DE BILT HERINGA WUTHRICH HAARLEM'S DACBLAD PHILIPS' RADIO-XOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 767.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 744.9 m.M. te Rejkjavik. en voorspelt: Zwakken tot matigen Z W tot W. wind. meest zwaarbewolkt met tijdelijk opklarin gen, waarschijnlijk weinig of geen regen en iets warmer. Uit het Buitenland. Een secundaire van de depressie bij IJs land heeft zich, zooals verwacht was, naar onze omgeving verplaatst. De snelheid, waar mede dit hooge .drukgebied zich verplaatste was vrij groot, zoodat de felle opklaring van gisteravond niet tot hedenmorgen bleef aan houden, doch reeds thans de regen toestand is ingetreden. In het Z. W. handhaaft zich de hooge drukking; de ondiepe depressie hier van over N.-Scandinavlë en een over O.- Duitschland en Polen hebben weinig voor het weer ten onzent te beteekenen. In Engeland is de barometer over het algemeen weer stijgende, in W.-Scandinavlë en onze omge ving weer dalende. Waarschijnlijk zal de secundaire in den loop van den dag reeds passeeren. zoodat morgen het weer zal verbe teren. In onze omgeving en Duitschland daalde de temperatuur, over de Brltsche eilanden steeg zij. Yarmouth had 15 m.M. regen. Barometer Stand van heden 760 m.M. (Veranderlijk) Gisteren 761 mM. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (naast Luxor) Telefoon No. 11640. INGEZONDEN MEDEDEFLINGEN a 60 Cts. per regel GEHEELOVERTROKKEN t rr BRIL/VI O IN TUUR tl 65 Alleen Zijlstraat 97 OPTICIËN8 KLOP, VEEG STOFZ. VAN 1175.- VOOR (138.— Vraagt demonstratie bij: W. BRAKEL Jr Botermarkt 17, Tel. 12897 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Augustus. Ondertrouwd 2 Augustus: L. M. J. Mergen- theim en B. Polak. Getrouwd 2 Augustus: L. M. J. Mergen ce W. Bastings. Bevallen 30 Juli; M. H. L. Wclten—Bronk- horst, d.; M. Th. kroonKleljn, d.; C. A. M. Wij mavan Groningen, d. J. Angencnt— Bulthuis, z.: E. Levert—van der Mijll Dekker, d 31 Juli: M A. J. C. Godijk—van Item, z.: A. de Wit—Hoekstra, d.: A. M Bakker—van Zeist, z.: G J PetersDoeswljk 1 Augus- tus:M. W. RuUgrok—Schulte. z.; W. P Bru- ningMartinot. z.; 2 Augustus: C. M. Delle- voetPerry z Overleden 30 Juli: Th. G. M. 10 mnd. z. v. Th. G. Meijer. Nachtgaalstraat1 Augustus: G van Duivenbode, 70 j., Gasthulsvest; P. J. Greve—Kooman. 90 j., Jansstraat: N. J. Ver hoef—Bonda, 38 j., Schermerstraat; A. J. Hekkelman. 61 j., Garenkokerskade; A. J. Dolk, 47 1 Slagerspoort; 2 Augustus: A. Tom, 71 jaar. Hazepaterslaan; W., 18 mnd., z. v. L. P. Houniet, Cora. Schoonstraat. UIT DE OMSTREKEN VELSEN-NOORD. VAANDELWIJDING. Het Gezelcshap van den Stillen Omgang naar Amsterdam is in het bezit gekomen van een eigen vaandel nadat het destijds benoemde vaandelcomité zes jaren lang zich beijverd heeft de noodig* celden in te za melen. In het RK. Verenigingsgebouw heeft het comité het vaandel, dat vervaar digd werd door de zusters van Slmpelveld <L.). in oen daartoe beiegde bijeenkomst. aan de afdeeiing overgedragen. Pastoor Schoenmaker verrichtte de wijdingsplech tigheden en wekte de leden naar aanleiding van de wijdingsgebeden op. het vaandel trouw te volgen. De voorzitter, de heer J. Rozcmeijer. dankte in het bijzond°r het. vaandelcomité voor de vele werkzaamheden, welke het had moeten verrichten, om het, gestelde doel te bereiken. De voorzitter roemde het fraaie werkstuk en sprak de verwachting uit. dat h?t vaandel tot grooteren bloei van de af deeiing zal leiden. De voorzitter van het vaandelcomité, de heer Th. Vcrmey schetste de moeilijkheden, waarm de het comité te kampen had. doch het zal ren mooie beiooning zijn. wanneer de afd. Velsen-Noord van den Stillen Om gang ln ledental zal stijgen. Het meisjeskoor van Meerzicht bracht, en kele zangnummers ten gehooxe, waarna de ■bijenkomst werd gesloten. VELSEN PERSONALIA Voor het examen nuttige handwerken slaagden te Amsterdam d? dames A. S. v. d. Werf te IJ muiden. C. E. Wringer te Vel- sen. J. J. R. Timmer te Beverwijk. B. G. Toorn te Santpoort. WOENSDAG 3 AUCUSTUS 1932 ÏIET WATERGEBREK IN DEN SPAARN- DAMMERPOLDER. Van den heer D. Zalm ontvingen B. en W. onder dagtcekening van 16 Juli 1932 het volgende schrijven: „Op grond van art. 17 van het. Reglement van orde. verzoekt ondergeteekendc, lid van den Gemeenteraad, aan B. en W. de volgende vragen te mogen stellen. I. Hebben B e.n W kennis genomen van het verslag der Gezondheidscommissie over het jaar 1931, hoofdzakelijk wat betreft hoofdstuk IX, inzake drinkwatervoorziening in den Spaarndammerpolder? II. Kunnen B. en W. ook mededeelen of het daarin gememoreerde juist is? III. Indien vraag II bevestigend beant woord moet worden, zijn B. en W. dan ook van meening dat deze toestand niet besten digd kan blijven? IV. Zijn B. en W. bereid, met spoed, die maatregelen te treffen, waardoor die bewo ners van goed drinkwater worden voorzien?" Hierop antwoorden B. en W. als volgt: ..Deze aangelegenheid is reeds enkele ma len in de vergaderingen van Uwen Raad be sproken, hetgeen den steller der vragen ver moedelijk niet bekend is. Wij meenen als al gemeen bekend te mogen veronderstellen, dat in bedoelden polder de regenbakken niet groot genoeg zijn om, bij langdurige droogte, gebrek aan drinkwater te voorkomen. Vóór de opheffing der gemeente Spaarndam, kon den dc bewoners van het aan deze gemeente toegevoegde deel, bij gebrek aan water, dit, tegen betaling in Spaarndam bekomen. Na de toevoeging aan Velsen, schijnt bij eenige bewoners de gedachte te zijn gaan heer- schen, dat- Velsen het water bij ieder der be woners, die dit zou willen hebben, aan huis behoort te brengen. Wij achten dit niet al leen onnoodig, doch met het oog op de hooge daaraan verbonden kosten niet uitvoerbaar. Die kosten toch zouden voor een belangrijk deel op de afnemers moeten worden ver haald. Wij troffen daarom een regeling, dat gratis water kon worden verkregen bij het gemeentehuis. Wij hebben het afhalen zelf niet aan bepaalde uren gebonden, om werk verzuim te voorkomen. Dit jaar is verstrekt in Januari 600 liter, Februari 11200 liter, Maart 24400 liter, April 5000 liter, Mei niets, Juni 750 liter, Juli niets. Hieruit valt wel af te leiden, dat van watergebrek in de laatste maanden niet gesproken kan worden. Overigens kunnen wij mededeelen, dat wij ons bereid verklaarden op verschillende plaatsen, op een overeen te komen uur, een tankwagen gevuld met leidingwater te plaat sen. Wij verzochten aan bewoners hierom trent overleg met elkaar te plegen, doch deze hebben daaraan blijkbaar zoo weinig behoefte, dat ons geen bericht hieromtrent heeft bereikt. Uit het vorenstaande kunt U zien, dat het verslag van de Gezondheidscommissie geheel onvolledig is en met de grootste reserve moet worden gelezen". BURGERLIJKE STAND. Geboorten: A. H. M. AlardBraam, d., IJmuidcn. M. van Egmond—Brakenhoff. z., Velsen. A. Leijen—v. d. Linden, z„ IJm. 'O.). S. A Mosk—Dobbelaar, d„ IJm. (O.). J. W. Dam—Handgraaf z.. Santpoort. T. Verduyn— Slager, z., IJm. (O.). J. F. KarstensVink, d., iJmuiden. A. BijlsmaKliphuis, z., IJm. (O.). M. OldenburgKraayenbrink, z., IJm. (O.). H. A. van der Schoor—Morin, d., IJm. (OA. M. G. G. OsendarpMeyer, d., IJmuiden. W. Sleeuwenhoek—v. Kuilenburg, z.. Velsen. E. C. Oudendijk—Hooggreef, d., IJm. (O.). C. Handgraaf—Heeremans, d.. Santpoort. Overleden: Henrlëtte J. V. Schutte. 55 j., weduwe van J. B H Schotvanger. Pieter Kooijman 83 j.. wcdiiwn. v. K. de Jongh. Pieter Crammer, 87 j., weduwn. v. H. M. Kuchulus. KINDERVREUGD. Het bestuur der Ontspanningscommissie van „Kindervreugd" deelt mede. dat met het oog op het vertrek met de kinderen naar Artis op Donderdag 4 Augustus a.s. allen om 7 uur present moeten zijn op het terrein van Kindervreugd. Vandaar maakt men met muziek der Knapenfanfare van ..Kinder vreugd" een kleinen rondgang om dan te ongeveer 8 uur te vertrekken bij den steiger der Plaatwellerij (Gonnermann). alwaar men om zeven uur ongeveer des avonds hoopt terug te keeren. Ieder rekene dus op tijd te zijn, DE „HEBA". Men schrijft ons: Te Velsen-Noord zal in het gebouw Con cordia der Papierfabrieken een bazar ge houden worden van 1417 September ten bate van een tweeledig doel. n.l. voor een wijkgebouw der Nederlandsch Hervormde Gemeente en voor de meubileering der nieuwe Fröbelschool. Uit de daarbij betrok ken personen is een comité gevormd, waar van de heer v Geelen voorzitter is en de heer J. Dein urn secretaris. De bazar zal zoo groot mogelijk opgezet worden en een groote verscheidenheid van artikelen en vermake lijkheden aanbieden. 1-Iet gaat om de gees telijke belangen van vele menschen, die juist in zoo'n moeilijken tijd als deze, niet uit het oog verloren mogen worden. Een ieder die iets hiervoor voelt, wordt opgewekt mee te werken en iets voor den bazar af te staan. Er zullen verschillende attracties aan den bazar verbonden zijn, als: een thee tent. schelpencollectie een schiet tent, een rad van avontuur, een postkantoor, een electrische spijkerplaat met afbeelding kleuterschool (<-lcctrisch spijkerslaan), grabbeltonnen, electrisch schrijven van de naam „Heba". een schilderijententoonstel ling, een waarzegster. En verder tal van stands met vele artikelen IJMUIDEN ESPERANTO-TENTOONSTELLING. In hotel Parkzicht zal 17 en 18 September een Espcranto-tcntoonstelling plaats hebben. Op dc tentoonstelling zullen eenige Espe ranto liederen ten gehoore worden gebracht. Indien mogelijk, zal ook een lezing in deze taal gehouden worden. ORANJE VEREENIG ING IJMUIDEN-OOST. Door bovengenoemde vereeniging zal be halve het te houden feest op 31 Augustus, een bijzondere wijdingsavond worden gehou den in de Geref. Kerk op Dinsdag 30 Augus tus, onder leiding van Ds. Chr. J. W. Teeuwen. Als spreker zal dien avond optre den Ds. R. Dijkstra uit Amsterdam met als onderwerp: „de Tragedie van een Prinses". De zangvereeniging „Nieuw Hosanna" Dir. S. Wiersma heeft geheel belangeloos haar medewerking voor dien avond toegezegd. Het belooft dus een goede avond te worden. Deze avond is toegankelijk ook voor niet-leden op vertoon van tekstboekje. VERG ADERING P A.S. Het P.A.S. afd. BeverwijkVelsen belegt heden- (Woensdag) avond een openbare ver gadering. waar de heer Th. van Driesten uit Amsterdam zal spreken over de dreiging van het fascisme en het rapport-Weiter. STRAATPREDIKING. Onder groote belangstelling heeft Dinsdag avond een slraatprediking aan den Ooster duinweg plaats gehad. In deze prediking, uitgaande van de Geref. Kerk, traden als sprekers op de heeren P. Lok uit Haarlem en Mcyering uit IJmuiden. De Hervormde straatzangers verleenden medewerking. „EXCELSIOR". Het Chr. Gemengd koor „Excelsior" is Dinsdagavond weer met hare repetities begonnen. De eerste repetitie-avond droeg een bijzonder karakter doordat de direc teur de heer W. van Laar z'n functie defi nitief had aanvaard. De voorzitter, de heer Oudakker sprak eenige waardeerenide woor den tot den leider. Ongetwijfeld kan men „Excelsior" met haar nieuwen directeur geluk wenschen daar deze reeds zijn sporen heeft verdiend. De heer Van Laar Ls dirigent van drie zeer bekende Chr. koren m ce hoofdstad en penningmeester van den Ned. Bond van Koordirigenten. EXAMEN-NIEUWS. Voor het te Amsterdam gehouden examen nuttige handwerken slaagde onze plaats genoot mej. M. Poldervaart. NIEUWE NAAM. De stoomtrawler Swift LJM. 1 zal door de firma Booy en Kramer onder den naam Vios III IJ.M. 1 in de vaart worden ge bracht. WEER NAAR ZEE. Dc stoomtrawler Alcmaria die geruimen tijd is opgelegd geweest is weer naar zee ver trokken. AANGEKOMEN SCHEPEN Aangekomen schepen: 2 Augustus: Skjold ss. Bergen. Steinsland m.s. Haugesund. Galgewater ss. Buenos Aires, Quintin Roosevelt (kruiser) Noordzee. Berganger m.s. Noordzee. Delfland ss. Bremen. Larenberg ss. Archangel. Amata ss. Riga. 3 Augustus: Elise Schulte ss. Lulea. Vertrokken schepen: 2 Augustus: Solglytt I m.s. Haugesund. Apollinaris V m.s. Bayonne. Amsterdam s.s. Baton Rouge. Corundum ss. Goole. Ramona ss. Napels. Maaskerk ss.-Freetown. Rijnstroom ss. Huil Mavis ss. Londen. VI ie stroom ss. Leith. Maasstroom ss. Londen. Jorunn ss. Immingham. 3 Augustus: Steinsland m.s. Haugesund. Neptun ss. Archangel. RIJWIEL ONTVREEMD. Bij L. v. P. in de Van der Hulststraat is Maandagnacht uit de schuur achter de wo ning dienst rijwiel ontvreemd. Er was juist een nieuw belastingmerk aangemaakt en to n v. P. des morgens vroeg naar zijn werk op Westerveld wilde gaan .was de fiets ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. VERNIELING. Bij den heer S. aan den Stationsweg herit in den nacht van Maandag op Dins dag in den tuin huis gehouden. Negentig in bloei staande dahliaplanten werden bij den grond afgesneden. De politie heeft de zaak in handen DE KUSTVISSCHERIJ IN JUNI 1932. De Afdeeiing Visscherijen van het Depar tement van Economisch Zaken en Arbeid deelt het volgende mede omtrent de kust- visscherij en de visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cij fers betrekking hebben op de maand Juni 1931. Dc weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der kustvlsscherij over het algemeen gunstig. In het niet afgesloten deel der Zuiderzee en dc Zuidhollandsch e stroomen en zeega ten werd de visscherij drukker, ln den Dol- lart en de Lauwerzee daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar Juni. Dc geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee, het niet af gesloten deel der Zuiderzee en het IJssel- rneer en de Zuidhoilandsohe stroomen en zeegaten waren slechter dan in Juni van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloo- pige opgave respectievelijk in den Dollart en de Lauwerzee 496.936 (583.085) K.G. en f 9.973 (f 20.694) in het niet afgesloten deel der Zuiderzee en het IJsselmeer 4.515.573 (6.246.302) K.G. cn f332.829 (f510.895), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 151 958 202.005) K.G. en f29.210 (f38.121.). Uit Zeeland werden verzonden 1.844.300 (1.320.000) K.G. mosselen ter waarde van f33.960 (f33.400). Oesters werden in Juni van dit jaar niet verzonden (17.700 oesters ter waarde van f 680)'. In het IJsselmeer werd de ansjovis- visscherij slechts door enkele visschers met staande netten uitgeoefend. De vangsten waren de geheele maand over het algemeen nog ruim. Met de kwak- en dwarskuil werd veel ansjovisch medegevangen. De prijs der ansjovis bleef laag. De ansjo-visscherij benoorden den afsluitdijk met wonderkuil en kommen leverde goede vangsten op. De aalvlssoherij In het Usselmeer met kwak en dwarskuil verliep zeer bevredigend; daar entegen waren de vangsten met fuiken, hoekwant en kubben slecht. Dc aalvisscherij met fuiken op de wierwaarden in de Wad denzee was iets beter dan ds vorige maand. Voorts vischten in de Waddenzee verschei dene vaartuigen met den aaikull en de peur. Dc vangsten waren echter niet groot. De botvisscherij met sleepnetten verliep tame lijk gunstig. Met de botkor werd wel veel bot gevangen, doch hst resultaat was minder bevredigend, daar déze visschers met motor- botters visschen en dus grooteTe exploitatie kosten hebben. De vangsten met staande nriten bleven over het algemeen slechts zeer matig, terwijl de visscherij met botlij- nen gestaakt werd, omdat het bedrijf niet ioonend was. De geepvisscherij in de Wad denzee werd mri kommen en zegens uitge oefend. De vangsten, waren over het alge meen goed. doch de prijzen laag. In de kom men werd ook nog haring medegevangen, die enkele dagen een zeer goeden prijs op bracht. terwijl op andere dagen ce haring onverkoopbaar was. De prijs liep uiteen van f 0.10 tot f 5,30 per tal. De garaalenvangsten jaar in aanmerking genomen, bevredigend, in het IJsselmeer waren, den tijd van het daarentegen verliep de garnalenvisseherij in het Marsdiep, welke- visscherij hoofdza kelijk door zeilvisschers van Texel en enkele van Den Helder werd uitgeoefend, tenge volge van de kleine vangsten, ongunstig. In de Waddenzee werd niet op consump tiemosselen ge visch:. D? visscherij op mosse len voor eendenvoeder werd in denzeifden omvang als de vorige maand voortgezet. Een zeer groot aantal Zeeuwsche motorvaartui gen vischte op mosselzaad voor de- percee- len in Zeeland. De a'.ikruikenvisseherij werd nog door enkele vaartuigen van Wieringen voortgezet. De visscherij op kokhanen werd door eenige vaartuigen uitgeoefend. Er wa ren wel veel kek hanen aanwezig, doch de prijs was tamelijk laag. In de Lauwerzee leverde de garnalenvis seherij over het algemeen nog kleine vangsten op. In den Dollart en de Eems waren de gar- nalenvangsten zeer bevredigend. De afzet van het gedroogde product is echter nog zeer slecht. De botvangsten waren aanzien lijk beter dan de vorige maand. In d? Zuidhollandsche stroomen leverde de ankerkuilvisscherij op spiering vrij ruime vangsten op. De botvisscherij met schut- want, fuiken en zetnetten gaf eveneens goede vangsten; daarentegen werd met de lijnen slechts weinig bot gevangen. De aal- visscherij gaf over het algemeen slechts weinig bevredigende uitkomsten. Op het Hol landsen Diep werd met het witvisehsehut- want vrij veel voorn gevangen. De garnalen visseherij was over het algemeen weinig Ioonend. De vangsten waren meestal slechts gering en door de pellerijen werd in den re gel niet meer dan 70 K.G. per vaartuig ai- genomen. terwijl bovendien de bijvangsten van puf en kleine garnalen, die anders aan de vischmeelfabrieken werden afgeleverd, thans als waardeloos over boord gezet moes ten worden, aangezien de betrokken fabrie ken niet meer Ioonend kunnen werken en daarom stil gelegd zijn. DE SCHEEPVAART IN JULI. In de maand Juli zijn in de havens der Hoogovens aangekomen 16 stoomschepen, waarvan 6 geladen met erts, terwijl 8 stoomschepen aankwamen om ijzer te laden en 2 om te bunkeren. Er vertrokken in Juli 17 stoomschepen. Van de 8 schepen, die met een geheele of gedeeltelijke lading ijzer vertrokken, waren er 3 bestemd voor Zweden, 2 voor Denemar ken, 1 voor Finland, 1 voor Italië en 1 voor Noord-Amerika. In Juli 1931 kwamen voor de Hoogovens 32 zeeschepen aan, waarvan 10 met erts, 4 met kolen en 1 imefc fosfaat, dus 15 beladen schepen, tegen thans maar 6. Thans kwam er geen enkel schip uit Engeland met steen kolen binnen, tegen verleden jaar 4 in Juli. We weten niet, of dit een repressaillemaatre- gel is, voor de export van ijzer naar Enge land door de hooge invoerrechten (33 pet.) onmogelijk ;s gemaakt. Verleden jaar vertrokken in Juli 16 sche pen met een lading ijzer (waarvan 6 voor Engeland) en 1 met fosfaat. Voor de papierfabriek te Velsen kwamen in Juli 6 stoomschepen met hout aan, tegen verledeh jaar 10 stoomschepen, waarvan 9 met. hout en 1 met houtstof, of thans dus 4 schepen minder. Verder kwamen voor IJmuiden nog aan 12 zeeschepen, waarvan 3 met makreel en 1 met toeristen, terwijil 2 schepen aankwamen om fruit (aardbeien) te laden. Verleden jaar bedroeg dit aantal in Juli 23 schepen, dus thans 11 schepen minder. In totaal zijn er dus in Juli voor onze havens aangekomen 34 zeeschepen, tegen verleden jaar 65 schepen, dus thans 31 sche pen minder. In deze cijfers komt ook wel uit, hoezeer onze gemeente lijdt onder de crisis. Een schepenkerkhof. Een zestal gedurende de oorlogsjaren voor ie Amerikaansche Staatsvloot nieuwgebouw de stoomschepen heeft zijn kerkhof gevon den nabij New-Orleans, waar een nieuwe ha- vendam gemaakt wordt en de schepen nu als golfbrekers dienst doen, nadat ze tot zinken rijn gebracht Drie der schepen waren reeds lang buiten dienst en ingericht als olielich- ters. De bouwkosten bedroegen destijds een mlllioen dollar per stuk doch het bleek, toen zij klaar waren, dat ze niet gebruikt konden worden voor het bestemde doel. Daarom wer den ze' meteen maar buiten bedrijf gesteld. Dure postzending. De Amerikaansche reederij Oceanic and Oriental Nav. Cy. krijgt bij het vervoer van de post voor elke afgelegde zeemijl een be drag van ongeveer vijf gulden. Onlangs werd te Wellington (Nieuw Zeeland) behalve een kleine hoeveelheid lading één zak poststuk ken afgeleverd, waarvoor de staat dus onge veer 24.000 gulden had tq, vergoeden. Geen toeristenboot. Volgens hier loopende geruchten zou een Duitsche toeristenboot, de Monte Rosa, op de tnuisreis van de Kanarische eilanden naar Hamburg hier binnenloopen tot ontscheping van de Nederlandsche deelnemers aan den tocht. Het blijkt ons bij informatie, dat dit gerucht onjuist is. Het motorschip komt niet naar hier doch gaat naar den Hoek van Hol land, waar het Woensdagnamiddag verwacht kan worden Opgelegde schepen. Op 1 dezer waren te Amsterdam 66 stoom schepen opgelegd, van welke 63 onder Ne derlandsche, 1 onder Grieksche, 1 onder En- gelsche en 1 onder Ialiaansche vlag. Terug van proeftocht. Het te Amsterdam gebouwde Noorsche vracht- en passagiersmotorschip Berganger is teruggekomen van een technischen proef tocht en passeerde naar Amsterdam om daar te worden gereed gemaakt voor den of- ficieelen proeftocht welke omstreeks de helft van deze maand zal worden gehouden Fransche politievaartuig. De Fransche politiekruiser Quentln Roose velt is hier binnengekomen van een kruis tocht op de Noordzee, waarbij verschillende noordelijke havens bezocht werden. Het schip ving naar Amsterdam om daar een paar da gen te verblijven. Makreelinvoer. Van Bergen is het Noorsche stoomschip Skjold en van Haugesund het Noorsche mo torschip Steinsland hier in de visschershaven, aangekomen Beide vaartuigen hebben een la ding makreel aan boord, bestemd voor plaat selijke importeurs. Berichten aan zeevarenden. ENGELAND Oostkust. 178/1839. BeE Great Yarmouth. Lichtschip „Cross Sand" wordt gewijzigd. Ligging: pl.m. 52 gr. 38" Nb en 1 gr. 57' El. Het lichtschip „Cross Sand" wordt zonder nadere aankondiging vervangen door een lichtschip zonder dagmerk. (Zie Eng. Adm. krt. No. 1543: Eng. LI. I, 1931. No 483; N. S Pt. Hl. 1922, blz. 201, Sup. 1931, blz. 42). (N. t. M. No. 35. Tr. H. London 1932). FRANKRIJK Noordkust. 178/1841. BeN Kaap Levi. Wrak „Promethee". Op 49 gr. 48' 18" Nb en 1 gr. 26' 25" W1 ligt het wrak van de Fransche onderzeeboot „Pro methee". Rond het wrak liggen binnen 0.3 zm. afstand 6 tonnen. (Zie Eng. Adm. krt. Nos 1106, 2613, 2675B, 2675C). (N. t. M. No. 1210. H. O. Adm. London 1932). MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. fl.40—f 1.30 Griet per 50 K.G. f44—f21 Tongen per K.G. f2.35fl.10 Groote schol per 50 K.G. f 44 Middelschol per 50 K.G. f38f33,50 Zetschol per 50 K.G. f 33f 27 Kleine schol per 50 K.G. f31—f30 Schar per 50 K.G. f20—f 10 Tongschar per 50 K.G. f37 Vleet per stuk f 4.25 Pieterman en poon per 50 K.G. f 6,10f 2,40 Groote schel visch per 50 K.G. f31f27 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 16.50 KI. middelsöhelvisoh p. 50 K.G. f 12.50f 9,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8.5011,35 Kabeljauw per 125 K.G. f73—f33 Gullen per 50 K.G. f 18,50—f4,80 Leng per stuk f 1,05f 0,40 Heilbot per K.G. f 1,30—f 0,85 Wijting per 50 K.G. f2,10—f 1.30 Koolvisch per stuk f 0,47f 0,15 Makreel per 50 K.G. f 12— f7 Versche haring per kist f 7.50f 4,20 Gr. hake per 125 K.G. f113 Midd. hake per 125 K.G. f115 kleine midd. hake per 50 K.G. f 45f 42 kleine hake per 50 K.G. f34f21 BESOMMINGEN Trawlers: ON 119 1045 f 6400 Christine IJm. 2 595 f 3000 Gloria IJm. 37 350 f 4100 Genberdina Johanna IJim. 38 400 f 3100 Amstelstroom IJm 91 120 f 1800 Hoop I IJm 46 285 f 1500 Hoop n IJm 40 65 f 1200 Elie Cheneviere Um 161 325 f 1500 Kotters: FN 57 f 920: FN 174 f 1260; E 332 f 090; BX 203 f 310. Loggers: KW 00 f810; Lftn 353 f 730. ERTSAANVOER. Het Duitsche stoomschip „Elise Schulte" is van Lulea hner aangekomen met een volle lading ijzererts voor het Hoogovenbe- drijf. HAARLEMMERMEER ONAANGENAME ONTDEKKING. Een te Amsterdam wonende dame kwam na een bezoek aan Schiphol bij haar thuiskomst tot de onaangename ontdekking dat uit haar taschje een bedrag van bijna f 100 was verdwenen. Van deze vermissing werd bij de politie alhier aangifte gedaan. BRANDEN. Bij een drietal landbouwers, wonende nabij Halfweg en Vijfhuizen, is brand uitgebro ken in het hooi, dat zich in een tas of in een berg bevond. De brandweer slaagde er in het vuur meester te worden en de branden te be perken tot het hooi. De oorzaak is hooi- broei. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. In Haarlemmermeer werd bij een tweetal bewoners aan den Hoofdweg en Kruisweg, 's nachts ongewenscht bezoek in het land ge bracht. Kisten met aardappelen werden ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. KINDERFEESTEN. Op verschillende plaatsen in Haarlemmer meer hebben de Oranjevereenigingen het plan opgevat om ter herdenking van den verjaardag van de Koningin op 31 Augustus as. kinderfeesten te organiseeren. Door een muziekvereeniging zal hier en daar 's avonds ook een concert worden gegeven. J. A. DE BOO. Te Hoofddorp is in zijn woning aan den Hoofdweg op 63-jarigen leeftijd overleden de heer Johannes Abram de Boo, een bekend in gezetene dezer gemeente die van zijn ge boorte af in Haarlemmermeer heeft gewoond en tal van jaren als beurtschipper de wate ren van dezen polder heeft bevaren; een be drijf dat dooi- zijn vader reeds meer dan een halve eeuw geleden alhier werd uitgeoefend. HILLECOM BEROEP BIJ DE CHR. GEREF. KERK. Bij de Chr. Geref. Kerk te Hillegom is be roepen de heer A. Dubois, candidaat te Apeldoorn. ZAND VOORT ONVOORZICHTIG De meisjesafdeeling van Oefening Staalt Spieren zou Maandagavond oefenen aan brug en ringen op het voetbalveld van Zee meeuwen. Dd ijzeren stellage voor de ringen was nog niet goed gesteld, toen een der meisjes reeds ging slingeren, zoodat het gevaarte naar beneden kwam. Ali Koper kreeg een ijzeren stang op het hoofd en een been. Zij kreeg een bloeduitstorting. Dr. Van Buren verleende de eerste hulp. JUBILEUM WEDSTRIJDEN VAN „ZEE MEEUWEN". In September geeft „Zeemeeuwen" ter gelegenheid van het 12 1 2-jarig bestaan der vereeniging een feestavond. Op 14 Augustus wordt, begonnen met jubileum wedstrijden op het veld der yereeniging.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2