HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG '4 AUGUSTUS 1932 na elkaar lost J. Kooyman twee harde scho ten, welke nog net tot corner verwerkt kun nen worden. De Kikvorschen komen dan snel opzetten: met vier man worden het H. P. C.-docl bestookt, doch de achterhoede is in goede conditie, zoodat voorloppig doel punten uitblijven. Toch komt er een doel punt. Als Braam zuiver aan Kooyman over geeft, weet laatstgenoemde met een snel backhand schot te doelpunten (10). Na het uitzwemmen krijgt Veenstra een schot te verwerken. De bal wordt naar de Bruyn geplaatst, die snel inschiet (20).. Lang heeft H. P. C. dezen voorsprong niet behouden. Op eenigszins gelukkige wijze ko men de Kikvorschen aan het eerste doel punt. Daatselaar lost een schot, dat zeer zeker door Veenstra was. gehouden als niet een der H. P. C.'ers een bal van richting deed veranderen en daardoor buiten bereik van tien keeper in het doel belandde (21) Wederom komt Schat opzwemmen; hij geeft over aan Daatselaar, die onhoudbaar scoort (22). De partijen gaan vrijwel tegen elkaar op. Beide keepers krijgen veel schoten te verwer ken. Ingenluyff komt dan weer eens naar voren en eindigt zijn rush met een hard schot, dat onhoudbaar was (23). Direct hierop treedt rust in. Wegens het late uur wordt bijna onmid dellijk doorgespeeld. Na een H. P C -aanval ontwikkelen de Kikvorschen een enthousiast spel, waardoor de H. P. C -achterhoede het zwaar te verantwoorden krijgUEen hari'schot van Van Ommeren kan Leyenaar Corner slaan, welke niets oplevert. Toch komen de Kikvorschen weer terug. Tenslotte moet Veenstra zwichten voor een schot van Daat selaar, waardoor de stand op 24 komt. Direct na het uitzwemmen is Braam bij den bal; hij geeft aan Leyenaar, die weer terugplaatst op Braam en deze lost een zui ver schot dat in 't net verdwijnt. Dan is het weer Ingenluyff die snel komt opgezwom- men; dc H. P. C.-achterhoede ziet zich ge plaatst tegenover vier man, doch door op het juiste moment over te nemen wordt deze aanval keurig onderbroken. Dant zwemt Ingenluyff op; nu doet Daatselaar het beter, waardoor H. P. C. met 5—3 achter komt te staan. Niet ontmoedigd pakken de H. P. C.'ers met nog meer enthou siasme aan; zij hebben al spoedig succes als Kooyman onthoud'baar inkogelt (45). Bij een Kikvorschen-aanval stopt Leyenaar in het vuur van. het spel den bal binnen de vier- meterlijn met twee handen, waarvoor hij het water moet verlaten. De toegestane strafworp wordt echter niet goed genomen, waardoor voor eenige oogenblikken het ge vaar voor het H, P. S.-doel is afgewend. Kooy man schiet net over, waardoor de Kikvor schen weder in den aanval komen. Ten slotte krijgt Kooyman den bal toegespeeld; deze houdt hem zeer tactisch eenige oogen blikken binnen zijn bereik, om Uitendaal gelegenheid te geven op te zwemmen, tot «dicht bij het doel, plaatst den bal en laatst genoemde schiet zuiver in, buiten bereik van keeper Mousset (55). Kort voor het einde kan Daatselaar nog net het winnende doelpunt maken (56). Met groote voldoening kan de H.P C.-ploeg op dezen fraaien wedstrijd terugzien. VOETBAL. DE COURANTENCOMPETITIE. DE NIEUWE ROTT. CRT. KAMPIOEN. haarlem's dagblad—le1dsch dagblad (2-6). Woensdagavond is op het oude R.C.H- terrein aan den Middenweg, dat hiervoor welwillend door het bestuur der Racing be schikbaar was gesteld, de laatste wedstrijd in de Courantencompetitie gespeeld. Het ging tussohen Haarlems Dagblad en 't Leidsch Dagblad. Het is een hoogst aangename en sportieve wedstrijd geworden, die door den heer C. H. Vrugt zooals gewoonlijk on berispelijk geleid werd. De Leidsche aanvoerder won den toss, zoo dat de Groentjes moesten aftrappen. Zij bleven echter niet lang in het bezit van den bal. De Leidenaars ondernamen den eersten aanval, die al dadelijk met succes bekroond werd. doordat de Haarlemsche linksback talmde met wegwerken (01). Nog geen minuut later maakte de midvoor der Groen tjes toen de keeper der bezoekers was uit- gelöopen gelijk '1—1). Een kwartier lang ging het spel vrijwel gelijk op, maar toen namen de Leidenaars, die veel enthousiaster en doortastender speelden, de overhand. Zij voerden den stand vóór rust tot 1—3 op. Eerst geruimen tijd na de hervatting ver grootte Leiden den voorsprong (1—4). De bezoekers sloten, de Groentjes geheel in. Bij een uitval wisten dezen echter den achter stand te verkleinen (2—4). Hiermee had.dcn de Haarlemmers hun kruit verschoten. Een omzetting in hun elftal had ook geen re sultaat. Een aan Leiden toegestane penalty werd opzettelijk gemist. Nog 2 maal wisten de Leidenaars te scoren (2—6). Alle goals, die van een uitstekend gehalte waren, bleken voor den Haarlem- schen keeper, die zijn werk heel goed ver richtte, onhoudbaar te wezen. De overwinning was voor het Leidsch Dagblad welverdiend. Door dezen uitslag is de Nieuwe Roti. Crt. kampioen geworden. Zij legt dus voor het eerst beslag op den door de gezamen lijke directies beschikbaar gestelden wiss?l- beker.. waarmee we haar van harte geluk- wenschen. De eindstand luidt als volgt: fifïi 1 a I N. R. Ct. 4 3 0 1 6 11—10 1.50 Haarl. Dagblad 4 2 0 2 4 12— 9 1.— Leidsch Dagblad 4 1 0 3 2 7—11 0.50 Roelfsema gekozen word in de plaats van den aftredenden commissaris J. Klos. Dc elftalcommissies bestaan thans uit de navolgende personen: N. v. Dam. J. Kuyt en J. Maarse voor lc en 2e elftal. A. Scheen Jr., C. Nieuwstad en J J. Aufderheyde voor de overige elftallen. Verschillende punten var. internen aard werden daarna nog besproken, waarna om pl.m. 12 uur de vergadering werd gesloten. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE BENTVELD. Uitslag van de op Woensdag gespeelde uartijen in het tournement „Jatiloo" te Bentveld. 2c ronde heeren enkel B.: A. de GrootF. Baanders 60, 16, 97. G. v. StederenW. Schouten 62, 36, 6—1. Ie ronde heeren dubbel B: PutzA. Schouten slaan J. Slingervoet Ra. mondtE. Schümann 1210, 63. H. BaandersF. Baanders slaan Sprengers H. Houtman 63, 108. Ie ronde gemengd dubbel B: Mevr. BoerrigterPutz slaan mej. Koudijs Boerrigter 63. 63. Mej. VerkleyVerkley slaan mevr. Wilde- "boerWilde boer 62. 63 6—2. Mevr. KamerbeekT. der Kinderen slaan mej C. v BilderbeekP. Marcus 86, 60. Dames Enkel B. Mevr. Brombergmej. I. Smit 64, 63. M?j. Z. Smits—mej. D. v. d. Stadt 63, 6-4. Mej. Z. Smitsmevr. Bromberg 62, 6—4. Mevr. Melse—mevr. Seckler 108, 60 Dames Dubbel B. Mevr. v. Waveren en mevr. de Mulnck mevr. v. Hrzel en mej. A. v. Vliet 64. 62. Mevr. de Ruig en mej. I. Smitmevr. Wildeboer en mej. v. Bilderbeek 86, 75. Mevr. Kuhn en mevr. v. Huysteq,—mevr. De Ruig en mej. I. Smit 61, 62. Gemengd Dubbel C. Mej. Bies en W. Swolfsmej. Simonis cn Glasz 63, 62. Mej. G. Hackenitz cn Geheniau—mevr. E. v. Waveren en G. Vaags 97, 36, 61. Mevr. Veldhuizen en Veldhuizenmej. A. v. Vliet en Kruseman 62, 63. Drmes Enkel C. Mevr. N. Peuchenmevr. M. v. Waveren 7—5, 6—1. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN JAARVERGADERING VAN R.C.H. Woensdagavond hield de Racing Club Haar km een druk bezochte ledenvergadering in het gebouw ,Zang en Vriendschap" alhier. Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, die onder luid applaus werden goedgekeurd, bleek duidelijk, dat de vereeni- ging zich in een toenemendon bloei en groei kan verheugen en dat de jaarrekening met een flink batig saldo sloot. De#contributie werd op hetzelfde peil ge handhaafd, terwijl de bestuursverkiezing een ïerrassing opleverde, doordat de heer R, DE ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET SPUIKANAAL Naar wij vernemen zal op 'het zwemfeest van de Velserzwemvereen. door de Haarlem - sche Reddingsbrigade een nummer reddend zwemmen worden gedemonstreerd. Dit zal bestaan uit een komisch nummer, waarbij aan het publiek niet alleen de techniek van het reddend zwemmen wordt gedemonstreerd maar bovendien de vele redenen waarom 't zoo noodig is, dat men moet kunnen zwemmen cn tevens, hoe gelukkig het is als er menschen zijn, die zich voor anderen de moeite van het oefenen getroosten en steeds in gevallen van nood gereed staan om anderen te helpen. SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN". Mej. Woerlee neemt afscheid. Woensdagavond heeft in de zaal van „Het Wapen van Velsen" een vergadering plaats gehad van de Speeltuinvereniging „In Vei lige Haven". Nadat de voorzitster mej. Woerlee een woord van welkom had gesproken werden door het Jeugdfanfarekorps van de kinder- speeltuinvereëniging „Kindervreugd" te Vel- sen-Noord eenige muzieknummers ten beste gegeven. Dat dit door de aanwezigen ten zeerste ge waardeerd werd, bewees het luide applaus, dat na ieder nummer de zaal deed daveren. Hierna deed mej. Woerlee eenige mededce- llngen over de plannen voor het winterwerk, die het bestuur, indien mogelijk, denkt ten uitvoer te brengen. Tevens deelde zij mede, dat dit de laatste vergadering is die zij als voorzitster leidt. Dit in verband met haar aanstaand vertrek, wanneer dit zijn zal kan zij niet met zekerheid zeggen, maar wanneer het vertrek wat onverwacht mocht komen, zou de vereeniging plotseling voor het feit staan geen voorzitster te hebben; daarom dacht het haar goed te bedanken opdat in deze gehouden vergadering een bestuursver kiezing kon plaats hebben In haar plaats werd gekozen de heer Fournier. Mevr. v. d. Berg sprak hierna tot mejuffr Woerlee namens de vereeniging eenige woor den van afscheid en bood haar als aanden ken namens de vereeniging een divankleed aan. Eveneens werden door een afgevaardig de van de Velser Speeltuin-Centrale en door een bestuurslid van den kinderspeeltuin „Kindervreugd" te Velsen-Noord woorden van afscheid tót de vertrekkende gesproken. Voor dat de rondvraag plaats had werd een mooie fruitmand geschonken door den Zceuwschen groentenhandel ten bate van de vereeniging verloot. Na eenige woorden van dank en afscheid sloot hierna mej. Woerlee de vergadering. GROOTE DRUKTE IN DE BUITENHAVEN. Er heerschte heden-(Donderdag)morgen een groote drukte in de Buitenhaven, die alle gedachten aan malaise deed verdwij nen. Qp zulke oogenblikken is het een en al gezelligheid aan den buitenkant en vooral de vreemdelingen genieten volop van het levendige haventooneel. Uitgaande voeren het. pantserdekschip Ja cob van Heemskerck, dat gisteravond was binnengekomen en het opleidingsvaartuig voor de Binnenvaart de Bestevaer. gesleept door een sleepboot van Bureau Wijsmuller. Onderwijl kwamen binnen het s.s. Smaland van Kopenhagen en het s.s. Gudur van Londen. Het pantserdekschip stoomde volle kracht de haven uit om ruimte te maken voor het voorgaats liggende ms. Johan van Oldebar- nevelt, dat terugkeerde van een toeristen- reis en het ss. Lingestroom van Londen. TRAWLER AANGEHOUDEN. Uit. Boekarest wordt gemeld, dat de Russi sche stoomtrawler Maxim Gorki werd aan gehouden op het vermoeden, dat zich com munistische spionnen aan boord bevonden met het doel in Bessarabië te landen. De schipper ontkent zulks en verklaarde, dat hij op weg van Azië naar Odessa uit de koers geraakte. De grenswacht aan den mond van de Dniestr geloofde zijn beweringen niet, waarom het schip vastgehouden en de be manning onder toezicht gesteld werd. DE WERKLOOSHEID. J-l. Zaterdag waren bij de Gem Arbeids beurs ingeschreven 2389 werkloozcn. waar van Bouwvakarbcidbetonwerkers 50. be hangers 2. bouwk. opzichters 4, cementwcr- kers 1, fundceringwerkers 1, gasfitters 2. glazenwasschers 1. grondwerkers 125. lood gieters 9, w. o. 1 ben. 18 jaar, metselaars 61 w.o. 2 ben. 18 jaar, opperlieden 52, rieters 1, schilders 42, w.o. 2 ben. 18 jaar. straat makers 4, stucadoors 15, timmerlieden 158 w.o. 4 ben. 18 jaar, uitvoerders 1, voegers 5, w.o. 1 ben. 18 jaar, totaal 534. Metaalbewerkers: bankwerkers 85 w.o. 3 ben. 18 jaar, branders 1, constr werkers 11. clectriciens 16. handlangers 1, isoleerdcrs 1. ketelmakers 24 w.o. 1 ben. 18 jaar, klinkers 5, kopergieters 1, koperslager 4. lasschers 20, loodbranders 1. machinisten 144 w.o. 102 vLsscherijmachinisten, metaalboordcrs 2. me taaldraaiers 19, metaalschavers 2, metaal- slijpers 1, metaalschilders 2, monteurs 14, motordrijvers 1. plaatwerkers 24 w.o. 2 ben. 18 jaar, pijpwerkers 3. pijpfltters 2. scheeps timmerlieden 8, scheepstuigers 5, smeden 6. stokers 138 w.o. 94 visscherij-stokers, tegen- houders l. voorslaanders 1, vormers 4, vuur werkers 24, ijzerwerkers 1. totaal 572 Kantoorpersoneel: bedienden mannel. 33. id. vr. 6, aank. bed. vr. 6. id. mannel. 9 ma- chineteekenaars 1, totaal 55. Huish- beroepen: Dienstboden v. d. en n. 2, dagdier.stb. ben. 18 Jaar 1, werksters 5. portier 3, totaal 11. Diverse beroepen: Fotografen 3, boek drukkers 1, letterzetters 3. mach. houtbe werkers 9, kuipers 20. mandenmakers 5. meu belmakers 1, modelmakers 1, rletmaitenma- kers 1, stoelenmatters 1, zagers 4. kappers 1. kleermakers 1, aardewerkers 3. plateelschil ders 3, schoenmakers 4, boekbinders 2. net- tenboetsters 10, nettenbreiers 2. zeilmakers 2, bakkers 5. broodbezorgers 2, koks 19, w.o. 16 visscherij koks, sigarenmakers 1. slagers 2, bloemisten 3. landarbeiders 2, tuinlieden 9, matrozen 66. schippers 57, stuurlieden 30, colporteurs 3, kruideniersbed. 2, magazijn- bed 9. reizigers 10, bakkenschippers 17, chauffeurs 32, dekknechts 5, cxpeditriccs 2. havenarbeiders 168. kellners 1. kraanmachi nisten 3, matrozen gr. vaart 10, schippers binnenvaart 1, pakhuisknechten 5, sleep bootkapiteins 10. stuurl. gr. vaart 3. voer lieden 7, walschippers 1, incasseerders 1, controleurs 4. opzichters 1, totaal 568. Zonder vakkennis: Losse- cn fabrieksar beiders 648 w-o. 20 ben. 18 jaar. LEK GESTOOTEN. Volgens hier ontvangen bericht ls het van Archangel verwacht wordend Noorsche stoomschip Lido door het aan den grond loo- pen in de Witte Zee lek gestooten. Het schip heeft de schade in Tromsö hersteld en zette de reis naar hier voort. WEER VERTROKKEN. Het Amerikaansche motorjacht „Orion", dat Maandag van Gothenburg hier is aan gekomen. heeft gisteren de reis voortgezet, en vertrok naar een Engelsche haven. OORLOGSBODEM AANGEKOMEN. Het oorlogschip „Jacob van Heemskerck", dat op de Noordzee oefeningen maakt, liep gisteravond hier binnen, en heeft ligplaats gekregen aan dc Tocristcnsteiger. DUITSCHE SUPER-TRAWLER BINNEN. Woensdag is alhier binnengekomen de Duitschc super-trawler Hans Wriedt O.N. 119. Deze trawler is van buitengewoon groote afmetingen. Het vaartuig heeft een lengte van 55 M.. bergruimte voor 290 ton kolen en voor 2800 kisten visch. De snelheid is 15 mijl bij een kolenverbruik van 14 ton per etmaal De machine heeft een. vermogen van 1000 P.K. Ook deze trawler heeft den Maier-steven. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. Frankrijk, Noordkust. 179 1851. Pointe du Touquet. Licht ge- bluscht. Wrak opgeruimd. (a) Op pl.m. 50 gr. 32' Nb en 1 gr 35' El is het groene veste licht van Pointe du Tou quet voorgoed gebluscht. (b) Op pl.m. 50 gr. 33' Nb en 1 gr. 34' El is het gestrande wrak (1918) opgeruimd, de pl.m. 0.25 zm. W-lijker liggende groene wrakton opgenomen, (Zie Eng. Adm. krt. Nos. 2148. 2012. 1431; voor (a) No. 2675 C. Eng. LI. IV, 1930, No. 35.1 Ch. Pt. III. 1928, blz. 120). (N. t. M. No. 1234. H. O. Adm. London 1932). MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG f 1.65—f 1.30. Griet per 50 KG. f 55—f 25. Tongen per KG. f 2.30—f 0.75. Zetschol per 50 KG. f 36—f 26. Kleine schol per 50 KG. f 33 50—f 3.70. Schar per 50 KG. f 12.50. Tongschar per 50 KG. f 31. Vleet per stuk f2.86—f 2.75. KI. middelschelvisch per 50 KG. f 18— f 11.50 Kleine schelvisch per 50 KG f 11.50f 2.38. Kabeljauw per 125 KG. f 80—f 36. Gullen per 50 KG. f 19—f 5.20. Leng per stuk 47 cent. Heilbot per KG. f 1. Wijting per 50 KG. f 2.10—f 1.35. Koolvisch per stuk f 0.45f 0.14. Makreel per 50 KG. f 12—f 8. Versche haring per mand f 7.10—f 6-50. BESOMMINGEN. Trawlers: OW. Leipzig 830 f 5400; lm 4 Knikker 220 f 2000; IJm 137 Rijnmond 200 f 1800: IJm 86 Rijnstroom 80 f 1300. Kotters: F. N. 7 f 2500. E 369 f 690, O 115 f 650; E. 527 f 760, IJm 17 f 250. Loggers: Sch 196 f 620, KW 105 f 520, KW 19 f 710, Sch 49 f 560. WEER TER HARINGVISSCHERIJ. De stoomloggcr Victor IJM 109 is weer ter haringvisscherij uitgevaren. ERTSAANVOER. Het Fransche stoomschip „Borre" is he den van Caen aangekomen met een volle lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. VERTRAGING DOOR MOTORDEFECT Hedenmorgen kon een van het station IJmuiden vertrokken electrlsche trein door een defect aan den motor niet van de halte Jullanakadc vertrekken. In allerijl werd een stoommachine uit Vel sen ontboden. Na een vertraging van 15 mi nuten kon de reis vervolgd worden. IJZERVERSCHEPÏNG Het stoomschip Titus is van Amsterdam naar hier gekomen om bij de Hoogovens een partij ijzer in te nemen. Daarna keerde hot. schip naar Amsterdam terug om dc lading yerder te complcteeren, Hef Strand-kinderfeesf van de IJmuider Courant. Overzicht van de drukte op het Kcnnemcrplein. Onder aanvankelijk regen, doch in den middag stralend weer, is Woensdagmiddag het lang verbelde strandkinderfeest gegeven van dc IJmuider Courant. Honderden kinde ren hebben er aan deelgenomen en daar door een prettigen dag gehad. Er zijn eenige honderden ballons opgelaten, waarvan er blijkens een reeds Donderdagmorgen ont vangen bericht een gedaald is reeds Woens dagmiddag half drie in Midden-Beemster. Dank zij de medewerking van den heer Kozielek, die voor consumptie zorgde, de po litie, het Roode Kruis. hc'. R.K. Schoolbe stuur, dat een terrein aan het Kcnnemcr plein voor den afmarsch beschikbaar stelde, waar de stoet ook ontbonden werd, de hel pers en helpsters uit de spccltulnvereenlgin- gen. den heer Dobber, die voor het vullen der ballons zorgde en den heer Martinau. die met zijn orkest voor muziek zorgde, cn tenslotte ook de organisatoren van het feest van de IJmuider Courant, is het uitstekend geslaagd. WEER TERUGGEKEERD. Het motorschip „Joh. van Oldcbarnevclt" dat met een aantal toeristen aan boord een reis naar Brest en Cowes gemaakt heeft is hedenmorgen weer naar Amsterdam ge passeerd. Aangekomen: 2 Augustus: Astarte s.s. Bremen. Montferland s.s. Hamburg. Jac. van Heemskerck kruiser Noordzee. 4 Augustus: Boree s.s. Caen Barnevdd s.s. Delfzijl. Stanislas s.s. Leith. Smaland s.s. Kopenhagen. Gudur s-s. Londen. Joh. van Oldebarnevelt m.s. Brest. Lingestroom s.s. Londen. Vertrokken: 3 Augustus: Orlon, jacht, Southampton. Maartje m.s. Bayonne Pres. Franqui m.s. Batoum. Rhein s.s. Hamburg. Theano s.s. Rotterdam. Delfland s.s. Antwerpen. Orestes s.s. Hamburg. Juno s s. Puerto Barrios. 4 Augustus: Jac. van Heemskerck (kruiser) Noordzee. BEVERWIJK GROOT BEVERWIJK. Men schrijft ons: Dc Commissie Groot Beverwijk heeft, zoo wij reeds meldden, van alle zijden medewer king en sympathie ondervonden cn dit niet alleen uit Wijk aan Zee en Duin. maar ook uit Velsen-Noord en, hoewel ongevraagd, uit Heemskerk. Dit is wel een bewijs, dat deze zich één met Beverwijk gevoelen. Het aantal leden des commissie ls reeds gestegen tot 21. terwijl nog verschillende vereeniglngen toetreding hebben toegezegd, zoodat het aantal leden nog belangrijk zal toenemen. Alle politieke partijen, alle industriëcle en handelsvereenigingen en nagenoeg alle ar- beidersvereenigingen hebben zitting ge nomen of toegezegd. Voor zoover er 'n enkele vergeten mocht zijn, zal toetreding gaarne worden ontvangen, want de deelneming moet algemeen zijn. De burgemeester van Beverwijk heeft het Eere-Voorzitterschap willen aanvaarden. Het voorloopig uitvoerend comité is voor nemens de werkzaamheden te verdeelen over de volgende sub-commissies: Financiën en Bedrijven: Handel en Industrie, tevens haven gebied; Veiligheid, Verkeer en Badplaats: Volkshuisvesting, Woning- en Grondpolitiek; Volksgezondheid. Sociale Zaken en ten slotte een sub-commissie voor het organiseeren van een algemeen petitionnement. Elke sub-commissie zal een rapporteur be noemen en de gezamenlijke rapporteurs zul len vormen een commissie van rapporteurs zullen vormen een commissie van rappor teurs, die de resultaten van het onderzoek zullen neerleggen in een algemeen rapport. Dit rapport zal in hoofdstukken alle boven genoemde quaesties omvatten, voor zoover deze betrekking hebben op vereeniging van Velsen-N„ Wijk aan Zee en Duin, en Heems kerk met Beverwijk. De commissie zal in de eerste helft van September bijeen komen. Met 't oog op de urgentie der oplossing van het vraagstuk, ls een spoedig onderzoek ge- wenscht. zoodat de Commissie nog dit jaar met haar rapport gereed hoopt te komen. P. CRAMMER. In het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden Oost is op 87-Jarigen leeftijd overleden de heer P. Crammer, een der mede-oprichters van het St. Jozefgesticht voor weezen en ouden van dagen in de Peperstraat, alhier. Vooral ln de Katholieke kringen der be volking was de heer Crammer indertijd een bekende persoonlijk, die zich ln het bijzonder op charitatief gebied zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Hij was o.m. vele Jaren lid van het kerkelijk Armbestuur van de parochie der H. Agatha. Na een uitvaartdienst ln de kapel van het St. Jozef Rustoord vond heden (Donderdag) morgen onder veel belangstelling de begrafe nis plaats op het R.K. Kerkhof St. Agatha alhier. MIE EN KO IN ÏTET LUX OR-THEATER. Woensdagavond gaf het gezelschap ..Mie cn Ko" van Gebr. Chanson een voorstelling in het Luxor Theater. De zaal was stamp vol en een zeer talrijk publiek heeft zich uitbundig vermaakt met dc Jordaansohets „Jocephine Baker jiit de Jordaan". Het spel van een lach en een traan viel blijk baar zeer in den smaak, want herhaaldelijk klonk een daverend applaus. Het gezelschap kon dan ook zeer tevreden zijn over dezen avond. MARKTNIEUWS. Op de op 3 Aug alhier gehouden groen temarkt waren aangevoerd on verkocht: Postelein per kist 3648 cen.t Andijvie per kist 2540 cent. Wortelen per bos 6—8 cent. Komkommers per 100 f 2—f 5. Augurken per slot 18—36 cent. Aardappelen klei per KG 2—3 cent. Idem zand per KG. 4 cent- Doppers per kilo 12—18 cent. Capucijners per kilo 14—16 cent. Raspers per kilo 14—18 cent. Tulnboonen per KG. 4 cent. Snijboonen per KG 18 cent. Heerenboonen per KG. 710 cent. Roode kool per 100 f 1—f 4. Savoye kool per 100/4. Bloemkool per 100 f 2f 8. Uien per bos 2 cent. Sla per kist 3086 cent. Rabarber per 100 bos f 2f 5. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos 4 cent. Frambozen per doosje 2428 cent. Bessen per kilo 2040 cent. Idem zw, per slof 80—90 cent. Kruisbessen per slof 40—56 cent. VELSEN vóóroefening sinstitu ut. Van heden af tot 1 September a.s. kunnen Jongelieden, geboren in 1914 zich verbinden bij den Vrijwilligen Landstorm, om door het behalen van het bewijs van voorgeoefend- heid verkorting van de eerste oefening te krijgen, indien zy later bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Dit bewijs van voorgeoefendheid geeft volgens de wet recht op verkorting van den duur der eerste oe fening met vier maanden voor het wapen, waarvoor het is behaald. Vrijwilligers van den Vrijwilligen Land storm kunnen, als zij gewoon dienstplichtige worden, ook worden aangewezen voor offi ciers- of onderofficiersopleiding, indien zij overigens aan de daarvoor gestelde elschcn voldoen. Hebben zij het bewijs van voorge oefendheid behaald dan blijft dit ook voor hen gelden en wordt hun eerste oefening met 4 maanden verkort. Inlichtingen worden verstrekt op 9 Augus tus a s. van 19.30 tot 21.00 uur in het ge meentehuis. EXAMEN-NIEUWS. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L- O. de heer W. F. Bijl te Driehuis. drankwet. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat op 23 Juli j.l. bij hen ls Ingekomen een verzoekschrift van Gcrrlt van der Mculcn, jeugdherberg-vader te IJmuiden om een verlof B voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in het dagverblijf van den Jeugdherberg aan het Ze<istrand. onderzeeboot om meert aan de papierfabriek. Dinsdagnamiddag legde de onderzeeboot 014 hare trossen vast aan den steiger der Papierfabriek Eenigen tijd later werd de be manning de gelegenheid gegeven onder technische leiding de fabriek te bezichtigen. Ook konden de arbeiders der fabriek na het eindigen van den werktijd de 014 bezichti gen. Hiervan werd door velen gebruik ge maakt. PERSONALIA. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht de heer W. t. Bijl te Driehuis. wegenverbetering. Het aanbrengen van een deklaag van teersteenslag op den weg langs het Zij ka naal C tusschcn den Spaamdammerdijk en den -nieuwen rijksweg Amsterdam—Velsen, Is opgedragen aan den heer J. Ooms te Avenhorn voor f 27.774. HALFWEC personalia. Met Ingang van 1 Augustus ls op diens verzoek eervol ontslag verleend aan den heer M. J. van Zuylen te Halfweg, als secretaris- penningmeester van het Waterschap Vereen. Groote cn Kleine Polders. In zijn plaats Ls benoemd de heer l. J. Vallentgoed tc Half-

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11