Olympische Spelen 1932 DE OPENINGSPLECHTIGHEID. De tweede dag. ATHLETIEK. Nederland verliest van West Duitschland. WIELRIJDEN W Jllk Curtis opent de Spelen. Indrukwekkende défilé. Nederland als 20ste land maakt een uitnemenden indruk. LOS ANGELES, 30 Juli (Vaz Dias) D' zon staat stralend aan den wolkenloozcu hemel. Het weer is voortreffelijk. Een windje doet de talrijke vlaggen wapperen. Het V feest In Los Angeles, het is leest om en rr het Olympisch Stadion. Enorme belangstel ling bestond er voor de officiate openir.c der spelen op heden. Files van auto's* red'"" in rijen van viji naar het Stadion. Eó.ó. kostte het parkeeren der wagens vijftig cent. Doch weldra stegen de prijzen aan zienlijk en zoo kwam het voor, dat mei: voor het parkeeren van zijn auto niet min der dan een dollar moest betalen. De organisatie liet intusschen niets te wenschen over en de politic zorgde er voor, dat nergens groote stagnaties voorkwamen. In de nabijheid van het Stadion hebben zich reeds uren vóór het begin der openings plechtigheid tienduizenden verzameld. Toen de plechtige opening begon waren er zeker meer dan 105.000 toeschouwers in het groote Stadion aanwezig. Zelfs in de lucht was hel druk. Boven het Stadion zweefde een re clameballon. Een luchtschip van de Good Year Corporation was ook al aanwezig; de groote vogel vloog talrijke malen boven het Stadion. Het thans propvolle Stadion maakte we! een zeer bijzonderen indruk. Kleurig en fleurig zag het er op alle rangen uit; de zomerkleeding overheerschte. Talrijke toe schouwers hadden zonneschermen tegen de warme zonnestralen meegenomen. Een zangkoor, in het wit gekleed, kwam daarop in actie. De man, die de Olympische Spelen opende: Curtis, vice-president der V. S. Het is half 3 (Amerlkaansche tijd) als Curtis, die president Hoover verving ver scheen. Hij werd ontvangen door de leden van het Internationaal Olympisch Comité. Hierna nam Curtis plaats in de eereloge. In de eerelogé ontdekten wil ook den secretaris van het. Nederlandsch Olympisch Comité, tevens algemeen leider der Hollandsche Ex- peditié te Los Angeles, den heer G. van Kossem. Het zangkoor liet het volkslied der Ver- eenigde Staten hooren. Tenslotte het hoog tepunt van de openingsplechtigheid, het binnenkomen der deelnemers van alle naties. Griekenland opende het défilé, terwijl de Vereenigde Staten als gastvrouw den stoet sloot. Verschillende landen maakten al een zeer bijzonderen indruk. Zoo b.v. de 145 Ca- nadeesche deelnemers, in het rood-wit ge kleed. vlak achter dc Brazilianen. Bij het voorbijgaan der eereloge hieven zij de hand als groet. Dan de Finnen. 45 in getal. De tienduizenden juichten de Finsche athleten stormachtig toe. Land op land volgde. Een vaandeldrager torste de vlag van zijn natie. De Duitschers, 91 in getal, maakten een bij zonder goeden indruk. En tenslotte na Engeland en Haïti onze vertegenwoordigsters cn vertegenwoordigers. De Nederlandsche vlag werd gedragen door luitenant Pahud de Mortanges. Do Chef-de-Misslon, de heer Kellenbach, liep aan den kop van het team; daarna volgden onze dames en de ruiters en tenslotte de rest van dc ploeg. Het ge heel maakte een kranigen indruk; het' ge- hcele Stadion juichte de Hollanders hartelijk toe. De dames waren ln het wit gekleed en droegen een witte alpinomuts. Met uitzon dering van de officieren droegen onze ath leten een blauwe blazer met wit flanellen pantalon, witte sokken en schoenen. Op de borst werd een oranjekleurige „leeuw" ge dragen. Een stroohoed met blauwen band volmaakte het geheel. De gehccle ploeg maakte een uitstekenden, tot in de puntjes verzorgden indruk. Na de Hollanders .de Italianen, 128 in totaal. Be halve de deelnemers uit het land van Mus solini maakten ook de Japanners met een team van 161 athleten een bijzonderen in druk. Doch toen de Amerlkaansche deelne mers, als laatste groep het Stadion binnen marcheerden, 385 in totaal, barstte er een orkaan van bljvalbetulgingen los. De massa juichte haar landgenooten geestdriftig toe. Met de vlaggen naar do eeretribune ge wend, stelden de deelnemende landen zich op het middenterrein op. De president van het Amerikaansche Olympisch Comité, Garland, hield daarna een korte rede tot de deelnemers, waarop vice-president Curtis om 15.32 plechtig de formule voor de opening der Spelen uit sprak. Fanfares weerklonken, saluutschoten wer den afgevuurd, het Olympisch vuur werd ontstoken. Vol en grootsch weerklonk door het Stadion de Olympische Hymne. Een plechtig moment volgde: de Olympi sche vlag werd aan den middelsten mast ge- he§chen. Duizende postduiven fladderden op, over al verkondigend, dat de Olympische Spelen waren begonnen. De Amerikaansche athlcet Calnan trad na deze openingsplechtigheden naar voren om den Olympischen eed af te leggen. Toen alle athleten den rechterarm opstaken, weer klonk door het Stadion de Olympische eed: „Wij zweren, dat wij ons als eerlijke mede dingers voor de Olympische Spelen aan melden en de reglementen, welke voor haar van kracht zijn. zullen eerbiedigen en op ridderlijke wijze aan de Spelen zullen deel nemen, voor de eer van onze landen en van de sport". x Hierna verlieten de deelnemers in tegen overgestelde volgorde het Stadion, telkens hartelijk toegejuicht door dc toeschouwers. Ongeveer half vijf was de openingsplech ...held ten einde en konden de Spelen be- j.rmen. Het roeitournooi LOS ANGELES, 30 Juli (Vaz Dias) He- .en had de loting der roeiwedstrijden plaats. De Nederlandsche twee zonder stuurman .eft in de tweede heat geloot tegen dr p.oegen van Nieuw-Zeeland en Engeland. Het Hockeytournoo Tengevolge van de geringe deelneming aar het Olympisch Hockeytournooi is besloten dit tournooi te laten verspelen op 8 en 11 Augustus. Het Congres der Int. Athletiek Federatie. Zaterdag werd het congres der Interna tionale Athletiek Federatie voortgezet. In dien men verwacht mocht hebben, dat hel congres zich nogmaals met de zaak-Nurmi zou bezig houden, werd men in deze teleur gesteld. Intusschen ligt het in de bedoeling van Finland om op de eerstvolgende zitting, n.l. die van 8 Augustus, definitief de kwestie te. sprake te brengen inzake het feit, of d: ederatie in verband met haar jongste be slissingen het recht heeft athleten te schor ren, of dat schorsing slechts kan geschie den door den betrokken landelijken bond. In de Amerikaansche bladen wordt het besluit, om Nurmi van deelneming uit te duiten, algemeen gelaakt; immers men is de meentng toegedaan, dat elk land afzon derlijk omtrent het doen en laten zijne. athleten moet kunnen beslissen. In het verdere verloop van de zitting had den de bestuursverkiezingen plaats. De hee: J. S. Edström (Zweden) werd wederom to' resident gekozen, terwijl de heeren Brun- dage (V. S.) en Ritter von Halt (Duitsch- land) tot vlce-presidenten werden gekozen. De Zwemwedstrijden Voor de Olympische Zwemwedstrijden be staat enorme belangstelling. Naar gemeld wordt zijn alle kaarten voor het geheele zwemtournooi thans reeds uitverkocht, d. w. z. dat iederen dag 40.000 toeschouwers de zwemwedstrijden zullen bijwonen! Moderne Vijfkamp Te Los Angeles had de loting plaats voof de degenwedstrijden der vijfkampers. In to taal nemen 26 athleten deel van de volgende landen: Engeland, Frankrijk, Vereenigde Staten, Nederland (luitenant Van Rhyn), Zweden, Mexico, Zuid-Afrika, Portugal, Duitschland en Italië. Bij de loting werd be paald dat in vier poules zal worden ge schermd. In poule 1 komen Engeland, Frank rijk en Duitschland uit, in poule 2 Neder land, Mexico en Hongarije, in poule 3 Italië en Zweden en in poule 4 Zuid-Afrika, Ver eenigde Staten en Portugal. Het begin der atletiekwedstrijden/ LOS ANGELES, 31 Juli (Vaz Dias) Op den tweeden dag der Olympische Spelen was de hitte weer zeer groot. Het aantal toe schouwers, dat naar de athletiek wedstrijden was komen kij'ken bedroeg ongeveer 30.000. Tweemaal ging de Fransche vlag aan den middelsten mast omhoog ter eere van de beide overwinningen van Duverger en Hostin bij het gewichtheffen. Daarna klonk het startschot voor de se ries 400 Meter hordenloop. De uitslagen der vier series luidden: le Serie: 1. Taylor (V.S.) 55,9 sec.; 2. Pet- terson (Zweden); 3. Mindikas. 2e Serie: 1. Fustall (Ierland) 54,8 sec.; 2. Nottbrook (Duitschland)3. Harding (V.S.) 3e Serie: 1. Healey (V.S.) 52.2 sec: Nieuw Olympisch record. Het oude Olympische re cord stond op naam van Taylor met 52,6 sec. Deze vestigde dit record op de Spelen te Parijs in 1924. 2. Adelheim (Frankrijk); 3 Areskou Zweden) 4e Serie: 1. Facelli (Italië) 55 sec.: 2. Lord Burgley (Engeland); 3. Golding (V.S.). De drie besten van iedere serie werden in de kwartfinales geplaatst. Intusschen was men begonnen met het af werken der nummers hoogspringen cn kogel- stooten. In het eerste nummer werd dc lat gelegd op een hoogte van 1,60 Mafer. Direct na de series 400 Meter hordei! wer den de loopers voor de 100 Meter aan den start geroepen. Er werd geloopen in zeven series. Van elke serie werden de drie eerst aankomenden in de kwartfinale geplaatst. De uitslagen van de eerste drie series luidden: lste Serie: 1. Tolan (V.S.) 10,9 sec.; 2. Al meida (Argentinië); 3. Ortle (Mexico). 2e Serie: 1. Simpson (V.S.) 10,9 sec.; 2. Page (Engeland); 3. Engel (Tsjechoslovakije) 3e Serie: 1. Jonath (Duitschland) 10,6 sec.; 2. Elliott (Nieuw Zeeland); 3. Arimo (Japan). De 4e serie 100 Meter hardloopen had het volgende resutlaat: 1. Luti, Argentinië 10,8 sec.; 2. Kocrnig, Duitschland; 3. Williams, Canada. 5e Serie: 1. Metcalfe. V.S. 10.6 sec.; 2. Pehrson, Canada; 3. Lambroe, Griekenland. 6c Serie: 1. Joubert, Zuid-Afrika 10,9 sec.; 2. Wright, Canada; 3. Geerlinig Duitschland. 7e Serie: 1. Yosioka, Japan 10,9 sec.; 2. Berger, Nederland; 3.. Berra, Argentinië. De kwartfinales weiden nog Zondagmid dag geloopen. Nadat de series 100 Meter waren beëin digd, werd aangevangen met de series 800 Meter hardloopen: De uitslagen hiervan luidden: lste serie: 1. Genung (V.S.) geen tijd opgenomen. 2. Edwards Canada. 3. Powell Engeland. 2c serie: 1. Homborstel (VS tijd 1 min. 52,4 sec., 2. Wilson, Canada. 3. Dr. Pelt- zer, Duitschland. 3e serie: 1. Hampson Engeland tijd 1 min. 53 sec., 2. Sera Martin, Frankrijk. 3. Turner V.S. De drie best geplaatsten uit iedere serie werden gequalificeerd. Berger geklopt. Te 4 uur werd begonnen met de kwartfina les 100 Meter hardloopen. Dc uitslagen hier van luiden: lste kwartfinale: 1. Tolan V.S. tijd 10.4 sec. Nieuw Olympisch Record. Het oude Olympische record stond op naam van Abrahams (Engeland met een tijd van 10.6 sec., gemaakt in 1924 op de Spelen te Parijs. 2. Williams (Canada). 3. Luti (Argentinië), 4. Berger (Nederland). Berger is op dit nummer dus uitgeschakeld Gedurende den geheelen afstand was er een hardnekkige strijd tusschen Williams cn Berger. Eerstgenoemde wist zich no. 2 te plaatsen. Bij de eindstreep werd Berger nog door Luti gepasseerd Onze landgenoot heeft nog een kans op de 200 M. 2e kwartfinale: 1 Simpson V.S 10.7 sec., 2. Wright Canada, 3. Koeraig Duitsch land. 3e kwartfinale: 1. Me'calfe V.S. 10.7 sec., 2. Josieka Japan, 3. Elliet Nieuw Zeeland. 4e kwartfinale 1. Jonath, Duitschland 10.5 sec., 2. Joubert Zuid-Afrika. 3. Paerson Canada. Direct hierna werden reeds de halve fina les 409 Meter hordenloop geloopen. De drie eerst aankomenden werden in de finale geplaatst. lste demifinale 1. Harding V.S. 52,8 sec,, 2. Taylor V.S., 3. Lord Burgley, Engeland. 2e demifinale: i. Fustall, Ierland, 52,8 sec., 2. Arescou, Zweden. 3. Facelli, Italië. Speerwerpen, dames. Tijdens het nummer 10.000 Meter hardloo pen voor heeren-beslissing werd tevens het nummer speerwerpen voor dames ver werkt. Hierbij wist de Amerikaansche athlete Di- drikson een nieuw wereldrecord te vestigen door de speer 43,74 Meter te werpen. Voor het nummer 10 K.M. hardloopen be stond groote belangstelling, ondanks het feit, dat Nurmi niet uitkwam. Hij werd vervan gen door zijn landgenoot Virtanen. Na 1500 Meter wordt de kop gevormd door Iso Holla (Finland), Kuoszinsky (Polen), Sy ring (Duitschland), Virtanen (Finland) en Savidan. Het speerwerpen der dames werd gewonnen door de Amerikaansche athlete Didrikson met een worp van 43,688 Meter, hetgeen te vens als nieuw wereldrecord werd erkend. De uitslag luidde: 1 mej. Didrikson 43.688 Meter. 2. Ellen Braumueller (Duitschland) 43.50 Meter. 3 Frl. Fleischer (Duitschland) 43.008 Meter, Ellen Braumueller heeft de speer eenmaal ■n haar land boven de 44 Meter geworpen, doch dit record werd niet erkend. Hoog springen heeren. Het hoogspringen heeren werd door een ..outsider" gewonnen. De uitslag luidde: 1 Mac Naughton (Canada) 1.972 Meter. 2 Osdell (Amerika). 3 Toribio (Philippij- nen). Bij nauwkeurige nameting blee'k, dat Sex ton den kogel niet 16.02 Meter, doch 16.005 Meter had gestooten. Het krachtsporttournooï. LOS ANGELES, 31 Juli. (Vaz Dias). On middellijk na de officieele opening der Spe len werd begonnen met de wedstrijden in het gewichtheffen en wel in twee categoriën, het lichtgewicht en half-zwaar-gewicht. Zoowel bij de Spelen in 1924 te Parijs als bij die in 1928 te Amsterdam bracht de eer ste dag der wedstrijden een verrassing. De Amsterdamsche winnaar in het licht gewicht, de Oostenrijker Haas, was sterk favoriet. Reeds direct bleek, dat de Weensche athleet lang niet in zijn besten vorm was, terwijl de Franschman Duverger daarentegen uitste kende resultaten boekte. Met wonderbaarlijke rust en elegance bracht Duverger zijn ge wichten omhoog en men moet dan ook toe geven, dat hij de gouden medaille ten volle verdiend heeft. In totaal bracht hij het tot 325 K.G., terwijl Haas ver beneden dit ge wicht bleef. De uitslag in het lichtgewicht luidde: 1. en Olympisch winnaar Duverger (Frank rijk) totaal 325 K.G. Stooten 125 K.G., trek ken 102 1/2 K.G. en drukken 97 1/2 K.G. Deze laatste prestatie beteekende een nieuw Olym pisch record. 2. Haas (Oostenrijk) totaal 307.5 K.G. 3. Pierini (Italië) totaal 302.5 K.G. 4 Gabetti (Italië). In het halfzwaar gewicht kwam het tot een verbitterd gevecht tusschen den beken den Franschen wereldrecord-houder Hostin cn den Deen Sven Olsen. De beslissingen van de juryleden waren niet altijd even juist te noemen. De Franschman werd Olympisch winnaar met een totaal van 365 K.G. Deze prestatie kan niet buitengewoon genoemd worden, immers eenige weken geleden nog kwam de Deen Olsen in zijn land op onge veer 390 K.G. Het resultaat was: Halfzwaar gewicht: 1 cn Olympisch win naar Hostin (Frankrijk) 365 K.G., drukken 102.5 K.G., trekken 112.5 K.G. en stooten 150 Kilogram. 2. Olsen (Denemarken) totaal 360 K.G. 3. Duey (Vereenigde Staten) 330 K.G. LOS ANGELES, 31 Juli. (V. D.) Heden werd het krachtsporttournooi voortgezet, waarbij reeds spoedig ccn beslissing viel in het mid dengewicht. De Duitscher Istmayr bracht het tot oen totaal van 345 K.G., hetgeen tevens een nieuw Olympisch record beteekende. De uitslag luidde: 1 Istmayr (Duitschland) 345 K.G. Nieuw Olympisch record. Afzonderlijke prestaties 102.5 K.G. drukken, 110 K.G. trekken en 132.5 K.G. stooten. 2. Galimberti (Italië) 340 K.G, 3. Hipfinger (Oostenrijk) 337.5 K.G. In het nummer kogelstooten wlst.cn zich de volgende zes athleten voor de finale te plaat sen: Sexton (V. S.), Tothert (V. S.) en Gray (V. S.), Douda (Tsjecho-Slovakije) cn Hirsch- feld (Duitschland) en Slevert (Duitschland). Beslissing: Sexton (Vereenigda Staten) wist beslag te leggen op den Olympischen titel met een worp van 16.02 Meter. Dit beteekende tevens een nieuw Olympisch record. Het oude Olympische record stond op naam van Kuck (V. S. met) 15.87 Meter, gevestigde te Am sterdam in 1928. 2. Rothert (Vereenigde Stalen). 3 Douda (Tsjecho-Slovakije), 4. Ili: "Meld (Duitsch land). 5 Gray (Vereenigde Staten). 6. Sievert (Duitschland). Hiermede ging voor de eerste maal de „Stars en Stripes" aan den middelsten mast omhoog onder groot enthousiasme der tien duizenden. De definitieve uitslag van het kogelstooten is als volgt: 1 Sexton (V. S.) 16.02 Meter. 2. Rothert (V. S.) 15.67 Meter. 3. Douda (Ts.-Slovakije) 15.61 Meter. 4. Hirschfeld (Duitschland) 15.56 Meter. 5. Gray (V. S.) 15.46 Meter. 6. Sievert (Duitschland) 15.07 Meter, 10 K.M. hardloopen. LOS ANGELES, 31 Juli. (V. D.) Na 3000 M. heeft de Pool de leiding met achter hem Iso Hollo, en Virtanen, welke weer 20 Meter op zijn landgenoot achter is. Op den halven af stand ligt dc kopgroep 100 Meter uit elkaar, d.w.z. Kozinsky heeft de leiding met Syring als 5c op 100 Meter achterstand. 7500 Meter heeft de Pool een voorsprong van 50 Meter op Lso Hollo, welke op zijn beurt twee Meter voor is op zijn landgenoot Virtanen. Eenige honderden Meters voor de eind streep ontspon zich een prachtige strijd. Ten -lotte wist Knozinsky zich los te maken van Tso Hollo, die prachtig was ingeloopen, De Pool won met 10 Meter voorsprong. De uitslag van de 10 K.M. hardloopen luid de: 1. Kuozinsky (Polen) tijd 30 min. 11.4 sec. Nieuw Olympisch record. Het oude Olym pisch record stond op naam van Nurmi, te Amsterdam in 1928 gevestigd met een tijd an 30 min. 18.2 sec. 2 Iso Holl (Finland). 3. Virtanen (Finland). 4. Savidan (Nieuw Zeeland) 5. Syring (Duitschland). 6. Lindgren (Zweden). Het programma voor Dinsdag. 9 uur: Vijfkamp (ruiters). 11 uur: Vrij worstelen. 13 uur: Equipe-schermen. 14 uur: 110 M. horden, voorwedstrijdem, verspringen, beslissing, discuswerpen voor da mes, beslissing. 14.30 uur: 200 M. voorwedstrijden. 15.15 uur: 800 M. beslissing 15.30 uur: 100 M. dames, beslissing. 15.45 uur: 110 M. horden, demi-finale. 17 uur: 200 M. voorwedsrijden. 16.15 uut: 5000 M. voorwedstrijden. 18 uur: vrij worstelen. 19.30 uur: Wielrennen op de baan. uur: Hockey. De reis van Jan Zeegers slechts voor zaken. AMSTERDAM, 31 Juli. (V. D.) Naar aanlel- ïing van verschillende geruchten en berich ten, als zou Jan Zeegers overhaast naar Los Angeles vertrokken zijn om alsnog in Ameri ca te bewerkstelligen, toch nog voor de Olym pische Spelen uit te komen, verzoekt men ons mede te deelen, dat Zeegers slechts voor za ken naar Amerika en Japan is vertrokken. Natuurlijk zal hij van deze gelegenheid ge bruik maken, om, daar hij toch in Amerika is, de Olympische Spelen als toeschouwer bij te wonen. De Bruyn verbetert record discuswerpen. De gebroeders Kaan winnen wederom de 110M. horden op fraaie wijze. Een span nende, goede wedstrijd. Tot in de puntjes had de H.A.V. dezen in- -omationalen wedstrijd geregeld. Het terrein was keurig in orde en alles liep zeer vlot. Met de afwerking van het Chron. Overzocht had de jury weinig moeite daar dit vrij ruim was genomen Opmarsch der deelnemers. Om klokke twee uur kwamen de beide ploe gen het terrein opgemarcheerd en hoorden de beide volksliederen aan, die de luidspreek- installatie over het terrein deed klinken. Hierna heette de voorzitter der K.N.A.U., de heer Moorman de deelnemers welkom en overhandigde aan captain Van den Berge een aardige' herinnering aan den Duitschen ploeg leider Hoffmeister Hierna ving de wedstrijd aan, die door W. Duitschland met 58 1/2 punt gewonnen werd. De Nederlandsche athleten verzamelden 52 1/2 punt. 1500 Meter. Direct na het startschot nam de Hollan der Buis den kop en Dop vormt de achter hoede achter de Duitschers Göttmann en Gerüll. Na de eerste ronde neemt Gerüll met een vinnig spurtje de leiding, doch dan gaat Dop het langzame tempo vervelen en neemt de eerste plaats in. Als er nog 800 Meter geloopen moet worden verhoogt Gerüll het tempo aanmerkelijk en na de bel voegt zijn landgenoot zich bij hem. Buis tracht nog lang van de derde plaats af te komen doch de geweldige eindspurt van onze tegenstanders beslist onbetwist in hun vóordcei. Met 4 min. 22.4 sec. wint Göttman. Tweede is Gerüll met 4 min. 23.8 sec. No. 3 is Buis met 4.26 4/10 en vierde Dop. Duitschland boekt dus een 73 punten voorsprong, 400 Meter. De eerste start Is direct goed. v. d. Lee start zee'r rustig en boezemt de loopers vertrouwen in. Op 200 M. zijn alle loopers nog gelijk. Oostermcijer heeft de binnenbaan en verliest terrein. Bergmann komt krachtig naar vo ren en Kister is op 100 M. voor de finish nog tweede. Dan zet Sierhuis zijn eindspurt in en klopt Kister op de streep in 51.9 sec. Berg mann was eerste in 51.2 sec. en Oostermeijer 111 52 sec. vierde. Holland. Verspringen. Na iederen sprong wordt dc afstand mede gedeeld hetgeen de spanning aanmerkelijk verhoogde.. Het bleek een versterking dat v. Welsenes in de ploeg opgenomen was want met een goeden sprong van 7.25 werd hij ruimschoots eerste. De tweede Hollander de Boer bezette met 7.02 de tweede plaats. Met 7.01 M. en 6.90 M. moesten Halfmann en Mölle de laatsve plaatsen accepteeïen het geen Holland vier punten voordeel oplever den. Discuswerpen. Hier was zooals te verwachten Hoffmeister eerste. Hij wierp niet minder dan 43.67 M. Een zeer fraaie worp had de Bruyn Olympia, die 42.13 M. wierp en hiermede Eyskers re cord van 41.89 M. aanmerkelijk overtrof. Hiermede werd de Bruyn tweede. De Duit scher Kilo bezette met 41.03 M. de derde plaats, zoodat Fysker ondanks zijn 40.13 Me ter met dc laatste plaats genoegen moest nemen. 110 Meter horden. Na een zeer goeden start gaan alle deelne mers vrijwel gelijk over de eerste horde. Bij de tweede hindernis is W. Kaan iets voor, en Pollmann raakt achter. Daarna neemt ook A. Kaan een voorsprong en in de tweede helft van de baan gaan beide Haarlemmers die luide aangemoedigd werden steeds meer win nen op hun tegenstanders, Wienecke nam de laatste horde zoo scherp dat hij deze omwierp. Ir. 17 sec. was hij derde. Pollmann wierp te veel horden om cn werd gedisqualificeerd. W. Kaan werd Ir. den buitengewonen tijd van 15.4 sec. eerste en A. Kaan in 16.4 sec. no. twee. Hoogspringen. Voor de groote tribune had dit interessante nummer de volle belangstelling van het pu bliek. Op 1.75 Meter vielen Nieuwland (Hol land) en Steggewenze (W Duitschland) af. De Duitscher Plieth bracht het tot 1-30 Me ter doch moest het tegen onzen Noordelijken hoogspringer Hofman afleggen. Men hoopte reeds op een record verbetering toen 1.85 M. was gesprongen, doch bij name ten bleek Hofman's prestatie 1.82.2 Meter. 100 Meter. Nadat de eerste valsche start teruggescho ten werd was ook de Uveede onregelmatig. Jansen en v. d. Berge vielen in 't pistool. Buthe Pieper was normaal weg en Berg mann bleef zitten doen vertrok toen niet te ruggeschoten werd. Hiervoor was overigens geen reden daar er niemand „gapte". Jansen hield niettemin in en reduceerde hierdoor zijn kans aanmerkelijk. v. d. Berge en Buthe Pieper gaven elkaar weinig toe, zoodat het tijdsverschil van 0.2 sec. zeker absurd mag heeten. Een deel van het publiek gaf zelfs v. d. Berge de eerste plaats. De jury besliste echter. 1 Buthe Pieper W.-D. 11.0 sec. 2 v. d. Berge Holl. 11.02 sec. 3 Jansen Holl. 11.4 sec 4. Bergmann W.-D. 11.5 sec. Het protest van v. d. Berge tegen deze uitslag werd niet toegekend. 800 Meter. Hier werd A. Zeegers door Robert vervan gen. De secretaris der T. C. deelde mede dat Zeegers wegens een weekeind vacantie afge- seind had en dat hij voor drie maanden, door het Uniebestuur, geschorst is geworden en nimmer meer van een internationale ploeg deel zal mogen uitmaken. In de eerste halve ronde leiden de Hol landers Ernes en Robert doch daarna komen Gansepohl en Weber opzetten en als de bel luidt gaat Gansepohl Ernes voorbij. De laat ste laat zich tactisch meetrekken en heeft genoeg reserve om den aanval van Weber 300 M. voor de finish te weerstaan. In deze volgorde komt dan ondanks de zeer felle eindspurt geen verandering meer zoodat de uitslag wordt: 1. Gansepohl W. D. 2 minuten 33 sec. 2. Ernes, Ned., 2 min. 4.0 sec. 3. Weber, W. D., 2 min. 4.3 sec. 4. Robert, Ned., geen tijd. 5000 Meter. Kelm en Schaunrburg zijn onze athleten verre de baas en nemen in een keurig regel matig tempo en soepele stijl een groote voor sprong, die bijna een ronde bedraagt. In de laatste 200 Meter was de onderlinge strijd nog zeer fel. In 15 minuten 58,2 sec. won Kelm van Schaumburg (16 min, 0.3 sec.) Hierna volgen de Hollanders Bakker (16 min. 47.3 sec. en Mulder 17 min. 3.0 sec. Speerwerpen. v. Meyl en Vögelin veroverden met 54.36 M. en 54.13 Meter 4 punten voor Holland en 3 voor Duitschland. Visser was niet in conditie en stond met 52.40 M. langen tijd derde. Hoffmeister pas seerde hem met zijn laatste worp, welke 54.07 M. bedroeg. Hiermee won Hoffmeister de wedstrijd voor Duitschland. Was Visser derde gebleven dan was de stand voor de estafette geweest. Holland 53 1/2, Duitschland 55 1/2 punt en dan had een Hollandsche estafette zege remise opgeleverd. Polshoog. Ook nu weer werd dit nummer door het publiek zeer op prijs gesteld. Met 3.80 M. won v, d. Zee. De Duitscher Born bracht het regematig tot 3.70 M. en zijn landgenoot Dwira tot 3,60 B. De Keyzer bleef beneden zijn kunnen met een sprong van 3.50 M. 4 x 100 Meter estafette. Duitschland miste Hcidhoff en Holland miste v. Welsenes die bij het ver-springen een spierdefect had opgeloopen. De Hollandsche ploeg liep nu met Schille- mans, Jansen, de Boer en v. d. Berge. De Boer startte goed op de buitenbaan en wisselde vlot met Schillemans, doch deze verloor terrein hetgeen Janssen eerst leek in te loopen, doch toen v. d. Berge het stokje kreeg was Duitschland weer voor en was het voor „Rinus" onbegonnen werk. Duitschland 43.5 sec. Holland 43.3 sec. Hierna werd het Duitsche volkslied ge speeld en behoorde deze uitstekend geslaagde wedstrijd tot het verleden. De Tour de France. Leducq wint de 20ste etappe. PARIJS, 30 Juli (V.D.) De twintigste etappe van den Tour de France, traject Malo les Bains-Amiens (212 K.M.) is gewon nen door Leducq in 8 uur 16 min. 49 sec. 2. Loncke, 3 Stoepel, 4. Camusso, 5. Demuysere, 6. Bernard. Leducq winnaar. PARIJS, 31 Juli (V.D.) De Tour dc France is Zondag geëindigd en gewonnen door den Franschman Leducq. Tweede werd Stöpel (Duitschland), drie Camusso (Italië) en vierde Pesenti (Italië). De laatste etappe werd eveneens door Leducq gewonnen vóór zijn landgenoot Speicher. H. S. V. „De Kampioen". De uitslag van den derden rit der week- competitie 40 K.M. is als volgt: 1 Van Dijk, 2 Moerkerk, 3 Reineveld, 4 Kruid, 5 Kersten 6 Van der Hoeven, 7 Fruitema, 8 Fennis, 9 Florie, 10 N. Huyboom Sr. De uitslag van Zondag is: 1. Reineveld, 2 Moerkerk, 3 N. Huyboom Sr., 4 Van der Heido.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10