DE VIERDE MAN OP HOUTRUST TH DEN HAAG, is door dc Ver. tot bevordering der paardenfok kerij in Nederland Donder dag een groot concours liip- piqne gebonden. Een fraaie sprong over de hin dernis van een der deelne mers. DE GROENLAND-KWESTIE. Voor het Permanent Hof van Internationale Justitie te Den Haag is Donderdag de behande ling begonnen van de Groenland-kwestie tusschen Noorwegen en Denemarken. Tijdens de zitting. REIST PER SPOOR Door dc Ncdcrlandschc Spoorwegen wordt thans per auto sugges tieve reclame gemaakt voor het reiren per spoor. DE NOORSCHE DELEGATIE arriveert aan het Vredespaleis te Den Haag voor de bijwoning der zitting van het Permanent Hof van Internationale Justitie inzake dc Groenland-kwestie tusschen Noorwegen en Denemarken. DE HEER II. O. KROES, dierenarts te Groningen, heeft rijn gouden artsjubilcum ge vierd. DE PIJLERS VOOR DE NIEUWE VERKEERSBRUG OVER DE WAAL TE ZALTBOMMEL ZIJN VOL TOOID. De stalen damwanden worden gesloopt. De duiker daalt af om met het snijapparaat de stalen balken onder water vlak op den bodem af te snijden. HET MONU MENT ter nage dachtenis aan Jan Hamdorf, dat te Laren geplaatst zal worden, nadert de voltooiing. De beeldhouwer A. Rc- miens aan den arbeid. DE VEREENIGING ..Het Nederlandsch Wegencongres" houdt een tweedaagsche excursie naar Zuid-Limburg. Dc deel nemers bezichtigen den in aanbouw zijnden weg Treebeek-Heerlen. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. ft) Opnieuw begon nu het kruisvuur van vra gen, maar waar Wils bemerkte, dat de justi tie met haar onderzoek gereed was gekomen, begaf hij zich naar een der hem bekende rechercheurs met het doel te trachten nog iets naders te weten te komen omtrent den geheimzinnigen Hellinger, die met zijn vriend Goldschmidt in Rotterdam een zaak wilde beginnen. Hetgeen de rechercheur hem vertelde ver wonderde hem geenszins. Zoodra het doel van de reis van den heer Leuvensteyn bij de Rotterdamsche politie bekend was geworden het hoofdbureau te Amsterdam had het rsultaat van het onderhoud met Adams nog 's nachts telefonisch medegedeeld waren eenige rechercheurs naar de Leuvehavea ge gaan om Hellinger wiens signalement vrijwel overeen kwam met dat van den, het rookver bod overtredenden heer in den trein en te gen wien dus ernstige verdenkingen beston den. aan een verhoor te onderwerpen. Na lang wachten had eindelijk uit een der bo venverdiepingen een vrouw het hoofd uit het raam gestoken en toen zij vernam, dat het de politie was. die haar nachtrust zoo wreed verstoorde, ijlings de deur geopend, lieneer Hellinger Week echter afwezig en _.jn nos^iia Kon aiieen meedeelsn, dat er 's middags een telegram voor hem was ge komen, waarop hij oogenblikkelïjk was ver trokken, de boodschap achter latende, dat hij waarschijnlijk de eerste dagen niet thuis zou komen en in ieder geval zijn terugkeer nog tijdig zou berichten. Hij had een van zijn groote koffers meegenomen. Zijn ka mers waren aan een zeer minutieus onder zoek onderworpen, maar men kon niets ver dachts vinden. Vermoedelijk had hij alles van waarde bij zich gestoken en het grootste deel van zijn garderobe meegenomen. Dit laatste dan vol gens de hospita, die. als vele dezer dames be ter den weg wist in het domein van haar kostganger dan in dat, wat haar zelf toebe hoorde. Er bleef ons derhalve niets anders over, aldus besloot de rechercheur, „dan zijn signalement aan alle grensstations te seinen, maar de man heeft ïntusschen natuurlijk ge legenheid te over gehad om de wijk naar Duitschland te nemen. Een van ons zal dan ook vandaag nog naar Keulen gaan om met behulp van de recherche daar zijn verblijfplaats uit te vor- schen". ..U is er dus vrijwel zeker van, dat Hellin ger werkelijk de dader is?" vroeg Wils. ,,'t Kan natuurlijk zijn, dat zich na het verhoor van andere reizigers nog nieuwe ge zichtspunten openen, maar u zult me toch moeten toegeven, dat de heele zaak met dien Hellinger ietwat verdacht is. De beschrijving, die de conducteur van den geheimzinn'.gen medereziger geeft, beantwoordt bovendien geheel en al aan die, welke men In Amster dam van Hellinger gegeven heeft. Vindt u 't niet uiterst merkwaardig, dat men een bankdirecteur inviteert om met 20 mille naar Rotterdam te komen? Zoo'n haast zal er toch waarschijnlijk wel niet bij de zaak geweest zijn! En dan die Goldschmidt! Wie kent dien man eigenlijk? Hellinger's hospita heeft .nooit wan hem gehoord^ ai wist ze dan wei te vertellen, aai naar kostganger nogai vee. brieven uit Duitschland ontving. Dat laatste zegt echter ook al weer bitter weinig, omdat hij vertegenwoordiger blijkt te zijn van eeni ge Duitsche firma's. In ieder geval, meneer Wils, ben ik er van overtuigd, dat we een heel eind op weg zullen zijn den dader in handen te krijgen, wanneer we de verblijf plaats van Hellinger weten. Dat mag u ge rust in het avondblad zetten!!" Wils glimlachte. „We zullen wel eens zien, wat we ervan maken", zei hij. „Is er nog iets bijzonders gevonden?" „Neen, niet meer dan gisteravond. Wat zou den er trouwens in een coupé voor dingen van beteekenis te vinden zijn? t Is nu een maal een stofnest, waarin dagelijks tientallen menschen komen en als zoodanig misschien wel het moeilijkste terrein voor de politie. Ook al in verband daarmee, zullen de natuur lijk zoo goed en zoo kwaad als het ging ge nomen vingerafdrukken wel geen resultaten opleveren. Veel wijzer heeft dit onderzoek ons dan ook niet gemaakt. We hebben een paar dingen, die misschien later nog een aanwijzing kunnen gever., meegenomen, maar ze kunnen even goed aan honderden andere menschen hebben toebehoord. Nee, meneer Wils. erg geheimzinnig lijkt me deze zaak niet. De dader schijnt me eenvoudig een leek. die door het zenden van een tele grammetje getracht heeft buiten verdenking te komen. ïntusschen begaat de ezel mis schien, dat zijn zenuwen hem parten speel den de stommiteit om te rooken, waar dat verboden is. zoodat de aandacht nog wat meer op hem valt cn alsof dat nog niet ge noeg is, knoopt hij later met den conducteur nog eens een gesprek aan! Dat laatste dan misschien om ons te doen gelooven, dat hij naar België gevlucht is, terwijl hij de wijk nam naar Duitschland. waar hij. dank zij z'n relaties met Goldschmidt natuurlijk ge makkelijk een schuilplaats kan vinden". „Denkt u nog nadere aanwijzingen te kun nen knjgen, cat Heninger ïnaercaad de ca- der moet zijn", vroeg Wils, die nog niet zoo vast overtuigd scheen als de politieman. „Ik voor mij geloof, dat we de beste aan wijzingen mèt Hellinger's arrestatie zullen krijgen", antwoordde deze. „Overigens hebben we natuurlijk vanmorgen aan alle bladen een oproep van de twee medereizigers en de ver pleegster gericht, zoodat ik vermoed, dat de laatste en die andere meneer zich wel spoedig zullen aanmelden. Willen we eens wedden, meneer Wils, dat Hellinger zich niet bij ons meldt?" „Dat haal Je de koekoek!" antwoordde de reporter. „Wie weet -waar de man op het oogenblik zit! Vertel me liever eens, of het al bekend is, wie dat telegram heeft aangebo den". „Dat staat nog niet heelemaal vast. We hebben natuurlijk geïnformeerd, maar daar niet alle ambtenaren, die gisteravond dienst hadden, vannacht aanwezig waren, kon men ons niet volledig inlichten; waarschijnlijk echter was het een jongen van een Jaar of 15 die het telegram, dat op een gewoon stukje papier was geschreven, heeft overhandigd. Als afzender had hij vermoedelijk zijn naam er onder geschreven. Er wordt op het oogen blik natuurlijk ook moeite gedaan om dien jongen te vinden. Wellicht, dat dc pers ons daarbij weer behulpzaam kan zijn", besloot ae rechercheur. ,Nu. ik garandeer je. dat er vanavond geen mensch meer in T land is, of hij heeft van den moord gehoord", antwoordde Wite. ..In dit geval zooveel te beter", meende de rechercheur. ..Dan behoeven wc er ook niet aan te twijfelen, of ce getuigen, die wij noo- dig hebben, zuilen zich. vóór we 24 uur verder zijn, bij ons hebben aangemeld". Het lijk van den vermoorden bankdirecteur werd nu op een draagbaar gelegd en naar een ambulance-auto gebracht, welke eenige tientallen meters verder stond. Op hetzelfde oogenblik begaf het parket zich naar de vaefc 1 lende auto's. De rechercheur stak Wils de hand toe. „We zien u dezer dagen zeker nog wel eens?" vroeg hij. „Allicht!" antwoordde de reporter, „Ik kom morgen wel eens even hooren. wat het getui genverhoor aan het licht heeft gebracht. Af gaande op uw optimisme, meen ik te mogen gelooven, dat de dader binnen enkele dagen gearresteerd is!" „Ho, ho", suste de rechercheur. „Vergeet u vooral niet. dat het uiterst lastig is iemand te vinden, die gelegenheid gehad heeft over de grenzen te komen!" .Daar zal ik natuurlijk naderhand wel re kening mee houden", antwoordde Wils met een veelbeteekencnd knipoogje. „Een pluim blijft er nog altijd wel voor jullie over. hoor!" Met een korten groet verwijderde hij zich. Langzaam slenterde hij het emplacement af, om. toen justitie en politie hem gepasseerd waren, weer op zijn schreden terug te kee- ren. In leder geval wilde hij de wagon, vóór deze gerangeerd zou worden, nog eens aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen. De geheele omgeving was thans verlaten, zoodat hij zich zonder vrees gestoord te zul len worden, aan z'n inspectie kon wijden. Met behulp van een kleine, maar uiterst sterke loupe, welke hij steeds bij zich droeg, onderzocht hij allereerst de plaats waar de vermoorde gezeten had. Zóó op het oog ver ried niets meer het drama, dat zich hier den vorigen avond had afgespeeld. Wils keek rond De justitie had eenige din gen, welke 's nachts nog aanwezig waren ge weest. meegenomen. Ln de eerste plaats na tuurlijk de handschoen en voorts de acte- tasch van het slachtoffer. Tot zijn vreugde constateerde de reporter, dat men aan de overige voorwerpen bbjkbaar geen waarde had gehecht: zij waren althans onaange roerd gelaten. (Wondt vervoiactk

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9