fkVtKCHIillfsï Kenaupark 26 A GOOCHELAAR GEVRAAGD Bouwcrediet Lourens Coster Voor: Drukwerk HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. DE THUISKOMST VAN VAN EGMOND. Het bestuur van de H. S. V. „De Kam pioen" schrijft ons het volgende: „Het bericht, dat Maandag j.l. in de plaat selijke bladen stond, dat onze stad- en sportgenoot Van Egmond op reis was naar Holland, behoeft wel eenige aanvulling, om alle mogelijke verkeerde gevolgtrekkingen te vermijden. Van Egmond komt n.l. naar hier, omdat het de meening van zijn trainer is, dat hij de rustige omgeving van zijn eigen huis beter en vlugger in conditie komt voor het Wereldkampioenschap in Rome. Maar dan moet het ook werkelijk rust wezen; dan mogen er geen feestelijkheden zijn als hij in Haarlem arriveert. Daarom zullen wij Van Egmond pas huldigen, als hij uit Rome komt. Wij verzoeken vriendelijk, doch dringend, cat- ieder die het goed meent met de Neder- landsche Wielersport in het algemeen en met Van Egmond in het bijzonder, zich te ont houden van elke handeling, welke belet om onzen vriend in topvorm te brengen voor de zware taak, welke hem in Rome wacht. WATERPOLO. PROMOTIE-DEGRADATIE WEDSTRIJD. DE WATERRATTEN BLIJVEN IN DE TWEEDE KLASSE. DE WATERRATTEN— GORKUM (4—0) In dezen wedstrijd hebben de Waterratten ich absoluut sterker getoond. Door een vas- en wil om te winnen zijn zij voor de tweede klasse behouden, waarmee wij ze van harte jelukwenschen. Wanneer scheidsrechter Braam beginnen laat. gaan de Waterratten met het volgende «vental te water; C. M. v. d. Broek, S. de Vries. C. H. Vrugt, A. H. de Bruyn, H. v. d. Booren, Th. v. Koningsbruggc, N. de Vries. De Waterratten zijn het eerst bij den bal. Iet blijkt al dadelijk dat zij grootsche plan ten hebben, want verwoed vallen zij aan. De Dries schiet over, maar als even later Vrugt !en bal toegespeeld krijgt en opzwemt, geeft nj aan de Waterratten de leiding. (10). Het samenspel van de Waterratten gaat nu reel beter, dan bij de laatste wedstrijden; rooral de veranderde opstelling (Van Ko- lingsbruggen middenvoor en De Vries links- roor) blijkt een goede oplossing te zijn, Her- laaldclijk krijgen de Waterratten vrije wor- len te nemen, wegens afzetten. Ook de ach- erhoede van do Waterratten verricht goec rerk; de middenvoor, die Zondag in Gorkum oo gevaarlijk was, werd nu door De Bruyn oed bewaakt. Dan vergroot onder groot ge- uich der supporters Van Koningsbrugge met een mooi'en doorslag bal den voorsprong £-0). Ir volgen nu eenige gevaarlijke aanvallen van lorkum, maar v. d. Brock is in goeden vorm Rust gaat in met een 2—0 voorsprong voor ie Waterratten. Na het uitzwemmen zijn de Waterratten weer het eerst bij den bal. De ïorkummers maken zich herhaaldelijk aan ifzetten schuldig, doen scheidsrechter Braam licld de teugels strak. Weer volgt een gevaarlijke aanval op het loei der gasten; met een goed schot vergroot T de Vries den voorsprong. (30). Bij eenige Gorkum-aanvallen verricht S. ie Vries, bijgestaan door De Bruyn, goed rerk. Steeds zijn de Waterratten nu m den lanval; het samenspel vlot goed. Dan is het reor De Vries, die handig doelpunt, (4—0). Na eenig heen en weer gegooi kondigt de cheidsrechter het einde aan De Waterrat en hebben een verdiende overwinning be- laald. Na afloop protesteerde Gorkum tegen de eiding. EAANSCH ZEVENTALHAARL. ZEVENTAL (0—5). Bovengenoemde wedstrijd werd te Koog- Zaandijk gespeeld. Het Haarl. Zevental speelde in de volgen- Ie opstelling: J. Schutter (H.P.C.) LJ. Braam (H.P.C.)H, J. Leyenaar (H.P.C.), F W. Moolenaar (H.P.C.), v. Hemsbergen "Haarlem». J. Kooyman (H.P.C.), J. Uitendaal (H.P.C.). Al direct na het begin blijken de Haarlem mers sterker: ze zijn al spoedig in de meer derheid. De Zaankanters geven echter goed lartij. Aanvankelijk kunnen zij de goed op- lezette aanvallen onderbreken. Als de Haarlemsche voorhoede een weinig Is ingespeeld, blijft het succes niet uit. Uitendaal opent dc score met een goed Ehot (01». Kort hierop neemt Van Hems- >ergen het tweede doelpunt voor zijn reke- ïing (0—2), waartegenover het Zaansch evental het niet verder kan brengen dan et enkele aanvallen, waarbij niet gescoord rordt Even voor de rust maakt Kooyman er nog 1—3 van. Na de hervatting blijken de Haarlemmers reer sterker. De Zaankanters probeeren door «jziging in de opstelling gevaarlijker te wor den. doch de Haarlemsche achterhoede kan onder veel moeite alles retouvneeren. Na goed samenspel in de voorhoede zwemt ïitendaal snel op: van dichtbij passeert hij ireper Stam onhoudbaar (04). Luide aangemoedigd door het publiek doen de Zaansche spelers vruchtelooze pogingen oni Schutter te passeeren. doch ook hij is iafe; hij weet zijn doel schoon te houden. Even voor het einde scoort Kooyman den lijfden en laatsten goal (05). H.P.C. V—V.Z.V. I (0—1). Bovengenoemde wedstrijd werd voor de weede klas Haarl. Zwembond gespeeld. )oor onzuiver schieten gingen vele opgelegde lansen voor de H.P.C.'cis verloren. De Vel- ^naren zagen tenslotte hun harde werken net een doelpunt beloond. H.P.C. II—L.Z.C. II (0—0). Voor de promotie naar de reserve eerste klas Ned. Zwembond speelde H.P.C. n haar eersten wedstrijd tegen L.Z.C. II uit Leiden. In het begin speelden beide teams een voorzichtige partij. Enkele schoten worden van te verren afstand ingezonden, doch zoo wel de L.Z.C.- als de H.P.C.--keeper hadden hiermede weinig moeite. Dan komen de H.P. C.'ers er beter in; menig gevaarlijk moment ontstond voor het L.Z.C.-doel. De L.Z.C.- achterhoede hield echter stand. Aan den anderen kant komen de L.Z.C'ers er lang zamerhand ook beter in; zij geven den H.P. C.'ers veel werk. Door slecht schieten aan beide kanten wordt, er voor rust niet gedoelpunt. Na de rust komt H.P.C. enthousiast opzetten; zij ligt eenigen tijd met vier man voor het L.Z.C,- doel, doch het gevaarlijke schot ontbreekt, hoewel de kansen hiervoor nog al eens te zien waren Na opzwemmen tot dicht bij het doel, schiet Van Zadel hard in. doch ook nu weet de L.Z.C.-keeper te stoppen. Onder groote spanning komt het einde. CRICKET. AJAX (LJ COMB.—C. V. H. COMB. Wegens onvoltalligheid van Ajax gaat Roodt het veld in en laat P. Goossens en Se- veke bowlen op S. de Jongh en v. Kuyk. Reeds met de derde bal heef: Goossens succes ala hij óe Jongh bowlt. Diens partner weet van v. d. Mey een goede stand op te zetten. Als beiden verdwenen zijn weten P. de Vrind en A. Demnient de aanval de baas te worden. Vooral De Vrind legt er geweldig het hout op en slaat de bal o.a. tweemaal over de tri bune. Als hij echter door Goossens gebowld wordt is het gauw afgeloopen. Totaal 153 C. v. Kuyk 18, L. v. d. Mey 21. P de Vrind 55, A. Demment n.o. 30 P. Goossens 4—56, F. Seveke 1—33, A. Roodt 1—34, G. Goossens 013. Het begin is bij c. v. H. zeer slecht. Op 27 zijn al 5 wickets gevallen. Dan komt er een ommekeer en weten Seveke en Buys de bow- lery goed te bespelen. Beiden laten eenige keurige slagen en zeer goed runnen zien. Op 77 wordt Seveke in de slips gevangen en op 80 zit C. V. H. weer aan den kant. J, Koch 11. F. Seveke 22, F. Buys 19 n.o. S. de Jongh 333, F. v. d. Mey 418, P. de Vrind 010, C. v. Kuyk 19, A. Demment 1-5 ZWEMMEN. H.V.G.B. We ontvingert No. 6 (eerste jaargang) van het Maandblad der Haarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. Het bevat de volgende ar tikelen en rubrieken: Sportiviteit, door L. Brunt; Uit dt Oude doos; Schoolzwemonder- richt (vervolg); Herinneringen, Polo-over zicht, Van de Propaganda-commissie, Zwem feest V z. V. Velsen; Officieele Mededeelin- gen, enz. VOETBAL. E. D. O.—HILVERSUM. E. D. O. heeft j.l. Zondag niet met 41 van Hilversum gewonnen, zooals abusievelijk in ons nummer van Dinsdag gemeld werd, maar met-5—1. DE R.-K. STAATSPARTIJ EN HET RAPPORT-WELTER. STANDPUNT IN PARTIJ-ORGAAN UITEENGEZET. In het laatste nummer van het partij- orgaan „R.K. Staatspartij" maakt het dage- lij'kisch bestuur van deze partij zijn stand punt kenbaar ten opziöhte van het rapport Welter met het oog op het ontwerpprogram 1933. De komende parlementaire periode wordt in menig opzicht een der gewichtigste en moeilijkste genoemd, die ooit in de moderne politieke geschiedenis zijn voorgekomen. Het is aan twijfel onderhevig, of de over tuiging waarmede deze waarheid in het al gemeen wordt beaamd- steeds en bij een ieder gelijken tred houdt met de bereidvaar dige gezindheid om het aandeel in de nood zakelijke offers zelf mede te dragen Er wordt aan herinnerd, dat de R.K. de grootste politieke partij in Nederland is en dat zij een belangrijk deel van het vol'k om vat in alle geledingen. Zoo ooit, dan is het thans allerminst de tijd van simplistische leuzen, van welke zij den die ook mochten worden aangeheven Dat wil niet zeggen, dat korte- pakkende aanduidingen, ook nu, steeds u:t den booze zijn. Maar zeker tegenover voorstellen tot bezuiniging in dezen tijd kan mejji zich niet de gemakkelijke weelde veroorlooven van een verwerping met afgrijzen of van een aan vaarding met weemoed. Meer dan ooit is bezinning nodoig op be ginsel en practijk. Bij de beoordeeling van het rapport-Weiter moet tot uitgangspunt genomen worden de omschrijving van haar taak. Daaruit blijkt dat het peil der blijvende uitgaven r»mlaag moet. Daarvoor heef: de Staat te zorgen, juist om in dezen tijd „zijn vermogen om helpend en steunend op te treden niet te ondermijnen" en evenzeer om belangrijke volksgroepen n:et in gevaar te brengen. ..met name volksonderwijs en sociale voorzienin gen". De vraag blijft natuurlijk: met hoeveel moet het peil omlaag en is alles wat tot ver laging dienstig is. ook aanvaardbaar? De vraag omtrent het aanvaardbare bin nen de grenzen van het mogelijke, is in laatste instantie, een van zedelijken aard. Voor zoover bezuinigingen meer rechtstreeks op personen inwerken, zal met groote nauw gezetheid moeten worden overwogen. tot hoever de invloed van deze soort versobe ring mag gaan op levende menschen. Het is duidelijk, dat niet met een soort wiskundige zekerheid kan worden bepaald op welk peil de Rijksuitgaven moeten worden teruggebracht. Wel is het noodzakelijk te be denken, dat een aanzienlijk deel der uit gaven niet voor bezuiniging in aanmerking kan komen. Daar zijn vooreerst de pensioenlasten, welke met inbegrip van de Rijksbijdragen aan de sociale fondsen, een som van rond 118 millioen gulden bedragen. Met renten en aflossing der schuld is rond 74 millioen gemoeid. Het is alleszins begrij pelijk, dat men naar een middel zoekt, om dit laatste bedrag ook in de bezuiniging te betrekken. Een zoodanig middel zou bijv. zijn conversie, voorzoover deze volgens de voor waarden van uitgifte mogelijk is. Ook bij bezuiniging op dezen post moet echter wor den nagestreefd een rechtvaardige verdee ling van nieuwe lasten Het is niet me: volkomen zekerheid te zeggen, wie deze lasten zouden hebben te dragen. Wel mag het van algemeene bekendheid worden ge acht, dat „de veilige staatsfondsen met de vaste rente" bij uitstek het. bezit zijn van hen, die veelal uit arbeid een zeer beschei den bedrag hebben bespaard en van de veieruei soorten instellingen 'spaarbanken, verzekeringsfondsen. werkioosheidsfondsen vakvereenigingskassen enz.", d:e voor het nakomen harer verplichtingen op stabiele inkomsten moeten kunnen rekenen. Daarbij kan men niet over het hoofd zien. dat een verlaging van inkomsten uit rente van staatsfondsen een weinig geëigend middel is om door het opnemen van gelden op lan gen termijn (plaatsen van Leeningen» voor zoover toelaatbaar een deel der las ten van den huldigen zwaren tijd doet dra gen ook door het nageslacht. Juist hier zij de aandacht gevestigd op het punt in ons ontwerpprogram. waarbij werkverruiming, zoo noodig ook door het verschaffen van werkgeleeenheid bij niet-aanstonds-produc tieve werken, aan de orde wordt gesteld. Bovendien dient volgens ons ontwerp program het behoud van het evenwicht waartoe de verlaging van het peil der uit gaven moet strekken, mde voorwaarde te zijn om met name volksonderwijs en sociale voor zieningen niet in gevaar te brengen. Van de 400 millioen. waarop bezuinigd kan worden maken loonen en salarissen 40 a 50 pet. uit. Wat de bezuiniging daarop betreft, zegt het orgaan: Hier doet zich dan met alle kracht de eisch gelden van een nauwgezet onderzoek naar het toelaatbare van deze bezuiniging, met name in den geest, van ons ontwerp program, dat „gezinspolitiek het geheele staatsbeleid moet doortrekken." De huidige crisistijd brengt ook uitgaven mede, die niet van blijvenden aard zijn. Wij bedoelen in het bijzonder: den werkloozen- steun. Als ons ontwerp-program spreekt van de moreele gevolgen van de wereldcrisis is niet in de laatste plaats gedacht aan den geesel der werkloosheid. Dat geldelijke steun, ook al zou die in overvloed kunnen worden gegeven, in staat zou zijn alle gevolgen weg te nemen, zal niemand met recht kunnen volhouden. Ook op dit terrein blijft -ten volle plaats vooï het beoefenen van christelijke naastenliefde in den ruimsten zin. Maar in de maatschappij zooals die nu eenmaal is gegroeid, en zeker in de tegenwoordige om standigheden in Nederland, zal de overheid er voor moeten zorgen, dat- de lasten zooda nig worden verdeeld, dat ook zij, die buiten schuld niet door arbeid in het onderhoud van zichzelf en hun gezin kunnen voorzien, voldoende middelen voor noodzakelijke levensonderhoud ontvangen, Men kan niet zeggen, dat de bestaande normen boven een dusdanig minimum uitgaan. Juist omdat het hier gaat om een gezamenlijk dragen, om een rechtvaardige verdeeling van lasten, is zoo noodig het opleggen van eenigen nieu wen last. om het leed van anderen draaglijker te maken, zoo ten volle gerechtvaardigd. Hoewel niet kan worden ontkend, dat in dezen tijd vermeerdering van inkomsten een onzeker middel is, neemt dit niet weg, dat- zeker thans met de grootste nauwgezetheid moet worden gestreefd naar rechtvaardige verdeeling ook van nieuwe lasten rechtstreeks of zijdelings. Die taak lag niet op het eigenlijke terrein der Commissic-Welter. Zij rust in volle zwaarte, voor elk met de ten dienste staande bevoegdheden, op de organen van den Staat, die omtrent concrete maatregelen zullen hebben te beslissen. Het Dagelijksch Bestuur vertrouwt hier mede eenig algemeen inzicht te hebben gege ven in het geheele complex van moeilijkhe den, die om oplossing vragen. Dit zal er on getwijfeld toe kunnen bijdragen, om met na me de taak van hen, die in de tieelen van de par tijorganisatie leiding hebben te geven, te vergemakkelijken. Het is altijd uit den booze verantwoordelijkheden te verschuiven, in de zen tijd in verhoogde mate. Maar, indien men den gezonden invloed van een vrij volk op de ï-egeling van zijn eigen huishouding wil be houden, is het volstrekt noodzakelijk dat er behalve een behoorlijk inzicht, een goed ge fundeerd vertrouwen bestaat in eigen „man nen en vrouwen die voor het nemen van be slissingen worden gesteld. De z.g. vertrouwens crisis is niet het minst fatale gevolg van de huidige verwarring. De partijleiding zal daarom in nauw contact blijven met de frac tie, en verder de voorlichting geven, clie tot schragen van het vertrouwen onontbeerlijk is. Bij verlaging va« het peil der Rijksuitga ven. voorzoover die Noodzakelijk is, heeft men tenslotte te bedenken, dat dit niet behoeft in te sluiten blijvende verlaging van het peil der volkswelvaart. Juist daarop doelt het ont werpprogram 1933. waar het handelt over den opbouw van een betere toekomst. DRIE GEVALLEN VAN ZIEKTE VAN WEIL. GEVAARLIJKE ZWEMINRICHTING TE DORDT. Blijkens opgave in de Staatscourant kwa men te Dordrecht in de afgeloopen week twee gevallen voor van de ziekte van Weil. In de Maasbode lezen wij, dat de gevallen zijn opgetreden bij zwemmers, die gebruik gemaakt hebben van de zweminrichting aan de Vest. Zooals men weet wordt dc ziek te veroorzaakt door bacteriën, die in de urine van ratten voorkomen en kan men haar oploopen bij zwemmen in onzuiver water. De ziekte is hoogst ernstig, daar een op de vijf gevallen doodelijk is. Slechts een serum intijds toegediend, kan redding bren gen, De ziektegevallen te Dordt. die reeds tot drie, misschien vier zijn uitgebreid, zijn ge lukkig van lichten aard. Het rattenvrij ma ken van de zweminrichting is zeer duur. DR. I. ZEEHANDELAAR Te Amsterdam is op 53-jarigen leeftijd overleden de bekende zenuwarts Dr. Israel Zeehandelaar. Onder den naam J. A. M. Soucer schreef de heer Zeehandelaar in verschillende tijd schriften „Short Stories". Op medisch gebied deed hij belangrijk' publicaties. De crematie zal Vrijdag geschieden in het crematorium te Velsen na aankomst van trein 11.41 UIT DE STAATSCOURANT. AUDIËNTIES. De wekelijksche audiëntie van den minis ter van Waterstaat zal Woensdag 24 en 31 Augustus a.s. niet verleend worden. DE CEMEENTEFINANCIëN VAN HILLEGOM. Dit jaar geen nieuwe belastingver hooging. EEN VERHOOGING VAN DEN RtJKSSTEUN VOOR WERKLOOZEN In de laatste vergadering van den ge meenteraad van Hiliegom is er van de zijde van B. en W. op gezinspeeld, dat de toestand van de gemeentefinanciën het noodzakelijk maakt, om binnenkort te komen met een voorstel om opnieuw de belastingen te ver- hoogen. Omdat er onzekerheid bestond over de be- teekenis van deze uitlating hebben wij na dere toelichting verzocht aan den burge meester In een onderhoud deelde hij ons mede. dat het in geen geval de bedoeling is om nog. over het loopende belastingjaar tot een verhooging over te gaan Hoe de toestand voor het aanstaande jaar is. kan nog n:et met zekerheid worden ge zegd. Indien het evenwel noodig zal worden om met een belastingverhoogmg te komen is aan te nemen, da: deze in geen geval gezocht zal worden in een meuwe verhooging van de opcenten op de fondsbelasting, maar in een verhooging van re persor.eele be lasting, die in Hiliegom nog betrekkelijk laag is. De toestand van de financiën van Hilie gom is den laatsten tijd vrij belangrijk ver beterd. Dit komt doordat het Rijk dat aan vankelijk sleohts 25 pet. van de kosten, die de gemeente voor de werkloozen maakt voor zijn rekening nam. dit percentage thans heeft opgevoerd tot 50 en daarbij boven dien beplaad heeft, dat dit verhoogde per centage zal worden uitbetaald sinds Hiliegom de Rijksregeling aanvaard heeft n.l. Februari van dit jaar. Tenslotte deelde de burgemeester mede, dat hoewel de gemeente Hiliegom ook thans een moeilijken tijd doormaak', zooals trou wens bijna alle gemeenten in ons land. cr toch gezegd kan worden, dat Hiliegom in vergelijking met andere gemeenten in 'deze bloembollenstreek er niet slecht bij staat. De ontvangsten aan belastingen zijn natuurlijk sterk achteruit gegaan, maar het :s een voordeel voor Hiliegom. dat er zeer vele oude gevestigde bloembollen/aken waren, die oen verstandig financieel beleid hebben gevoerd in den tijd van hoogconjunctuur en reserves hebben gemaakt voor de magere jaren, die eventueel zouden komen Daaraan is het te danken, dat deze zaken in staat zijn om hoewel zij aanzienlijke bezuinigingen hebben moeten invoeren het hoofd boven water kon den houden, zoodat verwacht kan worden, dat zij in staat zijn om de crisis te door staan. en onmiddellijk weer kunnen aanpak ken. wanneer er een opleving komt. Een op leving. waarnaar natuurlijk door de geheele streek met verlangen wordt uitgezien. DE TWEE HAARLEMSCHE UITVINDINGEN. In onze mededeeiingen over uitvindingen van den heer A Hijman te Haarlem vermeld den wij. dat hij op de beide uitvindingen, die hij ons demonst roerde octrooi had ver kregen. Het octrooi geld: echter slechts voor den uitgevonden bagagedrager-binder, op het instrumentje om een fiets in evenwicht te houden bij stilstaan, is geen octrooi. Op de uitvinding van een andoren Haar lemmer. die hetzelfde doel beoogt, heeft aeze octrooi aangevraagd. CHINA BIEDT TEGENSTAND IN MANDSJOBRIJE LONDEN. 18 Augustus 'RouterV De Chineesche gezar.: alhier heeft in een onder houd gezegd, dat China besloten ls tegen stand te bieden aan de door Japan inge voerde maatregelen in Mandsjoerije, doch dat het zich tevens zal richten naar dc be palingen van Volkenbondspact en Kellog- pact. Verder zeide gezant, da: Japan, indien het uit den Volkenbond treedt, waaraan 1 ij echter sterk twijfelt nog twee jaar lang door de beslissing van den Bond zou zijn gebon den. Getrouwd: Drs. C. A. SPIERENBURG cn M. TH. SMOLENAARS die. ook namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Bloetnendaal, IS Augustus 1932 Heden overleed na een langdurig. doch geduldig lijden, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Pieter Jacobus van Acker in den leeftijd van 64 Jaar. Uit aller naam: H. M. v. ACKER MOLENAAR Haarlem, 17 Aug. 1932 Regulierstraat 10 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 20 Augustus 1932, ten 12 ure, op do Algemeene Be graafplaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling overlijden van onze dierbare Echtgenoote, Moedor. Behuwd- en Grootmoeder Cornelia. Verdegaal Fclitgeuooto van •Joannes Rotteveel, tijdig voorzien van de ge nademiddelen der H. Kerk, ln den ouderdom van 67 jaar. uit aller naam. J. ROTTEVEEL Lissc, IS Aug. 1933 Huize Plus. De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats heb ben op Maandag 22 Augus tus des morgens te half 10 in de Parochiekerk van Pt. Agatha te Lisse. waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Eenige en algemeene kennisgeving Ondergeteekenden betuigen hiermede aan buren, vrienden, bekenden en aan de Fanfare hunnen hartelijken dank voor de groote belangstelling bij hun gouden huwelijksfeest ondervon den. J. C. ROZKN'llARTHUBERS Kinderen en Kleinkinderen Grebberstraat 29 Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden vnn onze lieve Vrouw. Moeder, Be huwd- cn Grootmoeder CORNELIA HENDRIK A HAZEVOET geb. Vnn Bommel betuigen wij bij dezen onzen op rechten dank. A. HAZEVOET cn Fiim, Santpoort. Aug. 1932 Festonneeren Ajoüren Plisseeren Dr. HESSELINK Oogarts. WAGENWEG 84 praktijk HERVAT Dr. ANNIE JONKER Kinderarts PRAKTIJK HERVAT WIJ GEVEN DOORLOOPEND in gebruik een nieuwe STOFZUIGER PRIMO VOOR 60 CENT PER WEEK ALLE REPARATIES VRIJ' DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAX Gcd. Oude Gracht 52, Tel. 12762 CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK HAARLEM Telefoon 12644 SPREEKUREN van 9 tot 11 en 1 tot 2 Dinsdagavond van 6.30tot8.3 Zaterdagsmiddags GEEN spreekuui De E. A. Heer Rcehtcr-Coiu- mlssarls in het faillissement der Nuaml. Venn. Walter Blom en Zoon, te Hiliegom. heeft bepaald: 1. dat de termijn binnen wel ken do schuldvorderingen moe ten zijn ingediend bij onderm - toekende, zal eindigen op 1 Oc tober 1932, 2. dat de verlflcatte-vorg.idr- ring zal worden gehouden op Maandag 31 October 1 932. tfr- nam. om half drie in het Pali I- van Justitie aan de Jansstraat SI te Haarlem. 17 Augustus 1931 De Curator: Mr. W. DE RIJKE Nieuwe Gracht 11. Haarlem Bij beschikking van den E„\ Heer Rechter-Commissaris ii. het faillissement van de X.V. Al gemeene Exploitatie Maatschap pij van Onroerende Goederen, t< Haarlem ls bepaald: a. dat de termijn .voor welk* afloop de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden in gediend. den eersten October 1932 eindigt; U. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Maan dag 31 October 1931. des namid dags om 2 uur. in het Palcis van Justitie te Haarlem. De Curator: Mr. SILVAIN GROEN Haarlem. 17 Augustus 1932 Bcsch. Jonge ITAL. DAME 4 talen spr.. z. z. g. g. voor be dien. ln hötel of lunchroom, v g. g. v. Br. onder no. 3868 bur. van dit blad. S BLOEMENDAAL of Over veen. Deutsche jungo Da me sucht drei Wochen Fcricn- pension In kl. holl&udischcr Fa milie. Preisoffertcn untcr No. 3838 Exp. d. BI. Gevraagd per 1 Sept. In gezin met kinderen NET MEISJE niet beneden 20 J., goed kunnen de koken en werken, v. d. of d cn n.. met hulp van werkster, v. g. voorzien. Brieven onder no. 3861 bur. van dit blad. Gevraagd NET MEISJE n klein gezin. P.G. Br. no. 3SS2 •ur. van dit blad. Voor dir. gevr. een net DAGMEISJE v. lichte huish. werkz.. v. g. g. v, a. te meld. GEER. HART. Kl, Houtstraat 49, Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw B. PAAUW. daar die niet door mij zullen worden betaald. II. J. HART gevr. voor kinderpartij. Aanb- telcf. 2•'•14 2 's as. ttaxMchcn 7-s ,v op alle plaatsen PERSONEN als Districts- Vertegenwoordiger Bijzondere kennis magazij nen of Kapitalen onnoodlg. Salarissen 250-500 gld. p. mud. Vraagt Inlichtingen onder no. 3857 bur. v.d. hl. gezocht op aann. voorwaurden. Sol. borgen aanw. Aanbiedingen, ook event, v. tussehcnperK., wor den Ingewacht onder no. 3S63 bur. van dit blad. TE H'JUR ruime werkpl. of pakhuis, waar bij 2 uitgangen. Centr. stad., voorz. van electr., water, W.C. Te he it. bij JOH. 11. A. v. BR EDE- RODE, JacoblJneMraat 7. Hrlm. TE HUUR Winkelhuis, 3' kam., kcuk.. zol der en plaats, G.óO w. v. Si garen. Suikerw. enz. Ursula straat 21. Bevr. Parkstraat 2 rood. Iemand. |n 't bezit van GESLOTEN AUTO (coup.) biedt Zich aan, «lken dag disponibel. Br. no. 3859 bu reau van dit blad. WINKELHUIS TE KOOP! (Lfldechc buurt). Dagelijks te bezichtigen. FIAT - type 503 - 192b TE KOOP Sedan, 4 pers., donkerrood, be kled. laken. Goed onderhouden. 350 contant. Llefhebb. gel. te melden onder no. 3S60 bur. vnn dit bln'd. 6 SPOTKOOPJE Van Btrkcl Snelweger, zoo goed als nieuw, geko»t 240.voor 60. Adres Klein, HOQl 121. (Haarlem's Dagblad) Maatij. roor Coaraot-Uit|«v«a •n Aljtmccnt Drokkrrij N.V. Haarlem Vereen.- Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-oplagen Periodieken Uitilaitead fotd verxorfd op dea tgd .dito wij btlovra TEGEN BILLIJKE PRIJZEN

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 3