NIEUWS UIT VEUSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 18 JULI 1932 Wat nu Hebben we al niet dikwijls over LJmuiden sprekende, gezegd, dat. de toestand erger is dan ooit? Hoe dikwijls gebeurde er niet in de dagen van neergang, zooals we die ai bijna twee jaren kennen iets, dat het gebruik van deze woorden rechtvaardigde? Er is een betreurenswaardige climax in dezen neergang een climax die thans door de Belgische con- tingenteering haar eindpunt heeft bereikt. Na heden zuilen we niet nogmaals kunnen zeggen, dat de toestand erger is dan ooit. Want het kan niet erger Er varen nog eenige booten: de laatste stuiptrekkingen van een ondergaand bedrijf, dat eenmaai brood rraf aan duizenden nijvere medebur gers. een bedrijf dat toen het nog gezond en sterk was dichters inspireerde, maar da. thWat nu? België, onze eenige buitenland sche afnemer, dat den invoer van viscn uit or.s land nog nbel mmerd toeliet, heeft een maatregel ingevoerd die een aanzienlijke oe- perking van den handel tengevolge zal heb ben. Het land. dat ongeveer 13 van den totalen aanvoer tot zich nam. heeft ons visschcrijbeörljf den genadeslag toegebracht, averechtsche uitwerking van den gedenk- waardigen brief van Koning Albert aa.n zijn premier Renkln en van de tolunie met onze buren over de Zuidgrens. .Sinds de wereld oorlog is geëindigd, hebben alle door de re geering geraadpleegde deskundigen onver anderlijk als hun mtening te kennen ge geven. dat de voorspoed der volken en hun vreedzame relaties afhankelijk zijn van een grooter mate van vrijheid in het goederen en kapitaalverkeer en werkgelegenheid. Deze vorstelijke wcorden. die nog slechts eenige weken neergeschreven werden, gaven ons al.e hoop dat het onweer dat teen reeds over onze Zuidgrens aan het opkomen was. aan ons voorbij zou gaan. Maar het is losgebarsten In ongetemde bovigiheid. Wat nu? Wachten op hulp van de Re- ceering? Naast de gestorven Zuiderzee de stervende Noordzei? Urk, Lommer, Enkhuizen, IJmui- d°Kiinkt ons niet een lijkzang in de ooren? Oh ja. er is nog uitvoer naar Frankrijk. Misschien neg zes weken. Dan is ook dat weer afgeloopen. Maar zal men alleen daar voor booten naar zee kunnen zenden? Hoeveel kapitaal ligt er straks in IJmui- den geheel renteloos? Tweehonderd trawlers, een lialin rich ting van ettelijke millioenen aan de Noordzijde; een visschersstad met ijs fabrieken, reparatie-inrichtingen, taandenjen kantoren enz., daar tusschmin een kostbare haven, waar straks zelfs de zeemeeuwen geen voedsel meer kunnen vinden, waarin zij aan do tientallen stoomtrawlers, waar op stormwinden zoo menigmaal teverg-efs hun krachten hebben beproefd thans liggen te roesten. Wat nu? IJMUIDEN TERAARDEBESTELLING DS. A. BINNERTS. Zaterdagmiddag vond onder zeer groote be langstelling do teraardebestelling plaats van wijlen ds. A„ Binnerts, cm. Doopsgezind predi kant lo Haarlem die zich ook in den kring der Doopsgezinde Kerk en van de afdeeling IJmui den van den Ned. Protestantenbond alhier tal van vrienden had verworven en waarvan ve len op do begraafplaats aanwezig waren, om den geachten predikant de laatste eer te be wijzen. Onder do aanwezigen merkten wij o.a. op ds. F. F. Milatz Doopsgezind predikant en ds. D. Attema oud-predikant alsmede ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predikant te Bever wijk. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door Ds. C B. Hiolkcma van Haarlem namens de Vereeniglng van Doopsgezinde gemeenten, as. D. Drijver namens de Algcm. Doopsgezinde Sociëteit. Prof. Ecrdmans namens den Ned. Protestantenbond en door den heer Tuininga namens de Doopsgezinde theologische stu denten. Een zoon van den overledene dankte de aanwezigen voor hunne belangstelling. DE VOORTUINTJES IN DE KENNEMERLAAN. EEN ULTIMATUM VAN B. EN W. Begin Juni werd een 30-tal eigenaars van winkelpanden in de Kennemerlaan verrast met een brief van B. en W. In dezen brief deelden B. en W. mede, dat het hun gebleken was, dat vóór het perceel van de eigenaars een strook grond ligt. die niet van den open baren weg is afgescheiden en dat het college krachtens art. 53 der Algemeene Politiever ordening den last kan geven, om binnen een in die lastgeving genoemden termijn dien grond van den weg af te sluiten op een wijze, iös daarbij zal worden voorgeschreven. Het college wcnschte daartoe echter niet over te gaan alvorens de betrokken eigenaars in de gelegenheid te hebben gesteld, vrijwillig een afscheiding te plaatsen, waarvoor krachtens art. 52 van de politieverordening een vergun ning van het college noodig is. Indien echter de eigenaars den grond aan de gemeente zouden willen overdragen met- bestemming tot openbaren weg. dan zouden B. en W. be reid zijn. dien te aanvaarden Antwoord werd vóór 1 Juli 1932 ingewacht. Bovenstaande brief bracht niet weinig be roering onder den handeldrijvenden mid denstand in de Kennemerlaan In de eerste plaats wel. omdat men niet begreep welke bedoelingen B. en W. met hun schrijven vóór hadden. De toestand van thans was geleidelijk ont staan en zoo redeneerde men B. en W had den zelf daaraan meegewerkt Successieve- Utk waren nl. b'i het vr^ouwen van tal van woonhu'zm tot w'rkelhuls d-» afscheidingen inclusief de voortuintjes verdwenen, de voor tuintjes waren door den eigenaar zelf bete geld. hetgeen geschiedde m°t goedkeuring van B. en W Het. mie welHech* in twijfel worden getrokken of bij een verbouwing een speciale vergunning voor het uerwtfderen der afscheidingen was verleend, maar, zoo rede neerde men. uit de goedgekeurde teekeningen viel af te leiden, dat de afscheidingen zouden worden verwijderd, wat dus een stilzwijgen de vergunning tot het verwijderen der af scheidingen Inhield. De betrokken eigenaars deden na ontvangst der aanschrijving het beste wat zij konden doen: zij staken de hoofden bij elkaar en hielden krijgsraad. En kwamen tenslotte tot de conclusie, dat alles wat ten deze gedaan zou worden, gemeenschappelijk zou geschie den. Als begin werd een fondsje gesticht tot het bestrijden der onkosten. Als gevolg van deze gemeenschappelijke actie werd d.d. 29 Juni namens alle belang hebbenden de brief van B. en W. d d. 2 Juli beantwoord. In dit antwoord werd het col lege verzocht, mede te deelen, onder welke voorwaarden de gemeente den grond zou wil len overnemen. Men verklaarde zich niet be reid. den grond zonder meer te willen af staan. Een ultimatum van B. en W. Den 12en Juli kwam hieroo het antwoord binnen. Dit antwoord was gedateerd 8 Juli B. en W. deelden mede. dat zij tenopzichte van het overnemen geën verplichtingen op zich wenschten te nemen. Het algemeen belang vorderde aldus B. en W. dat omtrent den rechtstoestand van den grond geen twijfel mocht bestaan. Ieder, die zich daarop be geeft. dient te weten of hij zich al dan niet op den openbaren grond bevindt. Tot 20 Juli werd als nog gelegenheid ge geven een besluit te nemen, indien dit niet was geschied, zouden B. en W. zich genood zaakt zien, den bij art. 53 der politieveror dening genoemden last te geven. (Art. 53 der AP V. luidt als volgt: .Met boete van ten hoogste vijftien gulden of hechtenis van één dag wordt gestraft ieder, die niet voldoet aan een door B. en W. ge'geven lastgeving om binnen een in die lastgeving genoemden termijn zijn land, grond of erf van den weg af te sluiten op een wijze als daar bij zal worden voorgeschreven"). Zoo staan de zaken thans. We hebben eens bij een aantal winkeliers geïnformeerd, wat zij van plan zijn te doen. Naar wij vernamen, denkt geen enkele win kelier er aan, in dezen ook voor den win kelstand zoo zwaren tijd. zich ook nog de kosten op den hals te halen voor het doen maken van een hek voor hun winkelramen, te mee'r. omdat dit zeker niet zou zijn in het belang van hun zaak. En om den grond zon der meer af te staan, ook daaraan denkt wel niemand. ..Want dan moeten we straks pre- cario betalen voor een uithangbord boven grond, dien we gratis aan de gemeente heb ben afgestaan". Het is ongetwijfeld de vrees hiervoor die de meesten er van weerhoudt, den grond af te staan. De betrokken winkeliers zijn niet weinig ontstemd over het ultimatum van B. en W. en zij denken er sterk aan, het op een pro cedure aan te laten komen. Van de belanghebbenden, die op de verga dering, waar deze kwestie werd besproken zijn aangewezen voor de afwikkeling der za ken en met wie wij eveneens een onderhoud hadden, vernamen we, dat zij van plan zijn. de verschillende middenstandsvereenigingen in deze gemeente alsmede de Huurwaarborg- vereeniging „Velsen" voor deze zaak te inte-. resseeren. Men acht deze zaak van belang voor tal van winkeliers en huiseigenaren in de gemeente, die in hetzelfde geval verkeeren als de betrokkenen in de Kenne'mei'laan. Het merkwaardige van het geval is, dat op andere plaatsen in de Kennemerlaan ver schillende winkelpanden zijn gebouwd, waar voor een afscheiding tusschen particulieren grond en den openbaren weg ontbreekt. DS. WESTBONK. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat ds. Westbonk va.n Hcorn, nieuw beroepen predikant bij de Gereform;erde Kerk alhier eind September z'n intrede zou doen. Daar echter inmiddels in de vacature te Hoorn is voorzien, zal ds. Wrstbonk vroeger naar IJmuiden komen. Den 7en Augustus zal hij afscheid nemen van Hoorn, om 28 Augustus tot zijn dienstwerk alhier door den pastor loci, ds. R. J. v. d. Meulen te worden inge leid. STUCADOORSSTAKING TE HAARLEM. Vrijdagavond omstreeks half elf kreeg het bureau Willemsplein te IJmuiden bericht dat zich nabij Buitenhuizen een paar hon derd stakende stucadoors bevonden, die pro- voceerend zouden optreden. De aanwezig heid van dit groot aantal stakers werd in verband gebracht met het voornemen van een aantal Haarlemsche werkwilligen om in Zaandam aan het werk te gaan. Er zou ma teriaal van Haarlem naar Zaandam worden overgebracht, hetgeen de stakers klaarblijke lijk beoogden te beletten. De commissaris van politie zond onmiddellijk een 24-tal agenten ïper autobus naar Buitenhuizen, doch toen zij arriveerden, waren de stakers reeds langs Zij kanaal C in de richting Haarlem vertrok ken. HET LOONCONFLICT BIJ DE CENTRALE BAKKERIJ. Aangaande het loonconflict bij de Centrale Bakkerij deelt men ons van werknemerszijde het volgende mede: Ongeveer twee weken geleden vor.d ten kantore der directie een onderhoud plaats tusschen de directie en eenige gezellen ter bespreking van den toestand van 't bedrijf. Door verschillende omstandigheden, niet het minst door den toestand van het visscherij- bedrijf en de algemeene werkloosheid was de omzet sterk verminderd. In overleg met het personeel wenschte de directie tot een ver laging der bedrijfskosten in het bijzonder van de arbeidsloonen te geraken Eenige dagen nadat bovengenoemde be spreking had plaats gevonden, deed de di rectie het voorstel de loonen met 10 procent te verlagen. Hierbij dient te worden opge merkt. dat. de werktijd in Januari j.l. reeds met een half uur was verkort. Een tweetal gezellen zou de directie moeten ontslaan. In een personeelsvergadegring, (bijna het geheele personeel is georganiseerd, echter in verschillende organisaties) werden de voor stellen der directie breedvoerig besproken. Het personeel meende, de voorstellen der 'directie niet te kunnen aanvaarden, vooral omdat de gezellen niet de gangmakers wilden zijn voor een verlaging van het loonpeil, dat na moeite en strijd op peil was gebracht. Hierna vond een bespreking plaats tus schen eenige hoofdbestuursleden met de directie, doch ook deze .bespreking had geen resultaat. Inmiddels is de directie reeds overgegaan tot verslechtering der arbeidsvoorwaarden. Twee gezellen zijn ontslagen, het loon is met 10 pet. verminderd, terwijl voorts de werk week is verkort van 48 op 45 uur. In totaal beteekenen deze wijzigingen een loonsverla ging van 17 1/2 pet. DE CONTINGENTEERING VAN VISCH DOOR BELGIë. GAAT NIET HEDEN, DOCH A.S. WOENSDAG IN. Naar heden alhier bekend is geworden, gaat de door België ingevoerde contingen- teering niet heden, doch a.s. Woensdag in. De invoer geschiedt op consenten, die door de afnemers aan hunne leveranciers alhier worden toegezonden. STEEDS MEER WERKLOOSHEID Wachter, wat is er van den nacht? Dit woord is thans op IJmuiden heel toepasse lijk. lederen dag brengt een zwarter ver schiet. Zaterdag is. op 1 of 2 man na voor kleine reparatiën, het laatste personeel der N.V. Hera ontslagen en zijn de fabrieken en werkplaatsen gesloten. In normale tijden werkten hier ruim 200 menschen. Bij de Amst. Ballast Mij. heeft Zaterdag ook het geheele personeel te IJmuiden. op 10 man na, ontslag gekregen. Er zijn gezin nen. die door het ontslag aan beide indus trieën werden getroffen. OPGELEGDE SCHEPEN. Zaterdag lagen in de haven van Rotter dam 107 schepen w.o. 77 Nederlandsche en 30 buitenlandsche, buiten bedrijf. INGEZCNDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE IJMUIDER FEDERATIE EN DE BRIEF VAN MR. J. B. KAN. Geachte Redactie, Naar aanleiding van uw bericht betreffen de het publiceeren' van het schrijven van den heer Kan, stellen wij er prijs op te doen weten dat bedoelde publicatie geheel en uit sluitend voor oinze verantwoording komt. Behalve aan de plaatselijke pers is 'dit schrijven ook verstrakt aan de zeven groote bladen van de Arbeiderspers. De beschuldiging van indiscretie kunnen wij echter niet accept&eren. Deze behoort tot anderen te worden gerioht. hetgeen afdcend blijkt uit het feit dat reeds op Dinsdag 12 Juli het besluit van den heer Kan, benevens de motieven welke daartoe hadden geleid, in de pers was vermeld, naar aanleiding waarvan Minister Verschuur in zijn persbe richt sprak van een indiscretie. Eerst Woens dag 13 Juli publiceerden wij bedoeld schrij ven in de IJmuider pers en Donderdag 14 Juli in de bladen van de Arbeiderspers. Hoe wij overigens ten opzichte van deze publicatie staan, moge blijken uit ons schrij ven betreffende deze aangelegenheid aan de Burgemeester gericht, hetwelk wij hieronder laten volgen: Edelachtbare Heer, Naar ons van terzijde werd m;.'. ."::id was u ontstemd over hrt publiceeren van den brief van den heer Kan. Wij willen u daarom allereerst meedeelen hetgeen wij gisteren reeds telefonisch aan den heer Hof stede berichtten dat bedoelde publicatie door ons is verricht. Waar de stap, door den heer Kan ondernemen, reeds den dag te voren onder duidelijke vermelding van de strekking en ds beteekenis daarvan in de plaatselijke, zoowel als in de grootere pers was gepubliceerd en bovendien het schrijven van den heer Kan aan de Reedersvereeniging in extenso in de bladen was opgenomen, meenden wij dat de vertrouwelijkheid reeds zoozeer opgeheven was. dat er geenerlai aan leiding bestond bedoelden brief langer achter te houden. Dit schrijven was bovendien in afschrift toegezonden aan een zevental partijen, die er alleen de noodige afschriften van hadden te maken ter onmiddellijke en preciese voorlichting van althans hun dagelijksohe bestuurders. Een zoodanig schrijven in han denzijnde van een 50-tal personen 'kan niet vertrouwelijk zUn. Ten slotte was publicatie onzerzijds ge- wenscht in verband met de door ons bestuur aan den Minister en den heer Kan verzon den telegrammen, die het onmiddellijk uit vloeisel waren van bedoeld schrijven. Achteraf ook na het onderhoud dat wij gistermorgen mochten hebben met den heer Brouwer, chef afdeeling Visscherijen mee- nen wij nog dat de publicatie geen schade aan de IJmuider zaak heeft gedaan. Integen deel. wü meenen dat in de toestand waar in het visscherijbedrijf hier verkeert, open bare behandeling voor het winnen en be houden van het onmisbare vertrouwen van alle bij dit moeilijke probleem betrokken partijen eerste voorwaarde is. Wij hopen en vertrouwen dat u na leering van het bovenstaande onze handelwijze zult kunnen billijken. Hoogachtend. IJMUIDER FEDERATIE i.h. Vissoherij en Transp aangesloten b.d. Cent-ralen B:nd van Transp. Arb. BRAN'CSTEDER secretaris. EEN CONFLICT IN DE HAL. DE HAVENARBEIDERS WEIGEREN EEN DEENSCHEN KOTTER TE LOSSEN. De besturen van de IJmuider Federatie en van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders deelen ons het volgende mede: Na maandenlang onderhandelen over de losregeling voor buitenlandsche visschers- vaartuigen moest worden geconstateerd dat geen overeenstemming kon worden bereikt en werden deze onderhandelingen als mislukt geëindigd. Zoo werd hoewel contractloos op de oude voorwaarden verder gelost. De factor Vos bleek echter stelselmatig minder volk te werk te stellen dan tot nu toe geldend was. In den nacht van 11 op 12 Juli werd door de beide bestuurders v. d. Veer en v. d. Steen, aan den factor Vos de eïsch gesteld dat het loon van de aldus te weinig te werk gestelde menschen evenals voor de Hollandsche booten geldend is zou worden uitbetaald. De heer Vos weigerde zulks. De organisatie- besturen stelden daarop vast dat indien in een Deenschen kotter te weinig volk te werk gesteld was, in den eerstvolgenden Deenschen kotter evenveel menschen meer te werk ge steld zouden worden. In de afgeloopen week bleken er acht man minder te werk gesteld te zijn in diverse Deense he kotters, waarvan vijf reeds waren bijgesteld in andere kotters. De heer Vos weigerde jl. Zaterdag deze vijf havenarbeiders hun loon uit te betalen. Hier op zonden beide organisatie-besturen het volgende schrijven aan den heer Vos: ..Hedemorgen werd door u geweigerd het loon te betalen door eenige havenarbei ders in Deensche kotters verdiend. Indien bij eerstvolgende binnenkomst van een voor u bestemde kotter bedoeld loon niet betaald is. zullen onze organisaties weige ren deze te doen lossen". In den nacht van Zondag op Maandag was er weer een Deen voor den heer Vos aan de markt, terwijl aan de in bovenstaand schrijven gestelde voorwaarde niet voldaan was. zoodat door de havenarbeiders gewei gerd werd den Deen te lossen. De heer Vos. door het ontvangen schrijven daarop voorbereid, had een aantal menschen (niet-havenarbeiders) voor de lossing aan genomen. De havenarbeiders liepen daarop te hoop en gaven zóó duidelijk blijk dat men hier niet van gediend was, dat de lossing al na drie manden moest worden gestaakt. De inmiddels verschenen Halchef ver leende zijn bemidddeling bij het voeren van een direct volgende bespreking met als resul taat dat in den vervolge voor iederen over- lossenden Deen volk bijgesteld en uitbe taald zal worden, terwijl nog in den loop van deze week de afgebroken onderhande lingen weer zullen worden opgevat. Inzake het de vorige week te kort uitbe taalde loon zal alsnog nader overleg worden gepleegd. LOODSGELDEN. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in Juni vari dit jaar f 248.557 of bijna 50.000 gulden minder dan in dezelfde maand van het vorig jaar. Over het eerste half jaar was die opbrengst een half millioen gulden min der dan in 1931. Stanislas s.s. Leith. Astarte s.s. Bremen. Rhea s.s. id. Simon Bolivar s-s. Hamburg. Lubrafol m.s Haydar Pacha. Kalpaks s.s. Hull. Pollux ss. Abö. Antwerpen ms. Bayonne Roek s-s. Londen Vechtstroom s.s. Hull Lingestroom s.s. Londen Spen s-s. Goole Chelwood s.s. New Castle. 17 Juli: Iris s.s. Gefle. Erik Frisell m.s. Philadelphia. BESOMMINGEN Trawlers: Manden 1320 Wilhelmina IJM. 435 f 2100 280 Irene IJM. 89 f 1200 270 Azimuth LJM. 195 f 1500 100 Magpie IJM. 55 f 1000 340 Gerard IJM. 123 f 1900 415 Hercules IJM. 196 f 3300 270 Poolzee IJM. 77 f 1800 250 Alkmaar IJ.M- 31 f 3500 185 Antje R.O. 15 f 1300 690 O. N- 133 (besomming nog niet be kend). Kotters: O. 267 f 440. E. 45 f 1500 Loggers: SCH. 342 f 370, IJ-M- 268 f 350. IJM. 204 f 320, SCH. 341 f 430, KW. 114 f 600, KW. 112 f 270. NAAR ZEE. De stoomtrawlers Zwaluw en Pieter Corne lls zijn weer naar de visscherij vertrokken. DE SNURREVAAD-BOOT NAAR ZEE. De Deutschland IJm. 68 is, uitgerust met tuig voor de snurrevaad-visscherij, naar zee vertrokken. SCHEEPVAART. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 11 motor- en 55 stoomschepen tegen 16 motor- en 58 stoomschepen in de vorige week. Vanhier vertrokken in de afgeloopen week naar zee 8 motor- en 52 stoomschepen tegen 12 motor- en 60 stoomschepen in de week te voren AANRIJDING. Zaterdagavond werden in de Kennemer laan bij de Julianakade twee personen, die op den zijweg met elkaar stonden te praten, aangereden door een luxe wagen be stuurd door den heer B. Beide personen, liepen eenige lichte schaafwonden op. VELSEN TOCH CONCERTEN IN „VELSERBEEK"? DE EENDRACHT IN ACTIE. ONGEVAL. Zaterdagmorgen kwam in den tuin van het café Bloemoord, bij het schommelen een 17-jarig meisje. G. genaamd, zoodanig te vallen, dat de hulp van een dokter noodig was. Nadat Dr. De Weerdt haar had ver bonden, werd zij naar haar woning over gebracht. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05—-f 0.75 Griet per 50 K.G. f 38—f 12 Tongen per K.G. f 1.60f 0.80 Groote schol per 50 K.G. f 22 MiddeLschol per 50 K.G. f 18 Zetschol per 50 K.G. f 23f 15. Kleine schol per 50 K.G. f 20f 3.10 Schar per 50 K.G. f 11—f 7.50 Tongschar per 50 K.G. f 35f 30 Pieterman en poon per 50 K.G. f 18f 1.10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 20f 12. Middelschelvisch per 50 K.G. f 18f 10. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 9— f 5 80 Kleine schelvisch per 50 K.G f 5.40f 2.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 44f 20. Gullen per 50 K.G. f 11—f 2.20 Leng per stuk f 0.40 Heilbot per K.G. f 1.30—I 1.15 Wijting per 50 K.G. f 2.50f 0.50 Makreel per 50 K.G. f 15f 8.50 Versche haring per mand f 12f 7.50 Groote Hake f 75f 69 Middel Hake f 79—f 71 Klein middel Hake per kist van 125 K.G. f 20—f 21 Kleine Hake per kist van 50 K.G. f 171 f 42.50 Aangekomen. 16 Juli: Malachite s-s. Llanelly Ajax s-s. Vigo Laertes s.s. Londen Ganymedes s.s. Hamburg Nera s.s. Gothenburg. Yewarch s.s. Swansea. Skagerak ma. Thameshaver 17 Juli: Rhenania sa. Danzig. Bodegraven sa. Antwerpen. Kost anti sa. Buenos Ayr es. Panaghis s.s. id. Maasstroom s.s. Londen. Grebe sa. id. Mitra sa. Hamburg Goldbek sa. Leningrad. Rijnstroom sa. Huil Anversoise s.s. Gent. Oranje Nassau sa. West-Indië Prima m.s. Antwerpen. Renate sa. Aalborg. Vertrokken. 16 Juli: Scliie sa. Wasa Gateshead s.s. New Cast-Ie Patria sa. Gothenburg. Meiiskerk sa. Antwerpen. Men schrijft ons: Door de Harmonie „De Eendracht" werd onderstaande brief aan de plaatselijke muziek vereenigingen gericht; „In verband met de concerten in Velserbeek zijn door ons bestuur in een heden gehouden conferentie met den burgemeester onzer ge meente nogmaals (los van de zustervereni gingen) de regeling' en kosten dezer concerten besproken. De resultaten, in 't kort saamge- vat, zijn: Verkregen is de volle medewerking van den burgemeester om het geven der con certen weer mogelijk te maken met groote kans op dekking der noodzakelijk te maken kosten, en een dusdanige regeling dat ver hooging der cultureele waarde niet uit kan blijven, waardoor het door ons oorspronkelijk gedaan voorstel, dat uw aller sympathie had werkelijkheid zal kunnen worden. Rekenende op uw aller medewerking om nog dit seizoen de concerten te kunnen geven, noodigen wij uw bestuur (liefst voltallig) beleefd tot een bespreking op Zaterdag 23 Juli a.s. in gebouw Concordia te Velsen (Noord)". Het baanbrekende werk van „Eendracht", welk corps zelf toch een mooie gelegenheid voor concerteeren tot haar beschikking heeft en dus niet uitsluitend aangewezen is op Vel serbeek, is alleszins te waarüeeren. R.K. HARMONIEVEREENIGING „ST. CAECILIA". De R.K. Harmonievereeniging St. Caecilia alhier nam deel aan het Zondag te Alkmaar gehouden muziekconcours, uitgeschi-even door de vereeniging van denzelfden naam aldaar. Onze plaatsgenoten kwamen uit in de eere-afdeeiing Harmonie. Het korps be haalde een eersten prijs met 305 punten. ONTSPANNINGSCOMMISSIE VAN KINDERVREUGD Het bestuur der Ontspanningscommissie van Kindervreugd, deelt ons mede", dat tot en met heden nog gelegenheid is zich op te geven bij den heer J. Hos. Oghelwichtstraat 30 voor het uitstapje met de kinderen naar Artis op 4 Augustus a.s. Het bestuur heeft de boot al gehuurd. Tot nu toe is het aantal kinderen en geleiders (-sters) al meer dan 150. Het jeugdfanfare corps „Kindervreugd" gaat ook mee, dus aan muziek zal het niet ont breken. Bl'RGERLJKE STAND. Geboorten: G. Aland—Zeeuw z A. Blom- van der Wijk z.; A. van Rijk—Jonker z.: A. van Dijk—Jonker z.; A. E. Hof—Gröneweg z; M. A. G. WigchertHandgraaf d: S. M C. Cappers—Gem en d d.: C. C. van Zutnr.en- Eggermont d.: M. SchaapPlug z. Overleden: Eilardo Groen 66 j.. eohtgen. "an D. Lammers. Relnier G. Hoogland 54 j. "chtgen. van H. Droeg: Jannetje Dijkhuizen 7 j., dochter van A. Dijkhuizen: Magdalena Hennevanger 70 j„ weduwe van G. Post. Ge-huwden: H. Rumping en J. de Waard. Beverwijk; P. H. Muldsr en H. C. Boudewijn Htaarlem; Fa Hollenberg en J. A. Aalbers* berg; J. Bruinzeel en P. van der Steen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8