OLYMPISCHE SPELEN. DE NEDERLANDERS TE LOS ANGELES. Ik hoot) PPTl Otlto Welk merk? Bü wien? Waarom? NED. CRICKETBOND HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 27 JULI 1932 SPORT EN SPEL'. De meesten wonen buiten het Olympische dorp. De groeten aan het vaderland. Los Angeles, 25 Juli. CV. D.-Bijz. dienst). Ruim een week zijn onze landgenooten thans In Los Angeles, de stad In het centrum waarvan men op het Pershingsquare thans dagelijks een menschenmenigte vindt, ko mende uit alle oorden der wereld. Men hoort er de talen van schier alle lan den en het lijkt alsof de geheele wereld hier verzameld is. De stad maakt een gunstigen indruk; zij is feestelijk versierd, de straten zijn helder en in de vele plantsoenen zien we prachtige palmen. Uit vele steden van Ame rika zijn de Amerikanen met hun wagens naar het Olympisch centrum gekomen; zij hebben het aantal automobielen in deze stad zeker verdubbeld. Overal ziet men Olympi sche teekens, speldjes, hoedlinten en in de stad hangen duizenden Olympische vlaggen. Dwars over de straten zijn draden gespan nen, waaraan de vlaggen van alle mogelijke naties waaien. Aan de masten van dc licht- leidingen zijn groote transparanten opge hangen met .Wellcome Tenth Olympiad". De hotels hebben vooral veel werk van een passende versiering gemaakt en zeer geslaagd is die van het nieuwe mooie raadhuis van Los Angeles, dat tot de 25c verdieping met vlaggen van alle naties als het waro overla den is. Des avonds baden de straten in een zee van licht en wanneer dan de warmte iets vermin dert, is de menigte op straat nog grooter dan overdag. Heden, Maandag, hebben wij een bezoek gebracht aan den algemeen leider van onze landgenooten, den heer G. van Rossum in ho tel „Flgueroa". Deze deelde ons mede, dat de stemming onder de Nederlandsche deelne mers zeer goed is. Allen zijn de moeilijke zee reis, gedurende welke men veel met slecht weer heeft te kampen gehad, te boven. Alle vrouwelijke leden van de Nederland sche delegatie logeeren in het Chapman Park Hotel. De mannen zouden allen in het Olym pisch dorp wonen, doch in verband met de verschillende afstanden, hebben velen er de voorkeur aan gegeven, elders onderdak te vinden. In het Olympisch dorp wonen alleen de athleten Christiaan Berger en Wim Peters en onze eehige deelnemer aan den Modernen Vijfkamp en de schietwedstrijden le luite nant Van Rhljn. Het is op het oogenblik in Los Angeles niet zoo warm als anders, hetgeen voor de deel nemers aan de Olympische Spelen aangenaam is. Onze landgenooten hebben zich reeds ge acclimatiseerd en zijn druk aan het trainen. Met de tralnlngsgelegenheden zijn zij zeer tevreden. Gedurende de eerste dagen van hun ver blijf hebben de Nederlandsche deelnemers be zoeken gebracht aan de verschillende sta dions, waar op 31 Juli de Olympische Spelen zullen beginnen. Het Amerikaansche Olym pische Comité heeft ook voor de Nederland sche deelnemers alles uitstekend voorbereid. Het blijkt, dat de inrichting van het Amster- damsche Stadion en de regeling in de Neder landsche hoofdstad goed bestudeerd zijn; het Amerikaansche Olympisch Comité heeft ge tracht de inrichtingen in Los Angeles zoo mo gelijk nog te verbeteren en in leder geval aan dc Amerikaansche verhoudingen aan te pas sen. Het Olympisch Stadion Is een geweldig ge bouw, te midden van plantsoenen, dat met de tram in ongeveer een kwartier uit de stad is te bereiken. Steil, schuin omhoog loopend, zijn de meer dan honderdduizend plaatsen in keurig geordende rijen geplaatst. Het geheel maakt een fantastischen, bijna overweldi genden Indruk. Op de hoogste zitplaatsen heeft men een prachtig uitzicht over het ge heele stadion, doch het kan niet anders of de deelnemers aan de wedstrijden op het middenterrein moeten van deze hooge plaat sen af niet meer dan speelgoedfiguurtjes lij ken. Een ding valt echter op, en voor hen, die gedurende langen tijd In het stadion zullen verblijven kan dit zeer afmattend worden, het geheele stadion is onoverdekt. Vele uren zullen tienduizenden in brandenden zonne schijn moeten zitten. In dit opzicht maakt het Amsterdamsche Stadion een gelukkige uitzondering, al is dit niet zoo Amerikaansch groot als het gewel dige bouwwerk in Los Angeles. Ook bij regen achtig weer is er voor de vele bezoekers er moeten reeds meer dan een millioen kaarten zijn. verkocht geen schuilplaats. De persplaatsen zijn uitstekend verzorgd, te zamen gebracht in twéé groote vakken, steeds drie plaatsen bij elkaar. Wij beschikken hier over de modernste technische middelen om een bliksemsnelle berichtgeving mogelijk te maken. Voor elke groep van drie journalisten is een „telewriter" aanwezig. In de nabijheid van het groote stadion ligt het zwemstadlon, aan weerszijden waarvan eveneens hooge tribunes zijn gebouwd. Het water is buitengewoon helder; men kan den bodem zien. Vaak is het bijna onmogelijk op het water te kijken, wanneer de zon fel daar in weerspiegeld wordt en het oog verblindt. Voor ons is het water vrij warm, gemiddéld 25 graden. De wielrenners hebben het Rose Bowl Sta dion in Pasadena, bijna in denzelfden vorm opgetrokken als het groote stadion, doch kleiner van afmetingen, bezichtigd; zij heb ben hun eerste proefritten over de baan reeds gemaakt. De heer Van Rossum was zeer voldaan over de organisatie; hij is er van overtuigd, dat alles goed zal functionneeren. Hij heeft de Olympische vlag, die in 1928 aan Burgemees ter De Vlugt te Amsterdam werd ter hand ge steld, meegenomen en bij de slotplechtigheid van de spelen te Los Angeles zal hij deze overgeven aan Graaf De Baillet-Latour, die het symbool op zijn beurt zal overdragen aan den Burgemeester van Los Angeles. Aan het slot van ons aangenaam onder houd met den heer Van Rossum verzocht deze ons namens hem en alle leden van de Nederlandsche delegatie naar Los Angeles, de beste groeten naar het vaderland over te brengen en er aan toe te voegen, dat „wij ons best zullen doen". VOETBAL'. EEN STORMVOGELS-TRAININGSAVOND.. Onze IJmuider correspondent schrijft: Dezer dagen maakten we eens een trai- ningsavond van Stormvogels mede. Uit den aard der zaak biedt een traimlngsavond heel wat anders te aanschouwen dan een wed strijd, maar dit neemt niet weg, dat we geen spijt van onzen gang naar het Stormvogels- terrein gehad hebben. Dat trainer Magmer er slag van heeft om zijn oefeningen aantrekkelijk te maken, bleek ons al direct uit de groote animo, waarmee de verschillende Stormvogels er aan deelnemen, en dat niettegenstaande het feit, dat er heel wat van hen gevergd werd. Hijgend en puffend moesten velen na de zware rompoefeningen weer op adem ko men. En te midden van die naar adem snak- kenden stond Magner onvermoeid, ondanks het feit, Wat hij zich geen moment rust gunde, wel een bewijs, dat er voor de Storm vogels nog een groot arbeidsveld braak ligt. Zoo ooit, dan bleek ons op dezen avond, dat het beoefenen van voetbal nog geen alzijdi ge lichaamsoefening waarborgt! Na deze „ballooze" oefeningen, kwam ook het bruine monster er aan te pas; Snel drib belen met den bal, het passeeren tusschen paaltjes, het links stoppen en rechts afge ven van eeh toegespeelden bal, het stoppen van uit de hoogte neerkomende ballen enz., allemaal nuttige oefeningen. Speciaal het stoppen met den voet van hooge ballen gaf aan de meesten veel moei lijkheden en toch wat leek het eenvoudig, •als je het Magner zag doen! Maar om het zoover te brengen, Is heel wat oefening noo- dig. We lazen onlangs in een verslag over een wedstrijd, dien H. B. S. tegen een En- gelsche club speelde, dat het spel van Al bion's zonen den indruk vestigde, alsof voet bal een uiterst eenvoudig spel Is, zoo gemak- gelijk ging alles bij hen, „Maar", zoo werd er onmiddellijk aan toegevoegd, „wat zal daar een oefening voor noodig zijn geweest!" Een uitspraak, welke wij gaarne onder schrijven! Na deze baloefeningen volgde nog een „partijtje", waarin het geleende in praktijk kon worden gebracht. Duidelijk kon men nu de zoogenaamde „rasvoetballers" onder scheiden, die o.h.w. bepaalde spelsituaties aanvoelden als Iets, dat op de „les" bespro ken was cn die het op de les geleerde nu in toepassing brachten. Herhaaldelijk klonk Magner's fluitje, niet voor overtredingen, doch om op fouten te kunnen wijzen, die vooral ten opzichte van het zoo moeilijke positiespel gemaakt werden. Toen ook Wit „partijtje" achter den rug was, nam Magner den oud-doelman Thijssen nog even onder handen. Thijssen toch, hoe wol zelf niet meer „actief" zijnde, slaat vrijwel geen avond over en maakt zich op deze trainingsavonden als hulp van Magner buitengewoon verdienstelijk. En dat hij het keepen nog niet verleerd is. bleek ons over duidelijk: De hardste schoten hield hij er keurig uit. Het is dan ook onze vaste mee ning, dat Thijssen, als Stormvogels een be roep op hem deed, nog ongetwijfeld een goed figuur tusschen de palen zou slaan. Eerst toen het donker begon te worden, was de trainingsavond geëindigd. We zijn er van overtuigd, dat wanneer de spelers deze avonden trouw blijven bezoeken en se rieus de aanwijzingen van Magner opvol gen, de vereeniging er nog dit seizoen de vruchten van zal plukken. JAARVERGADERING VAN E. D. O. Dinsdagavond hield E.D.O. een druk bezoch te vergadering in het gebouw „Caecilia". In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer Van der Horst, den toestand der ver eeniging, die zeer gunstig is. HIJ feliciteerde den secretaris, den heer Hirs, met zijn her stel. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, den heer Van Zeijl, be vestigde volkomen de woorden van den voor zitter. Het aantal leden en donateurs ging vooruit, ook op het groene veld ging het niet slecht, al had men op beter gehoopt. Er wa ren drie kampioenschappen behaald, name lijk door het eerste, vierde en vijfde elftal. Onder applaus werd het beheer van den penningmeester goedgekeurd. Aan het vierde elftal werd na een harte- lijken ge'lukwensch van den voorzitter als herinnering medailles uitgereikt. De eereleden en leden van verdienste ont vingen fraaie diploma's. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende de hoeren Van der Horst, Hirs en D Pigge werden herkozen. In de vacature van den heer Fuchs werd bij enkele candi- daatstelling dc heer Jansen gekozen. De Voorzitter bracht dank aan den heer Fuchs voor het vele werk, door hem voor EDO verricht. De elftal-commissie werd herkozen; in de vacature wegens bedanken van den heer Hansom werd de heer J. Sparreboom geko- zem. De kascommissle werd als volgt samenge steld: Van Roon, Bor en Drayer. Bij het agendapunt: „Training" kreeg de heer J. Corsten, de EDO-trainer, het woord; in een gloedvolle rede gaf hij zeer nuttige en technische wenken en wel op zulk een over tuigende wijze, dat men niet kan gelooven, dat ook maar één der aanwezigen van de trainingsavonden zal wegblijven. Na dc gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CU. per re*e!. m 0 Natuurlijk een FORD! Bij Jan Limbach! Ford Service over geheel Europa afstand houden. De zwemster zal gedeeltelijk tegen den stroom in zwemmen en vertrekt dien dag omstreeks 12 uur van de Pier te Scheveningen, vanwaar zij zal starten, om in één stuk naar Bad Wassenaarschc Slag cn terug te zwemmen. Een volgboot zal haar over dit traject ver gezellen. ZEILEN. DE KAAGWEEK. De uitslagen van den laatsten dag luiden: Teamwedstrijd twaalfvoetsjollen: 1. Daph- nia, st. P. H R. Borgerhoff Mulder (De Kaag) 1 uur 10 min. 17 sec.; 2. Ree, st. F. A. F. GaUé (Loosdrecht) 1.10.33; 3. Bonzo, st. P. J. J. Huy- bers (Aegir) 1.10.44; 4. Vagebond, st. Th. van Helvert (De Kaag) 1.10.46; 5. Hunter, st. F. H. Bohré (Loosdrecht) 1.10.55; 6. Schuif, st. E. G. van de Stadt (Zaanlandsche) 1.11.15; 7. Ideaal, 2 st. N. J. Karreman (Aegir) 1.11.51; 8. Kabouter, st. R. Armbrust (Zaanlandsche) I.12,31. Winnaar Loosdrecht. Teamwedstrijd regenbogen: 1. Windekind, st. D. Oppenhuizen (Sneek) 1.53.56; 2. Henny, st. M. Hendriks (Sneek) 1.54.444; 3. Duke, st. J. C. van de Velde (De aKag) 1.53,37; Van der Steur iDc Kaag) boei' geraakt. Winnaar Sneek. U-klasse: 1. Föhn, st. P. Molenaar 1.40.35 2. Coppelstock, st. E. D. Kalis 1.40.40; 3. Wal ta, st. C. A. Vcrmaat 1.41.34. Hoofdprijs: Cop pelstock. Twaalfvoetsjollen dames B: 1. Flits, st. mej G. Broer 1.14.54; 2. Ducky, st. mej. J. Ykema 1.16.18. Treubklasse: 1. Treub 5, st. C. H. W. Bern- hard 1.54.41; 2. Treub 4, st. M. van Brecmen 1.57.26. Sterklasse: 1. Perseus, st. G. J. E. Schee pens 1.13.59; 2. Aldebaran, st. D. de Lange 1.18.48. Sharpyjollen: 1. Wikkerdewlk. st. H. R. Fokkinga 1.59.0; 2. Mieke 2, st. B. Wilton 2.2.35; 3. Kwakelpad, st. W. Beekhuis 2.5.24; 4. Jowie, st. H. Wester 2.6.29. Hoofdprijs: Jowie. Tocrkano's: 1. Atalanta, st. M. Ruyten- schildt 0.46.5;; 2. Glippcrtje, st. A. van 't Lam 0.49.1; 3. Seminolab, st. L, de Jong 0.59.40. B.M.-klasse: 1. Margotje, st. J. Broeders 2.2.54; 2. Tsjerk Hiddes, st. W. Hoekstra 2.6.14. Twaalfvoetsjollen dames A: 1. Elf, st. mej T. de Visser 1.8.18; 2. Schuif, st. mej. H. van de Stadt 1.10.. Hoofdprijs; Elf. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dors man 1.42.15; 2. Slmon de Dansert, st. J. Kra> nenburg 1.42.45. Toer kajaks 1. Bonzo 2, st. L. G. van Die ren 1.5.43; 2. Hansa, st. J. Siezen 1.11.22. Handicapklasse D: 1. Amcarthine, st. C. Picek 1.49.55; 2. Narmada, st. H. H. Tieleman. Regenboogklasse A: 1. Windekind, st. D, Oppenhulzen 1.51.17; 2. Jan, st. H. Schrijver 1.52.10; 3. Hennie, st. M. Hendriks, 1.53.38; 4. Holland, st. F. P. Bos 1.54,12; 5. De Leede 3, st. L. Doedes 154.26. Hoofdprijs: De Steur 2. L. van der Steur. Regenboogklasse B: 1. Bruintje Beer, st. N.N. 1.53.21; 2. Saenden, st. L. de Wit 1.53.42. 3. Ariola, st. C. Schoemaker 1.55.11; 4. Snip, st. H. J. Swart 1.57.5. Hoofdprijs: Saenden Twaalfvoetsjollen A: 1. Hunter, st. G. F. Bohré 1.3.48; 2. Schuif, st. E. G. van de Stadt 1.3.5; 3. Trinil, st. L. V. Arnold 1.4.44; 4. Black Diamond, st. J. Barzilay 1,4.55; 5. Ree, st. F. A. F. Gallé, 1.4.56. Hoofdprijs: Bonzo, st. P. J. J. Huybers. Twaalfvoetsjollen B: 1. Isls, st. J. van den Berg 1.3.39; 2. Pine, st. D. J. van Frummelen 1.4.9; 3. Pinquin 2, st. P. Bussemaker 1.4.40; 4. Noname, st. H. van de Stadt 1.5.15; 5. Ka bouter, st. mej. U. Molenaar 1.5.46. Hoofdprijs Is is. Twaalfvoetsjollen C: 1. Eider, st. J. Sara ber 1.2.57; 2. Han, st. J. Salet 1.4.3; 3. Flits, st. B. Broer 1.4.45; 4. Cheerio, st. C. Quispel 1.5.10; 5. Zomerweelde, st. J. H. de Jong 1.5.19. Hoofdprijs Good Luck, st. J. van Wermers- kerken. (N.R.Ot.) ZWEMMEN. ZWEMTOCHT SCHEVENINGEN— WASSENAARSCHE SLAG. De Haagsche zwemster mej. Martha Snel, die voornemens is dezen zomer een nieuwe poging te wagen het Kanaal over te zwemmen en zich daartoe dagelijks traint, zal op Zon dag 31 Juli a .s. een proeftocht over langen DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCH BEGONNEN. 2257 DEELNEMERS. Dc eerste dag. Uit Nijmegen: Dinsdagmorgen is de „Vier- daagsche" begonnen. Er verschenen 2257 deelnemers aan den start. Vijf deelnemers, die zich Maandagavond opgegeven hadden, waren thuis gebleven. De eerste dag kenmerkte zich door bulïg weder in het begin en aan het eind van den morgen, waardoor de deelnemers veel last van hevige stortregens ondervonden. Tegen het middaguur was het weer beter. De tem peratuur was over het aJgemeen goed en de loopers, ook de vrouwelijke, hielden zich uit stekend. In totaal zijn er den eersten dag negen deelnemers uitgevallen, waarvan drie militairen en zes burgers, die buiten groeps verband liepen. Van de buitenlanders is geen enkele uitgevallen. Het parcours ging via de mooiste plekken van Berg en Dal cn Groesbeek naar den Piasmolen en verder via TIeumen en Overas- selt naar den Rijksweg Nijmegen-Den Bosch en een gedeelte van Nijmegen weer naar de kazerne. In de verschillende plaatsen, die werden ge passeerd, hadden de bewoners wederom, zoo als elk jaar, de vlag uitgestoken. Dat ook de autoriteiten meeleven met de loopers heeft ie burgemeester van Overasselt, dc heer v. d. Vijver bewezen, die toen de eerste loopers zijn dorp binnenkwamen, aan den weg stond en hen begroette en moed in sprak voor het verder af te leggen traject. Onder de deelnemers zagen we weer vele veteranen. Jhr. v. d. Goes, ritmeester van het 2e regiment huzaren, was wederom met zijn manschappen present. Hij zelf loopt dit jaar reeds voor de zestiende maal mede. Voorts was ook de bekende Hagenaar en snelwande- laar Dinckhuysen van de partij. Deze loopt thans voor den veertienden keer. Ook de 63- jarige Van Wijk uit Hoorn was weer present en behalve zijn eersten dag. dien hij weer, zonder teekencn van vermoeidheid te vertoo- nen, volbracht, heeft hij reeds weder do reis van Hoorn naar Nijmegen te voet gemaakt. Van degenen, die dit jaar voor de tiende maal meedoen, noemen we den heer Meeu wessen van de Amsterdamsche Burgerwacht. Door het overgroote deel der deelnemers is met een gemiddeld temno van 6 a 7 K.M. gc- loopen. Er zijn er echter ook wel, die het vlugger doen. Twee Noorsche burgers hebben het 55 KM. parcours afgelegd met een gemiddelde snel heid van ongeveer 10 K M., die waren reeds om elf uur binnen. Zij werden een kwartier later gevolgd door een Amsterdammer. Dit is echter niet de bedoeling van de afstandsmar schen, waarvoor ruimschoots tijd gegeven wordt; het is dan ook te hopen, dat door deze dwaze prestaties adspirant-gegadigden zich niet zullen laten afschrikken. Door enkele firma's werden aan de dee<l nemers onderweg versnaperingen toegediend. ROOD EN WIT 2—R. C. H. De tweede plaatselijke ontmoeting ls in een overwinning voor de R. C. H.'ers ge ëindigd, doch ditmaal had de uitslag even goed andersom kunnen zijn: de Rood en Wlt'ers hebben n.l. door zeer zwak fielden zooveel runs cadeau gegeven, dat hun toch lang niet slecht totaal van 168, met ruim 20 runs overschreden werd. Mr. F. H. Davidson opent zelf de innings met R. Kramer. Het bowlen is in handen van Kleijn en L. Kruyt, welke op een totaal van 11 reeds ieder een wicket hebben. Van den Bogaardt cn van Kempen brengen eenige verbetering doch op 38 is het weer Kleijn die een wicket krijgt terwijl hij 6 runs later van den Berg clean bowlt. De stand is dan 444. Freni en van den Bogaardt worden dan langzamerhand het bowlen meester. Ze heb ben daarbij niet over pech te plagen. Eerst genoemde vooral doet de score omhoog vliegen, de laatste doet het iets kalmer aan. Verschillende bowlers worden aangezet doch met de lunch zijn beiden nog niict uit. Na de lunch zetten beiden de zaak op dezelfde voet voort, tiental na tiental ver schijnt op het scorimgbord en mede door goed runnen komt eerst op 150 de schei ding als Freni door Pa ape gevangen wordt voor een hoogst nuttige 47. Deze stand had 106 runs opgeleverd. Van den Bogaardt volgt hem 6 runs later met een goede 68 waarna de staart niet bij machte is eenigerlei score van beteekenls te maken en de laatste 4 wickets leveren niet meer dan 12 runs op, zoodat het totaal ten slotte 168 is. Hiervan hadden dus J. W. van den Bo gaardt 68, F, J. Freni 47, C. van Kempen 16 en extra's 14. Bowlingcijfers R. C. H.: W. Klein 3—48, L. Kuyt 4—59, J. Helling man 336, J. Paape 011. R. C. H. staat hierna voor een niet zoo heel eenvoudige taak. Het batten op de niet bijster sterke Rood en Wit-aanval Ls echter niet fraai en op 49 zijn reeds de eerste 4 wickets gevallen. Dan komt echter evenals bi,i Rood cn Wit een groote stand voor het vüfde wicket tusschen A. Scheen en L, Kuyt. Na een aarzelend begin komen de runs sneller, het fielden wordt minder en de 100 gaat op. Het bowlen van Jhr. van Lenmep en Mr. Davidson is in deze periode niet slecht, doch het veldwerk is zoo zwak, dat eerst op 120 Scheen l.b.w. gaat op Mr. Davidson. Muller is vrij spoedig verdwenen terwü'l L. Kuyt op 142 door Dividson ge vangen wordt (7142). H. Kuyt en J. Hel lingman brengen dan de Racing een heel stuk op weg naar de overwinning en door vrü spel komt het totaal van Rood en Wit in zicht. Gp 161 wordt Kuyt gebolwd, doch dc hierna inkomende Krom maakt met en kele forsche klappen aan alle onzekerheid een einde. Er wordt nog even goed geslagen en op 192 is het afgeloopen. Hiervan hadden: J. Paape 22, G. Kamoen 11, A. Scheen 47, L. Kuyt 41, H. Kuyt 11, J- Hellingman 24, G. Krom 16 not out en extra's 10. Voor Rood en Wit bowlden: Jhr. C. L. van Lennep 682, J. Goossens 019, Mr. F. A. Davidson 471, J. W. van den Bogaardt 06, F. J. Freni 04. R. C. H. wint dus deze wedstrüd van hooge totalen met 24 runs. POSTDUIVEN „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Angoulème, afstand 821 KM. Los Zaterdag 7 uur 30 min. 1. L. Kramer, aankomst Zondagmorgen 9 uur 45 min. 27 sec. 2. N. Leuven, Zondagmid dag 1 uur 0 min. 2 sec. 3. N. Leuven Zondag middag 3 uur 34 min. 58 sec. Dit was de laatste vlucht voor oude duiven. Zondag a.s. eerste vlucht jonge duiven, broed 1932 vanaf Roosendaal, 95 KM. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Angoulème. Afstand 817 K.M. De pryzen werden als volgt behaald: P. Bannink 1, 2, 3, 4; J. J. Petri 5; J. de Vries 6; P. J. v. Daalen 7. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. De 15e etappe. Uit Parijs: Maandag werd dc 15e étappe van den Tour de France afgelegd (van Evian naar Belfort) 281 KM., welke werd gewonnen door den Franschman Leducq in den tijd van 9 uur 56 min. 19 sec. 2e was Di Paco, 3e Max Bulla, 4e Bonduel, 5e Speicher, 6e Marchisio, "e Boulllet, 8e Viarengo. I-Iet persoonlijk klassement luidt als volgt; 1 Leducq 117 uur 22 min. 7 sec. 2 Stöpel 117 uur 40 min. 10 sec. 3 Camusso 117 uur 40 min. sec. 4 Pesenti 117 uur 51 min. 15 sec. 5 Ronsse 117 uur 56 min. 11 sec. 6 Bonduel 117 uur 57 min. 3 sec. 7 Barral (It.) 118 uur 8 sec. 9 Archambaud 118 uur 8 min. 48 sec. 10 min. 4 sec. S Benoit Faure 118 uur 8 min. 18 Thierbach 118 uur 10 min. 5 sec. Het landen klassement luidt nu: 1 Frankrijk 353 uur 55 min. 13 sec. 2 Italië 354 uur 2 min. 4 sec. 3 Duitschland 354 uur 13 min. 46 sec. 4. België 354 uur 19 min. 5 Zwit serland 357 uur 21 min. 19 sec. De Belg Schepers hee'ft wegens een bles sure moeten opgeven. Dc 16c etappe. Uit Parijs, 26 Juli (V< D.) Dinsdag heb ben de deelnemers aan den Tour de France het 145 K.M. lange traject BelfortStraats burg. als zestiende étappe afgelegd. De ge middelde uursnelheid bedroeg 30 K.M. Het weer was buitengewoon slecht. Van den vroegen morgen af heeft het aanhoudend ;eregend. De renners hebben zeer veel last gehad van bandenpech. De Italiaansche toe rist Puy gaf op. In het totaal-klassement staat Frankrük aan het hoofd, vóór Italië, De étappe werd gewonnen door den Belg Loncke. Hot persoonlük klassement is nu: 1. Leducq 121 uur 26 min. 37 sec.; 2. Stö pel 121 uur 44 min. 40 sec.; 3. Camusso 121 uur 44 min. 58 sec. 4. Pesonti 121 uur 55 min. 45 sec. 5. Bon'duel 122 uur 0 min. 33 sec. 6. Ronsso 122 uur 4 min. 41 sec. 7. Archam baud 122 uur 13 min. 16 sec. 8. Thierbach 122 uur 14 min. 31 sec. 9. Barral 122 uur 20 min. 29 sec. Landenklassemcnt: 1. Frankrük 366 uur, 6 min. 43 sec. 2. Italië 366 uur min. 34 sec. 3. België 366 uur 31 min. 30 sec. 4. Duitsch land 366 uur 49 min. 26 sec. 5. Zwitserland 369 uur 52 min. 27 sec. GOLF HET BELGISCHE AMATEUR KAMPIOENSCHAP. MUNN'S MERKWAARDIGE OVERWINNING. De Engelschman L. O. M. Munn, van de Royal Cinque Ports Golf Club, heeft Maan dag te Spa het Belgische Amateur Kampioen schap Golf opnieuw gewonnen. De finale werd over 36 holes gespeeld. Van strijd was geen sprake. Munn sloeg Francis Ricardo, even eens een Engelschman, van de Sandy Lodge Golf Club, met 13 up en 12 to play! Wel hoogst zelden zal een finale zulk een resultaat hebben opgeleverd! BILJARTEN OM DEN NOBELS-BEKER. De nederlaagwedstrüden om bovenge- noemden beker zün Dinsdagavond voortge zet. De Amsterdamsche club „Sarphati" kwam haar geluk beproeven. Het verloop was als volgt: (De spelers van „Sarphati" staan bovenaan) pnt. brt. h.s. gem. H. Knapen 72 29 16 2.48 J. D. Ronde 125 29 16 4.31 H. v. d. Plas J. de Nüs T. Ronchcttl H. Wcssellng D. Kraamwinkel J. v. Al 10 8 59 60 80 100 40 40 43 48 1.76 1.60 1.47 1.50 1.86 2.32 80 31 19 2.58 46 30 14 1.53 B. Citroen H. Tuninga A. Helsloot 189 40 26 4.75 J. Nobels 200 40 24 5 Het resultaat was, dat „Sarphati" 560 en „D. E. S." 603 caramboles behaalde. KAMPIOENSCHAPPEN Het bestuur van iden Ned. Biljartbond heeft besloten, in het vervolg ook wedstrij den in te stellen voor het 712, en het 45—1 cadre, alsmede voor het libre spel, alles uitsluitend op groot-biljart. Alleen spelers le en 2e klasse groot-biljart kunnen hieraan deelnemen. Zij, die in deze moei- lüke soorten spel de overwinning behalen, zullen naar de internationale touraooien afgevaardigd worden voor ons land. Tot neg toe gingen alleen de kampioenen van het. 452 cadre. LAWNTENNIS TOURNAMENT VIJVERHOEK. De wedstrüden van Vüverhoek hebben tot nu toe nog geen vlotten doorgang. Werd Maandagavond niet gespeeld wegens regen, Dinsdagavond was slechts één baan ter be schikking, zoodat maar enkele partijen ge speeld werden. De uitslagen daarvan luiden: Damesenkelspel A. le Ronde: Mevr. v. Huystee slaat mevr. Egas 64, 61. Heerenenkelsipel A. le Romde: Tetterode slaat v. Huystee 6—2, 7—5. Temmink slaat Stederen 75, 68, 64. Damesdubbelspel A. le Ronde; Mevr. Melse en mej. v. d. Haar slaan mej. v. Bilderbeek en N. N. 63, 61. Gemengddubbelspel A. Ie Ronde: Mevr. v. Huystee en Van de Stadt slaan mevr. Kühn en v. d. Klashorst 5—7, 7—5, 6—3. SCHAKEN. HET TOERNOOI TE BERN. De uitslagen van de elfde ronde luiden als volgt: Stahelin verliest van Flohr. Colin verliest van H. Johner. P. Johner wint van Bogoljubow. Sultan Kalm wint van Gygli. Aljechin wint van Rivier. Henneberger verliest van Naegli. Bernstein wint van Grob. Euwe wint van Voelmy. De stand van de leidende groep is nu; Aljechin 9 p. met een afgebroken partü; Euwe 8 1/2; Sultan Kahn 8; Flohr 71/2; Bernstein 6 met een afgebroken partü; Naegli 51/2; Bogoljubow 5 met een afgebro ken partij; Henneberger 5; Colin; H. Johner 41/2. AUTOBUS DOOR TREIN VERSPLINTERD. Op den onbewaakten overweg nabij Voort hulzen is de autobus van den heer T. van Manen te Harderwü'k, die een autodienst heeft tussdhen Voorthuizen. Barneveld en Garderen, door een personentrein van den spoorweg EdeBarneveldNijkerk gegrepen cn totaal versplinterd, lezen wij in de Msb. Gelukkig bevonden zich geen passagiers in de bus. De chauffeur, een neef van den exploitant kreeg slechts een onbeduidende vleeschwonde. PROEF BIJ DEN BURGERLIJKEN STAND VERLENGD. Naar wij in de Tel. lezen heeft de minister van Binnenlandsche Zaken het proeftüdpcrk voor het gezinspersoonskaartenstelsel bij den Burgerlijken Stand verlengd tot 1 Januari 1935, uit de overweging dat thans geen be slissing kan worden genomen in zake de al of niet invoering van h<?t gezins-persoons- kaarten-stelsel. De invoering van dit nieuwe stelsel zou Immers buitengewone financieele offers vragen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10