Olympische Spelen 1932 hi DE WEDSTRIJDEN VAN MAANDAG. Variété HAARLEM'S DACBLAD DINSDAG 2 AUGUSTUS 1932 ^imiF =;i,:k Jllllll^ ^iiniiiF %HF De dames Schuurman en van Aalten in haar series 100M. geplaatstmaar in de demi-finale geklopt. Frankrijk wint het gewichtheffen. De Ier O'Callaghan wint het kogelstooten. Onze stadgenoot Van Egmond wint zijn serie. Duitscher Jonath. Metcalfe won in 10.6 sec. Borstbreedte daarachter Simpson en met gering ver schil daarachter als derde Jonath. De finale, die nog heden wordt geloopen, wordt gevormd door de volgende zes loopers: Metcalfe, Simpson en Tolan (allen Vereenig- de Staten). Jonath (Duitschland), Joubert (ZuiÜ-Afrika) en Yoshioka (Japan). De uitslagen der demi-finales luidden: lste demifinale: 1. Tolan (V.S.) 10.7 sec., 2. Joubert (Zuid-Afrika)3. Yoshioka (Japan), 4. Williams (Canada). 5. Elliott (Nieuw Zee land). 6. Koernig (Duitschland). Tweede demi-fin ale: 1. Metcalfe (V.S.) 10.6 sec.. 2. Simpson (V.S.), 3. Jonath (Duitsch land1. 4. Luti (Argentinië), 5. Pearson (Cana da), 6. Wright (Canada) De 100 Meter finale. LOS ANGELES. 1 Augustus (Vaz Dias). Er heerschte absolute stilte in het Olympisch Stadion, toen starter Miller het startschot loste. De start was onmiddellijk goed Yosioka 'Japan) had de leiding. Op 50 Me ter haalden Tolan, Metcalfe en Jonath hem in, terwijl ook direct daarop Joubert en Simpson den Japanner voorbij gingen. De strijd was "-^r spannend: Tolan won met een tijd 3 sec. Zijn landgenoot Met calfe wer. eede en de Duitscher Jonath derde. Het verschil tusschen Tolan als winnaar en den derden aankomenden Jonath bedroeg 3 4 Meter. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Tolan (Vereenig- de Staten) Olympisch record 10.3 sec. 2. Metcalfe (Vereenigde Staten). 3. Jonath (Duitschland). 4. Simpson (Vereenigde Staten) 5. Joubert (Zuid-Afrika). 6. Yosioka (Japan). Direct na het bekend maken der uitslagen vond de Ceremonie protocolaire plaats. Twee maal de Amerikaansche en éénmaal de Duit- sche vlag aan de Olympische masten. 400 M. horden. LOS ANGELES. 1 Augustus (V. D.) Direct na de 100 Meter finale heeren werd de eind strijd 400 Meter horden geloopen. In den eindstrijd hadden zich geplaatst de Amerikanen Harding, Taylor, de Ier Tüsdall, de Zweed Arescou, de Italiaan Facelli en de Engelschman Lord Burghley. Tot op 300 Meter was het veld vrijwel bij een, toen kwam de Ier Tusdall naar voren en wist zich een kleinen voorsprong op de beide Amerikanen te behalen Hij eindigde als eer ste in den tijd van 51.8 sec., doch deze tijd kan niet als wereldrecord gehomologeerd wor den, daar Tusdall een der horden had omge worpen. De tweede aankomende Harding boekte een tijd van 52 sec. Dit beteekende een nieuw wereld- en Olympisch record. De uitslag luidde: 1 en Olympisch winnaar Tusdall (Ierland) tijd 51.8 sec. 2. Harding (V. S. tijd 52 sec. 3. Taylor (V. S 4 Lord Burghley (Enge land), 5 Facelli (Italië), 6 Arescou (Zweden). 100 M. hardloopen Dames. LOS ANGELES. 1 Augustus (V. D.) Er be stond groote belangstelling voor het nummer 100 M. hardloopen Dames Jammer genoeg erden de Nederlandsche dames Schuurman en Aalten. die beiden in haar serie ge plaatst werden, in de demi-finale geklopt. De uitslag der series was als volgt: Eerste serie: 1 Mej. Dollinger (Duitsch land). in 12.2 sec.. 2 mei. Von Bremen (Ver eenigde Staten), 3 mei. Streike (Canada). Tweede serie: 1 Mej. Walasiowicz (Polen.) n 11.9 sec. (nieuw Olympisch record). 2 mei Trizell (Canada): 3 mej. Watanabo (Japan). Derde serie: 1 Mej Schuurman (Neder land). 2 mej. Vendervleit (Canada); 3 mej Hiseock (Eneeland). Vierde serie: 1 mej. Wildo (Ver. Staten) in 12.4 sec.: 2 mej. Aalten. 3 mej. Kench (Nieuw Zeeland). Demi-finale 100 Meter dames. LOS ANGELES. 1 Augustus. (Vaz Dias). De eerste demi-finale van het nummer 100 Meter hardloopen dames bracht een groote verras sing. Miss Streike (Canada), die in haar serie derde was aangekomen wist de eerste demi-finale te winnen in den slechten tijd van 12-4 sec. Tollina Schuurman (Nederland) wordt in deze' demi-finale vierde, en is dus niet genlaatst voor de finale. De uitslag van de eerste demi-finale luid de: 1. Miss Streike (Canada) 12.4 sec. 2. Frl. Dollinger (Duitschland). 3 Miss Wilde (Vereenigde Staten). 4 Tollina Schuurman (Nederland). De tweede demifinale werd gewonnen door Mej. Walasiewlck (Polen) In den zelfden tijd n.l. 11.9 sec., dien zij in haar serie had gemaakt- De uitslag van de tweede demifinale luidde: 1 Mej. Walasiewicz (Polen) 11.9 sec. 2. Miss Von Bremen (V.S.) 3. Miss Hiscock (Engeland). Speerwerpen dames. LOS ANGELES, 1 Aug. iV. D Het defini tieve eindresultaat van het nummer speer werpen voor dames luidt als volgt: 1. Mej. Didrikson (V. S.) 43.71 Meter. 2 Mej. Braumueller 'Duitschland) 43.52 M. 3. Mej. Fleischer 'Duitschland) 43.03 Meter 4. Mej. Shimpon (Jaoan) 39.05 Meter. 5. Mej Gin dele (V. S 37.85 Meter. 6. Mej. Russell (V. S.) Kogelslingeren., Het kogelslingeren bracht groote spanning. De Ier O'Callaghan. winnaar te Amsterdam in dit nummer met een worp van 51,39 Me ter. vermocht ook te Los Angeles de gouden Medaille te behalen. Doch dit geschiedde niet Tolan (Ver. Staten) wo7i de finale 100 M. hardloopen. Gewichtheffen. LOS ANGELES. 31 Juli. (V. D.) De eerste Zondag der Olympische Spelen werd besloten met het laatste gedeelte van den wedstrijd gewichtheffen. In dit nummer, de zwaarge wichten. muntte vooral Skcbla (Tsjecho-Slo- vakije) uit. Hij was het ook. die met een pres tatie van 380 KG. de gouden medaille kon veroveren. In drukken bereikte Skobla 112.5 K.G., m trekken 115 KG. in stooten 152.5 KG. Zijn landgenoot Psenicka veroverde met 2 15 K.G. minder, dus met 377.5 K.G. de tweede plaats. De Duitscher Strassberger be reikte een zelfde resultaat, doch moest zich op grond van zijn eigen gewicht met de derde plaats tevreden stellen. Hiermede was het gewichtheffen op deze Olympische Spelen ten einde. Het athletiek tournooi. LOS ANGELES. 1 Augustus (V. D.) De dag van heden werd besloten met de beide series 3000 Meter steeple chase. Uit iedere serie werden de vijf eerstaan- komenden geplaatst in de finale. De uitslagen luidden: lste serie: 1 Evenson (Engeland) tijd 9 min. 18.8 sec. Nieuw Olympisch record. Het oude Olympi sche record stond sedert 1928 op naam van Loukola (Finland) met eeh tijd van 9 min, 21.8 sec. 2. Pritchard (V. S.) 3. Toivonen (Finland). 4 Lippi (Italië). 5. Bartolini (Italië). Reeds in de tweede serie werd het nieuwe Olympische record van Evenson verbeterd door den Fin Iso Hollo, die over de 3000 Me ter hindernis 9 min. 14.6 sec. deed. De uitslag luidde: 1 Iso Hollo (Finland) tijd 9 min 14.6 sec. 2. Cluskey (V S.) 3. Dawson (V. S.) 4. Bailv (Engeland) 5. Mattilainen (Finland). Moderne vijfkamp. LOS ANGELES. 1 Augustus (V. D.) Voor de moderne vijfkamp heeft de loting plaats ge had voor de cross-country over 5000 Meter. Onze landgenoot luitenant van Rhijn lootte numero 6. De demifinales 100 Meter. LOS ANGELES. 1 Augustus. (Vaz Dias) Toen hedenmiddag 2 uur de atletiekwed strijden werden voortgezet waren ongeveer 40.000 toeschouwers aanwezig. Begonnen werd met de demi-finales 100 Meter. In de eerste demifinale won Tolan in 10.7 sec. De tweede demifinale was buitengewoon spannend. Het word een felle strijd tusschen de Amerikanen Metcalfe en Simpson en den Mej. Schuurman, die in de demi-finale 100 M. dames geklopt werd. Onze stadgev.obt Van Egmond toon zijn serie-sprint 1000 M. dan na harden strijd met den Fin Poerhoe- lae. Deze had een afstand van 52.27 Meter bereikt, en eerst in zijn laatsten worp wist O'Callaghan hem voorbij te komen met een afstand van 53,92 Meter. De uitslag luidde: l. O'Callaghan (Ierland) Olympisch winnaar 53,92 Meter. 2. Poerhoe- lae (Finland) 52.27 Meter. 3. Zaremba (V.S.) 50,33 Meter. 4. Skoeld 'Zweden i. 5. Mac Dougall (V.S.). 6. Kleger (Argentinië). Het Worsteltournooï. Heden werd een begin g-: maakt met het Olympisch worstel tournooi. In totaal namen aan het vrij worstelen 15 landen deel met in tot-aal 69 worstelaars. Reeds zijn twee be slissingen gevallen. In het lichtgewicht waarin 9 athleten uitkwamen, won c -;kaan Glodfolder van c'vn Fin Piklaja: op punten. In het. middengewiehr werd een Finsche zege geboekt. Kuokko (Finland) won met gering puntenversohil van den Zweed Jo- hannson. Nader wordt gemeld, dat de- reeds geval len beslissingen in het lichtgewicht en het middengewicht nog geen einduitslagen zijn, doch resultaten der ronden. De Worstelwedstrijden. Maandagavond bestond er voor de wed strijden vrij worstelen vrij groote belang stelling. In het wel ter gewicht sloeg de Duitscher Foeldenak den Deen Jonsen. Foeldenak was in uitstekende conditie en won hoog op punten. De wedstrijd in het half zwaar gewicht bracht een verrassing doordat de favoriet de nederlaag leed. Deze. de Zweed Sjoe- stedt, werd door den Amerikaan Nehringer, gevloerd. Finland kon met Amerika op den eersten dag in het vrij worstelen zes overwinningen boeken. Zweden behaalde vier overwinnin gen,'doch 'liloest vijf nederlagen incas-. seerëp. Van Egmond wint zijn serie. LOS ANGELES. 1 Augustus (Vaz Dias). In het Rose-Bowlstadion te Pasadena vingen Maandagavond de Olympische wielerwed strijden aan. Het stadion biedt aan 87.000 toeschouwers plaats, doch thans waren slechts ongeveer 3000 personen getuige van de wielerwedstrijden. De eerste serie sprint 1000 Meter werd door den Franschman Chaillot gewonnen. De tweede serie sprint werd gewonnen door onzen landgenoot van Egmond. De derde serie werd gewonnen door den Australiër Gray. Bij den herkansingrit wist Thomas (Ver eenigde Staten) zich te plaatsen. Hierna werd begonnen met den achtervol gingswedstrijd over 4000 Meter voor natio nale groepen. Allereerst wist Italië de ver tegenwoordigers der Vereenigde Staten in te halen, terwijl Frankrijk geen tegenstand had. De schcrmwcdstrijden. LOS ANGELES. 1 Augustus (VD.l De landenploegen welke zich voor de floret- equipewedstrijden in den eindstrijd hadden weten te plaatsen, blijken goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Verrassend goed schermden de vertegen woordigers der Vereenigde Staten die tegen Frankrijk 8 partijen wonnen en 8 verloren. Het aantal treffers gaf den doorslag ten gunste van de Amerikanen. Ook in de ontmoeting FrankrijkItalië spande het geducht. Ook hief wonnen beide landen elk acht partijen, doch thans waren de Franschen gelukkiger met hun aantal treffers, zoodat deze ontmoeting beslist werd ten voordeele van Frankrijk. De schermwedstrijden duren voort. Het programma voor Woensdag. 8 uur: Vijfkamp (schermen), equipe- schermen. 11 uur: Vrij worstelen. 13 uur: Equipe-schermen 14 uur: 50 KM. wandelen, 200 M. demi finale, posstok-hoogspringen, beslissing, dis cuswerpen beslissing. 14.30 uur: 80 M. horden voor dames voor wedstrijden. 15.15 uur: 110 M. horden, beslissing. 16.30 uur: 200 M. beslissing. 16.45 uur: 1500 M. voorwedstrijden. 19.30 uur: Wielrennen op de baan, beslis singen. 20 uur: Vrij worstelen, beslissingen. Hockey. LETTEREN EN KUNST MUZIEK Operaconcert te Zandvoort. Het j aarlij ksche concert van vooraan staande krachten der Italiaansche Opera in het Groot Badhuis 'e Zandvoort- bracht ons ditmaal bijna uitsluitend goede bekenden. Sanchioni. Scuderi. Fort. Reali die namen beteekenen evenzoovele successen, terugroe pingen. ovaties. Nieuwe sterren aan het fir mament. dat door de kundige hand van Comm. A. Borin bestuurd wordt, waren de soprano lirico C. Segrera en de basso D. Ca- selii. Nog een was oorspronkelijk vermeld: de tenore lirico spinto G. Garuti, doch deze trad Maandagavond niet op en anderen vervin gen hem. We hebben de gemakkelijke en zekere co loratuur van Signa. Sanchioni weer gehoord en om die gemakkelijkheid de scherpte der stem, vaak voorkomend bij lichte sopranen, nauwelijks geteld; en we hebben Sign.a Scu deri weer bewonderd om de dramatische kracht van haar talent dat door een krach tig en schoon orgaan gesteund wordt. En Sign. Fort, die in tegenspraak met zijn naam geen fort-tenor maar een tenore leggiero is, heeft de aanwezigen weer door den fluwee- ligen glans van zijn stem in verrukking ge bracht: de vroeger wel eens bij hem waar genomen fout van te lage intonatie bleef nu achterwege. Maar het meest uitbundige suc ces oogstte weer de barltono sign, Reali. hoe wel deze zijn machtig geluid niet voldoende beheerscht om grove excessen te voorkomen, zoodat b v. zijn voordracht van de .Drindisi"- aria uit „Hamlet" van Thomas de grenzen der schoonheid verre overschreed. Van de nieuwe sterren bleek Signa. Se grera een zeer begaafde en beschaafde lyri sche sopraan, die zich ook in het zuiver lyri sche genre met volledig goed gevolg durft te doen hooren. Zoo kregen we uitzondering bij deze opera-concerteneen oude aria van Paradisi en de bekende seguidilla van Da Falla van haar te hooren. als schoone en welkome afwisseling tusschen de dramatische en coloratuur-nummers. En ook de bas sign. Caselli mag een aanwinst heeten: een machtig en nobel geluid dat wel eens wat sterk vibreert, maar toch imponeert en be koort. Vóór de pauze werd het programma regelmatig afgewerkt, Sign. Vincenzo Marini. ook een goede bekende, zat aan den vleugel en begeleidde correct en slagvaardig als steeds. Alleen de opvolging der nummers ge schiedde met grooter tusschenpoozen dan men bij de steeds vlot doorwerkende It al. Opera gewend is. Na de pauze werd de opvol ging onderbroken door talrijke toegiften, die het publiek hoe langer hoe vrijmoediger vroeg en grootendeels ook verkreeg. Reali moest natuurlijk den proloog uit „I Pagliacci" zingen, Sanchiono gaf de aria van de Ko ningin der Nacht uit Mozart „Zauberflöte' ten beste, Scuderi zong uit ,.La TOsca" en „Manon", Fort uit 1'ArléSienne" en .Ayay" en ook Segrera schonk een toegift. Daar men veelal aan de wenschen van het publiek te gemoet kwam moest Sign. Marini verschillen de voordrachten uit het hoofd begeleiden en hij deed het met volkomen zekerheid. Een duet uit „Don Pasquale" en een kwartet uit „Lucia", beide van Donizetti vormden de zeer onmoderne afsluitingen der beide pro- grammahelften. De zaal was zeer onvoldoende bezet, en dus teleurstellend voor 'de directie en de artisten der: Ital. Opera zoowel als voor de directie van het Groot Badhuis, die haar loffelijk streven om den badgasten een enkele niaal ,een uitstekend concert aan te bieden met zoo weinig belangstelling bekroond moest zien. Laten we hopen dat de toehoorders een ander maal in groot-en getale opkomen. K. DE JONG. Mej. Aalten plaatste zich no. 6 in de demi-finale 100 M. dames. in den Stadsschouwburg. Zoowaar, daar hadden wij gisteren weer den goeden, ouden tijd terug, de dagen van het „café chantant", toen Frits van Haar lem en nog vroeger de familie Sauvlet in de Kermisweek naar hier kwam om er in de Sociëteit Vereeniging met een speciali teiten-gezelschap voorstellingen te geven. Het was wel niet volkomen het oude café chantant. want de „chanteuses" ontbraken herinnert gij ze nog. oudere lezers. Miss Bella. Frauleln Miezzi, Mademoiselle Geor gette en mejuffrouw Flora, zittend op het podium op een rijtje, stijf naast, elkander als vier wassen beelden uit het Panopticum? maar de specialiteiten hebben toch eindelijk na zoo vele jaren weer hun rentree gemaakt. Het cabaret had ze langen tijd verdrongen, al zagen wij in het verwaterde cabaret ook veel, dat feitelijk variété was. De herr Bouwmeester is eindelijk dan weer eens in onzen Stadsschouwburg in a?ze kermisweek met een programma gekomen, dat aan de dagen van Frits van Haarlem doet denken. Wij hadden dat in onze stad in lang niet gehad. Wel zagen wij zulke specialiteiten-nummers tusschen twee films op het tooneel in een bioscoop en ook als y*::--programma bij Crock Fratellin: in het circus Carré, maar overigens scheen het variété in ons land, waar wij niet een Wintergarten hebben zooals te Berlijn of eer. Palais d'Eté als t Brussel, zoo langzamer hand geheel uit de mode. Maar nu hebben wij ze toch weer gezien, de equilibristen, de jongleurs, de humoristische beeldhouw?rs. den lilliputter-xylophonist, de musical clowns en wat er zoo meer in het variété optreedt. Bouwmeester heeft voor variatie genoeg gezorgd en men kan niet anders zeggen dan dat het een goed variété-programma is, dat deze week ln den Stadsschouwburg gegeven wordt. Verreweg het beste nummer is dat van .Tuba and miss Avarty, ..musical Excentries" een heer en een dame. die op alle mogelijke instrumenten en in de meest verschillende houdingen muziek maken en behalve excen- iric ook muzikaal zijn. zooals o.a. bleek uit de vioolsolo van ..Tuba". Het meeste succes hadden zij met de duo's van de zingende zaag en de accordeon, waarvan het publiek maar niet genoeg kreeg en dus telkens meer vroeg. Muziek gaf ook de xylophoon-virtuoos little Ferry, die werkelijk klein en virtuoos bleek te zijn. Jammer dat het instrument zoo ontstemd klonk en het daardoor niet steeds een zuiver genoegen was naar deze muziek te luisteren. Verder is er een werkelijk grap pig jongleur. Charly Frank een acrobaat- slar.genmensch noemden wij zoo iemand in onze jeugd die onderste boven zich even gemakkelijk beweegt als ik op mijn voeten, een heer. die op een stoel met één poot bo ven een afgrond even secuur zit als u en ik in een gave fauteuil op een parketvloer, een beeldhouwer, die zijn schoonmoeder in Ri chard Wagner omtoovert en dan is er Harry Woodward, die op zijn wijze voor de komle- kigheid zorgt. Het publiek vond Harry Woodward blijk baar zeer grappig, maar he: was een grappig heid. die in ons deftig stadstheater toch 'n beetje vreemd aan deed a! was ze dan ook voor alle ooren geschikt. Zoo hebben wij gisteren in den Stads schouwburg weer eens in den goeden ouden tijd geleefd. Wat er aan ontbrak, dat waren de tafeltjes, de biertjes, de rondlooper.de kellners en de oude kermisstemmingHet was alles wat erg plechtig en deftig, zoo on geveer als of wij bij een oude tante !n een deftig salon op visite waren. In een om geving. die wij min of meer ontwend waren. Maar er zullen zeker velen zijn, die zoo'n variété uit de dagen van weleer nog we! eens terug willen zien En de jeugd vooral zal op de middagvoorstellingen pleizler hebben om al die jongleerende. voltigeerende. balancee- rende. equillbreerende artisten. om de clowns en zeker ook om de gedresseerde hondjes der Artusa's. En misschien ook om Harry Woodward met een neus. waarop de humo ristische beeldhouwer blijkbaar heele klonten klei heeft gesmeten. Zoo geven deze week beide schouwburgen herinneringen aan wat eens ln vroeger jaren een kermis was. J. B. SCHUIL. ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Verduistering van rijwielen. De rechtbank veroordeelde den jongen man. die eenige rijwielen, welke hij achter eenvolgens had gehuurd, te gelde had ge maakt. tot 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De elsch was 8 maanden voorwaardelijk. Diefstal uit offerbusjes. De jonge man die geld had gestolen uit offerbusjes in de Spaarnekerk. werd veroor deeld tot 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar: de eisch was 1 jaar onvoorwaardelijk. Verdedigster mej. Mr. Kluitman. Diefstal van gouden tientjes. De behanger, die ten huize van een dame in Aerdenhout. waar hij werkte, eenige gou den tientjes had gestolen, werd veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, de elsch was 8 maanden voorwaar delijk. Verdediger Mr. Van Dam. JasscndicfstaJ. De man. die in een inrichting van het Leger des Heils van mede daar ver zorgden. jassen had gestolen, zag zich veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest; de eisch was 6 maan den met aftrek preventief. INFORMATIEKOERSEN. Londen 870—875. Berlijn 58.95—59.15. Pa rijs 9.70—9.76 Brussel 34 40—34.55. Zurich 48.30—48 45, Rome 12.55-12.70, Madrid 19.85- 20.20, New-York 2.48 1'4—2.48 3 4. Kopenha gen 46 1 2—47 1 2, Oslo 43 1 4—44 1,4. Stock holm 44 1 445 1,4. Tn jïlnals van knurfeti Ondertrouwd: LUDWKi MEUG KNTHE1M JBKTSY POLAK Leer (Owlfr.) Dultschl. Haarlem, 1 Ij aclnthcnlaan 21 Huwelijksvoltrekking Dinsdag 16 Augustus 1032 Kerkelijke ln.<--onlng In de S - nagogt- L. Bogijnc.-d.raut 11, des n.m. 1.30 uur. Geen ontvangdag Heden overleed na een kortstondig lijden out dienstmojsjo DINA KOLLAARD welke ons gedurende 3 Ja ren trouw en eerlijk ter zijde stond. Haar liocngnan is ons groote droefheid. P. L. v. AN DEI. K. v. AN DEL MOLENAAR NELLY Haarlem. 2 Augustus 1932 God. Voldersgracht 41 Heden overleed te Rot terdam, ln den ouderdom van ruim G7 jaren onze beste Zuster on Tante, Me juffrouw Marie Margaretha Waaning J. WAANING cn kinderen Noord wijkerhout. 2 Augustus 1932 Heden overleed zacht en kalm onze gellefdo Tante en Pleegmoeder Pieternella Jacoba Kooman, weduwe van den Heer II. Grove, in den ouderdom vun 90 Jaren. Uit uller naam: Ovcrvcen: J. F. H. DE GRAAF Buitenzorg: J. KATS Haarlem: P. KALBFLEISCH ex. test. Haarlem. 1 Augustus 1932 Jansstraat 30. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Don derdag 4 Augustus a/-.. om 12 uur. op de Algen,. Be graafplaat» te Haarlem (Ingang Kleverluan).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3