t gaat om de kwaliteit en den prijs VOOR DE FORENSEN. Rubriek voor Vragen. Versch gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 CL. per regel. Verschillende forensenbelangen. Een onderhoud met Mr. C. W. van Everdingen. Forensen zijn menschen als alle andere: er blijft ook voor hen steeds iets te wenschen over. Om eens te vernemen wat op het oogenblik als „het meest gewenschte" wordt beschouwd in de kringen van hen, die dagelijks per trein van hun woon- naar hun werkgemeente en terug reizen, hebben wij den secretaris van het Hoofdbestuur der Forensen-Vereeni- gsag, Mr. G. W. van Everdingen te Amster dam, om een onderhoud gevraagd. „De verlaging der prijzen van de traject- kaarten, ook van de arbeiders- en scholieren- kaarten is nog altijd een van onze voornaam ste wenschen zoo zeide ons de heer Van Everdingen. In Januari hebben wij een daar toe strekkend request ingediend bij de Di rectie der Spoorwegen, den Spoorwegraad en den Minister van Waterstaat en in de eerst volgende vergadering' der Tarievencommissie van den Spoorwegraad welke commissie een paar maal per jaar bijeen komt zal dit request in behandeling komen. Wij heb ben reeds de toezegging van een viertal leden der Commissie, dat zij ons verzoek zul len steunen en verschillende lichamen heb ben er adhaesie aan betuigd. Al onze hoop is dus nu op den Spoorwegraad gevestigd. Het is een feit, dat de traject-kaarten in ons land met een kleinere korting op den gewonen prijs worden verstrekt dan die wel ke een spoorweg abonné in het buitenland geniet: bovendien krijgt men in het buiten land méér korting naarmate men méér Kilo meters reist. Hetgeen hier ook niet het ge val is. Met dankbaarheid mag geconstateerd wor den dat het overleg met de Spoorwegen wel zeer vergemakkelijkt is in de laatste jaren; herhaaldelijk bespreken wij verschillende za ken met den Inspecteur der Spoorwegen in de Inspectie Amsterdam en kleine grieven worden op deze wijzen gemakkelijk geregeld. Wij kunnen tegenwoordig steeds rekenen op een coulante behandeling door de Spoorwe gen, al worden onze wenschen maar niet al tijd dadelijk vervuld. Dan zijn wij, zoo vervolgde de heer Van Everdingen, ook diligent inzake de quaestie van de vermindering van het aantal postbe stellingen en de openstelling der postkanto ren in de kleinere gemeenten. Wij hopen daarbij op hetzelfde succes dat wij te Am stelveen hadden, waar de afdeeling heeft weten te bewerken dat er voorloopig bij wijze van proef voor 1932 tot 12 uur tele fonische verbinding met Amsterdam bestaat. Vroeger kon men te Amstelveen slechts tot 8 uur des avonds telefoneeren. De klachten over de te nauwe zitplaatsen in de 3e klasse-rijtuigen der electrische trei nen blijven aanhouden; ook de ventilatie laat te wenschen over. Wij hebben ons tot tolk van de klagers gemaakt en een deskun dige heeft ons verzekerd dat het mogelijk is, de wagens breeder en de plaatsen ruimer te maken. Dit zou echter veel geld kosten. In 't buitenland vindt men overal in de 3de klasse wagens ruime plaatsen met leeren kussens. Een andere wensch betreft de verlichting der forensentreinen naar het Gooi, die bijna alle nog van een slechte gasverlichting zijn voorzien. Men gebruikt voor die treinen veel oude rijtuigen en de samenstelling der trei nen is onregelmatig; nu eens zijn er meer, dan weer minder rijtuigen en de wagens hebben geen vaste plaatsen. Wij zullen dan ook aan de Spoorwegen verzoeken, dezen treinen altijd dezelfde samenstelling te ge ven en ze steeds uit eenzelfde aantal wagens te doen bestaan. Vele stations en toegangen naar stations laten nog heel wat te wenschen over. Wij vestigen daarop voortdurend de aandacht te bevoegder plaatse en hadden de voldoening dat. mede door ons toedoen, aan enkele kleinere stations noodzakelijke verbeteringen zijn aangebracht. Ik denk daarbij aan het station Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag en aan het station te Voorburg. U begrijpt, dat kleinere wenschen, die meer speciaal de belangen der afdeelingen- alléén raken, niet door het Hoofdbestuur be handeld worden, al neemt het wel kennis van deze desiderata cn van wat er door de afdeeling gedaan wordt, om verbetering te krijgen. Zoo weten wij, dat op het oogenblik de afdeeling Haarlem zich interesseert voor de verbetering van de Munterslaan en voor de vermindering van het aantal postbestel lingen te Overveen". REDDINGSDEMONSTRATIE TE WIJK AAN ZEE. Op Zaterdag 6 Augustus zullen door de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, in samen werking met de Haarlemsche Eerste Hulp- vereeniging „Snelverband", reddingsdemon- traties worden gehouden. Zoowel voor de middag- als voor de avond-demonstratie is daarvoor een interessant programma samen gesteld, 's Middags wordt verondersteld, dat er op een voor de kust liggend schip een explosie heeft plaats gehad, zoodat tal van personen hulp verleend moet wor den. En 's avonds komt er een bericht binnen dat schipbreukelingen trachten om zwem mende de kust te bereiken, zoodat ook hier hulp noodig is. Dit alles speelt zich onder de belichting van het twee kaars sterke zoek licht der Reddingsbrigade, hetwelk zij eenige jaren geleden ten behoeve van het reddingswezen aldaar van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven ten ge schenke hebben gekregen en dus voor be langstellenden deze oefening goed is te aan schouwen. JUBILEUM BIJ HET GEMEENTELIJK CONCERTGEBOUW. Op 12 Augustus hoopt de Wed. G Eiser den dag te herdenken dat ze voor 25 jaar als chef-garderobe-juffrouw in dienst trad van het Bestuur der Sociëteit „De Vereeniging"". Sedert de overneming door de gemeente is ze in dezelfde functie werkzaam in het Ge meentelijk Concertgebouw. Ze verricht al die jaren met opgewektheid haar werk en staat bij dc bezoekers goed aangeschreven. Dien dag zal het haar dan ook niet aan de noodige belangstelling ontbreken. PIANORECITAL HUGO KANDER-VELDEN. Op Maandag 8 Augustus geeft de blinde pianist Hugo Kander-Velden in den Schouw burg aan den Jansweg een piano-recital. Deze pianist is van zijn vijfde jaar af blind en heeft, na de school doorloopyen te hebben, les gehad van den pianopaedagoog Prof. Xaver Scharwenka. te Berlijn. De afd. Haarlem en omstreken van den Ned. Blindenbond beveelt bijwoning van dit concert ten zeerste aan. VEILIGHEID BIJ SNELVERKFFR. Dinsdag 9 Augustus a.s. wordt in Westers Lunchroom, LeHs^hevaart. een vergadering gehouden, met het doel. te komen tot de op richting van eer afdeeling d«r Ned. Vereen. ..L.O.M A". ter bevordering van veiligheid bij Snelverkeer HAARLEMSCHE WINKELIERS BLOEMISTEN. Men schrijft ons: Op uitnoodiging van eenige bloemisten ver gaderden dezer dagen een vrij groot aantal Haarlemsche bloemist-winkeliers om een or ganisatie op te richten. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. In het bestuur werden gekozen de heeren A. W. Reijnders, voorzitter. C. Kauling, secretaris. L. v. d. Berge, pen ningmeester en twee commissarissen. Verder werd ter sprake gebracht de Zondagsluiting. Getracht zal worden met andere verecni- grngen en firma's gezamenlijk actie te voeren om eenige wijziging in deze wet te verkrijgen daar gebleken is dat ook bovengenoemde winkeliers door de Zondagsluiting groote schade ondervinden. STRAATVERKOOP VAN BLOEMEN OP ZONDAG. Het bestuur van de Haarl. Markt en Straat kooplieden Vereen. „Door Eendracht Sterk" heeft een adres aan den Raad verzonden om ontheffing voor verkoop van bloemen op Zondag aan het Station, de Begraafplaatsen en de Ziekenhuizen. Daar genoemde ontheffing reeds in .Am sterdam en andere groote plaatsen ten op zichte van verkoop van bloemen is verleend, komt het adressante billijk voor, deze be palingen voor Haarlem ook te maken. De verkoop van deze artikelen op ge noemde plaatsen levert des Zondags verre weg het meeste op. Wordt de gevraagde ont heffing niet verleend, dan zullen de be trokkenen zich om steun tot Maatsch. Hulp betoon moeten wenden. PERSONALIA. De heer H. W. van Raij te Wijk aan Zee is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Duitsch L. O. MARKTNIEUWS PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer G. Taders slaag de te Nijmegen voor het diploma A esperan- to-examen GROENTEMARKT TE HAARLEM. Op de op 3 Augustus alhier gehouden groentenmarkt waren aangevoerd en ver kocht: Spinazie 30—60 cent per kist Postelein 1540 cent per kist. Andijvie 2040 een: per kist. Heerenboonen 824 cent per KG. Snijboonen 1522 cent per KG- Tomaten 10—20 cent per KG. Bloemkool 414 cent per stuk. Komkommer 36 cent per stuk Wortelen 48 cent per bos. Selderij 510 cent per bos. Pieterselie 612 cent per bos. Sla f 1.50—f 5.80 per 100 krop. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE SLUITING DER KAPPERS ZAKEN OP DONDERDAGMIDDAG Mijnheer de Redacteur. Gelieve als slotwoord in bovenvermelde aangelegenheid, dit een plaats te geven in Uw blad. Temeer naar aanleiding van de reeds ten deze verschenen ingezonden stuk ken. De aanleiding tot deze actie: Onze organisatie, vreemd aan richtingen op politiek of godsdienstig terrein, volko men eerbiedigend ieders overtuiging; be oogt de behartging van de maatschappelijke belangen der bedrijfsbeoefenaren. In dit ver band valt ook verkorting van den arbeids dag binnen het raam van het mogelijke. En het was de eerste stoot hiertoe, welke gege ven werd den 25sten Maart 1912. toen onze afdeeling een vergadering belegde in het Blauwe Kruis om te geraken tot een wette lijk vastgesteld sluitingsuur te 9 uur n.m. Hierop volgden successievelijk de 8 uur- en Zondagsluiting. Toen kwam het Werktijdenbesluit met het verplichte vrijaf geven van een halven dag, vóór of na 1 uur. aan het. personeel. Onze organisatie stelde zich, als altijd, op het ruime standpunt dat de bedienden het meest gebaat zijn met een vrijen middag, omdat zich hieraan een avond aansluit. De bediende van vandaag toch is voor 80 de collega van morgen. Hierbij domineerden echter nog deze twee meeningen: De beste waarborg tot het absoluut geven van dien vrijen middag is gelegen in het feit dat de zaken gesloten zijn. De andere meening was een is) dat de kapper, als arbeid verrichten de, zeker niet ten achter behoeft te staan bij de categoriën die toch ook hun vrijen mid dag, vacantie enz. hebben, om dezen middag naar keuze te besteden. Op zuiver gerechtvaardigde wijze is de uit spraak op den Donderdagmiddag gevallen. In de twee jaar dat deze aanvraag gehangen heeft, is dit punt 4* keer op een vergaderng ter sprake gekomen,iedere keer met alge- meene stemmen aangenomen en bestendigd. Met die uitzondering dat op één vergadering één lid zich er tegen verklaarde en dan ook tegenstemde. Van de tegenstanders van die sluiting. 3 ex-leden van ons en 'n tiental van ouds bekende tegenstanders en saboteurs der verplichte sluiting, welke nooit leden van ons waren, hoorden wij direct dat zij een lijst ter teekening aanboden. Dit is dan die lijst waar dezer dagen nog parade mee werd gemaakt als bevattende 67 tegenstanders. Op die lijst komen echter namen voor van personen, die voor zich en hun zaak gaarne een anderen middag, Maandag of Woensdag b.v.b. hadden zien bepaald. Ook van personen die dachten, dat het was ter verkrijging van een spoediger vaststelling van de wettelijke kracht. De waardeloosheid van deze buiten orga nisatorisch verband saamgestelde lijst, welke op ongezegeld papier was gesteld, wordt wel bewezen doordat in een later stadium een der tegenstanders na drie dagen nog geen 15 handteekeningen had op een nieuw, nu wel gezegeld stuk. Toen kwam 1 Mei j.l. de datum van inwer king treding van dc Donderdagmiddagslui ting". Kort daarop het vonnis van den rech ter: vrijsprekend. Onze organisatie is bui tengewoon verheugd dat de ambtenaar van het. OM. in hooger beroep is gegaan. Hier door toch is uitspraak in hoogste instantie mogelijk. Met volle gerustheid zien wij dien 'uitspraak tegemoet, temeer omdat reeds eer der een dusdanige uitspraak gedaan is. bij de voorheen geldende mogelijkheid dat de gemeenteraad zelfstandig de bevoegdheid had tot vaststelling van een sluitingsuur. Dit betrof de Maandagmiddagsluiting te En schede Nu vereischt dit de goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister. Deze is ons dan ook trouwens niet. onthouden, omdat door ons volkomen voldaan is aan de wette lijke eischen. Dat er nu meer zaken j.l. Donderdagmiddag open waren dan op den daaraan vooraf gaanden Donderdagmiddag is een vanzelf sprekend verschijnsel. Die eerste middag waren er 8 zaken in de geheele stad open. Dat zijn de bedervers. Want het is nu een maal zoo. dat menigeen de angst om het hart slaat, wanneer een collega om den hoek of iets verder in de straat zijn zaak open houdt. Door concurrentie-angst durft die ander zijn zaak niet dicht te houden. Anders had het getal van 8 op de ruim 180 kappers grooter moeten zijn. Wat er nu te doen staat? Afwachten tot de einduitspraak is gevallen. De collega's houden voet bij stuk en handhaven hun sluiting. Wat het publiek betreft: allén zij, die zich zuiver naar eigen gevoel, er niet mede kun nen vereenigen dat zij den vrijen Zaterdag middag of een anderen middag hebben, die zulks ook absoluut niet verlangen, die va cantie als de grootst mogelijke narigheid be schouwen. slechts die maken gebruik van de gelegenheid om zich op Donderdagmiddag bij den kapper te laten bedienen De anderen stellen wèl prijs op hun vrijen middag. Zii beschouwen hun vacantie als iets heerlijks. Al diegenen voeren de conse- ouentie van dateene uit in de richting van de hiervoor strijdende kanpers. en la*pn zich niet bedienen op Donderdagmiddag bh den kapper die zhn zaak or»en terw"! zij geen drang uitoefenen op den kapper die zijn zaak gesloten houdt. Met dank voor de nlaaf<dog. Namens de afdeeling „Haarler.i" van den Nederlandschen Kappers Bond. N. J. Vos, Voorzitter. C. F. DE JONG. Secretaris. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk cn ten spoedigste beantwoord. Dc vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93. met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam cn adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. TOCHTJES VRAAG: 1. Hoe komt men per auto naar Zeist? 2. Hoe over Rotterdam naar Mechelen? ANTWOORD: 1. Amsterdam. Duivendreoht Abcoude. Baambruggc. Locncrsloot, Loenen. Nleuwersluis, Breukelcn. Maarssen, Utrecht, D<- Bilt. Zeist, 65 K.M. 2. Tochten naar het buitenland worden in de vragenrubriek niet behandeld. Tot Antwerpen is de tocht als volgt: Bonnebroek. Hlllegom, Lissc, Sassenhelm, Oegstgecst. Hnagscho schouw, den Deyl. 's-Gravenhage, Rijswijk. Hoornbrug, Delft, Zweth. Overscliie, Rotterdam. We vershock. Rljsoord, Zwijndrecht, Dordrecht. Willemsdorp. Moerdijk. Zeventoerschen hoek. De 3 hoef ijzers, Torheyden, Breda, Princcnhage. Rijsber- gen, Zundert, Wernhout. Belgische gren*. Brasschaet, Merxem, Antwerpen. 16S K.M. VRAAG: Hoe komt men per auto naar Kampen? ANTWOORD: Amsterdam. Dicmerbrug, Mui den, Hakkelaarsbrug. Naaiden, Laren, Eemnes buiten. Eemnes binnen. Socstdljk. Soest. Amers foort. Nijkerk. Putten. Ermelo. Tonsel. Harder wijk, Hierden, Nunspeet. Doornspijk EIburg. Oldebroek, de Zande, Kampen. 137 K.M. VRAAG: 1. Wat Is de goedkoopste weg van Haarlem naar Sittard wat de ponten betreft? 2. Hoe fietst men naar Castrlcum aan Zee? ANTWOORD: 1. Amsterdam. Duivendrecht. Abcoude, Baambrugge. Loenersloot. Loenen, Nleuwcr-duis, Breukelen. Maarssen, Utrecht, L>c Bilt, Zeist. Rijsenburg. Driebergen. Doorn, Leer- sum. Amerongen. Eist, Rhenen, de Grebbe. Wa- genlngen. Renkum, Heelsum, Oosterbeek. Arnhem, Elden Eist, I-ent. Nijmegen, Malden. Mook, Plasmolen, Gennep. Heyen, Afferden, Jleukelom, Zijweg naar Bergen. Zijweg naar Well. Arcen. Velden. Vcnln, Tcgelen, Belfeld. Reuver. Swalmen, Roermond. Sustercn. Sittard 248 K.M. 2. Santpoort, Velscn, Beverwijk, Castrlcum, Castricum aan Zee. 25 K.M. VRAAG: 1. Hoe rijdt men per motor naar het Uddelermeer? 2. Hoe vandaar naar Hilversum? 3. Hoe van Hilversum naar Haarlem? ANTWOORD: 1. Amsterdam. Dicmerbrug. Muiden, Hakkelaarsbrug. Naarden. Laren. Eem nes buiten. Eemnes binnen, Soesdljk. Soest. Amersfoort. Nijkerk, Putten. Gardcren, Udde lermeer, 96 K.M. -. Uddelermeer. Kieuw Milligen, Oud MI1H- gen. Voorthulzen. Hoevelaken, Amersfoort, Blrkhoven, Soest. Socstdljk. Hooge Vuursche. Hilversum, 53 K.M. 3. Hilversum. Bussum Naarden en verder vol gens 1. 50 K.M. RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van poetacxtract uit een zeegroene crêpe de Chine Japon? ANTWOORD: Leg de vlok enkel r-n gladuil over een schoonen In vieren gevouwen dook. Doop een anderen schoonen doek ln spiritus dilutus en bet hiermede de vlek, tot deze ge heel verdwenen is. Als een der doeken vuil wordt, moet gij die direct door oen andere ver vangen. Als de vlek cr uit is. dadelijk droog- betten. VRAAG: Kunt u mij een recept geven voor het maken van ijs? ANTWOORD: Benoodigd: 6 eieren, y3 liter room. 1/2 liter melk; 240 gram suiker en 1 va nillestokje. Klop de eieren met de suiker en hot opengespleten vanillestokje, tot alle zaadjes uit bet stokje verdwenen zijn. Maak do molk met de room zoo warm, dat do achterzijde van een houten lepel, die gij er in steekt, bedekt blijft. Giet het dan. flink roerend, bij de eieren. Laat, af en toe roerend, koud worden. Giet het dan kond door een zoef ln de omgespoelde ijs- bus. die hoogstens voor 3/4 gevuld mag zijn. Vul de opening tusschen bus en emmer met zout en Ijs (1 deel zout op 3 derlen ijs); de laag, die b|j het deksel komt. moet uit Ijs bestaan. Draal den slinger dan zoolang, tot de massa stijf ge worden is. Neem don spatel uit de bus en doe een kurkje op het deksel. Vul dan den emmer geheel met Ijs en zout en leg ook wat op het deksel. Laat zoo eenige uren bevriezen. VRAAG: Hoe kan men morellen Inmaken, dat men er later een bowl van kan maken? ANTWOORD: Ontdoe ze van de stelen; wasch zo en ontdoe ze desgewenscht van de pitten, maar zorg dan. dat het sap bij de morellen blijft. Doe ze in goed schoongemaakte en uit gekookte fle*schen en strooi er naar «maak wat suiker tusschen. Sluit de flesschen met ring. deksel en knip, of met uitgekookte kurken en verwarm ze 20 a 25 min. tot 80 graden C. Laai de weckflesschen bekoelen en neem daarna de knippen er af. Hebt gij gekurkte flesschen, druk dan d' kurk na het verwarmen goed vast en domnci na bekoeling, de hals tweemaal In gesmolten VRAAG: Hoe verwijdert men vlekken uit de pijpen van een pantalon, ontstaan door afge ven van vochtige laarzen? ANTWOORD: Doop een stukje galzeep In lauw water en wrijf hiermee de vlekken stevig ln. Laat een poosje stevig Inwerken en boen dan met lauw water goed uit. Goed uitspoelen opdat er vooral geen zeep In achterblijft. Half droog strijken aan den achterkant. VRAAG: 1. Hoe moet men wecken? 2. Kan men dat ook ln een w.ischketel doen? 3. Hoe maakt men vatgroenton? ANTWOORD: 1. GIJ maakt groenten of fruit ter dege schoon ên doet de eene nadat die is voorgekookt en do andere rauw tn de uitge kookte flesschen: doet er het kookvocht of koud gekookt water op en sluit met ring. dek sel en knippen. De eene soort wordt langer ge steriliseerd dun de andere. Voor Iedere soort be staat een afzonderlijk recept, dut bij aankoop van een wecktocstel wordt verstrekt. 2. Ja. maar gij moet er dan een staaldraad zeef In koopen. Een wecktocstel Ie veel gemak kelijker en kost niet duur. Flesschen moet gij koopen. 3. Voor verschillende groenten zijn verschil lende recepten, die heel ongelijk zijn en ver schillende eischen stellen. WIJ kunm-n at* niet alle opgeven. Als gij ons opgeeft, welke groente gij wilt inmaken, zullen wij u gaarne het recept verschaffen. VRAAG: 1. Hoe behandelt men oen go- ba reten lnmnakpot? 2. Hoe maakt men zuurkool ln? 3. Hoe andijvie? ANTWOORD: 1. Als de barst niet door en door Is. kunt gij deze aan den buitenkant met waterglas bestrijken cn goed droog laten wor den. Beter H een nieuwe pot te nemen. 2. Snijd de kool op de gewono manier en kneed ze met zout zoolang, tot zich pekel vormt. Doe er zwarte peperkorrels door cn druk alles vast in een schoone Keulsche pot. Bedek het met «en schoon doekje: leg daarop een •choon plankje en ten slotte een schoonen «wa ren steen. Op 7 kooien 90 gram zout en la pe perkorrels. Onderzoek de eerste 6 weken weke lijks en later om de 14 dagen of zich klem vormt; verwijder dit dan zorgvuldig cn wasch steen, plankje en doekje goed af. Strooi bovenop weer wat zout en oe'a weet at. 3. Voor 100 struiken is 2 K.G. zout nood'g. Maak de andijvie schoon! snijd ze ln smalle reepjes en waech zc goed schoon. Druk ze laag om laag ln dc schoonc pot en zorg dat de lnat- ste laag uit zout bestaat. Handel verder als hij de zuurkool. Na het wasschen goed laten uit druipen! VRAAG: Hoe verwijdert men een wijnvlek uit een heerencostuum? ANTWOORD: Met een lmnuculus wijnsilft, bij eiken drogist verkrijgbaar. VRAAG: Hoe moet men lichte schroeivlek ken uit een wollen stoffen rok verwijderen? ANTWOORD: I.eg de vlekken enkel en glad- uit over een schoonen doek. Doop een schoon wit doekje In bleekwater en wring het licht uit. Wrijf met dit vochtige doekje de schroeivlek ken stevig af; ze verdwijnen dan spoedig. Spons daarna direct met koud water na. zoodat er geen bleekwater achterltjft. anders bijt het uit. Bet dan dadelijk met droge doeken huif droog, om te voorkomen, dat zich kringen vormen. VRAAG; Hoe maakt men advocaat' ANTWOORD: Klop 6 eierdooier* met 2 ons suiker en ly£ theelepel vanille essence tot een gladde mas>;»i voeg er langzaam en onder ge stadig roeren 800 gram brandewijn bij. Klop dan de 6 eiwitten met een half on* suiker tot het geheel stijf is en roer het door de dooiers. PERSONEEL. VRAAG: Ik ben eerst 1 y$ Jaar werkster en vanaf April J.l. dienstbode bij dezelfde me vrouw. Juist nu, tegen de vacantie. ze~t zij mij op. Ileb lk nu nog recht op vacantlegeld? ANTWOORD: Neen, tenzij het overeengeko men wan. PLANTEN. VRAAG: Mijn Amaryllus Vs sedert een pnitr maanden uitgebloeid. Ik heb den bloemstengel afgesneden en de plant zoo In d« hulskamer laten staan. De bladeren ontwikkelden zich, doch werden nu geel. Ik heb ze afgesneden en den bol nu in den tuin gezet. Heb lk daar goed aan gedaan of wat moet ik anders doen? ANTWOORD: Laat den bol in de pot en zet deze binnen. De bol gaat dan volkomen rusten. GIJ kunt dun In Sept. Oct. of later versche aarde en weer water geven en haar zoo weer aan den groot brengen. VRAAG: 1. Wanneer kunnen do volgende planten worden Ingesnoeld? Hortensia; kllm- en stamrozen, pereboom. lelpeer, appelboom en kersenboom. 2. Is het goed mieren te verdrijven en hoe kan dat? 3. Wat te doen tegen groene bladluis? ANTWOORD: 1. Hortensia direct na den bloei: rozen, peren en appels ln Maart. De ro zen liefst niet voor half Maart. Aan kersen moet men zeer weinig, liefst ln het geheel niet snoeien. 2. De paadjes en nesten opzoeken en dez» met kokend water of met petroleum begieten. 3. Bladluis verdrijft men het beate met nf- treknel vun tabak of met zeepwater, waardoor een scheut spiritus Is gedaan; ook met een ster ke koud waterstraal aan den onderkant der bladeren. Eenige keeren herhalen. DIVERSEN. VRAAG: 1. Waar moet men zich opgeven als lid voor de jeugdherbergen? 2. Hoevee! bedraagt do contributie? 3. Als men zich nu opgeeft, kan men dan ln Augustus al gebruik maken van de Jeugd herbergen? ANTWOORD: 1-3. Wend u om Inlichtingen tot den heer A. van Nierop. aecr. der Kennemer Ver. voor Jeugdherbergen, Engelszstraai 29. Hij houdt zitting ln de Haarlemsche Jeugdherberg J«n GIJzcn" aan het Kerkpad in Haarlem- Noord. op Maandag en Donderdag van 20 tot 22 uur-

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7