Het Mysterie der Eeuwige Jeugd EEN VOETBALHUWELIJK. - Dc bekende Ajaxspelcr J. Mar tens is Woensdag te Amsterdam in het huwelijk getreden met Mej. Jansen. Het bruidspaar. EEN WELKOM APPARAAT OP WARME DAGEN. Dejapansche waaierfabrieken genieten internationale ver maardheid. In bonte mengeling en typische kleurschakeering worden er jaarlijks duizenden gemaakt. DE BEKENDE NEDERLANDSCHE FILMSTER LIF.N DEYERS. die op het oogenblik voor vacantic in ons land vertoeft, bracht Woensdag een bezoek aan dc koloniale tentoonstelling FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 26> BgenüJJc dacht hij de laatste dagen wel een beetje vaak aan dergelijke problemen; veel te vaak. Eens betrapte hij zich zelfs op die gedachte: ..hoe heerlijk zon de liefde van deae vrouw zijn, ais ik haar niet wantrouwde!'' Hij was zeer ontevreden over zich zelf. Zijn kalm overleg, zijn nuchtere vastberadenheid, alles was gestoord door de gedachte aan. Inez. „Ik ben gek, gek Het was in de woonkamer. Mary was uit gegaan. Inez hield zijn handen tusschen haar bevende vingers en stamelde: „O, Klaus, wat ben ik gelukkig dat je weer hier bent". Haar blikken gleden langs zijn gezicht. Klaus zonder jou kan ik niet leven. Dagen en dagen lang heb ik rondgeloopen als een koortslijdster. Klaus, Klaus; je mag niet meer weggaan". Haar liefde brak zich baan als een_ on stuimige bergstroom. Als een zwakke, kleine bajadere rekte ze zich op de teenen en kuste hem. Zenuwachtig streek ze over de mouw van zijn jas. Klaus sprak geen woord; waar om sprak hij niet? ..Dat is niet meer uit te houden", bruiste het door Klaus Sander's brein. ..Hoe kan de biecht van een dergelijke Kerfde kalm aanhooren, zonder een onmensoh te zijn?" Langzaam smolt een meterdek pantser van ijs. Hij streelde heur donkere haren. Hoe imooi was ze; hoe ontroerend schoon in haar heerlijke liefde! „Lieveling", zei hij en voor de eerste maal zei hij het oprecht. ,.Ze kan niet slecht zijn", dacht hij. „Wie als gevierde schoonheid een armen ziekenverpleger bemint, zonder eenige bijbedoeling, alleen om hem zelf, neen dde kan niet slecht zijn. Ze moet me alles ver tellen, alles, en ik zal haar vergiffenis schen ken. ..Ik zal haar aan haar machtige liefde oprichten ,-Hoe gaat het je moeder, Klaus? Ik houd van haar, zander haar ooit gezien '-e heb ben. Vertel me van haar". Klaus Sander bracht zijn hand aan den hals: hij had het gevoel, alsof hij zou stikken Wa tspeelde hij toch een erbarmelijke come- dle. Wat moest hij doen? Een nieuwe leugen bedenken? Hij keek haar aan en zag cien zalmrooden oorhanger. Gelukkig, hij had den overgang gevonden. Hij wees naar het collier en vroeg: „Heb je dat sieraad reeds lang?" Ze scheen zijn ontwijkend gezegde niet op te merken. „Neen, antwoordde ze. Eerst eenige weken. Ik kreeg het van professor Angel. Vind je het mooi?" „Van Angel?" Een oogenblik was hij ver bijsterd doch herstelde zich epoedig. De zaak werd nu nog gekker dan ooit te voren. Van Angel! Deze twee woorden wierpen zijn geheele theorie in duigen. Nieuwe raadsels, nieuwe moeilijkheden doken voor hem op. Hij keek Inez doordringend aan. Geen spoor van arglist was in haar oogen.. slechts liefde, teedere liefde. „Waarom zou ze me ook bedriegen?" vroeg Klaus zich af, .daar ik, volgens haar meening. met de heele zaak niets te maken kan hebben!" Hij ge loofde haar. Hij vroeg verder: „Van Angel? Hoezoo .Dat is een heel eigenaartöge geschiedenis. Klaus. Zooals je weet., heeft Angel mijn zusje van een wissen dood gered. Je kunt dus begrijpen, dat onze dankbaarheid geen grenzen kent. Met geld kan men dat niet bewijzen. En evenmin met een gewoon ge schenk. Het toeval kwam mij te hulp. Dr. Lux, Mary's verloofde, vertelde ons onder geheimhouding, dat de professor een reis naar Europa, naar Lugano, moest maken, om daar een patiënt te bezoeken. Kort besloten bood ik den ouden heer aan. hem te begeleiden, in de overtuiging, dat hij gedurende de lange reis gaarne een jonge kracht bij zich zou hebben. Nietwaar, Klaus, er zijn honderden gelegenheden om een half verlamden grijs aard op reis een dienst te bewijzen. Angel accepteerde mijn aanbod. Hij merkte zelfs glimlachend op: „Ik vind het bijzonder aar dig van u. Een dame ais u ban ik juist goed gebruiken. Doch ik stel één voorwaarde: U moogt met niemand over mijn reis spreker- Zoomin hier, onderweg als in Europa. Ik reis n.l. incognito. Om twee redenen. Ten eerste wil ik niet worden lastig gevallen en ten tweede, om mijn veiligheid niet dn gevaar te brengen. Ik heb ni. onder mijn collega's veel vijanden, die niets liever willen, dan mij uit den weg te ruimen. 11s treurig, maar waar. Nu weet u waar het op staat. Wiit n nu nog altijd met mij meegaan? Ik zei ja, en onderweg gaf Angel mij dit collier cadeau. Zijn overleden vrouw droeg het vroeger. Zoo kwam ik aam het sieraad. Klaus". Ze draaide den steen om en Klaus las op de keerzijde: QUITO. 12J2.12. Hij was per plex. Na een kort zwijgen vroeg hij: „Hoe komt het, dat een man als de profes sor vijanden heeft? Wat klinkt dat vreemd!" „En toch is het zoo. Klaus", antwoordde Inez. „Ik heb me er onderweg zelf van kun nen overtuigen. Het was te Lugano. Daar probeerde zich een heer in mijn vertrouwen te dringen, die zich se nor Pereira noemde en me 'Verschillende dengen betreffende pro fessor Angel vroeg. Ik heb dien spion na tuurlijk met een kluitje in 't riet gestuurd. Gelukkig was Angel al lang in Genua en op een Italiaansch schip, toen de geschiedenis voorviel. Angel stuurde mij namelijk een telegram dat de zaak in orde was en ik naar huis kon gaan". „Waarom ben je niet in zijn geselschap teruggereisd, Inez?" informeerde Klaus. „Waarom? Angel wilde niet, dat ik mijn contract met de directie van het Kurhaus zou verbreken. Je moet n-1 weten, dat ik nog een kort engagement had genomen en wel op aanbeveling van den professor". ..Zoo, zoo", meende Sander onwillekeurig. Hij was verbijsterd. Als bij tooverslag was de sicuatie nu veranderd en kwam In^z in een geheel ander licht te staan. In een licht van de zuiverste ohschxrW. „Waarom denk je, dat die Pereira een spion was. Inez?" „Omdat hij zoo opvallend informeerde, of ik iemand kende, die dezelfde manchet- knoopen droeg als de steen van mijn col lier. En dat was inderdaad het geval bij Angel". „Hm, het klinkt romantisch. En wat zei de professor wel, toen je hem het voorval vertelde?" Jtk heb den professor sinds mijn terug keer niet meer gesproken, Klaus. Hij stuurde mij van de kliniek uit bloemen en ik dankte schriftelijk. Wel heb ik het Dr. Lux ver teld en deze antwoordde, dat ik zeer ver standig had gedaan. Die Peretra was vast en zeker een speurhond". Klaus haaide diep, diep adem. Een blik op Inez gelaat zei hem, dat ze de waarheid had gesproken. Ze had dus niets uit te staan met de misdaad, waarvan Peter het sÊacht- offer was. Onschuldig was ze en hij, hij had haar weken lang vervolgd, beloerd, in ge dachten bezoedeld. Een diep berouw maakte zich van hem meester en hij was bereid, alles weer goed te maken. Op die woo». cSe hfj sedert naar biecht zoo onsritsprekeS^k liefhad, rustte geen enkele smet. Hij trok haar naar zich toe en kuste haar rooden mond. „Nietwaar, Klaus", vroeg ze, ,je hebt me toch lief?" „Ja. Inez", antwoordde hij eenvoudig, doch zijn stem trilde van geluk. „Ik heb je lief mijn 'kleine Inez, meer lief dan ik het zeg gen kan". Een oogenblik kwam de gedachte bij hem op: ,,Zeg haar alles. Maak schoon schip". Doch dit eerste uur van echte, waarachtige liefde, mocht niet door zulke onthullingen gestoord worden. Later, later. „Hier ben ik weer. dokter. „Uitstekend, Bender. Er is veel werk voot Je". Lux wendde zich tot den professor, die met den linkerhand eenige papieren onder- tee kende. .Professor, de nieuwe verpleger. Bender. Ss weer terug van zijn vacar.tic. Zijn moeder was ziek. Hebt u hem niets te zeggen?" ..Niets", echode Tommy Angel, zonder van zijn werk op te zien. Klaus wierp een blik op zijn manchet ten, doch deze waren juist zoo gedraaid, dat hij de knoopen niet kon zien. Nadat Lux hem een en ander over den dienst had medege deeld, verliet hij de spreekkamer- Beneden ontmoette hij den tuinman, die reeds een Jaar in dienst was. „Goeden dag. Huiler. Luister eens: is de prof. in Juni of Juli op reis geweest. Men beweert, dat hij in Europa was. „Dan heeft men Je wat op de mouw ge speld. Bender. Ik kan me niet herinneren, dat de prof dit jaar éénmaal de kliniek heeft veriaten". (Wordt vervolgd). EEN REIZEND SCHOEN MAKER. In Z.W. Fries land is een schoenmaker, die de verschillende verafgelegen woningen afreist om dc schoe nen te reparceren. Een aardig tafreeltjc. VACANTIE-KINDERFEEST. Woensdagmorgen zijn van Rotterdam 1243 kinderen ver trokken naar Hoek van Hol land; voor zooveel hongerige magen moest ook een groote partij proviand meegevoerd worden. Het vertrek aan het D. P. Station te Rotterdam. KAMPEEREN. Het is vacantie en bosch of strand trekt den stadsmensch aan. Hij gaat naar buiten en wanneer hij er de voorkeur aan geeft, gaat hij kampeeren. Het is een vermaak op zich zelf reeds. PERSONEEL VAN LONDENSCHE HOTELS hield dezer dagen een estafette-loop, die in „volledig tenue" werd uitgevoerd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9