Olympische Spelen 1932 DE WEDSTRIJDEN VAN DINSDAG. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 3 AUGUSTUS 1932 DERDE BLAD Jll% jiii% jiil% ^iiiiiif ^iuiiiF Berger ook voor de 200 M. uitgeschakeld. Pro test van Mej. Schuurman afgewezen. Nieuw wereldrecord discuswerpen dames. Nieuw Olym pisch record 110 M. horden. Nieuw wereld- en Olympisch record 800 M. Protesten van mej. Schuurman afgewezen. LOS ANGELES, 2 Augustus (Vaz Dias) Omtrent de prestaties onzer dames in het nummer 100 Meter hardloopen kunnen wij nog het volgende melden: Bep du Méé liep mee in de tweede serie. Zij stond tegenover zeer sterke tegenstandsters, o.m. de dames Walasiewicz (Polen) en Frlzell (Canada). De Hollandsche athlete had ab soluut geen kans om zich onder de eerste drie te plaatsen. Behalve bovengenoemde da mes kwam als derde aan mej. Watanabe (Japan). In de derde serie kwam Tollina Schuurman uit. Men was hier algemeen van meening, dat zij en Walasiewicz de beste kansen had den op de eerste plaats. Mej. Schuurman, die in deze serie o.m. tegen de dames Vender- vleit (Canada)en Hiscock (Engeland) uit kwam, won onbedreigd in den tijd van 12.2 sec. Direct na den start nam zij de leiding zonder die meer af te staan. Door deze over winning had zij zich van een plaats verze kerd in de demifinale. In de vierde serie startte onze vertegen woordigster mej. Aalten. Hoewel zij geen kans had op de overwinning, wist zij zich toch als goede tweede te plaatsen achter Miss Wilde (V. S.), waarmede zij dus ook voor een der demi-finales in aanmerking kwam. In de eerste demi-finale kwamen uit de da mes Schuurman, Strike, Dollinger, Kench Wilde en Watanabe. De start was uitstekend. Tot op ongeveer vijftig meter lagen de da mes nog vrijwel gelijk, doch dan komen de dames Strike en Kench naar voren. Ook frl. Dollinger komt naar voren, terwijl juist mej Schuurman iets is afgezakt. Miss Strike is winnares. Dan dicht op elkaar de dames Dol linger, Wilde en Schuurman met haast on merkbaar verschil. De uitslag werd dus: 1 Miss Strike, 12.4 sec., 2 Frl. Dollinger, 3 Miss Wilde, 4 mej Schuurman. Een foto van de finish zal uit wijzen of deze beslissing de bovengenoem de volgorde de juiste is. In de tweede demi-finale startte mej. Aal ten slecht, zoodat zij direct achter kwam, welken achterstand zij niet meer vermocht in te halen. Zooals aan de N.R.Ct. thans blijkt, is er Voor het falen van mej. Schuurman te Los Angeles wel een motief. Het blijkt nl., dat de hitte op de geheel door tribunes omgeven baan overweldigend was. Volgens een bericht van een der Duitsche bladen was de tempe ratuur op de baan ondragelijk en vooral de dames hadden er grooten last van. Het ge leek op de baan, alsof men zich in een ko kenden ketel bevond. Voor de dames, die kort na een serie in een volgende serie moesten uitkomen zooals het geval was met mej. Schuurman was dat een zware beproeving. Het is niet onmogelijk, ja. het is zelfs zeer waarschijnlijk, dat mej. Schuurman, die aan een dergelijke abnormale temperatuur niet gewend is, hiervan het slachtoffer is gewor den. Dit is tenminste een aanneembare ver ontschuldiging voor haar falen. Finale 100 Meter dames Het protest van mej. Schuurman in ver band met den uitslag der eerste demi-finale 100 Meter dames is afgewezen, waardoor onze Hollandsche vertegenwoordigster niet in de .finale geplaatst werd. Voor de finale kwamen in de baan: von Bremen, Wilde, Strike, Dollinger, Walasie wicz en Hiscock. De laatste had de buiten baan. Na vijftig meter wist de Poolsche loop ster Walasiewicz zich los te maken en vrij gemakkelijk te winnen in den wereldrecord tijd van 11.9 sec. Deze tijd had zij trouwens reeds in haar serie en in de demi-finale ge maakt. De uitslag luidde: 1. Mej. Walasiewicz (Polen) tijd 11.9 sec.; 2. Miss Strike (Canada); 3. Miss von Br?- men (V. S.): 4. Miss Hiscock (Engeland); 5. Miss Wilde (V. S.); 6. Frl. Dollinger (Duitsch- land). Discuswerpen dames. Na nameting bleek, dat de Amerikaansche athlete Osborn geen 44.50 Meter bij het dis cuswerpen had g?gooid. doch een afstand van 40.15 Meter. Intusschen werd zij in haar prestatie overtroffen door haar landgenoote Copeland, die een afstand van 40.58 Meter bereikte, voldoende, om winnares in dit nummer te worden. De einduitslag van het nummer discus werpen voor dames was: 1. Miss Copeland (V. S.) 40.58 Meter. Nieuw Olympisch record; 2. Miss Osborn (V. S.) 40.15 Meter; 3. Stella Walsh (Polen) 4. Frl. Fleischer (Duitschland)5. Frl. Heu- blein Duitschland); 6. Mej. Weiss (Polen). LOS ANGELES. 2 Augustus (V. D.) Op den derden dag van het Olympisch Athletiek tournooi waren 40 000 toeschouwers aanwezig om van de verschillende wedstrij den getuige te zijn Er werd meermalen uit stekende sport gegeven: reeds direct na het begin werd een wereldrecord verbeterd. Discuswerpen Dames. Miss Osborn (Vereenigde Staten) wierp de discus 44.50 Meter ver, waarmede zij een nieuw wereldrecord vestigde. Het Olympisch record stond op naam van Konopacka (Polen) met een afstand van 39.67 Meter, te Amsterdam gemaakt. 110 Meter horden seri«c De resultaten der series 110 Meter horden waren: Iste Serie: 1. Beard (V. S.) tijd 14,7 sec.; 2. Haiper (Engeland); 3. Wegner (Duitrch- land). 2e Serie: 1. Finlay (Engeland) tUd 14,8 sec.; 2. Saling (V. S.); 3. Fuyita (Japan). 3e Serie: 1. Welscher (Duitschland) tijd 14,8 sec.; 2. Sjoestedt (Finland); 3. Sutton (Indië). 4e Serie: 1. Keller (V. S) tijd 14,9 sec 2. Mandikas (Griekenland); 3. Lord Burgh- ley (Engeland). De drie best geplaatsten uit elke serie werden in de demi finales geplaatst. 200 Meter series. Direct, na de 110 Meter hordenloop werd een begin gemaakt met de 200 Meter hard loopen, series. In de eerste serie verschenen slechts drie deelnemers aan den start, zoodat deze zon der veel moeite zioh in de demifinale wisten te plaatsen. De uitslag luidde: le Serie: 1. Borchmeyer (Duitschland» 22.1 sec.; 2. Yosioka (Japan); 3. Engelhart (Engeland). 2e Serie: 1. Walters (Zuid Afrika) 20.9 sec.; 2. Tolan (V. S.); 3. Fuller (Engeland). Demifinales 110 Meter horden. De beide demifinales 110 Meter horden loop heeren hadden het volgende resul taat: lste demifinale: 1. Keiler 14.5 sec. (V.S.). Deze tijd beteekende een nieuw Olym pisch record. Het oude stond op naam van Wightman—Smith (Zuid-Afrika). te Am sterdam in 1928 gevestigd met een tijd van 14 .6 sec 2. Lord Burghley (Engeland). 3. Finlay (Engeland). 2e demifinale: 1. Saling (VS 14,4 sec. Het nieuwe Olympische record van Keiler heeft dus niet lang bestaan; reeds ln de tweede demifinale werd het door zijn landgenoot Saling met 0.1 sec. verbeterd. 2. Beard (V.S.) 3. Welscher (Duitschland). Finale vèrspringen. Bijzondere prestaties werden in dit num mer niet verricht; wederom domineerde Amerika. De Zweed Svensson hield in dit nummer de eer van Europa op. De Duitscher Koechermann was reeds in de voorwedstrij den uitgeschakeld. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar: Gordon (V. S.) 7.64 M. 2. Read (V.S.) 7,62 M., 3. Nambu (Ja pan) 7.45 M., 4. Svensson (Zweden) 7.41 Me ter. 5. Barber (V.S.) 7,31 Meter, 6. Kajima (Japan) 7,15 Meter. 200 M. hardloopen heeren LOS ANGELES, 2 Augustus. (Vaz Dias) De uitslag van de derde serie 200 Meter hardloopen luidde als volgt: 1. Wright (Canada) tijd 22,8 sec. 2. Metcalfe (V.S.) 3. Black (Engeland). De vierde serie zag slechts twee deelne mers aan den start. De Japanner Nakasima won in 22,2 sec., 2. Hendrix (Duitschland). In de vijfde serie had onze landgenoot Ber ger het niet moeilijk, immers er kwamen slechts drie deelnemers aan den start. Uit de gemaakte tijden bleek wel. dat geen der loopers zich buitengewoon had inge spannen. Berger komt door dezen uitslag in de demifinale. De uitslag der vijfde serie luidde: 1. Genta (Argentinië) tijd 25.3 sec., 2. Berger (Nederland). 3. Simpson (V.S.) De zesde serie bracht meer spanning. De uitslag luidde: 1. Jonath (Duitschland) 21,9 sec., 2. Luti (Argentinië) 3. Elliott (Engeland). De zevende en laatste serie had het volgen de resultaat: 1. Pearson (Canada) tijd 22.3 sec. 2 Joubert (Zuid-Afrika) 3 Nishi (Japan). 200 Meter hardloopen kwart finales. LOS ANGELES. 2 Augustus (Vaz Dias). In de eerste kwart-finale kwam onze landge- INGEZ9NDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. noot Berger uit; hij eindigde als vijfde. Hier mede werd hij uitgeschakeld in het nummer 200 Meter hardloopen. De uitslag der eerste kwart-finale luidde 1 Metcalfe (V. S.) tijd 21.5 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Walters (Zuid-Afrika). 3. Borchmeyer (Duitschland). 4 Nakasima (Japan). 5. Berger (Nederland). De tijd van Walters (Zuid-Afrika), in zijn serie gemaakt, nl. 20.9 sec. moet op een ver gissing berusten. In de tweede kwart-finale won Tolan (V.S.) in den nieuwen Olympischen recordtijd van 21.5 sec. De uitslag hiervan luidde: 1 Tolan (V. S.) tijd 21.5 sec. 2 Pearson (Canada), 3 Genta (Argentinië). 3e kwart-finale: 1 Luti (Argentinië) 21.4 sec. Nieuw Olympisch record). 2 Simpson (V. S.) 3 Joubert (Zuid-Afrika). 4e en laatste kwart-finale: 1 Jonath (Duitschland) 21.4 sec. 2 Wright (Canada) 3 Elliott (Nieuw Zeeland). Beslissing 800 Meter. Voor de finale 800 Meter hardloopen kwa men negen athieten aan den start nl Genung (V S.), Edwards en Wilson (beiden Canada» Hampson en Polwell (belden Engeland), Dr. Peltzer Duitschland), Hornborstel en Turner (beiden V. S.) en Sera Martin (Frankrijk) De eerste start mislukte, daar dr Peltzer te vroeg weg was. Ook de tweede start was foutief, ditmaal was Sera Martin te vroeg ge tart. De derde start, was goed: direct gingen de '.oopers er in fel tempo van door. Het veld bleef vrij dicht opeen met Hampson aan den kop en dr. Peltzer als laatste man. Na Meter wordt de eindspurt, ingezet. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Hampson en den Canadees Wilson. De strijd bereikte op de laatste 100 Meter zijn hoogtepunt. Geen c.M. gaven de beide loopers elkaar toe. Tot op de laatste meters was nog niet te zeggen, wie zou winnen. Tot Hampson als eerste over de streep ging met borstbreedte verschil met Wilson. Het bleek, dat de tijd van den win naar een nieuwe wereld- en Olympischrecord was. Deze bedroeg 1 min. 49 ,8 sec. Het oude Olympisch record bedroeg 1 min 51.8 sec. en stond op naam van Lowe (Enge land) te Amsterdam in 1928 gemaakt. De einduitslag luidde: 1. Hampson Olympisch winnaar tijd 1 min 8 sec. (Engeland). 2 Wilson (Canada). 3 Edwards (Canada). 4. Genung V. S.) 5 Turner (V. S.) 6 Hornborstel (V. S.) Dr. Peltzer werd aatste. Zijn tijd bedroeg 1 min. 55.2 sec., wel een bewijs, hoe in dit nummer gestreden is. Verspringen. Voor de finale verspringen wisen zich de volgende athieten te plaatsen: Read (V S.) met een sprong van 7 65 Meter. Gordon (V. S.) 7.64 Meter, Nambu (Japan) 7.45 Meter. Sven- son (Zweden) 7 41 Meter. Barber (V. S.) 7.26 Meter en Kajima (Japan) 7.15 Meter. 5000 M. De 5000 Meter was sterk bezet, waardoor twee series moesten worden geloopen. In de eerste serie waren zelfs nog tien athieten aan den start, terwijl in de tweede serie acht athieten uitkwamen. Uit elke serie werden zeven loopers ge plaatst, in de tweede serie dus viel slechts één looper uit. De uitslagen der beiden series luidden: lste serie: 1. Hill (V-S.) tijd 14 min. 49.6 sec. 2. Lehtinen (Finland), 3. Lindgren (Zwe den). 4. Virtanen (Finland), 5. Savidan (Nieuw-Zeeland), 6. Hillhouse (Nieuw Zee land), 7. Dean (V.S.) Tweede serie: 1. Burns (Engeland) tijd 14 min. 45.8 sec- 2. Rokers (V.S.). 3. Petter- son (Zweden), 4. Rochard (Frankrijk), 5. Rankine (Canada). 6. Syring (Duitschland), 7. Takanepa (Japan). Jonath geblesseerd. LOS ANGELES, 2 Augustus (V.D.) In de series 100 Meter heeft Jonath een blessure opgeloopen. welke hem gehinderd heeft tij dens de finale in dit nummer. Deze blessure schijnt overigens niet zoo licht te zijn; im mers op aanraden van een geneesheer heeft Jonath zich naar het ziekenhuis begeven om zich onder behandeling te stellen. Of Jo nath van verdere deelneming zal moeten af zien, is nog niet bekend. Het worsteltournooi. LOS ANGELES, 2 Augustus (V.D.) In het weltergewicht van het Olympisch worstel tournooi won Foeldack 1 Duitschland) van Lindblom (Zweden) op punten. HET PROGRAMMA VOOR DONDERDAG 4 AUGUSTUS. 8 uur: Wielrennen op den weg. 9 uur: Vijfkamp (schieten). 11 uur: Grieksch-Romelnsch worstelen. 13 uur: Schermen. 14 uur: 400 M. voorwedstrijden, speerwer pen beslissing, hink-stap-sprong beslissing 15 uur: 80 M. horden voor dames, demi finale. 15.15 uur: 1500 M. beslissing. 15.30 uur: 400 M. voorwedstrijden. 16 uur: 80 M. horden voor dames beslis sing. 18 uur: Grieksch-Romeinsch worstelen. uur: Hockey. VOETBAL. DE COURANTENCOMPETITIE. HAARLEM'S DAGBLAD-LEIDSCH DAGBLAD Heden Woensdagavond zeven uur wordt op het oude R.C.H.-terrein aan den Midden weg (daartoe welwillend door het bestuur van de Racing afgestaan» de laatste wed strijd gespeeld. De kans bestaat echter, dat nog een beslissingswedstrijd gespeeld moet worden, namelijk als vanavond Haarlem's Dagblad wint. want dan hebben de Groen tjes evenals de N. R. C. zes punten. De strijd wordt geleid door den heer C. H. Vrugt ALGEMEENE J.AARVERGADERING R.C.H De Racing Club Haarlem houdt heden avond acht uur haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in het gebouw van „Zang en Vriendschap" aan de Jansstraat. De agenda bevat tal van belangrijke punten. HENGELEN „DE RIETVOORN" Bovengenoemd visohcollege hield Zondar j.l. een kaswedstrijd Ir. de Ringvaart -bij de Kaag. De vangst was matig. De prijzen werden als volgt gewonnen: le Prijs A. J Boenders met de kanvolcens- b:ker: 2e pr. F. Frijer: 3e pr. C. v. d Burg tevens de madaiüe voor de -rrootste: 4e pr J. Moerkerk; 5e pr. C Steenhoven; 6e pr. J v. Graas: 7e pr. J. Buijs: 8e pr J Frijer Tevens kreeg de controleur Van V'.ersen een prijsje voor zijn goede controle. POSTT»* tewittsj H.AARL. AMST. KWARTTER. Bovengenoemde vereeniging heeft Zon dag J.l. een wedvlucht gehouden met jonge duiven van Roosendaal. De duiven werden te acht uur met Z.W. wind in vrijheid gesteld; zij bereikten hun hokken als volgt: A. Doornbosch 1 14 22; J. Koedijk 2 21 28: H. van AlDhen 3 10 19 75 C. Koning 4 8 13 18 48 49 60; L Meurs 5 2' 66 67 74: H. J. Petter 6 29 44J. Pieke 7 23 68 69 70: G. H. S'outen 9 25 31 32 42 52 77 79; P. van Andel 11 40 55: H J Gans 12 26 30 53; N- Peetoom 15 1 6 1 7 51 63 64; J. Smit 20; J. Terhorst 24 34 41 44 46 57 72: J Doorn bosch 33 35: C. van Meurs 36 54 58; P. Peet oom 37 38 39: Cornet 45 76: W v. d. Veldt 47; A. Terol 50 65 78; F. van Kleef 56 73; S. Heitlager 59; D. Joppe 61; Cassee 62; J v. d. Veldt 71- Eerstgetoonde duif 9 uur 32 min.; laatst getoonde duif 9 uur 42 min. A.s. Zondag wedvlucht van Antwerpen ten bate van de T. B. C. ..DE ZWALUW" Bovengenoemd? vereeniging hield Zondaz een wedvlucht van Roozendaai. afs'and 95 K M. De prijzen werden als volgt behaald C. Wilkes 1 4 8 10 11 17; H. Bewarder 2 3 9 14 18; M. Riebeek 5; H. Everts 6 24 25 26. Til. v. d. Reep 7; H. C. Hartman Jr. 12; W Diermanse 13 15 16 21 22; J. Hommers 19; W. Bakker 20 27 28; J. v. Heerden 23. COLUMBIA. Uitslag van de wedvlucht met jonge dui ven van Roosendaal (95 KM». De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur. Aan komst eerste duif te 932.52. Laatste prijs- winner te 9.42,13. De prijzen werden behaald als volgf L. Gimbrère 1 2 3 4 5 8 9 10 19 22 23 26; C. Hoogedoorn 6 11 14 17 20 21; P. Boeree 7 12 13 16 24; J. Philippo 15 8 25. „DE LUCHTPOST" TE SANTPOORT. De vereeniging „De Luchtpost" te Sant poort. hield Zondag een wedvlucht van Roo sendaal. De duiven werden om 8 uur los gelaten. De uitslag was: P. Rozemeijer 1 2 20 12 16 17 en 20; Noteboom 3: H. Dingerdis 4 7 18 en 19 Voorting 5 6 8 en 13. N Ko ning 9. H Voogt 11 en P. Koning 14 en 15. Chris Berger, die ook op de 200 M. uitgeschakeld is. CRICKET V.V.V.-COMB IIAARLEM-COMB. Werd de vorige week bovengenoemde wed strijd op het Haarlem-veld gespeeld. Dinsdag vond de returnmatch plaats op het V.V.V.- terrein te Amsterdam. Ook dezen keer bleek de Haarlemcombinatie veel sterker te zijn dan de Amsterdammers Nadat de captain van Haarlem den toss heeft gewonnen gaat V.V.V. eerst fielden. De Haarlemmers voelen zich al dadelijk thuis op de zwakke V.V.V.-aanval, zoodat er dus vrij vlug gescoord wordt. Vooral R de Vries en J. de la Mar hebben er goed het oog in en nemen de bowlerij geducht onder han den. Doch ook als deze twee batsmen voor een behoorlijk totaal zijn vertrokken, weten de staartwickets de score nog aardig op te voeren. Zoo zetten de twee laatste batsmen Meijer en Langeraar nog een aardige stand op en op een totaal van 200 sluit de Haar lem-captain tenslotte de innings voor het verlies van 9 wickets. In de dubbele cijfers kwamen R. de Vries met 33. J. J de la Mar met 74. H. Boeree met 10. H. D. Wessel met 14 en H. Meijer met 10 not out. Van de Am sterdammers had C. Engel nog het beste ge- bowled n.l. 5—65. Verder J Alders 2—61, D v. d. Keilen 1—33 en Ph. Engel 0—18. Het batten van V.V.V was daarna wel bij zonder slecht. Voor slechts 15 runs zat het heele elftal aan den kant en hieronder wa ren nog 5 extra's. De bowlingcijfers waren natuurlijk prach tig. R. de Vries 7—6 en H. Boeree 3—4. V.V.V. werd hierna nog eens Ingestuurd, doch nrt ging het beter en toen de stand 5—55 was. werd maar van verder spelen afgezien. In de dubbele cijfers kwamen nu Ph. Engel met 29 en C. Engel 16 Abendanon bowlde 011. Hartog 1—22, de la Mar 0—12, de Vries 0—6 en Wessel 2—3. WATERPOLO. H.P.C.—KIKVORSCHEN. Hedenavond acht uur speelt het Ned. Zevental onder den naam van „Kikvorschen"' een oefenwedstrijd tegen H P C. I ln de zweminrichting in Groenendaal. WIELRIJDEN. STAD ION - WIELERBAAN Donderdagavond acht uur wordt op de Stadionbaan de belangrijkste wedstrijd van de Nederlandsche Wieiren Unie gehouden, n.l het kampioenschap van Nederland over 100 K.M één rit». In dezen wedstrijd zal vermoedelijk worden beslist, welke stayers Nederland zal vertegenwoordigen bij het wereldkampioenschap te Rome. De acht beste stayers hebben ingeschreven. nJ. Ble- kemolen. kampioen 1931. Schlebaum achter Kaser. Snoek met Ceurremans. Leddy met Schadebrodt, v. d. Wulp met Dellege, De Graaf met Wiersma, Wildschut met Slesker en v. d. Valk met Bustraan. Vorig jaar heeft Schlebaum niet aan het kampioenschap kunnen deelnemen; het zal Blekemolen niet gemakkelijk gemaakt wor den, den kampioenstitel te behouden. Ook Schlebaum. Leddy, v d. Wulp en De Graaf hebben serieus geoefend, zoodat de strijd om den nationalen titel dit jaar bijzonder spannend belooft te worden. De wedstrijd over 100 K.M. wordt voorafgegaan door de diverse andere wedstrijden. LUCHTVAARTBERICHTEN Ibis, 2 Aug. te Dj ask. Uitreis. Daar zware regens het vliegveld van Jodh- pur onbruikbaar hebben geamaakt. is de ..Uil" gezagvoerder Frijns, op de thuisreis te Jhasl geland Deze plaats ligt omstreeks 200 K.M. westwaarts van Allahabad. De moesson is in Britsch-Indlë zeer ver traagd, maar met groote hevigheid uitgebro ken. zoodat de K.L.M.-vliegtuigen op hun reizen moeilijkheden ondervinden. Met de „Uil", welke 16 Juli jl. onderweg van Amsterdam naar Batavia Palembang aan liep. Is ot Batavia medegeïeisd een zuige ling van tien weken oud. Dit is vermoedelijk wel de Jongste passa gier. welke" ooit op de AmsterdamBatavia lijn heeft gereisd. VOLKSCONCERT II. O. V. Dc H. O V geeft op Donderdag 4 Augustus aj. een volksconcert in de Gem. Concertzaal, or.der leiding van Marinus Adam. Solist: Fred. Leidner (solo-altist der H. O. V.) Er worden werken uitgevoerd van P. Tschalkowsky. Hans Sitt en L. van Beetho ven. VRAGEN VAN DF.N HEER GROENENDAAL. De heer Groenendaal, lid van den Raad. heeft verlof gevraagd, de volgende vragen e mogen stellen ln de eerstvolgende raads zitting; Kunnen B en W. mededeelen ot het bij de behandeling var. de begrooting voor het 'aar 1933 toegezegde onderzoek naar de ver- olaatsing van het urinoir aan de Groote Markt reeds geschied is? Zoo ja, willen B. en W. de resultaten van dit onderzoek dan me dedeelen GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Andreoli, Smedestraat 37 rood, bril !n étui; Preenen. Wald. Pyrmontstraat 19, R.K. boekje, v dw. Voort Schotersingel 119 cape; Schoonderbeek. Preangerstraat 3. ceintuur; Philipsen, Elzenplein 14. eend: Veldhuizen Stuyvesantstraat 26. geldstuk; Hovenier, Zijlweg 276, dameshorloge. Brou wer. Botermarkt 29. honden penning; Ken nel Fauna. Parklaan 119. 2 katten, Brou wer, Saenredamstraat 95 muts; Ouwekerk, Lange Molenstraat 38, idem; Hartel. Voor zorgstraat 10, idem; Alders Spaarnwou- derstraat 9 b tabakspijp; Bureau van Po litic Smedestraat 9. R. K. penning; Zoet, Gcd Raamgracht 19a. heerenrijwiel; Strik- kellng, Linschatenstraat 8 rood. rugzak; Reemer, Lucas Meyerstraat 12, rljwlelbe- lastingplaatje; Appelboom, Celebesstraat 5, idem; Hofste, Oranjeboomstraat 165 regen jas. Puts. Anthoniestraat 35. damesschoen: Maurits, Leidschestraat 53 rood taschje met inhoud; Meyling, Sterreboschlaan 15 Bloe- mendaal. vulpotlood; Kuljk. v. Oosten de Bruinstraat 195 zadeldek, Koekenbier. In- dischestraat 93. zwemabonnement. PERSONALIA Voor het examen Duitsch L.O. slaagde te -Gravenhage de heer J. F. Pape te Haar lem. Mej. A. C. Spirlet te Overveen slaagde te 's-Gravenhage bij het examen Nijverheids onderwijs voor acte N.X.I. Voor het examen Nuttige Handwerken slaagden te Amsterdam mej. F. Valkman en mei A M. Verkoren te Haarlem en mej. M. C. Verwijk te Heemstede. ORGELP^SPELING. Programma der orgelbespeling in de Groo te of St. Bavokerk te Haarlem op Donder dag 4 Augustus a-s., des namiddags van 3*-4 uur. door den heer Egbert Vos. 1 Partita sopra: Jesu, meine Freude J. Walther. 2. a. Adagio dolce b. Praeludlum und Fuga bes gr. t., J S. Bach. 3. Sonate II F. Mendelssohn, a Grave b. Adagio, c Allegro maestoso e vivace, d Fuga. 4. Prélude. Fugue et Variation. C. Franck. 5. a. Chant du soir. b. Ave Maria. E Bossi. 6 le deel uit Sonate a kl. t.. J. Rheinberger. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem. 2 Aug Geëxamineerd 8 mannl. candidaten. Geslaagd de heeren J. van Nes. Amsterdam; W. Kamminga. Amsterdam; V/. van Parreren. Amsterdam; J. van Rossum. Amsterdam; J- Vendel, 't Zand. EXAMENS HANDENARBEID. Haarlem. 2 Aug. Geëxamineerd 14 vrouwe lijke candidaten. Geslaagd de dames: E. Dierkens, Hilversum; G. J. M. van den Hoek Amsterdam; A. M. G. Huntlnk. Haarlem; C. J. Kramer. Amsterdam; I. M. van Leuven. Haarlem; M. W. van Leeuwen Amsterdam; M. v. d Mark. Wcesp: M. M. Oosten. Am sterdam: J. Ruighaver, Amersfoort; M. C. van Maris, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9