Padvindersbezoek aan het Muiderslot DE VIERDE MAN HET MONUMENT TER HERINNERING AAN DE MEER DAN VIERHONDERDDUIZEND SOLDATEN, die bij de verdediging van Verdun vielen, is door president Lebrun officieel aanvaard. Een groote menigte woonde de plechtigheid bij. DE BEKENDE AVIATEUR MOLLISON is met zijn cchtgcnootc, Anny Johnson, dezr weck van Engeland naar het Baldormcl- vliegveld bij Dublin vertrokken, vanwaar bij zal starten voor een Occaanvlucht via New Foundland. TE BERGEN (N.-H.) heeft Woensdag in het Van Reencnpark op initiatief van de Ver. tot bevor dering van vreemdelingenverkeer een bloemenco rso plaats gehad, dat door fraai weer werd begunstigd. E en aardig détail. EEN AANTAL PADVINDERS VAN HET NATIONAAL PADVIN DERSKAMP TE WASSENAAR heeft Woensdag een bezoek gebracht aan het Muiderslot, waar de gasten het historische bouwwerk en zijn omgeving bezichtigden. Ook verschillende buitenlandschc padvinders namen aan deze interessante excursie deel. Het niet allcdaagsch bezoek Ban het Muiderslot VAN HET ZATERDAG J.L GEOPENDE NIEUWE GEM. ZWEMBAD aan den Zuidelijken Wandelweg te Amsterdam, wordt met het warme weer een gretig gebruik gemaakt. Na ecu heerlijk bad in het water, wordt een „zonnebad" genomen. DE HERDENKINGSFEESTEN der Unie tusschen Brctagnc en Frankrijk zijn door Hcrriol bijgewoond. De hooge bezoeker was al spoc dig de beste vrienden met de bevolking. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 16) „Zeer interessant", beaamde deze, zijn kop thee in één teug ledigend „Jullie, persmuskie ten, weten toch overal over mee te praten. Als je de critiek van dien meneer hier leest zou je 't haast gaan betreuren, dat hem het onderzoek in de zaak Leuvensteyn niet is op gedragen". „Je zult me toch moeten toegeven, dat er een grond van waarheid in ligt", meende Wils. „Dat is zoo. maar daraom is het niet altijd prettig om dat van eer. ander te moeten hoo- ren. Je weet wel, dat ik een der laatsten ben om alles, wat de politie doet, als welgedaan te beschouwen, maar inmenging van buiten staanders wordt, vrijwel in geen enkel vak ge duld en ons politiebedrijf, als ik het. zoo noe men mag, is tenslotte een vak als elk an der". Wils glimlachte. „Tjonge. Wils, als ik je niet beter kende, zou ik nu toch werkelijk aarzelen óm met het doel van m'n bezoek voor den dag te ko men. Een man, die zóó gebeten is op de pers Ook om de lippen van den inspecteur speel de nu een glimlach. „Als ik jou niet beter kende, Miel, zou ik ieker mil meening niet zoo rood uit hebben gezegd, alvorens je aan het woord te laten. Kom dus maar voor den dag met je mededee- lingen. Wat heb je ontdekt en waarvoor heb je de hulp van de politie noodig?" Wils vertelde nu uitvoerig, hoe hij er toe gekomen was de verpleegster bij den moord op bankier Leuvensteyn van medeplichtig heid te verdenken en wat de oorzaak was, dat hij de zienswijze van politie en justitie in zake de verdenking van Hellinger niet deelde. Inspecteur Sanders luisterde aandachtig naar het betoog van den reporter en toen deze zijn mededeeüngen even onderbrak om zijn toehoorder gelegenheid te geven een en ander behoorlijk te verwerken, zeide hij: „Wat je me daar vertelt, is alles bijzonder interessant, Miel, maar er moet toch nog iets zijn. wat je tot dusver verzwegen' hebt Ik ken je lang genoeg om te weten, dat je verden king tegen de verpleegster niet alleen geba seerd is op het feit. dat zij le klas reisde, al is dit dan op zichzelf ik geef het onmid dellijk toe wel eenigszins eigenaardig". Wils tastte in zijn binnenzak en haalde daaruit een portefeuille te voorschijn, waarin zich een uiterst klein pakje bevond. Het pa pier zorgvuldig afwikkelend, zeide hij, zijn onderbroken verhaal voortzettend .Inderdaad. Wils. er is meer. Bij een zorg vuldige inspectie van de coupé, waarin de misdaad heeft plaats gehad, vond ik. nadat de politie hier reeds een onderzoek had in gesteld ik leg daar zoo den nadruk op. om dat je me anders zou kunner verwijten het onderzoek van de recherche te hebben be moeilijkt! dit kleine stukje emaille. zooals je ziet slechts ter grootte van eenige milli meters. „Ik zou aan deze vondst zeker niet veel waarde hebben gehecht aanvankelijk was ik geneigd aan te nemen, dat het afkomstig was van een der vele, In de coupé's aange brachte waarschuwingsborden wanneer ik gisteren in de wachtkamer van het politie bureau te Rotterdam met ontdekt had, dat een dergelijk stukje emaille van vrijwel de zelfde afmetingen ontbreekt aan een der beide manchetknoopen, welke zuster Robert droeg Inspecteur Sanders liet een zacht gefluit hooren, doch Wils vervolgde: „Deze manchetknoopen bestonden uit een rood kruis op een wit veld. alles geëmailleerd doch een der beide knoopen was beschadigd; zoowel van 't kruis als van het veld was een stukje emaille afgesprongen. En deze ontdek king nu is mede oorzaak, dat ik herhaalde lijk bij mezelf de vraag gesteld heb* Wie is die zuster Robert en waarom reisde zij naar Den Haag? Ik zou er zelfs nog een vraag aan toe kunnen voegen, nl. deze: Hoe kwam het, dat zij zoo pertinent beweerde in Hellinger den gezochten vierden passagier te herken nen, terwijl de forens uit Haarlem verklaarde er niet graag een eed op te willen doen. dat Hellinger en de vierde man één en dezelfde persoon waren?" Sanders staarde cenigen tijd zwijgend voor zich uit. alvorens antwoord te geven. Einde lijk zeide hij, zijn bezoeker een blik toewer pend, waarin evenveel waardeering als be langstelling lag opgesloten: Wat je me daar verteld hebt. Miel. is van zóó groote beteekenis. dat ik het nog dezen morgen ter kennis zal brengen van den com missaris. Ik twijfel er niet aan. of we zullen ons dan onmiddellijk met de Rotterdamsche politie in verbinding stellen en het eerste werk van deze zal dan natuurlijk zijn te trachten achter de antecedenten van deze zuster Robert te komen". Wils boog zich over de tafel heen cn legde zijn hand op den arm van den inspecteur. „Ls het absoluut noodzakelijk. Wils", vroeg hij. „dat de Rotterdamsche politie van mijn ontdekking op de hoogte wordt gebracht? Tk begrijp natuurlijk volkomen, dat je er den commissaris niet buiten kunt laten maar zou die er nu werkelijk zulke ernstige bezwaren togen hebben, dat we eerst gezamenlijk eens probeeren wat meer van die verpleegster te weten te komen? Je zult me toch moeten toegeven dat wat wc tot nu toe ontdekt heb ben bitter weinig is, zóó weinig, dat ik me zelfs afvraag, of het wel voldoende is om je collega's in Rotterdam op dit spoor te zetten. Wanneer later mocht blijken, dat onze ver denking misplaatst is geweest, dan beteekent dat een hopelooze blamage, zoowel voor jou als voor mij en ik kan toch bezwaarlijk aan nemen, aat je je aan dat gevaar zou willen blootstellen" Sanders lachte. ..Je hebt weer gelijk, Miel. De mogelijkheid, dat we ons vergissen Je houdt me ten goe de. dat ik nu ook maar in het meervoud spréék is natuurlijk niet uitgesloten. Over het algemeen geef ik er de voorkeur aan den cfficieelen weg te bewandelen, maar ln dit geval „Kom. kom, oude jongen, 't zou niet de eer ste keer zijn. dat je van het rechte pad af wijkt. Wanneer jc je nog die inbraak bij van Gemeren en dat belangwekkende gevalletje met die speelclub herinnert, waarbij een zekere meneer Wil Sanders, inspecteur der recherche, zien nooit zóó zou hebben onder scheiden. wanneer er geen andere dan de. wel gemakkelijke, maar niet altijd tot het doel leidende officieele weg wus geweest. .Miel", antwoordde de inspecteur op licht bestraffende toon ..ik heb je zooeven al ge zegd. dat het niet prettig is door een ander op zijn tekortkomingen te worden gewezen. Maar als vriend, die mij m'n feilen toont", vervolgde hij met een oolijk knipoogje, ..weet :k Je to^h te waardeeren en daarom Zal ik probeeren eer. commissaris van de noodzakelijkheid van een voorloopig stil zwijgen te overtuigen? Bravo, ouwe speur hond. zóó hoor ik je liever. We spreken dus af. dat jij zult trachten eens wat meer van die juffrouw Robert te weten te komen, ter wijl ik op me zal nemen in het algemeen een oogje in het zeil te houden, 'fc Kan, dankt me geen kwaad, dat we haar gangen den eersten tijd eens nauwkeurig nagaan cn ver moedelijk is mij dat Li de gegeven omstan digheden beter toevertrouwd dan de politie". Wils stond op en reikte den inspecteur de hand. ..Dat blijft dus afgesproken. Zoodra ik Iets meer wee:, hoor je van me en mocht jij in- tusschen wat wijzer geworden zijn, dan be) Je me even op. Succes!" Een interview Wils' eerste gang was nu naar het bureau van ..De Mercuur". waar hij den chef der af deel in g „Binnenland" aantrof ln een stem ming, die niet veel goeds voorspelde „Hoor eens. waarde heer", begon deze. toen de reporter zich r.a een korten morgengroet naar ziin schrijftafel wilde begeven. ik heb je nu a". meer dan eens gevraagd mij even te vertellen waar je heengaat en wanneer Je denkt terug te zijn De lui hier" h;j doelde blijkbaar op een:cr- andere verslaggevers, die onder Wil s onmiddellijke leiding stonden ..de lui hier loopen met hun ziel onder den arm, doordat Jij verzuimt hun werk te geven en tenslotte laa. je alles maar aan mij over?" 't Is nu waarachtig al zóóver gekomen, dat je ook de behandeling van de zaak-Leuven- steyn aan ons overlaat Zelf loop je misschien den detective te spelen, maar het verzamelen van nieuws over deze affaire het eenige waar we tenslotte iets aan hebben laat je kalm aan ons over". Met een vragend-vcrwonderden blik draai de Wils zich in zijn stoel om. „Dat moet je me nu toch eens nader ver klaren (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9