BUITENLAND. Nog eens: het accoord van Lausanne. Gerard A. van der Steur HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 12 JULI 1932 PiVEEDE BLAD Bestaan er geheime overeenkomsten! Churchill is niet tevreden. - Hij meent dat het accoord vooral voor Duitschland voordeelig is. „Duitschland wacht slechts op herstel van den wereldhandel, om zich in heel de wereld te doen gelden". Wat is er eigenlijk te Lausanne gebeurd! vraagt Churchill. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Ter gelegenheid van de tweede lezing der „Consolidated Fund Bill" kwam het in het Engelsche Lagerhuis Maandagmiddag tot een debat over de door de regeering gevoerde fi- nancieele politiek. Winston Churchill. Churchill verklaarde zich niet tevreden over het te Lausanne bereikte resultaat. Natuurlijk viel alles wiat tot vermijding van wrijving tusschen Frankrijk en Duitschland leidt, toe te juichen en hij wenschte den premier MacDonald geluk wegens den in vloed dien deze blijkbaar op de besprekingen tusschen de Europeesche mogendheden in staat was geweest uit te oefenen. Het wil mij echter voorkomen, zoo vervolgde de oud minister dat het vooral Duitschland is, dat geluk kan worden gewenscht met het resul taat, dat te Lausanne verkregen is. In min der dan vijftien jaren na den oorlog is het Duitsche rijk volkomen bevrijd van alle lasten die het waren opgelegd, ter vergoeding van de schrikkelijke schade, die het zijn buur staat heeft berokkend. Men heeft gezegd, aldus Churchill, dat Duitschland leeggebloed is; edoch, juist het tegendeel heeft zich vol trokken .Duitse hl and wacht slechts op een herstel van den we reldhandel, om zich in heel de wereld te doen gelden. Wel is waar moet het Duitsche rijk drie milliard goudmark betalen, maar Hitier heeft reeds verklaard dat deze binnen weinige maanden niet meer dan 3 mark waard zouden zijn. Derhalve hebben wij, aldus Churchill, onge twijfeld het recht ons af te vragen, wat zich eigenlijk heeft voltrokken. Aan de N.R.Ct. meldt men uit Londen: De bijzondere correspondent van de Herald te Lausanne meldt en die van de Times bevestigt het dat behalve het eigenlijke pact van Lausanne nog vier gentlemen's agreements gesloten zijn, die na het teeke nen van het eigenlijke pact zijn onderteekend en waarvan de voornaamste aan de Duitsche delegatie medegedeeld is.Deze overeenkomsten houden- in een afspraak tusschen Gr. Brittan nië. Frankrijk en Italië om 't pact niet te rat-ifi ceeren. voordat 'n bevredigende regeling met hun eigen schudeischers getroffen is en een afspraak tusschen de drie genoemde staten dat geen van hen met de Ver. Staten een met de belangen der anderen strijdige rege ling zal treffen een afspraak tusschen Frankrijk en Groot Brittanm-ië om de Fran- sche betalingen aan Engel-and onder het Churchill-Caillauxpact op te schorten, en een overeenkomst tusschen Groot Brittannië en Italië, om wanneer Dui tschland's schuld- eischers met hun eigen schuldeischers niet tot een overeenstemming kunnen komen het plan Young weer wettelijk van kracht te laten worden-, In dat geval zal een nieuwe conferentie moeten plaats hebben. Genoemde correspondent van de Herald merkt op. dat het pact van Lausanne verre van een defini tieve en fin-ale regeling der schadeloosstel ling te zijn. niets definitiefs en finaals regelt en dat er, tenzij de Ver. Staten tot iets bereid zijn, dat Frankrijk bevredigt, later een nieuwe crisis zal ontstaan. Nader wordt echter aan de N. R.Ct. ge meld: Naar men in officieele kringen te Londen verklaart is er ter conferentie van Lausan- nes geenerlei geheime overeenkomst gesloten Voorts meldt Vaz Dias uit Berlijn: Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat de verklaring die Herriot zou hebben afgelegd, dat wanneer de overeenkomst van Lausanne niet zou worden geratificeerd. het plan- Young weer in werking zou treden, niet in overeenstemming Is met de overeenkomsten. Totdat de ratificatie zal zijn geschied, duren de overgangbepalingen- voort, gedurende wel ken tijd Duitschland geen enkele betaling doet. Wanneer een der zes mogendheden, die de overeenkomst hebben geteekend, deze niet ratificeert, dan moet, zooals Mac-Donald uitdrukkelijk verklaard heeft, een nieuwe conferentie plaats hebben. Nader wordt uit Sao Paulo gemeld: De gouverneur van Sao Paulo, den staat, die tegen de centrale regeering in verzet is gekomen, heeft Zondag medegedeeld, dat de beweging voor de instelling van een constitu tional degeering gesteund wordt door de staten Rio Grande en Minas Geraes. Geheel Sao Paulo staat achter de beweging. In spe ciale edities van de bladen wordt er de na druk op gelegd, dat de beweging geen sepa ratistisch karakter heeft. President Vargas heeft een proclamatie tot het Braziliaansche volk gericht, waarin hij de bevolking verzoekt een loyale houding aan te nemen, ten- einde de revolutie te bestrijden. In een officieel communiqué wordt mede gedeeld dat de militaire opstand zich tot de hoofdstad van Sao Paulo beperkt heeft en dat de toestand in de andere 'Braziliaansche sta ten kalm if Genève. Duitsche bezwaren tegen Duitsch ontwapeningsvoorstel. In de tweede helft van deze week zullen op de ontwapeningsconferentie te Genève beslissende besprekingen beginnen over het voorstel van den Britsohen minister van buitenlandsche zaken. Volgens Wolff geeft dit voorstel van Duitsche zijde tot bedenkin gen aanleiding. Men ducht van dien kant het gevaar, dat er contractueel ontoereikende maatregelen zullen worden vastgelegd bij de afschaffing der aanvalswapenen. De Duit sche delegatie zal haar eigen opvatting in den vorm van wijzigingen en aanvullings- voorstellen naar voren brengen. Daarbij speelt de quaestie van de gelijkberechtiging een belangrijke rol. De Duitsche ambassa deur te Bern Nanoldy heeft Zondag over de Duitsche voorstellen een onderhoud gehad met den Britschen minister van Buitenland sche Zaken. Engeland. Diplomatiek incident te Dublin. Reuter seint uit Dublin: Te Dublin is de correspondentie gepubliceerd, gewisseld tus schen McNeil, den gouverneur-generaal van den Vrijstaat, en de Valera over het jongste incident op een receptie op de Fransche le gatie, waar, naar wordt beweard, twee minis ters van.den Vrijstaat op ostentatieve wijze vertrokken bij aankomst van den gouver neur-generaal. Aan het slot van den laatsten brief zegt de gouverneur-generaal, dat hij er op staat dat hem verontschuldigingen wor den aangeboden; gebeurt dit niet, dan gaat hij weg. Nader wordt gemeld dat de gouverneur- generaal ook zijn beklag doet over het feit dat hij geringschattend is behandeld tijdens het Eucharistisch Congres te Dublin. De briefwisseling is door McNeil zelf aan de open-baarheid prijsgegeven, terwijl de Va lera op grond van de ..Official Secrets Act" (waarbij verboden wordt ambtelijke geheime stukken te putoliceeren) telefonisch den Ier- schen bladen de publicatie van de corres pondentie had verboden. De publicatie der correspondentie heeft groote sensatie verwekt, waarvan de Maan dag verschenen Londensdhe ochtendbladen blijk geven doordat zij het geval op in het oog loopende plaats afdrukken. Amerika, De schulden aan Amerika. Aan den vooravond van de verkiezings campagne heeft het congres (aldus een Reu- terbericht uit Washington) om voor de hand liggende redenen zijn verzet herhaald tegen vermindering of schrapping der schulden. Senator McKellar diende een resolutie in waarin verklaard wordt dat alleen het con gres bevoegd is de schuldenovereenkomsten te wijzigen en dat het officieel verklaart on geneigd te zijn de schuldvorderingen te ver minderen. De aan de zijde der regeering staande senatoren Reed, Smoot, Watson en Bingham zijn eveneens gekant tegen verdere vermin deringen, terwijl senator Borah weigerde commentaar te leveren en Gore een resolutie indiende om Stimson te verzoeken zich er van te vergewissen of er schuldenaars zijn die wenschen hun verplichtingen af te beta len door overdracht aan de V. S. van eenige koloniale bezittingen. De „N^w York Times" is het met het standpunt van het congres inzake oorlogs schulden in het geheel niet eens. Het blad eischt dat de quaestie der oorlogsschulden bij de aanstaande verkiezingscampagne boven de partijen zal worden gesteld. Het wijst er op. dat in ieder geval een vergelijk van zelfs tien procent beter is dan een po ging. oninbare schulden te innen. De her ziening van de overeenkomsten inzake de oorlogsschulden is een rekbaar begrip. De Vereenigde Staten moeten of Europa nelpen zijn huis weer in orde te brengen, öf er op rekenen, dat het eigen huis in catastrofale wanorde blijf. Brazilië Opstand te Sao Paulo. Zondagmorgen is onder leiding van gene raai Isidoro Dias Lopes een opstand te Sao Paulo uitgebroken. De opstandelingen eischen de onmiddellijke instelling van een constitutioneele regeering. In een communi qué zeggen zij. dat alle staatstroepen zich bij de beweging hebben aangesloten, evenals een deel van de federale troepen onder bevel van generaal Vasconcelles. die door de regee ring was uitgezonden om den opstand te on derdrukken. Verwacht wordt, dat de troepen uit Matto Grosso onder generaal Klinger die Maandag in Sao Paulo aankomen, ook tot de opstandelingen zullen overgaan. De fe derale vertegenwoordiger Pedro de Toledo, die Zaterdag als zoodanig is afgetreden, is Zondag uitgeroepen tot gouverneur van den staat Sao Paulo. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat gene raal Monteiro naar Sao Paulo is vertrokken en onmiddellijk operaties zal beginnen om de opstandige beweging te onderdrukken. De vertegenwoordigers der federale regeering in Rio Grande do Sul en Minas Geraes hebben getelegrafeerd, dat zij de regeering zullen steunen. De opstand schijnt uitgebroken te zijn als gevolg van meeningsverschillen met den mi nister van Oorlog aangaande de politieke activiteiten der officieren. Frankrijk. De herhalingsoefeningen. In de legercommissie uit de Kamer heeft Paul Boncour, de minister van oorlog, ge zegd, dat hij zich in de Kamer hardnekkig zou verzetten tegen de afschaffing van de herhalingsoefeningen, welke de commissie van financiën wenscht, omdat de herha lingsoefeningen onmisbaar zijn bij een be perkten diensttijd. Hij zeide. dat dit. naar zijn meening geen persoonlijke of ministe- rieele kwestie was, maar een zaak, die de geheele regeering aanging. In de couloirs zegt men, dat er een schikking tusschen de meerderheid en den minister op het punt staat getroffen te worden, waarbij de herhalingsoefeningen voor dit jaar niet geschrapt, maar beperkt zullen worden. De bezuinigingen in Frankrijk. De Kamer is na korte algemeer.e beschou wingen overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling van de wet tot het herstel der financiën Palmate, de minister voor de be grooting, zeide, dat in het gunstigste geval het tekort op de begrooting 1933 6 1 2 milliard zal bedragen. De minister legde den nadruk op de besparing van 11/2 milliard op de mi litaire uitgaven, die verkregen is zonder de nationale verdediging te verzwakken. Hij verklaarde zich tot nader overleg bereid- De Lasteyrie, oud-minister van financiën, die deel van de oppositie uitmaakt, gispte de houding der regeering en laakte vooral de besparingen op de militaire begrootingen. Chili. Staatsgreep van Ibanez mislukt. Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat de vroegere president van Chili Ibanez een poging heeft gedaan met behulp van eenige afdeelingen troepen ce regeering-Davila ten val te brengen. De staatsgreep mislukte en Ibanez heeft zijn toevlucht gezocht in een hem goedgezind garnizoen in de nabijheid van de hoofdstad. Later ging hij naar zijn landgoed in de nabijheid van Rancaguo. De regeering- Davila heeft hem een ultimatum gesteld Chili te verlaten. POLITIEKE BOTSINGEN IN DUITSCHLAND. ENKELE DOODEN. In den nacht van Zondag op Maandag ontstond een woordenwisseling tusschen twee nationaal-socialisten en drie leden van den anti-fascistischen strijdhond te Keulen. De nationaal-socialisten losten hierbij drie scho ten. waardoor een hunner tegenstanders zwaar werd gewond. De nationaal-socialisten werden in hechtenis genomen. Te Aken werd een optocht der Hitlerianen bekogeld met bierflesschen en bloempotten terwijl ook heet water gegooid werd. Zeven personen werden gewond. Bij Messbabh in Vogtland werd een com munist doodgeschoten bij een botsing met nationaal-socialisten. In Eckernfoerde zijn twee personen om het leven gekomen bij politieke vechtpartijen, terwijl in Dessau tien personen gewond werden, van wie er een is gestorven. In verband met incidenten, die zich vooral Zondag in verschillende deelen van het land hebben voorgedaan, doch voornamelijk die welke zich afspeelden te Hagenow en Eckern- förde, waar de gebouwen der vakvereenigin- gen door nationaal-socialisten werden aange vallen. heeft het bestuur der sociaal-demo cratische partij Freiherr von Gayl, den Rijksminister van Binnenlandsohe Zaken om een onderhoud verzocht. VONNIS TEGEN CURTIS GEVELD EEN JAAR GEVANGENISSTRAF EN DUIZEND DOLLAR BOETE. Curtis, de z.g. bemiddelaar tusschen Lind bergh en de ontvoerders van diens zoontje, die de politie met verkeerde inlichtingen om den tuin heeft geleid, is veroordeeld lot. een jaar gevangenisstraf en duizend dollars boete. HET ONGELUK OP DE SPREE. Het officeele onderzoek van politie toe zicht op het stoomwezen, waterstaat en toe zicht op de binnenvaart op de pleizierboot Sperber. waarvan gisteren de ketel ontploft is, heeft aan het licht gebracht, dat de verankering van den ketel vermoedelijk al eenigen tijd te voren gescheurd was. Zes bouten zijn achtereenvolgens gebroken. Dien tengevolge is er n den ketel al bij een druk van acht atmosfeer de oorspronkelijke weerstand was 15 atmosfeer een scheur gekomen van 60 cM. De ketel was in Mei nog pas gekeurd. Er is nog een vrouw aan haar verwondingen bezweken, zoodat het aantal dooden nu zes bedraagt. Nog een vrouw verkeert in levens gevaar. EX-KONING MANUEL'S STOFFE LIJK OVERSCHOT NAAR PORTUGAL. Het Portugeesche kabinet heeft besloten toe te staan, het stoffelijk overschot van ex- koning Manuel naar Portugal over te bren gen „als erkenning voor zijn verdiensten jegens den staat". Het stoffelijk overschot zal in het panthéon van het koninklijk huis in de St.-Vituskerk worden bijgezet. SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN ENGELAND VERDRONKEN 22 MENSCHEN. De hittegolf, die in Engeland heerscht, heeft gedurende het weekend tal van. onge vallen tengevolge gehad. Er zijn 22 menschen verdronken, terwijl er bij ongelukken op de wegen acht personen om het leven kwamen. Een. der buitengewone ongevallen was dat te Scarboroughe waar twee treintjes met va- cantiegangers met elkaar in botsing kwa men. Een persoon werd gedood en 31 min of meer ernstig gewond BOTSINGEN MET HITLERIANEN TE DUISBURG Zaterdagavond hetfcen te Duisburg bot singen plaats gehad tusschen HHlerianen en politieke tegenstanders. De politie werd van de hulzen uit. beschoten, zoodat zij van de vuurwapens gebruik moest maken. In andere deelen der stad hebben eveneens schietpar tijen plaats gehad. Een persoon is bij de in cidenten om het lev engekomen en verschel denen zijn er zwaar gewond. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- SPORT EN SPEL LAWNTENNIS TOURNAMENT GROENEND AAL. De laatste uitslagen luiden: Afdeeling A. Heerenenkelspel. Ie Ronde: C. Melse slaat B. Bal 61. 61. J. Sluiter slaat A. D. de Groot 26, 75, 63. J. de Ruiter slaat H. Houtman 61. 61. 2e Ronde- Ir. J. A. van Driessen, slaat H. Sprengers 60. 75. Damesenkel. Ie Ronde: Mevr. van Hees slaat mevr. M. Boerrigter 61. 64. Gemengd dubbel le Ronde; Mevr. Blikslager en Baas slaan mevr. van Karspel en Plak 61, 63. Mevr. Vrekenhorst en Tetterode slaan mevr. Plak en Blikslager 60, 61. Heerendubbel. le Ronde; Kleekamp en Plak slaan Baart en Houtman 63, 61. 2e Ronde: de Ruiter en Onstein slaan Kühn en Kramer 6—0, 6—2. Damesenkcl. le Ronde: Mevr. Kühn en mevr. Kramer slaan mevr. van Houten en mevr. van der Horst 6—1, 6—2. Afdeeling B. Damesenkelspel. le Ronde: Mej. G. Nieuwenhuysen slaat mej. E. Meeuwenoord 57. 6—2. 6—2. 2e Ronde: Mej. L. Koudijs-slaat mevr. On stein 62. 64. Damesdubbel. 2e Ronde: Mej. van der Haak en mej. Postma slaan mevr. Claveaux en mevr. Schultz 6—3. 4—6, 9—7. ROEIEN DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN. De loting. Maandagavond had de loting plaats voor c'e aationale roeikampioenscha ncn, welke op Donderdag 14. Vrijdag 15 e.. Zaterdag 16 Juli Dp de Ringvaar' te Sloten worden gchoud-n In het nummer Vierriemsgieken lootte Njord tegen Willem III, t* —vijl Triton row-over heeft. Voor de twee zonder stuurman had alleen een Nereus-ploeg ingeschreven, doch deze trok zich terug. Wat de skiffs betreft, komt in de eerste heat Timmermans (Spaarne) tegen Van Dongen (Laga). v. d Scheer (Argot. Boerma (Arsa) en de Vries (Nautilus) hebben row- overs. In het nummer twee met stuurman roeien in de le heat De Laak en Willem III tegen sikaar en in de tweede. Triton tegen Njord. Laga was de eenige ploeg die in het. nummer vier zonder stuurman had ingeschreven. In de double Scull roeit het Spaarne tegen Nautilus. In de le heat der Achtriemsgicken komen Njord en Laga tegen elkaar en lootte Nereus sen row-over. Het programma luidt als volgt: Donderdag 14 Juli: 7 uur 20: Vier met stuurman, le heat Njord—Willem III. 7 uur 40: Skiff, le heat Spaarne—Laga. 8 uur: Finale Vier onder stuurman (Laga alleen over de baan). Vrijdag 15 Juli: 7 uur: Finale Vier met stuurman: winnaar le heat—Triton. 7 uur 30 Skiff (demi-finale) winnaar le heat—Argo. 8 uur: Skiff: Arsa-Nautilus. 8 uur 30: Achtriemsgiekenle heat Njord Laga. 9 uur Twee met stuurman: le heat Laak- Willem ni. 9 uur 30 2e heat: Triton—Njord. Zaterdagmiddag 16 Juli. 3 uur: Skiff (finale): 3 uur 20 Twee met stuurman (finale). 3 uur 40 Double Scull (finale). 4 uur Achtriemsgieken (finale). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE. De vierde étappe. Vandaag werd de vierde étappe afgelegd van de Tour de France. Het traject van Bordeaux naar Pau, had een lengte van 195 K.M. Winnaar werd de Belg Ronssc met een tijd van 6 uur 23 min. 20 sec. Het persoonlijk klassement luidt thans: 1. Leducq (Frankrijk) 35 uur 16 min. 2 sec. 2. Stoepel (Duitschland) 35 uur 17 min. 47 sec. 3. Bonduel (België) 35 uur 18 min. 2 sec. 4. Lemalre (België) 35 uur 19 min. 3 sec. 5. Ronsse (België) 35 uur 19 min. 50 sec. 6. Thierbach (Duitschland) 35 uur 21 min. 2 sec. Het landcnklassement luidt als volgt: 1 België, 2. Frankrijk, 3. Duitschland, 4. Zwitserland. 5. Italië. POST n1 "VEN. „DE SNEL VLIEG ER". Wedvlucht van Limoges. Afstand 768 K.M. Eerste duif 7 uur 36 min. Laatste duif 12 uur 13 min. Niettegenstaande den langen afstand ?n het warme weer had de vlucht een tame lijk gunstig verloop De prijzen werden be haald als volgt: P. Bannink 15; P. J. van Daaleu 2 3 6; J. de Vries 4. DAMMEN. JUBILEUM HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de jubileumwed strijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub voortge zet met den eere-wedstrijd tusschen de Haarlemsche Damclub I en II. De uitslag luidt als volgt: Haarl. Darnel I Haarl. Damcl. II. J. B. Sluiter Jr.— J. Poppen 20 P. G. van EngelenW. van Pelt 11 J. v. d. GiessenH. van Lunenburg Jr. 20 J. W. van DartelenJ. Balk 11 J. P. van EijkJ. J. Wielenga 2—0 A. dc Jong—A. Kiel 3—0 Joh. FabelJ. Otter l—l H. GreeuwH. Berghuis 2—0 J. van Looij—F. W. de Pater 2—0 P. G. M. Ottolini Sr. Th. Wesselman 0—2 Totaal 15—5 De Haarlemsche Damclub IV speelde tegen ie Damclub Bcnnebroek I. »De uitslag was 164 voor dc Haarlemmers. WATERPOLO. NEPTUNES II—H. P. C. 1! (0—3) Door deze overwinning heef: II.PC. II weder om het kampioenschap der Reserve lie klasse Ned. Zwembond behaald. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op. doch langzamerhand komt. H. P. C. er beter in Heerkens Thijssen zwemt op en kan met n fraai schot zijn club de leiding geven (0—1> Kort voor de rust verhoogt Stuifmeel de score (0—2) In de tweede speelhelft moet een Neptunus- man het water verlaten, waardoor H. P. C. aen numerieke meerderheid heeft. Hiervan weet Van Zadel te profiteeren iO3). De Neptunus-aanval brengt het niet ver, daar de H.P.C.-achterhoede in goeden vorm blijkt. Even voor het einde moet Van Zadel het wa ter verlaten, doch door tactisch verdedigen der H. P. C.'ers :.an Neptunus niet tegenscoren. Het einde breekt aan met een verdiende H. P. C.-overwinning. De stand der ranglijst in deze klasse Is momenteel als volgt: gesp.gew.gel.verl.ont v.-t.gem. H. P. C II 5 3 2 0 8 15—3 1 Nereus II 5 13 15 5—5 1.— H V G. B. II 5 13 15 5—9 1 Neptunus II 5 0 2 3 2 2—10 0.40 VOETBAL. QUICK BOYS—IJ. F. C. (3—2) Dat IJ. F. C. zich in èen steeds grooter wordende populariteit mag verheugen Is een feit want toen een der supporters van Quick Boys te Katwijk een zeer fraalcn wisselbe ker voor zijn club beschikbaar stelde, werd IJ.F.C. uitgenoodigd om hierom te spelen. De eerste wedstrijd om dezen beker heeft nu plaats gehad. Toen om zeven uur de scheidsrechter de elftallen in het veld riep. stelde IJ. F. C zich met twee Invallers op legen een volledig elftal der Quick Boys. Al aanstonds belagen de Rood-Zwarten het doel der tegenstanders, doch het bleek dat de achterhoede der gast- heeren er direct goed in was. vooral hun jeugdige keeper haalde er in deze periode heel wat lastige ballen uit. Toch was het. v d. Lugt. die na een kwartier bij een IJ. F. C- aanval het leder onhoudbaar langs den kee per joeg. Fel kwamen toen de Katwljkers op zetten en daar IJ. F. C. even verslapte, kre gen De Vries c.s. het zwaar te verantwoor den. Het was dan ook niet. hun schuld, dat Quick Boys een 10 achterstand met de rust hadden omgezet in een 31 voorsprong. Toen de tweede helft begon, zette IJ. F. C. een flink offensief in, dat elk oogenblik voor Quick Boys noodlottig dreigde te worden, doch de kleine doelman verrichtte wonderen. Als Smit scherp voorzet en de bal tegen den onderkant van de lat ketst is Van Gelder er vlug bij om den keeper voor den tweeden keer te passeeren. Nog tien minuten zijn te spelen; IJ. F. C. zwoegt hard en is doorloo pend in den aanval. Nog twee keer grabbelt de keeper uit. den uitersten hoek de door Blinkhof en Smit ingeschoten ballen en dan kondigt de scheidsrechter het einde aan. V. S. V. HEEFT EEN TRAINER. De V. S. V.'ers zijn voornemens zich voor het komende rrizoen ernstig voor, to berei den. Zij hebben zich daartoe do médewerking verzekerd van Marshall, den trainer van K.F.C. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. N.V. Palem Beach-Tropical AGENDA. Heden: DINSDAG 12 JULI Groote Kerk: Orgelconcert 8.15 uur. Palace: „Millionair tegen wil en dank". Op het tooneel: The 4 Kobc.s. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ik heb een mensch gedood." Op het tooneel: „Dlodattes". 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Casanova tegen wil en dank". 815 uur. Kunstzaal Reckcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling Mento, Heerenweg. WOENSDAG 13 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Heemstede: Tentoonstelling Mento, Heerenweg. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENSTj P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeijcr en Zn., ZUlweg 34. Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5