CRICKET. De wedstrijden van Willem ROEIEN. GYMNASTIEK. DAMMEN „Het Spaarne" wint de double-scull. De jonge acht B door Laga met zeven roeiers gewonnen. Onfortuinlijke strijd voor Nereus. Van Dongen wint de oude skiff. Zaterdagmorgen werd begonnen mot het nummer Rovcnnaadsche Vier Eerst twee voorwedstrijden. In de eerste heat roeide Willem in tegen Laga. Willem III startte niet al te best. Laga won met 2 lengten. In do 2e heat komen uit Poseidon en de Amstel. De Amstel neemt de leiding. Wel geeft Poseidon goed partij, doch op de twee de helft van de baan is de strijd beslist. De Amstel wint in 7 ra. 30 sec. met 2 lengten. In de beslissing komen dus Laga en de Amstel. Jonge vier B. Voor dc beslissing van het nummer starten Nereus en de Hoop. Na 200 M. neemt de Hoop ern kleinen voorsprong. Het verschil blijft gerulmen tijd ongeveer 1/4 lengte. Op 1000 M. leidt dc Hoop met een halve lengte doch even later is het verschil weer 1/4 lengte. Op de laatste 100 meter tracht Nereus den achterstand nog in to halen, doch de Hoop behoudt den voorsprong en wint met een taf- lengtc in 7 min. 11 sec. Jonge skiff B. Hiervoor komen tegen elkaar de Laak (H. J. Mulder) en Triton (Vrijburg). Mulder wint met groot verschil in 8 m. 3 sec. Ovcrnaadschc skiff Voor dit nummer komen uit WiUem Hl en Dc Amstel. Op 50i) meter heeft De Amstel 3/4 lengte voorsprong, die spoedig tot een volle lengte wordt vergroot. Op 1000 meter loopt De Am stel nog wat verder uit en op 1500 M. is het verschil 3 lengten. Daarna loopt Van Blijen- burg steeds verder uit om in 8 min. 23 2/5 scc. te winnen. Jonge aclit A. Tc 2 uur komt dc beslissing voor de Jonge acht A tusschen Triton cn Njord. Na 500 M. leidt Njord met een volle lengte. Dc Leldsche ploeg roeide regelmatig met 32 slagen. Op de helft van de baan heeft Njord een voorsprong van 2 lengten, die op 1500 meter reeds 4 lengten is geworden. Njord wint ten slotte met ruim 4 lengten in 6 min. 34 sec. Oude twee Hiervoor komen uit dc Laak cn Njord. De Laak is iets sneller weg, doch Njord heeft den achterstand spoedig ingehaald. Op 500 meter leidt Njord met l 1 '4 lengte. Hierna blijft het verschil geruimen tijd gelijk, waar bij beide ploegen met 30 slagen roeien. Bij dc 1000 meter is de Laak iets ingeloo- pen. Het verschil is thans nog een lengte. Dc Laak loopt langzaam nog verder in. Op 1500 meter leidt Njord met 3/4 lengte. Kort voor de finish vangt de boeg van de Laak een snoek, waardoor de kans voor de Laak verloren is. Njord wint in 7 min. 53 scc. Jonge acht B. Hiervoor komen uit Laga en Aegir. Bij 500 M. heeft Aegir een kwart lengte voorsprong. Even later raakt de tweede slag van Aegir plotseling zijn riem kwijt, waardoor hij eenl- go slagen moet laten loopen cn dc ploeg den voorsprong verspeelt, spoedig heeft nu Laga de leiding. Aegir kan niet meer op gang ko men. Laga loopt dan ook langzaam uit. Dc Dclftsche ploeg leidde bij de 1500 meter met 12 lengte. Op 40 Meter voor de finish krijgt men het. merkwaardige geval te zien, dat dc boeg van Laga door zijn riem uit de boot wordt gewipt. Zonder dat de andere roeiers eigenlijk begrijpen wat er gebeurd is, roeit de ploeg verder. Het slachtoffer blijft even onder water om dc riemen te ontkomen. Als li ij weer boven komt is Laga als eerste dooi de finish gegaan. De verongelukte boeg wordt In de kamprechtersboot geheschen en zoo aan wal gebracht. Ovcrnaadschc vier Aan den start komen Amstel en Laga. De Dclftsche ploeg neemt bij den start de lei ding. doch het wordt daarna een spannende strijd. Op 400 Meter zijn de ploegen gelijk. Hierna loopt de Amstel uit, spoedig hebben de blauwen een lengte voorsprong. Een spurt van de Amstel vergroot den voorsprong tot 1 12 lengte, met welk verschil'de 1000 Meter wordt gepasseerd. De Amstelploeg loopt nog verder uit. Met een goeden eindspurt wint de Amstel in 7 min. 29 3/5 sec. Jonge skiff A Hiervoor startte de Amstel (Gosselaar Beer- ta) cn Nautilus 'de Vries'»Deze laatste neemt dadelijk de leiding. Het blijkt al spoedig, dat Gosselaar Beer la niet met het ruwe water overweg kan. Hij zakt meer en meer af, doet blijkbaar geen moeite meer om het verschil zoo klein mogelijk te maken. Op 700 M. is de strijd dan ook reeds beslist. Nautilus (De Vries) wint ten slotte onbe dreigd in 7 min. 47 sec. Jonge vier A. Hiervoor komen uit de Hunze en de Laak. De Groningers loopen langzamerhand uit. Op de helft van de baan leiden ze met 1 lengte. Op 1500 M. is het verschil 1 1/2 lengte geworden. De Laak deed nog wel een poging om den achterstand te verkleinen, doch de Hagenaars verliezen ten slotte met 1 1/4 lengte. Hunze won in 1 min. 17 sec. Jonge twee B. Voor dit nummer komen aan den start Laga en de Laak. De Ilaagsche ploeg heeft dade lijk de leiding. Op 500 meter is het verschil 1 1/2 lengte. Dc Laak loopt regelmatig ver der uit. De boeg van Laga snoekt, waardoor de Delftschc ploeg nog verder achter geraakt. Op 1000 M. is de strijd beslist. De Laak wint met grooten voorsprong in 8 min. 10 sec. Oude skiff Hierop volgt de beslissing voor het num mer oude skiff tusschen Laga (lr. van Dongen) en A. R. S. A. (B. J. Boerma). Van Dongen is het snelste weg. Reeds na 50 M. vangt Boerma een snoek, waardoor hij 1 lengte achter komt. Hij herstelt zich ech ter spoedig en bij dc 500 M. was hij nog slechts 1 M. achter. Even later zijn belde scullers gelijk. Op de helft van dc baan heeft v. Dongen 1/4 lengte voorsprong. Op 1500 M. is Van Dongen 3/4 lengte voor. Op dat oogen- blik laat Boerma een slag loopen waardoor hij twee lengten achter komt. Plotseling gaat hij echter weer spurten, doch als hij dan ziet dat hij te ver achter is om nog te kunnen inhalen, geeft hij den strijd vrijwel op. Van Dongen wint met vele lengten in 7 min. 37 scc. Oude acht Dan komt de beslissing van de oude acht. Het gaat tusschen Laga en Nereus. Nereus neemt na een goeden start de leiding. Op 500 meter leidde Nereus met 3/4 lengte, roeien de met 36 slagen Nereus roeit uitstekend, Bom spurt ver schillende malen, doch Laga houdt het tem po zoo goed vol, dat het verschil op de 1500 M. slechts 1/2 lengte is. Nereus slaat thans 36 slagen. Met dit verschil naderen de ploe gen de finish bij ongeveer 40 Meter voor het eind, als Nereus nog ruim 1/4 lengte voor sprong heeft, moet plotseling de tweede boeg van Nereus zijn riem laten slippen. Met 7 riemen spurt Nereus verder, doch die handi cap ls voor de Amsterdammers te groot, Laga slaagt er in, op het laatste oogenblik Nereus te passeeren en daardoor ten slotte een over winning te behalen. liet was ren zeer snelle wedstrijd, waarin Laga in 6 min. 19 scc. een nieuw baanrecord, de overwinning behaalde. Het slotnummer was de double-scull tusschen de Hoop en het Spaame. De ploe gen blijven aanvankelijk gelijk, doch na een paar honderd meter heeft het Spaarne de leiding. Een misslag van den slag van het Spaarne doet den voorsprong echter verlo ren gaan. Het is hierna eenigen tijd een boord-aan-boord race, waarna het Spaarne dc leiding neemt. Op 1000 M. heeft het Spaar ne een halve lengte voorsprong. Geleidelijk loopt de Haarlemsche ploeg verder uit, waar door na 1500 meter het verschil V/3 lengte bedraagt. Het Spaarne roeit rustig verder, terwijl de ploeg van de Hoop wild en onregelmatig roeit. De ploeg van de Hoop komt verder achter en geeft kort voor het einde den strijd op. Het Spaarne wint met 7 min. 44 1/5 sec. De ploeg bestond uit J. Thijm (boek) en H. Cox (slag). Vaardigheidsproeven K. T. K. Zaterdagmiddag werden onder leiding van den heer P. Dijkstra op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan vaardlg- hcidsproevcn afgenomen voor meisjes uit den Kennemer Turnkring. De meisjes van 11, 12 cn 13 jaar hadden te verwerken 5 gymnastische onderdooien (twee vrije oefeningen, een boksprong, en oefeningen aan brug cn paard) en 4 athle- tische ondcrdeelen (CO M. hardloopen. hoog- en vèrsprlagen m.a., en balwerpen). Voor de meisjes van 14, 15 en 16 jaar golden met zwaarder eischen dezelfde onderdeelen; al leen kwam in de plaats van een boksprong een paardsprong, terwijl voor werpen een discusworp was gekozen. In verband met. het grootc aantal deel neemsters (ruim 400) moest van een dubbci stel toestellen, springbakken, enz. gebruik worden gemaakt. Ondanks het ongunstige weer werd door de meisjes met groote animo gewerkt, Toch vcrlleip liet geheel niet vlot, eensdeels door dc minder doelmatige opvolging van enkele onderdeelen. anderdeels, doordat, soms ge leide van een afdceling naar het volgende onderdeel ontbrak. Over 't algemeen bleken dc oefeningen goed te zijn ingestudeerd. Het. discuswerpen voor dc oudste meisjes maakte daarop in enkele "vereenlgingcn evenwel een uitzonde ring. Daarentegen zullen in het werpnum- mrr voor de jongste meisjes heel weinig on voldoendes gevallen zijn, daar de bal met den vrij sterken wind mee geworpen moest worden. Ondanks dc uitslagen in verband met hot buitengewone aantal deelnemende meisjes nog niet konden worden berekend, kan wor den aangenomen, dat de prestaties beter zijn dan vorige jaren. Van enkele afdeelin- gen was zelfs bijzonder goed werk te zien. Spelkampioenschappen. De kampioenschapswedstrijden van het K. N. G. V in handbal, vuistbal, grensbal en slinger bal worden gehouden op Zondag 28 Augustus in het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum. Voor elk van genoemde spelen worden niet meer dan vier ploegen (uit elk district hoogstens één) toegelaten. Deze ploegen zijn dan de kampioenen uit de voor-wedstrijden. Aan deze laatste mag uit eiken kring voor ieder spel slechts één ploeg deelnemen. Dc voor-wedstrijden worden in Augustus gehouden. Concordia. De dames van Concordia zullen met een nummer brug cn dc heeren met een num mer ringen zwaai uitkomen ter gelegenheid van een door de T. V. Santpoort te houden sport-demonstratieachter het Terras te Santpoort. Op 28 Augustus zal Concordia de K. N. G. V. spelkampioenschappen bijwonen. De kinderklassen hebben 2 Juli een uit stapje naar Zandvoort, en de adspiranten- afdeelingen 10 Juli naar Valkeveen. De oudste jongens sloten de rij onderlinge wedstrijden van Concordia. De onderdeelen voor hen waren een boksprong en oefenin gen aan brug, paard, ringen en rek. Van alle deelnemers kreeg H. Duijff het hoogste aan tal punten, n.1. 44.5 van de 50 p. Deze wan tevens no. 1 van de eerste afdeeling; no. 2 werd J. W. Roosen. In de tweede afdeeling was de volgende: 1. G. Osterthun, 2. J. Haye, 3. G Winter, 4. H. Feije, cn in de derde af dceling: 1. W. Frijn cn E. Lohman, 2. B. v. Noord, 3. H. Vis. Van de 29 oudste jongens waren er 19 op gekomen. Huldiging en simultaan-séancc J. B. Sluiter Jr. Wij vestigen er nog de aandacht op dat op Donderdagavond 23 Juni in het clublokaal der „Haarlemsche Damclub", hotel ,,'t Hof van Holland", de huldiging en simultaan seance zal plaats vinden van den Haarlem- schen kampioen J. B. Sluiter Jr. Tevens zul len dien avond de In de afgeloopen wedstrij den om de kampioenschappen van Haarlem en omstreken behaalde prijzen worden uit gereikt. De deelneming aan deze simultaanseance is voor eiken Haarlcmschen damspeler gra tis opengesteld CRICKETBESCHOUWINCEN Wie zullen degradccrcn? Dc H. C. B. match Nu alle elftallen reeds meermalen in het veld zijn geweest, is het wel eens interessant te weten, hoe de kansen der diverse ploegen staan in deze knock-out competitie. Zooals men weet zal aan het einde van dit seizoen het aantal eerste-klassers tot op zeven wor den- teruggebracht. Drie teams zullen dus onherroepelijk moeten degradeeren. De vraag „wie zullen als slachtoffers vallen' houdt menig cricketenthousiast bezig, met elke week stijgt dc spanning van deze zeer be langrijke competitie. De reeds behaalde re sultaten geven al een voldoende vingerwij zing om direct reeds een drietal vereeni- gingen voor de fatale laatste plaatsen uit te schakelen. V. O. C., H. C. C. II en V. R. A. kunnen o. i. hun zorgen uitsluitend bepalen tot den strijd om den eeretitel. Nu de victorie van de kampioenen 1931 op H. D. V. S weinig overtuigend ls behaald, achten wij Fokker c.s. niet in staat met het bovengenoemde drietal met succes mede te dingen Ook V. V. V. zal niettegenstaande haar nog onge slagen positie uit twee wedstrijden geen rol van beteekenis spelen; zelfs achten wij de club der Grootmcyers niet geheel veilig om zonder zorg het gedrang in de onderste re gionen aan te zien. De resteerende ploegen kunnen zich op steeds hardnekkiger strijd voorbereiden. Wel is A. C. C. reeds zoo goed als gedegradeerd, doch voor de twee andere plaatsen zullen 4 ongeveer gelijkwaardige ploegen den strijd op leven en dood moeten uitvechten. De positie van onze plaatselijke elftallen is misschien iets gunstiger, dan die van P. W. of H. D. V. S. Zoo heeft Rood en wit door de overwinning op A. C. C. haar kansen op behoud aanmerkelijk verhoogd. Van de nog te spelen wedstrijden verwachten wij zeker winst tegen P. W., H. D. v. S. en mogelijk ook tegen V. V. V. of Haarlem. Hiermede zou het aantal winstpunten van twee op acht of tien worden gebracht, waardoor de oud ste cricketclub geheel veilig zou zijn. Deze positie zou geheel veilig worden gesteld, in dien het ook aan Haarlem mag gelukken uit den zwareu strijd tegen P. W. tc Enschedé winstpunten te boeken. Mocht deze krachtprestatie gelukken cn ook tegen A. C. C. thuis worden gewonnen, dan behoeven uit de resteerende matches te gen H. C. C. I, H. C. C. II, Rood en Wit, V.O.C. en V. R. A. slechts een tweetal punten be haald te worden, om eveneens geheel veilig te zijn. Moch deze prognostic uitkomen, dan leggen P. W„ H. D. V. S. en A. C. C. 't loodje. Edochkansberekening in cricket heeft zoo vaak gefaald, dat wij ons afvragen of wij nu wel „the glorious uncertainty" moeten trotseeren. Een enkel woord nog over den wedstrijd Flamingo's tegen het H. C. B.-elftal. Onze vertegenwoordigende ploeg heeft op behoor lijke wijze 92 runs gescoord, een prestatie die nog hooger mag worden aangeslagen nu W. van den Bosch op het vrij springerige wicket aan de Spanjaardslaan zoo voortreffelijk in vorm was. De jonge Kammeijer speelde als of hij altijd tegen een eerste klasse aanval had gestaan cn maakte een stijlvolle 25. De innings van Keizer, Middelink en Van der Meij (15) waren zeer nuttig. Jammer was het dat de aanval onzer stadgenooten weinig verschrikkingen bracht. Een zevental bowlers werden aangezet-, doch geen enkele vermocht het eerstc-klasse peil benaderen. Eenige ja ren geleden, toen de Haarlemmer Dik nog in de H. C. B. gelederen streed, hebben de „groote heeren" vaak moeilijke momenten aan het wicket doorgebracht. Het fielden was, op een enkele uitzondering na, zeer goed te noemen, waarbij wij niet zullen nalaten het bijzonder goede wicketkeepen van H. Beyk extra te memoreeren. Een eerste klasse keeper had het hem dien middag niet ver beterd. UMPIRE NED. CRICKETBOND Haarlem-V. R. A. Hoewel het er na afloop van de V.R.A.-in- nings zeer gunstig voor Haarlem uitzag, is de wedstrijd toch op een nederlaag van de thuis club uitgeloopen. Ditmaal lag de nederlaag in hoofdzaak aan het slechte batten van Haar lem. want de bowlers hebben ruimschoots hun plicht gedaan. Het V R.A.-team, dat meestal tot een zeer hooge score weet te komen, zat nu voor slechts 106 runs aan den kant. Dit totaal was voor Haarlem echter nog te hoog, want na dat het aanvankelijk voorspoedig ging, wer den er maar 89 runs geslagen. In dezen wed strijd. waarin geen neutrale umpires fun geerden, bleek ook weer eens, dat clubumpires beter bij dergelijke wedstrijden uitgesloten kunnen worden, want de manier, waarop Kleefstra run out werd gegeven, was zee'r aanvechtbaar. Met dit al heeft Haarlem weer een neder laag te pakken, wat echter niet inhoudt, dat ze nu bij de pakken neer behoeft te gaan zit ten, want clubs als A.C.C., P. W., Hermes en Rood en Wit zijn zeker niet sterker. Over den wedstrijd het volgende: V.R.A. trekt eerst naar de wickets. W Glerum en W. Etgeman openen op het bowlen van De Ruig en Maas. Reeds kort na het begin moet Maas even het veld verlaten wegens een kleine blessure aan zijn hand. Nagtzaam, die voor hem aangezet wordt, heeft spoedig suc ces, want in één over cleant hij zoowel Gle rum als Eigeman, nadat deze respectievelijk 6 en 5 runs gescoord hebben. Een goed begin dus. Met Wittebol cn Hartog op de mat, gaat het echter niet zoo voorspoedig. Beide bats- men laten goed batten zien en als dan ook Wittebol in de laatste over vóór de lunch door Ton op het bowlen van Allart gestum,pt wordt, is de stand van 217, 376 geworden. H. van Booven, die na de lunch als vijfde man inkomt wordt spoedig voor 2 door De Ruig gebowld. De Waal, die nu inkomt, doet het zeer kalm aan, al staat hij op het bowlen van Maas wel eens raar te schutteren. Als er 91 runs zijn geeft Hartog op het bowlen van Maas in de slips een goede vangkans, die door Dc Ruig geaccepteerd wordt. De 41 runs, die Harto" scoorde, waren van goed gehalte en uiterst nuttig. Th. Overlng wordt zeer spoedig door Allari op short-leg op het bowlen van De Ruig ge vangen. H. Klink en K. J. Leeser worden gauw door twee mooie ballen van De Ruig gebowld. Hier na is het de beurt van De Waal om te ver trekken als hij op het bowlen van Maas door Kammeijer gevangen wordt. Hij scoorde op geduldige wijze 10 runs B. Gompen als laat ste man wordt voor 0 door Maas gebowld, waardoor de laatste vier wickets heergingen voor het verlies van niet één run, Met inbegrip van negen byes wordt het V.R A -totaal 106. Haarlem begint dan te batten met H. Healey en R. Kammeijer. Deze beiden hou den het samen ongeveer een uur uit, waarna de eerste op het bowlen van Eigeman door Glerum in dc slips gevangen wordt. De Ruig slaat een vier en een twee en wordt dan eveneens op het bowlen van Eigeman door Hartog ook in de slips gevangen. De la Mar, die hierna inkomt-, houdt met Kammeijer dan weer eenigen tijd stand, tot dat bij den laatsten bal voor de thee 'n groote off-break van Hartog Kammeijer te machtig is. Hij scoorde in zeer langzaam tempo 14 runs. Reeds bij den eersten bal na de thee moet De la Mar verdwijnen als hij in de gully door Hartog op het bowlen van Eigeman gevan gen wordt. Zijn 23 runs waren van goed ge halte en zeer aantrekkelijk. Kleefstra, die In zeer korten tijd eenigé runs slaat, wordt dan foutief door den V.R.A.-umplre run out gege ven. De wicketkeepcr sloeg het wicket om, toen de bal nog verre was. J. Allart staat zeer kort op de mat; hij wordt voor 0 door Glerum gebowld. Maas wordt hierna zeer gelukkig op mid-on door Eigeman op het bowlen van Glerum gevan gen na het scoren van 4 runs. Nagtzaam cn Misset houden nog even stand maar hun scores zijn niet hoog genoeg, om een Haarlem-overwinning in zicht te bren gen. Nagtzaam wordt door Wittebol en Misset door Van Booven gevangen respectievelijk op het bowlen van Glerum en Eigeman. Ton slaat een vier, maar wordt bij den vol genden bal door Eigeman gecleaned, waar door Fortgens met 3 not out blijft. Het totaal van Haarlem is tenslotte 89 ge worden, waardoor V.R.A. dezen wedstrijd wint met 17 runs op de eerste innings. De volledige scores luiden als volgt: Innings van V. R. A.: W. Glerum, bowled N. Nagtzaam 6 W. Eigeman, bowled N. Nagtzaam 5 W. Wittebol, st. R. Ton, b. J. Allart 26 M. Hartog c. P. de Ruig. b A. Maas 41 H. van Booven, bowled P. de Ruig 2 R. de Waal, c. R. Kammeijer, b. A. Maas 10 Th. Overing c. J. Allart, b. F. de Ruig 2 II. Klink, bowled P. de Ruig 5 K. J. Leeser, bowled P. de Ruig 0 E. J. Inglis Ar keil, not out o B. Gompen, bowled A. Maas 0 Byes 9 Totaal 106 Bowlingcijfers van Haarlem: O. M. R. W- A. Maas 14 5/6 6 19 3 P. de Ruig 14 1 44 4 N. Nagtzaam 10 3 23 2 J. Allart 2 0 11 1 Innings van Haarlem: H. Healey, c W. Glerum, b. W. Eigeman 5 R. Kammeijer, bowled W. Glerum 14 P. de Ruig, c. M. Hartog b. W. Eigeman 6 H. de la Mar, c. M. Hartog b. W. Eigeman 23 A. Maas, c.W. Eigeman b. W. Glerum 4 B. Kleefstra, runv out 11 J. Allart, bowled W. Glerum 0 N. Nagtzaam. c. Wittebol. b W. Glerum 8 W. Misset, c. H. van Booven, b. W. Eigeman 10 J. Fortgens, not out 3 R. Ton, bowled W. Eigeman 4 Byes 1 Totaal 89 Bowlingcijfers van V.R.A.: O M. R. W. H. van Booven 7 3 10 0 W. Glerum 18 9 14 4 w. Eigeman 10 2 38 5 E. J. Inglis Arkell 9 4 13 0 II. Klink 7 3 13 0 H.C. C.-Rood en Wit. In Wassenaar boekte Zondag het le team der Haagsehe haar tweede overwinning waar van ditmaal Rood en Wit het slachtoffer was. Na het winnen van den toss kiest van Eeghen batten, in de hoop, dat het team ook eens voor de eerste innings een behoorlijke score zou maken, doch ook nu weer faalden de heeren en het totaal passeerde maar juist de 100, waarmede het Haagsehe team op de toch al niet te sterken Rood en Wit-aanval natuurlijk niet de minste moeite had en er dan ook in slaagde, voor het verlies van 6 wickets 238 runs te maken. Hierna deed Rood en Wit natuurlijk weer veel beter werk en scoorde het openingspaar v. Bueren-Hagenaar zelfs 88 runs voor het eerste wicket-, waarna Hagenaar door P. Feith op het slow-bowlen van A. v. Manen werd gevangen voor een harde 43. Met Kramer in zette v. Bueren zijn innings voort totdat hij op 124 voor een behoorlijke 68 eveneens op A. v. Manen door Koeleman werd gevangen. Schill vond het toen welletjes en Kramer bleef met een goede 12 niet uit. (1 extra). Hiermede werd alweer bewezen, dat Rood en Wit het heusch wel kan. Het lukt alleen niet altijd hè? of is het misschien een soort ,.le innings vrees"? Die dient dan langzamerhand eens overwonnen te worden, waarna er zeer zeker een flinke hooge score volgt! Met dit al werd deze wedstrijd weer verlo ren cn bleven twee zeer kostbare punten in Den Haag. Door goed batten verdiende H.C.C. de over winning echter volkomen en vooral H. v. Ma nen en P. Feith legden den grondslag voor een hoog totaal, nadat eerst van Manen met Schill (17) die heel mooi door Elias' werd gevangen met 56 runs voor het eerste wicket had geopend. P. ten Bosch werd spoedig door Schnieink voor 4 op eigen bowlen ingerekend waarna H. v. Manen met P. Feith een stand van 38 runs opzette voor het derde wicket. Bruin zorgt dan voor de verrassing door v. Manen met een yorker to bowlen voor een schitterende 86. Wat Het deze Hagenaar ons weer van zijn superieure spel dat volkomen af was genie ten. Hij beschikt over een aantal slagen om van le watertanden. Zoo spelende als vanmid dag behoort van Manen zeer zeker tot onze beste batsmen, indien hij al niet de beste Hollandsche batsman genoemd kan worden. Door zijn soepelen stijl lijkt iedere bal dien hij speelt uiterst eenvoudig en hij scoort zijn runs dan ook in een snel tempo. Een groot aantal vieren en ee'n harde zes naar long- of f kwamen in zijn score voor Onmiddellijk na van Manen dient Piet Feith genoemd die met een absoluut kans- looze cn in vlotten stijl gescoorde 77 niet uit bleef, waarna (op 238) Schill de Innings sloot. Max Jansen, die juist voor thee voor 21 op Schmeink's bowlen door v. d. Togt werd ge vangen, A. v. Manen die door van Eeghen voor 13 op Bruin achter het wicket wend ge vangen en R. Schill, die door A. Faber even eens voor 13 werd gebowld, verleende Feith nadat H. van Manen was vertrokken den noo- digen steun. Dc bowlingcijfers waren vanzelfsprekend minder mooi en A. Faber met 1 voor 11 uit 3 overs kwam nog het beste uit don strijd. Schmeink met 3 voor 96 en Bruin met 2 voor 77 hadden liet vanmiddag lang niet ge makkelijk! v. <l. Togt cn Hagenaar boekten ditmaal geen succes. Aanvoerder van Eeghen liet slechts enkele byes door, terwijl in het veld het uitstekende veldwerk genoemd dient te worden; het op pikken en ingooien geschiedde uiterst snel cn accuraat. Jan Koeleman bowlde In de eerste innings van Rood en Wit zeer goed en had dan ook met 4 voor 19 de beste cijfers. R. Schill met 2 voor 23 was als steeds weer veel te wild cn zijn bowlen lijkt dan ook veel gevaarlijker dan het werkelijk is: onzuiver. Max Jansen's cijfers: 2 voor 45 hadden be ter moeten zijn; hij leek ons zeer lastig te bespelen en deed den bal dikwijls heele lap pen naar off uitbreken. Fokker met 1 voor 10 baarde geen moeilijkheden. De Haagsehe won dus met 131 runs op dc eerste innings. le innings Rood en Wit Scores: Lammerts v. Bueren c. H. van Manen b. J. Koeleman 18 W. Kramer bowled J. Koeleman 5 J. E. C. Schmeink run out 10 Jlir. B. Th. Elias l.b.w. Max Jansen 5 J. Kruyt bowled R. Schill 3 P. C. Hagenaar b. R. Schill 0 A. v. d. Togt b. M. Jansen 17 J. van Baasbank b. A. Fokker 8 J. H. M. v. Eeghen b. J. Koeleman 17 Ir. A. Faber o. F. Bok, b. J. Koeleman 14 M. Bruin not out o Extra's 10 Totaal 107 Bowlingcijfers: o. M. R. W. R. Schill 9 3 23 2 Mr. J. Koeleman 13 6 19 4 Dr. M. Jansen 16 6 45 2 Ir. A. Fokker 3 10 1 le Innings A. C. C.: Mr. H. van Manen bowled Bruin 86 E. A. J. Schill c. Jhr. B. Th. Elias b. J Schmeink 17, Jhr. P. ten Bosch c. and bowled J. Schmeink 4 Jhr. P. Feith not out 77 Dr. M. Jansen c. A. v. d. Togt- b. Schmeink 21 A. v. Manen c. J. v. Eeghen b. Bruin 13 R. Schill bowled Ir. A. Faber 13 Mr J. Koeleman, did not bat Ir. A. Fokker did not bat. M. Henny dit not bat F. Bok did not bat. Extra's 7, Totaal Bowlingcijfers: M. Bruin J. E. C. Schmeink Ir. A. Faber A. v. a. Togt P. Hagenaar 23a (6 wickets). O. M. 'R. W. 13 20 2 3 7 1 3 KampongR. C. H. R. C. H. wini met 68 nun®. Op een bijzonder hoog opkomende pitch begint R.C.H. het eerst te batten. Het ope ningspaar bespeelt de bowlerij «met ver trouwen en de runs komen regelmatig. Eerst op 28 vaüt het wicket van v. d. Meer voor 7 en 10 runs later ook dat van Hellingman. Met Kleyn in wordt voor hei derde wicket een stand van meer dan 50 runs opgezet, waarna Segerius vertrekken kan na 41 runs gescoord ie hebben. Radsma maakt het ook niet lang, maar Scheen en Kleyn houden tot de lunch stand. Daarna is het eerst de beurt van Kleyn om voor een krachtige 30 runs gevangen te worden achter het wicket. Even daarna wordt Scheen l.b.w. gegeven na een harde 27 gescoord te hebben. Hierna biedt ah een L. Kuyt met 12 nog eenigen tegenstand, waarnia de Racing- innings sluit op 163. Niet minder dan 7 Kamponigspelens waren noodig geweest om R.C.H. uit te krijgen, waarvan Beukers 329; Lubbers 228 en v. Rijn 2—16 nog het minst gehavend uit de bus kwamen. Het batten van Kampong stelde hierna ietwat teleur. Schilthuizen en Beukers, dc beste bats der gastheeren, waren, voordat de 20 op het bord verschenen, was. beiden clean bowled. L. Kuyt. Greve tracht door gewaagd runnen de situatie eenigszins te redden, maar als Hellingman voor Kleyn wordt aangezet-, vallen kort na elkaar zijn zijn wicket voor 11 en dat van v. d. Pol voor 29 (5 vieren 1 zes). Ook van Rijn slaat ontzettend hard, maar wordt op een mislukte slag door A. Scheen uitgevangen voor 22. Het 'totaal wordt tenslotte 95, zoodat R. C. H. met 68 runs wint. Kuyt howMe in zijn eerste overs bijzonder goed, nam toen 3 wickets voor 7 runs. Daarna werden zijn losse ballen behoorlijk afgestraft, zoodat zijn cijfers werden 452. Kleyn had geen succes, terwijl hij 20 runs op zich zal slaan. Helling man bewees weer eens met 415 een nuttig cnangebowler te zijn. HAARL CRICKETBOND R. C. H. 3Bloemendaal 2. R.C.H. wint met 5 x*uns. Bloemendaal komt tot een totaal van 77, waarvan Diepcrink 19 en J. Paap 16. G. v. Musseher was met 511 verreweg de gevaar lijkste bowler; A. v. Roon 210, H, Zonne veld 1—32, v. d. Meij 1—11. De eerste wicke.t-s van R.C.H. vallen vrij snel en bij den stand 32 ziet het er donker uit-. Ook hier is Van Musseher de man. door met een keurig gescoorde 31, daarbij bijge staan door Zonneveld met 15. Widlemse met 10 en A. v Roon onet 12 het Bl'daal-totaal met 5 runs te passeeren. P. Witte 532 cn v. d. Werf 2—24. BloemendaalHaarlem 3. Bloemcudaal bat eerst en brengt het tot totaal van 83 runs. Hiervan kwamen in de dubbele cijfers: J. Bosse 16, die als opening.-; bat geruimen tijd stond. L. van der Mey 10, G. Strik een zeer nuttige 22 en G. Bolsen- broek 14- Haarlem 3 had hiervoor slechts twee bow lers noodig, ni. A. Heimig Sr. 549 en II. Boeree 432. De Haarlemmers maken dan 103 runs, waartoe bijdroegen B. Kammeijer 23, H. Boeree 27, A. Helmlg Sr. 11, J. J. de la Mar 16. Bovendien waren er 10 extra's- De bowlingcijfers van Bloemendaal waren als volgt: H. Eijsten 1—18, L. van der Mey 636 (o.a. de hattrick in de laatste over), G. van Dam 1—29 en J. Bosse 0—20. Haarlem 3 wint dus met 20 runs op dc eer ste innings,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10