BRIDGE EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK KAATSEN VERKRUYSEN DE LANGE DAMMEN HAARLEM'S DAC8LAD DINSDAC 28 JUNI 1932 SPORT EN SPEL. door M. W. ETTY LEAL XVIII. Wat het verzaken aangaat, waarover wij aan het slot van onze vorige bijdrage nog een en ander opmerkten, de Engelsche regels die o.i. voorkeur verdienen boven de Hollandsche vindt men in het boekje: The laws of contract bridge, verschenen te Londen bij de la Rue. Wij zuilen echter later het verzaken in een apart artikel meer uit voerig behandelen. Alvorens nu over te gaan tot de techniek van het spel zelf .nadat het bieden is afge- loopen, willen wij nog eenige algemeene op merkingen en wenken geven. Bridge is een spel dat zeer populair is ge worden en de reden ervan is wel deze dat het evenals bij de krijgskunst een zeer scherpzinnige tactiek vereischt. Een Engeisch generaal heeft eens gezegd: „Bridge vereenigt vrijwel alle beginselen van den oorlog in zich: Verrassing, concen tratie, doelbewustheid, offensief en coöpera tie. Voor een Jong officier is er geen betere leerschool dan Bridge en als hij dit spel niet meester wordt, zal hij nooit strategische pro blemen tot oplossing kunnen brengen. Wat die leerschool aangaat, het is een feit dat over het algemeen veel te weinig aan dacht wordt gewijd aan gemaakte fouten; hoe dikwijls krijgen wij niet te hooren dat een speler over zijn deveine klaagt. Zijn slechte score heeft echter dikwijls meer te maken met slecht spel dan met slechte kaar ten. Met goede kaarten kan bijna ieder vrij gemiddelde bridgespeler overweg: als men slechte kaarten krijgt zijn het juist de goe de spelers, die door een juiste tactiek hun verlies weten te beperken. Net als in een oorlog is bij Bridge een juist defensief min der catastrofaal dan een onstuimig uitge voerd ondoordracht offensief. In aansluiting hieraan vestigen wij de aandacht op de psychologie van 't spel: een en ander is ontleend aan een aardig boekje hierover van Buller: „The Reflections of a Bridgeplayer" (Londen, Methucn). Buller heeft aan diverse groote internationale mat ches meegedaan en heeft in zijn lange bridge-practljk een en ander meegemaakt. Mannen spelen volgen hem over het alge meen beter dan vrouwen, die dikwijls af geleid worden maar de vrouw heeft een fijnere intuïtie, weet meestal beter te snij den. Ook hij zegt: „Slechte kaarten zijn de toessteen voor goed Bridge. Van conventies cn ezelsbruggetjes moet hij niets hebben; men moet de theorie weliswaar goed onder de knie hebben, maar dat uit het hoofd lee- ren van alle mogelijke conventies heeft geen nut. Men heeft „esprit de jeu" (Card Sense) of men heeft het niet. Buller voelt ook niets voor de z.g, „Gou lash". Het komt nogal eens voor dat rondge- past wordt en dan op nieuw wordt gegeven. Sommige spelers voelen in dat geval iets voor den „goulash" (wij zijn er tegen, het maakt van het spel een gokje). Iedere spe ler zet zijn kaarten op volgorde cm sorteert dus Schoppen bij Schoppen enz. Degeen, die heeft gegeven, geeft opnieuw en wel op deze wijze: hij legt zijn dertien kaarten met het dek naar boven (dus met de waarde-aandui ding naar beneden) en achtereenvolgens leg gen (als Z. gever was) W., N. en O. hun pakje daarop. De kaarten worden niet ge- wasschen, maar alleen door O. gecoupeerd, waarop Z. opnieuw geeft en wel 5 kaarten aan W„ N., O. en zichzelf, voorts nogmaals 5 ieder en dan ieder 3. Dat er uit dezen goulash vreemde spellen komen, zal wel een ieder duidelijk zijn. Wedstrijden aan de Kleverlaan. Onder begunstiging van praöhtig zomer weer (hield de Kaatsvereeniging „Fris La" Zondag een groote kaat; partij door elkaar loten voor de 'buitenafdeelingen. Het dient gezegd, dat deze kaatsdag in alle opzichten geslaagd is en hiermede is tevens het harde werken va<n het wakkere .Fr is ia" -bestuur beloond. Voorts heeft het, voor kaatsten buiten Friesland, in ongekend aantal opge komen publiek kunnen genieten van ver schillende fraaie partijen. De 33 Ingeschreven kaatsers werdien bij loting tot de volgende parturen geformeerd: la M. Kuperus, Amsterdam, N. Bosma Haar lem, A. Klom Bussum. 2. C. v. d. Woude, Zeist. W. de Vries Am-, sterdam. S. Harkema, Amsterdam. 3. S. Bijlsma. Amsterdam, K. Roedema Am sterdam, K. Zwiers Haarlem. 4. S. Bouwer Amsterdam, S. Swart Amster dam, W. Colnga Amsterdam. 5. M. Knol Hilversum, H. Knol Hilversum, fc Goinga, Amsterdam. 6. J. Wllcke Amsterdam, W. Nauta Amster dam, K. Rijpma Haarlem. 7. T. Stienstra Amsterdam, T. de Wal Haarlem. W. Grenzenberg Haarlem. 8. S. Sjoorda Den Haag, J. Oosterdyk Den Haag. Epema Haarlem. 9. Bosma Den Haag, D. Riem Amsterdam M. v. Waard Haarlem. 10. R. Bosje Amsterdam, K. Glas Amster dam, Groenewoudt Haarlem. 11. J. Kleinsolimlmdt Zeist, M. de Vries Amsterdam, S. Broersma Haarlem. Te ongeveer half twaalf werd de strijd in twee perken aangevangen. No. 1 liep dank zij fraai uitslagwerk van Bosma spoedig uit tot 3—0, waarbij partuur 2 zeer gehandicapt was door de afwezigheid van v. d. Woude. Toen de laatste het partuur kwam comple- tecren, ging de strijd geheel gelijk op. In den stand 5—5 6—4 plaatste Harkema een fraaien bovenslag en bracht daarmede zijn partij de overwinning In den strijd 34 kwamen de matadors Roedema cn Goinga tegen over elkaar. Beur telings veroverden beide partijen een eerst. Eindstand 5—3, 6—6 in het voordeel van par tuur 4. De wedstrijd 56 was al zeer eenzijdig- De gebroeders Knol. aliheowel goede uitslagers konden den 30 M. opslag niet overspannen. Partuur 6 overwon met 51 62. Vervolgens traden de parturen 7—8 en 9—1 in het strijdperk. In de eerste partij wisten Sjoorda ondanks heftigen tegenstand van dc beide Haarlemmers Grenzenberg en de Wal op de overwinning beslag te leg gen. Vervolgens maakte partuur 9 korte met ten met partuur 10. Eihdstand 5—2 6—2 Daar partuur 11 bleef staan, zag de tweede lijst er als volgt uit: 11 —2, 4—6 en 8—9. Tegen de verwachting in weten Broersma c..s. een flinken voorsprong te behalen. Daar na wordt v. d. Woude aan den opslag „wis ser" cn weet den achterstand in te loepen. Partuur 11 houdt echter stand en 'beëindigt de partij in den stand 53. 64. In de partij 4—6 maken Swart en Goinga talrijke buitenslagen, terwijl in tegenstelling hiermede de opslag van Rijpma zeer solide is. Als gevolg hiervan weet partuur 6 on weerstaanbaar uit te loopen tot 51, waarna Wilc.ke op 64 een kaats passeert, hiermede de overwinning van partuur 6 tot 'n voldongen feit makende. Partuur 9 heeft weiaiig moeite met No. 8 en verslaat dit partuur met de cijfers 5—1 6-2. In dezen strijd plaatste de eenige Hollander op het veld, v. Waard (Haarlem) eenige fraaie toovenslagen. Om de prijzen moet dus worden gestreden tusschen dc parturen 116 en partuur no. 9. De opslag van partuur 6 die in de vorige partij zoo goed was, is nu veel onvaster met als gevolg, dat Broersma es. een flinken voorsprong behalen van twee spel. Met een Herculesslag bezorgt Rijpma zijn partuur het eerste tegenpunt (4—1). Een foutieve beslissing van den keurmeees- ter bezorgt hen echter opnieuw een achter stand in het daarop volgende eerst. Broersma passeert een kaats en het- is 5—1. Dan net een laatste krachtsinspanning van partuur 6, waardoor de stand nog 5—2 wordt. In den stand 52 64 slaat de voorin van partuur 6 een krach tig en -bovenslag tegen het houtwerk. Het is dan 6—6 cn partuur 6 heeft nog een kans. Dan slaat Nauta (Amsterdam) echter ver buiten en partuur 11 zegeviert. Eindstand 52 66. In de finale komen dus de parturen 911 Dit is als besluit de mooiste wedstrijd van den dag geworden. Talrijke trie tra cslagen werden te zien gegeven, waarbij Bosma (Den Haag) in den regel <|e hoofdrol speelde. De strijd gaat aanvankelijk nagenoeg gelijk op, waarna partuur 9 de tactische fout begaat cm van Waard' in 't .perk te vervangen door Riem, die als uitslager absoluut ongeschikt is. In den stand 42 en 6—6 neemt van Waard zijn oude plaats weer in en plaatst onmiddel lijk een prachtigen bovenslag; hiermede wordt de stand dus 43. Hard wordt er door beide partijen voor de overwinning gewerkt, doch Riem verknoeit te veel aan den op slag. In het laatste eerst slaat hij niet minder dan vier ballen buiten zoodat partuur ten slotte nog gemakkelijk aan de overwinning komt Schema No. 11: 8488486828 6846808482 De einduitslag luidt dus: le prijs: J. Kleinschmidt, M. de Vries en S. Broersma. 2e prijs: J Bosma. D. Roem, M. v.'Waard. 3e prijs: K. Rijpma, W. Nauta en J- Wilcke. In een kernachtige toespraak reikte de voorzitter van „Frisla", die heer C. v. d. Meulen, de prijzen -uit. ZWEMMEN NATIONALE ZWEMWEDSTRIJ DEN TE ZAANDIJK. Op de Zondag te Zaandijk gehouden natio nale zwemwedstrijden van de zwemvereeni- ging „Nereus" ter gelegenheid van haar 20- Jarig bestaan, was de belangstelling zeer groot; cr hadden niet minder dan 17 ver- eenigingen ingeschreven. Vooral de deelneming uit Haarlem was al bijzonder groot, daar alle Haarlemsche ver- cenigingen met een groot aantal zwemmers en supporters naar dc Zaan waren ge trokken. De wedstrijden stonden op een zeer hoog peil cn de geleverde prestaties zijn ook bij zonder fraai te noemen. Na eenige onderlinge nummers voor „Nereus" aspiranten wordt begonnen met de 50 M. vrije slag dames junioren. Mej. L. van Voorst (H.D.Z.) blijkt hier de snelste in den zeer goeden tijd van 33 4 5 sec direct gevolgd door do dames J. Pieters („Inter Nos"> en T. Verbeek eveneens van dc H.D.Z.beiden in 34 sec. In het zelfde nummer voor jongens zwemt de II.V.G.B.-er K. Wieteriink bijzonder fraai; hij wint zijn serie met flinken voorsprong. Hij blijkt No. 1 te zijn in den zeer goeden tijd van 30 4 5 sec. No. 2 was J. P. Saeff van het IJ in 311 5 sec.. No. 3 D. van Gelderen „Haar lem" in 32 sec. In de 3 x 150 M. wisselslag (persoonlijk) wordt fel gestreden tusschen A. J. v. d. Meer en G. van Voorst A. Z. Eerst bij het Ingaan van de laatste baan, kan v. d. Meer den snellen v. Voor-st niet meer houden en moet aan hem de overwinning afstaan In den tijd van 2 min. 83 5 sec. Van der Meer 2.12 4 5. Het blijkt nu dat P. Rol als tweede aankomende in de vorige serie, door disquali- fisatie van L. v. d. Brom Dolfijn, ook nog voor een prijs in aanmerking komt. Hij wordt derde in 2 min. 20 3 5 sec. In het nummer 100 M. vrij slag Dames seniores blijkt onze jeugdige Mej. Selbach haar tegenstanders verreweg de baas te zijn. Zij wint dit onbedreigd in 1 min. 14 sec. Daarna volgt het nummer 5 x 50 M. vrije slag heeren. waarvoor 9 ploegen hebben in geschreven. De eerste serie vooral geeft een zeer spannende race te zien tusschen H.P.C. en het IJ. Om beurten zijn de ploegen in het voordeel. Slechts op het allerlaatste oogenblik weet Van Oostrom Soede met handslag voor Van Zadel aan te tikken. Het IJ maakt hier 2 min. 33 2 5 sec. H.P.C. 2 min. 33 4 5 sec. In de laatste serie binden dc Haarlcmschc voreenig ngen H.V.G.B.. Haarlem en D.W.R. den strijd aan. In de 2e baan neemt Haar- INGEZONDEN MEDEDEEL!NGEN a 60 Ct«. per regel. Wijnhandelaren - Distillateurs Kantoor: Bakenessergracht 25 - Telefoon 10396 PRIMA OUDE UNIE GR AAN-JENEVER 2 JAAR OUD Per Literflesch f 3.10 per halve Literflesch f 1.60 Depdt Groote Houtstraat 146 Telefoon 11145 Zijlstraat 32 Telefoon 10438 lem de leiding, welke zij niet meer afstaat. Het blijkt nu dat Haarlem de snelste is in 2 min. 30 2/5 sec. Het nummer 100 M. vrije slag Heeren ls niet minder spannend. In de eerste serie geeft Zeeman (Haarlem), Scheffer va D.J.K. weinig toe. De eerste 2 banen zwemmen zij gelijk op. Bij de derde baan neemt Scheffer echter de leiding om deze geleidelijk te ver- grooten. Het blijkt dat Scheffer een bijzon der fraaien tijd gemaakt heeft m-L 1 min. 5 4/5 sec. In de 2e serie van dit nummer gaat de strijd in hoofdzaak tusschen de traditioneele tegenstanders van Voorst (A. Z.) en Van I-Iemsbergen (Haarlem). Luide aangemoe digd zwemmen zij kop aan kop. Bij het laatste keerpunt echter heeft Van Hems- bergen de leiding met een flinke eindspurt eindigt hij als No. 1 in een fraaien tijd van 1 min. 53 5 sec. Hij blijkt dus ook Scheffer geslagen te hebben. Hierna volgt nog de 10 x 50 M. vrije slag heeren. Hiervoor starten vier ploegen n.l. Nereus, HP.C., Haarlem en Het IJ. Reeds in de eerste banen neemt Haarlem hier den voor sprong om dezen geleidelijk te vergrooten. Zij wint dit nummer onbedreigd in 5 min. 12 sec. No. 2 wordt HP.C. in 5 min. 20 2.5 sec. Tot slot volgt nog een polowedstrijd tus schen de jubileerende vereeniging Nereus en Haarlem. Voor het begin brengt de aanvoerder van Haarlem aan Nereus een bloemenhulde. Daarna zien wij een goed en fair gespeel den wedstrijd. Voor rust is Haarlem iets sterker en drukt dit in een 1—0 voorsprong uit. Na rust komt Nereus echter fel opzetten en ziet haar hard werken beloond door ten slotte een 32 overwinning te behalen. WATERPOLO n. P. C.—S. V. H. (2—1) Als scheidsrechter J. de Vries beginnen fluit, verschijnt H. F. C. volledig. De eerste oogenblikken gaan de partijen goed tegen elkaar op. Door bijzonder zwaar spel van S. V. H. krijgt H. P. C. nogal eens een vrije worp toegewezen. Uit een dier vrije worpen geeft J. Kooy- man een fraaien doorslag bal, welke echter juist naast gaat. Even later heeft hij meer succes (10) Rust. Na de hervatting pakt H. P. C. direct flink aan. Herhaalde malen zwemt de achterhoe de op, doch na aangeven aan de voorhoede wordt niet voldoende afgewerkt,, de S. V. H. keeper kan voorloopig alle' schoten stoppen. Als Kooyman binnen de vier Meter-lijn te zwaar wordt bewerkt, wordt een S. V. H. man het water uitgezonden; aan Kooyman wordt een strafworp toegekend. Tot groote teleurstelling van den H. P. C. aanhang mist hij dezen. Nu speelt S. V. H. een zwaar verdedigend spel. Korink lost on verwacht van de helft een hard schot zui ver in den bovenhoek (11). Hierdoor ko men de partijen weer gelijk, doch H. P. C. komt geweldig opzetten. F. W. Moolenaar zwemt op en komt als er een corner op het S. V. H. doel genomen moet worden, mid denvoor te liggen. Hier wordt ook hij onge oorloofd aangevallen: hij krijgt een straf worp toegewezen. Hij schiet snel en hard in en geeft hiermede zijn club de leiding (2—1). Nog enkele seconden zijn te spelen, waarin S. V. H. geen kans meer krijgt om te doelpunten. H. P. C. heeft verdiend ge wonnen. NEREUS II—H. P. C. n (2—2) H. P. C. pakt direct flink aan, maar de Nereus-achterhoede is goed op dreef. Bij een Nereus-aanval weet J. van Zadel den bal te bemachtigen; hij zwemt snel op. Zijn schot is niet te houden (0—1). Aan beide zyden ontwikkelt zich een snel open spel. Even voor de rust weet Nereus te doelpunten (1-1 Na de rust hetzelfde spel. Een ver schot verrast keeper W. Schutter. J. van Zadel komt dan weer eens opgezwommen en we derom eindigt hij zijn rush met een keihard schot, dat doel treft. Geen der partyen kan meer de leiding nemen. Alzoo komt het ein de met een gelUk spel. LAWNTENNIS TOURNOOI KENNEMER LYCEUM. Dc uitslagen van de wedstrijden van Zon dag luiden als volgt: Hcerenenkelspel A, eerste ronde Hooft slaat, v. Gogh 8—6, 5—7, 7—5. 2e oRnde: de Roos slaat Verroen 26, 7—o, 4—2. (Verroen retired). Damescnkelspel A, lc ronde: Mevr. Kramer slaat mej. Vlieger 63. 16, 6—2; mej. Ren- ses slaat mej. Roos 60. 64. Damesdubbelspel A, le ronde: Mej. Vlieger en mej. Rcnses slaan mej. v. Laar en mej. Smits 6—2. 3—6. 6—4. Gemengddubbelspel A. le ronde: Mevr. Kühn en Driessen slaan mej. Vlieger en Ver roen 57, 62, 62. Hcerenenkelspel B, le ronde: Westenberg slaat v. d. Brandcler 6—1, 6—3; Lanting slaat Hoeke 6—1, 6—3; Gall slaat Bolger 63, 6—4; Putz slaat Sonnemans 6—0. G—2; Smit slaat Hoekstra 64, 61; Lantsius slaat Tiessens 16—18, 8—6, 6—3; Lux siaat Vlugter 61, 61. 2e Ronde: Houtman slaat Goemans 63. 461: Fraut slaat de Vletter 64, 46, 62; Westenberg slaat Kenter 60, 61: Putz slaat Gall 6—2, 1—8, 6—4; Deegenaar slaat Anspach w.o.; Altena slaat Otto 6—4. 6—0; Luining slaat Baart 119, 108. Heerendubbelspel B, le ronde: Tiessens en Lanting slaan Hoeke en Bakker 86, 3—6; Schmall en Wessels slaan Erkelens en Kroon 6—4, 8—6. 2e Ronde: v. Doorn en Andre de la Portc slaan Hans Post en Savry Droste 86, 64; Deegenaar en Altena slaan Roorda cn Bou- man 8—6. 6 -3; Tideman en de Vletter slaan Vlugter cn Römelingh 6—2. 6—4. Damcsenkclspcl B, 2c ronde: Mej. Duif slaat mej. Klein 6—0, 6—1; mej. Nievelt slaat mej. Egas 61, 6—1; mej. Schmidt slaat mej. Voss 64. 60; mej. de Vletter slaat mej. v. Walen 61, 64. Damesdubbelspel B, le ronde: Mej. v. d Kolk en Sprengers slaan mevr. Rinse en Ties sens 36, 61, 7—5; mej. Smits en Putz slaan mej. Gonlag en v. Walen 62, 64; mej. Blikslager en Lantsius slaan mevr. Bras- se en Erkelens 61. 62. Heerenenkelspel C. le ronde: Schürmann slaat Römelingh 63, 64. Gemengddubbelspel C. le ronde: mevr. Goemans en Goemans slaan mej. de Ridder en Schuurman 64, 108. CRICKET. ROOD EN WIT IV—BLOEMENDAAL I (L. v. d. Mey scoort een century). Bloemendaal wint de toss en wenscht eerst te gaan fielden. Rood en Wit bat slecht en brengt het slechts tot 71. Alleen R. Kramer 12, Menalda van Schouwenburg 11, B. Schmeink 16 en C. Folderbach 8 n. o. waren in de dubbele cijfers. Extra's 7. Voor Bloemendaal bowlden L. v. d. Mey 211, v. Dam 445, J. Beyk, 38. Bloemendaal bat beter en krygt het totaal van 185 voor het verlies van 8 wickets. L. v. d. Mey maakte in 1 uur een harde 103 n. o„ waaronder 12 vieren en 4 zessen. J. Beyk 34 (6 vieren en 1 zes). G. Milk en v. Dam elk 11 M. Slingenberg 4—31, B. Schmeink 044, J. Faber 2—58, C. Filderbach 0—15, R. Kra mer 114 en F. v. Aken 015. Met nog 1 uur 40 min. speeltijd stuurt Bloemendaal Rood en Wit nog eens in. De eerste bats- men zijn vlug verdwenen; alleen de staart weet het een langen tyd'uit te houden, maar kan niet verhinderen dat ook het 3de punt in het bezit van Bloemendaal komt. L. Groen 13. C. Folderbach 12 en C. Visser 12 n. o. Totaal 67. Bowlingcijfers: J. Beyk 524 J. Eyssen 5—30, J. Bosse Sr. 0—7, Extra'; Bloemendaal wint dus met innings, 47 runs en 3 wickets. NOORD. ELFTAL—ZUID. ELFTAL De scores van bovengenoemden wedstryd luiden als volgt: Zuid. Elftal: Jhr. W. v. d. Bosch b. Oliver 84 E. J. A. Schill c. Schnitger b. Hagenaar 58 P. Feith c. v d. Togt b. Schnitger 10 Dr. M. Jansen c. de la Mar b. Oliver 9 Mr. H. van Manen c. Schnitger b. Oliver 31 P. ten Bosch c. de la Mar b. Bakker 7 G. Nolet b. Schnitger b. Glerum 5 A. Terwiel b. Hagenaar 26 Jhr. J. v. d. Bosch c. Hagenaar b. Schnitger 9 J. Engenng not out 0 L. J. Sodderland did not bat Extra's 31 Totaal 270 for Bowlingcijfers. C. Bakker. W. Glerum H. Oliver P. C. Wagenaar H. Schnitger 11 1. 19 1 16 1 6 0 6 1/6 0 M. R. W. 65 Noord. Elftal H. Schnitger c. eTrwiel b. v. d. Bosch 25 P. C. Hagenaar c. J. v. d. Bosch b. W. v. d. Bosch 65 W. Wittebol l.b.w. b. Terwiel 15 M. Hartog c. W. v. d. Bosch b. Terwiel W. Glerum c. v. Manen b. Sodderland 37 H. de la Mar l.b.w. b. Sodderland 14 Mr. Hamburger c. Nolet b. Sodderland 13 H. Oliver not out 13 C. Bakker l.b.w. b. Jansen 3 A. v. d. Togt c. W. v. d. Bosch b. Jansen 12 R. Ton b. Jansen 0 Extra's 13 Totaal 215 Bowlingcijfers: O. M. R. W. Jhr W. v. d. Bosch 10 1 37 2 L. J. Sodderland 20 3 72 3 A. Terwiel 18 1 43 2 J. Engering 3 1 11 Dr. M. Jansen 11 3 38 3 ATHLETIEK. DE WEDSTRIJDEN VAN DE A. V. 1923 De uitslagen van bovengenoemde atle tiekwedstrijden luiden als volgt: 200 M. klasse B: 1. Wolzak, Volewijckers 23.6 sec.; 2. v. Aanholt, A. A. C. 23.8 sec.; 3. v. Driel, A. M. V. J. 24.4 sec. 1500 Meter, klasse B: 1. Brauen, A. A. C. 4 min. 25.6 sec.; 2. Lodewyks, A. V. A. C. 4 min. 25.9 sec.; 3. Koppies, A. V. A. C. 4 min. 3000 Meter: 1. Punt, A. V. A. C. 9 min. 55 sec 2. v. Ooten. A. V. A. C. 9 min. 58.3 sec 3. v. d. Winkel, Volewijckers 10 min. 17.2 sec. 5000 Meter: 1. J. Zeegers, A. A. C. 15 min. 30.5 sec.; 2. W. Bakker, A. V. A. C. 16 min. 33.5 sec.; 3. Torenburg, A. V. A. C. 16 min. 50.6 sec. 110 M. Horden: 1. A. Kaan, Haarlem 16 sec. 2. Beintcma, Hellas 16.4 sec.; 3. Stackman, Hellas 16.7 sec. 800 M. Juniores: 1. Mans, Haarlem 2 min. 15 sec.; 2. Lindeman, Haarlem 2 min. 16.8 sec.; 3. Lindeman. A. V 1923 2 min. 18.3 sec.; 4. Engelhard. Haarlem 2 min. 20.4 sec.; 5. Meyer, A. V. 1923; 6. Hermans. Haarlem. Polshoog: 1. v. d. Zee, Haarlem 3 70 M.: 2. de Keyzer, A. V. 1923 3.50 M.; 3. Verhoef f, A. V. A. C. 3.10 M. Hoogspringen: 1. A. Jansz, V. en L. 1.75 M 2. Spanjerdt, BI. Wit 1.75 M.; 3. Visser, Haarlem 1.65 M. Discuswerpen: 1. G. Postma, A. P. G. S. 39.08 M.; 2. G. Eysker. Haarlem 38.92 M.; 3. de Keyzer. A. V. 1923 38.64 M. Speerwerpen: 1. Visser. Haarlem 55.30 M.; 2. Knol. A. P. G. S. 52.38 M.; 3. de Keyzer, A. V. 1923 51.80 M. 4X400 M.: 1. A. V. 1923 3 min. 31.3 sec.; 2. Blauw Wit 3 min. 33.3 sec.; 3. H. A. V. Haar lem 3 min. 35 sec.: 4. A. V. 1923 II. 4X100 Meter: 1. H. A. V. Haarlem 43.4 sec 2. A V. 1923 45 sec.; 3. Blauw Wit 45.5 sec. Olympische Estafette; 1. H. A. V. Haarlem 3 min. 39 sec 2. A V 1923 3 min. 41.2 sec.? 3. A. V. 1923 n 3 min.52.1 sec. 10X100 Meter: 1. A. V. 1923 1 min. 52.6 sec.; 2. H. A. V. Haarlem 1 min. 56.7 sec.; 2. A. V. 1923 H 1 min. 58.1 sec. Herman v. Leeuwenbeker: 1. H. A. V. Haar lem 16 punten; 2. A. V. 1923 16 punten; 3. Blauw Wit 13 punten. NIEUW WERELDRECORD 110 METER HORDENLOOP Uit New York: Naar gemeld wordt heeft George Saling te Jowa City een nieuw we reldrecord gevestigd op de 110 Meter hor denloop door dezen afstand af te leggen ln 14,3 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Zweed Wennstroem met 14,4 seconden. Jubileum Haarl. Damclub. Oudejaarsavond. De festiviteiten en Jubileumwedstrijden der „Haarlemsche Damclub", georganiseerd ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, zul len Donderdagavond 30 Juni beginnen met een intiemen „oudejaarsavond", speciaal voor dc leden en dames dezer vereeniging, in hotel ,,'t Hof van Holland". Voor dezen avond zijn speciaal voor de dames bijzondere at tracties georganiseerd. Receptie. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan recipieert de „Haarlemsche Damclub" op Za terdagmiddag 2 Juli, te vijf uur, in café „De Kroon". Bij het begin zal de installatie plaats vin den van het eere-comité, bestaande uit de heeren W. Roodenburg, wethouder van On derwijs der gemeente Haarlem, voorzitter; P. W. Peereboom. directeur van Haarlem's Dag blad; Ph. A. Mees, directeur-hoofdredacteur der N.V. Oprechte Haarlemsche Courant en L. M. Weterings, directeur-hoofdredacteur der N.V. Drukkerij „De Spaarnestad". Prijzen. De „Haarlemsche Damclub" mocht behalve de vele prijzen die haar in verband met haar 25-jarig jubileum reeds geschonken zijn (o.m. van Prins Hendrik) ook een verguld zilveren medaille ontvangen van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en een biljet voor een rondvlucht boven Amsterdam van de K.L.M. DRIEKAMP DUKELLÏGTHART. Zooals wij Zaterdag reeds hebben gemeld, heeft Dukel de laatste partij van den drie kamp gewonnen, zoodat de eindstand luidt: 51. Deze partij had het volgende verloop: Dukel. die wit had opende Hollandsch het geen Ligthart beantwoordde met gelijk re cept. Nadat de opening was uitgespeeld stond de stelling zooals gewoonlijk nog symetrisch. Ligthart werd na den 23sten set gedwon gen tot initiatief en moest zich verklaren', waarvan Dukel prachtig profiteerde en Ligt hart ver in het nadeel dwong. Nog waagde Ligthart een poging om zich uit de verloren stelling te bevrijden, doch de kampioen strandde op dit punt, daar dit een lokzet van Dukel was. Na een kort eindspel gaf Ligthart zich gewonnen, zoodat Dukel den kampioen van Groot IJmuiden met 51 had verslagen. Nadat de strijd geëindigd was werd de eerewij Ti rondgediend en bleef men nog ge zellig bUeen. HENGELEN DE RUISCHVOORN. Dit college hield j.l. Zondag een onder- lingen wedstrijd in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom op witvisch. Er werden niet minder dan 231 stuks gevangen. Eerste prijswinnaar werd P. van Bruggen met de grootste visch. 2de prijswinnaar J. M. Stoof met de meeste visch, met niet minder dan 69 stuks. Op den voet gevolgd door W. Boeser, die den derden prijs won met 61 stuks. 4e prys A. v. d. Wouwer; 5e prijs G. Stoof; 6e prijs C. Spoor; 7e prijs G. van Slooten en 8e prijs J. Kessens. De heer Spoor reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. TUSSCHEN HET RIET. Zondagmorgen vereenigden de leden van bovengenoemde vereeniging zich aan de Leidschevaart tusschen Hillegom en Lisse voor hun eersten wedstrijd in dit seizoen. Na 3 uren hengelen bleek dat eenige mooie exemplaren waren bemachtigd. De prijswinnaars waren als volgt: le pr. Treffers. 2 Koelemey 3 Hofsté, 4 Oudolf, 5 Pierets, 6 Erdtsieck, 7 Koehorst, 8 Gruiters. De prijzen zullen worden uitgereikt op de bestuursvergadering van Dinsdag 5 «Juli in het wijkgebouw op de Ged. Oude Gracht 79. POSTDUTVEN. DE BONTE DUIF. Uitslag van de wedvlucht van Chateauroux (655 K.M.) Los 6.20 uur met N.O. wind. De uitslag was: 5. Brakel 1 6: Joh. L Heems kerk 2; F. Kuyken 3 5 7; F. Heerkens Thysdcn 4 8. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Orleans. 532 K.M. In con cours 34 duiven. Los 5.30 uur. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 L. Kramer; 2 4 19 20 A. Verdonkschot Jr.; 3 A. Compier; 5 7 8 10 15 17 E. D. der Bouvries; 6 13 N. Leuven; 9 18 W. Eekhof; 11 12 14 W. Verhuis; 16 A. Eveleens. Eerstgetoonde duif om 1 uur 42 min. 10 sec. Laatste prijswinnaar om 1 uur 52 min. 20 sec. Eereprijzen gewonnen door No. 1 en 2. VOETBAL. VOETBALVEREENIGING D. E. S. D. E. S. speelde op het strand een wedstrijd tegen Go-Ahead 1932 van IJm.-Oost. Het bleek al spoedig dat D.E.S. sterker was. De rust ging met een 50-voorsprong in. Na rust hield de tegenparty nog een poosie stand, dit was echter geen beletsel voor D.E.S. om een 102-overwinning in de wa ht te sleepen. Er werd vrij goea gespeeld met de volgende opstelling: E»oel: W. Kramer. Achter: J. Oldenburg en J. Kuyk. Midden: P. Borst, G. Jonge jan, G. Visser Vóór: J. de Koning, Stam, Wapenaar, J. Kramer, G. Bogaard. Wedstrijdaanvragen; Secretariaat J. O!- denburg. Willem Barendszstraat 47, IJmui den,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10