Export van groenten in Mei. BINNENLAND ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. DE OOLIJKE OESTERS. %3L\ HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 22 JUNI 1932 De waarde van den export van groenten in !Mei 1932 was buitengewoon laag en ongeveer 32 procent minder dan in de overeenkomstige maanden der drie voorafgaande jaren. In Mei 1929, 1930 en 1931 bedroeg deze uitvoer telkenmale meer dan acht millioen gulden, in Mei 1932 was deze geslonken tot 5.693.000 gulden. Ook het totale gewicht van den uit voer in Mei Is sterk achter uitgeloop en, verge leken bij Mei 1930 en 16 procent vergeleken bij Mei 1931. Deze achteruitgang voltrok zich over de geheele linie. De uitgevoerde hoe veelheid sla en de waarde daarvan waren wel buitengewoon laag. Een en ander blijkt duidelijk uit onderstaande cijfers. Mei-export van sla: K.G. Guldens 1926 9.544.000 2.002 000 1927 11.972 000 2 164.000 1928 11 392.000 3 300.000 1929 12361.000 4 064.000 1930 15.301 000 2 664.000 1931 18.055.000 3.871 000 1932 15 448 000 2.625.000 Dit beeld is al weinig bemoedigend, doch hot is nog fraai vergeleken bij dat, hetwelk den uitvoer van komkommers doet zien. Men oordeele Mei-export van komkommers: 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 K.G. 4.452.000 4.123.000 4.650.000 2 884.000 6 224 000 5 668 000 3 669 000 Guldens 1.371.000 1 139 000 1 619.000 1.091.000 1.524.000 1 441.000 726.000 Deze cijfers wijzen uit, dat de uitgevoerde hoeveeüheid in Mei van dit Jaar 35 procent kleiner was dan in Mei 1931, terwijl de ex portwaarde precies de helft bedroeg van ver leden jaar. De gemiddelde exportwaarde in Mei 1932 per 10.000 K.G. bedroeg voor kom kommers: 1978 gulden. Nog nooit is deze in een maand Mei zoo laag geweest. Een ecnigszins ander beeld geeft de Mei export van tomaten. Deze was in Mei 1932 ruim 30 procent grooter dan in de overeen komstige maand van het vorige jaar. De ge middelde exportwaarde van tomaten beliep in Mei 1932: 4471 gulden per 10.000 K.G.. tegen over 6151 gulden in Mei 1931. De grootste achteruitgang toonde de ex port van bloemkool. De Mei-export van dit product bedroeg in dit jaar 1510 ton, tegen over 4560 ton in Mei 1931. De gemiddelde ex portwaardc per 10.000 KG bedroeg in Mei 1932 slechts 1682 gulden, tegenover 2241 gul den in Mei 1930 en 2048 gulden in Mei 1931. Wat den uitvoer in de afgeloopen maand betreft naar de verschillende landen, blijkt, dat die naar Zwitserland vrij gunstig is ver- loopen. De groentenexport naar Duitschland bedroeg in Mei 1932 ruim 19 millioen KG. te genover ruim 25 millioen KG. in Mei 1931. De waarde van den Mei-export in 1932 be droeg ruim 3 millioen gulden, tegenover ruim 5 millioen gulden in Mei 1931. Ook de Mei- uitvoer van groenten naar Engeland daalde vergeleken bij het vorige jaar. In Mei 1932 was deze bijna 7 millioen K.G., in Mei 1931 ruim 8 1 '2 millioen KG. De waarde daalde van circa 2 millioen op 1 1/2 millioen gul den. Alleen de Zwitsersche cijfers geven een gunstig beeld. De uitvoer in Mei 1932 naar dit land bedroeg: 1 152.000 KG. tegenover 776.000 KG. in Mei 1931. De waarde van dien export bedroeg in 1932 ongeveer 220 dui zend gulden tegenover circa 144 duizend gul den in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. MOLLERUS. DE „NIEDERUNDISCHE BODEN KREDIET BANK". HET ARCHIEF... IN DE BADKAMER! Voor het Amsterdamsche Gerechtshof dien de in hooger beroep de zaak tegen den koop man v. d. S., die door de rechtibank wegens oplichting was veroordeeld tot een gevange nisstraf van twee jaar. Verdachte dreef vroeger zaken onder den weidschen naam „Niederlandlsche Boden Krediet Bank". Een snorkend briefhoofd wek te den indruk, dat het publiek met een groote zaak te maken had. onderverdeeld in verschil lcr.de afdeelingen In werkelijkheid echter verkeerde verdach te in staat van faillissement, terwijl het ge heele kantoor slechts bestond uit eén werk kamer en één spreekkamer, terwijl het „ar chief" in de.... badkamer was onderge bracht. Ook van een telefoon met doorver binding naar alle afdeelingen'" zooals in het briefhoofd was vermeld, was geen sprake, Verd. was met zijn vrouw in gemeenschap van goederen getrouwd. Niet hij zelf. doch zijn vrouw was directrice van de „Niederl. Boden Kreditbank"; verd. trad op als procu ratiehouder. Hij had zich wegens een drietal oplichtin gen er zijn veel meer klachten bij de justitie Ingekomen - te verantwoorden. Hij placht zicli met Du'ltschers in verbinding te stellen, hetzij door te schrijven op adverten ties waarin hypotheek werd gevraagd op Duitsche onroerende goederen, hetzij door zelf circulaires te zenden, waarin hij de be middeling van zijn „bank" aanbood voor de vestiging van hypotheken. Verd. zoowel als zijn vrouw waren echter geheel onbemiddeld en stonden met geen en kele financieele instelling van beteekenis in relatie. Het was verd. slechts te doen om geld bedragen. zoogenaamd ter vergoeding van de .onkosten" die niet werden gemaakt ln handen te krijgen. Reeds vroeger was door de politie tegen verd. gewaarschuwd, nl. "in den tijd, toen hij de ,.Odd-Fellow" bank exploiteerde, deze in stelling had met de Odd-Fellows niels te ma ken. Volgens het rapport van Mr. A. S. van Nlerop, was een voorschot van zoo'n 300 R.M niet gerechtvaardigd, verd. moet geacht wor den volkomen ondeskundig te zijn op hypo- theekgebied. zooals ook uit de wijze van be handeling van de aanvragen is gebleken. De procnreur-generaal Mr. Bauduin elschte op formeele gronden vernietiging van het vonnis en opnieuw rechtdoende verd.'s ver oordeeling tot. eeh gevangenisstraf van twee. jaar. wegens oplichting, meermalen ge pleegd. De verdediger Mr. F A. Kokosky. voerde in zijn pleidooi aan. dat niet verd doch diens vrouw de zaak dreef, ook in het handelsre gister stond dit ingeschreven. De Duitsche slachtoffers zijn zeer lichtge- loovig geweest. PI. drong na een uitvoerig pleidooi aan op ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. Arrest 30 JunL VERI A GING VFRMAK KI. IJ KTTEIDS - BELASTING TE ARNHEM. In de Maandag gehouden zitting van den Raad der gemeente Arnhem is besloten de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen welke tot nu toe nog 25 pet. bedroeg, te ver lagen tot 20 pet. DE TAXISTAKING IN DEN HAAG. Zooais reeds medegedeeld, was de aanmel ding van werkwilligen niet voldoende om Maandag de geconcessionneerde taxibedrij ven in de residentie weder in werking te stel len. Thans heeft de A.T.A.M. er van afgezien, een tiental wagens te betmannen mot contro leurs en hoofdchauffeurs (die buiten de sta king vallen) omdat dan wellicht ongeregeld heden niet zouden uiublljven Bovendien zou met een zoo gering aanbal wagons toch niet worden voldaan aam het verlangen van B. en W.. om het taxi verkeer weder „in normale banen" te lelden. De werkgevers hebben het gemeente beet uur van Den Haag er thans van verwittigd, dat sedert de aanvaarding hunnerzijds van het compromis-voorstel van een Rijksbe-mlddelaar alle beschikbare middelen zijn aangewend om het conflict tot een oplossing te brengen. Nu ook de tewerk- stelling van andere personen onmogelijk is gebleken, verklaren zij zich niet in staat aan den wensch van B. en W. gevolg te ge ven. WEER EEN OUDE MOLEN VERWOEST. DE ORANJEBOOM AFGEBRAND. EINDHOVEN, 21 Juni (VD.) Heden morgen can half 7 werd brand ontdekt in den ouden molen genaamd de Oranjeboom van den heer V. C. Gijsbert te Stryp bij Eindhoven. Gisteravond was c-r nog in den molen gewerkt en men vermoedt, dat door wrijving van een der motoren brand iont staan. De Einöhovensche brandweer. die spoedig ter plaatse verscheen, bestreed met 3 stralen krachtig het vuur, doen zij kon niet verhinderen, dat de heele molen afbrandde. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De schade, die nogal aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De molen De Oranjeboom werd in 1649 te Dordrecht gebouwd en in 1885 naar Strijp overgebracht. N.V. „HAVEN VAN VLISSLNGEN." Verschenen is een ontwerp van wet tot machtiging van de ministers van Water staat en van Financiën tot oprichting van de N.V. „Haven van Vllssingen" en tot het slui ten van een overeenkomst met die vennoot schap, betreffende de exploitatie, de erf pacht en het gebruik van haven en> haven terreinen en de daartoe behoorende inrich tingen en toekenning aan die vennootschap van de bevoegdheid tot het heffen van rech ten. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat volgens het ontwerp-sta tuten het maat schappelijk kapitaal der vennootschap zal be staan uit f 1 000.000 verdeeld in tweehonderd' aandeelen, elk groot f 5000 waarvan bij de oprichting 155 aandeelen zullen zijn geplaatst en volgestort tot een bedrag van f 775,000. Het rijk en de gemeente nemen ieder deel voor f 275 000 terwijl de resteerende f 225.000 aandeelen zullen worden overgenomen aLs Volgt: door de provincie Zeeland f 50.000, door de Staatsspoorwegen f 100.000. Kamer van koophandel te Middelburg f 30.000, de Steen kolen-Handel svereenigimg f 35.000 en de maatschappij „De Schelde" f 10 000. Volgens de ministers van Waterstaat en Financiën zal de exploitatie der Vlissingsche haven het best kunnen geschieden door de bedoelde N.V., waarin rijk, gemeente en ver dere belanghebbenden .samenwerken. Deze wijze van exploitatie heeft het voordeel van de soepelheid van het particuliere bedrijf, gepaard aan den nocdigen invloed van de meest belanghebbende openbare lichamen. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID. De Nederlandsche afdeeling van den Inter nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrij heid heeft Zaterdag en Zondag te 's-Gra- venhage een algemeene vergadering gehou den. De presidente, mevrouw RamondtHirso.h- man, heeft Zaterdagmiddag de vergadering geopend met een rede, waarin zij haar ver trouwen in de ontwapeningsconferentie uitte en betoogde, dat alleen veiligheid en rust de grondvesten kunnen zijn voor een waren vrede en dat alleen de zekerheid van zulk een vrede een einde kan maken aan de ellende, waarin de menschheid leeft, nu tachtig mil lioen menschen het leed der werkloosheid on dervinden. In liet jaarverslag, dat werd behandeld, wordt gesproken van het groote succes van het ontwapeningspetitionnement. Het aantal leden steeg van 2200 tot 2900. Er zijn zeventien afdeelingen en twaaif corres pondentschappen. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de dames Van Wulffton Palthe, Mul der van de Graaf, dr. Cato van der Pijl en dr. M. A. Thiel. Besloten werd, dat men het vraagstuk der „non-coöperatie" voor het volgende jaar in studie zei nemen. Het voorstel tot federatief samenwerken met den Algemeenen Nederlandschen Vrou wenvredebond werd in dien voege aangeno men. dat hoofdbestuur en afdeelingen van de belde bonden zooveel mogelijk zullen samen werken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. DIPHTHERITIS TE WERKENDAM Onvoldoende afweer- maatregelen. DERTIG KINDEREN GESTORVEN. Het Volk wijdt een artikel aan de diphthe ritis-epidemie te Werkendam. De eerste goedaardige verschijnselen deden zich, zoo deelt het blad mede. eind November van het vorig jaar voor. Week na week groeide het aantal ziektegevallen. Zij werden steeds ernstiger. Plotseling traden verlammingen op, kinderen konden niet meer loopen, één kind werd scheel door oogspier- verlamming. Aanvankelijk hadden de ouders geen geneesheeren geraadpleegd, maar thans werden doktoren geconsulteerd en spoedig bleek, dat men hier met een wijd-verbreide diphtheritls-epidemie te doen had. Een kleine 400 kinderen werden aangetast en in een half jaar stierven dertig kinderen aan de hevig besmettelijke ziekte. Heel veel ouders maakten uit godsdiensti ge overwegingen bezwaar, den artsen verlof te geven, de kinderen in te spuiten. Van de gratis gelegenheid tot inenting, door de bei de plaatselijke artsen geboden, hebben van de ongeveer 1000 schoolkinderen tot nu toe slechts 30 gebruik gemaakt. Niettemin, aldus Het Volk, zou de epidemie stellig niet zulk een angstwekkenden omvang hebben aangenomen, wanneer men overigens de noodige maatregelen met zorg getroffen had. Maar toen gedurende een veertiendaag sche sluiting van de scholen geen nieuwe ziektegevallen meer voorkwamen, was de burgemeester al zóó tevreden, dat hij, zonder daarover het oordeel van de artsen te vra gen, de scholen weer heropende. Een ernsti ge opleving van de ziekte is het noodlottige gevolg van deze onverantwoordelijke daad geweest. De Rijksinspectie voor de Volksge zondheid heeft toen bij de nieuwe groote uitbarsting van de ziekte plaatselijk voor schriften gegeven. De scholen werden op nieuw gesloten en zullen voorloopig niet meer geopend worden. In ieder geval zullen de kinderen niet eerder tot de scholen toe gelaten worden, dan na een algemeen keel- onderzoek, omdat men vreest, dat er nog et telijke bacillendragers onder de kinderen zijn. Heeft de ontijdige heropening der scholen indertijd veel kwaad gedaan, ook overigens liet de isolatie der lijdertjes alles te wen- schen over of beter gezegd: er is van isolatie geen sprake. De patiëntjes bleven in het ge zin. in de zeer kleine woonruimte, die de arbeidersgezinnen in dorpjes als Werkendam ter beschikking hebben en kregen volop ge legenheid de broertjes en zusjes te besmet ten. Is het wonder, dat de epidemie zóó om zich heen kon grijpen? Een paar jaar geleden heeft Gorinchem aan de omliggende gemeenten ziekenhuis ruimte aangeboden voor isolatie bij besmet telijke ziekte. Verschillende gemeenten heb ben het aanbod aanvaard, maar Werkendam heeft het van de hand gewezen, omdat het te duur was. Ook naar Hardinxveld aan de andere zijde van de Merwede is de besmetting overge slagen. Werkendam zelf heeft nu ook de laatste weken geen nieuwe gevallen meer. Het ergste leed schijnt geleden, al zal in vele gezinnen een droevige leegte overblijven. Twee nieuwe gevallen De laatste dagen hebben zich twee nieuwe gevallen van diphtheritis onder de school kinderen voorgedaan, zoo besluit Het Volk zijn mededeellngen. DE KAMERVACATURE MR. TH. HEEMSKERK. MR. BIJLEVELD KAN EEN BENOEMING NIET AANNEMEN. Naar de Standaard uit zeer vertrouwbare bron verneemt, zal Mr. H. Bijleveld, bij even- tueele benoeming tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Mr. Heemskerk, niet in staat zijn die benoeming aan te nemen. Opvolger op de lijst is dan Mr. H. A. Dambrink te Utrecht. ['"'.IX BRESSART TE AMSTERDAM. T? beginnen met. Zaterdagavond 9 Juli (première) zal -in den Stadsschouwburg te Amsterdam de Felix Bressart-revoie worden opgevoerd. Aan de revue, die door Sylvain Poons ge regisseerd wordt, zai, behalve deze, mede werken de beroemde Duitsche filmkaraikter- speler Felix Bressart, een oude bekende uit de films .De Privé-Secre'.aresse", Madame en haar Chauffeur". „De Schrik van het Garni zoen" en „Konto X". Felix Bressart za'. in deze revue eenige speciaal voor hem geschreven sketches spe len, o.a. den portier uit „De Privé-Secretares se". Auteur van deze revue (in een proloog en 20 tafereelen) is Hans Nes na, wiens voortref felijke vroegere revue „De levende Medusa" bij het publiek waarschijnlijk nog in goede herinnering 3s. Behalve de genoemden tre den in de rev.ue op: Lizzi Walidmtiller (hier bekend door haar creatie in de film „De Spaa/nsche Vlieg"), eerste soubrette van het Nollendorf Theater te Berlijn, de operette- zangeres en -zanger Nora de Vos en Johan Heesters. Ben Royaards als conferencier en acteur en "Jan Halhn. Als speciale nummers zijn geëngageerd The Elsie Baldwin Girls uit Londen en Frankly's Holiandsahe Golden Mc'.ody Five. Als orche3trale begeleiding is het bestaande vaste orkest van Henry Kassbonn (12 solis ten) geëngageerd ALG. DOOPSGEZINDE SOCIËTEIT. Te Amsterdam is Maandagavond de jaar vergadering der Al;g. Doopsgez. Sociëteit be gonnen onder leiding van ds. P. B. Wester - dijk. Uitgebracht werd het verslag van het Mennofcnds. Ondanks eenige koersverliezen is het fonds zeer gezond en penningmeesters stellen voor wederom f 20.000 ter beschikking van de commissie ter uitdeeling te stel len ter verhoogir.g der leeraarstractementen. Hierna volgden de rapporten van het da- gelijksche bestuur. Daarin werd een voorstel gedaan om een commissie te benoemen om rapport uit te brengen over een nieuwe or ganisatie van de A.D.S. Voorgesteld worden de voorzitter, secretaris en penningmeester der A.DS. en verder prof. Boeke, mr. Best, ds. G. Winte, ds. Britzei, ds. Topma, ds. Koe- kebakker, ds. Van Drooge, M. van Eed en, ds. Binnerts. ds. Deenik, mr. Halbertsma, ds. Ten Cate en ds. Feenstra. Na eenige discussie werd besloten de ge noemde commissie te benoemen: de commis sie kreeg het recht, zich leden te assumeeren wanneer dit door 2 3 der commissieleden wordt gewenscht. Als plaatsvervanger van ds. Binnerts wordt nog aangewezen de heer Tjeenk Willink. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alwaki p. 18 Fernando Noronba, Rotter dam n. Buenos Ayres. Amstelkerk 21 v. Amsterdam n. Antwer pen. Alcyone 20 v. Rio de Janeiro, Bueno6 Ayres n. Rotterdam. Amor 18 te New-York v. W.-Indië. Baloeran 21 te Rotterdam v. Batavia. Breedijk 19 v.m. te Boston van Rotter dam. Cap Norte 19 te Santos van Amsterdam. Cottica 20 te Madeira, Amsterdam naar West-Indië. Drechterland 20 v. Santos, Amsterdam n. Buenos Ayres. Damsterdljk 20 te Liverpool venvacht, Pa- cifickust n, Rotterdam. Delftdijk 10 v.m. te San Francisco, £a- cifickust n. Rotterdam. Deucalion 19 v. Puerto Barrios naar King ston. Heemskerk 19 v. Mozambique n. Port Ame lia Beira naar Rotterdam. Klipfontein 21 van Hamburg naar Am sterdam. Kota Tjandi 21 te Rotterdam van Bata via. Kedoe 19 te Calcutta. Kota Inten 21 té Pernis van Londen. Meliskerk 20 van Rotterdam naar Bremen. Maasdam 20 v.m. te Tampïca van Rotter dam. Nijkerk 21 v. Marseille n. Antwerpen, Beira n. Rtterdam. Pelau Rebiah 21 te Lnden, Batavia n. Amsterdam. P. C. Hoft 21 te Port Said, Amsterdam n. Batavia. Poelau Tello 18 v. Sabang, Batavia n. Am sterdam. Siantar 20 te Philadelphia v. Java. Sembilan, 20 te Batavia v. New-York. Saparoea 18 te San Francisco van Cal cutta. Tjileboet 1 7v. Manila n Hongong. Tjisadane 17 v. Manila n. Macassar. Talisse 20 te Batavia v. Amsterdem. TabLan 20 te Tjilatjap van Amsterdam. Tablnta 20 v. Port Said, Batavia n. Am sterdam. Tapanoeli 20 20 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Tjikembang 19 te Hongkong. Veendam 21 te Rotterdam van New-York. IJstroom 19 te Rio Benito van Amster dam. Zaanland 20 te Buenos Ayres v, Amster dam. Zuiderkerk 18 v. Manila, Japan n. Rotter dam. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 23 JUNI. HILVERSUM 296 M. 8.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 10 00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Solistenconcert. Bram Mendes, viool en Mau rice van LJzer. piano. 11.00 Cursus knippen van kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 11.45 Solistenconcert. 12.15 Avro- klein-orkest o.l.v. Nico Trecp Tusschenspel van Orchestrion-muz:ek. 2.15 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 Gramo foonmuziek 3.00 Aansluiting van de ten toonstelling „Moeder en Kind", Amsterdam. Concert door „The Blue Jazz Ladies" o.l.v. Leo Selensky. 4 00 Ziekenuur door Mevr. An toinette van Dijk. Medewerking van een strijkkwartet o.l.v. H. Philippeau. 5.00 Avro- kamerorkest o.l v. Louis Schmidt. Tusschen spel van gramofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Avro-kamerorkest. Afgewisseld door Dr. P. Th. Posthumus Meyes: „Hoe reist men dezen zomer goed koop door Nederland?". 7.30 Vacantieganger» attentie. Jac. A. Lotgering: ..Op het water., in eigen land 8.00 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam. Concertgebouw orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. Beetho- vencyclus. In de pauze: Causerie door Ad. Hooykaas over „Het Lustrumspel van het Amsterdamsch Studentencorps S.P.Q.A. '31. 10.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang Bob Scholte. Intermezzo: Gra mofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. NCRV. 10 00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte Ziekendlenst door Ds. P. J. de Bruin. 10.45 Gramofoon muziek. KRO. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein en politiebericdten. 12.15 KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. NC RV. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Vrouwenhalfuurtje door Mej. C. Monnik: „Het landbouwonderwijs en dé jonge boerin". 3.30 verzorging zender. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. P. J. F. van Voorts Vader. 5 00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort: „Een vlieger". 5.45 concert. 6.45 Cursus knippen en stofversieren. 7.00 Decla matie door Jan Verheyen. 7.30 Politieberich ten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" te Lisse 8.45 Dr. N. v. d. Laan: Onze Martelaarsboeken. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.10 Gramofoonmuziek, vroolijk pro gramma. BRUSSEL 509 M. 5.20 Concert door het Radio-orkest o.l.v. Karei Walpot 6.50 Gramofoonplatenconcert. 7.40 idem. 8.20 Concert door het Omroep- symphonie-orkest o.l.v. Jean Kumps. 9.20 Concert. 10.30 Gramofoonplatenconcert. KAT.ÜNDBORG 1153 M. 3.20 Concert- door het Omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl. 9.05 Concert op „Raadhuis" pladsen-orkest en koor-tamboers en pijpers. 10.35 Moderne operettemuziek door het Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. BERLIJN 419 M. 4,50 Joh. Chr. Bachconcert 5.30 Concert. 7.30 vocaal concert. HAMBURG 372 M. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.30 idem. 4.50 Con cert. 7.40 Populair concert door het Norag- orkest o.l.v. Gerhard Maasz. 11.20 Duitsche dansmuziek. KöNTGSWUSTERHAÜSEN 1635 M. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Concert. LANGENBERG, 472 M. 1,20 Concert o.l.v. Wolf. 5.20 Vesperconcert. 10.40 Concert o.l.v. Wolf. >0 A VENTRY 1554 M. 1.20 Concert door het Shepherd's Bush Pavilon Orkest- o.l.v. Harry Frijer. 2.20 Sonate recital. 3.20 Vesper. 4.50 Concert door het Schot-sche Studio-orkest o.l.v. Daines. 8.20 Concert door het B.B.C. Theater orkest o.l.v. Stanford Robinson. 10 35 Orgelrecital. 11.05 B.B.C. Theater orkest o.l.v. Henry Hall. PAPTJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) 1725 M 8.05 Gramofoonmuziek. 12.50 idem. 8.20 concert. 9.50 vervolg concert. M" "N 331 M. 8.50 „Rondine". Opera in drie acten van Puccini. ROMff *41 M. 9.05 Concert. 10.20 idem 10.40 Zigeunermuziek door Bela Rasa kapel. 1411 M. 5.20 Kamermuziek o.l.v. Cas. Wilkomirski. 6.40Populair concert. 8.20 Populair orkest door het Philharmonie-orkest van Warschau o.l.v. St. Nawrot. 9.40 Radiotooneel. 10.20 Dansmuziek. vjjfölk V\ fn Maar toch is het hard om op een mooien zomer dag in je bed te liggen, terwijl je Marintis cn de zusjes in den tuin vroolijk hoort balspelen. Dat komt nu van hun goedhartigheid zuchtten ze. n Met zure gezichten happen de oesterjongens van de droge boterhammen, die hun, in plaats van middageten, gebracht zijn. En er was vandaag nog wel rijst met krenten. Dat lustten ze zoo dolgraag. Het is hard, hoor. Sjjjjjtwie komt daar op de punten van haar teenen de kamer binnen gestapt Grietje Puk. Grietje behoort wel niet tot de snuggerstcn. maar zij heeft een medelijdend hart en zc kan het niet aanzien, dat die arme jongens daar zoo eenzaam en verlaten liggen en niets krijgen van al het lek kers, dat er wordt opgedischt. „Ik heb iets voor julhc," fluistert zij.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6