DE BILT DE TOESTAND IN PRUISEN. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 21 JULI 1932 HERINCA WUTHRICH HAARLEM BLIKSEM BEVEILIGING meldt: Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 751 m.M. te Ha- paranda. en voorspelt: zwakken tot matigen Zuid-Westelijken tot Noord-Oostelijken wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele regen buien, weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland. Nadat zich gisteren in den loop van den dag over het Noordzeegebied een V.-vormige secundaire had ontwikkeld, die in ons land matigen regen gaf, heeft zich de toestand hersteld waarbij een luchtstroom tusschen West en Noord-West over de Brltsche eilan den aan onze streek wordt toegevoegd. Waar schijnlijk zullen daarbij in het komende et maal kleine secundalren optreden, die hier opnieuw regen brengen. Dat bij de nadering van de depressie die nu tusschen Schotland en het Zuiden van coorwegcn gelegen is geen toenemen van beteekents van den wind is te wachten, hangt samen met het afnemen van den hoogen druk over het Zuid-Westen van het gebied. De temperatuur loopt over het geheele vasteland van het gebied met inbegrip van het Zuiden van Zweden, slechts enkele gra den uiteen, .terwijl ook op de Brltsche eilan den geen grooter verschillen voorkomen dan 2 1/2 a 3 graden Celclus. Barometer Stand van heden 759 m.M. (Regen of wind) Vorige stand 763 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (naast Luxor) Telefoon No. 11640. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 67 F. 59 F. 63 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Juli. Ondertrouwd 20 Juli: E. Vriellnk en M. F. Brennecket; G. P. Lettmann en E. Hcffele; H. J. H. Suisman en H. J. Spierlngs; D. Boontje en A. Faber; D. Peetoom en K. Wag ner; J. Klooster en A J. Hofstee: T. v. d. Berg en E. M. Falk; A. van Schooten en M. A. Lühnnann; F. C. Verzeilberg en G. de Lang; C. C. Dijt en A. T. Wigchert; P Zuid- weg en M. A. Kruyver: P. Crum en M. J. C. Opstal; C. J. Schot en E. Prins Getrouwd 20 Juli: J. G. Kovzellus en T. G. Verhorst; A. van Norden en G. M. Wijkhui zen; T. A. Wigcherink en M. A. van Straa- tcn; N. J. van Dijck en M. W. Smit; I. F. Hooning en A. A. van Doorn; L. J. Oerlemans en M. L. Kucerovó; W. de Rooy en A. Faber; A. J. Langevald en A. C. Lof; P. Sival en F. Baarda; L. J. A. Molmans en P. Lange- veld. Bevallen 19 Juli: W. J. J, DraijerBeil- schmidt, d.; 20 Juli: H. G. de VriesGroot- hedde, z. Overleden 18 Juli: T. M. van Rossum, 42 j., Schreveliusstraat; 19 Juli: A. v. d. Lende Klos, 73 jaar, Olmenstraat. HEEMSTEDE Getrouwd: H. Walet en E. W Bruckmann: G. H. Warming en T. de Borg; J. Goldsme- ding en M. H. Lindeboom; J. W. Carelse en J. E. Paasz. Bevallen: A. de RooyBonger, z. en d.: Van Reyngoud—Venema. d.; C. A. J. dc Groot—Rusman, d.: M. HuizingaBlun, z,; A. HuiskampBeijer, z.; A. Voorneveld Klein, d.; A. van Mastrichtdc Wolf. d.; A. F. J.Vasen—Lommei'se, z.; C. C. Nagelhout Machielsen, d. Overleden. F. B. Hinrlchs. 69 j.. wed. S. P. Vermees; H. Theunlssen 75 jwed. J. J. Car- leo. ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN'. Diefstal uit auto's. De Hillegommer, die reeds 14 veroordeelm gen had ondergaan en verdacht was van dief stal van plaids uit parkeerendc auto's en van een fiets, werd heden veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorar rest en ter beschikkingstelling der regeering. Kippendief. De Oostzaner-jongen die kippen had ge stolen van een pluimveehoudster, kreeg 3 maanden gevangenisstraf met aftrek preven tief. Diefstal autoband. De landbouwer uit Haarlemmermeer, die terecht had gestaan voor diefstal van een autoband van een motorrijtuig, dat wegens een defect op den weg was achtergelaten, werd veroordeeld tot f 60 boete. Alles overeenkomstig den eisch van het O. M. ADVIEZENCOMMISSIE VOOR NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De minister van Economische Zaken en Arbeid, mr. T. J. Verschuur, heeft Woens dag in een der zalen van zijn departement de commissie geïnstalleerd, weike hem van advies zal hebben te dienen, inzake de pro paganda voor Nederiandsch fabrikaat, waar voor op de begrooting voor het loopende jaar gelden zijn uitgetrokken. IN MEMORIAM DS. A. BINNERTS Sz. In ,.De Protestant", het orgaan van de Evangelische Maatschappij, schrijft Ds. W. Foeken, voorzitter van de ai'deeling Haarlem dezer maatschappij, over het over lijden van den Doopsgezinden predikant Ds. Binnerts het volgende: „Weer werden we geroepen aan een onzer Bestuursleden de laatste eer te bewijzen. Onze vice-voorzitter. Ds. Binnerts, werd door God weggenomen. Zooals elke kring, waarin hij een plaats innam, hem pijnlijk en sterk zal missen, zoo is het ook met de Afdeeling Haarlem dei- Evang. Maatschappij. Wij voel den ons eigenlijk zoo sterk en* zeker in de wetenschap, dat ook dc handen van Ds. Bin nerts meehielpen het vaandel van onze Evang. Maatschappij omhoog te beuren en te dragen. Die handen waren zoo sterk, sterk door de zekere, persoonlijke., vaste overtui ging, die hem vervulde, droeg en bezielde. Hij beurde onze banier hoog-op, en bracht en hield ook ons bedoelen en werken op de hoogte. Hij zocht het nooit in het kleine, het negatieve, het scherp-eenzijdige. Hij wist. dat alles bij den tegenstander net per se ver keerd, en alles aan eigen kant daarom nog niet volmaakt was. Hij verloor zich-zelf niet in oiJpervlakkige reclame, in bedriegeüjkcn schijn, in hollle grootdoenerij. Maar ook niet in halfslachtigheid, goedkoope lievig heid, schemerige onbeslistheid. In hem gin gen samen, wat zoo zelden samen gevonden wordt, beslistheid en, verdraagzaamheid. Daarom wist hij ook, dat zijn plaats was in de Evang Maatschappij en gaf hij zich aan onze afdeeling met zijn geheele persoon lijkheid. Hoe zullen ook wij hem missen: zijn be zonken oordeel, zijn wijs beleid, zijn dap pere geestdrift, zijn verborgen stuwkracht, zijn liefderijk inzicht, zijn hoog bedoelen. Het ls ons' als bevangt ons even een wan keling. nu we ook dezen kloeken strijder zien wegvallen. Zijn handen leken ons zoo sterk! Hoe zullen de onzen de banier verder kun nen dragen, zonder zijn steun? Maar dan willen wij ons door zijn voor beeld tot nieuwen moed laten bezielen. Zóó willen wij zijn nagedachtenis eeren. God ook dankend voor wat Hij ons in Ds. Binnerts heeft willen schenken". CONVERSIE IN ENGELAND LOOPT VLOT LONDEN, 20 Juli (Reuter) Hedenavond heeft Mac Donald uit Lossiemouth een rede gehouden over de conversie van de 5 pCt. oorlogsleening van twee milliard, welke rede per radio werd uitgezonden. Hij zeide hierin, dat thans, in de derde week van de inschrijving, reeds 1300 aandee- len ter conversie zijn aangeboden; dat is meer dan de helft. De andere aandeelen komen eveneens snel binnen. NIEUWE REGEERING IN ES THE AND. RIGA. 21 Juli (VJ5.) Nadat de Agra rische partij afgezien had van het plan tot inflatie der Esthlandsohe valuta, is een regeering gevormd. Er is een coalitie gevormd tusschen "de Agrarische en de Nationale Centrum-partij, die over een meerderheid van 65 zetels in den Landdag beschikt. ZurikJuuBrüning Brtfdf tmórd tui (MSMsïtflAureoa Aitfit u.Btic: Met de verkiezingen in zicht is de plakkaten strijd in Duitschland weer in vollen gang. Op de afbeelding ziet men o.m. ccn reclame biljet van het Centrum:: „Terug naar Bruening!" LAA TSTE BERICHTEN Nieuwe onlusten in Berlijn. BERLIJN. 21 Juli (Wolffbureau). Om streeks middernacht, hadden een 200-tal com munisten z;ch op den Ko'ibuser Damm in Oost-Beriijn verzameld, waar zij een tram en een autobus aanhielden en de passagiers dwongen uit te stappen. Daarna sneden zij de electrische leiding van de tram door en trachtten de autobus, na alle ruiten te hebben verbrijzeld, omver te werpen, hetgeen echter door het Ueber- fall-commando werd verhinderd. Bij het verschijnen van de politie vluchtten de daders, en openden uit schuilhoeken het vuur. dat door de politie werd beantwoord. Politiemannen werden niet gewond; een van de demonstranten overleed kort nadat hij in het ziekenhuis was gebracht aan de bekomen verwondingen. GELSENKIRCHEN, 21 Juli (Wolffbureau). Gisteravond zijn leden van het Eiserne Front en Nationaal Socialisten slaags ge raakt. Drie Eiserne Front-mannen werden ern stig gekwetst door revolverschoten; de dader ls gearresteerd. BERLIJN. 20 Juli (Wolffbureau). De afgezette Pruisische regeering publiceert een verklaring, waarin zij opkomt tegen ver schillende beweringen in von Papens radio rede, welke door niets zijn bewezen. Ook heeft hij haar daaromtrent nimmer iets medegedeeld. Onjuist is de bowering, dat de ministers hebben geweigerd met von Papen samen te werken, zij hebben alleen geweigerd gehoor te geven aan de oproeping van een niet tot de Pruisische rege?ring behoorende persoon lijkheid voor een zitting daar de rijkskanse lier of rijkscommissaris daartoe niet het recht heeft. Kerrl is meer dan tevreden. STUTTGART 20 Juli (Wolffbureau.) In een rede gaf Kerrl de Nat. Soc. voorzitter van de Pruisischen Landdag uiting aan zijn vreugde dat de Rijksregeering naar aanleiding van zijn brief van Dinsdag zoo snel was op getreden en dat op een wijze, die hij met bij- zondere vreugde begroette. Een rijkscommissaris had hij niet verlangd maar hij verheugde ziCh oveV de benoe ming. Thans kan 31 Juli in kalmte en vrede voorbijgaan, de dag van 20 Juli is een mijl paal in de geschiedenis van het Duitsohe volk. Thans geen tijd om te ontwapenen. PARIJS. 21 Juli (Reuter). De Fransche Pers is ongerust over de nieuwe concessie, welke de Kanselier aan de Hitlerianen heeft gedaan. Wel zijn zij van meeni-ng dat hij, reke ning houdend met de verhouding tusschen Rlj'ksweer en het Hit-lerleger, misschien een burgeroorlog heeft- voorkomen De bladen verklaren ook, dat het thans zeker n'iet de tijd is te ontwapenen en het verdrag van Versailles te verlichten. LONDEN, 21 Juli (Reuter). De BritsChe ochtendbladen besteden zooveel aandacht aan do gebeurtenissen in Berlijn, dat de overige belangrijke gebeurtenissen van gisteren, zoo als de wijzigingen in het Italiaansche kabinet de publicatie van het ontwerp van het ont- wapenlngsbesluit te Genève en de confe rentie te Ottawa op den achtergrond wor den gedrongen. Over het algemeen bepaalt men zich echter tot het geven van de feiten zonder commentaar, zooals deze van de Berlijnsche correspondenten worden ontvangen. Alleen wordt hier en daar de vraag ge steld of het optreden van de Rijksregeering wel wettig is. HET PRUISISCH KABINET BIJEEN. OOK DE ANDERE MINISTERS MET GEWELD AFGEZET? BERLIJN. 21 Juli (VD.) Het uit zijn functie afgezet. Pruisisch kabmet is heden morgen om 10 uur bijeengekomen ter be spreking van den toestand. De gevolmachtig de, Rijkscommissies voor Pruisen Dr. Bracht, heeft intussohen ook tot de overige leden van de Pruisische regeering die uit hxm functies zijn gezet doch hun functies nog niet hebbep overgedragen, de vraag ge steld op welke wijze zij uit hun functie wenschen te worden ontheven. Zooals bekend is, is ook de Pruisische mi nister van binnenlandsche zaken Severing volgens een opgemaakte overeenkomst met geweld uit zijn functies ontzet en ditzelfde zal thans waarschijnlijk met de overige mi nisters geschieden. Berlijnsche persstemmen. Verschillende ochtendbladen bespreken he den nogmaals de benoeming van een Rijks commissaris in Pruisen en het afzetten van alle Pruisische ministers. De „Germania" schrijft onder den titel: ,De steen rolt", o.a.: Dit is een weg van experimenten in strijd met de grondwet, van welken men niet weet of hij ook weer terugleidt, of dat hij ten slotte in nog gevaarlijker experimenten zal eindigen. Wat de regeering thans begonnen ls, is geen maatregel van orde, maar een militair-politieke daad, welke het bereiken van binnenlandsche politieke doeleinden als grondslag heeft. Dat bij deze actie evenals bij de uit het duister te voorschijn gekomen en in het duister voorbereidende vorming van de huidige regeering, een vroeger lid van het Centrum aan de leiding deelneemt, is een smartelijke verrassing. Tegen 31 Juli is het geheele Duitsche volk opgeroepen om to beslissen over de vraag, of het geregeerd wenscht te worden onder den staat van be leg van militairen, of door breedziende poli tieke leiders. De ..Börsenkurier" betoogt, dat het te be treuren is dat de hoogste beambten van een staat geen gevolg willen geven aan een ver ordening die op grond van de grondwet ls uitgevaardigd, omdat zij deze in strijd met de grondwet achten. Zij moeten zich tot 't Rijksgerechtshof oen beslissing heeft geno men, hierin schikken. De onpartijdigheid van het Rijksgerechtshof staat buiten twijfel. De „Vorwaerts" verklaart, dat Severing slechts voor het geweld is geweken en be toogt dat de gang van zaken voor de sociaal democratie de verplichting inhoudt, den strijd tegen den nationaal-socialistischen terreur in het rijk met vertienvoudigde energie voort te zetten. Deze strijd kan on der de huidige omstandigheden nog als ver kiezingsstrijd gevoerd worden. Hij zal op 31 Juli zeker niet ten einde zijn en van de ver houdingen, die dan zullen ontstaan, zal het afhangen, met welke middelen hij verder zal worden gevoerd. Amerikaansche Persopiriies. De New Yorksche bladen brengen groot opgemaakt de berichten over de gebeurte nissen in Pruisen. De „Herald Tribune" ziet in het optreden van de Rijksregeering een concessie aan Hitier en Hugenberg en be weert dat Minister Schleicher voornemens Is door het overdragen van de politiebe- voegdheden aan den Rijksweer, de controle over de S. A. In handen te houden. De „New York Times" ziet in het optre den van Von Papen de herleving van het oude Duitsche regime van tucht. Het blad verwacht in de naaste toekomst een coalitie tusschen Centrum, Duitsch-Nationalen en Nationaal-Socialisten. DINGELDEY RICHT VERWIJTEN TOT HET CENTRUM. HITLER DREIGT. BERLIJN, 21 Juli (V. D.) In een openbare vergadering van de Duitsche Volkspartij te Osiiabrück. heeft de leider dezer partij de RijKsdagafgevaardigde Dir.geldey het woord gevoerd. Hierbij kwam hij tenslotte tot de gebeurtenissen in Pruisen. De jongste verkie zingen hebben het duidelijk bewijs geleverd, dal de regiering van de zwart-roode coalitie niet meer in overeenstemming is met den wil van de meerderheid van het Duitsche volk. Daarmede is het oogenblik voor de tegen woordige regeerders gekomen af te treden en de macht aan de oppositie over te laten. Doel bewust hebben de coalitiegenooten dit tot dusver weten te verhinderen. Dit verwijt kan in het bijzonder tot het Centrum gericht worden, dat het in de hand heeft gehad deze ontwikkeling te voorkomen. In een rede te Bremen betoogde Adolf Hitler o.a., dat de regcering-Von Papen een buitengewoon milde regeering is, ofschoon toch eindelijk een aanvang is gemaakt met doortasten. Doch de heeren zullen zich er over verwonderen, wat hun wacht in het ko mende Derde Rijk, want de rekening voor alle ellende, alle vervolgingen van zijn mede strijders en kameraden is nog niet vereffend, ook niet de afrekening met de Marxisten die millioenen Duitschers uit hun werk verdron gen. „De groote afrekening komt nog". MUNCHEN. 21 Juli. (V. D.) In een artikel onder het hoofd „Het einde van het Severing spook", schrijft de „Nationaal-Socialistische Korrespondenz" o.a.: De Rijksregeering heeft na het openlijk uitbreken van den rooden burgeroorlog in Pruisen de eenige consequen tie getrokken, die er voor de hoogste autori teiten tot herstel van de orde en de veiligheid was. Severing heeft met zijn snelle ontzetting uit zijn ambt een even roemloos als lang- verdiend einde gevonden. Steeds heeft het systeem-Severing gediend om de roode dic tatuur uit te voeren. Spoedig zal gerechtelijk een onderzoek tegen de hoofdschuldigen van het systeem moeten plaats hebben. De groote afrekening komt nog. De Nationaal-Socialis tische staat zal voor rechters weten te zor gen. Protest van de Duitsche Staatspartij. BERLIJN, 21 Juli. (V. D.) Het bestuur van de Duitsche Staatspartij heeft een verkla ring gepubliceerd, waarin het protesteert te gen de maatregelen van de Rijksregeering in Pruisen. Het optreden van het Rijkskabinet Von Papen-Schleicher, beteekent eeli ernsti ge schending van de historische positie van Pruisen en van de Rijks-eenheid Het vernietigt de staatsrechtelijke vrijheid op het oogenblik van belangrijke politieke be slissingen. Het ondermijnt de autoriteit van den staat en de kracht van het rijk in den strijd om de gelijkgerechtigdheid van Duitsch land en de nationale vrijheid. De Duitsche Staatspartij wijst tegelijkertijd de redenen voor deze maatregelen van de hand. Fransche- en Engelsche persstemmen. LONDEN. 21 Juli (VD.) De politieke ge beurtenissen te Berlijn worden door de Lon- densohe bladen rustig en zakelijk opgeno men. De „Times" publiceert een uitvoerig verslag van de gebeurtenissen. De ..Morningipost" meent dat de maatrege len van de Duitsche re-ge?ring in de eerste plaats gericht zijn tegen 'het communistisch gevaar. De „Daily Telegraph" zegt, dat de gebeur tenissen niet in strijd zijn met de grondwet. De ..Daily Ex<press" bewondert den moed van Hindenburg, die op zoo krasse wijze heeft durven ingrijpen. De „Financial News" is van meening, dat Von Papen thans definitief van den steun van het Oentruni en van gematigd links heeft afgezien. De „Daily Herald" meent, dat het optre den van de Duitsche regeering de vernietiging van de democratie beteekent. Wanneer de democratische krachten in Duitschland eens gezind zouden zijn. dan zouden de nationale krachten deze actie niet kunnen doorzet ten. PARUS. 21 Juli (VD.) De Parijsche bla den nemen tegenover de gebeurtenissen in Duitschland een afwachtende houding aan Wel wordt eenige vrees tot uiting gebracht over de versterking van de nationale re geering in Duitschland, die het gevolg van de genomen maatregelen kan zijn. De „Echo de Paris" ziet in de gebeurtenis sen een bedreiging en spreekt over een be zitting van het Saargebied door Fransche troepen. D? Socialistische „Populaire" schrijft, dat de Duitsohe republiek Woensdag zxjn laatste pijler verloren heeft. Een vreeselijke slag Is tegen de arbeidersglasse gericht, een slag die als een ware provocatie kan worden be schouwd. Voor de democratie en het socia lism e is Woensdag een catastrophal? dag ge weest, want Duitschland is aan de hoogste militaire dictatuur onderworpen. Grzesinski c.s. worden vervolgd. BERLIJN, 21 Juni (V. D.) Tegen Grzesinski, Weisz en Heimansberg is op grond van 3 van de Noodverordening van den Rijkspresi dent van 20 Juli inzake' het afkondigen van den staat van beleg in Berlijn in de provincie Brandenburg een strafvervolging ingesteld. Zooals bekend is stelt 3 op verzet tegen bevelen van den militairen bevelhebber ge vangenisstraf of geldboeten tot 15.000 mark. Aanklacht tegen de Rijksregeering. LEIPZIG. 21 Juli (V, D.) De directeur van het ministerie dr. Badt heeft heden de aan dacht van de voormalige Pruische regeering tegen de benoeming van een Rijkscommissa ris en de maatregelen van de ï'ijksregeering bij het Staatsgerechtshof afgegeven. Het Staatsgerechtshof heeft de behandeling van de zaak vastgesteld op Zaterdag 23 Juli om 10.30 uur. De inhoud van de aan klacht. De inhoud van de Pruisische aanklacht en eisch heeft de strekking, dat aan de Rijks regeering wordt verboden vóór de definitieve beslissing van het Staatsgerechtshof over de grondwettigheid van haar optreden tegen Pruisen's maatregelen van welken aard ook te nemen. De be teekenis is deze, dat de rijksregee ring voor dat de grondwettigheid van haar handelwijze vaststond niet tegen Pruisen had mogen optreden en dat zoqlang in Prui sen alles bij het oude had moeten blijven. De benoemde Rijkscommissaris zou dan zoolang niets kunnen uitrichten. HAARLEMMERMEER AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het bou wen van twee woonhuizen en een winkelhuis aan den Kruisweg te Hoofddorp voor reke ning van den heer P. Th. v. d. Veldt, te Amsterdam, werd het laagst ingeschreven door de firma Gebr. Ransdorp aan den Lis- serdijk te Abbenes alhier, voor f 14185. Het werk is gegund aan de firma Ransdorp. PERSONALIA. Mej. T. Woudt, onderwijzeres aan de open bare lagere school no. 6 te Abbenes heeft wegens huwelijk eervol ontslag aangevraagd tegen 1 October a.s. INBRAAK. Woensdagnacht is ingebroken in de pas torie van Pastoor van den Berg te Nieuw- Vennep alhier. De dieven hebben aan de ach terzijde van het huis het slot van een deur verbroken, daarna in de gang een deur van een paneel ontdaan en zich zoodoende toe gang tot een oer kamers verschaft. Ze had den wellicht gedacht een goeden slag te kun nen slaan, doch werden daarin teleurgesteld en moesten zich na het openen van kasten en een bureau met een bedrag van onge veer f 20 tevreden stellen met welke geringe buiten zij onopgemerkt weder zijn vertrok ken. De politie stelt een onderzoek in. MOTORONGELUK. De heer G. uit Amsterdam wilde Woensdag op den Sloterweg in Haarlemmermeer met z'n motorrijwiel een tweetal auto's voorbij rij den, die elkaar vrijwel op hetzelfde oogen blik passeerden. Hij maakte daarbij een zoo grooten zwenk, dat de motor in den kant van den weg slipte en omsloeg. G. kwam daarbij zoodanig te vallen, dat hij moeilijk weer overeind kon komen. Per auto werd hij naar een ziekenhuis gebracht, al waar beenbreuk geconstateerd werd. ZEVENTIGJARIG BESTAAN. Over enkele maanden zal het 70 jaren ge leden zijn dat de vereeniging „Corcordia" in Haarlemmermeer werd opgericht. Het is wel te verwachten, dat deze vereeniging. die zich ten doel stelt nuttige kennis, beschaving en gezellig verkeer te bevorderen, het zeldzame feit van haar 70-jarig bestaan wel niet ge heel onopgemerkt zal laten voorbijgaan. ZANDVOORT DE ZANDBOUWWEDSTRIJD. De Zandbouwwedstrijd door de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer georganiseerd, is door den regen niet doorgegaan. Onder be geleiding van de muziek der Duitsche muzi kanten werd nog een optocht gehouden, die ook door den regen nog afgebroken moest worden. Overwogen werd nog 's avonds den wedstrijd te houden, maar in. verband met het getij zou dat te laat geworden zijn. Het kinderbal in Groot Badhuis onder lei ding van den heer Martin ging 's avonds wel door en daarvoor was veel animo. O. S. S. NIET NAAR HET X O ORDE RB AD De demonstratie van de gymnastiek ver eeniging „Oefening Staalt Spieren" op Zon dag bij het Noorderbad, gaat niet door. om dat een deel der leden zich voor zoo"n de monstratie niet beschikbaar stelt.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2