Ik koop een auto! HET PROCES CORCOELOF. LIJKVERBRANDING 'naar de spaansche kust. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 28 JUL! 1932 krachten moeten worden aangesteld. B en W. zullen dan bevorderen, dat het eerst in aanmerking komen de menschen, die dit het meeste noodig hebben, dus kostwinners enz. Het amendement-Scholl wordt verworpen met 16 tegen 12 stemmen. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. het voorstel van de heeren Boes en Van Dam overnemen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men zonder hoofdelijke stemming. De voorzitter stelt nu eerst aan de orde Overplaatsing en ontslag personeel openbaar L. O. Voorsta van B. en W. tot overplaatsing van cn ontslag aan personeel bij het open baar Lager Onderwijs, waarvan de bijzonder heden in ons nummer van Dinsdag j.l. ge publiceerd zijn. Ook dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. PUNT 8. V oorbereidend onderwijs. Voorstel van B. en W. betreffende wijziging der regelingen voor het voorbereidend L. enz. Mevrouw Maairsch?<l 1Komin stelt voor. dit voorstel aan te houden, omdat ver schillende belanghebbenden en de Commis sie van toezicht op het lager onderwijs nog gehoord moeten worden. Dit voorstel is mede onderteekend door mevrouw Scheltema en Van Dam. Wethouder Roodenburg deelt mede. dat B en W. geen bezwaar tegen aanhouding hebben. Benoemingen. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden benoemd: mejuffrouw Van Vliet en Joh. Visser. Tot onderwijzeres aan school No. 5 aan de Parklaan wordt benoemd mej. J. J. Schou ten, reserve-onderwijzeres alhier. De interpellaties De voorzitter wil te kwart over elf nog de vragen van den heer Peper over het optreden van de politie bij de laatste relle tjes aan de orde stollen. De heer Groenen daal vraagt of het inderdaad de bedoeling van den voorzitter is om den raad nog een uur bezig te houden. Spreker .meent dat het nu toch zeker welle tjes is.' De voorzitter antwoordt, dat hij het niet voor zijn genoegen doet. Hem zijn de vragen thuis gestuurd. De heer Peper heeft togen de aanhou ding tot de zitting van. 24 Augustus geen be- vooraan als punt van behandeling op de zwaar. Hij vraagt echter, om zijn vragen agenda te plaatsen. Tot aanhouding (ook van de overige inter pellaties) wordt besloten. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 27 Juli Geëxamineerd 8 m. candidaten. Geslaagd de heeren: K. Bierman, Zuid Scharwou'de, Th. M. Knippen, Wijk aan Duin. M. Lunen burg, Haarlem. B. v. d. Reepe, Aalsmeer, J. G. M. van Lunenburg, Haarlem, M, van dei- Maat. Beverwijk. J. Deutekom, den Helder, C. Roest, Haarlem. ^PERSONALIA. De heer W. Meynhout. candidaat te Haar lem komt voor op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te 's-Gravemoer. CONCERT IN HET PROV. ZIEKENHUIS TE BAKKUM. A.s. Zondag geeft het HaarlemsCh Symphcnie Orkest Euterpe", directeur de heer J. A. Meng, een bultengewconconcert in het Pro vinciaal Ziekenhuis ie Bakkum. DE BOOTTOCHT VOOR LICHAMELIJK GEBREKKIGEN. „Snelvsrband" bericht ons: Van de tijdens het oponthoud t£ Alkmaar op 7 Juli j.l. door de gebrekkige kinderen opgelaten ballons :s die van Marianne Eizinga het verst weggedreven. Haar ballon werd op de Nrordze? opgepikt, 4 mijl ten N. van liet Borkumrif-vuurschip door den trawler „Noordzee" uit Zoutkamp. Zij komt dus in aanmerking voor de be- schikbaargestelde prijs, welke haar één dezer dagen zal worden bezorgd. Verder zijn neg eenige bijdragen voor de boottocht, binnengekomen. Oommissie v.h. geven van onderwijs aan zieken en zwakken f 10. Broïderschapsfederalie 2.50 Gift NN. tijdens de boottocht der kinderen 1- Lijst Hr. T. 3.10 Nu de boottochten weer voor een jaar aonter den rug zijn en in alle opzichten schitterend gesiaagd zijn. betuigt de boot- coinmissie mede namens alle gebrekkigen, haar oprechten dank aan allen die aan het welslagen hiervan hun medewerking, hetzij financieel of materieel hebben verleend. ONGELUK MET EEN TAXI. Op den N.Z Voorburgwal reed te Amster dam Woensdagmiddag een auto waarachter een atax. Bij de Lijnbaanssteeg maakte de wagen een groote bocht om een stilstaanden wagen. De chauffeur van de atax remde sterk en om e.en botsing te boorkomen wendde hij eht stuur naar links. Op het gladde asphalt slipte de atax, maakte een kwart draai en reed tegen een wagen van lijn 17. die juist van ae halte in beweging kwam. De schok was zoo hevig dat de pas sagier in de atax door de voorruit sloeg en door de scherven ernstig aan het hoofd werd gewond. De atax was van voren geheel in elkaar gedrukt. De gewonde werd door een particulieren wagen naar het Binnengast huis gebracht om verbonden te wórden'. Het tramverkeer ondervond eenige vertraging. UIT DE OMSTREKEN De positie der Vakvereeni- gingen in Velsen. Het jaarverslag van den Gemeentelijken Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering over 1931 bevat weer eenige belangrijke gegevens over de positi? der vak- vereenigingen in verband met de uitkeeringen bij werkloosheid. Genoemd worden niet min der dan 58 vereensgingen, wier ledental va rieert van 1 tot 1168. Er kemen op de lijst niet minder dan 9 vereenigingen met één lid voor. Of deze een lingen een afdeeiing vormen dan wrl als „verspreid lid" in de registers van hun or ganisatie vermeld staan, wordt niet aange geven. Het totaal bedrag der door tusschenkomst van de in de lijst genotmde organisaties aan hun leden gedane uitkeeringen bedraagt f 204 33154 tegen f 41.666 93 in 1930. Het totale ledental steeg echter van 3343 op 4520. Aan de spits staat, zoowel wat het leden - tal als het bedrag der uitkeeringen betreft de Centrale Bond van Transportarbeiders met 1168 (712) leden en f 68 873.15 'f 5977.681. Hierop volgen de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders mfet 725 565leden en f 40 260.90 'f 7472.53', de Algem. Nederl. Metaalbewerkersbona met 562 '412> leden en f 25.816.14 (f 5532.71», ae Alsem. Ned. Bouwarbeidrsbond met 268 '251 leden cn f 15.420.17 'f 4510.35», de Ned. R.K Metaal be we rkersbond met 238 (190) leden en f 11.872.70 (f 2463.40'. de Ned. RK. Fabrieks- arbeidersbond St. Willibrodus met 213 204' Isden en f 1637.80 tf 147.20». de Ned. Vereeni- ging van Fabrieksarbeiders met 212 (157) leden en f 1797 (f 293.20) enz. Uit de lijst blijkt verder nog. dat 2408 ver zekerde arbeiders werkzaam zijn in de in dustrie en in het transportbedrijf 936 in de metaalindustrie. 641 in het bouwbedrijf, ter wijl 112 «661 zijn aangesloten bij de Lande lijke Vereeniging tot onderlinge verzekering tegen nadeelige gevolgen van werkloosheid en INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ^60 Cu. rc*eT. Welk merk? Bij wien? Natuurlijk een FORD! Bij Jan Limbach! reparatieprijzen Waarom FORD heeft Standaard ziekte met een totaal bedrag aan uitkeerin gen van f 1605.90 f 112'. De dienst heef: tot taak. toezicht uit te oefenen op de werkioozenkassen. IJMUIDEN DE WERKVERSCHAFFING. EEN INTERPELLATIE VAN DEN HEER A. v. WOENSEL. Naar wij vernemen heeft het lid van den gemeenteraad, ce heer A van Woensel den burgemeester verzocht, in de a.s. Donder dagavond te houden vergadering van den zemeenteraad B. en W. te mogen interpel- Leeren over het uitzenden van werklooze steuntrekkenden naar de werkverschaffing. Bij het verzoek was de volgende motivee- ring gevoegd: Het zal u bekend zijn. dat het uitzenden van werkioozen naar Twente grooten tegen zin en ongerustheid bij de werkioozen heeft verwekt. Èn terecht! De geschiedenis der werkverschaffingen in het land en de hier uit voortgekomen ervaringen zijn van dien aard. dat de werklooze zich ongerust moet maken. Uit de toegezonden stukken van de Rijksinspectie der werkverschaffing blijkt ook duidelijk, dat deze manier van tewerk stelling met den vrijen loonarbeiders mets meer gemeen heeft maar gelijk gesteld kan worden met lijfeigenschap en slavernij in Middeleeuwsche vormen. Dit kan het belang der inwoners van Velsen niet zijn. Ik acht- het noodzakelijk dit op uitvoeri ger wijze onder de aandacht van het Ge meentebestuur van Velsen te brengen en ik verzoek daarom de door mij aangevraaDüe anterpatie te wülen toestaan. De tweede dag. Het verhoor van medici die Gorgoelof onderzochten. (V-an onzen Parijschen Correspondent.) 't Is kil buiten, maar binnen, door opeen pakken en spanning heerscht weer die zelf de drukkende atmosfeer. De surveillance is vandaag nog strenger; de President heeft de noodige maatregelen genomen teneinde al te grooten toeloop en 't daaruit voortvloeien de geroezemoes te voorkomen. Zoodra de president de zitting heeft ge opend wordt de commissaris van politic, Guillaume, die het onderzoek instelde voor- geleid. Na uitvoerig te hebben verteld wat de eerste verklaringen van Gorgoelof waren dadelijk na zijn arrestatie, vraagt getuige om een hypothese te mogen stellen. De pre sident geeft hem daartoe toestemming en Mr. Guillaume zegt dat hij den indruk heeft dat beklaagde krankzinnigheid voorwendt. Pro.c. generaal: Pardon, het is niet de rol van de politie om zich aan hypothesen te wagen; de politie moet zich maar aan de feiten houden. Maar ik zal u iets anders ver tellen. Gorgoelof, voor zich naar de tentoon stelling te begeven, bevond zich op den bou levard Saint Michel. Daar, volgens zijn zeg gen althans, vroeg hij aan een agent: waar is de boulevard Saint Michel? hopend dat de agent hem, na zoo'n dwaze vraag dadelijk naar zijn papieren zou vragen. En waar hij die niet bezat, waar Frankrijk verboden grond voor hem was en hij reeds meermalen was uitgewezen, zou hij natuurlijk dadelijk zijn opgepakt. Let wel, dat dit altijd al weer volgens zijn eigen verklaring een catastrophe zou hebben voorkomen, en dat dit ook de heele opzet was van zijn dwaze vraag. We hebben alle agenten, die dien dag dienst deden op den boulevard Saint Michel, ondervraagd, maar geen hunner herinnert zich ooit Gorgoelof terecht te hebben ge wezen. Wat blijft er over van de bewering van Gorgoelof van thans, dat hij gedreven zou zijn tot zijn gruweldaad door geheimzinnige machten welke in hem huisden? Getuige Piétri, ex-minister, verhaalt hoe hij den arm van den moordenaar greep en hem het wapen uit de hand sloeg. Vervolgens wordt de expert-wapenhande laar Gastine Reynette gehoord. Uit de vi trine komen de twee revolvers en de 27 ko gels en de wapenhandelaar toont dat de drie patronen welke men heeft teruggevonden van hetzelfde caliber 65, zijn als die welke in het magazijn restten. De seriecijfers en de letters op de revolvers wijzen er op dat ze niet in Frankrijk maar in het buitenland zijn gekocht. De constructie van het wapen is zoo dat slechts met een tusschenpoos van minimum vier seconden kan worden gescho ten. Vier seconden, dus voldoende tijd om tot. bezinning te komen en zich rekenschap te geven van zijn daad Mijne heeren juryleden, er is uit dat onderzoek echter iets anders gebleken. En wel. dat slechts héél kort te voren met den revolver is geschoten. Hevige ontroering. Pres ..Gorgoelof. ge begrijpt de ernst van deze verklaring van den expert. Er zou uit moeten worden opgemaakt dat ge het wapen enkele dagen tevoren hebt geprobeerd." Gorgoelof (woest)„Niet waar leu genIk heb het laatst er mee geschoten in 1927". Verdediger (tot expert): „Wat noemt u héél kort tevoren?" Expert: „Een week. veertien dagen". Verdediger: „Zie daardat probeeren waarvan u mijn cliënt wil beschuldigen, is dus op den noodlotsdatum geweest."' Gelach en gehoon. De president verklaart het incident gesloten en eenigszins be schaamd druipt de expert af. Pres.: Volgende getuige: Lazareff. De heele zaal is opgestaan. De emotie is geweldig groot. Lazareff. de kozak Lazareff treedt binnen. Hij heeft een buitengewoon ongunstig voorkomen: laag, gerimpeld voor hoofd. een lange magere hals draagt een vierkant, kaal geschoren hoofd, waarin een paar geniepig kleir.e staalblauwe oogjes twinkelen. Hij steekt een hand op om den eed af te leggen Lazareff spreekt geen woord Fransch en de officieelc tolk moet dus alles vertalen. Lazareff vertelt omstandig hoe hij dienst heeft genomen in het. leger van Wrangel. te gen de bolsjewiki. Toen hij door zijn vijan den gevangen was genomen werd hij voor Gorgoelof geleid, die dc plaats van chef van de Tcheka bekleedde. Gorgoelof had zijn gevangene gloeiende spijkers en naalden on der zijn nagels laten slaan, hem de voeten laten verbranden en op de meest barbaar- sche wijze mishandeld. Dat alles heeft plaats gehad in Rostow in September 1921. Pres.: „U heeft verklaard, dat Gorgoelof toen niet zoo heette." Lazareff: „Neen, men noemde hem toen kameraad Mongol." Pres.: „En hebt u hem. enfin, uw beul, se dert niet weer gezien?" Lazareff„Neen." Pres.: „En hoe komt het dat u in Gorgoe lof uw beul van 1921 komt aanklagen?" Lazareff: „Ik heb hem op portretten her kend." Getuige voelt zich blijkbaar niet zoo heel zeker van zijn zaak en huilend roept hij uit. „Wie hier in de zaal weet de verschrikkingen van den Terreur? Wie weet het wat wij te verduren hebben gehad van den bolsjewiki? Pres.: „Getuige, wilt u ons nu precies en zonder omwegen zeggen waaraan u Gorgoe lof hebt herkend als Mongol?" Lazareff: „Aan z'n stem. Ik verklaar uit drukkelijk dat deze hier mijn beul van 1921 is." Pres.: „Gorgoelof wat hebt ge daarop te antwoorden?" Gorgoelof. doodsbleek, is opgestaan. Beklaagde: „Waaromwaarom veroor deelt de justitie dezen man niet voor mein eed? Hoeveel heeft hij uit de geheime fond sen van de monarchistische partij gekregen om zoo, valsch tegen me te getuigen? Ana lyseer deze getuigenis. Ik was in dien tijd ge trouwd. Ik was dokter, mijn vrouw studeer de medicijnen. dagelijks waren we samen Getuigen zooals deze heeft men er verschei dene gevonden menschen die betaald zijn om legen mij valsche beschuldigingen in te brengen. Ik heb dezen man hier nog nooit van mijn leven gezien. het is wel treurig zoo door zijn landgenooten te worden verraden en verkocht. Pres.: „U gaat te ver. Gorgoelof. volsta er mede om met alle kracht te protesteeren." Gorgoelof, op zijn beurt huilt en met- moeite brengt de president hem tot zwijgen De theorieën over idealen en ideeën wor den afgesneden met een krachtig: Ga zitten.afgeloopen. De volgende getuige is een zekere Kos- lowski. die vertelt Gorgoelof in Praag te hebben gekend, waar hij zich meermalen zeer pro-bolsjewistisch uitliet. Gorgoelof: „Ik ontken niet dezen man te hebben ontmoet. En ik ontken evenmin, waar hij een vurig monarchist was. dat ik hem daarover heb aangevallen. Maar ik heb altijd gezegd dat ik de monarchisten al even verderfelijk vindt voor mijn land vond als de communisten. De tsarina hield het met Raspoutineik ben sociaal-democraat... Pres.: „Ja. ja. genoeg, dat hebt u ons gis teren al verteld Als er dan weer een getuige komt. die in een allerellendigst Fransch. met Slavische langdradigheid een ellenlange uiteenzetting komt geven van hetgeen een .groen leger' is. dan verliest de overigens zeer kalme en onpartijdige president het geduld. Pres ,,Ik vraag om u te bepalen tot de zaak." Gorgoelof: „Ik ken dezen man niet Maar hij is een aristocraat en hij ken* niets van zijn land of van de ziel van den Russiscnen boer". Pres.: „Jagenoeg. genoeg." Voor een half uur word: gepauseerc Dr. Perrin-Genil is de eerste psychiater die op last van den rechter van Instructie Gorgoelof heeft onderzocht Alvorens tot iets wat op een wetenschappelijke uiteenzet ting moet lijken te komen. legt de genees heer er den nadruk op dat do drie benoem- de geneesheeren volop de gelegenheid heb- Jben gehad om Gorgoelof to onderzoeken Dr. Genil: „Uit ons onderzoek is geblc- Een algemeene herdenkings dag in het Crematorium De afdeeiing 's-Graver.haee der Vereeni ging voor facultatieve lijkverbranding stelt aan de algemcer.e vergadering voor om één maal per jaar. liefst in de lente, een dag te bestemmen voor bijzonder bezoek van nabe staanden van hen. wier asch in de columbaria ust en om op dezen dag een bepaald wij dingsuur ir. de kapel te doen plaats vinden. In de toelichting wordt gezegd, dat de af deeiing gaarne zou zien. dat een dergelijke n Duitschland toenemende, zeer gewaar deerde gewoonte, om in de week van 2 Novem ber in den verasschingstempel een herden king van de dooden te houder, ook in onzen verasschingstempel werd ingevoerd. Ten eerste, omdat zij gelooft, dat ook in ons land daaraan behoefte bestaat en ten weede. omdat nog altijd de lijkverbranding als een aan godsdienst en piëteit vijandige wordt beschouwd. De afdeeiing meent, dat ook een zekere liturgie en zelfs gemeenschap- oelijk gezang mogelijk zou zijn. Mocht het denkbeeld de instemming der algemeene vergadering hebben, dan is de af deeiing Den Haag bereid, onder opperleiding van het hoofdbestuur, de organisatie van den eersten wijdingsdienst op zich te r.emen. Het hoofdbestuur wenscht zich ten op zichte van dit voorstel van prae-advies te onthouden. Het zal gaarne het oordeel van de vergadering vernemen. JAARVERGADERING IJ. F. C. A s. Donderdag 28 Juli houdt de voetbal- vereeniging IJ. F. C. haar jaarvergadering in Hotel „Kennemerhof* te IJmuiden. ken dat Gorgoelof volkomen toerekenbaar is. Hij is letterkundige en tevens Rus en dat verklaart zijn fantasie (sic.» Gorgoelof is aangetast door syphilis, maar dat is niet van den minsten invloed geweest op zijn cere brale leven." Getuige in zijn uiteenzetting is wel buiten gewoon onsympathiek waar hfj in zulke dramatische omstandigheden, waar het hier toch om het hoofd van een menscli gaat, al lerlei grapjes van 't laagste allooi begint te verkoopen. 't' Begint werkelijk op een schan daal te lijken en 't publiek toont duidelijk teekenen van minachting voor dezen „ge lee i'de", Gorgoelof: „Nooit, nimmer ben ik door de zen dokter onderzocht. Hij heeft ztch zelfs niet de moeite getroost om mijn pols te voe len. Als een gendarme, met allerlei onzin nige vragen, „wat voerde je uit?".... waar leefde je van" is hij bij me gekomen.hij vertelt dat ik syphilis-lijder ben wat weet hij er van? hij heeft me niet onder zocht. Ik ben zelf medicus Proc. generaal: „Dokter, ik wil u een héél korte vraag stellen. U bent directeur van een krankzinnigen gesticht, als men Gor goelof bij u bracht, niet numaar voor den moord op President Doumer...zoudt u hem dan interneeren?" Dr. Genil (aarzelend)„Als ik wist dat hij met booze plannen rondliep, ja, dan wel., maar anders zou ik hem over de grenzen hebben laten zetten." Met hoongelach wordt dit miserabele ant woord ontvangen. Verdediger: „Ik wil een andere vraag stel len. In uw rapport schuift u alles op den Caucasischen geest" van beklaagde. Wilt u me een les geven: wat verstaat u daaron der?" Dr. Genil: (zichtbaar verlegen) „Enfin.... ik.men??? Ik heb gehoord dat de „Cau casus een band van mythen en legenden is.... van groote verbeeldingskracht Verdediger (uitbarstend): „Meneer neemt u dan eerst, eens een les in aardrijkskunde. Gorgoelof is niet eens een Caucasierhij is Rus. Voor u dergelijke dingen schreef in een officieel rapport, dat moet beslissen over het leven of den dood van een mensch, moest u weten dat de Caucasus slechts een kolonie is." In-verlegen druipt de ..geleerde" af; Dr Truelle is de volgende getuige, die mede 't fameuse rapport heeft onderteekend. Zijn stem is echter zoo zwak, dat niemand hem verstaat Gorgoeloff protesteert echter ook nu weer tegen de wijze waarop ook deze medicus hem heeft onderzocht. En als. na de verklaringen van den derden expert we derom een protest van Gorgoelof kiinkt ondersteund door zijn advocaat, dan buldert de procureur-generaal ineens: „In landen waar niet de doodstraf bestaat wordt een schuldige tot levenslange celstraf veroordeeld. Dat is een langzame dood. le vend begraven te wordenom krankzin nig te worden." Dr. Chauchard. directeur van het hospi taal geeft toe dat slechts een zeer oppervlak kig onderzoek is ingesteld. Proc.-genraal: ..Produit-Wasserman? Wat is dat? zeker een of ander buitenlandsch product De president tracht dezen „gaffe" eenigs- zins te maskeeren door aan dr Chauchard te vragen of inderdaad is gebleken dat Gor goelof syphilis-lijder is. Dr. Chauchard: .Daar is niets van ge bleken." En dat staat toch in het rappor: van dc drie experts President: Gendarmes, brengt een paar stoelenik wcnsch dat nu ook de genees- heeren. geciteerd door de verdediging zuilen worden gehoord Zooals wel was te verwachten toonen deze getuigen met groot talent- dat Gorgoelof zoo niet volslagen krankzinnig, toch maar half toerekenbaar is- De oude vraag: onopgelost: waar begint de ziek:ewaar eindigt het normale En daar barst Gorgoelof ineens in snikken uit: Daar is het daar is het. het Drama het Drama van mijn leven Die man daar is de eenige die me heef: be grepen... de eenige.. niemand dan hij. nu kunt u me ter dood veroordeelen cn ik zal sterven als een apostel en als een sol daat. Een woedend dispuut tussc'nen den pro cureur-generaal en de verdediging over de wijze waarop de experts zijn benoemd Gorgoelof mompelt nog enkele woorden.... Ideaal.Ideeën.en dan. na een zitting van acht volle uren. zendt de President ons huiswaarts, tot morgen, derde, misschien laatste zitting. '"HENRï A. TH. LESTURGEON. Activiteit onzer feeders. De stoomtrrv'er Eendracht I IJm 130 der fa Groen, is Woensdag naar de Spaansche wateren vertrokken, om aldaar de vlsschrrij ui*, te oefenen. De S.vlvain IJm. 117 van dc- 'e'fde reederii. vertrek: er vandaag vermoe- del1 jk ook heen. De schepen zullen hun vangst alhier lossen ftn verkoooen. De andere schepen dezer reederij blijven de visTherlJ uitoefenen op de westkust van Engeland. OPDRACHT. Het maken van de aardebaan voor het ge deelte van weg r.o. 7 van Amsterdam - naar Wier in gen en het maken van weg verhard in nen op dat gedeelte is opgedragen aan de Amst. Ballast Mij. voor f 69 695. UITSTAPJES. Dl F. WEL EN DIE NIET DOORGAAN. Het zeer slechte weer is wel een groote te genslag voor de velen, die nu in de vacantle van zee en bosch wülen genieten. IJmuiden ondervindt er ook de nadeelige gevolgen van. Wel komen er nog steeds schoolkinderen en ook Woensdag waren er nog autobussen vol, doch de golven sloegen over do pier en hoe kan men dan genieten? Ve'.e uitstapjes r.:1n in elkaar gez^t. Meest worden ze evengoed gemaak* en is het vaak een teleurstelling. Zoo gingen de leden der Chr. Zangvereni ging Halleluiah Dinsdagavond een tochtje maken met de President van Heel. Met mooi. stil weer. was men de zee opgegaan en tot Zandvoort gevaren. Nu ging men niet eens buiten de pieren en toch waren er nog zee zieken. Eenige leerlingen van de Jullanaschool al len jongens, hadden een poos ge'spaa--:' en zouden met hun onderwijzer Woensdag per fiets naar Muiderberg en het Muiderslot gaan. Maar 't weer was te slecht en dit uit stapje werd geheel afbesteld, voor dc Jongens een strop. ..DE HOOP" TERUG. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is van den eersten kruistocht onder dc haringvis- schers in dit seizoen hier teruggekeerd, en heeft ligplaats gekregen in de Binnenhaven, nabij de Zuidersluis. NEDERLANDSCH nOODE KRUIS. Op Donderdag 28 Juli zal wederom een oefening worden gehouden aan de Noord zijde van het Noordzr-.kanaal. op do terrei nen benoorden het Noorder Tooleidingska- naal. De bedoeling is om eenzelfde oefening te houden als de vorige week, ditmaal in sa menwerking met de transportcolonne van de afdeeiing Beverwijk, terwijl bovendien een groep padvinders uit Beverwijk medewerking zal verleenen. De samenkomst heeft weder om plaats om 7.45 aan den kop van de Vis- schershaven, waar motorbooten gereed zullen liggen om de deelnemers naar hei terrein dor oefening te brengen. De leden der transport colonne, de helpsters en de cursisten van Dr. Oepts gelieven in zoo groot mogelijke getale aanwezig te zijn. EEN NIEUW GEBOUW VOOR DE RIJKSTELEFOON. Naar wij vernemen, zal Woensdag 10 Augustus in café „Parkzicht" te Amsterdam worden aanbesteed het bouwen van oen Rijkstelefoongebouw aan de Dirk Hartogh- straat alhier. VERZEKERINGSOVEREENKOMSTEN. In de maand Juni zijn verzekeringsovereen komsten met den Staat gesloten o.a ten be hoeve van de bemanningen van dc Hendrika Jacoba IJM 336 en Geziena IJM 140. VEILIGHEID BIJ SNELVERKEER. Naar wij vernemen, worden alhier pogingen in het werk gesteld om te komen tot. d op richting van een afdeeiing van dc Neder- landsehe Vereeniging ter bevordering van veiligheid bij snelverkeer, van welke veroen.- ging net hoofdbestuur gevestigd is te Haar lem. In verband hiermede zal as. Vrijdagavond m de bovenzaal van H.He! ..Kennemerhof' een vergadering worden gehouden, waar al'.e auto- cn motorrijders wolkom zijn. BESOMMINGEN Trawlers: O 86 Dortmund 535 f 4300 Rotterdam IJm 112 305 f 2400 Hercules IJm 196 300 f 2700 IJssel IJm 167 265 f 1900 Odelante IJm 19 300 f 2900 Irene IJm 84 175 f 1500 Olympia IJm 111 210 f 2000 Kotters: E 322 f 4C». E 80 f 680, E 490 f 820; E 332 f 915: E 369 f 765. BX 203 f 390 Loggers: KW 161 f 970. KW 162 f 480: KW 121 f 400. KW 55 f 390, KW 114 f 1100, IJm 268 f 515. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.65—f 1.35 Griet per 50 kilo f 48—f 17 Tongen per kilo f 2.65—f 115 Groote schol per 50 kilo f 40 Middelschol pte 50 kilo f 48f 40. Zetschol per 50 kilo f 40-f 26 Kleine schol per 50 kilo f 28—f 5.50 Bot per 50 kilo f 17—f 7.30 Tongschar per 50 küo f 38 Vleet per stuk f 1.85 Pieterman en poon per 50 ki'o f 8—f 3.30 Groot- scheivisoh per 50 kilo f 33-f 30. Middelschelvlsch per 50 kilo f 27.50—f 22.53 Ki. middelschelvisch p. 50 kilo f 19 - f H .30 Kleine sohelvisch per 50 kilo f 13—f 13 Kabeljauw per 125 kilo f 68—f 29 Gullen per 50 kilo f 13f 3.70. Leng per stuk f. 0.60 Heilbot per küo f 1.40—f 1.25. Wijting per 50 küo f 2.90—f 1 Koolvlsch per stuk f 0.35—f 0.18. Makreel per 50 kilo f 18— f 14. Verschs h3ring per kist f 11—f 9.50. Groots hake per 125 kilo f 84. Middel hake per 125 küo f 104 - f 8 Klein-middel hak per 50 kilo f 39— f 3„ Kleine hake per 50 krio X 33—X 16.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7