Olympische Spelen 1932 DE WEDSTRIJDEN VAN WOENSDAG. Bezoekt SCHIPHOL HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1932 pyiHfeX De Nederlandsche vlag in den mast! Onze stadgenoot Van Egmond Olympisch Sprintkampioen en winnaar van den 2den prijs tijdrace 1000 M. De Amerikanen leggen beslag op een groot aantal eerste prijzen. Tolan wint de 200 M. De Zweed Johannsson wint het nummer middengewicht worstelen LOS ANGELES, 3 Augustus (Vaz Diss). De buitengewone prestaties der athleten blijken een uitnemende reclame te zijn voor het be zoek. Tenminste, het publick komt bij iede- ren nieuwen dag in grooter drommen naar het Stadion. Op deh eersten dag waren er 30.000 bezoekers, dit aantal steeg gisteren tot 40.000 en vandaag waren er niet minder dan 80.000 toeschouwers aanwezig. Ook voor heden was het programma be langwekkend, immers de finale 200 Meter hardloopen stond op het programma. 200 M. hardloopen. Voor dat de finale in dit nummer verwerkt werd, moesten nog eerst de beide demi-fina les worden geloopen, waarvoor zich de vol gende athleten geplaatst hadden: Tolan, Metcalfe, Simpson (allen V S.), Borchmeyer en Jonath (Duitschland)Joubert en Walters (Zuid-Afrlka), Pearson en Wright (Canada), Luti en Genta (Argentinië) en tenslotte de Nieuw-Zeelander Elliott. Eddy Tolan wint ook de finale 200 M. Ook ditmaal zal de strijd in de finale blij ken te gaan tusschen de sterke negersprin ters van de Vereenigde Staten en Jonath, die van zijn wond blijkbaar geen last meer heeft. In de eerste demi-finale won Metcalfe in 21.5 sec., den zelfden tijd als hij gisteren in zijn serie wist te maken. De snelle Zuid- Afrikaan Joubert werd uitgeschakeld, even als de Duitscher Borchmeyer en de Cana dees Paerson. De uitslag luidde: 1. Metcalfe tijd 21.5 sec. 2 Simpson (VB.) op 2 Meter. 3 Luti (Argentinië). 4 Joubert (Zuid-Afrika). 5 Borchmeyer (Duitschland), 6 Pearson (Canada). In de tweede serie kwamen uit Tolan, Jo nath. Walters, Wright, Genta en Elliott. De Duitscher Jonath liep in schitterenden stijl en won op vrij gemakkelijke wijze zijn demi-finale. Tweede werd de Zuid-Afrikaan Walters op 2 Meter achterstand. Wright, Elliot en Genta werden voor de finale uitgeschakeld. De uitslag der tweede demi-finale luidde: 1 Jonath (Duitschland) tijd 21.5 sec. 2 Walters (Zuid-Afrika). 3 Tolan (V. S.), 4 Wright (Canada). 5 Elliott (Nieuw Zeeland), 6 Genta. (Argentinië). In de finale zijn dus geplaatst drie Ameri kanen. een Argentijn, een Duitscher, en een Zuid-Afrikaan Zoodat Jonath hier al weer de eer van Europa zal moeten ophouden tegen over de andere werelddcelen. Evenals bil de finale 100 Meter heerschte er ook bij de finale 200 Meter hardloopen voor heeren groote spanning onder de tien duizenden toeschouwers. In de volgende positie verschijnen de loo- pers aan den start: Tolan (V S.) binnenbaan Metcalfe (V. S.), Simpson (V. S.), Luti (Ar gentinië). Walters (Zuid-Afrlka) en Jonath (Duitschland). De start is voortreffelijk, dc Amerikanen liggen in leidende positie met. Jonath direct daarachter. De Duitschct' viel in de eindspurt iets terug en moest ztch achter de drie Ame rikanen met de vierde plaats tevreden stel len. Eerste werd Edd.v Tolan ln den tijd van 21.2 sec. Het Olympisch record over dezen af stand stond tot dusver op naam van Hahn (V. S.), te St. Louis in de Vereenigde Staten in 1904 gevestigd met een tijd van 21.6 sec. Dit record was intusschen reeds ln de voor wedstrijden eenige malen verbeterd en thans is het in den eindstrijd gebracht op 21.2 sec. Zoo is het Tolan dus gelukt, behalve de 100 Meter ook de 200 Meter op zijn naam te brengen. Een typische overeenkomst wel niet don Canadees Williams, wien het in 1928 te Amsterdam gelukte, behalve de 100 ook de 200 Meter te winnen. Overigens kwamen ook in dit nummer de sprintcapacitoiten der Amerikanen wel bij zonder tot uiting. De eerste drie plaatsen be zet door Amerikanen spreekt toch wel boek doelen! Het eindresultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar Tolan (V. S.) 21 2 sec. 2 Simpson (V. S.), 3 Metcalfe (V. S.) 4. Jonath (Duitschland). Discuswerpen finale. Ook in het discuswerpen werd een Amerl- kaansche zege bereikt Anderson wist zijn prestatie in de finale nog te verbeteren en wierp thans 49.49 Meter, waarmede hij dus een nieuw Olympisch record vestigde. La borde bezette dc tweede plaats. Dc derde en vierde plaats werden door de Franschen Winter en Noel bezet, terwijl Hongarije de rij sloot. De einduitslag luidde: 1.. en Olympisch winnaar: Anderson (V. S.) 49.49 Meter. 2 Laborde (V. S. 48.47 Meter. 3 Winter (Frankrijk) 47.85 Meter. 4. Noel (Frankrijk) 47.74 Meter. 5 Donogan (Honga rije) 47.07 Meter. 6 Maderasz (Hongarije) 46.52 Meter. Het polstokhoogspringen. Het polstekhoogspringen had reeds gerui- men tijd ln beslag genomen. De lat kwam steeds hoager te liggen en toen de luid sprekers verkondigden, dat de lat op 4 Me ter was gelegd was het enthousiasme bij d? toeschouwers zeer groot. Vier springers b?reikten deze hoogte met vrij groot gemak, waarbij de kleine Japan ner Nishida opviel door zijn gemakkelijk springen. Op 4.20 Meter moet de Amerikaan Graber er mee uitscheiden, ook zijn derde sprong mislukte n.l. Deze hoogte wordt ge haald door de Amerikanen Jefferson en Miller en voorts door den Japanner Nlshida. Gememoreerd dient t? worden, dat Nlshida de 4.15 Meter reeds bij den eersten sprong haalde. Bij den stand 4.25 Mieter valt Jef ferson af. De spanning stijgt ten top. Mil ler en Nishada komen er nog vrij gemakke lijk overheen. Het geheele Stadion juicht als Miller de 4.30 Meter haalt. Nog is de overwininng niet binnen. Tweemaal werpt Nishida de lat er af, doch bij den derden sprong zweeft de Japanner er prachtig overheen. De lat wordt nu gelegd op 4.315 Meter. Miller komt er overheen, doch de Japanner schijnt met 4.30 Meter zijn hoogste prestatie .te hebben bereikt. Zoo wint Miller met 1,5 c.M. voorsprong. Zijn afstand 4.315 Meter beteekent tevens een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Carr (V. S.) met 4.20 Meter te Amsterdam in 1928 gevestigd. Wanneer men bedenkt, dat het wereld record-staande op naam van Graber 4.32 Meter bedraagt, dan blijkt duidelijk, dat de verrichtingen in het polstokhoogspringen wel van zeer specialen aard zijn geweest. De einduitslag luidde: 1. Olympisch winnaar Miller (VB.) 4.315 Meter; 2. Nishada (Japan) 4.30 M.; 3. Jef ferson (VB.) 4.20 M.; 4. Graber (VB.) 4.15 M.; 5. Michizukl (Japan) 4 M.; 6. Castro (Brazilië) 3.90 Meter. 1500 M. harloopen. De series 1500 Meter hardloopen hadden het volgende resultaat: lste Serie: 1. Cunnlgham (VB.) tijd 3 min. 55,8 sec.; 2. Cornes (Engeland); 3. Luo- manen (Finland); 4. Edwards (Canada). Uit iedere serie werden de vier eerst aan komenden geplaatst. 2e Serie: 1. Lovelock (Nieuw Zeeland) tijd 3 min. 58 sec.; 2. Hallowell (V.S.); 3. King (Canada); 4. Larva (Finland). Larva is de winnaar van de 1500 Mieter der Olympische Spelen te Amsterdam in den tijd van 3 min. 53,2 sec. 3e Serie: 1. Beccali (Italië) tijd 3 min. 59,6 sec.; 2. Purjo (Finland); 3. Ny (Zwe den); 4. Crowley (VB.). In deze serie liep ook Dr. Peltzer (Duitsch land) mee, doch na 1400 Meter werd het tempo hem te sterk en was hij gedwongen op te geven. 50 M. horden Dames. Bekend wordt, dat Miss Didrikson (Ver eenigde Staten), haar eerste serie 80 Meter horden heeft gewonnen. Haar tijd is 11,8 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord bcteekende. De uitslag der eerste serie 80 Meter hor den loop luidde: 1. Miss Didrikson (V. S.) 11,8 sec., 2. Miss Schalier (V. S.), 3. Miss Clarke (Zuid- Afrika). De tweede serie 80 Meter hordenloop voor dames had het volgende resultaat: 1. Miss Hall (V. S.) tijd 12 sec.. 2 Miss Webb (Engeland), 3. Miss Wilson (Ca nada). Snelwandelen 50 K.M. Na de 200 Meter demifinales voor heeren werden de snel wande la ars aan den start ge roepen voor hun afstand van 50 K.M. Na een ronde door het Stadion te hebben gemaakt verlieten zij door de Marathon poort het terrein om hun groote reis van eenige uren aan te vangen. Tusschen de wedstrijden door verkondigt de luidspreker ons eenige malen den stand van den wedstrijd 50 K.M. snelwandelen. Zoo bleek het dat. na 12.5 K.M twee Italia nen Pretti en Frigario de leiding hadden, op dén voet gevolgd door Cieman (Canada) cn Green (Engeland) Wanneer de luidspreker ons voor de twee de maal den stand vertelt van den wed strijd blijkt er wijziging in de volgorde der snel wandelaars gekomen te zijn. Aan den kop loopt dan Dahlinsch, onmiddellijk gevolgd door Green en Frigerio. De kopgroep heeft den halven afstand afgelegd in 2 uur 23 mimi ten 11 sec. Op geruimen afstand van den kopgroep volgen Pretti (Italië), Ceaman (Canada) en Revolta (Italië). De andere wandelaars zijn thans een flink stuk achter geraakt. 110 Meter horden. Een Amerl- kaansch nummer. Nog steeds stroomt het publiek binnen en als de hordenloopers voor de finale worden opgeroepen zijn cr zeker 90.000 toeschouwers in liet Stadion aanwezig. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Entrée 15 ct., met rondleiding 30 ct. Busdienst Haarlem—Schiphol vertrekt van Kennemerplein (achter station): 10.10 uur, 12.10 uur, 14.10 uur., 1610 uur en 18.10 uur. Rhönwiel Demonstraties 's namiddags. Donderd. 4 en Vrijd. Zaterd. 6, Zondag 5 Augustus 7 Augustus: gew. entréeprijs. entrée 0.30. Zitplaatsen dakterras ƒ0.45 extra. Voor de finale komen aan den start dc Amerikanen Beard, Keller en Saling, verder de Engelschen Lord Burghley en Finlay en tenslotte de Duitscher Welscher. Het is een Amerikaansch nummer ge worden en de vertegenwoordigefs van Europa hadden tegen de drie meeloopende Amerika nen absoluut geen kans. In de volgorde Sa ling, Beard, Keller belegden zij de drie eerste plaatsen. Na den start liggen de loopers bij het nemen der vierde horde nog vrijwel gelijk. Dan komt met een snellen spurt Saling naar voren en bij de zesde horde is hij reeds aan zienlijk uitgeloopcn. Hij wint vrij gemakke lijk in den tijd van 14.6 sec. Dc Duitscher Welscher werd gedisqualifi- ceerd, omdat hij vier horden had omverge worpen. De uitslag luidde: 1 cn Olympisch winnaar: Saling (V. S.) tijd 14.6 sec.: 2. Beard (V.S.); 3. Keller(V.S.); 4. Finlay (Engeland): 5. Lord Burghley (Engeland); 6. Welscher (Duitschland). MODERNE VIJFKAMP .De degenwedstrijden. LOS ANGELES, 3 Augustus (V. D.) Voor heden stond wat de Moderne Vijf kamp be treft het schermen op degen voor de deelnemers op het programma. De beste schermer was Thofolt (Zweden) met als tweede Pacini (Italië) pn als derde Lindman (Zweden). In totaal namen 24 deelnemers deel aan de degenwedstrijden voor de moderne vijf kamp. De Schermwedstrijden. LOS ANGELES, 3 Augustus (VX>.) Het eindresultaat der floret-equipewedstrijden luidde als volgt: 1. Frankrijk. Olympisch winnaar 2. Italië. 3. Vereenigde Staten. 4. Denemarken. De winnaars verloren een ont moeting, n.l. tegen de Vereenigde Staten in de finale, terwijl zij den wedstrijd tegen Italië slechts door een beter treffergemiddel de konden winnen. Hiermede zijn de floret-equipewedstrijden afgeloopen. Worstelen. LOS ANGELES. 3 Augustus (VD.) Het Olympisch tournooi in het Vrij Worstelen werd heden voortgezet. Viel gisteren een be slissing in de zwaargcwichtklasse waarin de Zweed Richthoff winnaar werd heden werden de wedstrijden in dc middengewicht- klasse beëindigd. Ook in deze klasse werd een Zweed winnaar. Het eindresultaat luid de: 1. en Olympisch winnaar: Johannsson (Zweden2. Luukko (Finland), 3. Tunyoghy (Hongarije). Zal dc Pool Kusoezinski uitvallen? LOS ANGELES, 3 Aug. (V.D.) Het is de vraag of dc Foolsche athleet Kusoezinski, de winnaar van den 10.000 Meter wedstrijd aan (jen wedstrijd over 5000 Meter zal deelnemen. Bij den wedstrijd over 10.000 Meter heeft hij een wond aan den voet opgeloopen, die hem pijnlijk is; de laatste ronde heeft hij slechts met de uiterste krachtsinspanning kunnen uitloopen. Dc artsen hebben hem deelneming aan dc 5000 Meter ontraden. Het staat ech ter nog niet vast, of hij al dan niet zal uit komen. Dc verzorging van dc pers. Het Persbureau Vaz DIas deelt mede: Reeds op den eersten dag der Olympische Spelen. Zondag J.I., ontvingen wij van onzen speciale'/ correspondent te Los Angeles tele grafisch bericht, dat de verzorging voor de pers, wat betreft het bekend maken van uit slagen, zeer gebrekkig was. Wij hebben van deze klacht, nog geen melding gemaakt, om dat wij wilden afwachten wat de volgende dagen zouden brengen en of ook van andere zijden klachten werden ontvangen. Naar wij thans nader uit Los Angeles ver nemen, blijkt het dat de jury bij het vast stellen van de uitslagen geen rekening houdt met de belangen der ruim 1500 journalisten, die naar Los Angeles zijn gekomen om voor de geheele wereld de publicatie te verzorgen. Het blijkt thans, zooals door de journalisten reeds vóór het begin der Spelen werd ge vreesd. dat de persplaatsen zeer ongunstig zijn gelegen. Doordat zij dwars voor de finish liggen, is het absoluut onmogelijk, een eigen oordeel over de resultaten te hebben. De mededeelingen aan de journalisten zijn zeer schaarsch; in den regel wordt alleen de eerst aangekomene medegedeeld en het Is zeer moeilijk om tijden en dergelijke te weten te komen Eerst nadat door de Journalisten ernstig' tegen deze handelwijze was geprotes teerd. zijn maatregelen tot verbetering van dezen toestand genomen. Onze correspondent, die ook de Olympische Spelen in Amsterdam van het begin tot het einde heeft bijgewoond, heeft de regeling in Los Angeles als absoluut onvoldoende ge- qualiflceerd. Behalve in het geval van onze landgenoote Mej. Schuurman heeft ook ln den wedstrijd 100 Meter finale, in welke Tolan (Amerika) winnaar werd. de film tenslotte het resultaat moeten vaststellen. Metcalfe had tegen de beslissing van de jury geprotesteerd. Na ontwikkeling van de film bleek dat Tolan met nog geen 5 c.M. voorsprong voor Met calfe had gewonnen. Metealfc moest zich dus met den tweeden prijs '«vreden stellen. Ook het verschil in aankomst van Mcj. Schuurman was zoo minimaal, dat dc jury eerst na langdurige beraadslaging een be slissing heeft genomen, welke tenslotte dooi de film is bevestigd. POSTDUIVEN „DE REISDUIF" TE HAARLEM- Uitslag der wedvlucht van Roosendaal. Afstand 97 KM. Los 8 uur. Eerstget. vogel 9.33.31. J. Broekhof 1 40 43 51 52; J. Samson 2 3 4 7 8 9 17 18 19 35 36 67 68; H. de Vries 5 6 39; J. F. Scherf 10; C. van 't Enden 11 15 55 58 63; J. Th. Bakker 12 16 20 21 43 44 47 53 54 70; W. J. Handgraaf 13 26 27 29 33; J. J. de Bie 14 24 25 45 46 56 57 61P. Kroon 22 30 59 62; C- Alders 23 34; H. Boogaard 23; H. Helder 31 65; Ph. Stam 32 33 48 69: A. B. van Straaten 37; p. de Wilde 41; W. F Mar tens 42 60; R. P. Balm 50, P. A. Blommaert 64; N. Buurman 66. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN „TURNLUST'. Nu de Beverwijksche Gymnastiek Vereeni- ging „Turnlust" dezen zomer in staat werd gesteld de athleiiek te beoefenen, en wel in het Gemeentelijk Sportpark, maakte zij van deze gelegenheid gebruik tot het houden van onderlinge athletiek-wedstrijden voor haar dames- en heerenleden. Ter opvoering van de veelzijdigheid waren voor alle deelnemenden de volgende num mers verplicht: 100 M. hardloopen, hoog springen m. a., vèrspringen m. a., kogeistoo- ten, discuswerpen en speerwerpen, en voor de heeren bovendien 400 M. hardloopen. De telling geschiedde volgens de athletiek-tabel- len van het K. N. G. V. Naar aanleiding van de punten-aantallen, behaald in de at-hle- tiek-competitie van den K. T. K., waren de deelnemers in 2 klassen verdeeld: De uitslagen luidden: Dames le klasse: 1. R. Heeren 359 p., 2. D. Klees 281.3 p., 3. D. Dibbets 254 p. Dames 2e klasse: 1. H. Pranger 196.1 p., 2. W. Rosbag 163.7 p., 3. J Wesemann 1438 p. Heeren le klasse: 1. C. G. Tabak 44.2 p., 2. K. Leguit 40.9 p., 3. M. Veenstra 40.1 p. Heeren 2e klasse: 1. K. G. Steijn 28.9 p-, 2. L. Visscher, 26-8 p.. 3. S. Klees 22.7 pt. Gelet op de korte beoefening waren vrij wel alle topprestaties uiterst middelmatig. Zij luidden: 100 M. hardloopen dames 15 sec. heeren 12.1 sec. hoogspringen m. a. resp 1.20 M. en 1.45 M-, vèrspringen m. a. 3.75 M. en 5-015 M.' kogelstooten 8 33 M. en 7.88 M., speerwerpen 17.23 M. en 28.96 M., discuswer pen 21.90 M- en 23.20 M., 400 M. (heeren) 1 min. 2 sec. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN K. T. K. Voor dc athletiek-kampioenschappen van den Kennemer Turnkring, as. Zondagmid dag te houden op het gemeentelijk sportter rein aan de Kleverlaan. hebben zich 27 da mes en 40 heeren aangemeld, en wel van de T. V. IJ 3 dames, O. S. S. 5 heeren, Sparta I heer, Bloemendaalsche Gymn. Ver. 8 da mes en 8 heeren, Gratia-Plato 4 dames en II heeren, Concordia 10 dames en 14 heeren, B. G. V. Turnlust 2 dames en 1 heer. DAMMEN. JUBILEUM HAARL. DAMCLUB. Maandagavond j.l. begon de vierde ronde van den zeskamp, georganiseerd ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der Haar- lemsche Damclub. De uitslagen luiden als volgt: J. W. van Dartelen remise met J. H. Vos. Joh. Fabel wint van J. P. van Eenk, B. Dukel wint van J. van Looij. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Promotie-degradatie hoofdklasse-2e Masse: D. KleenH. Greeuw afgebroken. Promotie-degradatie 2de—3de klasse: P. J. Bijrij wint van P. G. M. Ottolini Sr. SIMULTAANSéANCK J. W. VAN DARTELEN TE APELDOORN. Door den heer J- W. van Dartelen zal op Dinsdagavond 6 September een simultaan- séance gegeven worden voor dc abonnés der Nieuwe Apeldoornsche Courant te Apeldoox'n JUBILEUM HAARL. DAMCLUB De wereldkampioen in Haarlem. Maandagavond 8 Augustus a.s. zal de we reldkampioen B. Springer ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub in Hotel ,,'t Hof van Holland", een blindpartij spelen, gevolgd door een simul- taanséance tegen de leden en donateurs der Haarlemsche Damclub. De blindpartij begint te 7 uur n.m.: on middellijk na afloop hiervan zal de simul taanseance beginnen. Voor de winnaars en eventueele remise-speler zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Belangstellenden kunnen deze blindpartij en simultaanséance gratis bijwonen. CRICKET N. C. B. XI—FREE FORESTERS. Een schitterende century van Crutchley. De Free Foresters zijn dit jaar met een buitengewoon sterk elftal naar Holland ge komen. Vooral het batten van de Engelschen is uitstekend verzorgd: men heeft er Woens dag op het V.R-A.-terrein te Amsterdam buitengewoon van kunnen genieten. Een century, gescoord op de manier zooals Crutch ley dat deed, kan men slechts bij uitzondering op de Hollandsche velden zien. Schitterend polswerk en slagen naar alle kanten van het veld en niets door de lucht gespeeld, zoo batte Crutchley, niets riskeerend. Slechts één kans gaf hij n.l. achter het wicket. Hij had cr toen echter reeds 96. Dat het totaal tenslotte 327 is geworden, is een heel behoorlijke prestatie van het N. C. B. XI, dat over zoo goed als geen aanval beschikte. Toch buitte captain Oliver zijn bowlers uitstekend uit, in de eerste plaats door het veld goed uit tc zetten en ten tweede door steeds op den juisten tijd van bowler te verwisselen. Bovendien is er door de Nederlanders uitstekend gefield. Om half twaalf trekt het N. C. B. XI het veld in en Col. Johnston met Gilbert openen op het bowlen van Oliver en Sanders. De batsmen schijnen zich niet safe te voelen, er wordt tenminste uiterst langzaam gescoord. Na een half uur verandert Oliver den aan val en laat Van Stuyvenberg en Labouchère bowlen. Labouchère blijkt lastig te bespelen en al spoedig heeft hij succes als hij Gilbert in de slips gevangen krijgt-. Stuart laat even uitstekend batten zien, maar toch maakt hij niet den indruk, het beste bat van Zuid- Amerika te zijn, zooals men van hem vertelt. Op een totaal van 47 doet Van Stuyvenberg zijn tweede vang in de slips en nu is het de beurt, van Johnston om te vertrekken. Spoe dig hierna vallen weer twee wickets. Stuart wordt namelijk door Van Stuyvenberg ge- bowled met 'n bal, die alleen de off-bail van het wicket afneemt. Sillem gaat drie runs later l.b.w. op Labouchère. doch daarna bie den de batsmen meer tegenstand. Zoowel Crutchley als Stanley (de skipper van de Free Foresters) laten goede slagen zien en met de lunch zijn beide nog steeds onge scheiden. De stand is dan 100 voor 4 wickets. Crutchley heeft op dat moment 22 not. out en Stanley 24 not out. Direct na de lunch wordt Stanley door Labouchère gebowled. Wheatley en Crutchley zetten weer een flinke stand op. Belden blij ken de bowlery volkomen meester te zijn en vooral Wheatley slaat zeer hard, maar neemt ook risico's. Dan wordt Kruyt aange zet en reeds met den eersten bal heeft hij succes als hij Wheatley op fine-leg gevangen krijgt. Ondertusschen worden dc slagen van Crutchley steeds harder en menige boundary komt van zijn bat. Alleen Labouchère weet de score nog laag te houden, en als Pattisson even te wild op hem wordt, doet Kruit een schitterende vang; hij kan voor 9 runs weer naar de kleedkamer terugkeeren. Met Gibson op de mat komt de grootste tegenstand van den dag. Crutchley bereikt dan spoedig de honderd en gaat dan ook wat vrijer spelen, doch zoo snel als Gibson scoort hij toch niet. Eens wordt Gibson aan dc boundary schitte rend door Wittebol gevangen, doch het schijnt echter dat hij den bal achter de boundary heeft gevangen, er wordt tenminste not out gegeven. Eerst op 285 komt de schei ding als Van Stuyvenberg met een mooien bal het wicket van Crutchley neemt. Deze had een bijzonder fraaie 124 gemaakt. Gib son gaat nog even door met free hitten en wordt eens aan de boundary en achter het wicket gemist. Met een harde ^er brengt hij de 300 op het scoringbord, doch spoedig daarna wordt hij mooi door Schnitger aan de boundary gevangen. De laatste batsman Wilson komt daarna niet meer in, daar hij in een vorigen wedstrijd zijn hand gebles seerd had. Het totaal sluit tenslotte op 327. Lobouchèrre had met 579 't beste gebowled, doch ook Oliver dient genoemd te worden, hoewel hij geen wicket veroverde. Hij was echter niet gelukkig, daar dc eenige catches op hem gemist werden. Met nog een half uur speeltijd trekken de Engelschen het veld in, om te probeeren aan het eind van den dag nog een wicket neer te krijgen. En waarlijk heeft de fastbowler Gilbert reeds in zijn tweede over succes als hij Schnitger met een langen bal bowled. Baasbank maakt snel 5 runs en wordt daar na gevangen eveneens op het bowlen van Gilbert. Healey cn De la Mar houden echter tot het einde stand, ondanks Stanley pro beert ook hen nog te scheiden, door in de laatste overs nog andere bowlers aan te zetten. Aan het einde vain den dag is de stand 20 voor 2, waarvan Healey 11 not out. De volledige scores van den eersten dag waren: lste innings van de Free Foresters: Col. A. C. Johnston, c. A. v. Stuyvenberg, b. P. Sanders 15 L. H. Gilbert, c. A. v. Stuyvenberg, b. P. Labouchère 14 R. L. Stuart, b. A. v. Stuyvenberg 18 Capt. R. O. Sillem, l.b.w., b. P. Labouchère 2 G. E. V. Crutchley, b. A. v. Stuyvenberg 124 Capt. K. B. Stanley, b. P. Labouchère 25 T. D. Wheatley. c. W. Wittebol, b. J. Krult 31 H. C. Pattison, c. J. Kruyt, b P. Labouchère 9 C. H. Gibson, c. H. Schnitger, b. P. Labouchère 72 Lt. A. T. Holmes, not out 5 G. Wilson, did not bat 0 Extra's 12 Totaal 827 voor 9 wicket». Bowlingcijfers: O. M. R. W. H. Oliver 26 3 85 0 P. Sanders 15 1 56 I A. v. Stuyvenberg 11 0 52 3 P. Labouchère 23.4 3 79 5 J. Kruit 10 O 42 1 H. Schnitger 10 10 1 lste innings van Noord N. C. B. XI: H. Schnitger, b. L. H. Gilbert 3 H. Healey, not out 11 A. v. Baasbank, c. R. L. Stuart, b. L. H. Gilbert 5 H. de la Mar, not out 0 Extra's 2 Bowlingcijfers: Totaal 20 O. M. R. W. c. H. Gibson 4 1 10 0 L. H. Gilbert 4 2 6 2 G. E. V. Crutchley 1 0 2 0 J. B. Wheatley 1 1 0 0 ROOD EN WIT 5—K.L.C.C. Rood en Wit verliest den toss, KL.C.C. gaat eerst batten. Uitenhaage is de eenige die met 12 in de dubbele cijfers komt, extra's 19. Bowlingcijfers: B. Schmeink 4 voor 17, H. de Haan 6 voor 16, M. Slingenberg 1 voor 0. Totaal 52. Bij R. en W. komen B. Schmeink met 15 en J. ten Have met een goed gespeelde 47 n.o. in de dubbele cijfers, extra's 19. Bowlingcijfers: Zeeuwe 4 voor 50, F. Seve- ke 1 voor 20, P. Goossens 4 voor 6, G. Goos- sens 0 voor 14. Totaal 109. Kl.C.C. wordt voor innings ingestuurd. Seveke en Bolle resp. met 11 cn 22 komen in de dubbele cijfers.extra's 12. M. Slingenberg 5 voor 11. B. Schmeink 2 voor 23, H. dc Haan 5 voor 16. Totaal 64. WATERPOLO. DE ZIJLDE WATERRATTEN (3—3) Het verslag van dezen wedstrijd, die Dins dagavond gespeeld werd, ontvingen wij eerst hedenmorgen, zoodat- we alleen met het ver melden van den uitslag volstaan. II. P. C.—KIKVORSCHEN (5—6). Onder groote publieke belangstelling werd deze wedstrijd Woensdagavond in de zwem inrichting Groer.endaal gespeeld. Als scheidsrechter J. de Vries uit Amster dam beginnen fluit, zien wij de volgende ze ventallen opgesteld: Kikvorschcn: Mousset (D. J. K Ingenluyff (H. Z. cn P. C.). K. Kohier (IJ), M. Schat (U. Z. C.), van Ommeren (A. Z. en P. C.) Daat-selaar (U. Z. C.i, van Oostrum Soede (IJ). H. P. C.: J. Uitendaal, J. Kooyman, R. de Bruijn, F. W. Moolenaad, H. J. Leijenaar, A. J. Braam Veenstra (Het LD. Het begin Is voor H. P. C. Uitendaal haalt den bal, doch de Kikvorschen nemen den aanval over Braam weet echter den aanval te keeren; hij zet. zijn voorhoede aan het werk. De Kikvorschen-achterhoede is op haar post; herhaaldelijk zwommen Ingen luyff en Schat op, doch de H. P. C.-achter hoede weet alle gevaar af te wenden. Korii

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10