Tikfeekeningen. DE CONFERENTIE VAN LAUSANNE. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 15022 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Vrijdag 17 Juni 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand t.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand f032, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0.72J&. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Telefoon Nos.: Directie 13082 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1_5 regels 1.75, elke regel racer 0.35. Reclames /0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regel* ƒ0.60. elke regel meer 0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 1—3 regels f 030. elke regel racer 0.10. uitsluitend i contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-. Verlies van Hand. Voet of Oog f 400.-. Duim f 250.-. Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger f 150.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600—, Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim 175.-. Verlies Wijsvinger f 75—, Verlies andere vinger f 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 17 Juni. Een Menschenvriend heen gegaan. Dr. Frederik van Eeden is gisteren op 72- jarigen leeftijd te Bussum gestorven. De laatste jaren van zijn leven zijn een onafge broken lijden geweest en sinds een paar niaanden herkende hij niemand meer. Van Eeden is een man van enorme werk kracht en vitaliteit geweest. Des te tragischer was de ineenstorting van dezen stoeren wer ker in zijn levensavond. Wij hebben hem in diepen eerbied te herdenken. Hij was een dier weinigen, die in hun arbeid niet het eigen ik. niet materieel voordeel of roem of beide zich als levensdoel stellen, maar die door hooge idealen worden bezield. Korter en een voudiger dan als „Menschenvriend" kan zijn groote persoonlijkheid niet gekenschetst worden. Het leed der menschen heeft zijn leven, zijn strijden voor een betere samen leving, vervuld. Zelf was hij een zoeker, die vaak gevonden meende te hebben en dan later weer zijn inzichten, zijn vondsten moest verloochenen. Hij gaf niet op, en be gon opnieuw. Bestrijding, miskenning, hoon zelfs bleven hem niet bespaard. Veel heeft hij evenals Multatuli geleden. Zijn per soonlijk vermogen verdween langzamerhand vrijwel geheel. Iets werd althans door zijn medemenschen aan hem goed gemaakt-, toen hij zich op zijn zeventigsten verjaardag (3 April 1930> omringd vond door vele vrienden, toen veel blijken van eerbied en bewondering hem gewerden en de staat zijn verdiensten erkende door hem een j aarlij ksche toelage aan te bieden. Van Eeden was een geboren Haarlemmer. Hij zag het levenslicht op 3 April 1860, als zoon van den vermaarden botanicus F. W. van Eeden, die algemeen secretaris van de Mij. van Nijverheid was en als „Indisch specialiteit" het initiatief nam tot de op richting van het Koloniaal Museum (1871) waarvan hij tot zijn dood, in 1901, directeur bleef. De zoon studeerde te Amsterdam in de medicijnen. Het was kenmerkend voor hem da,t. hij zijn loopbaan als medicus begon. Nog scherper teekenden zijn karakter en streven zich af toen de jonge dokter, die in .1386 was afgestudeerd en aanvankelijk een paar jaar te Bussum praktijk uitoefende, zich in de psychiatrie specialiseerde en naar Amsterdam trok om met den bekenden me dicus dr. Van Renterghem de leiding van een Psychotherapeutisch Instituut op zich te nemen. Dat duurde zeven jaar, maai- in dien tijd bleek al dat Van Eeden's vele gaven hem tenslotte in andere richting zouden drijven. Als student had hij al litterair werk gele verd: blijspelen voor het dilettanten-tooneel. „De Student Thuis" en „Het Poortje of de Duivel in Kruimelburg" werden tientallen jaren later nog vaak opgevoerd. In „Gras sprietjes" door „Cornelis Paradijs", schaarde hij zich bij de beweging van Tachtig. De Grassprietjes waren niet meer dan hekel dichtjes, bespottingen van de „poëzie" der Ten Kate's en Beets'en. Later heeft hij ook dien spot weer verloochend. Maar werk van groot-er allure zou niet lang meer uitblijven. Met het sprookje ..De kleine Johannes", waarmee Van Eedep den eersten Jaargang van De Nieuwe Gids open de, schiep hij meteen het werk dat hem, uit litterair oogpunt beschouwd, de meest-alge- meene erkenning zou verschaffen. Talloozen heeft hij in de reine, aangrijpende schoon heid van dit sprookje gevangen en ont roerd. Nadien was zijn litteraire werkzaamheid ononderbroken, en binnen weinige jaren gaf hij er zijn medische praktijk voor op. De ge nezer van het individu, van de patiënten die tot hem kwamen, wilde op ruimer terrein ar beiden en de genezing der Menschheid gaan zoeken. Niet alleen in zijn litterair werk (het drama in verzen „Lioba" vond in dezen tijd erkenning, terwijl de roman ..Johannes Viator" door de Nieuwe Gidsers fel bestreden wérd en tot Van Eeden's uittreden uit de redactie leidde)maar ook in de hardste practijk des levens. Te Bussum stichtte hij de kolonie „Walden", zoo genoemd naar een werk van dei). Amerikaan Thoreau. Het was éen coöperatieve arbeids-asso- ciatie, gegrondvest zeker in de eerste plaats op Van Eeden's overtuiging dat maatschap pelijk heil bereikt moest worden door onder linge samenwerking en niet door strijd-om- de-macht tusschen verschillende groepen. Het was niet de theorie die bezweek, maar wel het practische experiment. In dien tijd (1898) waren materialisme en zelfgenoeg zaamheid wel zoo overheerschend, dat nog jaren daarna Van Eeden haast algemeen werd uitgelachen en als een onbegrijpelijke dwaas beschouwd omdat hij zoöiet-s haci durven ondernemen.en er natuurlijk een boel geld in laten zitten. Veel sterker nog dan in dezen tUd was dat toen het criterium van veroordeeling. Er leeft, ondanks al de narigheid van 1932. een veel grooter en alge- meener idealisme in onzen tijd dan in de vooroorlogsche jaren. De dichter, de romancier, de socioloog Van Eeden bleven ongeschokt en onvermoeid. Uit zijn tallooze werken memoreer ik een dichtbundel „De Passielooze Lelie", de roman van de koele meren des doods", het drama „Minnestral", de tragi-comedie „IJsbrand', „Ellen een lied van de smart" „De Nacht bruid, gedenkschriften van Nico Muralto", „Paul's Ontwaken" (in 1913 geschreven, naar aanleiding van den dood van zijn zoon», „Sirius en Siderius", zijn vertalingen van Rabindranath Tagore, „Het Roode Lampje" (Signifische Gepeinzen' en de tooneelstuk- ken „De Heks van Haarlem" en „Het Palels van Circe". Vaak trad hij als redenaar op, meestal over philosofische onderwerpen. Religieuze invloed werd in zijn later werk Steeds sterker. Tenslotte ging hij over tot de R. K. Kerk. hetgeen groote opschudding wekte. Binnen dertig jaar van het Walden- experiment naar het Roomsch-Katholicisme Het lokte van sommige zijden weer hevige bestrijding uit. En tochwie deze hevige, steeds-zoekende, strevende natuur vair ob jectief standpunt poogt te zien, moet telkens weer, ook in dat hopelooze Wal dan-experi ment en in al zijn tegenstrijdigheden, het groote erkennen va<n den idealist, dae geen critiek en 'geen hoon vreest im zijn voort durend zoeken om aan anderen mee te kunnen deelen Van Eeden was een groot kunstenaar. Zijn leven sproot uit een rijk zleleleven vol warm te, en mededoogen. Hij vreesde den harden arbeid niet, hij duchtte den strijd evenmin. Met anderen en vocral met zichzelf heeft hij zwaren strijd gevoerd. Wellicht zal het nageslacht pas ten volle over dezen mensch en zijn uitgebreid nagela ten oeuvre kunnen oordeelen. Ons past be scheidenheid. Zijn tijd, zelfs die van zijn levensavond, heeft hem nog niet voldoer.de begrepen. Maar toch wel genoeg, om bij dit heengaan van grooten eerbied en ontroering te getuigen. R. P. RELLETJES IN DEN HAAG. CHARGES DOOR DE POLITIE. De werkloosheidsdemonstratie die de S. D. A. P. Donderdag te 's-Gravenhage had georganiseerd is, zoo meldt de Msb., met rel letjes geëindigd. De optocht zelf verliep in goede orde. Over eengekomen was, dat een tiental SDAP.'ers in de Jan Hendrikstraat den stoet zou verla ten en via Groenmarkt en Buitenhof naar het gebouw van de Tweede Kamer zou gaan om daar de petitie aan te bieden. Aangezien de leiding echter vreesde, dat zeer vele de monstranten met dit 10-tal zouden meeloopen besloot in alle stilte tot een ander plan, en in de Elandstraat, welke via Torenstraat, en Vondelstraat werd bereikt verlieten de aan bieders van het petitionnement ongemerkt, den stoet. De demonstratie werd om de bin nenstad heen. geleid. Van de Elandstraat ging het langs Koningin Emmakade, N W. Buiten singel, Loosduinsche kade, Rozeriburgstraat en Monsterschestraat door de 's-Gravenzan- delaon naar de Prinsegracht terug waar de stoet welke uit 8 a 10.000 man bestond werd ontbonden. De oproerige elementen, communisten uit Rotterdam, Delft, Gouda, Alfen en andere plaatsen en niet te vergeten uit de residentie zelf trokken toen joelend en schreeuwend via de Groote Markstraat, de binnenstad in met de bedoeling om het Binnenhof te bereiken. Kreten als „We loopen ze onderste boven! Naar het Binnenhof toe! Wij zijn niet bang voor revolvers! De moord van Boskoop moet gewroken worden!" werden gehoord en lieten duidelijk van de bedoeling der demonstran ten blijken. Een vier a vijfhonderd man stootte op den hoek van de Hofstraat en de Lange Poten op de politie die het Binnenhof afgesloten hield. Met de blanke sabel werden zij tegengehou den en verdreven in de richting van de Lan ge Poten. Zoo kwam men op het Plein, waar in verband met de asfalteering de tramspo ren op het middenplateau waren verlegd en nog een groote massa klinkers voor het grij pen lag. In deze gevaarlijke situatie stond één inspecteur met een drietal agenten tegen een overmacht van 400 man. Weer klonken oproerige kreten ..Kom maar op als je durft" en er werd met klinkers ge gooid. Na een sommatie werd een charge uit gevoerd, waardoor de demonstranten weer in de Poten terecht kwamen. Hier werd weer ..Verzamelen" geroepen en weer drong men op. Het politiebevel om terug te gaan werd genegeerd. Het gevolg was. dat met de in middels aangekomen assistentie een fiksche charge in de Lange Poten werd uitgevoerd. Bij het gedrang dat hierbij ontstond raakten de menschen beklemd tusschen een bestel auto en de huizen, zoodat een winkelruit van de kaasfirma Oudshoorn werd ingedrukt. Ook op het Spui, waar de woelige menigte nu terecht gekemen was werden klappen uit gedeeld. De 22-jarige behanger K. v. d. V. uit de Wouwermanstraat, die met de demon stratie niéts te maken had en ongewild tus schen de herrie verzeild raakte kreeg op den hoek van Spui en Lange Poten een sabelhouw over den rug. De geneesktindige dienst ver voerde hem ter behandeling naar het Zie kenhuis aan den Zuidwal. Op het belangrijke verkeerskruispunt Spui- Groote Marktstraat werd nog herhaaldelijk samengeschoold zoodat. ook hier door char geeren ruim baan gemaakt moest worden. Groote magazijnen aan de Groote Markt straat deden veiligheidshalve hun deuren dicht. De politie nam eenige roode borden met opschriften in beslag. Tegen vier uur was de rust in de stad weer gekeerd. Van de zijde van het publiek werd de politie veel hulp aangeboden. Naar het Militair Hospitaal werden vier demonstranten overgebracht die door sabel houwen gewond waren. Na verbonden te zijn zijn zij huns weegs gegaan. HANNOVERSCHE ZENDER WORDT ZESMAAL VERSTERKT. HANNOVER. 16 Juni Wolffbureau De Hannoversche zender zal binnenkort verbe terd worden. De capaciteit wordt zesmaal vergroot ert voortaan zal op 227.4 Meter golflengte wor den uitgezonden., INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Beschermt Uw huid tegen de zon met GIBBS CRÈME Gr. tubetl. 0.55 KI. 0.30 (Een door een Nederlandsch Instituut uitgeschreven inter nationale wedstrijd van tiktee- keningen heeft meer dan 350 inzendingen uit 15 landen op geleverd.) Onze tijd staat in het teeken Van de kunst, en van de sport. Als het met die twee begrippen Niet te nauw genomen wordt. Elk der (twee krijgt nieuwe vormen En verwatert daardoor vaak. 't Zij tot laakbare verdwazing, Of onschuldig soort vermaak. Tot dit laatste, zou ik zeggen. Hoort getikte teekensport. (Of wilt u misschien toch liever Dat het kunst geheeten wordt) Ik zie het van kunst toch hoogstens. Als een verre arme neef, Als product der schrijfmachine Gaat het wat- over de schreef. Maar wat wilt u. dezer dagen Staan veel schrijfmachines stil. En het is tenslotte logisch. Dat men ze gebruiken wil. Met haar letters en figuren Wordt men dan een teekenaar, Letterlijk dus èn figuurlijk Komt een meesterwerkje klaar. Toen ik eens een prachtig voorbeeld Aan een kunstnaar kijken liet, En ik vroeg hem om zijn meening. Vind je dat nou kunst of niet. Toen deed hij als kunstvereerder, Toch wel eventjes verschrikt. En hij zei: het is heel kundig. Maar als kunst is hetgetikt. P. GASUS. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. ER IS NOG GEEN VOLDOENDE GELD. De penningmeester van het comité voor den autotocht, voor ouden van dagen, de heer A. M. Duysterhoff (hotel „Lion d'Or". postgiro 20365) deelt ons mede, dat nog de volgende giften zijn ingekomen. 10.- 0.50 9.73 0.50 2.50 2.50 1. 1.00 5 2.50 Jhr. H. Johanna Vergadering Drogisten Marie K. Mr. C. H. J. d. J Mevrouw B. V. G. Zuster A. K. Totaal 4de verantwoording 35.23 Het bedrag is nog niet bijeen om den oudjes te geven wat. zij gewend zijn. Wie helpt mee het nog ontbrekende bij elkaar te brengen? LAFFE JONGENS. De landbouwer S uit Santpoort zag Don derdag. dat ongeveer twintig jongens op zijn hooiland aan de Delft onder Haarlem aan het grassnijden waren. Toen hij hun dit ver bood, werd hij door de lafaards aangevallen en ernstig gekwetst. Hij kreeg snijwonden aan rechter pols en pink en een wond aan het voorhoofd. De man werd aan het. politie posthuis verbonden. De politie stelt een on derzoek in. Gregor St rasser was de eerste nationaal- sodalist, die een politieke radiotoespraak hield. Zijn rede werd door bijna alle Duttsche zenders uitgezonden. Hoover-moratorium voor onbepaal- den tijd verlengd. Door de Europeesche Mogendheden. Plotseling een daad. LAUSANNE, 17 Juni (V.D.) Direct na de opening van de plenaire zitting der con ferentie van hedenmorgen, deelde de Brit- sche minister-president Ramsay MaaDonald mede dat de Engeische, Fransche, It&liaan- sche. Japansche en Belgische regeeringen waren overeengekomen om het op 1 Juli aa afloopend Hoover-moratorium voor onibepaal den tUd te verlengen. Deze verklaring wekte groot opzien en bracht groote beroering onder de aanwezi gen. MET EEN BIJL NAAR VROUW EN KINDEREN GESLAGEN. DRONKEN MAN OOK SLAAGS MET POLITIE Aan den Seringenhof te Groningen, heeft Woensdagavond een man, die ir^ dronken toestand verkeerde, zijn vrouw en kinderen mishandeld en getracht zijn vrouw met een bijl dood te slaan. De vrouw zag nog juist bijtijds kans om de deur uit te komen en heeft met haar gezin onderdak gezocht bij haar familie. Toen de politie verscheen, lag de dronken man te bed en deed hij het voorkomen, alsof er niets was gebeurd, lezen wij in de Msb. Toen men hem evenwel gelastte om de bijl, d;e hij onder zijn hoofd kussen verstopt had, af te geven, verzette de man zich hevig en raakte slaags met de beide politie-agenten. Deze hebben hem ech ter tenslotte overweldigd en naar het politie bureau overgebracht- De 43-jarige man zal zich thans ter zake van vier misdrijven hebben te verantwoor den. STAKING VAN DE BROCKWAYBUS- CHAUFFEURS? WEGENS AANGEKONDIGDE LOONS VERLAGING. De directie van de Brockwaybus-Maat- schappij heeft aan haar personeel medege deeld, een voorloopige loonsverlaging van vijf procent te moeten invoeren. Dit wordt alleen toegepast op het personeel der lijnen HaarlemLeiden en Haarlem-IJmuiden, om dat de concessies voor de stadslijnen te Haarlem vast verbonden zijn met. de loonre geling voor het personeel. De loonsverlaging kan voor deze laatste chauffeurs dus alleen worden toegepast als toestemming van B en W. verkregen is. Het personeel heeft deze loonsverlaging echter eenparig afgewezen. Van de zijde der werknemers vernamen we. dat zij in den nacht van Woensdag op Donderdag hierover een vergadering hebben gehouden. Alle orga nisaties, geen enkele uitgezonderd, waren te genwoordig. Aan het eind der besprekingen werd besloten, aan de directie een ultima tum te zenden, met. verzoek om de verlaging alsnog op te schorten tot overleg zal hebban plaats gehad en wel op a s. Zaterdag. Indien de directie dezen eisch niet inwilligt, dan zal a s Zondagmorgen het werk worden neerge legd. Onze zegsman deelde mede, dat het aan - tal stakers dan ongeveer honderd zal bedra gen, namelijk circa 43 op d<? rijn Haarlem- Leiden en HaarlemIJmulden en 55 op de stadslijnen. Ook dc Christelijk en R.K. ge organiseerde chauffeurs zullen aan de staking deelnemen. „En dat is ook te begrijpen". «1 dus onze zegsman. „Ons loon voor zulk ver antwoordelijk werk bedraagt slechts f 30.- Is het dan niet ongehoord om daar nog vijf procent af te halen? Als de directie Zaterdag deze loonsverlaging invoert, dan zullen alle chauffeurs a.s. Zondag staken. We zijn er vooral verontwaardigd over, dat dc directie niet eerst het oordeel van de organisaties heeft gehoord". Tot. zoover deze mededeelingen van werk nemerszijde. Van <.e directie vernamen we, dat zij de mededeeling van het ultimatum Donderdag middag nog niet had ontvangen. De toe stemming van B. en W. was toen ook nog niet verkregen. Hedenmorgen vernamen we van wethou der Mr. Gerritsz, dat een loonsverlaging vcor het personeel der stadslijnen niet kan inge voerd worden zonder toestemming van B en W. Dat zou in strijd zijn met de concessie voorwaarden. „Ik vertrouw", aldus de heer Gerritsz, „dat de directie zich aan deze voorwaarden zal houden. Als haar verzoek bij ons binnenkomt zullen wij daar eerst rus tig en kalm over overleggen". De wethouder toonde er zich intusschen verbaasd over, dat hij pas via de bladen van dit conflict kennis heeft kunnen nemen. De directie der Brockwaybus-Maatsschap- pij deelde ons vanmorgen mede. dat zij het verzoek tot loonsverlaging reeds bij B. en W. had ingediend. Zi) zal aldus werd ons ver zekerd niet eerder tot loonsverlaging over gaan, als niet eerst de toestemming van B. en W. is ingekomen. De conferentie van Lausanne. Hoover- moratorium voor onbepaalden tijd ver lengd. (Ie blad. Ie pag.) De herstelconferentie. MacDonalds's rede gunstig ontvangen. i (2e blad, le pag.) De nieuwe Duitsche noodverordening. (2e blad, le pag.) Het tekort bij het Riik is 40 millioen. Op heffing van 40 kantongerechten. (2c blad. 2e pag.) Zendcrbouw in een nieuic stadium. A.V.R.O wil de 1875 M. golf prijsgeven. (2e blad, 2e pag.) Dr. Frederik van Eeden overleden. t4e blad. le pag.) De brandstichting te Vclsen. Anderhalf jaar gevangenisstraf geèischt. (2e blad. 3e pag.) Ticeede KamerBouwen wij toch een derden kruiser? (2e blad. le pag.) Door de zee meegetrokken. Twee slachtoffers te Scheveningcn. (2e blad. 2e pag.) ARTIKELENENZ. R. P Een menschenvriend heengegaan. (le blad, le pag.) L. S.: Langs dc Straat. ,J)ie>gaarde". (2e blad. 3e pag.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN SP1RITUSLICHTJE wörmt. - Th««muf ovvbodlp Ver bruik co kwarleonlporirur Vroog» ont haordn»od«l f?- Spintutvorkoopkontoor .Begon op Zootn-OttT „INSECTOL" GIBBS het beste middel ter voorkominy en genezing van insectenbete n Ook tegen zonnebrand. Groote tube 75oent«. DE BLOEMENDAALSCHE RAADHUISPLANNEN. Afgezien van den aankoop van Bloemenheuvel Voorloopig ook nief bouwen aan den Zeeweg. Eenige dagen geleden deelden wij mede, dat in de quaestie der Bloemendaalsche raadhuisplannen een nieuw stadium geko men was. Er werd namelijk overwogen of de villa „Bloemenheuvel" met. bljbehoorend terrein aan den Bloemendaalsche weg aan gekocht zou kunnen worden, om op dat ter rein een nieuw raadhuis te bouwen. Wel was reeds eerder besloten om het nieuwe raadhuis aan het begin van den Zeeweg te bouwen, maar er werd door som migen gemeend, dat nu „Bloemenheuvel" te koop is. er reden was om de quaestie nog eens te bekijken. Wij herinnerden er aan. dat er in den raad aanvankelijk slechts een kleine meerderheid werd gevonden voor het denkbeeld om het raadhuis aan het begin van den Zeeweg te bouwen De opzet Is. dat daar dan een nieirw gemepnte-rentrum zou verrijzen, behalve een raadhuis een politie bureau, een gebouw voor gemeentewerken en een school Dit was dan ook de opdracht voor de beperkte prijsvraag voor architec ten. waarbij het ontwerp van den heer C. J. Blaauw bekroond werd. Er waren raadsleden die zich tenslotte met de keuze van het terrein vereenigd had den. omdat toen geen ander terrein beschik baar was. Omdat de gemeenteraadsleden Donder dagmiddag toch in vprband met de raads vergadering bijeen waren, is over het denk beeld om „Bloemenheuvel" aan te koopen, gesproken In die bijeenkomst was ook de heer C. J. Blaauw. architect, aanwezig. Het resultaat van de besprekingen Is. dat men het plan om „Bloemenheuvel" aan te koo pen om daar het nieuwe raadhuis te stich ten. heeft opgegeven. Men weet, dat de gemeente indertijd be sloten heeft zijn beslissing om den raaclhuis- bouw aan den Zeeweg voorloopig uit tc stellen. Binnen 5 jaar zou een beslissing ge nomen moeten worden over de cventueele uitvoering van het ontwerp van den heer Blaauw. Er is nu Donderdagmiddag ook nog eens gesproken over de raadhuisplannen aan den Zeeweg. Naar wij vernemen Is thans wel komen vast te staan, dat .in verband met de tijdsomstandigheden, die natuurlijk ook In vloed hebben op de Bloemendaalsehe finan ciën, binnen afzlenbaren tijd niets zal ko men van de uitvoering der raadhuisplanncn aan den Zeeweg. BRANDJE IN DE CENTRALE WERK PLAATS. Donderdagmiddag vier uur ontstond een brandje in de Centrale Werkplaats Het bleek dat het houtwerk van het dak der locomotio- venloods vlam had gevat, vermoedelijk door een vonk van oen in die loods onder stoom staande locomotief. Het vuur werd door de eigen brandweer met een slang op de water leiding gebluscht. De Haarlemsche brand weer was wel aanwezig, maar behoefde niet op te treden.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1