op ziln post. Ook de aanvallen van de Zaan dijkers zijn gevaarlijk. Boon krijgt veel te doen. Geen der partijen ziet voor rust kans een doelpunt te maken. Als weer beeonnen is, zet H.V G.B. er alles op. De achterhoede stuwt steeds op. eindelijk heeft Hollander succes als hij een fraai aangegeven bal van Glatz ineens benut. Nereus doet felle tegenaanvallen, zij vindt de achterhoede van H.V.G.B. in goede con ditie. A!s dc heer II. Visser einde aankondigt, heeft H.V.G.B. II een verdiende, zwaarbe vochten overwinning behaald. HET IJ—H. P. C. (62) Tegenover een volledig U-zevental stelt H. P. C. de volgende spelers: J. Schutter. F. W. Moolenaar. H. J. Levenaar. A. J. Braam H. Elderlng, J. Kooyman, J. Ultendaal. Direct na het begin ontwikkelt zich eer •telijk omgaande strijd. met afwisselende aanvallen. Na ongeveer drie minuten ver andert het IJ van tactiek; dan komt d^ achterhoede steeds opgezwommen. Ds H. P. C.-voorhoede kan hiertegen niet verdelgend genoeg spelen: geleidelijk voert het IJ de score op tot 50. waarna rus', intreedt. In de tweede helft pakt HP.C, beter aan; haar achterhoede weet de IJ-aanvallen te breken. Als Braam na opzwommen goed aan Uitendaal overgeeft, heeft H. P. C. zijn ver dienden eersten tegengcal (51). Wederom komen de IJ-:nenschen gevaar lijk opzetten; de gevaarlijke J. Kohier ver hoogt de voorsprong (61). H. P. C. Iaat den moed niet zinken en geeft ondanks den achterstand goed partij. Door opstellen binnen de 2-Meter-lijn moet J. Kohier het water verlaten; binnen weinige seconden kan Kooyman onhoudbaar van dichtbij Van 01st passeeren. Als scheidsrechter Plantinga einde fluit, heeft het IJ verdiend gewonnen. H. P. C.—ZIAN (0—3). (Dames). H. P C. gaat met de volgende dames te water: A. ten Broeke M. Horsman, A. Knuytv. Laar, Fr. Kann. Tr. Wüdeboer, C. Kann, H. de Carpentier. Reeds dadelijk na den uitgooi komt Zien enthousiast opzetten, waardoor de H. P. C.- achterhoede het zwaar te verantwoorden krijgt. Mevr. Knuyt weet. met haar beide verdedigsters echter voorloopig alle gevaar met energiek ingrijpen af te wenden. Voor de rust weet Zian met een zuiver schot de leiding te nemen (01). Als Zian na de hervatting al heel gauw den stand op 02 heeft gebracht, komt H P. C. voor het Zian-dcei. doch slecht schieten is oorzaak dat een zekere kans verloren gaat. Kort voor het einde scoort Zian nog een maal, zoodat het einde komt met een 30 overwinning voor Zian. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN 19 JUNI a.s. Beerschot A. C. en Voor wedstrijden te Alkmaar. As. Zondag gaan tien leden van de Tou- rineclub ..de Snelvoeters" naar Antwerpen ter ODluistering van den internationalen wed- strid van Beerschot. Op de 200 Meter starten de Haarlemmers Berger en v. d. Berge. Visser gaat voor het nummer sneerwerpen en W. Kaan, de nieuwe recordhouder, zal op de 400 M. horden uitko men. De overige deelnemers zijn: Hofman, Groningen op hoogspringen. J. Zee'gers. A.A.C. on de 3000 Meter. Dop. V. en L. op 1500 M. De Bruyn, Olympia op discus en kogel. De ploeg voor de Olymoische estafette ziet °r als volgt uit: Dop, Geurts, v. d. Berge, Berger. De Hollandsche Athletiek zendt dus een zeer sterke vertegenwoordiging. Vooral voor de jongere athleten is dit een goede gelegen heid wat internationale routine op te doen. Op denzelfden dag houden de onderbonden de voorwedstrijden voor de Nationale kam- pioenschaouen. Voor den N.H.A.B. worden deze te Alkmaar gehouden. Een groot aantal H.A.V.'ers begeeft zich dan naar de kaas stad. LAWNTENNIS HET TOURNOOI RIJNEGOM. De uitslasren van Donderdag zijn: A-tournooi. Heeren-enkelspel, 2e ronde: v. d. St-adt slaat v.' Stederen 64, 6—2. Halve eindstrijd: Melse slaat v. d. Stadt 62, 06, 75. Dames-enkelspel, 2e ronde: Mevr. de R-uitei* slaat mej. Smit 60, 61. Halve eindstrijd: Mevr. Kühn slaat mej. v. d. Haar 63, 61. Gemengd dubbelspel, 2e ronde: mej. v. d. Haar en de CraLiw slaan mevr. Hamerbeek en der Kinderen 64. 46, 64. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Huvstee en mevr. v. d. Klashorst sl. mevr. de Ruiter en mej. Honine 62, 62. nievT. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist slaan mevr. Egas en mevr. Nijhuis 6—4, 6—2. B-tournooi. Heeren-enkelspel, halve eindstrijd: Heukeshoven slaat v. Hasselt 63, 26, 6—0. Gemened dubbelsnel, eindstrijd: Mej. Maks en Maks slaan mej. Egas en Eeas 3—6, 12—10, 6—3. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. van Waveren en mevr. Post slaan mevr. Haye en mevr. Heukeshoven 36, 63, 6—2 Troostronde. Heerenkelspel A, halve eindstrijd: De Crauw slaat Oremus 61, 61. Dames-enkelspel A, le ronde: Mej. M. Voss slaat mej. Honing 86, 61. Halve eindstrijd: Mej. v. d. Stadt slaat mevr. Frekenhorst 63, 61, mej. Levy slaat mej. M. Voss 64, 63. Heeren-enkelspel B. Ie ronde: Nelissen slaat v. Heumen 63, 79, 75. COMPETITIE-KAMPIOENSCHAPPEN. Al heeft Haarlem in een der eerste klasse afdeelingen geen kampioenschap kunnen be halen. in de twe<*te en derde klasse, zijn er wel eenige „gevallen". Het „kampoens-programma" voor Zondag luidt: Tweede klasse: D. D. V. 4—T. C. H. WestrustAdvantage Derde klasse: Groenendaal 1Groenendaal 2 HeemstedeTwentsche Bank 2 Ook voor TE D 2 staat eigenlijk een kam- oioenswedstrijd op het programma, maar de tegenstander moet nog bekend worden. Een der candidaten is het Haariemsche Game and set. Uit den aard der zaak is het moeilijk uit slagen te voorspellen voor deze wedstrijden tusschen elkaar vrijwel vreemde teams; al hoewel toch wel eenige lijn te trekken valt. T.C.H. begint ook deze kampioenscompeti tie met eerste klasse asoiraties. D.D.V. 4 zou dan het eerste slachtoffer moeten worden Het ls zeker geen gemakkelijke tegenstander °n bovendien oo vreemde banen. Westrust speelt oo eisen banen Wimble - -"on Overveen) tegen Advantage. Wij achten ie Heemsteedsehe club wat sterker, zelfs a' '!ïn ze nu gasten. Wimbledon heeft het Zondag druk, want er vordt nog een kampioenswedstrijd gespeeld an bovendien 'oeeint er Zondag het tourna ment. De wedstrijd gaat tusschen het eerste en 2e team van Groenendaal en hoe graag hef. tweede ook zou willen winnen, daarvoor ook alle krachten zal nspanner.; het eerste team van Groenendaal zal toch aan stand en eer verplicht zijn te winnen. Achter het theehuis in Groenendaal speelt Heemstede den eersten selectie-wedstrijd te gen Twentsche Bank 2. Hier zal het verschil weer weinig uiteen loopen het kleine verschil zal echter de weegschaal in het voordeel van Heemstede doen doorslaan, tenminste dit is de verwachting. CRICKET IN ENGELAND. EEN NIEUW RECORD. In den wedstrijd tegen Essex heeft het openingspaar van Yorkshire Sutcliffe en Hol mes een nieuw record gemaakt voor den ope ningstand. Zij scoorden samen 555 runs, voor Sutcliffe zijn eigen wicket omsloeg. Het was maar net op het nlppsrtje. want het oude record stor.d op naam van Brown en Tunni- cliffe met 554 runs ROEIEN DE JUBILEUM-WED STRIJDEN VAN WILLEM IIL On de Ringvaart V3n de Haarlemmermeer nabij Sloten, de Olympische roelbaan. zijn Donderdagavond de jublleumwedstrijden van Willem III ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan begonnen. De uitslasren hiervan lulden als volgtt Overnaadsohe twee voor beginnelingen; le heat 1. Poseidon 9 min. 8 sec.; 2. Het Spaar- ne. 2e heat: 1. De Amstel 8 min. 59 sec.; 2. Nereus. Jonge Vier B: le heat: 1. De Hoop 7 min. 24 3 4 sec.: 2. Laga. Jonge Skiff A; le heat: 1. Nautilus 8' min. 0.5 sec.; Willem m omgeslagen. De wedstrijden worden heden voortgezet HONKBAL HET PROGRAMMA. Eerste klasse Zaterdag: A.M.VJ. I—Quick. V.V.GJL I—Haarlem I. Togo—Z.R.C. Zondag: 1LH.C. I—Blauw Wit I. Tweede klasse Zaterdag: Ajax n—H.H.C. n, D.E.C.—Blauw Wit H. Haariemsche Competitie: S.SH. (Hoogovens)Swastika. Gem. Lyceum BGem. Lyceum A. OVERZICHT. Haarlem gaat Zaterdagmiddag een zeer zwaren wedstrijd tegemoet. V.V.G.A. is ook dit seizoen uitstekend op dreef en heeft het groote voordeel, over twee werpers te be schikken, die beide goed in vorm zijn. En toch drie van de vier wedstrijden, die V.V.G.A. speelde, waren tegen zwakkere tegenstanders, A.M.V.J., Quick en H.H.C., terwijl de wedstrijd tegen Ajax door V.V.G.A. verloren werd. Als we dit in oogenschouw nemen, bestaat er toch voor Haarlem, als dit met een behoorlijk negental verschijnt, nog wel een kleine kans om te winnen. Er is echter sprake van, dat Wulfhorst niet mee gaat, wat op het derde, honk een ver zwakking van Haarlem zou beteekenen. Verder gelooven we voor Zaterdag aan een overwinning van A.M.V.J. op Quick en van Togo op Z.R.C. evenals verleden week. En Zondag? 's Middags kan er op het terrein aan de Kleverlaan een prachtwed- strijd te genieten zijn. Dan ontvangt H.H.C. I Blauw Wit I, en kan dus probeeren den uitslag van de vorige ontmoeting om te keeren. Of dat lukken zal? Den vorigen keer had H.H.C. tweemaal een beurt met vier runs. We gelooven dat het gewaar schuwde Blauw Wit Zondag dubbel oppassen zal det zooiets niet weer gebeurt. We ver wachten niet dat het H.H.C. zal gelukken de punten in Haarlem te houden. H.H.C. n heeft Zondag j.l. al Ajax n ont moet en toen gezien dat een overwinning best mogeliik is. De wedstrijd S.S.H.Swas tika wordt Zaterdag drie uur ge speeld op het terrein der Hoogovens en de wedstrijd tusschen twee negentallen van het Lyceum op het terrein aan de Kleverlaan. ZWEMMEN. HULP AAN DRENKELINGEN. De secretaris van de Bloemendaalsche Red dirivsbr'eade verzoekt ons plaatsing van het volsrende: ..Telkens en telkens weer vindt men in de "ouranten berichten van verdrinkln?s?reval- ten. waarvan vele veroorzaakt door het kano varen. Zondas jl. sloeg in de Leidschevaart te Heemstede een kano om. waarschiinlilk door "•"tactisch manoeuvreeren door personen, die óf In het geheel niet. óf weinig van de ka- scoort en van de zwemkunst, afweten. Dank zij een lid van de Heemsteedsehe Reddings brigade voor drenkelingen bleef het bil een "at r>ak. doch indien dat ltd daar rd»t ter "laatse was geweest. was waarschiinliik we derom een slachtoffer door den verdrinkings dood te betreuren. Wanneer men een persoon in het water ziet "allen of een in 't water verkeerend nersoon 'n sevaar ziet, kan men het beste hulp ver benen met een boot. vlet of dergelijke. Red- d*neshakon. aan de bruggen en red^'oomlij nen, geniaalst lanes liet strand, hebben al menigmaal hun prachtisch nut bewezen, doch bij vaarten waar deze reddingsmidde- Vn niet aanwezig blijken te zijn. kunnen driifvoorwerpen cok eoede diensten bewezen 'balk. ledig vat of kist, houten bank, etc.). Tnd!en iemand, die het zwemmend redden niet machtig is. zich te water begeeft, kan dit noodlottige gevolgen, en voor de(ni dren keling en voor de(n) redder (ster) hebben. Sommige leden van Reddingsbrigades heb- Vn een reddinesklos met c.a. 20 meter lijn bii zich. In ieder geval kunnen leden van -eddlnesbrisades het beste hulp verleenen, daar zij zwemmend kunnen redden, kunst matige ademhaling en eerste hulp kunnen •Tleenen. Kiik dus waar led<m van een Red- ■"nfsbr'opde wonen: z:1 hebben een wit groen schüd aan het oerce°l met de woor den: Lid P°^dJnosbrigade. Leest ook het be- 'mnde nuttie boekje van den heer A. J. Meilerlnk, getiteld: ..De gevaren der Zee". Leert zwemmen, maar vooral, leert zwem mend redden. Wordt lid van een Reddnesbrlgade. De besturen der Reddingsbrigades zuilen u alle ge wenschte inlichtingen willen verstrek ken",

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14