BUITENLAND. Amerika mengt zich in de besprekingen te Lausanne. DE VOORUITZICHTEN VAN OTTAWA. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 22 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Bespreking van Lebrun met Macdonald en Herriot. Opnieuw op hervatting der ont wapeningsconferentie aangedrongen. Be Fransche herstelvoorstellen. Vijf kleine staten, w.o. Nederland, informeeren naar de eerstvolgende zitting der algemeene com missie van de ontwapeningsconferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De leider der Amerikaansche delegatie ter Ontwajpe ningsconfere ntieGibson, is Dins dagmiddag. vergezeld van den bekenden Amerikaanschen financieelen deskundige Norman Davis onverwacht per auto te Lau sanne gearriveerd. Beiden begaven zadh direct naar hotel Beau Rtvage, waar zij gedurende anderhalf uur een bespreking hadden met MacDonald en den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon. Simon was Dinsdagmorgen door Mac Donald tót Genève naar Lausanne terug geroepen. De volkomen onverwachte aankomst van Gibson te Lausanne heeft in alle conferentie kringen zeer groot opzien gebaard, aange zien de Amerikanen tot nu toe nadrukkelijk weigerden, uit motieven van binnenlandsch politieken aard, welke besprekingen dan ook te Lausanne te voeren. Gibson's verschijnen wordt algemeen be schouwd te geschieden op den nadrukkeflijken wensch van het Witte Huis en in verband gebracht met het nachtelijk onderhoud met Herriot te Morges. In de besprekingen met MacDonald zou Gibson tegenover den Engelschen minister opnieuw den dringenden wensch der Ameri- kaansohe regeering practische resultaten te bereiken in de Ontwapeningskwestie hebben uitgesproken en met zeer grooten nadruk hebben geëiseht. dat de ontiwapenings onderhandelingen worden hervat. Om half zes is Herriot in hotel Beau Rivagè aangekomen. Hij verheelde geenszins zijn ver wondering toen hem werd medegedeeld, dat Gi'bson bij MacDonald op bezoek was. Herriot heeft een tijdlang in de hall van het hotel gewacht tot het onderhoud tusschen Mac Donald en Gibson was geëindigd. Gibson verliet het hotel en heeft zich naar Genève terug begeven. Later heeft een vrij langdurig onderhoud plaats gehad tusschen MacDonald en Herriot. VD. meldt voorts uit Lausanne d.d. 21 Juni: In den afgeloopen nacht zou, naar vernomen wordt, te Morges tusschen Lausanne en Genève een streng geheim gehouden bijeen komst hebben plaats gehad tusschen Herriot en den Amerikaanschen ambassadeur Gib son. Officieel deelt de Fransche delegatie niets van een dergelijke bijeenkomst mede doch meer en meer wordt te Lausanne het ge rucht bevestigd, dat Herriot zich gisteravond laat in gezelschap van zijn kabinetchef Marcel Ray per auto naar Morges heeft be geven en daar den Amerikaanschen ambas sadeur Gi'bson ingezelschap van den Ame rikaanschen deskundige en bankier Nonman Davis heeft ontmoet. Volgens de geruchten hebben de besprekingen tot diep in den nacht geduurd. Een nader telegram luidt: Na een aanvankelijk officieel dementi wordt thans 'het nachtelijk onderhoud te Morges tusschen Herriot en Gibson beves tigd. In dit onderhoud zou Gibson duidelijk te kennen hebben gegeven dat de Amerikaan sche regeering onder geen voorwaarde op schrapping der intergealliceerde schulden zal ingaan zoolang de Eurapeesche groote mogendheden hun bewapeningsuitgaven niet aanzienlijk hebben verlaagd. Naar verluidt zal de Duitsche regeering den president der hersteleommissie Mac Donald 'n schriftelijke aanteekening overhandigden, waarin het standpunt der Duitsche regeering nopens het herstelvraagstuk zal worden uit eengezet en het bewijs zal worden geleverd dat Duitschland onmogelijk in staat is ver dere herstelbetalingen te verrichten. Deze aanteekening staat in nauw verband met de mededeelingen van Rijkskanselier von Papen op Vrijdag j.l. in de .plenaire zit ting der herstelconfertie gedaan. Het overhandigen dezer aanteekening aan MacDonald heeft plaats met het oog op de bemiddelende rol welke de Britsche regeering bij de thans te Lausanne gevoerde onderhandelingen op zich heeft genomen. De herstelvoorstellen. die de Fransche mi- minister-president, Herriot, in zijn beide be sprekingen van Dinsdag aan MacDonald heeft medegedeeld, betreffen, naar van wel ingelichte Fransche zijde verklaard wordt, twee perioden. In de eërste periode, een tijd ruimte van 2 tot 5 jaar, zal volledig betalings uitstel voor alle Duitsche herstelbetalingen intreden. In de tweede periode, die voorloo- pig niet nader bepaald wordt, zal rekening houdende met een saneering van den Duit- schen economischen toestand, een gedeelte lijke betaling door Duitschland worden ge daan. Het volledige nakomen van het Young- plan wordt door de Fransche regeering niet meer geëiseht-. Zij verlangt echter, dat na af wikkeling van de Duitsche economische crisis een nieuw onderzoek zal worden ingesteld naar de Duitsche betalingscapaciteit, waarna een siotbetaling door Duitschland te verrich ten. zal worden vastgesteld. De president van de Ontwapeningsconfe rentie. Henderson, heeft Dinsdag de delega ties van België, Denemarken. Nederland, Noorwegen en Zweden ontvangen, die hem met nadruk hebben gevraagd wanneer de volgende zitting van de hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie zal worden gehou den. Henderson deelde mede dat hij de onder handelingen welke thans zijn aangevangen en welke den noodigen tijd vereischen, van geer groote be teekenis acht. Hij hoopt tegen den eersten Juli een zit ting der hoofdcommissie te kunnen bijeen roepen. Deze stap der vijf staten zou ingegeven zijn door den wensch de thans gevoerde on derhandelingen te bespoedigen, aangezien de kleine mogendheden door de geheime bespre kingen waaromtrent een volledig stilzwijgen wordt bewaard, eenigszins verontrust schij nen te zijn. Duitschland. Premierverkiezing in Pruisen uitgesteld. Naar het persbureau der vereeniging van Duitsche dagbladuitgevers verneemt is naar Wolff meldt Dinsdagavond besloten de ver kiezing van een nieuwen Pruisischen premier, die in den morgen te houden plenaire zitting van den Landdag haar beslag had zullen krij gen, te verdagen tot na de Rijksdag verkie zingen van 31 Juli. De vice-president van den Landdag, Steger, deelde namelijk aan de hedenavond bijeen gekomen Centrum-fractie van den Landdag mee, dat de Landdagvoorzitter de nationaal- socialistische afgevaardigde Kerrl, tegenover hem den wensch had geuit, de verkiezing van den premier van de agenda der zitting van morgen af te voeren en tot na de Rijks dagverkiezingen te verdagen. Kerrl verklaar de daarbij nadrukkelijk, te handelen op in structie van het bestuur der nationaal-socia- listische partij en van dat der Pruisische Landdagfractie dezer partij. Na uitvoerige discussies besloot de Cen trumfractie zich met het verzoek accoord te verklaren. Als gevolg van dit besluit zal morgen in den Landdag een meerderheid voor het voorstel tot verdaging der premierverkiezing aanwe zig zijn. Belangrijke conferentie van Von Gayl met de vertegen woordigers der landen. Von Gayl. In politieke kringen aldus meldt Wolff uit Berlijn ziet men met groote belang stelling de heden te houden conferentie van den rijksminister van Binnenlandsche Za ken, Freiherr von Gayl, met de vertegen woordigers der Duitsche landen tegemoet. Aangenomen wordt, dat bij die gelegenheid een diepgaande bespreking zal plaats vinden over de spanning, welke tusschen het rijk en de landen is ingetreden, in verband met de toepassing der door het rijk uitgevaardigde noodverordening, speciaal wat de opheffing van het uniformverbod betreft. Minister von Gayl zal bij de conferentie van morgen den vertegenwoordigers der landen in de eerste plaats onder het oog brengen, dat het voor het rijk een ondrage lijke toestand beteekent, wanneer op het zelfde oogenblik, waarop de rijkspresident een nieuwe noodverordening uitvaardigt, de landen overgaan tot het nemen van maat regelen, die een aan de noodverordening tegenovergestelde strekking hebben. Sommige Berlijnsche bladen gewagen reeds van de mogelijkheid eener uitvaardi ging door von Hindenburg van een nieuwe noodverordening, waardoor aan het rijk het recht wordt voorbehouden, machtiging tot het uitvaardigen van uniformverboden te geven. Ook doen geruchten de ronde, volgens welke de afkondiging van den staat van be leg overwogen zou worden. Deze geruchten moeten echter ten eenenmale ongegrond zijn. Daarentegen kan nog niet worden be oordeeld, of inderdaad een nieuwe noodver ordening zal worden uitgevaardigd, waarbij den landen zou woren toegestaan, voor een bepaalden tijdsduur een uniformverbod vast te stelleh. Oostenrijk. Geen.Fransche deelneming aan de hulpverleening. Frankrijk heeft thans zijn in het vooruit zicht gestelde deelneming ten bedrag van 100 millioen shilling aan het door de Volken bondscommissie reeds goedgekeurde crediet van 300 millioen aan Oostenrijk teruggetrok ken, aangezien aan de politieke voorwaar den, die Frankrijk had gesteld, niet is vol daan. De kans is thans vrij groot, dat nu ook het resteerende bedrag, dat door een consor tium van Europeesche staten was toegezegd, niet beschikbaar zal worden gesteld. LAUSANNE. 20 Juni. (Reuter). De Italiaan - sche regeering heeft zich bereid verklaard voor 30 mill. sen. aan de leening voor Oos tenrijk deel te nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Engeland. Tinproductieplan in gewijzig- den vorm aangenomen. Medegedeeld wordt dat de onderteeke nend e landen het gewijzigde plan--Byrne inzake tinproductie hebben goedgekeurd. Het nieuwe plan zal met ingang van l Juli as. in werking treden. België. Mijnwerkersstaking bij Bergen In de kolenmijnen van Bergen en omge ving zijn de arbeiders als protest tegen de ingevoerde loonsverlaging in staking gegaan Bijn aalle mijnwerkers hebben zich bij ae beweging aangesloten. Chili. Algemeene staking en staat van beleg. Door de aanhangers van Grove is Maandag een algemeene staking afgekondigd, die ech ter slechts gedeeltelijk met succes werd doorgevoerd. De huidige machthebbers hebben het afkondigen van de alge meene staking beantwoord met den staat van beleg. Het spoorwegverkeer vindt onder militaire bescherming plaats. De trams in Santiago rijden onder politiebescherming, De met het handhaven van de orde belaste organen hebben order gekregen des nachts zonder meer met scherp te schieten. Bloedige botsingen met communisten. Maandagavond hebben ernstige onlusten plaats gehad waarbij 20 personen werden ge dood en vijftig gewond. Tijdens een drijf jacht in de wijken der communisten te San tiago werden de regeeringstroepen met ge weersalvo's ontvangen. Twee Chileensche oorlogsbodems zijn de haven van Valparaiso binnengeloopen tijdens den nacht met dui zend marinesoldaten aan boord, die tot taak hebben de rust te herstellen en de gang makers te dooden. Verscheidene Engelschen en Amerikanen trachtten aan boord van een schip te komen om het gevaar te ont vluchten. China. Nanking verklaart het Mand- sjoerijsche douanestelsel ongeldig. De Chrneesche centrale regeering heeft alle besluiten van het bestuur van Mandsjoe- kwo betreffende de nieuwe organisatie van het Mandsjoerijsche douanestelsed ongeldig verklaard. De centrale regeering beschouwt, naar in een officieel communiqué wordt ver klaard, alle wetten van de regeering Poe-nji als een grove schending der souvereiniteits- reohten van de CJhineesche republiek en zij waarschuwt de landen er voor met de Mand sjoerijsche regeering welke verdragen, dan ook inzake de verdeeling der inkomsten uit de douanerechten aan te gaan. Uit goede bron verneemt Reuiter, dat de Japansche regeering van plan is om tot een. minnelijke schikking te komen betreffende de quaestie van de douanerechten. Zij stelt voor een conferentie bijeen te roepen vaim gedelegeerden van mogendheden die bij de zaak belang hebben en van Chineesche ver tegenwoordigers. Men zou daar als oplossing kunnen aan bevalen om het bedrag dat de douanerech ten opbrengen en dat voldoende is voor de afbetalingen op de buitenlandsche leenin gen, te reserveeren, terwijl het overschot ver deeld zou kunnen worden tusschen China en de Mandsjoerijsche regeering. Amerika. Garner zal een eventueele candidatuur aanvaarden. De democraat John D. Garner, Speaker van het Huis van Afgevaardigden, heeft zich tegen algeiheele schrapping van de oorlogs schulden verklaard en voor herziening van de wijze van betaling van die schulden in verband met de betalingscapaciteit van de schuldplichtige mogendheden. Hij verklaarde voorts dat hij de camdi- daatsstelling voor het presidentschap zou aannemen indien het democratisch partij congres, dat binnenkort bijeenkomt, de keus op hem liet vallen. Garner beweerde vóór af schaffing van het drankverbod te zijn. Het Huis verwerpt de salaris verlaging voor ambtenaren. Het huis van afgevaardigden heeft de door den senaat aangenomen algemeene salarisverlaging van 10 pet. voor de ambte naren verworpen. Aangenomen werd een voorstel van Hoover betreffende arbeidsverkorting, waarbij be paald wordt, dat alle ambtenaren, die meer dan 1000 per jaar verdienen, jaarlijks een maand en per maand 5 dagen verlof met in houding van salaris krijgen. JAPANSCH MARINEVLIEGTITG VERONGELUKT TOKIO. 21 Juni. (VD.) Het Japansche mi nisterie van Marine deelt mede dat een Ja- pansch watervliegtuig op weg van Chirasa naar Sasebo is neergestort. De piloot en drie inzittenden werden gedood. De oorzaak van het ongeluk kon tot nog toe niet worden vastgesteld. VIER ARBEIDERS IN DEN RIJN VERDRONKEN. BERLIJN, 21 Juni (V. D.) Op den Rijn bij Kern is, volgens een bericht in de Ber lijnsche bladen uit Breisach heden een ernstig ongeluk gebeurd, waaraan vier men- schen ten offer zijn gevallen. Een ploeg ar beiders was bezig bij den bruggenbouw al daar ijzeren beschoeiingen op pontons te brengen. De zwaar beladen pontons sloegen om. 6 Arbeiders vielen in den Rijn. Vier ver dronken, Lagerhuisdebat geeft weinig reden tot optimisme. Londen, 17 Juni. De conferentie te Ottawa en haar voor uitzichten zijn niet. alleen vam belang voor het Britsche Rijk. Ze verdienen de bijzon dere belangstelling van landen, die in Enge land tot voor kort een groote en veelal vrije markt voor levensmiddelen hebben gevon den. landen als Argentinië. Denemarken. Ne derland. Het debat- in het Lagerhuis, over deze Conferentie, heeft al even weinig voor lichting verschaft als de vele redevoeringen en beschouwingen, welke de laatste maan den aan dit a.s Rijks-evenement zijn gewijd. Weinig voorlichting in dien zin dat men ook thans nog niet weer wat de Britsche re geering in Ottawa zal voorstellen. Minister Thomas, die het debat inleidde, maakte ge bruik van de meest abstracte woorden om .het doel van Ottawa" te omschrijven. ..De regeering heeft besloten", zeide hij. ..vol strekt vrij en daar niets gebonden en met een open oog naar Ottawa te gaan. bereid om elke zaak op haar merites te onderzoe ken en niet zonder besef van haar verant woordelijkheden en verplichtingen in het va derland, het wijdere en grootere gezichts punt wel in het oog houdende". Zulk een verklaring munt niet door helderheid uit; en voor cie economische imperialisten, met den heer Amery aan het hoofd, die zoo graag hadden hooren verklaren, cat de Dominions de clandizie van Engeland zouden krijgen voor de leverantie van vleesch, graan en wat er meer menschelijk eetbaars in de Domi nions kan worden voortgebracht, waren de woorden van Thomas 'n groote teleurstelling, te meer omdat hij er aan toevoegde dat vra gen, hem gesteld over vleesch, graan ed. in het verband van de conferentie te Ottawa, onbeantwoord zouden blijven. Van het luch tig vertrouwen in het succes der conferentie of van den zegen van Rijksvrijhander, waar aan het publiek in Engelar.d zich in de Ex press-bladen dronken kan lezen, was in de verklaringen van den verantwoordelijken mi nister niets te bespeuren. Baldwin, die benevolente man in wien men meer en meer het moderne type van den va der des vaderlands moet gaan zien, vulde la ter de mededeelingen van Thomas aan door uit te leggen, dat het algemeene doel van Ot tawa was den handel vrijer te maken of. in dien men dat- liever hoorde, wederzijdsche vrijhandel in het Britsche Rijk praktisch zoo dicht mogelijk te naderen. Dat zou. zeide Baldwin, aan elk stuk zan het Rijk voordeel brengen, en tevens een stap zijn op den weg naar verlaging of opheffing van handelsbe lemmeringen in de geheele wereld. Als zoo danig ging men in Ottawa werken aan. alge meen wereldherstei. Met deze laatste opmer king anticipeerde de dienstdoende Premier een deel van de aanmerkingen van de Oppo sitie, uit den mond van Sir Stafford Cnpps, dat nl. de regeering in Ottawa de ruimere opvatting behoorde te huldigen, dat de con ferentie van het Britsche Rijk moest worden bezien in wereldverband en dat dus in het oog moest worden gehouden hoe de wereld buiten het Rijk zou reageeren op rijks voor keur. Cripps waarschuwde de regeering dat niets meer geschikt was om het Britsche Rijk in staat van ontbinding te brengen dan een belasting op vleesch en graan in En geland teneinde do producenten in de domi nions van deze voedingsmiddelen te helpen of te subsidieoren. De hoogepriester van een rijkstolunie. Amery. merkte daarentegen op. dat het niet den minsten zin had naar Otta wa te gaan indien men niet voornemens was aan de Dominions de levering in Engeland van deze producten te geven. En dat was zoowat alles. Niets in het debat niets vooral van hetgeen aan den regeermgs- kant- werd gezegd, gaf aanleiding te veron derstellen dat de oude moeilijkheden, die een inniger handelsverbond tusschen de verschil lende doelen van het Britsche Rijk tot nu toe onmogelijk hadden gemaakt, uit den weg wa ren geruimd. Integendeel. Baldwin meende er nadruk op te moeten leggen, dat de Do minions hun eigen ..secundaire" (dat wil zeg gen industrleele) bedrijven hebben, die zU niet willen verliezen. Hü legde er tevens na druk op dat ook rie belangen van de Bngel- sche bocrer. moeten worden beschermd. In- terimperiale handel, welke aan doel en ideaal van hen, die droomon van een in isolatie bloeiend Britsch Rijk. zou beantwoorden, zou alleen mogelijk zijn door een zoodarttge verdeellng van produccerenden arbeid dat Groot Brïttannie de fabrikaten en dl rest van het Rijk de grondstoffen, cle voedings middelen en andere primaire producten le verde. Maar de Dominions willen niet alleen hun ..secundaire" bedrijven behouden maar ze ontwikkelen. En de Engclsche boer. moet worden beschermd. Dit zijn de tegenstrijdige belangen onder de leden van het groote sla tengezin. welke te Ottawa zullen moeten worden verzoend. Ze zoo zeer te verzoenen, dat. er geen tegenstrijdigheid meer over blijft is oen vrome wensch. Uit het debat :n het lagerhuis bleek hoe zeer vroom die wensch is. Baldwin deed doorschemeren, dat Engeland zich met zijn tariefwet reeds voor de Dominions had opgeofferd en dat dus nu de beurt was aan de Dominions. Maar uit niets is tot heden gebleken dat de Dominions met het gebodene tevreden zijn. z z z z POLITIEKE ONLUSTEN IN BERLIJN EN ESSEN. EEN NATION AAL-SOCIALIST EN EEN ANTI-FASCIST GEDOOD. BERLIJN. 22 Juni (V. D.) Tegen mid dernacht is het in verschillende deelen van de stad tot communistische samenscholingen en tot ernstige politieke botsingen geko men. In Moabit werden in de Rostocker-, de Turm- en Huttenstrasse groote communis tische demonstratieoptochten gevormd, die door de politie met den gummistok uteen ge jaagd werden. In de Schliemannstrasse en op den Helm holtzplatz werden door de demonstranten alle straatlantaarns uitgedraaid. In de RostockerStrasse poogden de communisten, nadat zij eerst de lantarenlampen hadden stukgeslagen barricaden op te werpen. Bij het verschijnen van de politie vluchtten zij echter. In het Zuid-Westen, in de Schleiermacher- strasse werd de 23-jarige nationaal socia list Koester door communisten overvallen. Hij bekwam een schot in de slaap en over leed korten tijd, nadat hij naar het zieken huis was overgebracht. Een V. D. telegram uit Essen meldde gis teravond: Op den Frohnhauser Markt in Essen-West is hedenavond laat een 19-jarige, Heinrich Mertens genaamd, door onbekende daders door verscheidene messteken zoo zwaar gewond, dat hij onderweg naar het ziekenhuis stierf Op den doode word een lidmaatschapsboekje van den strijdhond tegen het fascisme gevonden COLLECTE VOOR DE ONTVOERDERS VAN PROF: LAMONT KAAPSTAD, 21 Juni. (VD.) Eenigen tlj<J geleden hebben, naar men zich zal herinne ren, studenten van de universiteit van Pre toria den hoogleeraar aan deze universiteit professor Lamont, ontvoerd en op een afge legen plek mei teer ingesmeerd en met vee- ren bestrooid. De studenten hadden wraak willen nemen op den professor, die het oor logsboek ..War. Wine, Women" had geschre ven. Zij werden veroordeeld tot een hooge geldboete Thans is er in de Unie een ac.ie gaande om gelden in te zamelen ten einde de den studenten opgelegde boete gezamen lijk te betalen. Ofschoon men in Afrikaansche kringen het optreden der jonge Afrikaners geenszins goedxeurt, houdt men de collecte omdat men het motief, dat de studenten leidde tot hun daad, beschouwt als een reac tie op de verontwaardiging, die het genoem de boek in vele kringen heeft gewekt, omdat men het. daar ziet als een beleediging van de voortrekkers en leiders van den Afrikaan- schen stam, van welke leiders de daders rechtstreeks afstammen. Volgens een officieele mededeeling schijnt professor Lamont zijn professoraat aan de Universiteit van Pretoria te zullen neer leggen. ACHTERVOLGING VAN EEN OPSTANDIGEN SJEIK. KAïRO, 21 Juni (VD.) Britsche troepen van het Trans-Jordanische leger zijn gediri geerd naar de grens van den Hedzjas. ten einde den opstandigen sjeik Ibn Rifada, die door regeeringstroepen van den Hedzjas in de richting van de Transjordanische grens wordt gedreven, zoo mogelijk gevangen te nemen. Ibr. Rifada, die vierhonderd volge lingen heeft, verzet zich verbitterd tegen zijn achtervolgers. ELECTRIFICATIE VAN DE SIMPLOXB.» IN? ROME, 21 Juni (VD.) Men is overge gaan tot ce bestudeering van een plan tot electrificatie van de Simplonbaan en aanleg van een dubbele spoorlijn, AANSLAG OP HET WITTE HUIS? POLITIE VERMOEDT MET EEN MYSTIFICATIE TE DOEN TE HEBBEN. WASHINGTON. 21 Juni (Reuter) De geheime politie heeft vernomen, dat twee mannen met een auto met springstoffen naar Washington gaan met het voornemen het Witte Huis in de lucht te doen vliegen. De wegen die naar de stad voeren worden derhalve streng bewaakt en de wacht op het Witte Huls is versterkt. Nader meldt Reuter uit Washington; Hot verhaal dat een auto op weg zou zijn naar het Witte Huis, geladen mot ontplofbare stoffen om het gebouw in de lucht te doen springen, wordt door de politieautoriteiten thans voor een mystificatie gehouden. Men zou de schuldigen al op het spoor zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. TOENEMENDE ARMOEDE komt er in ons land, doordat vele landgenootcn nog steeds de voorkeur geven aan buitenlandsche tand pasta's, terwijl cr in ons land zulk een uitstekende tandpasta wordt gefabriceerd door Dr. H. NAN KING'S Plwrmaccutisehe Fabriek, te Den Haag, onder den naam van NI VA TANDPASTA. Bij een door deskundigen gehouden onderzoek is gebleken dat NIVA TANDPASTA een der weinige merken was, dat voldeed aan de cischcn, welke aan een werkelijk goede en antiseptische tandpasta gesteld moeten worden Probeert U ze eens. NIVA TANDPASTA is verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten, in tuben van 25 en 75 cent, waarmede U resp. .10 en 100 maal uw tanden kunt poetsen en dus daardoor inderdaad een der voordceligste is. AGENDA. WOENSDAG 22 JUNI Gemeenteraadsvergadering. 1.30 uur. Gem. Concertgebouw. H. O. V. Volkscon cert. 8 uur. Stadhuis; Vergadering Commissie van Toezicht L. O. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Afvalligen" en ,,'n Vrouwen temmer". 815 uur. Palace: „Een avontuurtje na het bal-mas- qué". Op het tooneel: Belvédère-Trio, sensa tioneel rolschaatsen-act. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Der Weg ins Leben"' Op het tooneel: Hadschi Murad. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reekcr. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Zandvoort: Groot Badhuis. Tentoon stelling Fabrikatenhuis. Voordracht 2.30 uur. Concert. DONDERDAG 23 JUNI Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTIIGKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Jel, 10354,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5