Net Dagmeisje DE ELECTRICITEITSTARIEVEN. Beiaardconcert ENGELSCH WOLLEN DEKENS VOOR WERKFIETSEN. WERKHUIZEN Een, twee, drie 40 KAMERS FRAAIE MEUBELEN. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 6 JULI 1932 Klachten over de verhooging. De Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten heeft (mede namens de afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging voor huisvrouwen en van den R.K. diocesanen Vrouwenbond) een zeer uitvoerig adres aan den gemeenteraad van Haarlem gezonden over de indertijd verhoogde tarieven voor electriciteit. Daarin wordt gezegd, dat bij een groot deel der Haarlemsche burgerij zeer groote onstemming over deze nieuwe stroomtarie- ven ontstaan is. Deze ontevredenheid vindt haar oorsprong niet alleen in de geweldige verhooging, doch vooral ook in de onbillijk heid, welke bij de toepassing aan deze ver hooging ten grondslag ligt. Adressanten kunnen begrijpen, dat de Raad. die destijds een reeks financïeele voor- j stellen voor zich kreeg, ten einde het even wicht in de Gemeentelijke financien te be houden, zich geen voldoende rekenschap heeft kunnen geven van de portee en de draagwijdte van de technisch zoo moeilijke en ingewikkelde tariefsherziening der elec trische stroomprijzen en de meerderheid van den Raad, willende het voorgelegde, ge- jheele complex financieele maatregelen van B. en W. goedkeuren, zich niet verder vcr- Idiept heeft in mogelijke groote onbillijk- j heden, welke in deze tariefsverhooging schuilen, mochten, doch zich alleen heeft laten leiden door deze algemeene gedachte: „er moet geld zijn, dus belastingen en tarie ven moeten verhoogd worden". Betoogd wordt evenwel, dat tariefverhoo- ;ging de grootste onbillijkheid in zich draagt, omdat ongeveer 50% 'der electriciteitsgebrui- kers, n.l. zij, die het winkel- en huishoud- tarief hebben, met een exorbitante verhoo ging getroffen worden, terwijl zij, die enkel en dubbel tarief hebben, in stroomprijs ver laagd zijn. Deze tariefsverhooging, die on miskenbaar bedoeld is als belastingheffing, wat op zichzelf reeds een bedenkelijk sy- ,steem is, is ook geheel en al gespeend aan de gezonde gedachte: ..belasting naar draag kracht". Immers, het zou absurd zijn te veronderstellen, dat zij. die het meest elec triciteit in winkel of huishouding gebruiken, jook het beste deze belasting kunnen opbren- gen. Gewaarschuwd wordt tegen een abnor maal opdrijven van de winst op de electri- sche stroomprijzen, waar toch electrisch licht tot een der noodzakelijke levensbe hoeften is gaan behooren voor het bedrijfs- zoowel als voor het huishoudelijk leven. In zonderheid dringt dit voor den handeldrij- venden Middenstand, die zulke zware tijden doormaakt en die zijn zaken en etalages gaarne goed verlichten wil, óók na den sluitingstijd, en voor wien deze verhooging een dubbele belasting ïs geworden, welke hij onmogelijk betalen kan. Adressanten kunnen zich niet begrijpen, dat, waar in de hoogere regionen van den beginne af al geen overeenstemming heeft bestaan over deze onevenwichtige heffing, en het'daarna, toen het klachten is gaan regenen der aangeslotenen over déze „eléc- trische" aderlating en velen zelfs niet in staat waren de stroomkwitanties te doen be talen, B. en W. niet eigener beweging met een herzieningsvoorstel bij den Raad zijn ge komen om alsnog op dezen verkeerd inge slagen weg terug te keeren. Reeds nu kan, zoo vervolgen adressanten gezegd worden, dat de baten dezer nieuwe regeling, die geschat zijn op 50.000, niet in de gemeentekas zullen vloeien. Door de getroffen 50% der gebruikers zijn 'sterke bezuinigingsmaatregelen ingevoerd. In par ticuliere woningen gebruikt men al zoo wei nig mogelijk stroom in verschillende locali- teiten, men vermindert de kaarssterkte der lampen, enz. De apparaten die voorheen stroom gebruikten werden opgeborgen. In winkelzaken is het evenzoo. De winkelier kan en durft zijn zaak en etalages niet meer naar behooren verlichten. Weinig etalages zijn na 3 uur 's avonds verlicht. Zoo wordt Haarlem hoe langer hoe meer een „doode stad! Volgens een goed doordacht commercieel inzicht zou. nu de prijzen van alle levens behoeften dalen, ook de electrische stroom prijs moeten dalen, omdat de kolenprijzen en allerlei andere grondstoffen en bedrijfs- benoodigdheden ook gedaald zijn. Wat na een jarenlange propaganda in de huisgezinnen en zaken is bereikt om de elec triciteit populair te maken, wordt u met één slag vernietigd. Het kan weer jaren duren voor die populariteit teruggekregen wordt. Den raad wordt in overweging gegeven den huidigen prijs der stroomprijzen grondig te bestudeeren en dan daarna den verkoops prijs commercieel en praktisch te willen bepalen. Op de huidige tarieven kan, vooral tegen het a.s. najaar, onmogelijk worden voort gegaan. Adressanten zullen zich beraden, wat hun te doen staat, wanneer door het gemeentebestuur of door den Raad geen andere maatregelen genomen zullen worden. Tenslotte wordt een staat overgelegd van verschillende verhoogingen die ingezetenen hebben moeten betalen. Er wordt bijgezegd, dat het een greep uit duizenden is. De daarin genoemde verhoogingen bedragen: 1931: 1932: 63.18 85.05 20.— 45.50 72.84 115.30 20.07 40.81 34.25 94.35 24.01 53.80 101.78 231.45 11.92 24.25 47.48 81.35 51.65 99.65 169.18 261.40 33.68 47.80 37.56 58.00 22.79 56.30 30.01 45.70 8.57 14.91 19.98 40.30 7.08 9.91 16.04 21.40 51.77 110.85 4925 77.15 64.33 140.50 156.16 270.70 108.70 136.40 81.95 134.65 19.10 26.18 44 49 71.80 11.87 18.72 8.93 16.06 7.36 27.41 9.57 13.56 105.93 218.85 9.52 13.02 12.06 50.15 5.97 7.75 OP DEN OMMEGANG VAN DE ST. BAVO. VLAK ONDER DE BEIERENDE KLOKKEN. Boven de stad (hangen dreigend de grauwe luchten. Het is een vermoeiende klim geweest naar den eersten ommegang langs de afgesleten treden in schier eindelooze stijging. Ver- moeiend, want het is drukkend en benauwd tusschen de dikke muren en op de muffe zolders van de Groote Kerk. Nu staan we op den ommegang en (kijken neer op de ordeloos neergezette huizen, waar tusschen de smalle straten zich doorslingeren. We (kijken neer op de onregelmatige daken, meest rood. afgewisseld door het dichte, zware groen (der boomen. „C'est trés jolie, Haarlem", zegt een stem (achter ons. Het is Maurice Lannoy, die geniet van het schitterende vergezicht. Even rusten zijn blikken onwetend, op de plek aan het Spaarne vóór dev.. Spoorbrug waar eens de Adriaan stondHij is gekomen om door zijn 'beiaard-concert mede te werken aan den wederopbouw van dien Adriaan. Maar boven de stand hangen dreigend de grauwe luchten. En beneden ons is nog weinig te merken van belangstellenden voor het concert. Het is de gewone avonddrukte op straat en de stoeien in den tuin van het concertgebouw zijn nog onbezet en leeg voor zoover wij dat kunnen zien. Lannoy is weer naar binnen gegaan. Hij heeft zijn jasje uitgetrokken en zich op der. broeierige zolder tusschen de geweldigs bal ken genesteld. Een rustige, blonde Fransch- man met een Engelsen uiterlijk. Om enkele vingers heeeft hij blauwe doekjes gewikkeld ter "bescherming. Het intrument is iel s ander.- dan hij gewend is. Maar „ca mare'he". En de klokken trillen haar tonen over de stad. In den tuin van het Concertgebouw ont waren we enkele 'luisteraars, "t Is nu ook iets drukker op straat. Op de hoeken van de straten, op de Markt blijven groepjes men seden staan. Enkele maar. Want de grauwe luchten worden dreigender en dreigender. De horizon rondom, naar de duimen en Amsterdam toe, is vervaagd, overgegaan in het sombere van de wolken. Even komt Lannoy in de pauze dn de deur opening staan, een handdoek om zijn hals geslagen. Het is de eerste maal. dat hij in Haarlem concerteert. Breda, Den Bosch, Utrecht, kent hij, daar heeft hij eenige malen gespeeld. Langzamerhand -worden de lampen in Haarlem opgestoken, verspreide lichtpunten, die heller worden naarmate het groote licht verdwijnt. Uit den toren dringt het gerammel van manualen en pedalen tot ons door, mees terlijk door Lannoy bewerkt. Soms krachtig, en zwaar beieren de klokken. Soms streelend, en de klanken dartelen vluchtig,dicht 0*er onze hoofden. Het begint te regenen. Het neerstroom en de water versluiert het uitzicht, verdoezelt de contoeren en de lichten, die iglimanend op het asfalt beneden weerkaatst worden. Maai de klokken zingen haar Chansoai Hindou en het Beiaardliedje en het lied van de Wolga- sleepers. En nog een toegift, die eindigt in een donkeren lang dóórtrillenden en verster venden toon. Zóó was het Beiaardconcert daar hoog in den toren. Onze medewerker voor muziek schrijft over het concert. MUZIEK. Toen ik, enkele jaren geleden op een reis door België Leuven bezocht, toefde ik een wijle op het groote plein vóór het nieuwe Universiteitsgebouw om den kolossalen gevel in zijn geheel te kunnen beschouwen. Vele zullen zich het rumoer herinneren, dat de inscriptie op dien gevel had veroorzaakt, een insciptie, die de barbaarschheden van 1914 herdacht. Een „question brülante" over een kwestie van brand! Trouwens de ge denksteen van tallooze huizen in de hoofd straat der binnenstad zijn evenzoovele schrijnende aanklachten tegen den „fris- schen vroolijken krijg". Allerlei gedachten verdrongen zich, toen plotseling mijn ooi- getroffen werd door zilveren klanken, die uit de blauwe lucrt schenen neer te dalen: klanken van onbekende herkomst trillend en tintelend, aanzwellend en afnemend, zwevend en deinend in sprookjesachtige on wezenlijkheid. Het was het carillon, de beiaard, door een der Belgische kunstenaars bespeeld door welke tonen alle sombere oorlogsgedachten vervaagden. De roem der Belgische beiaardiers gaat tot ver over de grenzen van hun land. Jef Denijn, de beiaardier van den St. Rombout te Mechelen is hun grootmeester. Hij schiep een nieuwe speelmanier, waardoor het spel boven het aloude geklep en gebimbam uit gaat, 'tonen tremoleerend worden aange houden en rijke nuanceering wordt toege past, kortom, een speelmanier die deze „hooge" kunst tot Kunst wil verheffen, tot Kunst die treffen, ontroeren kan. Doch deze speelmanier vereischt. om tot haar recht te komen, een totaal gewijzigde mechaniek. Op de bijzonderheden daarvan kan ik hier niet ingaan; het zij genoeg te vermelden dat de wijzigingen aanslag, toon- repetitie en nuanceering zeer vergemakke lijken. Er.is over die wijzigingen en het al of niet wenschelijke om ze in onze Holland- sche klokkenspelen aan te brengen in vak kringen al heel wat te doen geweest. De meeste onzer vaderlandsche beiaardiers schijnen zich liever bij het oude te houden, maar ik voor mij kan niet ontkennen dat de Leuvensche beiaard-impressies nooit door Hollandsche ook maar eenigszins geëvenaard zijn, In elk geval mocht het een gelukkige ge dachte heeten een beroemden meester der moderne school als Maurice Lannoy uit te noodigen om ons carillon te komen bespelen. De gedachte daartoe was uitgegaan van den heer Fr. Althuizen, vioolleeraar aan de Mu ziekschool der M. t, B. d. T„ die persoonlijk met den heer Lannoy bevriend is. en die als vurig bewonderaar van het beiaardspel er verscheidene composities, waaronder een ge- heele Symphonic, voor heeft geschreven. Maurice Lannoy, die te St. Amand bij Va lenciennes woont, heeft aan de uitnoodiging gevolg gegeven. En zoo klonken Dinsdagavond om 9 uur zilveren tonen van den St. Bavo- toren, eerst preludeerend in snelle mengeling, in rijzen en dalen, in chromatische opvolging perelend en twinkelend om spoedig daarop vastere vormen te suggereer en. Het was spel zooals we 't hier nog nimmer gehoord had den. zóó virtuoos en zóó rijk aan dynamische schakeeringen. En het begon toepasselijk met „Les Cloches de Corneville", gevolgd door het nóg toepasselijker „Les Moulins qui chan- tent". Het was de schim van wijlen onzen ouden „Adriaan" die uit den hooge onze hulp inriep tot herstel van zijn stoffelijk aardsch bestaan. Want, naar men weet, zou de op brengst van entreegelden en van collectes onder de luisterenden aan den herbouw van den molen ten goede komen. Verleidelijk klon ken de tonen en menigeen offerde gaarne in de busjes die welgezinde jonge dames ijverig presenteerden. Maar om kwart vóór tien stuurde Pluvius. die al den heelen avond gedreigd had, een stortregen naar beneden, een ..Jeux d'Eau" dat het beiaardconcert totaal overstemde. De „Chant Hindou" en het „Beiaardliedje" gin gen in het geruisch der watermassa's vrijwel verloren, en pas toen de regen ophield kon den we althans de vertolking van het Wolga- lied, het slotnummer van het programma, nog bewonderen. Hoe verrassend de resultaten van het spe len van den heer Lannoy ook waren, toch kan men er niet dc waarde van de moderne speelmanier ten volle naar afmeten.Want ons carillon heeft nog een speeltafel van oude constructie, en de beiaardier gaf na afloop te kennen dat het bespelen hem uitgeput had: bij de temperatuur van Dinsdag voorzeker nog te meer! Maar de kwaliteiten der klok ken. evenals die van den St. Rombout te Mechelen een schepping van den beroemden Amsterdammer Hemony vond hij uitmun tend. Het zou wellicht de moeite loonen, te overwegen wat door vernieuwing der speel- mechaniek van onzen beiaard te bereiken zou zijn. Het spel van Maurice Lannoy opent, in dit opzicht nieuwe perspectieven. Helaas zijn de tijden niet gunstig. Ondanks malaise en crisis bleek bij opening der busjes de ontvangst de tweehonderd gul den te overschrijden. De voorzitter der ver eeniging „De Hollandsche Molen", de heer P. van Tienhoven sprak er zijn tevredenheid over uit en dankte de dames en heeren die gecollecteerd hadden; door de welwillendheid van den heer Droste werd elk der dames met een doos kostelijke chocolade verrast. Dit geschiedde in het' gebouw der Hoofd wacht, zetel der Ver. „Oud Haerlem". En de afbeelding van den ouden „Adriaan" zag ons hoopvol aan. K. DE JONG DE ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTENDAGEN. AANKOMST TE HAARLEM. Het door de Nedcrlandsoh-Zuid-AJrikaansche Vereeniging afd. Haarlem en Leiden, het Alg. Ned. Verbond, afd. Haarlem, en het Vreem delingenverkeer alhier georganiseerde bezoek vam Zuid-Afrikaansdhe studenten aan Ken- nemerland, is hedenochtend ingezet met een ontvangst door den burgemeester van Haar lem. De Zuid-Afrik aandersmeest studeerend in Nederland, doch waarbij ook Buitsche-, Engelsche- en Sohotsche studenten (behooren, kwamen ten getale van ruim 50 om ongeveer 9 uur te Haarlem aan. Zij begaven zich naar het Stadhuis, waar de heer C. Maarschalk eenige welkomstwoorden tot hen richtte in de oude Raadszaal. Hij toonde hun voorts de fraaie gobelin en de andere bezienswaardigheden van het stadhuis, waarna ververschingen werden rond gediend. De heer A. J. Bosman, van de Zuid-Afri- kaansche legatie in Den Haag dankte voor de gulle ontvangst. Aanwezig waren oa. dr. H. van Beeck Vollenhoven van de Zuid-Afrikaansche Ver eeniging en mej. J. W. Francken van het Ned. Verbond van het uitvoerend comité. Na de bezichtiging van het stadhuis gingen de deelnemers naar hun Haarlemsche gas'-- heeren. Vanmiddag om half 3 zou een orgel concert door de heer G. Robert in de Groote Kerk aangeboden door de gemeente, plaats hebben. DE HAARLEMMERMEER SPOORLIJNEN. BELANGRIJK TEKORT OP DE EXPLOITATIE. Wij ontvangen het verslag over 1931 van de N.V. Hollandsche electrische spoorweg maatschappij, die de lijnen in den Haarlem mermeerpolder in eigendom heeft. De exploitatie-ontvangsten per dag-kilo meter waren in 1931 16.54, tegen 18.49 in 1930 en 19.31 in 1929. Sinds 1920 is het cijfer niet zoo laag geweest. De ontvangsten uit het reizigersvervoer verminderden mei 65.595,53. die uit liet goederenvervoer met f 14.307,77, terwijl de buitengewone ontvangsten verminderden met 2.515,59. In totaal werd 821418,89 minder ontvangen dan. in het vorige jaar. De Winst- en Verliesrekening sluit met een verlies-saldo van 390.760.31. De Haarlemmermeerlijnen staan op de balans voor 10.605.702, het rollend mate riaal voor 754.427. Op de creditzijde van de balans komen de volgende posten voor: rekening-courant H.IJ.S.M. 9.476.725 en ka pitaal 1.500.000. LEDENVERGADERING O. S. P. Dinsdagavond hield de O.S.P. een leden vergadering in het gebouw Oaecilia. Een belangrijk punt van de agenda was. beginsel en strijdprogram der partij, waarover door ce heer Jac. de Kadt, hoofdbestuurder een inleiding werd gehouden. Daarna werd gediscuseerd. Verder werd. door het bedanken van v. d. Berg als bestuurder der O. S. P.. die wegens omstandigheden zijn bestuursfunctie niet meer kon waarnemen,, al*.bestuurder gekozen Wcs'.dij'k, IIET GOUDEN ECHTPAAR P. M. VERDORST Ook op het verdere gedeelte van den dag heeft de heer P. M Verdorst, één der op richters van het N.V.V., die Dinsdag zijn gouden huwelijksfeest vierde, heel veel be wijzen van belangstelling mogen ontvangen. Eén der kamers in zijn woning werd geheel door bloemen in beslag genomen. Het aantal bloemstukken bedroeg meer dan vijftig. O.a. was er één bij van de afdoeling Haarlem der S.D.A.P. Telegrammen ontving hij van de bekende voormannen dezer politieke partij Jan van Zutphen. Dr. J. van den Tem pel en E. Kupers. Schriftelijke gelukwen- schen kwamen binnen o.a. van Friesche en Zeeuwsche afdeelingen van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond Zelfs vanmorgen werden nog bewijzen van vriendschap gestuurd. CRISIS-COMITc. Personeel boekbinderij W. Knoop en Zonen f 23,25 W. K. Z. 10.— DE STUCADOORSRELLETJES Dinsdagmorgen traden ongeveer veertig stakende stucadoors in de Vosmaerstraat zeer dreigend op tegen werkwilligen, die per auto afgehaald werden. De politieagent, die hen ter bescherming begeleidde had de grootste moeite om de stakers op een af stand te houden. Ze sloegen tegen de wan den van de auto. Zelfs werd geprobeerd den wagen "te doen kantelen. Hierop gaf de be stuurder plotseling vol gas en reed snel weg-: ORGELBESPELING In de Istc- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 7 Juli 1932 des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Programma: 1. Praeludium et Fuga D g. t„ J. S. Bach. 2. Andante con moto, G. F'. Handel. 3. a. Allegretto, b. Moderato, N. W. Gade. 4. Adagio, F. Li'szt. 5. Improvisatie over een Poolschen kerkzang. N. Sarzynski. 6. Choral Song. S. Wesley. WIEL VAN DEN WAGEN GELOOPEN. Dinsdagavond half acht vloog op de Dreef bij de Fonteinlaan het linker achterwiel van een taxi. De bestuurder wist zijn wagen zonder ongelukken te veroorzaken tot staan te brengen. Het wie! liep echter door en botste tegen het hek van den Hertenkamp, waarin een gat- geslagen Werd. Een politie man heeft het gat voorloopig dichtgemaakt. EXAMENS. MEISJES H.B.S. „T KOPJE". Uitslag examens. Geëxamineerd zijn 5 candldaten. Geslaagd de dames C. C. Beels. A. C. Beker. W. A. C. van Heek, M. C. Molkenboer. Een getuigschrnft van de school werd uit gereikt aan mej. M. L. van Hasselt. Voor de afdeeling litterair economische H. B. S. slaagden de dames J. E Aalders. M. J. J Lemstra van Beusekom. C. P. F. F". Bruyn, E. Duyckinck Sander. J. Hooites Meurslng. A. J. Ruygrok, A. T. Snijder. J. Veltman en E. Westerman. MARKTNIEUWS Purmerend. 5 Juli. COóP. CENTRALE BIERVEILING. Aanvoer: 74.160 eendeneieren, per 100 stuks f 2—f 2.35. f 102.156 kippeneieren: 7080 KG f 3.90 f 4 40; 65—66 KG. f 2 90—f 3.30; 63—64 K G. f 2.70—f 3.20; 60—62 KG. f 2 50—f 2 90: 58—59 f 2.50—f 2.70; 56—57 KC. f 2.40—f 2 60; 53—55 KG. f 2.30—f 2.50; 50—52 KG. f 2 f 2 40. Aanvoer: Oude kippen f 0,75 a f 1.30 per stuk; jonge hanen f 0.35—f 1.35 per stuk. Oude kippen f 0.45—f 0.50 per kllb; jonge hanen f 0 55f 0.70 per kilo.. Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis to geven dat na een zeer langdurig lijden van ons is heengegaan onze gelief de Moeder Clasina Wilhelmina Odink Wed. van den Heer DIRK MOOIJMAN In den ouderdom van ruim 73 jaar. Haarlem, 5 Juli 1932, Brouwersplein 41. C. E. MOOIJMAN T. MOOIJMAN. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. om 12 uur Algemeene Be graafplaats ingang Klever laan. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Va der. Behuwd- en Groot vader Hugo Oscar Kohl Wedn, van MARGARETHA MARIA JOHANNA VAN DIJK. in den ouderdom van 58 Jaar. Haarlem, 4 Juli 1932. Zonnebloemstraat 4. W. F. M. M. KOHL Haarlem: C. KOHLKRAS en Kinderen. W. P. J. M. KOHL. Ilillegersberg: J. G. J. LOTTMAN en Kinderen. Geen rouwbeklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 7 Juli a.s. te 11 15 uur op de algemeene begraaf plaats te Heemstede. P. K. HUIZINGA. Lee raar M. O. Builcnrusüaau 11. Getrouwd: JOOP W. LOERAKKER en JOZEPH1NE A. VAN ES. Haarlem. C Juli 1932. Tilburg. Toekomstig adres Schiedam. door ons gestoomd, zien er steeds KEURIG HELDER uit. De be handeling in onze fabriek Is dun ook Iets bijzonders 1 pers. wollen deken 1.00 2 pers. wollen deken 1.25 KUNSTTANDEN, GEBITTEN en moderne tandhoelkunde. ook voor moeilijke gevallen JANSWEG 6 Kliniek spreekuur: 9-10. Maahd. en Donderd.avond 78. Part. spr.uur 13 bel». Zaterd. Advies en onderzoek kosteloos. met torpedonanf. kast, nieuwe spatb. Alles nog prima in orde 15.Schagchelstraat 6. RECTIFICATIE In de annonce overlijden: Alida Christina Hendrica Koehorst geplaatst in dit blad d.d. 4 Juli J.l. stond als ondortockening abusief vermeld: a. J. M. KOEHORST wat echter moet zjjn: J. A. >L KOEHORST INKOOP en inruilfug vnn JUWEELEN'. OUD GOUD, enz. tegen dngkoers S. SPIJER, JUWELIER Koningsplein 1 Amsterdam Mevr. Rozendaal. Dtiinlustpurk- wweg 29. Santpoort-Station, vraagt 1 Aug. een DIENSTBODE netjes en zelfst. kunn. werken en koken. Net Holl. Meisje gevr., niet beneden 20 Jaar. v. d. cn n. zelfst. k. werken. KI. gezin L. f 30. Aunm. v. 79 uur Kle verparkweg 50. Net 2e Meisje gevr. tegen 1 Aug. zelfst. kunn. werken. goed kunn. naaien, stoppen cn tafeldtcncn. Movr. Jurgens, Koninginncdulnweg 1, Bloemcndanl. Om direct Tn dienst te treden wordt gevraagd een JUFFROUW eenigszins op de hoogte met ver- plc&jng. gen. huiswerk te doen. Zij. die kunnen naaien en .\i in stellen. genieten «Ie voorkeur. Aanb' No. 341 s Bur. v. d. Blad! Besch. Juffr. biedt zich uan als HUISHOUDSTER ook gen. In zaak behulp/., to zijn Br. No. 3416 Bur. v. d. Blud. 5 GEVRAAGD te Heemstede noi Holl. meisje P.G. voor tl. cn n. zelfst. kunn. w., v. g. g. v. Zich aan te melden 's av. nu 8 uur. v. üiiugelandtl. 11 Een dame vraagt voor haar zeer to rccotnmundeercn Jonge Werkster voor hcclc of halve dagen. In lichtingen Pr. ilendrlklaan 124, Overveen. gevraagd bij Mevr. SCHUTTER, Kleverparkweg 70. Aanm. na 7 u. MOOI. APART, SOLIDE. Dat zijn dc eigenschappen van die schitterende TOEWAN BLANDA MEUBELEN. Door cn door best van constructie. Gemaakt door specialisten. Ziet die 4"' kamers fraaie TOEWAN BLANDA MEUBKLF.N. In vele tientallen variaties staan ze voor U gereed l'w keus is cr bij. U slaagt er zeker, cn voor prijzen lager dan U zotidt denken. Koopt tevredenheid, kiest TOEWAN BLANDA MEUBELEN", en niet anders Deze week heeft TOEWAN BLANDA o.a. beschikbaar: HUISKAMER, massief eiken Dressoir op plint niet parketdeuren cn coromandel, 2 zware Fauteuils, 4 Stoelen (uitn. zitt-) cn groote Tafel, keurige uitvoering I SO.. ZITKAMER, 4 vecrcndc Clubjes. Salontafel, Salottdrcssoir f 95 - SLAAPKAMER-AMEUBLEMENT, massief eiken, met ruime Spiegelkast enz. geheel compleet f 75.- DEZE DRIE KAMERS TEZAMENf 3IO.- GEPOLITOERDE EETKAMERS, ahorn f 160.- GECOMBINEERDE ZIT-EETKAMER, Dressoir, eiken met mahonie, 2 Clubs. 4 Stoelen, Schuiftafel, Spiegel I IO O- SALON-AMEUBLEMENTEN, 2 Oub-Crapauds, 4 Stoelen, voorradig in 50 modellen, in Velours, Rundledcr, Trijp, Moquette cn Handwecf, zeer chique cn degelijke uitvoering, vanaf -f ^5.- SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN in Eiken, Mahonie. Berken ,"n de was cn gepolitoerd, 1-, 2- cn 3-deurs Spiegelkasten, 20 mod. janw., reeds vanaf f ®0.- Huiskamcr-Amcublcmcntcn met uitnecmbarc zittingen vanaf ƒ20--: Ehgclsche Eetkamers, Hccrcnkamcrs, Burcaux-Ministrc, Boekenkasten, Leder Clubs, Club-. Salon- cn UitschuiftafelsOpklapbeddcn met matras cn ombouw 30.— I- en 2-persoons Ledikanten met BcdstcIIen vanaf 1 20.— Gezondheids - matr,assen ƒ10; Damast BcdstcIIen ƒ25, ƒ35; keuze uit 1500 zware Wollen Dekens vanaf ƒ4 tot ƒ12 (halve waarde); Divans, Dames- en Rookfautcuils, Leder-Clubs vanaf f 15; modern pluch. Tafclklecdcn f5 cn ƒ10; Divanklccdcn vanaf ƒ6: plucli. Overgordijnen ƒ8; Bouclé, Axminstcr, Wilton, Smyrna Karpetten van 10 af; eik. Thecmeubels met pluche ƒ6.voorts circa 50 Dressoirs vanaf ƒ20.Spiegels ƒ4.cn hetgeen verder aanwezig is in dc Dagelijks van 10—8 uur staat TOEWAN BLANDA gereed U alle kamers te tooncn. Deugdelijke garantie. Opslag van gekochte goederen gratis. Betaling bij aflevering. HUIZE TOEWAN BLANDA LEIDSCHEVAART 86-88-98 BIJ STADSSCHOUWBURG HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3