Het Mysterie der Eeuwige Jeugd BLIJDE GEZICHTEN BIJ HET VACANTIE-KINDERFEEST TE ZANDVOORT. De genoegens aan het strand zijn vele, zoowel in het water als in de duinen weten de kinderen hun vermaak te vinden. EEN BEER IS EEN KODDIG BEEST. Deze grappenmaker in den Haagschea dierentuin krijgt zijn drinken uit een blikken kruik, die hij als een „echt mensch" ledigt* SCHEPEN OP DE HELLING TE SPAKENBURG. Het afkrabben van het aangroeisel op de huid der schepen ge schiedt door de vrouwen en meisjes van Spakenburg. VACANTIE. Meer dan zesdui zend kinderen van de Amsterdamschc scholen vertrokken Donderdag voor het 28ste vacantie- kinderfeest. Bij het vertrek liet de goede stemming niet te wenschen DE NEDERLANDSCHE ROEIBOND organiseert driedaagsche roeiwedstrijden op de baan bij Sloten. De eerste heat werd Donderdagavond geroeid tusschen „Njord" en „Willem 111", waarbij Njord als winnaar uit den strijd naar voren kwam. DE JONGE LEEUWTJES IN DEN HAAG- SCHEN DIERENTUIN zijn de lievelingen van het publiek. WAARHEEN IN' DE VACANTIE? Noorwegen behoort tot de nieuwste tocrlstenlanden. Van do uitstekende rotspunten heeft men een onvergelijkelijk uitzicht over het stille water van het Cur anger- fjord. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 27) Sander groette den tuinman en vervolgde zijn weg. Wat was dat nu weer voor een vreemde geschiedenis? Inez had niet ge logen daarvoor kon hij zijn handen in het vuur leggen. Bleef dus slechts de mogelijk heid, dat de tuinman zioh vergiste of van Lux opdracht had gekregen, over het geval te zwijgen. Hoe meer hij er over nadacht, des te moeilijker werd het probleem. Intusschen was hij dicht bij het laboratorium geko men. Twee stemmen maakten zijn nieuwsgie righeid gaande. De eene stem herkende hij terstond als die van Kamura, de andere klonik vlijmscherp en bevelend. Onhoorbaar sloop Klaus naderbij enhetgeen hij zag be nam hem echter den adem. Kamura, die aviateur, sprak met een onbekende, die niemand anders zijn kon dan.Mr. Devil. Geen twijfel mogelijk; alles klopte. De drie hoekig op het hoorhoofd staande haargroei de neus, de smalle lippen, de brutaal naar voren stekende kin, de langgerekte ooren en vooral de wreede, staalgrijze oogen! Hoe oud? Ongeveer veertig jaar. Middelmatige gestalte, gladgeschoren wangenBliksem snel verwerkt Klaus het beeld tot een mo mentopname. Geen twijfel; volgens Peter's beschrijving moest het Mr. Devil zijn. Hij kreeg onmiddellijk zekerheid door een ge zegde van Kamura: „Tot uw dienst, Mr, Devil. Ik vlieg vandaag nog naar Isla del diabolo en wacht daar op verdere orders. Good bye". De deur van het laboratorium viel in het slot. Kamura liep den tuin door en verliet de kliniek, door een zij-ingaing. Klaus meende te droomen. Het hart bons de hem in de keel. Heden voor de eerste maal had hij den man gezien, die Peter ont voerd had. Achter gindsche deur was hij ver dwenen. Daarachter hield hij zich verborgen de misdadiger, het genie. Hier, in het labo ratorium van professor Angel hield hij zich schuil. Sedert wanneer? Sedert gisteren? Sedert maanden? De kliniek in de Fifth Avenue werd met den dag geheimzinni ger. Het weid hoog tijd, dat men den armen verlamden grijsaard in de spreekkamer, eens precies vertelde, welke duistere machten onder zijn dak aan het werk waren. HOOFDSTUK XIV. Den volgenden dag bleef Klaus Sander ononderbroken op zijn post. Doch welke moei te hij zich ook gaf, hij kreeg Mr. Devil geen oogeniblik te zien. Onder verschillende voor wendsels begaf hij zich verscheidene malen naar het laboratorium, maar zonder resul taat. Met het gescherpte instinct van den jager vermoedde hij eohter, dat Mr. Devü zich ergens in het gebouwencomplex van het hospitaal verborgen moest houden. Bijzonder moeilijk was zulks ndet, vooral indien men twee helpers Lux en de verpleger Smith had. Wat Lux aangaat, stond het voor Klaus vast, dat deze verwaande gentleman in de geheele tragedie slechts een onderge schikte rol speelde en in geen geval iden tiek was met Devil. Want nauwelijks drie minuten nadat Aaga ep. Lae: hed ye**- laten, had hij den waren Devil bij den in gang van het laboratorium gezien. Mlaakte hij de balans op van hetgeen hij tot dusver re gedaan had, dan mocht hij niet ontevre den zijn. Hij was een flink stuik vooruit ge komen, alhoewel het einddoel nog ver ver wijderd was De .leviathan", meerde aan de kade der New Yorksdhe haven. Het scheen onmoge lijk, één enkele persoon uit de geweldige menigte te herkennen. Klaus was op een berg van hutkoffers geklommen en keek opmerk zaam naar den menschenstroom, die het schip verliet. Eindelijk ontdekte hij Gussy's smal ge zichtje onder een wit vilthoedje. Hij bracht de hand als een scheepsroeper aan den mond en brulde: ..Gussy! Gussy!, hallo, Gussy!" Ze liet zich door een menschengolf naar den kofferberg drijven en kampte tegen de opkomende tranen. „Maar Gussy, waar ik toch zoo goed nieuws van Peter heb", schertste Klaus na de eenste begroeting. Ze lachte treurig. Hij stuwde het tengere vrouwtje door de jachtende mensohenma&sa, en chórterte een taxi. Gedurende den rit schudde Gussy een zak vol vragen over hem uit. Toen ze ver nam, dat het Peter naar omstandigheden redelijk ging, viel haair de grootste zorg van het hart. In het pension kon hij einde lijk al haar vragen beantwoorden. Urenlang moest hij vertellen, tot het blonde vrouwtje geheel tevreden was. Ten Slotte sprak hij over Inez, zijn vergissing toen hij haar van medeplichtigheid had verdacht en de sym pathie welke hij voor de jonge dame in kwestie koesterde. Ze begreep direct uit welke hoek de wand waarde en voor het eerst sindö vele weken kwam er een glimlach op haar gelaat: .,Van harte gefeliciteerd, Klaus". „Gussy, verzeker je», daTaag «3D Mary ■jLiacias „Dat behoef je niet te zeggen, Klaus. Ik stel er werkelijk prijs op, ze ie leeren ken nen. Maar hoe eigenaardig is die heele ge schiedenis. Om ons wikkel je je in een avon tuur. in een gevaarlijke avontuur. We zullen je nooit genoeg kunnen danken. Klaus,Klaus: wat ben je toch een verstandige, flinke kerel. Zooiets had Peter nooit klaargespeeld" Ze meende het oprecht. Klaus voelde heel goed de waardeering, die uit deze woorden sprak. Hij lachte: „Stel Peter niet in de schaduw, Gussy. Broer tjelief is weer tot andere dingen in staat. Hij heeft bijvoorbeeld het „Vitalin" ver overd enen.... jou. Dat is ook geen kleinigheid". Ze lachten nu alle twee. .■M'n hemel. Klaus, wat ben ik tooh licht zinnig. Ik lach hier, terwijl die arme, Peter Hoe denk je hem te bevrijden? Je hebt toch zeker een plan?" „Ik had een plan. Ik wilde Inez uithooren en 200 de ligging van het. eiland te weten komen. Dit plan is nu onuitvoerbaar, aan gezien Inez er zelf niets van weet. Ik zou in het ergste geval vriend Lux de duim schroeven kunnen aanleggen, maar ik vrees dat de man geen woord los zal laten, vooral daar die Mr. Devil nog altijd op vrije voeten is. En zoolang we dien duivel niet in handen hebben, moeten we voorzichtig zijn". Gussy was met deze verklaring niet te vreden, .Klaus", zei ze, „ik kan het niet helpen, maar dat wachten wordt me ondra gelijk. Wie weet wat er in dien tusschen- tijd met Peter gebeurt". Ze keek haar zwa ger aan. .Duister eens, jongen; je hebt me een en ander verteld van je radiozender. Zou het niet mogelijk zijn, door dat ding een gefingeerde mededeeling naar het eiland te sturen, zoogenaamd van die Mr. Devil af komstig, een mededeeling tengevolge waar van Peter hier naar New York wordt ge- ^tfaoepcrfceeoi, dat eb» ener een vlieg boot en een onderzeeboot beschik» ken Klaus sprong op. „Gussy!" riep hij geestdriftig, „dat is prachtig. Geweldig! Je bent een verdraaid bijdehand wijfje, Gussy! 't Is het ei van Co lumbus. Hoe dom dat ik er niet aelf aan ge dacht heb". HOOFDSTUK XV. Den volgenden morgen ontving de profes sor een telegram. Nadat hij het gelezen had, zei hij een weinig korzedg tot Klaus: ,,'t Is vervelend, Bender, maar we zullen ons vandaag zonder Dr Lux moeten behel pen. Ik krijg zooeven bericht, dat de chef- arts eerst met den trein van 12 mur dertien uit Trenton terugkomt". Klaus kon zich de teleurstelling des profes sors best voorstellen: de half verlamde heet kan zijn eorsie assistent slechts noode mis sen. Terwijl hij den professor bij het aan trekken van diens witte jas behulpzaam was verzocht deze: ..Bender, zoodra je even kunt, ga je naar mijn woning om de aan- teekeningen betreffende patiënt Eileen Car son te halen. Je zult die acten waarschijnlijk op mijn schrijftafel vinden. Doch stuur eerst even dokter Priestley hier". Ovex Angel's gelaat lag het waas van eer biedwaardige goedheid, zonder hetwelk mea zich den weldoener der New Yortesche armea moeilijk kan voorstellen. Klaus boog. „Ik zal er voor zorgen, professor". HJJ verliet de spreekkamer, liep den tuin dooc, bevond xich een minuut later in de parti culiere woning des professors. i (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9