VOOR DE FORENSEN. BUITENLAND. Hervorming van het Duitsche kabinet aanstaande. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 11 AUCUSTUS 1932 TWEEDE BLAD STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. Ho. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Hitier Rijkskanselier? Ook Goering en Strasser zouden een portefeuille krijgen. De monar chistische beweging in Spanje. In Sevilla behouden de insurgenten onder San Jurjo de overhand. Regeeringstroepen onderweg. Rust te Madrid hersteld. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. Ka aankomst van Rijkspresident Hinden burg te Berlijn zijn Woensdag de onderhan delingen over de wijzigingen in de Rijks- regeering begonnen. Rijkskanselier Von Papen had reeds Dinsdagavond overleg ge pleegd met den Rijksweerminister Von Schleicher, die aan het einde der vorige week een bespreking heeft gehad met Adolf Hitler. Gistermorgen te elf uur begaf Rijkskanse lier Von Papen zich naar Rijkspresident Von Hindenburg teneinde hem zijn plannen in zake de veranderingen in de Rijksregeering voor te leggen. Het Rijkskabinet is des middags om vijf uur bijeengekomen voor een bespreking welke tot half acht heeft geduurd. Een officieele mededeeling betreffende de zitting, althans betreffende de ter bijeenkomst genomen be sluiten is niet verstrekt. In welingelichte kringen wijst men nog steeds op het feit, dat de beslissing meer dan ooit berust bij den Rijkspresident, die van zijn kant met het oog op den gespannen toestand in het binnenland als ook ten aan zien van de onmogelijkheid een parlemen taire meerderheid te vormen, als tevoren waarde hecht aan een boven de partijen staande presidiale regeering. De onderhandelingen van den Rijkskanse lier met de partijleiders liggen dan ook eveneens in deze lijn. Nog Woensdagavond heeft Rijkskanselier Von Papen ar. Hugenberg ontboden. Van daag zullen dr. Joos en dr. Bolz door dm Rijkskanselier worden ontvangen. Hitier vertoefde Woensdag nog niet te Berlijn. Men verwacht dat de Rijkskanselier Vrijdagmorgen een bespreking zal hebben met den leiders der NSDAP. Betreffende het resultaat der bespreking van den Rijks president met den Rijkskanse lier zijn de meeningen die in de Berlijnsche bladen worden uitgesproken van zeer uit eenloopenden aard. De Hitleriaan Strasser wordt genoemd als toekomstig minister van binnenlandsche zaken. Men neemt aan dat een reconstructie der Rijksregeering zal plaats hebben met Adolf Hitler als Rijkskanselier. Volgens deze lezing zou de huidige Rijkskanselier von Papen de portefeuille van buitenlandsche zaken krij gen en vice-kanselier worden. Gregor Stras ser zou Rijksminister van Binnenlandsche Zaken worden en Goering mogelijk Rijks minister voor Verkeerswezen. De overige departementen zouden onder leiding der huidige functionarissen blij ven. De Rijksminister van Buitenlandsche Za ken von Neurath zou wederom ambassadeur te Londen worden en de Rijksminister van Binnenlandsche Zaken von Gayi Oberpresi dent van Oost Pruisen. Van officieele zijde kunnen deze combina ties niet worden bevestigd. Een definitieve beslissing is in geen geval genomen. Von Papen zal morgen de leiders der Cen trumpartij (waarschijnlijk Joos an Steger- wald ontvangen en later mogelijk ook Hitier en Hugenberg. Het Amerikaansche publiek, vooral de dag bladen, volgen met groote belangstelling en spanning de gebeurtenissen in Duitschland. Algemeen is men er van overtuigd, dat Hitier vroeg of laat rijkskanselier zal worden. De door een Amerikaansche correspondent verspreide uitlatingen, die Hindenburg zich zou hebben laten ontvallen, dat Hindenburg Hitier niet tot rijkskanselier kon benoemen omdat hij hoogstens geschikt was voor mi nister van de posterijen, baart hier groot op zien. De dagbladen maken de berichten uit Duitschland groot op, maar leveren weinig commentaar. In aansluiting op de gepubliceerde verkla ring der Rijksregeering over het toepassen van amnestie, publiceert de Rijksregeering een toelichting, waarin zij mededeelt dat het haar bekend is geworden dat-.leden van de partijen, die zich aan het plegen van daden van terreur schuldig maken op het standpunt staan, dat hun toch weinig gebeuren kan omdat zij :n geval van veroordeeling spoedig amnestie zullen verkrijgen. Teneinde dit te verhinderen heeft de Rijksregeering bepaald dat amnestie voor politieke wandaden in de toekomst uitgeslo ten zal zijn. Mocht een Landdag tegen deze bepaling in toch een amnestiebesluit goedkeuren, dan zal de Rijks president en de Rijksregeering de noodige maatregelen nemen om deze bepaling Bit te voeren. Deze bepaling geldt niet voor daden In het verleden gepleegd, zoodat de Rijksregeering tegen een door een land genomen amnestie- besluit voor reeds gepleegde strafdaden geen bezwaren heeft, al acht zij een dergelijke amnestie ook niet opportuun. SPANJE. Omtrent de gebeurtenissen van Woensdag morgen vroeg te Madrid wordt het volgende bekend: De commandant van de remonte-afdee- Ing te Tetuan bij Madrid, de thans zwaar gewonde ritmeester Silvester, een broer van den Indertijd in Marokko gevallen opperbe velhebber van het expeditieleger aldaar, wekte vannacht te half vier de ongeveer 100 onder zijn bevelen staande soldaten en wekte hen op, tegen de republiek en de regeering op te trekken. De overige officieren waren of eveneens in het complot of hadden juist hun ontslag gekregen. Velen droegen hun uniform onder civiele kleeding. Te Madrid aangekomen requireerden de opstandelingen op straat ongeveer 50 auto's, die door soldaten en met karabijnen gewa pende burgers werden bezet. Op het post kantoor probeerden een majoor, een kapi tein, een luitenant en een kadet van de ma rine de beide op post staande gendarmes over te halen om zich bij de opstandige be weging aan te sluiten. De twee gendarmes weigerden en hielden met hun geweren het groepje officieren ln bedwang tot assistentie was verschenen en de officieren werden ge arresteerd. De aanslag op het Ministerie van Oorlog gold ongetwijfeld den daar wonenden Mi nister-president Manuel Azana. Hoeveel doo- den en gewonden er zijn gevallen is nog niet bekend, aangezien de opstandelingen zelf in hun auto's verscheidene gewonden hebben weggebracht. Meer dan 200 personen zijn ;earresteerd. V. D meldt voorts uit Madrid, d.d. 10 Aug. Onder leiding van den vroegeren opperbe velhebber der guardia civil, generaal San Jurjo, die hans leider der douane is, is te Sevilla een opstand tegen de regeering uit gebroken. Het geheele garnizoen heeft zich bij deze beweging aangesloten zoodat sinds Woensdagmorgen vroeg het grootste deel van Andaloezie in oproer is. De Spaansche regeering heeft om 1 uur hedenmiddag met extratreinen en vracht auto's een regiment infanterie naar Sevilla gedirigeerd. Een poging der insurgenten het garnizoen van Jorez over te halen hun zijde te kiezen is mislukt. De regeering geeft openlijk toe, dat de op stand in Sevilla nog niet onderdrukt is en verklaart dat zij zich op den trouw harer troepen verlaat. Tot nu toe zijn in totaal drie generaals gearresteerd. Beslissend voor het verder verloop van za ken zal zijn of de regeering zich in de overi ge deelen des lands zal kunnen verlaten op politie, leger en vloot. Op het oogenblik weet men nog niet in hoeverre San Jurjo buiten Andaloezie steun zal vinden. Volgens berichten welke laat in den mid dag uit Madrid te Parijs zijn ontvangen, heeft de Spaansche regeering de gouver neurs der provincies Malaga. Cadiz en Huelva instructie gegeven troepen gereed te houden voor een opmarsch naar Sevilla, waar gene raal San Jurjo zich tot gouverneur-ge neraal heeft uitgeroepen. Bovendien zijn reeds troepen uit andere provincies naar de omgeving van Sevilla gezonden. Niettemin is de revolutionnaire beweging reeds overgeslagen op Jerez. Gendarmerie en brandweer hebben de zijde gekozen van generaal San Jurjo. Volgens de in ide vroege middaguren door het Spaansche ministerie van Binnenland sche Zaken gepubliceerde officieele mededee ling heeft de regeering in de stad Madrid zelve overal de orde en rust kunnen doen herstellen. Het aantal insurgenten dat bij de straatgevechten om het leven is geko men bedraagt met het aantal doodelijk ge troffen soldaten vijf. Een aantal andere per sonen werd ten deele ernstig gewond. Teneinde den iindruk te versterken dat de opstand ook door de burgerbevolking wordt afgekeurd, heeft de veiligheidspolitie de vakvereenagingen geprest een demonstratie te organ iseeren. Een groot deel der arbei ders trok in de morgenuren in gesloten rijen met republikeinsche en roode vlaggen door de straten der stad. Eenige arbeiders drongen daarbij een officierscasino binnen waar zij de aanwezige actief dienende officieren te gen den grond sloegen. De republikeinsche garde heeft ten slotte de rust hersteld. MADRID, 10 Augustus. (VB.) Te Ma drid gaat het verkeer en het- zakenleven vandaag weer zijn normalen gang. Hier en daar bespreken groepen opgewonden repu blikeinen de gebeurtenissen van vannacht en eischcn rancune maatregelen. De socialisti sche vakvereenigingen willen onder be paalde omstandigheden de algemeene sta king afkondigen. De regeering overweegt scherpe tegenmaatregelen, eventueel met beperking van de persvrijheid en het uit vaardigen van vergaderingverbod voor mo narchisten. Te Barcelona werd vannacht een putsch verwacht, zoodat de wachtposten versterkt waren. Een ruiterregunent te Alcala, dertig kilo meter van. Madrid, kwam eveneens in op INGBZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. stand en begaf zich op weg naar de hoofd stad. doch keerde na korten tijd weer naar Alcala terug. Het staat nog niet vast of de beweging in het geheele land weer tot stil stand is gekomen. De regeering heeft alle te Madrid verschij nende rechtse he dagbladen verboden. Men verwacht dat dit verbod ook zal worden uit gevaardigd voor de provinciedagbladen. In Maiïrid bedraagt, naar verluidt, het aantal dooden thans 8. dat der gewonden 20. Infanterie, artillerie, de afdeeling aviateurs en de oorlogsmarine worden ingezet tegen ae opstandelingen van Sevilla. In de parlcmentszitting van heden ver klaarde de minister-president, dat de regee ring er van in kennis was gesteld, dat iets werd voorbereid, maar dat zij principieel eerst had ingegrepen, toen de Putsch onmiddellijk voor de deur stond. San Jurjo was Dinsdag nog in Madrid. Wanneer hij thans verklaart dat hij alleen maar tegen de regeering strijdt en niet tegen de republiek, dan is dit on waar. Het geduld en de lankmoedigheid van de regeering zijn thans uitgeput. De wet zal met volle gestrengheid worden toegepast. Vervolgens ging de kamer over tot de or de van den dag. Tegen den avond zijn talrijke republikein sche straatbetoogingen gehouden, hoofdzake lijk door Madrileensche arbeiders. Naar Reuter meldt hebben de Cortes bij acclamatie een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. De president, van Catalonië, Macia, heeft aan den president der republiek en den pre mier telegrammen gezonden, waarin hij ver zekering geeft van de loyauteit van Cata lonië. Engeland. Kabinetscrisis in Canada? In Canada dreigt, naar Reuter uit Ottawa meldt, een kabinetscrisis ten gevolge van de tegenstellingen op de Britsche Rijksconfe rentie tusschen de Canadeesche en de Engel- sche legatie. In de onderhandelingen over de toekomstige wederkeerige douane-politiek heeft Engeland de voorstellen der Cana deesche regeering als absoluut onvoldoende gekenschetst, zoodat aan Canada nieuwe voorstellen gevraagd werden. Bij deze be raadslagingen hebben drie Canadeesche mi nisters met aftreden gedreigd, indien aan de Engelsche delegatie nog meer concessies zouden worden verleend. Niettegenstaande deze bedreiging, zet de Canadeesche regee ring haar pogingen om lot een vergelijk met Engeland te komen, voort. Voorts meldt Reuter, dat de Engelsche delegatie haar standpunt in een brief nog maals uiteen zou hebben gezet, waarin ver klaard werd, dat Engeland er de voorkeur aan geeft dat Canada de douane-tarieven voor Engeland verlaagd, liever dan dat de Engelsche import, bevorderd wordt door ver hooging van de tarieven voor andere landen. Zeer veel forensen maken van dc tram ge bruik. Daarom is er wel aanleiding om het ta rief aan een studie te onderwerpen. Nemen wij eerst de forensen die uit Heem stede en Haarlem-Zuid komen. Zij die naar Amsterdam moeten hebben geen klagen over de kosten van het vervoer op lijn 1 (Schoten Heemstede), althans als zij voor dc reis naar Amsterdam gebruik maken van de elec- trische tram. De directie eischt dan slechts een geringe bijbetaling op het Amsterdam- sche abonnement. Maar er zijn ook forensen die liever met de trein reizen. Ten eerste doet de trein er veel korter over. Ook al heeft de N.Z.H.T.M. reeds lang ten behoeve van de forensen snel trams ingevoerd, wat tijdduur betreft kan de tram niet halen bij den trein. Ten tweede zijn er forensen wier kantoor of werkplaats dich ter bij het Centraalstation ligt dan bij het Spui. Het tramtarief ïs er evenwel op ingesteld om de forensen, die in Haarlem nog van een der stadslijnen gebruik moeten maken, te dwingen met de tram naar Amsterdam te reizen. Anders moeten zij zich immers finan- cieele offers getroosten, want wie met de trein gaat lieeft geen korting op de stadslij nen te Haarlem. Er zou nu wel iets voor te zeggen zijn nu de N.Z.H.T.M. een dochter-maatschappij van de Nederlandsche Spoorwegen is. om in de tarieven voor abonné's een combinatie moge lijk te maken. Nu moeten de spoor-abonné's op de stads- tramlijnen hetzelfde betalen als de forensen die te Haarlem werken. Voor wie per dag één keer heen en weer trekt brengt, het maandabonnement niet veel voordeel. Wie van Heemstede komt moet f 6 voor een maandkaart betalen. Meestal reizen de forensen op Zondag slechts bij uitzonde ring, zoodat er 26 werkdagen overschieten Neemt men een 10 rittenkaart van f 1.25 dan kosten die 26 werkdagen f 6.50. Vallen er in een maand dus meer dan twee extra Zonda gen. of eenige vacantie- of ziektedagen, dan is de passagier goedkoopier uit met 10 ritten kaarten. Alleen de Heemsteedsche forensen die als regel twee maal pier dag heen en weer naar Haarlem trekken, hebben een belangrijk voor deel van het maandabonnement. Als zij op Maandag, Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Vrijdag tweemaal heen en weer reizen en op Zaterdag één keer. maken per maand onge veer 88 ritten, zoodat di^ dan iets meer dan 1/2 cent per rit betalen. Bij een 10 ritten kaart is het altijd nog 12 1/2 cent. In het Haarlemmerhoutpark en in de on middellijke omgeving van de Blauwe Brug wonen ook veel forensen. Als die eenmaal per België Communistische inval in Hon- gaarsche legatie te Brussel. Woendagmorgen drongen, volgens Reuter, ongeveer vijftien communisten, waarschijn lijk Hongaren, de Hongaarsche legatie te Brussel binnen en pleegden er gewelddaden. Zij mishandelden leden van het p>ersoneel, sloegen meubelen stuk en verbrijzelden eenige ruiten. Een ambtenaar der legatie en een bode werden ligt gewond. De aanvallers na men de vlucht, doch vier hunner werden door de politie aangehouden. Roemenië. Wojwod afgetreden, doch op nieuw formateur. De regeering Wajda Wojwod heeft giste ren haar taak verkizingen uit te schrijven beëindigd verklaard en is afgetreden. De koning heeft den nationaal-tsaranisti- schen leider Manioe in zijn paleis ontboden. Mainoe weigerde evenwel ten stelligste een kabinet te vormen. Vervolgens heeft de koning Wajda Woj wod opnieuw met de kabinetsvorming belast, Wajda Wojwod heeft de opdracht aanvaard. De weigering van Manioe heeft groot op zien gebaard. Bij de langdurige onderhande lingen tusschen Manioe en de kroon konden de bestaande tegenstellingen blijkbaar niet worden overbrugd. Japan De ambassadeur te Washing ton confereert met Stimston. De Japansche ambassadeur had naar Reuter uit Washington meldt, een onder houd met Stimson. Na afloop verklaande de ambassadeur, dat hij den minister niet om opheldering naar aanleiding van diens jongste rede had ver zocht, maar dat de toestand in Mandspoerye in het algemeen onderwerp van bespreking was geweest. China. Brand in Moekden, door Chi- neezen aangestoken Reuter meldt uit Peking dat in Moekden een reusachtige brand is uitgebroken, welke naar bij geruchte verluidt, door Chineesche vrijwilligers-in-burger zou zijn aangestoken. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld dat de belangrijkste strategische punten te Moekden bezet worden gehouden door Japan sche tanks, die de van alle kanten aanstor mende Chineesche vrijwilligers in toom hou den. Het heet dat de Chineezen de gewich tigste punten van de om Moekden liggende heuvelen-reeks bezet hebben. De Japanners hebben talrijke verdachte personen gearresteerd. ZWEMVESTEN VAN DF. „NIOBF." AANGESPOELD. RIBNITZ. 10 Augustus <V. D In de na bijheid van de Oostzeebadplaats Ribnitz zijn ongeveer 20 zwemvesten van de „Niobe' aangespoeld In de nabijheid van het plaats je Dierhagen zijn-nog i0 dergelijke zwem vesten gevonden. Het tramtarief. dag naar de stad trekken, nemen zij meestal een 12 rittenkaart van 1 gulden. Peg maand kost dit dan ongeveer f 4.50. wat nog 50 cents minder is dan een maandabonnement op die lijn van f 5. Natuurlijk zijn de forensen uit deze omge ving die twee keer heen en weer trekken ook voordeeliger af met een maandkaart. Het zelfde geldt voor de forensen die uit Bloemendaal en Over veen per tram naar Haar lcm komen. Uit deze berekeningen blijkt, dat de foren sen die 's morgens en 's avonds per stads tram reizen evenveel betalen als de menschen die maar „te huur en te gras" eens van de tram gebruik maken. Daarin zit wol iets on billijks. hoewel het niet gemakkelijk zal zijn om die onbillijkheid op te heffen. Het zou alleen mogelijk zijn om voor hen een speciale kaart in te voeren, bijvoorbeeld een maand kaart voor 52 reizen tegen een gereduceerd tarief. De tramdirectie ls er reeds op uit om door het invoeren van speciale kaarljes het reizen per tram populair te maken. De ervaring is, dat het trammen tengevolge van de malaise sterk achteruit gegaan is. Zeer groot is het aantal menschen dat nu letterlijk een dub beltje nog eens extra omkeeren voor zij het uitgeven aan een tramrit voor een betrekke lijk korten afstand. Wie van het Soendaplein naar dc Zwem vijver bij Groenendaal in Heemstede moet, vindt f 0.15 (of f 0,125 bij een 10 rittenkaart.) niet te duur. Maar velen die anders op de Groote Markt instapten om naar het Station te trammen, gaan nu loopen. Wil dc tram ook in dezen cirsistfjd weer meer reizigers krijgen, dan zal zij voor de korte trajecten het tarief van f 0.10 (of 8 1 3 cent bij een 12 rittenkaart) moeten verlagen. De eerste stap in die richting ls gedaan. Vroeger moest voor t traject Stationsplein— Soendaplein ook 10 cent betaald worden. Nu is een 5 rittenkaart voor f 0,30 ingevoerd. Dat wil dus zeggen: 6 cent per rit. Dat zal de Schotenaren die van of naar het Station rei zen. weer aan het trammen brengen. De forensen uit Schoten (Haarlem-Noord) die elke dag naar het Station moeten, kunnen ook van deze aanbieding profiteeren. Vermoedelijk is de N.Z.H.T.M. tot dezen maatregel overgegaan omdat de autobussen op het traject StationHaarlem-Noord sterke concurrenten geworden waren. Wij gelooven intusschen. dat de ervaring ln Haarlem-Noord opgedaan aanleiding zal vin den om die 5 rittenkaarten a f 0.30 binnen kort ook verkrijgbaar te stellen op andere korte traiecten. Bijvoorbeeld: Houtplein Station. Kleverpark -Station. IJzeren brug Blauwe brug en IJzeren brugGroenendaal. AARDSCHOKKEN IN ZUID- AFRIKA. IN GEEN TWINTIG JAAR VOORGEKOMEN. KAAPSTAD. 10 Aug. (V. D.) In den af- geloopen nacht te drie uur werd in het ge heele oostelijke deel van de Unie van Zuid- Afrika een krachtige aardbeving waargeno men, die onder dc bevolking groote conster natie veroorzaakte en de meeste inwoners uit bed deed vluchten. De schokken konden ook te Johannesburg en te Kaapstad duide lijk gevoeld worden. Hoewel op vele plaatsen de huizen op hun grondvesten schudden en het huisraad door elkaar rolde richtte de aardbeving nergens ernstige schade aan. Vooral onder inboor lingen was de schrik groot en velen vlucht ten luidkeels om hulp roepend uit hun dorpen. Een dergelijke aardbeving is stellig in meer dan twintig jaar in Zuid-Afrika niet voorgekomen. Volgens deskundigen is de oorzaak waar schijnlijk. dat een deel van de aardkost in de betrokken streek gedurende eenigen tijd aan een druk onderhevig was, die vrij plot seling werd opgeheven, waarna door de in getreden ontspanning de aardschok werd veroorzaakt. Dergelijke aardbevingen zijn. volgens de deskundigen, in het algemeen on gevaarlijk. DE DUITSCHE AUSTRAI.IEVLIEGERS HUISWAARTS. BERLIJN. 10 Augustus (V D.) Volgens be richten in de Berlijnsche bladen zullen de Duitsche vliegers Bertram en Klausmann, die 2 maanden lang in de Australische wildernis verdwenen waren, per stoomboot naar Euro pa terugkeeren. Zij beschikken niet over vol doende middelen om vliegende huiswaarts te reizen. TREINRAMP IN DE KAUKASUS. 29 DOODEN EN 69 GEWONDEN. MOSKOU, via Kowno, 10 Augustus (V. D.) Betreffende het spoorwegongeluk by Bakoe (Kaukasus) werd Woensdag door de Sovjet autoriteiten medegedeeld dat bij deze trein botsing 29 personen om het leven zijn ge komen en 69 anderen ten deele ernstig zijn gewond. Drie spoorwegemployé's die hun plichten schromelijk hadden verzaakt, zyn door de Gepeoe gearresteerd. AANSLAG BERAAMD OP DE HEEMSKERCK? COMMUNISTISCHE OVERVAL ZOU TIJDIG ONTDEKT ZIJN. BATAVIA, 10 Augustus 'Anetal Het Nieuws van den Dag voor Ned.-Indië meldt, dat volgens in Ned.-Indië per vliegmail ont vangen particuliere berichten in den nacht van 23 op 24 Juli een oven-al van 300 com munisten was beraamd op het pantserschip „Jacob van Heemskerck". dat. op oefenings reis, aan de Parkkade te Rotterdam lag. Door politiespionnage werd het plan ontdekt. De politie waarschuwde bijtijds, zoodat alles aan boord gereed was voor een warme ontvangst. Het complot speurde blijkbaar onraad en zag van dc voorgenomen overrompeling af. BUSDIENST AMSTERDAM— ZANDVOORT RENDEERT NIET. VERVOER OOK UIT HEEMSTEDE GEWENSCHT. De ondernemer van den autobusdienst. Am sterdamZandvoort heeft onlangs ontheffing gevraagd van het vervoerverbod van Heem stede naar Zandvoort en omgekeerd. De Kroon heeft bij besluit, van 16 Juli het door den ondernemer ingestelde hooger be roep tegen de afwijzing door Ged. Staten on gegrond verklaard. Uit de correspondentie die tussehen den minister van Waterstaat en de afdeeling voor de Geschillen van Bestuur uit den Raad van State Ls gevoerd blijkt, volgens het Handels blad. dat laatstgenoemde een tegemoetko ming aan den wensch van den autobusdienst ondernemer wensehelljk achtte. De busdienst, aldus de Raad van State, is thans niet voldoende rendabel. Eenige ver meerdering van vervoer uit Heemstede zou zijn bestaanszekerheid zeer ten goede ko men. DeN.Z HT.M. heeft oen financieel floris sant bestaan. Ecu geringe vermindering van vervoer zou haar niet schaden. De minister heeft hiertegen aangevoerd, dat het oorspronkelijk doel verbinding van Amsterdam Z en Haarlemmermeer met Zandvoort hierbij uit het oog verloren wordt. Hij achtte het beroep niet gegrond. ONZE METEOROLOGEN NAAR IJSLAND VERTROKKEN. Naar wij vernemen, zullen de deelnemers aan de Nederlandsche expeditie naar IJsland aerologlsch station nabij Reykjavik Zaterdag 13 dezer te 9.25 uur van Amersfoort vertrekken om vla Hamburg en Bergen naar IJsland te reizen. AGENDA DONDERDAG 11 AUGUSTUS Gem. Concertzaal: Concert H. O. V- So liste Rle Boute. 8.15 uur. Palace: ..Hij en zyn zuster". Op het too- neel: Rolf Holbein, de komische snelschilder, 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Kozakkenllefde", op het tooneel: Hans Schlchtl's Wonder- naarionetten. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kozakkenliefdc". Op het tooneel: eerste klas variété-attractie. 2.30 en 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlcmsche beel dende Kunstenaars, 107.30 uur. Halfweg: Raadhuis. Gemeenteraad. 7.30 uur. VRIJDAG 12 AUGUSTUS Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlcmsche beel dende Kunstenaars, 10—7.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vry. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) C. G. Loomeljer en Zoon, BartelJorlsstraat 11. Tel. 10175. Park Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5