NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK Minister Verschuur verdedigt zich. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 14 JULI 1932 IJMUIDEN. Mr. Kan bracht een rapport uit, dat geen nieuws bevatte. Wat hij voorstelde deed de regeering reeds. Geert animositeit tusschen beide autoriteiten. Over de befaamde brief van mr. J. B. Kan aan den burgemeester van Velsen, dat hij zich wegens de passieve houding van mi- uister Verschuur niet langer kan belasten met bemiddelingspogingen in het belang van I uimuiden, heeft het Ned. Oor. Bureau een onderhoud gehad met minister Verschuur. Deze deelde mede, dat, zooals bekend is, onder de bedrijven, die zwaar door de crisis getroffen zijn, zich ook de vissdherij be- I vindit, zoowel de haringvissciherij als de fijne en grove visscherij, waarvan IJmuiden het middelpunt vormt. De oorzaken van de moeilijkheden in het I visscherijbedrij'f zijn voor 'n groot deel van externen aard. Daaronder vallen met name de moeilijkheden, die het buitenland aan den afzet in den weg legt door deviezenrege- lingen (bijv. in Duitsohland) of oomtingen- 1 teeringen, zooals in Frankrijk. I Natuurlijk zijn wij slechts tot beperkte «hoogte in staat, die moeilijkheden te ver minderen nnaar het is bekend, dat de re- geering in dit opzicht volkomen diligent is. Behalve die externe moeilijkheden zijn er échter, speciaal in het visscherijbedrijf te Umuiden, interne moeilijkheden. I Minister "Verschuur. Reeds heeft ten vorige jare minister Ruys de Beerenbrouck een permanente com missie ingesteld de z.g. commisise-Rijkens om de toestanden in het IJmuidenscihe vis scherijbedrijf te onderzoeken. Het eindrap port van die commissie is bijna gereed. Toen nu de moeilijkheden te IJmuiden zich verscherpten, heeft die commissie zich tot den minister gewend met de vraag of het niet wenschelijk zou zijn, dat een per- soon, die van de visscherijtoestanden bij- zonder op de hoogte was als zoodanig noemde de commissie oud-minister Kan zich namens de regeering van de moeilijk heden op de hoogte zou stellen en met alle j belanghebbenden (reeders, arbeiders en han delaren) zou confereeren. Men verwachtte, dat wanneer alle betrokkenen om een en dezelfde tafel zou zitten, er wel een oplossing zou zijn te vinden tot genoegen van alle be- trokken groepen. De minister kon zich met het denkbeeld vereenigen en heeft zich gewend tot den heer Kan, die onmiddellijk bereid was oan deze opdracht uit te voeren. Had de minister nu den heer Kan instructies gegeven, dan zou het onderzoek meer gegaan zijn in de richting van de interne aangelegenheden van bet bedrijf. Thans echter heeft de heer Kan met grooten spoed den minister een rapportje verstrekt waarin voor de regeering echter vrijwel geen nieuwe gezichtspunten werden geopend. De voorstellen van dit rapport kwamen in hoofdzaak op het volgende neer: Naar de meening van den heer Kan zou den de bedragen voor den werkloozensteun thans uitgekeerd, beter zijn te gebruiken om de kosten te vergoeden van de schepen die in zee gaan. Mocht dit voorstel niet worden aanvaard, dan stelde hij voor, dat de regee ring op den afslag een minimum prijs voor de verschillende soorten van visch. zou ga randeeren. Hierbij kan worden aangeteekend, dat deze gedachte van een toeslag, teneinde de kos ten van werkloozensteun te verminderen, in wezen neerkomt op het plan-Dietrich. waar voor, gelijk bekend is, de regeering wegens de daaraan verbonden consequenties niet ge voelt. Overigens waren dergelijke denkbeel den voor de regeering allerminst nieuw en werd daardoor ook geen verbetering gebracht in de interne bedrijfstoestanden. Vervolgens zou de regeering de Fransche regeering moeten bewegen om de con tinge n- teering voor de visch gunstiger te stellen. Op dit punt is de regeering reeds bij voort during werkzaam. Reeds is bereikt, dat het contingent voor de fijne visch is verhoogd ten koste van dat voor de grove visch, maar deze regeling is in de practijk tegengeval len. In de tweede plaats zou de deviezenre- geling met Duitschland moeten worden ver beterd. Ook deze wenk heeft de regeering allerminst noodig. In de derde plaats werd in overweging ge geven, de erfpachtsregeling voor pakhuizen enz. en de retributieregeling in de haven van IJmuiden te veriagen. Dit is een punt dat ressorteert onder het ministerie van Waterstaat, daar in IJmuiden een Staats- vtsschershavenbedrij f gevestigd is en waar omtrent in geen geval op stel en sprong een beslissing zou kunnen wonden genomen. En eindelijk werd de vraag gesteld of de regeering den accijns op Fransche wijn niet zou kunnen verlagen om de Fransche regee ring milder te stemmen ten aanzien van onzen visch-export. Ook dit punt behelst niets nieuws. Er is reeds de aandacht op ge vestigd bij de behandeling van het wets ontwerp tot verhooging van den wijnaccijns. De heer Kan ongeduldig geworden. Mr. J. B. Kan. In het rapport stond dus niets omtrent verbetering van den toestand van het bedrijf zelf. Het bedoelde rapport heeft ongeveer 14 dagen bij den minister gelegen de minister had in dien tijd ook nog eeniige andere din gen te doen waarop de heer Kan onge duldig is geworden en zich gewend heeft tot den heer Brouwer, hoofdinspecteur voor de visscherijen. In tusschen is het duidelijk, dat de regeering aan dit rapport niets had. De regeering is niet alleen te Parijs druk bezig geweest om onze exportbelangen te behartigen, maar zij is thans ook in België doende, waar con- tingenteering van visch dreigt. Men kan zeg gen, dat de regeering zich dag aan dag met deze belangen bezighoudt. Tenslotte ontving de minister op 7 Juli een brief van den heer Kan waarin deze mededeelt dat hij van ver dere bemoeiingen afziet, nu de minister niet op zijn rapport schijnt te willen ingaan. De heer Kan deelde in dezen brief tevens mede, dat hij den burgemeester v&n Velsen van zijn besluit op de hoogte zou stellen, met verzoek belanghebbenden daarvan vertrou welijk in kennis te stellen. De brief van mi nister Kan is dus blijkbaar door indiscretie publiek geworden. De minister beschouwt de uitlating te zijnen opzichte in dien brief dan ook niet als een geste van den heer Kan tegen hem gerioht en heeft dan ook niet de mintse animositeit tegen mr. Kan. Wil de heer Kan niet langer zijn arbeid ten deze voortzetten, dan staat hem zulks volkomen vrij. DE VAKORGANISATIE. J. A. BRANDSTEDER. Na zijn verkiezing als lid van het hoofd bestuur van den Centralen Bond. hield de heer J. A. Brandsteder de volgende maden- speech, die wij ontleenen aan de IJm. Federatie": „Spreker zal niet ingaan op hetgeen heden morgen in verband met zijn candidaatsteJ- ling is gezegd. Eén misverstand moet echter worden op geruimd. Men heeft hetgeen door hem op de eerste door hem bijgewoonde Bonds raadvergadering is gezegd, verward met zijn persoonlijke meening. Er was daar geen reden om een persoonlijke opvatting naar voren te brengen. Spr. achtte het toenmaals zijn plicht om openhartig vast te stellen, dat de IJmuider Federatie als geheel tengevolge van de gebeurtenissen tot de moderne vak beweging was gekomen en niet tengevolge van de langzame groei der gedachte. Wij zijn nu echter twee jaar verder en waar er enkele onder ons het nooddg achten nieuwe lichten te ontsteken, is het nood zakelijk dat ieder onzer met open vizier reke ning en verantwoording aflegt van zijn positie in de beweging. In dat verband, zegt spr., dat het hem groote voldoening heeft gegeven dat in IJmuiden de eenheid tot stand is gekomen. De eenheid in den strijd met als absolute voorwaarde de eenheid van organisatie. Deze overtuiging werd niet in de eerste plaats uit boeken en brochures gewonnen, maar in lange jaren van harde praktijk met dikwijls zeer bittere ervaring. Deze eenheid vergrootte de macht der organisatie in hooge mate. Als voorbeeld verwijst spr. naar de crisis in het visscherij bedrijf van nu 10 jaar geleden. Met geen mogelijkheid waren de toen nog gescheiden organisaties in staat de loon- en arbeidsvoorwaarden op peil te houden. Wanhopig moesten zij het aanzien dat het eene schip na het andere tegen hun advies en op lager loon de haven verliet uit gebrek aan onderling vertrouwen, uit gebrek aan innerlijke kracht der organisatie. De crisis, die thans heersdht, is veel en ?el ernstiger. Nog slechts 30 van de 200 schepen zijn er in de vaart. Alleen reeds 1600 zeelieden zijn daardoor werkloos, nog afgezien van de arbeiders in de nevenbedrij- ven. Een derde van de reederijen bevindt zich nagenoeg in staat van faillissement, maar anders dan in 1923. nog geen titel of jota werd er gewijzigd in de loon- en arbclds voorwaarden. (Applaus). Alleen de havenarbeiders, die voor de helft christelijk en voor de helft bij ons zijn georganiseerd, moesten een veer laten. Spr. wil echter met nadruk vaststellen dat wij aan de uiterste grens van ons kun nen zijn. Deze groote spanning kan niet verder worden opgevoerd zonder de debacle in eigen organisatie te verwekken. De voor naamste taak is thans meer dan ooit het ongeschonden behouden van de innerlijke kracht en de eenheid der organisatie, waar bij ook voor de scherpste middelen niet mag worden teruggedeinsd. In deze geest wil spreker zijn taak in het hoofdbestuur vervullen. Tenslotte wijdt spr. nog enkele woorden van waardeering aan zijn voorganger Hoogerwerf, nu kortgeleden overleden. Hoogerwerf was een prachtfiguur van groote eenvod en energie; de door hem verlaten plaats zal spr. trachten waardig te vervullen. PERSONALIA. Tot lid van de Levensmiddelen raad, tevens lid-voorzitter van de commissie voor visch te Amsterdam, is benoemd de heer F. P. Ver meulen alhier. Deze Levensmiddelenraad, die 1 Septem ber as. zh. werkzaamheden aanvangt, is in het leven geroepen voor het treffen van maatregelen voor een planmatige voedsel voorziening van de hoofdstad. EINDEXAMEN R. H. B. S. Voor het eindexamen der R.H.BB. alhier, afd. A. slaagden de dames M. J. de Geus en W. Niepoort, Velsen, D. Th. Dunnebier en C. Rijkeboer, IJmuiden, A. E. Vis, Santpoort, B. H. Schanikes, Beverwijk en de heer D. J. Gouda en W. Kaan, IJmuiden en R. Hovius Velsen. GESLAAGD. Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) te Haarlem slaagden voor het examen handenarbeid onze plaatsgenomen de dames M .A. Sohol en A. de Waal. EXAMEN MOTORDRIJVER. In aansluiting aan den door ons Woens dag vermelden uitslag van het aan de Vis- scherijschool gehouden examen voor motor drijver aan boord van zeevisschersvaartui- gen kunnen, wij nog mededeelen, dat als Rijksgedelegeerde aanwezig was de heer v. d. Pols. NIEUWE SLUISDEUREN Het leveren van een paar ijzeren deuren voor de Zuidersluis alhier is opgedragen aan de Rotterdamsche Droogdok Mij. te Rotter dam voor f 16.400. ONZE VISCHUITVOER NAAR ENGELAND. In de maand Mei werd uit ons land in En geland 1285 cwts. visch ingevoerd, ter waarde van 3731 p.st-, tegen 2456 cwts, in Mei 1931 ter waarde van 7460 p. st. In de eerste 5 maanden van dit jaar bedroeg de invoer uit ons land 35485 cwts. ter waarde van 86.588 p.st., tegen verleden jaar 53.236 cwts. ter waarde van 152.386 p.st. LAAGSTE INSCHRIJVER Bij de te Amsterdam door den architect J. H. v. d. Veen gehouden aanbesteding na mens het bestuur der Geref. Kweekschool voor het bouwen van een schoolgebouw met 10 lokalen, gymnastieklokaal en rijwielberg plaats aan de Geulstraat, Dintelstraat en Geleenstraat, was laagste inschrijver de heer Jan Stolk, alhier met f 82.845. DE DUITSCHE HARINGVISSCIIERIJ Tot 30 Juni j.l. werden in de Duitsche havens door 6 schepen aangevoerd 4240 kantjes pekelharing, tegen 23860 kantjes door 41 schepen in 1931. VERBODEN TIJD GEVRAAGD. De te Esbjerg gehouden jaarvergadering van de Deensche VÜssoherijvereenigmg heeft het besluit genomen een algemeen vangver- bod voor Noordzeebot te vragen gedurende de maanden Februari en Maart. Daarentegen zal getracht worden te berei ken, dat de toegestane minste maat van de aan de markt gebrachte bot van 8 tot 7 centimeter zal worden teruggebracht. /ISCHAANVOER. Van de trawlvissoherij kwamen gedurende de week van 5 tot en met 11 dezer hier aan den afslag 1 motor- en 20 stoomtrawlers; 55 motorloggers; 6 Belgische- en 5 Deensche motorkotters; 195 motorkusfevissohers en 3 open booten welke tesamen een hoeveelheid van 365.000 kilogram trawlvisch ter waarde van 95.624 aanvoerden. Hieronder waren 1 motor- en 2 stoomtrawlers, welke hadden gevischt aan de Westkust van Engeland. Beug of haringschepen liepen deze week niet bin nen. De 79 van elders aangevoerde consig- natiezendingen brachten tesamen 2.241 op, zoodat de totaal omzet deze week 97.865 bedroeg tegen 126.308 in de vorige week. DEENSCHE VIS S CHERUB ANK OPGERICHT. In Denemarken is opgericht onder den naam „Kongeriget Danmarks Fiskeribank", een instituut, dat zich ten doel stelt, de Deensche visscherij door het verleenen van credieten, alsmede door het bevorderen van het verwerken van visoh en van den afzet daarvan te steunen. De door de bank verstrekte leeningen wor den niet in contanten beschikbaar gesteld, doch door uitgifte van hypotheek-pandbrie ven in den vorm van cassa-obligaties, die de bank tot een bedrag van de beschikbaar ge stelde leeningen uitgeeft. Ze staan op naam van den houder, worden vrij van belasting uitgegeven en kunnen ook vrj van belasting worden overgeschreven. De looptijd mag niet langer zijn dan 18 jaar. De rente is voor- Loopig vastgesteld op 5 pet. De Deensche staat is garant voor de ren tebetaling en voor de aflossing. Het bedrag van de door de bank in omloop gebrachte obligaties mag nooit hooger zijn dan het be drag van de uitgeschreven schuldbekente nissen tot een maximum van 20 mill. Kr. De voorwaarden, waarop de bank leenin gen verstrekt zijn als volgt: Lee'ningen op scheepsverband worden slechts op die vaartuigen verstrekt, die in bezit zijn van een wettelijk certificaat, recht gevende op de uitoefening der zoutevisch- visscherij. Leeningen worden slechts tegen een gere gistreerd scheepspandrecht. beneden 2.3 van de taxatie van het visschersvaartuig met mo tor en andere toebehooren verstrekt. De verstrekte leeningen moeten in hoog stens 15 jaar afgelost zijn. De bank verstrekt ook leeningen aan cre- dietwaardige personen en firma's tegen ze kerheidstelling. onderpand, borg enz. Indien de onderneming in drie opeen volgende jaren met verlies werkt, heeft de Deensche Kamer er over te beslissen, of en onder welke voorwaarden de credietverlee- ning zal worden voortgezet. OOK IETS VOOR HET STAATS- VISSCHERSHAVENBEDRIJF? CUXHAVENER KOOKBOEK VOOR ZEEVISCH De Fischmarkt Cuxhaven. een rijksinstel ling, geëxploiteerd door een N.V. heeft on langs onder den titel „Cuxhavener zeevisch- kookboek Hedendaagsche zeeviseh-gerech- ten" een nieuw kookboek uitgegeven. Het voorwoord luidt als volgt: „Dit zeevisch-kookboek ontstond in een tijd, waarin de nadenkende huisvrouw door den economisch en nood meer dan ooit ge noodzaakt is, bij het inkoopen van de levens middelen, noodig voor haar gezin rekening te houden met prijs en voedingswaarde." Het kookboek is samengesteld door de leidster van de Cuxhavener zeevisch-kook- cursussen Hedwig Rosenhaupt, leerares in de huishoudkunde. Is dit ook niet iets voor ons Staatsvis- schershavenbedrijf? ERTSAANVOER. Het Zweedsche stoomschip „Gellivare" is van Oxelösund bij de Hoogovens aangeko men met een volle lading ijzererts. IJZERVERSCHEPING. Het van Amsterdam komend Zweedsoh stoomschip Pa tri a heeft bij de Hoogovens 100 ton ijzer bijgeladen met bestemming naar Zweden, EENIGE CIJFERS UIT HET DUITSCHE VISSCHERIJBEDRIJF. Het „Statistische Reichamt" publiceert voor de eerste keer een interessant overzicht over de Duitsche visscherij-industrie. De ge gevens strekken zich uit. over de bedrijf s- jaren April 1929 tot Maart 1930 en April 1930 tot Maart 1931. De visscherij industrie verschafte in deze jaren werk aan gemiddeld 10500 arbeiders en bedienden in ca. 460 rookerijen, bakke rijen, kookerfjen en marineer-inrichtingen. Begin October 1930 waren ongeveer 13360 personen werkzaam in 471 bedrijven, in Maart 1931 waren aanwezig 3470 rookerij en 1270 bakker-ovens in bedrijf. Aan ar beidsloon en salarissen werd in beide jaren gemiddeld ca. 17.3 mill. RM. uitbetaald. Het meest werd verwerkt versche visch, slechts in geringe mate licht-geconserveerde visch. Bijna 90 pCt. bestond uit haring, sprot enz., terwijl ook een naar verhouding kleine hoeveelheid garnalen en andere schaaldieren werden verwerkt. De waarde der verwerkte 200 mill. K.G. visch bedroeg in 1930 ca. 60 mill. R.M. Daarbij kwam nog aan ingrediënten (azijn, olie, vet, uien, augurken, zout, kruiderijen) 8 1/2 mill. RM., terwijl bovendien nog werd uitgegeven voor doozen, glazen, vaten, kisten, enz. een be drag van 14 1 2 mill. RM. De totale uitgaven voor het ruwe product, de ingrediënten en verpakking bedroegen derhalve ca. 83 mill. RM., of totaal met arbeidsloon rond 100 mill. RM. De waarde van het „afgewerkte" product bedroeg rond 125 mill. RM., waarvan 57 mill, voor gerookte visch, 65 mill, voor gemarineerde, gekookte, gebakken en inge- ledge visch, 2.8 mill, voor conserven. Uit de cijfers blijkt voorts, dat van de ca. 300 mill. K.G. in het Noord- en Oostzee gebied gevangen visch ongeveer 2/3 ver werkt wordt tot conserven enz. De voornaamste zetel van de visch-con- servenindustrie is natuurlijk het gebied van de monden van Elbe en Weser. Hamburg, Altona, Hamburg, Wilhelmsburg en Cux- haven nemen 44 pCt-, hun rekening, Weser- münde, Bremer en Bremerhaven totaal 9 pCt.. Lübeck neemt met 12 pCt. aan de productie deel, Oostpruisen met nauwelijks 1 pCt. In het binnenland staat Berlijn met 6 pCt. bovenaan. Rijnland-Westfalen met 4 pCt. van de totale productie. Hoogovens Fransch s.s. Borée Caen Ijzererts. Hoogovens Zweedsch s.s. Gellware, Oxelösund Ijzererts. Hoogovens Zweedsch s.s. Patria, Amsterdam Laden VLOTGEBRACHT. Het Duitsche stoomschip Halle, waarover reeds eerder gemeld werd, is vlotgebraclit en onder begeleiding van een bergimgsvaai-tuig te Perim binnengekomen. De lading bleek onbeschadigd, doch het schip zelf tamelijk ernstig beschadigd te zijn. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 1,25—1.—. Griet per 50 K.G. f 45—15. Tongen per KG. f 20.95. Groote schol per 50 K G. f 40. Middelschol per 50 K.G. f 31—22. Zetschol per 50 K.G. f 2619.. Kleine schol per 50 K.G, f 24-3,— Bot per 50 K.G. f 8.—. Vleet per stuk f 1. Pieterman en poon per 50 K.G. f 213.60. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2717. Kleine middeischelvisch per 50 K.G. 1714 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13,502,80. Kabeljauw per 125 K.G. f 60—52. Gullen per 50 K.G. f 14.50—4 40. Leng per stuk f 0.60, Heilbot per K G. f 1,30. Wijting per 50 K.G. f 2.— Koolvisch per stuk f 0.30. Makreel per 50 K.G. f 7. BESOMMINGEN. Vios I f 1000, Geziena f 1000, Maria f 1900, IJszee f 2800. Kotters: O 325 f 530, E 100 f 870, Loggers: Sch 468 f 470. Sch 32 f 530, KW 68 f 450, KW 36 f 540, KW 23 f 530. WEER UIT DE VAART. De stoomtrawlers Knikker Urn. 4 en Roode Zee Um. 41 worden wegens de slechte uit komsten uit de vaart genomen. GESLAAGD. Voor de in Juni gehouden L. I. T. E. H.- en Mercurius-examens in Fransche handelscor respondentie slaagde onze plaatsgenoot de heer Jac. de Kan. JUBILEUM. Heden herdenkt de heer C. Oldenburg, stuurman op een der sleepbooten van Bureau Wijsmuller, den dag waarop hij 121/2 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad Aangekomen. 13 Juli. EasngwoLd ss. Goole Greta ms. Pernau Gellivare ss. Oxelösund Energie s.s. Hernösand. Astarte ss. Bremen. Rijnland s.s. Rotterdam 14 Juli Rosten s.. Southampton 13 Juli. Vertrokken. Patria s.s. Rotterdam Rhein ss. Hamburg Viktsen ss. Rotterdam Euterpe s.s. Kopenhagen Achilles sa. Rotterdam Tri to sa. Rotterdam Martiha Halm sa. Rotterdam Merope 'sa. Hamburg 14 Juli Bona sa. Middlesbro Borée sa. New Castle. VELSEN EMMABLOEM COLLECTE. De Emmabloem-collecte, die vorige jaren geregeld in April gehouden werden ten bate van de Vereen, tot bestrijding der Tubercu lose in de gemeente Velsen. is met het oog op de heerschende crisis uitgesteld, en zal nu gehouden worden op Woensdag 17 Augustus. PERSONALIA. De heer Van Geel, leeraar in de lichame lijke opvoeding aan de openbare scholen, is in gelijke betrekking benoemd te Krom menie. SANTPOORT JUBILEUM ZUSTER TULP Voor hen, die er prijs op stellen. Zuster Tulp op haar julbileumsdag persoonlijk te feliciteeren, bestaat daartoe hedenavond van 6—7.30 uur gelegenheid in „De Weyman". BEVERWIJK DOODELIJK ONGEVAL. Woensdagmiddag is op den Alkmaarschen Straatweg een zeer ernstig verkeersongeval gebeurd. De heer K. Visser, van beroep tuinder en wonende in de Maerten van Heemskerkstraat in de gemeente Heems kerk, geraakte onder een pas-see rende Duit sche personenauto. Het slachtoffer bleef ernstig gewond op den weg liggen. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig, die hem per ziekenauto naar het Roode Kruis Zieken huis deed overbrengen. In den afgeloopen nacht is de heer Visser aan de bekomen ver wondingen overleden. WINKEMERSVEREENIGING „PLAN WEST". Woensdagavond hield de Wlnkeliersver- eeniging „Plan West" in het gebouw der K.S.A. een vergadering, welke toegankelijk was voor de ouders der kinderen, dl: op ult- noodiging van de vereeniging zullen 'deel nemen aan een boottocht. Nadat de heer W. Akse had uiteengezet, wat ..Plan West'; langzamerhand voor het publiek was gaan beteekenen, werden door den secretaris den heer E. Rookhuizen, uitvoerige mededeel in- gen gedaan over de regeling van den tocht. Op 9 Augustus as. zal met de kinderen een boottocht worden gemaakt naar Muiden en Muiderberg, waar verschillende bezienswaar- digVdcn zuilen worden bezocht. Spreker deelde o.a. mede, dat het in de bedoeling ligt om des morgens voor het vertrek een rondgang met muziek door de gemeente te maken, waarbij alle deelnemenden zich zul len. aansluiten. Tenslotte vertelde hij, dat de vereeniging, teneinde op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, de meest uitgebreide veiligheidsmaatrrgelen had genomen, zoodat de ouders in volle gerustheid hun kinderen aan de leiding kunnen toevertrouwen. Nadat enkele bezoekers gebruik hadden gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd deze geanimeerde verga dering met een dankwoord besloten. DE STEUNREGELING. Naar wfj vernemen zal de nieuwe door B. en W. ontworpen regeling voor de ultkeering van steungelden aan werkloozen, waarvan de behandeling door den gemeenteraad reeds tweemaal werd uitgesteld, vooriooplg niet opnieuw aan de orde komen. Het gemeente bestuur wensoht namelijk af te wachten, welke beslissing de regeering zal nemen op het verzoek van het gemeentebestuur om een rijksbijdrage te ontvangen in de kosten van ondersteuning aan werkloozen. R.K. VOLKSBOND Op Vrijdag 15 Juli zal in het K. S. A.-ge bouw een vergadering worden gehouden van de besturen der afdeelingen Beverwijk. Heemskerk, Velsen en Wijk aan Zee van den Ned. R. K. Volksbond, waarin het ontwikke lingswerk voor de leden in den as- winter ter sprake zal komen. De bijeenkomst wordt ge houden onder leiding van het Centraal be stuur van den Ned. R.-K, Volksbond.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11