CRICKET. LAWNTENNIS WATERPOLO. BOKSEN WIELRIJDEN. WANDELSPORT. CRICKETBESCHOUWINCEN Averages. Damescricket. De volijverige secretaris van den Ned. Cricketbond geeft af en toe statistieken resp. gemiddelden van he: batten en bowlen onzer diverse cricketers. We (hebben er vroeger reeds meermalen op gewezen, dat aan deze cijfers niet meer waarde mag worden toe gekend, dan zij in werkelijkheid verdienen. Immers crioketprestaries zijn over het al gemeen moeilijik in cijfers om te zetten en al willen wij niet ontkennen, dat zoo'n cijfer overzicht 'heel aardig is om re bekijken als waardemeter voor de prestatlebeeordeelmg. is dit oi. volkomen ongeschikt. We kunnen ons bijv. (heel goed voorstellen, dat een cen tury, gescoord cp hst zeer kleine terrein van Sparta, afgezien nog van het kwalita tieve element slechts het halve aantal runs voor een terrein als bijv. dat van Haarlem, beteekent: dat het scoren van een dertigtal runs onder z?er moeilijke omstandigheden oneindig meer waarde kan 'nebben, dan het gemakkelijk maken van punten op een ver moeiden aanval: dat het opvolgen van het consigne van den captain om op een ge geven moment vrijer te spelen resp. me'er risico te nemen, ongetwijfeld van invloed kan zijn op de ïndividueele prestatie (lee. battingscore) van den batsman. [Doch ook bij de beschouwing van (de bowling-averages dient men te bedenken, dat matig veldwerk de cijfers van den aan valler zeer nadeelig kan beïnvloeden, ter wijl aan den anderen kant de geluksfactor zulk een groot? rol speelt, dat niet zelden de middelmatige bowler met de beste cijfers uit den strijd komt. Het is evenwel geenszins onze bedoeling door dit artikeltje een pleidooi te houden Yoor de afschaffing van deze schijnbaar zoo aardige cijferreeksen, doch veel meer om nog eens den nadruk te leggen op Ihet feit, dat niet het uiteindelijk, in cijfers om te zetten resultaat, de capaciteiten van den cricketer getrouw weergeeft. Teen ons eenige maanden geleden ter oore kwam, dat een aantal dames zicih dn onze goede stad vereenigd hadden om de cricket- sport te beoefenen, hebben wij dit bericht we willen het thans niet ontkennen, met «enigszins gemengde gevoelens ontvangen. We waren destijds n.l. de meening toegedaan dat cricket geen spel voor dames was en wel in de eerste plaats omdat h;t ons te gevaar lijk en, schrik niet, te mooi voorkwam. We vreesden n.l. dat met de intrede van de vrouw in „actief cricket" tevens een begin zou worden gemaakt voor de beoefening van „Mixed-Cricket". Nu de inderdaad geweldige activiteit van de dames zich ©venwei bepaalt tot onderlinge beoefening en zelfs reeds tot het spelen van wedstrijden, waaraan uitsluitend dames deelnemen, hebben wij ons volkomen bij deze cricket-emancipatie neergelegd, (juichen thans dit initiatief zelfs tc?. omdat juist thans dit initiatief zelfs toe. We hebben nog met het genoegen gehad om persoonlijk ge tuige te zijn van de verrichtingen onzer damescollega's, doch zuilen niet nalaten dit zoo spoedig mogelijk te doen, teneinde in deze kolommen onzen (indruk over het. kwalitatieve gedeelte, dus niet meer lover het principe, weer te geven. UMPIRE NED. CRICKETBOND Haarlem-A. C. C. Haarlem heeft op A.C.C. een moeilijk be vochten overwinning behaald en is dus weer twee punten rijker geworden. Het gaat nu wel flink spannen om de drie laatste plaat sen op de ranglijst en na deze nederlaag is het voor A.C.C. een moeilijke taak geworden om nog aan de degradatie te ontsnappen. Doch ofschoon Haarlem nu in het bezit is van vier punten en een mooie kans heeft om niet bij de drie ondersten te behooren, moet zij toch geweldig oppassen, daar het nog te spelen programma buitengewoon zwaar en een driepunten nederlaag niet denkbeeldig is tegen één der Haagsche elftallen. Veel zal ook afhangen van den wedstrijd tegen Rood en Wit, die de volgende week gespeeld zal worden, en waaraan het als gewoonlijk wel niet aan spanning zal ontbreken, vooral daar deze wedstrijd voor Rood en Wit van even groot belang is als voor Haarlem. Zondag heeft Haarlem de punten echter niet cadeau gekregen, want nadat A.C.C, in de eerste innings slechts 73 runs maakte, kon Haarlem na eenigen tijd van spanning slechts weinig meer maken, vooral door het goede fielden en bowlen der Amsterdammers. Bij Haarlem daarentegen was het fielden erg sleoht geweest en vele vangen werden ge mist. Het bowlen van Maas en de Ruig was echter uitstekend en waren er wat meer van gen vastgehouden, dan zouden hun cijfers, die toch reeds goed waren, nog veel beter geweest zijn. Maas bowlde nu 540. terwijl de Ruig tegen de gewoonte in betere cijfers had dan Maas nl. 5 voor 20. Na deze eerste innings gaf Oliver het ech ter nog niet op en Bromilow liet toen een partijtje freehitten zien. dat werkelijk bui tengewoon was en zelfs een harde bal van de Ruig werd ineens in de tribune geslagen. Oliver sloot tenslotte toen het totaal 76 was. doch dit werd door Haarlem bereikt voor het verlies van slechts twee wickets. Als Maas den toss wint gaat Haarlem eerst fielden en om half twaalf openen Prent en Staats op het bowlen van de Ruig en Maas. De Ruig is met den sterken wind mee zeer snel en de batsmen doen dan ook niet veel op hem. Ook Maas wordt zeer voorzichtig be handeld en de score stijgt uiterst langzaam. Na een half uur valt het eerste wicket, nl. dat van Staats, voor slechts 2 runs. Smit slaat dan direct een 4, doch als hij 7 runs gemaakt heeft wordt hij door Maas gebowled. Even later is het ook de beurt van Prent om te vertrekken, als hij op het bowlen van de Ruig in de slips wordt gevangen. Hij maakte een gelukkige 20. Sanders slaat snel 10 runs bij elkaar en wordt dan eveneens in de slips gevangen. Dan komt de Engelschman Bro milow in. die door zijn geweldige free-hitten een wedstrijd plotseling van karakter kan doen veranderen. Begrijpelijkerwijze is bij A.C.C. alle hoop op hem gevestigd, doch als hij l run heeft gemaakt wordt hij keurig achter het wicket gevangen. Selles en Prent Jr. houden tot de lunch stand. Het totaal is dan 49 voor het verlies van 5 wickets. Na de lunch wordt Prent Jr. spoedig door Maas met een mooie leg-break gecleaned, terwijl aan den ander^r. kant pornema nn en Oliver kort. na elf aar het slachtoffer van de Ruig worden. Eerst op 70 is het de beurt van Seiles om te vertrekken als hij schitterend door Misset met één hand aan de boundary wordt gevangen. Even later krijgt Maas, Riechelmann l.b.w zoodat het totaal tenslotte sluit op 73. De Ruig en Maas hadden met resp. 520 en 540 uitstekend gebowled. Healey en Allart openen daarna op het bowlen van Oliver en Sanders. Beiden bespe len de bowlery met vertrouwen en vooral Al lart laat beter batten zien, dan men van hem gewoon is. Op 18 wordt Healey gevangen voor 11. doch Kleefstra en Allart voeren de score flink op, vooral Kleefstra heeft er weer eens soed het oog in. Als het totaal 43 is kan ook Allart vertrekken voor een goede 18, terwijl Kleefstra even later voor 16 run out gaat. De la Mar maakt het slechts kort en na 7 runs gemaakt te hebben wordt hij met een mooien bal door Sanders gecleaned. Ook Misset is spoedig uit. doch Fortgens en Maas houden weer eenigen tijd stand en even voor de thee slaat Fortgens hard door de handen van een fielder de winninghit. Na de thee is het een komen en gaan en van 678 wordt het all out voor 89. Alleen Maas bracht er met 14 nog iets van terecht. De wickets werden genomen door Oliver 435 en Sanders 545. Captain Oliver waagt het dan nog eens op de tweede innings en wil, door free-hitters in te sturen, in een korten tijd een flink to taal bij elkaar laten slaan. Hij laat daarom Sanders en Bromilow openen en werkelijk lijkt het er óp dat A.C.C. nog een flink totaal zal maken, daar Bromilow vooral zeer hard slaat en Maas reeds in de eerste over twee maal voor zes weet te slaan. Sanders slaat niet zoo hard, maar toch is er slechts kort gespeeld als er reeds 26 runs zijn op welk totaal Sanders gevangen wordt. Ook Oliver maakt het niet lang, terwijl Selles keurig voor 0 door Ton wordt gestum- ped. Börnemann wordt spoedig door Healey gevangen, doch W. Sanders houdt met Bro milow stand. Op 76 sluit Oliver de innings. Bromilow met 37 en Sanders met 13 not out latend. Haarlem staat nu voor de taak om 61 runs te maken of den tijd van anderhalf uur uit te spelen. Maas en Fortgens openen en op 2 kan Maas reeds vertrekken, doch Healey en Fort gens houden stand en weten door kalm en goed batten den stand geregeld op te voeren. Doch inmiddels is het reeds laat geworden en daar Fortgens nog met den trein van 7 uur weg moet, keert hij zonder uitgegaan te zijn naar het kléedhuis terug. Kleefstra houdt Healey dan even gezelschap en zoo doende zijn spoedig de runs bij elkaar en is de overwinning voor Haarlem een feit ge worden. Oliver bowlde deze innings 1—24. terwijl Sanders met 0 voor 29 geen succes had. Haarlem won dus met 1 run en 8 wickets op de 2de innings. C. V .H.—Ajax. C. V. H. wint met 33 runs op de eerste in nings. Door een magere overwinning op Ajax heeft C. V. H. haar mooie kans op het kam pioenschap weten te behouden. Roodt wint den toss en gaat fielden. Ten Have en de Bois openen en beginnen in een zeer langzaam tempo runs te maken. Na ongeveer een half uur weet Roodt ten Have te bowlen: maar de daarna inkomende van Oudheusden scoort zoo mogelijk nog langzamer en weet stand te houden tot de lunch, die ingaat met een stand van 36—3. Daarna schijnen de C. V. H.- ers evenwel pas goed wakker te zijn gewor den. Er wordt zeer scherp gefield en ook de aanval is er beter in. Van Oudheusden wordt keurig door Kwantes achter het wicket gevangen. 6 Runs later doet Kievit een schit terende éénhandsche vang in de slips waar op Vunderink moet verdwijnen. Nu vallen de wickets zeer snel en op 53 zit Ajax aan den kant. Bowlingcijfers C. V. H.: A. Roodt 116, J. Middelink 5—23, G. Zeeuwe 4—4. Middelink en Kievit openen voor C. V. H. maar eerst genoemde gaat direct door een misverstand run out- v. Langelaar scoort 9 runs en wordt dan door Martens gestumped. Een zeer aan vechtbare beslissing. De umpire aan het an dere wicket laat zich niet onbetuigd als hij D. de Vos zeer ten onrechte run out geeft. Inmiddels staat Zeeuwe de zoo hoog noodige runs te verzamelen. Hij krijgt krachtdadige steun van W. de Vos. die eveneens zeer vrij sraat te spelen. De rest presteert op den zwakken aanval vrijwel niets, mede doordat allen het veel te snel willen doen. Totaal 86. G. Zeeuwe 39. W. de Vos 13. J. Oudheusden bowlde 122, maar was verreweg de gevaarlijkste aanvaller. Verder W. Blomvliet 436, R. Vunderink 013 en W. de Bois 3—8. H. D. V. S.—P. W. Deze wedstrijd werd door P. W. met 11 runs op de eerste innings gewonnen. V. O. C.—V. V. V. De Rotterdammers hebben dezen wedstrijd met innings gewonnen, omdat V.V.V. in de eerste innings opgaf. Iii den le klasse cricketwedstrijd V. O. C. V. V. te Rotterdam heeft het Amsterdam- sche V.V.V. na in de eerste innings 12 runs te hebben gescoord voor 7 wickets den strijd opgegeven. V. O. C. had haar 1ste innings gesloten op 204 voor 9. Deze stand leek in derdaad voor V. V. V. een hopeloos geval, maar toch doet deze retraite van de Am sterdammers, die naar wij meenen zonder precedent is, niet plezierig aan. Tenslotte hadden zij nog drie wickets in handen en bovendien is het spel toch de hoofdzaak en niet de cijfers. De Engelsche .leermeesters In deze sport zouden zeggen: This isn't cricket. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 4—C. V. H. Z. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst fielden. De eerste twee batsmen van C. V. H. zijn vlug verdwenen en bij den stand 2 voor 4 ziet het er voor C. V. H. niet zoo mooi uit K. Rijpma en P. Broekmeier houden dan eenigen tijd stand en het totaal wordt nog 67. Kè Rijpma 13. P. Broekmeier 18 n.o. J. Jan sen 11. Extra's 15. Bowlingcijfers waren: J. W. Francke 3—10, (in 11 overs); M. Slingenberg 218, B. Schmeink 414. J. Faber 07. R. Kramer 02. Rood en Wit passeert het totaal zonder wicketverlies: op 68 valt het eerste wicket, nl. van Slingenberg, met een goede 27. R Kramer doet de score snel stijgen en Slaat in 40 minuten 53 runs bij elkaar (7 vieren). S. de Boêr 12 n.o. Extras 29. Totaal 134 voor 5. A. V. Roon 3—33. O Keijzer 0—34, K. Rijp ma 0—20, C, Oldenburg 118, Rood en Wit 3Rood en Wit 4. In de vorige week werd op drie verschil lende avonden bovengenoemde wedstrijd ge speeld. R. er. W. 4 bat eerst R Kramer heeft er al dadelijk goed het oog in. Hij krijgt daar bij steun van verschillende batsmen. De bowlerij van het derde is dan ook niet be paald gevaarlijk, zooda: het scoren niet zeer moeilijk is. Doch de wijze waarop R. Kramer de bowlerij bespeelt is uitstekend, en eerst als hij 76 gescoord heeft wordt hij door Francken gebowld. B. Schmeink heeft hem daarby goed ge steund en samen hebben zij den stand van 3—76 op 4166 gebracht. Op 179—5 sluit het vierde innings Hiervan hadden dus R. Kramer 76. B. Schmeink 46, L. Groen 12 en M. Slingen berg 10. Bowlingcijfers: J. Goossens 012, M. Houtkooper 172, J. W. Francken 453. Het derde staat daarna voor een moeilijke taak 180 runs te maken of 2 1 2 uur speeltUd uit te spelen. De score blijft langzaam en na een halfuur zijn er :wee wickets neer voor 34 runs. Het bowlen is ook hier niet het sterkste punt, zoodat, de batsmen kans zien vry veel runs te maken. Toch is het vierde de meerdere, wel weert de staart zich nog even geducht, waardoor de runs nu vrij snel komen doch een half uur voor tyd wordt de laatste man gebowld. Het totaal is dan 139 geworden waarvan M. Houtkooper 18. M. Everard 14. J. Goossens 13, H de Haan 22. J. W. Francken 21, P J. Freni 22 en extra's 14 Bowlingscijfers Rood en Wit 4: M.Slingenberg 1—29, Joh. Faber 1.33, B. Schmeink 1—29, R. Kramer 323 en C. Poe- derbach 311. Rood en Wit wint dus deze wedstrijd met 37 runs. Rood en Wit 4Rood en Wit 3. Doordat zoowel Rood en Wit 1 als 2 vrij waren kon deze wedstrijd Zondag gespeeld worden. Wederom heeft het vierde zich de meerdere getoond, hoewel het verschil thans veel kleiner was. Rood en Wit 3 wint de toss en gaat eerst batten. Het begin is weer niet fraai en op 30 zijn reeds 3 wickets neer. H. v. d- Togt en M. Everard brengen dan eenige verbetering en voeren de score regelmatig op. totdat op 65 laatstgenoemde gebowld wordt.. Verschillen de batsmen van de staart maken nog eenige runs en de innines sluit op 102. In de dubbele cijfers kwamen: H. v. d. Togt 29, M. Everard 15, M. Kruyff 10 en extra's 14. Bowlingcijfers: B. Schmeink 224, R. Kramer 3—31, C. Poederbach 1—9 en Joh. Faber 4—23. De verwachting was toe. dat di: totaal ge makkelijk bereikt zou worden. Het is echter heel anders uitgeloopen; met de grootste moeite heeft het vierde de overwinning be haald. Ook thans is het weer R. Kramer die het struikelblok voor het derde is. Als hU ver dwenen en de stand 766 is, is het eindresul taat nog een open vraag. Faber en Poeder bach voegen weer een paar runs aan het to- toal zoodat de stand dan 891 is. Nog 12 runs en 2 wickets in handen. Van Aken en T. Everard redden dan de situatie voor het vierde en weten door uiterst voorzichtig spel en goed runnen het totaal te passeeren Er komen nog 10 runs bij en de Innings sluit op 115. Hiervan hadden: R. Kramer 35, S. de Boer 19. F. v. Aken 10 en extra's 18. Eowlingcijfers: J. Goossens 2—42, M. Slingenberg 3—33, J. W. Francken 4—18, en H. de Haan 0—4. Rood en Wit 4 won dus deze wedstrijd met 13 runs en bewees hiermee sterker tc zijn dan het derde; evenwel dient wel gememo reerd te worden, dat helderde beide wedstrij den met eenige invallers speelde, wat de taak van het vierde elftal aanmerkelijk makke lijker maakte. CRICKET IN ENGELAND De countywedstrijden hebben de afgeloopcn week over het algemeen een zeer regelmatig verloop gehad. Derbyshire behaalde een even verdiende als fraaie overwinning op Essex met innings cn 171. Het hooge Derby totaal van 487- (Lee 130) geeft een goed beeld van den be trekkelijk zwakken West Londenschen aan val. Essex antwoordde met 202 (Cutmore 93) en 111. Gloucestershire kan ondanks de aanwezig heid van zoovele sterren weinig goeds doen dit seizoen. Haar positie in de tweede helft van de ranglijst is nog steeds weinig ben ij denswaardig. Het is daarom als een succes te beschouwen dat eindelijk weer eens een volle overwinning werd behaald zij het dan ook tegen den vrij matigen tegenstander North amptonshire. De club van Hammond scoorde 228 en 245 voor 3 wickets (Hammond 92 not out) terwijl dank zij vooral Parker (39!) en Goddard (36!) het team van Jupp slechts totalen van 105 en 106 bijeenbracht. Nottinghamshire liet een veer tegen Yorkshire en heeft dus de kans laten voorbij gaan om de leiding op de ranglijst te nemen. Het bowlen van Verity die 10 wickets voor slechts 10 runs nam is wel de mooiste pres tatie dit seizoen bereikt. Dit Is de tweede maal, dat de Yorkshire crack alle wickets in een innings nam. Nadat Notts in de eerste innings 234 had bijeengebracht, sloot de Yorkshirecaptaln op een totaal van 1639 teneinde van het moei lijk te bespelen wicket te profiteeren. De op zet gelukte, want Verity was schier onbespeel baar. waardoor het zoo krachtige batting- team van Notts voor slechs 67 runs aan den kant werd gezet. De benoodigde 139 runs voor de Yorkshire-victorie werden zonder wicket- verlies op de volkomen gedemoraliseerde ploeg van A. W. Carr gemaakt. De belangrijke wedstrijd SurreyKent ein digde onbeslist, waarbij het winstpunten- voordeel voor den eersten innlngsvoorsprong aan de Oval-bewoners bleef. De scores luiden: Surrey-345 (Brown 136) en 1858 (declared); Kent 330 (Ames 120!) en 12 voor 1 wicket. Middlesex, nog steeds in de running voor het kampioenschap, won gemakkelijk met 9 wickets. Een zwakke eerste innings van Mead c.s. (120 all-out: Peebles 425) en een krachtig antwoord van de Londenaars 324 (Hearnc 124) deden een spoedige overwinning ver wachten. In de 2e innings bood Hampshire, dank zij den veteraan Mead krachtig tegen stand en werd een totaal van 335 bereikt. De benoodigde 132 runs kostten slechts 't wicket van Lee, terwijl Hendren en Hulme not out bleven met resp. 71 en 53 runs. Tenslotte won Lancashire na prachtig bat ten in haar eerste innings van de Indische gasten. De scores van dezen wedstrijd luiden: Lancashire 4425 (Tyldeslev 196, Watson 1421 en 27—4!; All-India 204 en 264. UMPIRE. Het Tournament Groenendaal. Mevr. Kühn wint drie nummers. In het tennis-tournament op de banen van Groenendaal heeft mevr. Kühn opnieuw lau weren kunnen oogsten. In het damescnkelspel A ondervond zij be- .rekkelijk weinig tegenstand, verloor althans tn dit nummer geen enkele set. Wel wist mevr. v. Huystee in de eerste ronde een long set 1810) te maken; wat eveneens in de fi nale aan mej. v. Hees gelukte (36), 68 Overigens was dit nummer wat zwak voor mevr. Kuhn. Hetzelfde dient eigenlijk gezegd te worden van het gcmengddubbelspcl A. waar mevr. Kühn met Meise een in vele tournaments beproefde combinatie vormde. Zonder groote moeite werden de verschillende ronden door geslagen: alleen in de tweede ronde kwam een long set. waar mevr. Melse en Onstcin met 64. 75 geëlimineerd werden. Ook de fjpale gaf aan mevr. Kühn cn Melse geen bijzondere zorg, mot 64. 6—2 werden mevr. Frekenhorst en Tetterode geslagen. Tenslotte zegevierde mevr. Kühn nog in he' damesdubbelspel A, waar zy met mevr. Kra mer een nieuwe combinatie vormde. Ook hier was de tegenstand eigenlijk te gering. Alleen de tweede ronde tegen 2c klasse competitie tegenstanders (mem. v. Huystee en mevr. de Ruiter) gaf spanning. Met 75. 75. zegevier den mevr. Kühn en mevr. Kramer. Vooral in deze party toonde ook mevr. Kramer dat zy langzamerhand tot de betere A-speelsters gaat behooren in de plaatstelijke tournaments. De gedetailleerde, laatste uitslagen van het Groenendaal-tournament luiden: Hecrenenkelspel A. 3e Ronde: De Ruiter slaat Levy 6—2, 62. Halve eindstrijd: v. Driessum slaat Melse 7—5. 3—6, 6—4. De Ruiter slaat Molenaar 6—3, 64. Finale: vDriessum slaat de Ruiter 62, 5—2. 6—3. Damesenkelspel A. Finale: Mevr. Kühn slaat mej. v. Hees 6—3. 8—6. Gemengddubbelspel A. Halve eindstrijd: Mevr. Frekenhorst en Tet terodc slaan mevr. Kramer en Baart 6- 3. 61 Mevr. Kühn en Melse slaan mej. Klein en Sonnemans 62. 6D. Finale: Mevr. Kühn en Melse slaan mevr. Frekenhorst en Tetterode 64, 62. Hcerendubbelspel A. Halve eindstrijd: Melse en Tetterode slaan A. de Groot en M. de Groot 63. 64.' De Ruiter en Onstein slaan Kleekamp en Plak 6-3. 6—2. Finale: Mels© en Tetterode slaan de Ruiter en Onstein 46, 6—4. 7—5. 3—6. 6—3. Damesdubbelspel A. Finale: Mevr. Kühn en mevr. Kramer slaan mevr. Melse en mevr. Frekenhorst 62. 61. Heerenenkelspel B. Finale: Sluiter slaat v. d. Weyden 64. 5—7. 6—1. 6—2. Damesenkelspel B. 2e Ronde: Mej. Nieuwenhuysen slaat mej. Kruyt 60, 60. Halve eindstrijd: Mej. Dingemans slaat mej. Smit 64, 63. Mej. Nieuwenhuysen slaat mej. Koudys 5—3, 4—6, 6—4. Finale: Mej. Nieuwenhuysen slaat mej. Dingemans 64. 61. Gemengddubbelspel B. 2e Ronde: Mej. Brand en Sluiter slaan mevr. v. Waveren en Markus 60. 63. Halve eindstrijd: Mej. Postma en v. Hezel slaan mej. Brand en Sluiter 61, 61. Mevr. Marcus en Schultz slaan mevr. Cla- veaux en Hetz 6—3. 6—2. Finale. Mej. Postrna en v. Hezel slaan mevr. Marcus en Schultz 46, 62, 61. Heerendubbelspel B. Finale: Weener en Keusenkamp slaan de Groot en van Huissteden 119, 86. Damesdubbelspel B. Helve eindstrijd: Mej. v. d. Haak en mej. Postma slaan mej. Nieuwenhulzen en mej. v Santen 64, 62. Mevr. Marcus en mevr. van Waveren slaan mej. van Huissteden en mej. van Viersen 2—6. 6—2. 6—4. Finale: Me.i. v. d. Haak en mej. Postma slaan mevr. Marcus en mevr. van Waveren 10—8. 7—6. 6—4. Troostronde heerenenkelspel A. Halve eindstrijd: Tetterode slaat Doemen 6—0, 6—0. De Groot slaat- Plak 61, 75. Finale: Tetterode slaat de Groot 6—2. 6—2. Troostronde damesenkelspel A. Halve eindstrijd: Mevr. v. Huystee slaat mevr. Frekenhorst 61, 61. Mej. Postma slaat mej. Egas 63, 60. Finale: Mevr. v. Huystee slaat mej. Postma 5—1. 6—2. Troostronde heerenenkelspel B. le Ronde: v. d. Horst slaat Bettmann w.o. Halve eindstrijd: Markus slaat v. d. Horst 5—1. 6—2. v. Huissteden slaat v. Hezel 64, 6—4. Finale v. Huissteden slaat Markus 46, 5—1. 6—2. Troostronde damesenkelspel B. Finale: Mevr. v. Waveren slaat mevr. On stein 63, 97. Clubkampioenschappen van Neder land. Leimonias wint den titel. Uit den Haag: In de beslissende ontmoeting Leimonias (Den Haag)D. D. V. (Amsterdam) om het clubkampioenschap van Nederland, wonnen de Hagenaars met 7—3. waardoor het Ne derlandsen kampioenschap aan L::monias ten deel viel. DuitschlandItalië (50) De Duitschers hebben na de eerste enkel spelen ook het dubbelspel en de beide laatste enkelspelen nog gewonnen, zoodat hun zege volmaakt was. Prenn en von Cramm sloegen de Stefanf en Del Bono met 63, 63. 62. Zondag sloeg von Cramm in het enkelspel Del Bono, die substituut was voor de Stefani (ongesteld) met 6—1, 6—0. Daar Prenn een voetverwonding had opgeloopen speelde Jaenecke tegen Palmieri en won 86, 63. Noch de ongesteldheid van de Stefani, noch de verwonding van Prenn zal men al te reëel moeten opvatten. H. Z. en P. C.Haarlem (10) Zondagmiddag werden te Utrecht op het zwemfeest van U. Z. C. de finales gespeeld van den polodag. waar de beide competitie- tegenstanders H. Z. en P. C. en Haarlem elkander om de eerste en tweede plaats be- kampten. Wanneer de scheidsrechter beginnen fluit, stelt H Z. en P. C. zich met een invaller op. Haarlem met drie voor. v. d. Boogaard!, El- iinckhuizen en Zeeman. Er ontwikkelt zich een aantrekkeiyke. snelle open strijd, waarbij de Hagenaars trachten hun grootere snelheid op Haarlem uit te spe len. Haarlem weet echter door goed verdedi gen voorioopig stand te houden. Totdat In- genluyff vrij komt en er snel met den bal van door gaat. Van Hemsbergcn tracht door over nemen te redden. Ingenluyff plaatst echter keurig terug en met een hard en scherp schot nemen de Hagenaars de leiding (10). Haarlem, niet ontmoedigd, blijft goed par ty geven en ondernemen nu eenige aanvallen. Het schieten is echter te zacht en zonder par don. retourneert de Haagsche doelman alles wat in zyn bereik komt. Rust komt met 1—0. Na de rust gaat de stryd gelUk op. Ingenluyff schiet eenige malen juist over, terwyi aan den anderen kant Llezenberg cn Pieters eenige kansen missen. De stryd blijft tot het einde zeer aantrekkeiyk. doch geen der partyen weet het net te vinden. Het ein de komt met een kleine overwinning voor de Hagenaars 10. S. V. H.—H. P. C. (2—1) Van het begin af speelt H.P.C. een sterk aanvallend spel met afwisselend opzwommen van Braam en Mooien aar, terwijl Leyenaar den gevaariyken Korink afdoende bewaakt. De keeper van S.V.H., Zeisman heeft in dezen wedstryd een formidabele party ge speeld: styn stoppen was af. Moolenaar besloot na opzwommen zyn rush met een hard schot, doch ook nu weer was Zeisman er by; hiermede ging voor H.P.C. een kans om de leiding te nemen verloren. De rust breekt aan met blanken stand. Na de hervatting zet S.V.H. er alles op. doch de II.P.C.-verdediglng met In laatste Instantie keeper Schutten voorkomen voorioopig doel punten. Dan zendt de scheidsrechter Braam het water uit. Hierdoor komt S.V.H. op een ge makkelijke wyze aan de leiding (1O-. Nu komt H.P C. sterk aanvallend opzetten en dwingt S.V.H. voor een oogenblik, met het geheele zevental te verdedigen. Het geheelo S.V.H.-team lag op eigen speelhelft. waar door de spannendste momenten ontstonden. Een verre worp van een S.V.H. man bracht eenige opluchting. De S.V.H.-voorhoede trekt weer ten aanval, doch Braam plaatst naar Mcolenaar, die er snel vandoor gaat en door zwemt tot dicht by het S.V.II.-doel; daar wordt hy wederom ongeoorloofd aangevallen. Hiervoor krijgt hij een strafworp toegewezen, die onhoudbaar ingekogeld wordt (1—1). Na het uitzwemmen heeft. H.P.C. den bal, doch door te kort plaatsen belandt de bal bij S.V.H., die snel komt opzwommen. Onhoudbaar voor Schutte wordt gedoelpunt (2—1). Nog enkele seconden zyn te spelen, waarin H.P.C. geen gevaarlijken aanval meer kan op zetten. H.P.C. bezet aan het einde dezer competitie de tweede plaats op de ranglyst onder het IJ. Competitiestanden. Eerste klasse B gesp. gew. gel. verl. pnt. vóór 5 3 117 17—11 Dolfyn D. J. K. Zian Maas 18—16 17—14 0—18 Het IJ H P C. S. V. H. L. Z. C. Eerste klasse A. (Eindstand) gesp. gew. gel. verl. pnt. vóór 6 6 0 0 12 25—13 6 2 1 3 5 9—13 6 2 0 4 4 11—18 6 114 3 11—12 Tour de France. De zevende etappe van de Tour de France (Perpignan—Montpellier 168 K.M.) is ge wonnen door den Belg Bonduel. voor Leducq, di Pacco. Rousse enz., de achtste door den Italiaan Orecchia voor Butafocchi, Leducq, Ronsse. Stoepel enz. Het persoonlijk klassement luidt: 1 Leducq. 2 Stoepel, 3 Pesenti, 4 Camusso, 5 Bcnoit Faure, 6 BondueL Locatelli wint van Van Klaveren. De lang verwachte bokswedstrijd tusschen Van Klaveren en den Italiaan Locatelli om het Europeesch kampioenschap heeft Zon dag te Rotterdam plaats gehad. Het was een gevecht van vijftien ronden. Na een zwaren en h&rdnelcklgen stryd werd Locatelli op punten tot overwinnaar verklaard. In de eerste ronde was het eerst een wei nig verkennen. De Italiaan zocht daarna het korte gevecht, maar Van Klaveren dekte zich perfect. In de tweede ronde kreeg Locatelli een wond aan het linkeroog. Van Klaveren toonde zich in de derde ronde sterker. In de vierde en vijfde ronde ging het geiyk op, maar in de zesde ronde had Van Klaveren uitstekende momenten; die meerderheid be hield hy ook in de zevende ronde. Dit voor deel kon de Rotterdammer in de achtste ronde niet handhaven. De negende ronde was geheel voor Locatelli. Deze kreeg in de tiende ronde ook een wonde boven het rech teroog. De elfde ronde was weer voor den Italiaan, evenals de twaalfde. In de dertiende ronde was het tempo nog geweldig. Dezo ronde bleef dan ook onbeslist. In de veer tiende ronde matte de Hollander den Ita- laan af. Ook in de vyftiende ronde was niet veel verschil op te merken. 55 K.M. trainingsmarsch. Zondag hebben de bekende Haarlemsche wandelaars A. Vcrnout, J. Willemse on A. van Wyngaarden hun laats ten trainings marsch van 55 K.M., ter voorbereiding van de Internationale vierdaagsche afstands- marschen in goede conditie volbracht. J. M. Jordan was verhinderd. De leden hunner vereeniging hebben den tocht ook met gun stig gevolg mdeegemaakt. H. N. Blom kreeg In Hillegom last van zyn voeten; hy heeft zich onder geneeskundige behandeling ge steld, maar bereikte ook in goeden vorm het eindpunt. Ook kunnen wij de namen nog noemen van Koopman, Klein, Van Berk, Coule, Braakman etc. Vernout, Willemse. Jordan cn Van Wijn gaarden zullen trachten in Nymegen van 26—29 Juli a.s. den naam van de Haarlem sche Wandelsport hoog te houden, door deze marschen ook te volbrengen. Vernout en Jordan komen dit jaar voor de 2e maal uit. Willemse voor de 5e cn Van Wijngaarden voor het

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11