DE BILT DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932T NEDERLANDSCHE TRAWLERS NAAR EMDEN? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Een fiets zegt niets, een (iets van CORNELISSEN zegt alles. KAMPERVEST 1 BURGERS 58 J.C. 45 Desgewcnsclit betalen met 5 gulden per maand. HAARLEM'S DACBLAD HERINCA WUTHRICH HAARLEM BLIKSEM - BEVEILIGING meldt: Hoogste barometerstand 771.0 te Zürich. Laagste barometerstand 751.5 te Andenüss en voorspelt: meest zwakken wind. hoofdzakelijk uit Wes telijke richtingen gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog, warm weer. Uit het Buitenland. HET BLIJFT MOOI WEER. In de algemeene luchtdrukverdeeling tcw.m weinig verandering. Onze omgeving blijft voorloopig nog op een rug van hoogen rtruc. welke zich nog ver Westwaarts uitstrek', «-n waaraan de depressie in het Noorden en iet lage-drukgebied over Portugal weinig afbreuk doen. Over Engeland kom"n ondiepe k» nen van lagen druk voor. die tijdelijk toenemende bewolking en mogelijk eenigen neerslag kun nen geven, zooda*, voor ons land voorioopIg het weer nog zal zijn van een vrij vast ka rakter. warm. tijdelijk wellicht toenemend" bewolking met geringe kans op een weinig neerslag en geringe kans op onweer. Barometer Stand van heden 771 m.M. (Goed weer) Vorige stand 769 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Grootc Houtstraat 'naast Luxor) Telefoon No 11640. Thermometer 18 Augustus. Hoogs to gisteren 30 F. Laagste hedennacht. 67 F. Hoogste heden tot 12 uur 81 F. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: 17 Aug.: H C. Overdijk en M M. Lubber.s. H. H. Noordeloos en G Wou ters, J. v. Zeeland en C. W Jansen, J. F. H. II. Hinfelaar en.M TI. v. Nimwegcn. J. Hen driks en A. Groen, D c. c. Roeien en L. H. Gerritsen. Getrouwd: 17 Aug.: J. Klooster en A. J. Hofstee J. a. Gcerlings en M. Vervoort. L M. P. Drost, en W. H. Schonvogel, J. Trouwen en J. v Kleef. J. Groen rn M T. v. d Meij. J G. Verzeilberg en T. G. v. d. Meij, W. J. Heemskerk en J. C Kaasenbrood. J. Janus en L. TI Schützinger, J. Vcrzijlberg en J. j. li van Breukelen; a F. Verdam en E. a. van Roode; D Negrijn en H. Konings; C. G Ti.imnn en E Buezek; J. A v. d. Horst en- K. P. Calandt G Koelevekl en-R. M. van Voorst; L. v. d. Ham en 6. W. F. Poelen- jee; J. Flipsen en N. Bakker; a. G. Vliek en K. M. F. Vollemaere. Bevallen 14 Augustus F.. M. RanZuider- veld, z W. A H. de Regt- Reijnders, z.: 16 Augustus: P. Spoor de Graaf, d.: I. Geukers - Goedhart. 17 Augustus: b Driessen Kooij. F. Veltkamp—van Nimwegcn, d.; c. M. F. v. d. Meer—Boonekamp, z.13 Aug.. II. v. da. Bosch Oppelaar, d. Overleden 14 Augustus: A G. de Jong. 71, Spruitenboschstraat: 15 Augustus: J. Haverkorn. 83 j Jansstraat; 16 Augustus: J. IT. Langeveld, 52 j Westerstraat; J. Ml- chicls, 68 j., M. van Heemskerkstraat; S. D. van Dodeweerd, 77 jRlpperdapark. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN REORGANISATIE VAN DE V. E. M. NIEUWE REEDER1J MET 12 BOOTEN? Zooals wij indertijd hebben gemeld, heeft, de directie van de V.E.M. haar gcheele per soneel met ingang van 1 September a.s. ont slagen. Intusschen deden allerlei geruchten omtrent een voorgenomen reorganisatie van het grootste rccderijbedrijl van Umulden de ronde. Naar wij thans vernemen, zullen deze p'annen binnenkort hun beslag krijgen. Het schijnt de bedoeling te zijn een nieuw reederljbedrijf te stichten. De nieuwe maat schappij zal 12 der beste trawlers van de V.E.M. in exploitatie brengen. In verband met deze reorganisatie is aan vijf van het uit 10 man bestaande kantoor personeel reeds medegedeeld, dat het hun Indertijd verleende ontslag definitief is. Bijna alle ontslagenen zijn gedurende vele jaren in dienst der maatschappij geweest. DE VERBETERING VAN DE KERKSTRAAT. Men schrijft ons: Tot veler verwondering is thans reeds een aanvang gemaakt met de verbetering van de Kerkstraat, die zoolangzamerhand door de zandauto's tot puin is gereden, maar het toch zeker nog wel vla 3 weken had uitge houden. En zooveel tijd zal er nog onge veer noodlg zijn. om het laatste puntje van den alouden Moerberg naar het vlakke Zaanschc land te doen verhuizen. Wij vragen ons af. of Openbare Werken niet' verstandiger had gedaan, de verbetering van de Kerkstraat uit te stellen tot de laat ste zand au to was gepasseerd Nu krijgen deze zwaarbeladen voertuigen de gelegen heid ook het Koningsplein en het gedeelte vat de Kanaalstraat vóór de R.K. Kerk nog even stuk te rijden. Ook voor het verkeer was het beter ge weest, de zandauto's niet over het Konings plein te laten rijden, daar dit vooral bij do Christelijke school zoo smal is. dat twee auto's er ternauwernood kunnen passeeren. Ais straks c'.e school begint, kunnen de onderwijzers van deze school veel pleïzier van dc zandauto's beleven. HARINGVANGST ALDUS IN STAND TE HOUDEN? .Hier ter plaatse is opgericht een gemengde zangvereenlgdng genaamd ..Moedig Voor waarts". onder leiding van mevrouw J. M dc Smidt. zangleerares der ..Nieuwe IJmuider Muziekschool. Ket dagelijksch bestuur is samengesteld uit de volgende heer-en: De Lange, voorzitter; S. Nuyen, secretaris, Grensstraat 12 Bever wijk; B. Smit, penningmeester. Deze vereeniging is strikt neutraal en stelt zich ten doel het boefenen der zangkunst in het algemeen. Belangstellenden die zich als lid wenschcn op te geven kunnen dit doen aan bovenge noemde personen en eiken Dinsdagavond 8 uur, in het repetitielokaal „Tivoli", aan den IJmuiderstraatweg. GEM VISSCHERIJSCHOOL. Tot. waarnemend directeur aan de Gem. Visscherijschool is benoemd de heer P. .T. Verwayen, leeraar in de zeemanschap aan de school. TOEWIJZING VAN DEVIEZEN. Naar de Industrie- én Handelskamer meldt is voor de maand Augustus evenals voor de maanden Juni en Juli de toewijzing der de viezen bepaald op 50 pet. van het grond-be drag. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30—1.—. Griet per 50 K.G. f 43—12.50. Tongen per K.G. f 2.40—0.60. Groote schol per 50 K.G. f 20 Middelschol per 50 K G. f 2317,50. Zetschol per 50 K.G. f 1917. Kleine schol per 50 K.G. f 202,15. Schar per 50 K.G. f 12—3.90. Rog per 20 stuks f 11,507. Vleet per stuk f 1,25. Pieterman en poon per 50 K.G. f 3.503. Grcote schelvisch per 50 KG. f 1411.50. Middelschelvisch per 50 K.G f 119,50. Klein middelschelvisch per 50 K G. f 6.50 f 4 70. Kleine schelvisch per 50 KG. f 4.501.70. Kabeljauw per 125 K.G. f 3819. Gullen per 50 K.G. f 70.50. Leng por st.uk f 0.600 27, Wijting per 50 K.G. f 21,30. Koolvisch per stuk f 0.260.01 Makreel per 50 K G. f 3,500 70. Versche haring per kist f 3.202. Groote hake f 126 per 125 K.G. 2 2 Middelhake f 124 per 125 K G. Klein middelhake f 6442 per 50 K.G Kleine hake f 3130 per 50 K.G. Trawlers: H. C. 238 520 manden f 1700. H. C. 106 1265 m. f 2800 Rotterdam IJm. 12 475 m. f 2000. Vlos IJm153 90 m. f 1400. IJszee IJm. 167 330 m. f 1500 Adriatic IJm. 310 f 1100. Liesbeth Betty IJm. 183 1010 m. f 1600 Kotters: FN 190 f 765. FN 542 f 490 FN 20 f 395 E 401 f 635. E 332 f 400, S 66 f 775. O. 215 f 350. O 322 f 305. O 325 f 330. Loggers KW 48 f 395, KW 24 f 305. VELSEN Dc laatste nachten zijn in onze gemeente inbrekers op het- pad geweest. Zij brachten een bezoek aan de consumptietent van V. op het K in hei m terrein, Hier zijn een paar doo- zen kauwgom, een aantal reepen, chocolade en eenige rollen pepermunt ontvreemd. Ver der werd een bezoek gebracht aan de wo ning van den heer K aan de Driehuizer- kerkweg, tijdens afwezigheid der bewoners De inbrekers verschaften zich toegang door verbreking van een hor in het kelderraam. Bij zijn thuiskomst kwam de heer K. tot de ontdekking van het ongewenschte bezoek. Er werd echter niets vermist. Alleen uit twee koektrommeltjes, die in de achterkamer op een tafeltje stonden, zijn eenige koekjes en bon bons weggenomen. HILLECOM ONGELUKKEN Woensdag had een der werklieden, bezig zijnde aan het verwerken der rails voor de electrische tram het ongeluk een rail op het been te krijgen, waardoor zijn voet ernstig gekneusd werd. -\"a door dr. ten Hoopen ver bonden te zijn moest hij per auto naar zijn woning te Rijnsburg worden vervoerd. De heer v. W stapte dienzelfden dag uit de tram en stak de Weeresteinstraat over zon der zich te overtuigen of dit wel veilig kon geschieden. Zoowel uit do richting Haarlem als Leiden naderden gelijktijdig een auto en de heer v. W. werd door een dezer auto's aangereden. Met min of meer ernstige schaaf en snijwonden werd hij naar dr. Steenmeyer gebracht die de eerste hulp verleende. Het slachtoffer dat over ernstige pijnen in den rug klaagde werd vervolgens eveneens per auto naar Haarlem vervoerd. JUBILEUM POSTDIRECTEUR TE SASSF.NHEIM Dinsdag herdacht dc heer J H. A. Vooren, Directeur van het P.TT.-kantoor te Sassen- heim. zijn 40-jarig jubileum als ambtenaar bij den PTT Wegens familieomstandig heden had dc jubilaris alle maatregelen ge nomen om dezen dag onopgemerkt te doen voorbijgaan. Dit is hem slechts ten deele ge lukt. Bij zijn komst ten kantore om als naar gewoonte zijn werkzaamheden aan te van gen, werd de directeur opgewacht door het geheele personeel in het met bloemen ver sierde kantoorlokaal, waar hij namens allen door Mejuffrouw Roozen op zeer waardee- rende wijze werd toegesproken. Om 10 uur arriveerde de Inspecteur der P.T.T. uit Haarlem, die het. geheele personeel ten kan tore had geroepen en te midden van hen den directeur namens de administratie geluk- wenschte. Behalve talrijke schriftelijke en telegra fische geluk wcnschen van verscheidene ambtenaren, die met den heer Vooren heb ben gewerkt, had hij een treffende huldiging in ontvangst te nemen namens vele autori teiten bij de tuberculosebestrijding in de Pro vincie Zuid-Holland en namens alle t.b.c.- vereenlgineen. Groene Kruisafdeelingen en Wit-Gele Kruisafdeelingen in dit gewest, be nevens van een groot aantal in Zuid-Holland werkzame tbc.-huisbezoeksters en wijk verpleegster-huis bezoeksters. Dc jubilaris is als postambtenaar het langst werkzaam ge weest in de bloembollenstreek, waarvan 24 jaren te Hillegom, vier en een half jaar tc Lisse en thans bijna drie jaren te Sassen- heim. Gedurende 22 jaren gaf hij bovendien zijn krachten aan dc tuberculosebestrijding, waarvan 20 jaren als secretaris der provin ciale Zuid-Hollandsche vereeniging tot be strijding der tuberculose. Hij was verschei dene jaren lid van den gemeenteraad te Hillegom. Ten huize van den jubilaris, waar door vrienden schitterende bloemen waren be zorgd, werd overeenkomstig zijn wensch c-p bescheiden wijze het jubileum in huiselijken kring herdacht. ZANDVOORT NAPRET VAN HARTJESDAG. VLEGELACHTIGE BALDADIGHEID. Onze correspondent schrijft: 't Is zulk een prachtig weer geweest den laatsten tijd. zee- en zonnebaden hebben heel wat versterking van lichaam en geest ge bracht. Ook de avonden waren bijzonder mooi, zoodat tot heel laat op de boulevards een prettige, kalme levendigheid te consta- teeren was. De „rijpere jeugd" was die kalmte de laatste dagen niet naar den zin Vooral het Tram plein en omgeving, als steeds druk werd ru moerig. Als opgeschoten jongens genoeg hadden van het afsteken van vuurwerk op dit plein kwamen ze er mede den Strandweg cp. de Kerkstraat in en weer naar het Tram plein. Dinsdagavond werd het reeds een sport, om achter den rug der agenten voetzoekers af te steken. Vooral de laatste zijn gevaar lijke dingen, omdat ze na het afsteken met veel kracht heen en weer schieten en op geheel onverwachte plaatsen neerkomen. De fluitende dingen kwamen door de open ramen van pensions en cafés terecht. De politie stond vrij machteloos. De baldadigheid werd steeds erger, een voetzoeker kwam eerst in „Suisse" terecht, daarna een in het politie bureau; de baldadigen en op een relletje belusten dromden hoonend voor het politie bureau. De lankmoedig optredende politie maakte daaraan een einde, door het publiek te ver spreiden. Eenige jongens werden bij het af steken van vuurwerk op heeterdaad betrapt en naar het bureau gebracht. Pas tegen twaalf uur kon worden gezeg: ,,'t is afgeloopen", maar het was wel duide lijk, dat de zaak den volgenden dag zou worden voortgezet. De Raadszitting van Woensdagavond was nauwelijks begonnen, toen donderbussen en gillende sissers op straat de aandacht voor het gesprokene deden verminderen totdat de burgemeester de vergadering schorste, zich naar buiten begaf en de opdracht gaf aan de politie om het publiek, maar vooral het- jeug dige, te laten doorloopen. Vier politieruiters slaagden daarin gemakkelijk; voor de paar den heeft men wel ontzag. Met publiek bleef steeds op een afstand staan om zich niets van de film te laten ontgaan Wie bij de ijstent stond had een reden om niet door te loopen, maar de baldadigheid werd zóó groot, dat door een sisser een ruit van de tent stuk vloog, waardoor de heer Kerkman met \de spuit zich wat ruim baan moest maken. Na eenigen tijd werd de ijsverkoop weer voortgezet, maar even na tien uur werd voor goed er mee opgehouden. Dat dit voor den exploitant een groote teleurstelling was, is duidelijk, als men bedenkt dat ook in de avonduren door vijf man hard gewerkt wordt om de ijslustigen te bedienen. De agenten in burgerkleeding slaagden er in om eenige da ders te grijpen en weg te brengen. Er waren brutale rakkers bij. Zoo kwamen er drie, dien het vuurwerk uit de hand gespoten was, het politiebureau binnen om zich te beklagen over dat natspuiten! Met bekwamen spoed stonden ze echter weer op straat, verontwaardigd, dat op hun klachten niet werd ingegaan. Het geduld van de politie is wel op de proef gesteld deze dagen, maar aan alles komt een eind. Als heden Donderdagavond weer met de baldadigheid begonnen wordt., mogen de ouders hun kinderen wel zooveel mogelijk thuishouden. RAADSVERGADERING Spoedeischende raadsvergadering van Zandvoort op Woensdag 17 Augustus, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. De heer Groen is afwezig. Zesde leerkracht U.L.O Voorgesteld wordt over te gaan tot aan stelling van een zesde leerkracht aan de school voor uitgebreid lager onderwijs. De heer P a d t vraagt, of B en W. de ver zekering kunnen geven, dat het slechts de aanstelling van een tijdelijke leerkracht zal zijn. Wethouder Molenaar antwoordt be vestigend. De heer Pad t geeft den raad met nadruk in overweging, de benoeming van de tijde lijke leerkracht- aan zich te houden en dit niet aan het hoofd over te laten, zooals wet houder Molenaar blijkbaar wil. Wethouder Molenaar merkt op. dat het hier slechts een beginselbesluit is B. on W. zullen later wel met een voorstel komen. Spreker is het niet eens met den heer Padt, dat de benoeming van de tijdelijke leer kracht tot de competentie van den raad zou behooren. Wethouder Padt: „Leest u er de wet dan maar eens op na!" Wethouder Molenaar: „Die ken ik wel!" De heer Padt. stelt voor. B en W uit tc noodigen met een voordracht te komen, waaruit de raad een keus kan doen. De heer D r u y f f stelt voor. de tijdelijke leerkracht te benoemen uit de Zandvoort- sche op-wachtgeld-gestelden. De heer Van Rijnberk is van meening. dat iemand met een vaste aanstelling er voor bedanken zal, om tot tijdelijk benoemd te worden. Het slot van de discussie is. dat het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stem ming wordt aangenomen. Opheffing van klassen Aan de orde komt het voorstel betreffende opheffing van klassen, mogelijk door over plaatsing van leerlingen en op wachtgeld stellen van leerkrachten De heer P a d t is van meening. dat de raad incompetent is om in dezen een besluit te nemen, omdat alle wettelijk vereischte ad viezen en alle cijfermateriaal ontbreken. Hij stelt voor, dat B. en W. dit agendapunt zul len terugnemen, om het te zijner tijd weer aan de orde te stellen, vergezeld van alle vereischte adviezen. De heer Druyf kan alleen een bezuini ging aanvaarden als de onderwijsbelangen niet in het gedrang komen. De heer Geers steunt het voorstel van den heer Padt, Wethouder Molenaar verdedigt het voorstel van B. en W., dat ook weer een be ginselbesluit bedoelt te zijn en dat verband houdt met de begrooting voor 1933. B en W. zullen later met voorstellen komen. B. en W hebben met alle mogelijke moeilijkheden rekening gehouden. Aan het onderwijs zal geen schade worden berokkend. Het voorstel-P a d t tot aanhouding wordt aangenomen met slechts twee stemmen tegen die van de beide wethouders). Stcunverlcening werkloozen. Wederom komt in bespreking de Rijksbij drage in de kosten van steunverleening aan werkloozen Aan den raad wordt hierover het volgende medegedeeld B en W hebben aan de regeering gevraagd om meer steun voor de werkloozen. er op wijzende dat Zandvoort gedwongen was 100 opcenten op de Fondsbelasting in de 3de klasse te heffen en 50 opcenten op de Ver mogensbelasting. De regeering heeft geantwoord, dat de steunregeling van 15 Jan. 1932 geldig ver klaard wordt voor de in deze gemeente wo nende werklooze zeevissschers en varensge zellen. Voorloopig geldt dit van 31 Juli tot 3 September. Over de rijksbijdrage zal de regeering na der mededeelingen doen. De minister heeft geen vrijheid kunnen vinden de regeling ook geldig te verklaren voor andere werkloozen te Zandvoort, Voor de visschers en varensgezellen moest de volgende steunregeling worden toegepast: Gehuwde en ongehuwde kostwinners 9 per week, plus 0.75 voor elk gezinslid boven de 2 jaar. Voor kostgangers 6. Voor reglementair nog niet rechthebben den. dubbel-uitgetrokkenen en ongeorgani seerden Gehuwden en kostwinners 8, benevens 0 50 voor elk gezinslid boven 2. Kostgangers 5. Bij het berekenen van het gezinsinkomen wordt 3 verdienste van de vrouw buiten rekening gelaten. De heer Van der Molen verklaart zich teleurgesteld over het antwoord van den mi nister en bestrijdt het voorstel. De heer D r u y f vraagt hoe het staat met de huurtoeslagen. Wethouder Molenaar staat ook zeer on sympathiek tegenover de houding van den minister, omdat hij bij het verleenen van steun verschil wil maken De behoeften zijn toch voor allen even groot. Maar de werk looze zeevisschers en varensgezellen mogen toch niet gedupeerd worden. Zitting geschorst. Tijdens de behandeling van dit agenda punt werd de zitting even door den Voor zitter geschorst, omdat op het Tramplein vóór het raadhuis zóóveel herrie gemaakt werd, dat rustig beraadslagen in den raad niet mogelijk bleek. De Voorzitter ging naar buiten om aan de politie en marbchaussée order te geven, de menschen op het Tram plein tot doorloopen aan te manen. Onop houdelijk flitsten de voetzoekers en ander klein vuurwerk door de lucht en veroorzaak ten een oorverdoovend lawaai. De baldadi gen. hoofdzakelijk opgeschoten jongens, ver spreidden zich vervolgens door de Kerkstraat naar den Strandweg. Eerst toen het Tramplein ontruimd was, heropende de Voorzitter de vergadering. De discussies over de steunregeling wor den voortgezet, De heer Geers kant zich tegen het voor stel van B. en W. Hij wil er eerst de vakcen trales over hooren. De heer Van der Molen bestrijdt het voorstel eveneens uitvoerig, Hij acht het be neden de waardigheid van den raad, om werkloozen met een bedrag van 9 naar huis te sturen. Wethouder Molenaar licht het voorstel toe Hij meent, dat nieuwe onderhandelingen met den minister geen resultaat zullen heb ben. De minister houdt toch aan de steun regeling vast. De Voorzittter vreest, dat aanhouding van het voorstel niet in het belang van de werkloozen zou zijn. Ook de werkverschaf fing zou dan gevaar loopen De heer Geers handhaaft zijn bezwaren. Hij wil, dat B. en W. nog eens naar den Haag zullen gaan om daar uiteen tc zetten, in welke moeilijke omstandigheden Zandvoort gekomen is door de beslissing, die de minis ter genomen heeft na de laatste beslissing van den raad. De heer Van der Werff is het geheel met den heer Geers eens. Wethouder Molenaar zou willen, dat de raad een commissie uit zijn midden benoemt, bijvoorbeeld bestaande uit de heeren Geers, Druyf en Van der Molen, die met spreker mee naar Den Haag kan gaan. dan kunnen zij ook eens met de ambtenaren kennis maken. De raad vereenigt zich hiermede. Het agen dapunt wordt aangehouden. Drukken der raadsverslagen. B en W. stellen voor aan W. Gertenbach te Zandvoort op te dragen het leveren van 30 exemplaren van het gedrukte officieele raadsverslag teeen f l 74 per bladzijde. Wordt goedgekeurd. Reorganisatie Bureau van Bevolking. B. en W. stellen voor over te gaan tot reor ganisatie van het bureau Bevolking van de gemeente-secretarie. De leiding van dit bu reau willen zij toevertrouwen aan den ad junct commies P v. d Mev. die dan bevor derd zal worden tot commies. Dit voorstel wordt in geheime zitting be handeld. Piano voor 60. B en W. kunnen voor het gebouw dat. ver huurd wordt voor vereenigingsdoeleinden 'de oude bewaarschool1 een piano koopen voor 60 Met weinig ksten is dit. muziekinstru ment in goeden staat te maken. Zii stellen den raad voor tot aankoop te besluiten. Wordt goedgekeurd. Huistelefoon Raadhuis. Het voorstel betreffende een verandering van de huistelefoon in het raadhuis en !n het. gebouw voor de bedrijven wordt goed gekeurd Rondvraag. De heer Geers klaagt er over. dat de po litie niet voldoende optreedt tegen de men schen. die met open badmantels over hun badpak loopen. „Er loopen nu zelfs naakt loopers door het dorp!" De Voorzitter geeft toe. dat sommigen wel wat te ver gaan. Men moet echter met deze warmte een beetje soepel zijn met de verordening betreffend" het gesloten dragen van de badmantels. Hij belooft er voor te zullen zorgen, dat de politie strenger zal toe zien. Hierna sluiting. Naar verluidt zou een Nederlandsche ha- ringreederij, die door verschillende omstan digheden genoodzaakt was een groot deel van haar trawlers op te leggen, het plan overwegen, om dit deel van haar vloot uit een Duitsche haven te laten varen, verneemt de Tel uit Emden. Aangezien Duitschland nog steeds honderdduizenden tonnen haring uit het buitenland invoert, gelooft men do opgelegde loggers daardoor weer rendabel in de vaart te kunnen brengen. Waarschijn lijk zal Emden als haven worden gekozen, omdat hier bruikbare terreinen en gebou wen ter beschikking staan. Behalve de vis schers zal het personeel aan land uit Duit sche arbeiders en arbeidsters bestaan. Naar wij vermoeden betreft het hier geen lJmuidensch vissche rij bedrijf, doch een ha- ringreederij te Katwijk, Scheveningcn of Vlaardingen. MOTORREDDINGSBOOT OP STREKDAM VASTGELOOPEN. Naar wij in de Tel. lezen is de motorred dingboot President Wiertsma uit Hoek van Holland bij een oefentocht voor Terheyde op strekdam 11 gevaren en vastgeraakt. Het is nog niet gelukt de boot vlot te brengen. DE HEER P. SCHAAR OVERLEDEN. Woensdagmiddag is te zijnen huize in ae Tuindersstaat na een langdurige ziekte op 47- jarigen leeftijd overleden de heer P. Schaar De heer Schaar. d»e gedurende vele jaren een belangrijke positie in de politieke en vakbe weging innam, was van 1927 tot 1931 lid van den Raad van Velsen voor de S.D.A P. Zijn grootste belangstelling ging echter uit naai de vakbeweging. Gedurende tien jaar was dc heer Schaar o.a. voorzitter van de afdeeling IJmuiden van den Neder!andschen Metaal- bewerkersbond, welke afdeeling zeker niet het minst door zijn onvermoeid werken groot is geworden. De crematie zal geschieden Za terdagmiddag na aankomst van trein 15.14. EVANGELISATIE. De Autozending, uitgaande van dc Gerefor meerde kerken in Nederland zal 22 en 24 Aug. IJmuiden en 26 Augustus IJmuiden-Oost be zoeken om met straatprediking en zang te evangeliseeren. Plaatselijke predikanten en leden der zen ding zullen het woord voeren. POPULAIR CONCERT BADHUIS LIST. Hedenavond geeft de Harmonievereeniging ..Concordia'' onder leiding van Sam. Vlessmg een populair concert in het Badhuis List. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van J. Lu.ppens. Hoflaan alhier. Curator Mr. H. M. Hagemeyer te Haarlem en van P. Martens, schilder Grceneweg no. 30 al hier. Curator mevr. Mr. Kool de Bruyn, IJmuiden. Opgeheven zijn de faillissementen van Fa. Scegers. J. H. Seegers en II. A. Seégers. IJmuiden, wegens gebrek aan actief. NIEUWE ZANGVEREENIGING. DE SCHAAKWEDSTRIJDEN VAN DEN NEDERL. SCHAAKBOND. REEDS ZESTIG DEELNEMERS. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, treedt de Schaakclub „Kijk Uit" alhier op als gastvrouw bij de van 22 tot en met 26 Augus tus a.s. te houden wedstrijden van den Ne- derl. Schaakbond. Er blijkt voor deze wed strijden meer animo dan men in verband met de tijdsomstandigheden had verwacht. Reeds gaven zich zestig deelnemers op en daar de inschrijving nog niet gesloten is, zal dit aantal vermoedelijk wel tot ongeveer 80 stijgen. Dc wedstrijden worden gehouden in Hotel de Prins. Ongetwijfeld wachten den deelnemers in Velsen eenige aangename dagen. Wat de re geling betref;, deze is bij het wakkere be stuur van „Kijk Uit'' in goede handen. Fm bovendien heeft het bestuur gezorgd voor de vooral bij deze inspannende „denksport" zoo noodige ontspanning. Op Dinsdagmiddag 23 Augustus vindt na de officieele ontvangst op het gemeentehuis een boottocht plaats naar de ijsfabriek en het koelhuis Frigo en de Noordersluis. Den daaropvolgenden dag wordt een bezoek ge bracht aan de hoogovens. Voorts zal den deelnemers gelegenheid worden gegeven om kleine uitstapjes in de omgeving te maken. Vermelden we ten slotte nog. dat niet min der dan 18 leden van „Kijk Uit" aan de wed strijden zullen deelnemen, waarvan 2 in dc hoofdklasse en 2 in de eerste klasse. EMMABLOEM-COLLECTE. De gisteren gehouden Emmabloem-collecte had het volgende resultaat: Opgehaald werd in Santpoort f 152. Velsen f 51.18. Velsen-Noord f 244.23. IJmuiden-Oost en Driehuis f 195. IJmuiden f 331. Totaal f 973.41 Verleden jaar bracht de collecte ruim f 1100 op. KINDERVREUGD. De Speeltuinvereeniging Kindervreugd mag zich wel verheugen in de belangstel1.:'- -an het publiek gedurende haar feest- en propa- gandaweek. Woensdagavond speelde de Knapenfar 'r.re van Kindervreugd in den speeltuin en zeer zeker niet voor ledige stoelen. De opkomst was uitstekend. De pittige marschen onder leiding van den heer J. Schip werden aardig uitgevoerd. De heer J. Hos vroeg nog even het woord en zioh tot de talrijke bezoekers richtende, wees hij er op dat deze week niet enkel feest- doch ook propagandaweek was cn hij hoopte dat vele leden een nieuw lid of begunstiger zouden aanwerven. Reeds schreef men al enkele tientallen in, dus het begin is er al. INBREKERS OP HET PAD. HUN BUIT BESTOND UIT EETBARE WAAR.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2