Het Mysterie der Eeuwige Jeugd DE LAATSTE MODESNUFJES waren dezer dagen te bewonderen tijdens de Engelsche Ascot rennen. DE-NIEUWE P.E.N. CEN TRALE TE VELSEN Is Don derdag door Z.Exc. Minister Reyraer officieel in werking gesteld. Talrijke autoriteiten waren bij de opening tegen woordig. DE HISTORISCHE FEESTEN VAN LEICESTER, welke ieder jaar gehouden worden, behooren tot de beroemdste van Engeland. Een der rijk uitge doste groepen ge reed voor de gene rale repetitie. DE WERKZAAMHEDEN aan de nieuwe brug te Rijswijk, over de Vliet voor de ver binding den Haag—Rotterdam DE HEER W. H. SCHOL DER, burgemeester van Rcnesse (Zeeland) is benoemd tot burgemeester van Noord- welle en Serooskerkc. 16e EEUWSCHE HOLLANDSCHE HOUTSNEDEN. - In een der expositiezalen van het Prentenkabinet tc Amsterdam, is een tentoonstelling van 16e eeuwschc Hollandschc houtsneden geopend, waarvan hierboven een exemplaar. OP DE ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS TE 's-GRAVENHAGE heeft Donderdagmiddag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen Mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, oud-minister van Justitie. Zeer vele autoriteiten woonden de droeve plechtigheid bij. TWEE EMMERTJES WATER HALEN, doch geen twee emmertjes pompen. Het slootwater moet hier en daar nog wel eens het leidingwater vervangen. Ge lukkig echter worden dergelijke toestanden ten platte- lande steeds zeldzamer. FEUILLETON (JLUZIFERS' ENDE") Een emotion eele roman door WALTHER KLOEFFFER. S> Toen Peter zoo onomwonden verklaarde, dat slechts hij in het tezit der structuur- formule en der bereidingsmethode was, vloog er over het gelaat van den Yankee een te vreden glimlachje. Zijn vermoeden was dus juist geweest en hij zou slechts met den professor alleen te doen hebben. Destefbeter! Hij knikte met het hoofd, ais wilde hij zeg gen: „ik dacht het wel!" (Na een korte wijle vroeg (Peter spot tend: „U wilt dus het geheim van het „Vitaiin" van mij koopen. nietwaar? Zou ik misschien mogen weten, uit welke bron uw Informa ties komen? Ik zou namelijk bijzonder graag willen weten, wie de schurk is, die Mr Devil haalde zijn gouden horloge te voorschijn en sprak: .Mijn waarde heer, we verliezen onzen tijd met nutteloos gepraat. Ik zou u niet fanger willen storen dan strikt noodzakelijk is. En nu, mister Sander, verzoek ik u vriendelijk, uw prijs te noemen". .En als ik er nu heelemaal niet aan denk. het. geheim te verkoopen?" ..Nonsens. Alles is te koop. Het komt löechts op den prijs aan, dien men er voor jol betalen. Ik wil open kaart met u spelen. Uw „Vitaiin" is mij een vermogen waard. Noem uw prijs!" „Hoe hoog schat u mijn ontdekking, Mr. Devil?", vroeg de professor vroolijk. ,Hm, hm, ik ben zelf medicus. Ziehier wat ik u voorstel: u staat mij het „Vitaiin" af met alles wat er aan verbonden is. Ver der neemt u de verplichting op u, er met niemand meer over te spreken. Als tegen prestatie bied ik u het ronde sommetje van vijf millioen Dollar". De Yankee stiet deze laatste woorden uit, als wilde hij met het noemen van dit ge weldig bedrag den man in de lila zijden pyjama vernietigen. Zijn koele, staalgrijze blikken schenen den professor ie willen doorboren. Hij had echter buiten den waard gerekend. Peter had zich nog nooit laten im- poneeren door getallen. Cijfers hadden hoe genaamd geen invloed op hem. Geld was iets, waar Peter het allerminst, voor voelde. En onverschillig antwoordde hij: „Tja, eigenlijk noemt u daar een aardig sommetje. Maar weet u wel, wat Ik verlies, als ik op uw voorstel inga?" „Pshaw, een beetje uitvindersroem en mis schien wel een GeheimratstiteH. De Yankee haalde met een minachtend gebaar de schouders op en vervolgde: „Is een van uw collega's ooit dik geworden van zijn ontdekkingen? Beseft u wel wat ik u bied? Een vorstelijk vermogen, waarmede ge den Croesus kunt uithangen! Wat be tee kent dat beetje roem in verhouding tot de maatschappelijke positie, die ge door mijn geld kunt innemen? Ge zult een der groot- sten, een der machtigs ten van uw land rijn! Wil dat niets zeggen?" De laatste woorden had de Amerikaan met stemverheffing uitgesproken Doch Peter antwoordde bedaard: ,Hm, hm. u hebt. volkomen gelijk. Maar mag ik u een vraag stellen? Wat denkt u men mijn Vitaiin te gaan doen?" „Ik zal het volgens mijn eigen goeddunken gebruiken. Meer kan ik u niet zeggen". „Er kwam een bijna onbedwingbare lust bij Peter op om den onbeschaamder! indrin ger de deur te wijzen. De hemel mocht weten, hoe deze kerel zijn uitvinding zou gebruiken en misbruiken. Doch eigenlijk was ieder woord, dat hij er over sprak, nut teloos. Hij zou er een eind aan maken. Hij stond op en trad op den Yankee toe: „Ik zal u eens wat zeggen, waarde heer. Van uw standpunt bezien is mijn „Vitaiin" absoluut onbetaalbaar. Want als men flink genoeg is, zijn er milliarden mee te ver dienen en geen armzalige vijf millioen. dol lar. Daar ik echter geen geldhonger heb en evenmin lust bespeur om de rol van een z.gjL „machtige der aaide" te spelen, maakt het door u genoemde bedrag op mij geen indruk. In de eerste plaats ben ik mensch. verstaat u; ik ben mensoh. geneesheer en verlang niets anders dan lijdenden te hel pen. En van dat standpunt bezien, verbiedt mijn geweten mij, op uw .zakelijk voorstel" in te gaan. Het zou een verraad zijn aan de menschiheid, die aanspraak heeft op mijn ontdekking". Peter's oogen schoten vuur. Zooals hij daar stond, stak hij meer dan een hoofd boven den Yankee uit. Hij was nu werkelijk woedend. Doch de ander liet niet los. „Tien millioen dollar!", riep hij. jCassa. betaling. Morgenmiddag vóór twaalf uur is het geld In uw bezit". .Neen!" antwoordde Peter Sander, en zijn stem had een staalharden klank. „Vandaag over acht dagen verschijnt in de .Horschrif ten der Therapie" de eerste publicatie over het „Vitaiin". Dan heb; u het gewenschte. Zelfs gratis. En nu Mr. Devil, geloof ik dat we ons onderhoud als geëindigd kunnen be schouwen". ,Js dat uw laatste woord?" ..Ja!" Sander het den Yankee staan en liep naar de toilettafel, waar een glas met limonade stond, die hij gewoonlijk dronk als hij des nachts wakker werd. Hij had plotseling dorst gekregen. Mr. Devil's gezicht was rood van woede. Zijn stem klonk heesch toen hij opmerkte: „U werpt mijn tien millioen dollars dus een voudig voor de zwijnen?" „In dit geval.... Ja!" antwoordde Peter Sander onbewogen. „Ik had het eigenlijk wel kunnen den ken!" hoonde de Yankee. .JDe sentimentali teit zit jullie Duitschers nu eenmaal in het bloed". „U bedoelt zeker: eergevoel en eigenwaar de!" verbeterde de professor droogjes, ter wijl hij met zijn glas limonade terug kwam. Mr. Devil's woede veranderde in hoon. Hoofdschnddend keek hij naar Peter, die juist op het punt stond, zijn glas limonade aan de lippen te brengen. ,.U bent een der eigenaardigste vertegen woordigers van uw volk, mister Sander. Nevermind, ik zal een andere zaak probee- ren. Misschien wilt u me een glas water geven. Die onvruchtbare speech heeft me dorstig gemaakt, pn een in 't water gevallen zaak is niet waard met whisky begoten te worden. Sander zette zijn glas met limonade op tafel en was zoo beleefd, het verlangde water voor den zonderlingen bezoeker te gaan halen. Terwijl hij aan de toilettafel het glas vulde, draaide hij zijn „gast" even den rug toe. Dit was voor Mr. Devil voldoende. Blik semsnel haalde hij een klein Qeschje uit zijn vestzak te voorschijn en liet drie drup pels van den inhoud, een k'.eurlooze vloei stof. in Peter's limonade vallenHet medicijnfieschje was in een oogenblik weer verdwenen. Sander kwam terug met hot glas water en overhandigde het den Yankee HIJ had er geen vermoeden van, dat rich in enkele seconden achter rijn rug een gebeurtenis had voltrokken, die voor hem ontoebtende gevolgen zou hebben. .Thank you. Prosit, stijfkop", bromde Devil met een soort galgenhumor. Hij zag er uit, alsof hij zich in het onvermijdelijke schikte. „Prositf, antwoordde Sander en goot zich de limonade door het dorstige keelgat. Het vooruitzicht, dien gekken kerel nu eindelijk kwijt te raken, stemde hem vroolijk. En be leefd vroeg hij ..Mr. Devil, hoe wilt n vertrekken? Door de deur of langs den zelfden weg, dien a gekomen bent?" ,Het liefst zou Ik u nog een beetje ge zelschap houden'antwoordde de Amerikaan grijnslachend. Peter had een vloek op de Tippen en dacht: „zoo'n onbeschaamde vlegel!" IliJ wilde den Yankee onomwonden te verstaan geven, dat zijn gezelschap meer dan over bodig was, maarccn onverklaarbare dwang verlamde hem de tong. Het kwam slechts tot een geluldloozc llppenboweging. Plotseling greep een onuitsprekelijke mat heid hem Ln de nek, pakte hem bij de schou ders en dwong hem, zich op den dichtstbij- staanden stoel te laten vallen. Zijn lede maten werden gevoelloos; zijn achterhoofd geraakte onder een kruisvuur van naalde prikker.. Kamer, muren, meubelen, al de hem omringende voorwerpen verwarden zich voor zijn blikken in een woest ronddraalen- den chaos van verwrongen lijnen, uit welks diepe, machtige en boosaardige stem bevolen op zijn arme hersens mokerden. Er- vonkelden twee staalgrijze oogen, die stra lenbundels naar zijn hoofd schoten. Het was onmogelijk, die twee duivelachtige oogen te ontwijken fWorxft *errc«gd\

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9