De „Zepp" voor het eerst in Nederland geland GEKNIPT. Het Belangrijkste. 49e Jaargang No. 15023 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Zaterdag 18 Juni 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0-72j£. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Telefoon Nos.: Directie 13082 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: l—5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regel» 0-60, elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onte Groentjes (iedcreu dag) 13 regels ƒ0.30. elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-. Duim f 250.-, Wijsvinger f I 50—, Elke andere vinger f 1 50.-, Arm-of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Gelll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75-, Veilies andere vinger f 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. **DE ZELFZUCHTIGE MENSCH Wij zijn een antwoordje verschuldigd aan dr. van der Mijle, voorzitter van het Verbond van Nationalisten, die een paar dagen gele den in een rede hier in Haarlem heeft ge zegd: „Oorlog is een gruwel, maar een eeuwige vrede is onbestaanbaar; dat is een utopie. De mensch is egoïst". Zoo, doctor. Vindt u niet een beetje tegenspraak in uw eigen verklaring? Wij ontdekken die zonder moeite. Oorlog is een gruwel, zegt u. Voor wien? Voor den mensch. Voor lederen mensch. Maar uit zelfzucht, zegt u, zal hij ei aan vast blijven -houden. Een rare zelfzucht, doctor! U hebt dit niet erg juist uitgedokterd. Met- uw diagnose van den mensch stemmen wij in, maar de rest is onzin. Beseft u dan met. dat nu de oorlog in een massa-moord is ontaard waarin alle menschen worden betrok ken (ook uw vrouw en uw kinderen, doctor) en de ontzettende gevolgen een ramp voor de wereld zijn die ettelijke jaren nawerkt zie onze huidige ervaringen juist de men- schelijke zelfzucht het prachtigste wapen er tegen is? Er is ook niets meer aan te verdie nen, doctor! Alleen maar te verliezen, en hoe! Er zijn alleen nog maar overwonnenen in een modernen oorlog. Kijk maar eens om u heen, maar dan flink ver, over de grenzen heen. Hoe verder hoe beter. Dat is niet mak kelijk voor u, als Nationalist. Als wij allen, wij allen doctor, ook u en uw vrouw en uw kinderen, in ons eigenbelang willen handelen, dan zetten wij onze schou ders uit alle macht onder de groote taak. dien infamen beestenboel uit te roeien. En laten wij dat na, zeggen wij maar onverschil lig: „Nou ja, 't is een gruwel hoor, maar d'r is toch niks aan te doen en 't zal onzen tijd ■wel uithouden", dan zullen wij erin ten onder gaan, doctor! Mocht het onzen tijd uithou den, dan zullen onze kinderen er in ten on der gaan. Hebt u er wel eens over nagedacht* hoe verfijnd zij gemarteld zullen worden als Het moordtuig, dat hen treft, hen niet on middellijk doodt? Hebt u wel eens gelezen van de afgrijselijke folteringen, die de gassen ln den laatsten oorlog duizenden en nog eens duizenden hebben doen ondergaan? Hoe zij er krankzinnig door werden, als zij niet stier ven? Er zitten in de Engelsche, Fransche, Duitsche. Belgische, Oostenrijksc-he, Italiaan- sche, Amerikaansche en andere gestichten nu nog duizenden krankzinnigen van dien vorigen oorlog, doctor! Als uw jongen daar bij was zoudt u wel anders praten over uw en anderer menschelijke „zelfzucht"! U hebt nog niet erg veel hierover nage dacht, denk ik, en nog minder ervan gelezen. Maar u bent toch een man. dus u vindt het toch zeker niet „te griezelig", zooals zooveel dames, die er maar liever niet van hooren (want da's makkelijker)? Nu, lees er dan eens van, en denk er eens over, en kijk uw kinderen er eens op aan of die van uw broer, of uw vriend of uw buurman, als u ze zelf niet hebt en verrei dan nog eens wat uw bevindingen bij deze beschouwing waren. Maar ronduit, hoor, openhartig! Als u doctor in de geneeskunde bent, zult u gemakkelijk eens zoo'n krankzinnigenge sticht kunnen bezoeken. Vraag dan vooral naar „de oorlogsgevallen". En denk dan nog eens na over de zelfzucht, die dien jongen in den oorlog heeft gedreven. Hun zelfzucht, nietwaar? De mensch is immers zelfzuchtig. En de gassen, de bacillen-culturen, de granaten en mijnen en duikbooten en vlam menwerpers zijn sinds 1918 verder geperfec- tionneerd. Ge-per-fec-ti-on-neerd! Mooi woord, niet waar? Het beteeken t: nog duivelscher ge worden Mocht u in de toekomst naar de grens moeten trekken, met achterlating van uw vrouw en kinderen (die thuis vermoord zul len worden door gas- en brandbommen) dan verandert u zeker nog wel van meening. Maar dan zal het te laat zijn. Mede door uw schuld, doctor! BLOEMBOLLENCULTUUR. EEN CRISISVERGADERING. De voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur de heer E. H. Kre- lage, heeft tegen Maandag a.s. een bijeen komst belegd, tbr bespreking van de ver schillende plannen tot inkrimping van de •teelt met Regeeringssteun die in de laatste weken in vakkringen en vakpers tot uiting zijn gekomen, ten einde na te gaan of één gemeenschappelijk plan zou kunnen worden ontworpen, dat de instemming van *t vak io zijn geheel zou kunnen verwerven en in dat geval aan de regeering zou kunnen worden voorgelegd. Tot de bijeenkomst zijn, met eenige be stuursleden van de drie groote vereenigingen uitgenoodigd bestuursleden der afd. Sassen- heim en degenen die in de vakpers plannen hebben medegedeeld. KERSENVERKOOPINGEN OP HET HOUT. HOOGERE PRIJZEN. Bij de deze week te Tiel gehouden kersen - verkoopingen op het hout bestond vrij veel animo. De prijzen waren over het algemeen hooger dan het vorig jaar. Zij varieerden van 15 tot 35 cents per kilo. Het gewas is zeer matig., aldus de Tel. PERSONEEL N.Z.H.T.M. De loonsverlaging. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de mi nister van Waterstaat de loonsverlaging voor het personeel van de N.Z.H.T.M. heeft goedgekeurd. v Thans wordt gemeld, dat.de besturen van de organisaties van personeel de volgende week zullen vergaderen om de situatie nader te overzien. LOONSVERLAGING SPOORWEG PERSONEEL. HET BEMIDDELINGSVOORSTEL DER DIRECTIE TOCH AANVAARD. Onlangs heeft de Personeelraad bij de Ne- derlandsche Spoorwegen aan de directie mee gedeeld, dat de vijf vakorganisaties zich niet met het voorstel der directie konden veree nigen, waarbij aan de wenschen van het per soneel gedeeltelijk werd tegemoet gekomen. Het gevolg van dit besluit is geweest dat de directie haar oorspronkelijke voorstellen bij de regeering heeft ingediend waarbij voor het personeel tweemaal in dit jaar een sala risverlaging van 5 pCt. (n.l. met 1 Juli en met 1 Oct.) werd voorgesteld. Vrijdagmiddag vergaderden opnieuw de vijf vakorganisaties onder leiding van den Personeelraad in welke bijeenkomst, naar het Handelsblad meldt, met algemeene stemmen werd besloten het compromis-voorstel der di rectie alsnog te aanvaarden, dus: een loon- korting van 5 pCt. met 1 Juli en met 1 Oc tober wordt overwogen of met Januari 1933 opnieuw 5 pCt. korting noodzakelijk zal zijn. LOTING VOOR DE MILITIE, LICHTING 1934. LETTER WO. Vrijdagmiddag heeft de loting plaats ge had voor de militie, lichting 1934. Hiervoor werd gebruikt het alfabetisch register van Amsterdam, van de lichting 1931. Bij de loting was mede aanwezig de Minis ter van defensie mr. dr. L. N. Deckers. Getrokken werd no. 6298, correspondee- rende met den naam van Gerrit William Wouters, geboren 7 Juni 1911. zoodat in alle gemeenten de persoon van dien naam en zoo die niet bestaat, die met den alfabeti- schen daarop volgenden naam, nummer één heeft, en de personen, met de alfabetisch daarop volgende namen de volgende num mers hebben. ZES JAAR ZWARE KERKER STRAF. VONNIS TEGEN MATUSCHKA. Matuschka tijdens zijn verhoor. WEENEN. 17 Juni. (Reuter). De rechtbank alhier heeft heden den spoorwegmisdadiger Matuschka wegens openbare gewelddadigheid tot zes jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Hedenmiddag was als laatste getuige nog Matuschka's vrouw gehoord. Zij verklaarde, dat haar man steeds vol was geweest van planen en uitvindingen, waarmee hij milliar- den dacht te zullen verdienen. Vervolgens deelde zij diverse bijzonderheden mede. om trent hetgeen haar man tijdens den oorlog had meegemaakt. Een verzoek van Matusch ka, zijn vrouw tijdens de pauze te mogen spreken, werd door de rechtbank van de hand gewezen. Vervolgens brachten de psychiaters hun rapporten uit. De eerste deskundige, profes sor Bischoff. kwam in zijn rapport tot de conclusie, dat van gestoorde geestvermogens bij verdachte geen sprake is. Ook in den tijd van het plegen der treinaanslagen was hij niet ontoerekeningsvatbaar. Ook de tweede deskundige. „Hofrat." Hovel, kwam in zijn rapport tot de conclusie, dat verdachte krankzinnigheid simuleert. Vanmorgen aangekomen in Twente. Ontzaglijk enthousiasme in het gewest. Waardig en rustig hing de „Zepp' boven het veld. Van onzen Redacteur ter plaatse). Ensched-LonnekerVrijdagavond. Stil, doodstil, ligt de zomeravond-stem ming over het vliegveld. Achter de donkergroene boomen aan de kim is de goudroode zon weggegleden en alleen blijft lang een krans van vloeibaar rood tegen den einder zichtbaar. Hier. midden in de bosschen en de kampen, waar het vliegveld zich weidsch heeft open gedaan. als een uitgeschoren plek in de be- groeing, lijkt de Twentschc zandgrond op geheven tot een plateau, gelijk men het in het bergland vindt, ijl en ruim. En het is alsof achter den zoom van den horizon niets anders ligt. dan een eindelooze zee. Maar zoo is het niet. Achter den horizon weten wij de tallooze fabrieksschoorsteenen, die oprijzen uit de dichte bebouwing van een nijver gewest. Het vliegveld ligt tusschen Enschedé, Hen gelo, Almelo en Öldenzaal midden in het Twentsche textielgebied. welks belangen het dient, o.a. sinds een week door een tweedaag- sche dienst op Amsterdam. In vier uur heeft de auto ons van Haar lem naar Lonneker gebracht. Het veld ligt wat achteraf aan een kolengruiswegje. dat afbuigt van den grooten weg van Enschedé naar Öldenzaal en buiten de bedrijvingheid. die er nu heerscht, door het timmeren van tribunes en consumptietentjes en de indee ling van parkeerplaatsen is er niet veel te doen, zoo op het oog. ..Dol druk is het geweest," zegt ons echter de dlrecteifc van het vliegveld, de heer Wolf. „Nu is het wat kaln\er, maar de weerberich- tendienst. gaat den geheelen nacht door. na melijk met waarnemingen naar de wolken vorming in de hooge luchtlagen, al is er nu ook geen vlekje in de lucht te zien. Er ko men tweehonderd gymnasten uit de omge ving, die „aan de touwtjes zullen trekken", vertelt ons de heer Wolf. Men verwacht vijftig a zestig duizend men schen en hoeveel auto's, dat schetst ons op zeer plastische wijze een Twentsche boer die zich in het gesprek mengt, met de op merking: „zestien doezend auto's komt'r, bi mi op de wei." Een merkwaardige ontmoeting! Er heeft een grijs sportvliegtuigje tegen den staal- blauwen hemel gecirkeld en als het neerge streken is op het veld, begroet de heer Wolf daar twee sportvliegers, de heer D. G van Beuningen, directeur van do Steenkolenhan- delsvereeniging, bekende figuur in Rot-ter- damsche handelskringen, en diens broer, den heer F. B A. van Beuningen, directeur van de Werf P. Smit te Rotterdam. De heeren zijn met hun Koolhoven" even van Rotter dam gekomen. Zij hadden een uitstekende reis en morgen gaan zij met de Zeppelin mee als passagiers. De heer Kolf. van de Rotterdamsche Aero-Club. zal het vliegtuig terugbrengen, want hij komt uit de „Zepp", hij reist mee van Friedrichshafennaar Twente. Ook komt de heer Mees uit Rotterdam met de „Koolmees" een naam, die voor dezen „Koolhoven" wel zeer toepasselijk werd ge kozen. En dan verwachtte het vliegveld duizenden en nog eens duizenden bezoekers, waarvan de eersten zelfs reeds waren overgekomen, en in de boschjes in de buurt overnachtten. Zaterdagmorgen. 's Morgens is de belangstelling overweldi gend- Te Enschedé is geen hotel meer te krijgen geweest en te half zes vertrekeken wij van ons hotel in Hengelo. Tusschen zeven en acht uur wordt de „Zepp" verwacht. Normaal is de afstand naar het vliegveld met een auto twintig minuten, maar nu zijn wij te zeven uur nog ternauwernood halfweg. Er is geen doorkomen meer aan. Het is een kilometers lange rij van auto's uit alle om liggende provincies, maar wel he: meest uit Overijsel. Ook uit Duitschland zijn er en kele wagens. Het is een aaneengesloten file en voortgang zit er totaal niet in. Wij laten de auto in den steek en gaan maar loopend verder. Dat gaat gauwer' Alleen de snelle motorrijwielen schieten overal tusschen door. Het dient echter ge zegd te worden, dat de enorme toevloed van wagens ordelijk geregeld werd en goed opgeborgen op de parkeervelden. Welk een anderen aanblik dan gisteren biedt het veld. De muziek van de Enschedé- sche politie speelt; gekolbakto maréchaus- sées rijden langs de lijntjes. Stampvol wordt het langzamerhand op het voor het publiek gereserveerde gedeelte. Door de luidsprekers komen berichten over den tocht. Hollandsche en Duitsche vlaggen waaien. Als Prins Hendrik, die mee gaat naar Rot terdam, op het veld komt, speelt het mu ziekkorps het Wilhelmus. KL.M.-machines en sportvliegers maken rondjes. Tegen acht uur komt de „Zepp".. Laag schuift zijn blinkend lichaam over de boomengroepen. Als een glanzende kogel is dc neus, als hij recht gericht is op net vliegveld. Statig richt hij den neus naar den grond, langzaam dalend. Water stroomt weg uit de spuigaten, om het lichaam even wicht te geven. Touwen worden uitgeworpen van voor- en achterschip. De „Zepp" landt. De groepen van gymnasten hebben de tou wen gegrepen en houden het gevaarte. Waar dig en rustig hangt het daar kort boven het veld. Het muziekkorps speelt „Deutschland, Deutschland über Alles". Het publiek juicht. Groot en imponeerend is die landing, dit nieuwe, dat wij van Zepp's vorige bezoek niet kenden Niemand wordt toegelaten in de nabijheid van het schip, dan de passagiers. Daaronder zijn behalve de Prins, de ministers Reijmer en Deckers en de Duitsche gezant, graaf Zech von Burkesroda. Er heerscht een prettige stemming. De autoriteiten, in het bijzonder de Prins, tre den op zeer joviale wijze op tegen de foto grafen. die om een plaatje bedelen. Kapitein Lehmann, die het commando voert, heeft, uit een vaam van de stuurhut gebogen, een gesprek met den heer Jac Klei boer, den uitvoerder van het bij de Rotter damsche Aeroclub gerijpte lan:-ingsplan. Wij klampen een bekerd lid der Aeroclub aan den heer E. R. van Stolk uit Rotterdam Hij heeft de reis meegemaakt van Friedrichs hafen en is opgetogen. „De reis" zegt hij. ..was buitengewoon pret tig van den zwaren Noord-Westelij ken tegen wind had men geen last. Te 105 uur was men opgestegen. Zeer frappeerde het mij. dat twaalf minuten nadat wij in de hangar waren ingestapt, wij reeds hoog boven de Bodensee waren. Te vier uur zagen wij den zonsopgang. De nacht is bijzonder mooi ge weest Lawaai van de motoren hoort men in de Zeppelin niet. Het schip heeft meest op 400 a 500 M. hoogte gevlogen en nam zijn weg over Ulm, Stuttgart, Mannheim, Keu len en van daar recht op Twente aan Er wa ren zeventien Nerierlandsche passagiers aan boord. In Twente stapten er 35 in." Als de Prins aan boord gaat. weerklinkt een hoeratje. Gymnasten, die het schip nu vast hebben aan een reeling, onder aan den gondel, ver tellen ons dat het schip een beetje wringt, maar voor het overige heel rustig ligt. Er is weinig wind. Eenige genoodigden zijn nu bij 'l schip toegelaten. Het groote publiek moet echter op een afstand blijven Sombere regenwolken zijn tegen acht uur kome: opzetten c* als de passagiers iuist aan boord zijn. vallen uit de geheel betrokken lucht de eerste regendruppels neer. Later klaart, het echter weer op. Nimmer heeft ons de machtige, technische vormgeving, die in de ..Zepp" gewrocht is. zóó aangegrepen als toen het luchtschip is opgestegen. De vijf motoren joegen wervelwin den over het veld onder het immense lichaam dat bijna loodrecht opsteeg, toen eenmaal hel „Los!" had geklonken. Zóó snel is dc vaart, waarmee het lucht schip dan opvaart, in de lucht, dat binnen een minuut de „Zepp" hoog boven onze hoofden hangt. Nog eenmaal keert de „Zepp" om over het veld te vliegen en zich te laten toewuiven om dan over Enschedé koers te nemen naar Hamburg voor de rondvlucht- Het veld stroomt leeg. Naar schatting der politie van Lonneker. bij welken inspecteur de regeling berustte, waren er 60.000 a 70.000 menschen. dus nog meer dan verwacht was. Onder de sportvliegers vinden wij op het veld den heer Van Tijen met zijn „Adelaar". Een K. L. M.-vliegtuig is uit Amsterdam gekomen met. genoodigden. De eerste Zeppelin-landing in Nederland is in alle opzichten een groote gebeurtenis geweest. Te Oisterwijk is een autodic' gearresteerd op het oogenblik dat hij zich bij een kapper liet scheren.) Welke soort van tljdpasseering. Welk beroep je hebt aanvaard. 't Een en ander heeft geen invloed Op de groeikracht van je baard. Als je je in de gevaren Van den autodiefstal stort, Blijft er toch de noodzaak, dat je Af en toe geschoren wordt. Ja. het kan zelfs nog wel wezen. Als je eensklaps auto rijdt. Dat dit tot een intensiever, Beter baaraverzorging leidt. Op zichzelf is 't dus eeen wonder, Dat hij bij den kapper zat. Toen de gauwdief, steelsgewijze. De (Oister)wijk eenomen had. Het zeer ongewoon karakter. Dat dit kappersvoorv' draagt. Is. dat hij. met recht geschoren Ook geknipt werd. ongevraagd. Van een onzer redacteurDc Zepp voor het eerst in Nederland geland. (Ie blad. Ie pag.) De conferentie, van Lausantie. Verlenging van het moratorium voor den duur der conferentie. (2e blad. le pag.) Tweede Kamer. Dc derde kruiser wordt ge- bouicd. (2e blad, Ie pag.) Het vonnis tegen Matuschka. (le blad. le pag.) Het Leger des Heils koopt het vroegere Sint Jozefsgesticht aan het Spaarnc. (2e blad, le pag.) ARTIKELEN. ENZ. Vierster: De zelfzuchtige mensch. (le blad. le pag.) Ontboezemingen van een Optimist (2e blad. le pag.) J. B. Schuil: Jongensboeken. (4e blad, 3e pag.) J. H. de Bois: Kantteekeningen. (4e blad. 3c Per rijwiel door Mooi Nederland ln Zeeland. <4e blad. 2c pag.» Karei de Jong Radiomuziek der Week. Ecu voorbespreking. (4e blad. 3e pag V. D._ De aardbeving in de Minahassa op 14 Mei. Het verhaal van een ooggetuige. (4e blad, le pag.) H. D. Vertelling: Het bedrog. (4e blad, le oag.) Brieven van een Controleur. B B Met vcr- lof naar Java! (4e blad, le pag.) Henry A. Th. LesturgeonVan een reis in Frankrijk. (4e blad. 2e pag.) L. S.: Ons eigen land. Kloosterrade of Rolduc. (4e blad. 2e pag.) Het Haarlemsche Stadsbeeld Bij Frans Halsplein en den Kloppersingel. (4e blad. 2e pag.) Dezer dagen is officieel de verloving bekend gemaakt van Prins Gustav Adolf, den oud sten zoon van den Zweedschcti kroonprins met prinses Sybille ion Sachsen- Cobury-Götha. DE WERKLOOSHEID IN HET BLGEMBOl LENBEDRIJF. TEGEN VROUWENARBEID. Men schrijft ons uit Hillegom: De commissie voor de bestudeering van net werkloosheidsvraagstuk in de bollen streek. samengesteld uit de burgemeesters der verschillende gemeenten, de vertegen woordigers der drie patroons- en der drie arbeidersorganisaties heeft zich opnieuw be zig gehouien met de ontstellende werkloos heid in de streek. In een uitvoerige circulaire gericht aan do bloemistpatroons wordt met grooten nadruk verzocht vooral in dezen tijd geen vrouwe lijke krachten in dienst te nemen, noch 00 het veld. noch in de schuur. De commissie is van oordeel dat voor het tulpen pellen, hetwelk als vrouwenarbeid geldt., thans voldoende mannelijke krachten te krijgen zijn. By vele firma's geschiedde zulks voorheen in ..het aangenomen" en er bestaat geen ge gronde heden waarom althans dezelde prijs niet aan mannen zou kunnen worden uitbe taald Voorts wordt aangedrongen niet te spoedig over te gaan tot aanschaffing van z.g.n. splt- machines. maar het land als voorheen op dc gewone wyze te doen bewerken. Aan het slot resumeert de commissie haar verzoeken als volgt: 1. Neemt geen vrouwen en meisjes in' dienst. 2. Meent men het zonder enkele vrouwe- lyke krachten beslist niet te kunnen stellen, neemt dan uitsluitend vrouwen, waarvan de mannen werkloos zyn 3. Neemt onder geen voorwaarden arbei ders in dienst uit andere plaatsen, dan die behoorende tot den Kring Hillegom. Lis.se, Sasscnheim. Noorwtjk, Noordwijkerhout en Voorhout en betrekt ze zoo «enigszins moge lijk uit de eigen gemeente. 4. Laat zooveel mogeiyk hardarbeld ver richten en ln dagloon. 5. Laat niet dan in den uitersten noodzaak overwerk verrichten. Het is te hopen dat deze circulaire ter harte wordt genomen, om zoodoende de zwa re lasten der gemeenten te verlichten. OVERREDEN. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is een be- jaarde man op dc Gcd. Oude Gracht door oen Jongen por fiets overreden. De grijsaard die een been brak is per ziekenauto naar het St. EliseWth-ï Gasthuis vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1