BUITENLAND. Het gentlemen's agreement. De staking in België. ENGELAND EN DE GOUDEN STANDAARD. haarlem's dagblad vrijdag 15 JULI 1932 TWEEDE BLAD De tekst gepubliceerd. Het voorxiet slechts in een eventualiteit. Als geen regeling der schulden bereikt kan worden, zal het accoord met Duitschland niet worden geratificeerd. Engeland en Frankrijk zullen dan den ont- stanen toestand moeten onderzoeken. het belangrijkste nieuws. Het Fransche ministerie van Buitenland- sche Zaken publiceerde Donderdagmiddag den tekst van het gentlemen's-agreement, dat in Lausanne is gesloten tusschen Frank rijk, Engeland, België en Italië. Deze tekst luidt als volgt: „Het verdrag van Lausanne wordt eerst van kracht na de in dit verdrag vermelde ratificatie. Wat den crediteurstaten aangaat, in wier naam dit document geparapheerd is, zal de ratificatie niet eerder plaats vinden dan wanneer tusschen hen en hun eigen schuldeischers een bevredigende oplossing zal zijn bereikt. Zij hebben alle vrijheid hun houding voor hun parlementen uiteen te zetten. In den tekst van het verdrag zal daarentegen niet naar deze overeenkomst worden verwezen. Wanneer in de toekomst een bevredigende regeling van hun eigen schulden zal zijn be reikt, zullen de onder tee kenende crediteur staten overgaan tot ratificatie, waarmede dan het accoord met Duitschland rechts kracht zal verkrijgen". „Ingeval een regeling der schulden niet be reikt kan worden, zal het accoord met Duitschland niet worden geratificeerd. Daar door zou een nieuwe toestand ontstaan en de belanghebbende regeeringen zullen er over beraadslagen, wat dan moet geschieden. In dit geval zal de rechtstoestand van alle be trokken mogendheden weer dezelfde worden als vóór het moratorium van Hoover. De rij'ksregeering zal van deze overeenkomst in kennis worden gesteld." Het gentlemen's agreement is begeleid door een schrijven van den Engelschen mi nister van Financiën Chamberlain aan den Franschen minister van Financiën Germain Martin, dat als volgt luidt: „De regeering van het Vereenigd Konink rijk zou zich gelukkig geacht hebben wanneer het mogelijk geweest zou zijn de Fransche oorlogsschulden te annuleeren in een to taal "plan van algemeene annuleering van oorlogsschulden en herstelvorderingen." „Onder de gegeven omstandigheden be treurt zij, geenerlei definitieve maatregelen te kunnen nemen, welke het verdrag betref fende de Fransch-Britsehe oorlogsschulden zouden kunnen veranderen. Toch gaat zij ermede accoord, dat in de overeenkomst van 6 Juni bedoelde onderbreking, volgens de be palingen van de onderbreking der oorlogs schuld-betalingen en de bepalingen van bij lage I van de Haagsche overeenkomst van 31 Augustus 1929. wordt toegepast op de verval lende annuïteiten tot aan het van kracht worden van de overeenkomst van Lausanne of totdat besloten wordt deze laatste overeen komst niet te ratificeeren. In geval de over eenkomst van Lausanne niet wordt gerati ficeerd, zal de rechtspositie van aller betref fende regeeringen tot elkander weer dezelfde zijn, welke bestond' volgens de bepalingen van de Haagsche overeenkomst van 20 Ja nuari 1930 en van de War Debt Funding- overeenkomst". „In dit geval zouden de Britsche en Fran sche regeering gemeenschappelijk den dan ontstanen, feitelijken toestand moeten on derzoeken". Nauwelijks te Genève teruggekeerd, heeft de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, sir John Simon, heden in een pers conferentie een verklaring afgelegd over het gentlemen's agreement van Lausanne eener- zijds en de Fransch-Britscbe consultatieve overeenkomst anderzijds. Simon legde er den nadruk op, dat de Fransch-Britsche overeen komst zich uitsluitend tot Europeesche pro blemen beperkt en in het geheel niet op bu i ten -Eu ropeesohe problemen, speciaal niet op de schuldenkwestie tegenover Amerika betrekking heeft. De gedachte dat de over eenkomst een frontvorming tegen Amerika is, moet absoluut van de hand worden ge wezen. Zij is tegen geen derden staat ge richt, zij is alleen een uitnoodiginig aan de Europeesche volken om in de toekomst open hartigheid in plaats van geheimhouding bij hun wederzijdsohe betrekkingen te betrach ten. Het gentlemen's agreement tusschen de schuldeischers van Duitschland, aldus Simon heeft met de Fransch-Britsche overeenkomst niet in het minst iets te maken. Het gentle men's agreement is een heel gewone afspraak zooals ook in het particuliere leven tusschen crediteuren gebruikelijk is. Sir John Simon verklaarde ten slotte, dat te Lausanne geener lei afzonderlijke geheime besprekingen zijn gehouden. Het zou goed zijn om bij toe komstige moeilijkheden in Europa de metho de van Lausanne, welke zulke goede resul taten heeft opgeleverd, te gebruiken, in plaats van in het geheim te werken, waf derden schaden kan. België. Incidenten in de Kamer. Donderdagmiddag hebben zich, zoo ver- neemt de Tel. uit Brussel, in de Belgische Kamer ernstige incidenten voorgedaan. De Kamer moest een beslissing nemen over de vraag, of men al dan niet een voorstel van Fronters in behandeling zou nemen. Dit voor stel eischte opneming in de grondwet van het federalistisch beginsel, d. w, z. van de schei ding tusschen het Vlaamsche en Waalsche deel. Toen de minister van Binnenlandsche Zaken, Carton, opstond om als eerste het woord te voeren, eischte de Frontersgroep, dat Vos eerst zou spreken, maar de voorzit ter merkte op, dat het reglement van orde den minister het recht geeft eerst het woord te voeren. De Fronters begonnen te schreeu wen: „Wij willen niet, dat een vijand dei- Vlamingen vóór ons spreekt." De voorzitter schorste de zitting van een kwartier. Na de hervatting begon hei- lawaai opnieuw, waar bij het Kamerlid De Backer zich onder scheidde. De president verklaarde, dat De Backer on grond van het reglemen. van orde voor acht zittingen was uitgesloten, hetgeen door de Kamer werd goedgekeurd. De Backer weigerde de zaal te verlaten, waarop de voor zitter de zitting opnieuw schorste. Tijdens deze 't-usschenpoos verliet De Backer het Pa lais de la Nation. Uit solidariteit verlieten de andere Fronters eveneens de Kamer. In alle rust kon de minister toen de in behandeling neming van het voorstel bestrijden. De debat ten werden daarna tot Dinsdag verdaagd. Uruguay Argentinië, Terugroeping van Sovjet- ambtenaren geëischt. TSJANH3JRENIG, 14 Juli (V.DDe Mandsjoerijsche regeering heeft besloten, aan den Russischen consul-gen er aail in Charbïn mede te deelen, dat de aanwezig heid van ingenieur Rudy op de post van leider van de Ohineesche Oosterspoorweg de Mandsjoerijscihe regeering weigens zijn on vriendelijke houding jegens den staat onge- wenscht lijkt. Zij staat op het standpunt dat de Sovjet-ambtenaren, die leidende posities bij de Ohineesche Oosterspoorweg bekleeden de Mandsjoerijsche regeering moeten erken nen en het werk van de Mandsjoerijsche autoriteiten niet mogen bemoeilijken. Om deze reden staat zij op de terugroeping van Ingenieur Rudy en van 20 andere Sovjet- ambtenaren. CONFLICT URUGUAY—ARGENTINIë Betrekkingen verbroken, MONTEVIDEO, 14 Juli (Reuter) Tenge volge van een incident, dat ziioh heeft voor gedaan tijdens het bezoek van de kruiser Uruguay' bij gelegenheid van het Argen- tijnsdhe Nationale feest, voelt Uruguay zich beleedigd en heeft het de betrekkingen tus schen Uruguay en Argentinië verbroken. Argentinië heeft de Bribsohe regeer ing verzocht, haar belangen in Uruguay te be hartigen. V. D. meldt: Over het verbreken der diplo matieke betrekkingen tusschen Argentinië en Uruguay heeft volgens een bericht uit Montevideo de minister van buitenlandsche zaken Blanco verklaard, dat het verbreken der betrekkingen veroorzaakt is door de hou ding van Argentinië naar aanleiding van het bezoek van den „Uruguay" te Buenos-Aires. De uit Argentinië verbannen generaal Tronzo had zich aan boord van dezen kruiser bege ven, toen deze ter viering van den Argen- tijnschen onafhankelijkheidsdag op 9 Juli van Montevideo naar Buenos Aires was ver trokken. Ofschoon Tronzo verzekerd had dat hij alleen maar een bezoek aan Argentinië wilde brengen hadden de Argentijnsche zee- strijdkrachten zijn aanwezigheid als aanlei ding genomen om den kruiser Uruguay scherp te bewaken en na de plechtigheden terug te geleiden tot in de wateren van Uruguay. Amerika. President Hoover niet ongerust. President Hoover maakt zich niet bezorgd over het Engelsch-Fransch accoord. krach tens hetwelk Frankrijk en Groot-Brittannië op handelsgebied geen ongunstig onder scheid jegens elkander zullen maken, en zich zullen aaneensluiten in een politiek van openlijke diplomatie. Het eerste bericht om trent het accoord werd door eenige senatoren uitgelegd als een diplomatieke tegenslag voor de V. S., maar zij werden kalmer toen zij gehoord hadden wat de opvatting van Hoover in dezen was. Naar verluidt hoopt Hoover, dat het ac coord in overeenstemming zal blijken met den wensch der V. S., dat Europa orde op zijn zaken stelt voor het zich tot Amerika wendt ten einde een verlaging van zijn oorlogsschul den te verkrijgen. Genève. De economische wereld conferentie. Heden komt te Genève de Volkenbondsraad bijeen ten einde tot bijeenroeping van een economische en valutawereldconferentie te besluiten. Het voorstel tot bijeenroeping gaat van de conferentie van Lausanne uit en zal in de heden te houden zitting door den ver tegenwoordiger van Groot-Brittannië vermoedelijk door sir John Simon zelf worden gemotiveerd. Waarschijnlijk zal de Raad een organisa INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- tie-commissie benoemen, die de technische voorbereiding der conferentie tot taak heeft. De commissie zal bestaan uit de vertegen woordigers in den Raad van die landen, van wie de uitnoodiging voor de conferentie is uitgegaan, benevens uit die leden van den Raad, bij wie in den Raad het uitbrengen van rapporten over economische en finan- cieele aangelegenheden berust. Daar het in de bedoeling ligt, aan de com missie uitdrukkelijk het recht van oppositie en amendement toe te kennen, bestaat voor de Vereenigde Staten de mogelijkheid, zich wanneer zij aan de conferentie wenschen deel te nemen, reeds thans in de commissie te doen vertegenwoordigen. Waar de confe rentie zal worden gehouden, is nog niet be kend. Zoowel Londen als Genève worden genoemd. Italië en België hebben hun instemming betuigd met het Fransch-Britsch vertrou wens-accoord. Nog niet officieel geëindigd. De metaalbewerkers staken nu. Naar de Tel. uit Brussel verneemt, hebben de Belgische mijnwerkers Donderdag een buitengewone vergadering gehouden, waarin werd geconstateerd, dat de stakingsoogmer ken waren bereikt. De datum van hervatting van den arbeid, zou heden, Vrijdag, worden vastgesteld in een gemeenschappelijke ver gadering van de commissie der vakvereni gingen en den algemeenen raad van de so cialistische partij- De motie, waarbij besloten werd de beslis sing over de opheffing van de staking over te laten aan den landelijken raad en de na tionale commissie der socialistische vakbon den, werd niet met algemeene instemming begroet. Zelfs verlieten de afgevaardigden van het Centrumgebied eenigszins misnoegd de vergadering; hun verlangen, dat een mi nimumloon zou worden verlangd, waarmede zelfr loonsverhoogingen gemoeid zouden zijn, werd immers niet overgenomen, al besloot men met algemeene stemmen een motie aan te nemen, waarin wordt verlangd, dat bij de vaststelling der loonen geen rekening meer wordt gehouden met den steenkoolprijs. Te vens zal den minister van Nijverheid en Ar beid worden gevraagd om een nauwkeurige verklaring aangaande de toepassing van de politiek van bevrediging der arbeidersver langens. Het bericht-, dat de staking Donderdag middag zou worden geëindigd, blijkt dus wel wat voorbarig te zijn geweest. Behalve ver schillende andere kwesties, die moeten wor den afgedaan alvorens de staking kan wor den opgeheven, zijn nieuwe moeilijkheden gerezen. De mijnwerkersstaking is namelijk ook naar de metaalindustrie overgeslagen. Te Gent werd Donderdag door de metaalar beiders de arbeid neergelegd, evenals naibij Brussel in de metaalfabriek te Ruysbroek en Buysinghen. Zij hebben de eischen der mijn werkers overgenomen en zich verzet tegen de verlaging der loonen en verlangden invoering van een stelsel van rouleering. waardoor aan alle arbeiders werk zal worden gegeven. Doc< de gemengde commissie in deze indus trie zijn onlangs twee verlagingen aanvaard, waarvan de eerste van 2 1/2 pet. as. Maan dag zou ingaan en de tweede tot een zelfde hoogte 15 September van kracht worden zou. Nu de metaalarbeiders deze verlagingen van de hand wijzen, zal de gemengde commissie misschien opnieuw worden uitgenoodigd een onderzoek in te stellen. Wordt niet spoedig een gunstige oplossing gevonden, dan zal het geen verwondering behoeven te baren, dat er bij de werkhervatting zich nog eenige vertra ging voordoet. Tal van mijnwerkers zijn van meening, dat, nu de metaalarbeiders zich met hen solidair bobben verklaard, zij op hun beurt blijk van solidariteit hebben te geven. Algemeen wordt echter aangenomen, dat ook deze kwestie tusschen werkgevers en werknemers onderling zal worden geregeld. Deze opvatting schijnt door den minister van Nationale Defensie -te worden gedeeld. Hij heeft althans besloten de twee regimen ten jagers en wielrijders, die onder de wapens zouden worden gehouden in verband met de staking, toch met onbepaald verlof naar huis te laten gaan. In sommige kringen wordt het voornemen, door den minister van Nijverheid en Arbeid in de gemengde nationale mijncommissie te kennen gegeven, om een rationeele verdee ling van den arbeid tot stand te brengen en den verkoop van Belgische steenkool te be vorderen, aldus uitgelegd, dat in de mijnen werkzame buitenlanders voor zoover zij niet hoofd zijn van een in België wonend gezin, af zullen vloeien naar het land van herkomst Wat de afneming van Belgische kolen be treft, wordt verwacht, dat meer dan tot dus ver de regeeringslichamen er naar zullen streven Belgische kolen te gebruiken en dat de invoercontingenten voor steenkolen zul len worden verminderd. Is terugkeer daartoe waarschijnlijk (Van onzen correspondent-.) Londen, 14 Juli. De verklaring van het bestuur van de in ternationale bank te Pazel, waarin wordt vastgesteld dat de gouden standaard „de beste beschikbare monetaire mechaniek" is en dat het noodzakelijk is, dat alle landen dezen standaard weer trouw worden, heeft naar zich laat begrijpen de gemoederen in Engeland nog al bewogen. Hoewel Montagu Norman, de gouverneur van de Bank van Engeland, de verklaring niet persoonlijk heeft oncierteekend omdat, hij niet aanwezig was in Bazel, heeft hij er wel zijn goed keuring aan gegeven en heeft wel een andere vertegenwoordiger van do Engelsche Bank er zijn handteekening onder gezet. De hoogste bank-autoriteiten in Engeland zijn het dus met de verklaring eens. Het behoeft geen verbazing te wekken, want het was allang algemeen bekend, dat deze autoriteiten niet minder ,.am Golde haengen, nach Golde draengen" omdat zij het kostbaar metaal hadden laten schieten. En wat misschien nog meer zegt, het staatsbestuur heeft al even min onder stoelen of banken gestoken dat het wanneer tijd en omstandigheden het veroorloven voornemens is zoogezegd naar goud terug te keeren. De Daily Herald echter vindt in de door Norman, Niemeijer en Siep- mandrie kopstukken van de Bank van Engeland geëndosseerde Bazelsche Ver klaring een gezochte aanleiding hevig tegen „den financieelen dictator" van het land uit te varen. Het blad vindt dat Norman zich zonder zich te storen aan de opvattingen van de natie, voor wie de toekomstige geld politiek van het land van het hoogste belang is, voor die toekomst heeft verbonden aan herstel van den gouden standaard. „In de oogen van de wereld", schrijft de Herald, ..heeft Engeland nu definitief en onherroepe lijk het sein gegeven voor terugkeer naar het oude monetaire stelsel". Als een mogelijke verklaring voor deze belijdenis op dit oogen- blik aan den vooravond van Ottawa, waar men zou gaan beproeven een sterling-stan- daarop in te stellen voor het Britsche Rijk en voor andere landen, die om economische en fïnancieeie redenen in de nieuwe financleele basis hun voordeel zouden zien, kijkt 't- blad naar Lausanne, waar Frankrijk als prijs voor het vergelijk Engeland's terugkeer naar den gouden standaard zou hebben geëischt. In dat geval zou de Britsche regeering haar hand hebben gehad in de Verklaring van Bazel. De Daily Herald vertolkt de opvat tingen, van hen. die in handhaving van den gouden standaard een der voornaamste oor zaken van de economische crisis hebben ge zien en die daarom terugkeer naar dien stan daard even rampspoedig als belachelijk vin den als middel om de wereld er weer boven op te helpen. Wat- daarvan zij, een feit is natuurlijk dat terugkeer van Engeland naar goud. nadat maanden lang de voordeelcn van het ver breken der gouden kluisters in aile dimen sies zijn uitgesponnen, wat absurd zou ver schijnen. Maar de kwestie van voordeel of nadeel in het midden latend is de Herald nu vooral gebeten over liet feit, dat in een de mocratisch geregeerd land een enkel mam Montagu Norman. vrij Is het land te verbin den tot een geldpolitiek, welke eventueel die pen invloed moet hebben op alle burgers. De belijdenis lijkt echter te platonisch om er zooveel drukte over te maken als de He rald doet. Haar uit te leggen als een aanbe veling voor snelle actie is er meer ln te zien dan er is. Boveidien verbor.d de verklaring aan terugkeer, algemeen, naar goud zekere eerste voorwaarden, die zeker niet in een paar dagen of zelfs een paar maanden in vervulling kunnen gaan. Er zijn nog zoo machtig veel belemmeringen in den weg van internationalen handel, welke het bestuur van de Bazelsche Bank klaarblijkelijk opge ruimd wil zien voordat het algemeen her stel van den gouden standaard mogelijk of wenschelijk acht, dat er nog wel veel tijd zal verloopen voordat hot zoover is. Men mocht wenschen dat „hei gevaar", dat de Daily Herald ziet, zoo nabij is, als het blad het voorstelt. DE SOVJET-UNIE. ONLUSTEN ONDER DE BOEREN. Volgens een bericht van de Agentur Ex press" zijn kortgeleden in enkele plaatsen van de republiek der Wolga-Duitschers on lusten onder boeren uitgebroken, welke door de G. P. Oe. bloedig zijn onderdrukt. Alleen reeds in Urby en Krasnyj Put zouden ruim 90 kolonisten zijn neergeschoten. Volgens dit bericht zou de oorzaak der onlusten zijn, dat de plaatselijke Sovjet-autoriteiten de verordening van Stalin over den gedeel - telijken vrijen handel in levensmiddelen willen uitvoeren. Op talrijke plaatsen waar de kolonisten hun producten ten verkoop wilden aanbieden, zouden hun goederen in beslag genomen zijn. In vele gevallen heeft men de eigenaars gearresteerd en aange klaagd wegens levensmiddelenspeculatie. Op verschillende plaatsen zou het tot directe vuurgevechten zijn gekomen tusschen de be volking en afdeelingen G. P. Oe., die uit ^Moskou versterkingen heeft moeten ont bieden. De „Kurjer Warszawski" publiceert een bericht over bloedige botsingen tusschen Oekraienschen boeren en de G. P. Oe. In een plaatsje in het gouvernement Kief zouden de boeren geweigerd hebben de ver- eischte hoeveelheden graan te leveren. Toen daarop de G. P. Oe. het graan in beslag wilde nemen dreven de boeren de troepen uit het plaatsje. Na aankomst van versterkingen is 't dorp omsingeld en althans volgens dit be richt aan alle vier hoeken in brand gesto ken. Verder meldt het bericht nog, dat 350 personen bij den aanval op het dorp om het leven zijn gekomen. HITTEGOLF IN WARSCHAU. VERSCHEIDENE PERSONEN IN ZWIJM GEVALLEN. Donderdag wees de barometer te Warschau een hooger temperatuur aan, dan sinds jaren is geregistreerd, n.l. 50 gr. C. in de zon en 35 ln de schaduw. Verscheiden personen zijn ten gevolge van de hitte in zwijm gevallen. In de omgeving van Kattowitz heeft een hevig onweer gewoed, dat gepaard ging met een orkaan. BIJ HET SPEERWERPEN GEDOOD. Bij een oefening van de spoi'tvereeniging Rasenspprt te Osnabriick is bij het speerwer pen de trainer Menkhaus, die door de zon verblind werd, door een speer in de borst ge troffen. Door inwendige verbloedingen trad na zijn overbrenging naar het ziekenhuis de dood in. REGENSCHADE IN RIJN- MOEZELDAL. EN In het Moezeldal hebben hevige slagre gens ernstige schade aan de wijnbergen toe gebracht. Ook in de omgeving van den Kai- serstuhl (bij Freïburg) heeft een hevig on weer, vergezeld van wolkbreuken plaats ge had, waardoor aan de te velde staande ge wassen ernstige schade werd toegebracht- VELE CHOLERA-SLACHT- OFFERS TE HANKAU. Volgens een bericht uit Sjanghai zijn ln Hankau tot dusverre verscheidene honder den cholera-patiënten voorgekomen. In den loop van de vorige week zijn 56 personen aan de gevreesde ziekte gestorven. Hoe de schoenenkoning Bat'a den dood vond met zijn eigen vliegmachin HITLER VLIEGT DOOR DUITSCHLAND. Volgens den Völkischen Beobachter zal Adolf Hitler Vrijdag voor den verkiezingsstrijd een nieuwe vlucht door Duitschland maken. Meer dan 50 maal zal Hitler in den loop der volgende 14 dagen na van plaats tot plaats gevlogen te zijn ver kiezingsredevoeringen houden. BRAVO, O KOVACS! Aan de universiteit te Boedapest is de 23- jarige schoenmaker Alexander Kovacs ge promoveerd tot doctor in de staathuishoud kunde. Kovacs leerde het sdlroonm akers vak ln de werkplaats van zijn vader, die den winkel echter moest sluiten wegens gebrek aan clientèle. De jongeman werd toen knecht bij een baas en ging in zijn vrije uren studeeren. Overdag werkend met leest, els en pikdraad wijdde hij zich des avonds aan de problemen der staathuishoudkunde. Hij heeft zich voor alle examens verwonderlijk snel voorbereid en ze alle met- succes afge legd, zoodat hem ten slotte op zijn 23ste jaar den doctorshoed op het hoofd kon wor den geplaatst. ONWEERSSCHADE IN FRANKRIJK. Uit verschillende Fransche departementen wordt gemeld dat door onweders grootc schade is aangericht. De rivieren zijn ten deele buiten haar oevers getreden en hebben de te velde staande gewassen volkomen vernield. In het bijzonder is aanzienlijke schade aan gericht in de omgeving van Toulouse, In de rivieren is veel vee verdronken. De mate- rieele schade is op schrikbarende wijze ge stegen, zoodat men verdere overstroomingen vreest. Ten behoeve van de bevolking der bedreigde streken zijn reeds omvangrijke voorzorgsmaatregelen getroffen. De erfgenaam van den schocnenkoning, Thomas Bat'a junior, de zoon van den om gekomen Tsjechischen groot-industrieel en eenig erfgenaam van het reusachtige ver inogen. Vertrouwde raadslieden van zijn vader zullen voorloopig de leiding van het ..concern op zich nemen. AGENDA Heden: VRIJDAG 15 JULI Kunstzaal Rceker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Luxor Sound Theater: „Zeebonken" (De verliefde matroos). Uitgebreid voorprogram ma. 8.15 uur. Palace: „De Vrouwendiplomaat". Op het tooneel: Carman, Comedy Jongleur. 8.15 uur Rembrandt Theater: „De trots van de 3de Compagnie." Op het tooneel: Dumas, de po pulaire humorist. 7 en 9,15 uur. Heemstede: Tentoonstelling Mento, Heerenweg. ZATERDAG 16 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Kunstzaal Recker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Heemstede: Tentoonstelling Mento, Heerenweg. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeljer en Zn., Zijlwcg 34. Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5