BUITENLAND. De conferentie van Lausanne. PARLEMENTARISCHE FRAGMENTEN TE KOOP. Doorzitten PUROL HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 20 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Von Papen's radiorede. Herriot tevreden over de besprekingen. Fransche voorstellen in voorbereiding. Verwarde toestand in Chili. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Von Papen heeft Zaterdagavond van Lau sanne uit een radiorede gehouden over de herstelconferentie. Hij zeide o-m.: De hier bijeengekomen leiders van het bui tenland moeten begrijpen, aldus Von Papen, dat Duitschland niet alleen een economische, maar ook een psychische crisis doormaakt, waarin niet meer het eenvoudige leven van parlementaire methoden uit rustige tijden mogelijk is. maar welke overwinning slechts verwerkelijkt kan worden in den geest van een eensgezinde nationale wilsvorming. Mis schien hebben de vertegenwoordigers van die buitenlandsche mogendheden uit mijn woor den begrepen, dat het hier niet gaat om het aandringen van een schuldenaar, die niet wil betalen, wanneer Duitschland feiten uit eenzet. die enkel feiten en niet slechts argu menten zijn. Prominente deskundigen uiu het buiten land hebben reeds lang vastgesteld, dat de crediteurlanden onder de huidige crisis even veel lijden als de debiteurlanden. Macdonald heeft duidelijk in zijn openingsredevoering gezegd, dat deze conferentie zich niet alleen moet bezighouden met hfet reparatievraag- stuk, maar ook met de wereldcrisis. De vol keren mogen niet worden teleurgesteld en een laatste, beslissend punt voor de interna tionale politiek is bereikt. Mijn voornaamste taak wil mij dan ook voorkomen te zijn het begrijpen van den werkelijken toestand van Duitschland te bevorderen. In den Ministerraad van Zaterdag hebben Herriot en Paul Boncour rapport uitgebracht over den stand der internationale onderhan delingen in Genève en Lausanne. Met alge- meene stemmen keurde de Ministerraad de houding der Fransche delegatie goed. De Minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde volgens vertegenwoordigers van de pers in den Ministerraad, dat de Fransche regeering de toekomst met groot vertrouwen tegemoet ziet aangezien men in Lausanne den indruk heeft gekregen van een goeden geest van overeenstemming en van een in getreden ontspanning. In de zitting van heden van de zes uitnoo- digende mogendheden zullen op voorstel van Frankrijk een commissie voor het Herstel- vraagstuk en een commissie voor de Euro- peesche economische en handelsproblemen ter Herstelconferentie worden ingesteld. De Fransche delegatie heeft onder voorzitter schap van den minister van financiën den geheelen dag uitvoerige beraadslagingen ge houden over de zakelijke voorstellen die de Fransche regeering in de eerstvolgende da gen voor de behandeling der herstel- en eco nomische problemen zal indienen. Naar van Fransche zijde wordt medegedeeld zijn deze plannen nog niet definitief vastgesteld In Fransche kringen liepen hedenmorgen geruchten, volgens dewelke binnenkort een nieuwe overeenkomst tusschen Duitschland en Italië te verwachten is. Deze geruchten worden in welingelichte kringen echtei on juist genoemd. Er bestaat reeds sedert gerui- men tijd tusschen Duitschland en Italië vérgaande overeenstemming zoowel in het herstel- alsook in het ontwapeningsvraagstuk De tot dusver bestaande overeenkomsten tusschen de Duitsche en de Italiaansche re geering verzekeren een nauwe samenwer king tusschen beide landen. Chili. Nu weer eert militaire actie ten gunste van Grove Reuter meldt uit Buenos Aires: Volgens de jongste berichten uit Chili is de toestand aldaar nog verre van geconso lideerd. Het geheele laind schijnt in de macht van het leger en men verwacht een langdurige en strenge dictatuur. Het is gebleken dat de commu nisten bij den jongsten op stand de hand in het spel heb ben gehad en 't. leger tegen: de vorige regeering hebben opgezet. Talrijke com munisten. waar onder acht Rus sen zijn gearres teerd en aan boord van een torpedojager ge bracht, waar mede zij ver moedelijk naar de La Savuera-eilanden zijn vertrokken. Een Reutertelegraim uit Santiago de Chili heeft den volgenden inhoud: De ontevredenheid onder zekere afdeelin- gen van het leger duurt voort. Het corps der militaire vliegers is in op stand gekomen en tracht kolonel Grove we derom aan het bewind te brengen. Zij maakten zich meester van drie vlieg terreinen en hebben den weg versperd van den kruiser, die kolonel Grove naar de op een eiland gelegen gevangenis brengt. Volgens een bericht uit Buenos Ayres is de censuur in Chili zeer verscherpt. De pre sident der junta, Davila, heeft als maatre gel van voorzichtigheid den staat van beleg afgekondigd. Duitschland. KOLONEL GROVE. Conferentie ter voorkoming van politieke excessen. De rijksminister van Binnenlandsche Zaken heeft, naar Wolff meldt, de ministers van Binnenlandsche Zaken der landen uitge- noodigd tot een bespreking op 22 Juni over den toestand op binnenlandsch politiek ge- faêd en de handhaving der verordening tegen poSüaeke excessen yen 14 Juni. Het Bruine Huis in Keulen door de politie bezet. Geüniformeerde S.A.-mannen en Stahl- helmleden tarchtten gisteren naar Wolff uit Keulen meldt beto:gingen te houden. Toen de politie dit wilde verhinderen kwam het tot een handgemeen, waarbij de politie van de gummistok en de vuurwapens ge bruik maakte. De politie alarmeerde vervolgens het „Ueberfall-kommando". waarop van het. Keulsche ..Bruine Huis" uit mor stoelen werd gegooid, zoodat de politie zich genoodzaakt zag het gebouw te bezetten Talrijke Nationaal-socialisten werden gear resieerd en eenige gewond. Ook in Hagen hebben ernstige botsingen plaats gehad tusschen Nazi's en communis ten. De tegenstanders bestookten elkaar met stokken, messen en oude geweren. Aan beide zijden werden in totaal 40 pedsonene gewond waaronder vijf zwaar. Uit Müchen meldt Wolff: Een groot aantal leden van nationaal-so- cialistische stormtroepen trachtte Zondag in uniform voor de woning van den Beiersc'nen premier Held te demonstreeren. Bij haar po gingen. de betoogers te verspreiden, zag de politie zich genoodzaakt, van sabel en gum mistok gebruik te maken. In totaal werden niet minder dan 470 Hitlerianen in verzeker de bewaring gesteld. Geen absolute meerderheid voor de Nazi's in Hessen. Het voorloopige officieele eindresultaat van de verkiezingen voor den Hessischen landdag luidt: zetels Stemmen zetels 1931 172 545 17 15 108.603 10 10 11.697 1 2 82.111 7 10 2.0T9 0 0 S. P. D. Centrum S. A. P. Communisten Dr. Leutgens Duitsch Nat. V. P. 11,267 1 1 N. S. D. A. P. 328.313 32 27 Hessische Democraten 4.925 0 0 Nat. eenheidslijst 25.175 2 2 Ondanks het feit, dat de nationaal socia listen bij deze verkiezingen een winst be haalden van vijf zetels, zijn zij er toch niet in geslaagd in Hessen de meerderheid te veroveren. Zelfs niet. wanneer men bij hun 32 zetels de zetels telt der Duitschnationa- len en veronderstelt, dat de nationalel een heidslijst zich bij deze coalitie zal aansluiten hetgeen nog te betwijfelen valt zouden zij met 35 zetels nog 1 zetel onder het voor een absolute meerderheid vereischtc aantal van 36 zetels blijven. In de parlementaire verhoudingen van den Hessischen landdag is dus door deze verkie zingen geen groote verandering getreden. China. Sjanghai geheel door de Japanners ontruimd. TOKIO, 18 Jiumi ,V.D.) Volgens een officieele mededeeling van het Japansche ministerie van Oorlog wordt verklaard, dat de laatste Japansche troepen Sjanghai heb ben verlaten. De Japansche regeering constateert, dat het Chineesch-Japansche accoord van 5 Mei over den toestand in Sjangahi door de Ja pansche regeering volkomen is ten uitvoer gelegd. De bescherming der bevolking is over gedragen aan de Ohineesche poli ties tr ij d- kr achten. Tibetaansche troepen vallen de Chineezen aan. Officieel wordt medegedeeld, dat Tibe taansche troepen geheel onverwacht de Ohi neesche grens hebben overschreden en de Ohineesche troepen in de provincie Sintsjan hebben aangevallen. Het is tot 'bloedige ge vechten gekomen, waarbij de Chineezen verliezen geleden en moesten terugtrekken. De Dalai-Lama zou de mobilisatie der Ti betaansche troepen hebben bevolen. MOSKOU (Via KownoL Naar te Moskou verluidt hebben Tibetaansche troepen het Oostelijk deel der Chineesche provincie Sintspan bezet. Tusschen Tibet en Engeland zou een geheim verdrag zijn gesloten, waarbij Engeland veertig stukken geschut, 2000 ma chinegeweren en 2 millioen schietpatronen zou leveren. Hiervoor in ruil zouden de Brit- sche rechten op economisch gebied worden versterkt. Belooning voor de uitlevering van generaal Ma. Officieel wordt medegedeeld, dat de auto riteiten te Tsitsikar een belooning hebben uitgeloofd voor de uitlevering van generaal Ma Tsjang Tsjan. Indien hij levend wordt uitgeleverd, bedraagt de belooning honderd duizend dollar. Men hoopt door deze hooge belooning Ma's medewerkers tot verraad te bewegen. Vreeselijke toestand in de geteisterde gebieden. Naar uit een telegram van de commissie voor steunverleening aan de door de over stroomingen in China geteisterde gebieden blijkt, heeft de hongersnood in de getroffen streken een zoodanig schrikwekkenden om vang aangenomen, dat de bevolking door het eten van gras. boomschors en haksel haar leven rekt. Het bedoelde telegram eindigt met de woorden »Er rest niets meer om tc verkoopen dan INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN de kinderen. De prijs voor een jongetje be draagt zes, voor een meisje tien Chineesche dollars. Alle hulpbronnen zijn uitgeput. De toestand is ontzettend". (Reuter). Finland. Hernieuwde activiteit der Lappomannen. Te Mantsala zijn nieuwe onlusten uitge broken Aan het. hoofd der opstandelingen staat de Lappoman Eerolainen. die reeds vroeger in verband met ontvoeringsaange- iegenheden de aandacht, op zich vestigde. Vrijdagavond is de Finsche regeering in een buitengewone zitting bijeengekomen. Zij be sloot nog denzelfden avond zestig politie agenten en honderdvijftig man infanterie in auto's naar Mantsala te dirigeeren. Deze troepen en politie omsingelden het plaatsje en doorzoeken thans de huizen. Tot dusver is nog geen der leiders der beweging gear resteerd. Alle wegen naar Mantsala zijn door politie en infanterie afgezet. Ook in het noorden des lands zijn op ver schillende plaatsen boere noniusten uitge broken. Amerika. Verslagen stemming onder de oud-strijders. Door de verwerping door den Senaat van het wetsontwerp-Patman, dat voorziet in een uitkeering van twee milliard dollar aan oud strijders. is de mogelijkheid dat de veteranen gedurende de tegenwoordige Congreszitting nog wat verwachten kunnen, verdwenen. Het Congres zal binnen afzienbaren tijd worden verdaagd en de Senaat heeft het nu Hoover bespaard met zijn veto te moeten verhinderen dat de ,3onus-Bill" kracht van wet zou krij gen. Hierdoor is de stemming onder de demon stranten zeer terneergeslagen. Zij trachtten opnieuw een opmarsch te ondernemen naar het Kapitool, maar de politie had de bruggen die van de stad toegang geven tot het Kapi tool afgesloten en de oud-strijders trokken weer terug naar hun van regenwater door drenkt kamp. 9" Het Huis voor een economische wereldconferentie Het Huis van Afgevaardigden heeft met 235 tegen 24 stemmen het voorstel-Somers aan genomen, dat zich uitspreekt voor het hou den van een internationale economische con ferentie ter verbetering van den economi- schen toestand. De resolutie is terstond door gezonden naar het Witte Huis. aangezien de toestemming van den Senaat niet noodig is. Engeland, Mijnwerkers aanvaarden de nieuwe arbeidsbepalingen. Op de groote algemeene vergadering vau de mijnarbeiders in Zuid-Wales met 117 tegen 36 stemmen besloten het werk voort te zet ten onder de toestaande bepalingen betref fende den werktijd en het loon. Het aantal uitgebrachte stemmen vertegenwoordigde 104.772 mijnarbeiders. De vergadering besloot voorts een organi satie in te stellen, die gedurende de volgende twaalf maanden een programma kan opma ken. dat de voorwaarden zal bevatten waar onder de arbeiders .bereid zijn in 1933 te werken en waarin een aantal hervormingen voor de mijnwet zullen worden aangegeven (Reuter). Japan. Minister Takahosii treedt af. De Japansche minister van Financiën, Takahasji heeft, naar Reuter uit Tokio meldt, den premier in kennis gesteld van zijn voornemen, wegens gezondheidsredenen te zullen aftreden. Roemenië. Financiëele steun door bemid deling van den Volkenbond. Naar van goed ingelichte zijde verluidt, kan worden verwacht, dat Roemenië zich in den allernaasten tijd tot den Volkenbond zal wenden, ten einde door bemiddeling van den Bond een regeling van zijn financieele si tuatie te verkrijgen. Britscb-Indië. Een nieuwe ronde tafel conferentie in Londen? Van de zijde der Indische regeering wordt medegedeeld, dat overwogen wordt om de nog aanhangige problemen betreffende de regeling der Indische gemeenschappen en andere Indische hervormingen te behande len in een Rondetafel-conferentie of een kleinere conferentie, welke in September as. te Londen gehouden zou kunnen worden. MEDEDEELING VAN DEN VLIEGER BERTRAM GEVONDEN. LONDEN, 19 Juni (VD.) Volgens een bericht uit Port Darwin 'Australië' werd Zaterdag door een reddingsexpeditie een nieuw spoor ontdek: van de beide vermiste Duitsche vliegers Bertram en Kiausmann. De expeditie was per boot van Wyndham naar de Cambridge-go! f vertrokken, waar het vliegtuig van Bertram „Atlantic" werd ontdekt Bij het vliegtuig vonden zij een mededecling der vermiste vliegers, welke o.m. inhoudt, dat zij een drijver van het vlieg tuig als boot hebben gebruikt en hiermede in Westelijke richting zijn vertrokken. De Londensche atmosfeer helpt de schatkist vullen. (Van onzen Londcnschen correspondent). De steenen ornamentiek van het parle mentsgebouw, welke tegen de inwerking van de Londensche atmosfeer niet bestand is en al lang bezig is te verbrokkelen met ge/aar voor hen die zich op het terras bevinden of op andere plaatsen dicht langs de muren gaan, waar de steenen versierselen in bros- ken neervallen, deze ornamentiek wordt in het proces van restauratie, dat al lang aan den gang is, neergehaald, vaak in nog bijna gaven toestand. Een hoek van het lerras is volgestapeld met deze stukken, die thans te koop worden aangeboden. Men vindt er een groote verscheidenheid van beeldjes, goten- spuwers fleursde-Iys, bewerkte pilaren, punt - versieringen, steenen leeuwen, eenhoorns en andere vormen van gevelversieringen De stukken vinden gretig koopers. die er gebruik van maken voor tuin-versierselen. De ver dwijning van deze Gothische ornamentiek, welke zoo slecht bestand is gebleken tegen den tand des tijds, schaadt de architectoni sche schoonheid van het parlementsgebouw weinig of niet en er zullen zelfs puristen zijn in architectuur, die de overdaad van ver fraaiïngen van de gevels nooit hebben kun nen goedkeuren, die van meening zullen zijn dat gezegde tand des tijds hier ..bles sing in disguise" heeft verschaft. Waar noo dig wordt het oude werk vervangen door strengere details in steen, welke beter be stand is tegen de invretende werking van zwavel en roet. waarmede de Londensche lucht is bezoedeld. De verkoop van het ge havend* goed heeft plaats onder de hoede van ambtenaren van het. ministerie van Openbare Werken en de beste kans om koop jes tc doen hebben de parlementsleden, die steeds in de buurt zijn en telkens kunnen onderzoeken wat de werklieden voor begeer lijks van de toppen van het paleis hebben doen neerdalen. Fragmenten van het be roemd* gebouw, die echter geen oudheidkun dige waarde kunnen vertegenwoordigen aan gezien dit gebouw nauwelijks 100 jaar oud is, worden overgebracht in de klare lucht van tuinen van landhuizen, waar ze het nog lang zullen kunnen uithouden. Er zijn ko ningen bij in goede conditie, die van 9 tot 10 opbrengen en minder naar mate zü meer verkruimeld zijn. Koninginnen zijn voor 8 van de hand gegaan en vrij goed gecon serveerde engelen hebben 5 opgebracht. Zoo helpt zelfs de funeste atmosfeer van Londen mee om de Schatkist solvent te hou den. Het heeft verwondering gewekt dat Amerikanen, die altijd veel geld en moeite hebben overgehad voor het bezit van stuk ken en brokken van ..good old England deze verkoopen niet bezoeken. Maar dit zal waarschijnlijk te wijten zijn aan het feit dat de stukken betrekkelijk Jong zijn en de gaafheid missen waarop de Amerikanen, die de ..beauty of broken things" niet kun nen waardeeren. zoo zeer gesteld zijn. Maar voor de Engelschen is het aardig een leeuw, een koning of een engel, die eens het parle ment sierde, aan te wenden als voetstuk voor een bloemenbak. een zonnewijzer of een drinkbak voor vogels, geplaatst in de achter tuintjes van hun suburbiaansche woningen. A. K. VAN R. MEXICO DOOR AARDBEVING GETEISTERD. VERBINDINGEN MET MANZANILLO VERBROKEN. Volgens een bericht uit Mexico-City word werd daar Zaterdagmorgen een aardbeving waargenomen. Gedurende het hoogtepunt van de beving trilden de gebouwen in de stad vijf minuten lang. De seismologen bereken den. dat de haard van de aardbeving lag op 350 K.M. ten Zuidwesten van Mexico-City. Volgens draadlooze berichten van verschil lende schepen is door de aardbeving in Mexi co vooral de havenstad Manzanillo geteisterd Alle verbindingen zijn verbroken. Er zijn dan ook nog geen bijzonderheden bekend. Een later Reuter-telegram meldt-, dat ten gevolge van de aardbeving drie personen om het leven zijn gek)urnen. Te Colimacity zijm verscheidene huizen gedeeltelijk ingestort. BRIAND'S STOFFELIJK OVERSCHOT NAAR COCHEREL. In den Fransdhen ministerraad werd be sloten. dat het stoffelijk overschot van Briand, dat voorloopig te Parijs was bijgezet op 3 Juli a.s. naar CoohereJ zal worden over gebracht. De ministers van Binnenlandsche Zaken en Onderwijs werden beiast met de voorbereiding der plechtigheid. NAAR DE STRATOSFEER. PROF. PICCARDS TOCHT TOT JULI UITGESTELD. BAZEL. 18 Juni. (V. D.) De tweede opstij ging van Prof. Piccard naar de stratosfeer is uitgesteld tot het begin van Juli. Eenige in strumenten konden niet op tijd gereed zijn, zoodat de gondel niet vóór het einde der maand in Zürich kan zijn, De nieuwe gondel is om den invloed van de zonnestralen af te weren, wit- gelakt. Aan den buitenkant zijn geen instrumenten aangebracht en zelfs het ventilkoord wordt bediend door een vernuf tige kwikzilver-sluiting aan den binnenkant van de gondel. In de gondel zijn acht kleine vensters aangebracht waardoor men vrij kan uitkijken ter zijde, naar boven en naar be neden. In de gondel is een kortegolf-zender aangebracht, waardoor het contact met de buitenwereld onderhouden kan worden. AANSLAG OP DEN BISSCHOP VAN CARLISLE? Terwijl do bisschop van Carlisle In het graafschap Cumberland bezig was. do loor- lingen van oen school toe te spreken, vernam men eensklaps onder het podium een lichten knal. Uit het onderzoek bleek, dat men ver moedelijk met- een tijdbom te doen had, die echter haar doel had gemist. Scotland Yard heeft, naar Router meldt, een uitgebreid onderzoek ingesteld, daar men van meening is. dat de helsdhe machine te perfect was gemaakt, dan dat hier sprake van een misplaatste grap zou kunnen zijn. HET JUBILEUM DER AMSTER- DAMSCHE UNIVERSITEIT. DE TENTOONSTELLING IN HET STEDELIJK MUSEUM. Zaterdagmiddag had in het Sted. Museum te Amsterdam de opening plaats van de ten toonstelling. georganiseerd door de histori sche commissie! van de Universiteit van Amsterdam en die van de universiteitsbiblio theek. Onder de vele aanwezigen waren de burge meester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, wethouder E Boekman, de heer J J. Roo- vers, gem.-secretaris, dr. W. L. Hendriks, dir. afd. Onderwijs, prof. mr Paul Scholten. rec- tor-magnificus der gem. universiteit, en prof dr. J. H. Scholte, secretaris van den Acan. Senaat, de heeren F. Schmidt Degener, di recteur van het Rijksmuseum, en C. \V. Baard, directeur van het Sted. Museum, als mede vele hoogleeraren. Prof. Dr. J. S. Theissen en de burgemees ter van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, voer den het woord. TRIO-VAN BEINL'M. Naar het Handelsblad verneemt hebben de heeren Eduard van Beinum (piano'. Hen drik Rijnbergen (viool) en Carel van Leeu wen Boomkamp (violoncel) zich tot een trio verecnigd. LOTISICO VERDWIJNT. ALS LOTERIJBEDRIJF. De minister van Justitie heeft aan de N V. de Eerste Maatschappij tot verzekering van Risico in Loterijen 'Lotisico) te 'sGraven- hago de verklaring van geen bezwaar op de wijziging van de statuten dier vennootschap 'verlenging voor onbepaalden tijd) verleend nadat de bepaling omtrent het doei der vennootschap zoodanig was gewijzigd, dat de N.V. zich in den vervolge uitsluitend bezig zal houden met de vóór l Juli 1905 aange legde series polissen A. B en C, zoodat van uitgifte of plaatsing van loten, van onder dooien van loten, van orderbiljetten, van garantiecontracten of van eenige andere be wijsstukken. winstkans gevende in loterijen, in welken vorm ook. geen sprake meer zal kunnen zijn. Het geheele briefjesbedrijf van Lotisico is dus gestaakt. Naar gebleken is, worden thans door of vanwege een andere maatschappij, die daar toe geen enkele bevoegdheid heeft, loten of briefjes uitgegeven die uiterlijk don vorm van Lotisicobriefjes hebben. Terzake Is be reids proces-verbaal opgemaakt, zoo meldt het Handelsblad. COMMUNISTISCH RAADSLID GEWOND. TIJDENS HET TRIBUNE-PROCES Het, lid van den Amsterdamschen gemeen teraad. de heer L. Scegers, zal den burge meester dc volgende vragen stellen: Is het den burgemeester bekend, dat op Zaterdag 11 Juni, gedurende het proces te gen hot dagblad „De Tribune", op dc Prin sengracht voor het, gerechtshof een bereden politie-agent zonder eenige noodzaak met getrokken sabel een aanval heeft gedaan op het raadslid A. F. Huizlnga, waardoor ge noemd raadslid ernstig werd gekwetst? Is de burgemeester niet van oordeel, dat het feit. dat bedoelde politicagent zich on middellijk en speciaal tegen het raadslid A. I'. Hulzinga richtte, duldt op bepaalde op drachten van hooger hand? Indien deze vragen bevestigend beant woord moeten worden, welke maatregelen denkt de burgemeester dan te nemen, ten einde de arbeiders en hun vertegenwoordi gers tegen dergelijke practijken te bescher men? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest Pot» 3Q-60. Tub* SO ct. Bij Apoth co Diogiwn AGENDA. MAANDAG 20 JUNI Luxor Sound Theater: „Afvalligen" en ,,'n Vrouwentemmer". 8-15 uur. Palace: „Een avontuurtje na het bal-mas- qué". Op het tooneel: Belvédère-Trio. sensa tioneel roLschaatsen-act. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Weg in Leben". Op het tooneel: Hadschi Muxad. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon steilir van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. DINSDAG 21 JUNI Groote Kerk: Orgelconcert 8 15 uur. Leger des Heils, Schagchelstraat 26: Af- scheidsmeeting Adjudante Blikslager en kd. luitenant v. Kapel. 8 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Duym en Keur, Koizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers cn Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5