Von Papen over de politieke vooruitzichten. BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 18 AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD Duitschland zal aan den eisch van bewapenings gelijkheid vasthouden. De premier denkt nog geruimen tijd aan het bewind te blijven. Geen vrees voor Hitier. Pruisische Landdag op 25 Augustus bijeen? Italiaansch enthousiasme voor den Nazileider. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Duitschland. De Duitsche rijkskanselier Von Papen heeft aan een vertegenwoordiger van de Engel- sche pers belangrijke verklaringen afgelegd over de doelstellingen van zijn kabinet op het gebied van buitenlandsche politiek. Allereerst legde de rijkskanselier den na druk op de eischen van. Duitschland inzake bewapeningsgelijkheid. Dit is een belangrijk probleem en het gaat met aan Duitschland nog langer bloot te stellen aan discriminaties en het te behandelen als een tweede klasse volk. Duitschland heeft niet den wensch en stelt zich niet ten doel wederom te bewape nen, maar het verlangt dat de andere volke ren hun ontwapeningsbelofte ook werkelijk houden. De Engelsche minister president Macdonald heeft in de 'besprekingen tijdens de conferentie van Lausanne steeds volledig en tegemoetkomend begrip betoond voor het Duitsche standpunt in. de gelijkheidskwestie. Mocht men echter Duitschland een gelijke mate van veiligheid weigeren, dan zou de Duitsche regeering de noodge stappen doen, gelijk dit is aangeduid door den rijksweer- minister von Schleicher. De kwestie van een eventueel uit den Vol kenbond treden van Duitschland ontweek de rijkskanselier tijdens zijn verklaringen, waar in hij vermeed iets hierover uit te laten. Hij verklaarde echter, dat ook de ongelijke behandeling van Duitschland in de koloniale kwestie moest verdwijnen. Ook hier bestaat een onrechtvaardigheid, die vroeger of later uit den weg moet worden geruimd, aange zien Duitschland het vaste voornemen heeft koloniën te verwerven. Met betrekking tot de binmenlandsche po litiek verklaarde Von Papen, dat hij niet voornemens was den Rijksdag uit den weg te gaan. Hierbij stelt hij zijn hoop op het ge jonde menschen.verstand der partijen, die moesten inzien, dat geen andere regeering de huidige kon vervangen. Hij vlei de zich met de hoop, dat hij met dit stand punt succes zou hebben. Mocht echter de Rijksdag geen motie van vertrouwen aanne men of zijn wantrouwen uitspreken, dan zou de regeering stappen doen, die in overeen komst zouden zijn met den dan ontstanen toestand. Zij zal hierbij echter ook voor de grondwet de noodige achting handhaven. In dit verband liet de rijkskanselier doorsche meren, dat zijn kabinet nog geruimen tijd aan het bewind zou blijven. Vervolgens ging de rijkskanselier nog in op zijn bespreking met Hitler. Hitier heeft te genover hem toegegeven, dat hij gedurende de laatste maanden groote moeilijkheden heeft gehad met het ongeduldige deel van zijn aanhangers. Dientengevolge kon hij er niet toe overgaan alleen maar deel te nemen aan een kabinet, maar moest hij de volledige macht eischen. Er kan dus geen twijfel be staan aan het feit, dat Hitler, in tegenstel ling met het door de nation aal-socialisten gepubliceerde dementie de volledige macht heeft opgeeischt. Voor het overige liet de rijkskanselier zich kalmeerend uit over de voornemens van de Hitlerpartij. Hitier heeft hem de verzekering gegeven, dat hij geen illegale middelen zal toepassen en hij, de kanselier, heeft geen reden, hem niet te gelooven. Een gevaar van den kant van dit Hitlerpartij bestaat dus niet. De regeering staat echter op het standpunt, dat het haar plicht is iedere gewelddadige opstand tegen haar aanzien en tegen haar gezag te on derdrukken, zoonoodig onder gebruikmaking van wapengeweld. Naar van Nationaal-Socialistischë zijde vernomen wordt, zou president Kerrl de eerstvolgende zitting van den Pruisischen Landdag op Donderdag 25 Augustus a.s. doen plaats vinden. Een officieele bevestiging van dit bericht is nog niet ontvangen. De Italiaansche pers had het overnemen van de macht door Hitier resp. door de N.S. D.A.P. met groote zekerheid voorspeld. De sympathieën zijn ook thans weer aan de zijde van Hitier. De „Tevere" schrijft o.a.: Hitler is met zijn goed gedisciplineerde partij de eenige opbouwende kracht in het Duit sche politieke leven. Als zoodanig heeft hij het recht het overnemen van de halve macht te weigeren. Ongeveer het zelfde heeft het fascisme in October 1922 beleefd. Destijds moesten vele voorstellen afgewezen worden, omdat deze te veel naar bedrog riekten. Het overnemen van de geheele macht door de Nationaal-Socialisten is niet alleen een recht, doch voor alles een plicht. Hitler's partij heeft de plicht eindelijk haar verantwoorde lijkheid te toonen ten aanzien van het Duit sche volk, want het volk heeft de partij niet een, doch vele bewijzen van vertrouwen ge geven. Chüna. 'Japansche troepen bombar deeren Mandsjoerijsche stad. Volgens te Londen uit Sjanghai ontvangen berichten hebben Japansche oorlogsschepen de troepen der Chineesche opstandelingen te Nioetsjwang in Mandsjoerije gebombar deerd. Twee torpedojagers hebben afdeelin- gen Japansche matrozen gedebarkeerd. Deze maatregelen zijn genomen in ver band met den aanval van de opstandelingen op Nioetsjwang, dat door de opstandige Chi neesche troepen is omsingeld. Tsjang Kai Sjek aan het hoofd der Noord-Chineesche troepen. Tsjang Kai Sjek. De speciale commissie van de Koeomintang heeft haar goedkeuring gehecht aan het be sluit om maarschalk Tsjang Kai Tsjek het opperbevel over alle Chineesche strijdkrach ten in Noord-Ohina op te dragen. Tsjang Ilai Tsjek zal ook nog het voorzitterschap van de speciale commissie van de Koeomintang in Noord-China op zich nemen. Naar verluidt zal Wang Sing Wei Woens dag te Peking aankomen om zich persoon lijk met Tsjang Kai Tsjek in verbinding te stellen. Japan's kolonisatie-ontwerp voor Mandsjoerije. Het Japansche ministerie van Buiten landsche zaken deeflt mede, dat het ont werpverdrag tusschen de Japansche en Mandsjoerijsche regeering over de Japan sche kolonisatie in Mandsjoerije de volgen de hoofdpunten inhoudt: lo. De Mandsjoerijsche regeering erkent alle Japansche rechten en belangen, die door vroegere regeeringen in Mandsjoerije zijn toegekend. 2o. De Mandsjoerijsche regeering erkent alle internationale rechten en verplichtingen die de Chaneesc'he regeer in g ten aanzien van Mandsjoerije op zich heeft genomen, over. 3o. De Chineesche spoorwegen in Mandsjoerije gaan over in het beheer van den Zuid- Mandsjoerijschen spoorweg. 4o. Japan zullen voordeden ten aanziep van de belegging van kapitaal in Mandsjoe rije worden toegekend. 5o. Japan zal volkomen vrijheid voor het uitoefenen van beroepen en het voeren van bedrijven in Mandsjoerije krijgen. 6o. Het poli'tieregime en de bescherming van den staat zullen aan Japan worden toever trouwd. 7o. De Mandsjoerijsche regeering verplicht zich de posities der Japansche medewerkers in de Mandsjoerijsche regeeringsorganen te garandeeren. Toestand te S ianghai weer verscherpt. Tengevolge van den in den laatsten tijd zeer sterk doorgevoerden boycot van Ja pansche goederen is de toestand te Sjanghai weer bedenkelijk verscherpt. De Japansche consul-genei-aal heeft reeds protest aange- teekend tegen de boycot-beweging en het onmiddellijk verbod van de Chineesche ver- eeniging. die den boycot organiseert, ge- eischt. De toestand gelijkt veel op dien. wel ke heerschte vóór het uitbreken van de Ja- panschChineesche vijandelijkheden. De Chineesche burgemeester heeft ook thans weer geweigerd aan de Japansche eischen tegemoet te komen. Japansche handelsver- eeniigingen hebben onafhankelijk van de stappen van den consul-generaal naar Japan getelegrafeerd met het verzoek aan de Ja pansche regeering, om dadelijk energiek in te grijpen. Protest tegen Japansche benoeming in Mandsjoekwo. Lowen Kan, de Chineesche minister van buitenlandsche zaken, protesteerde blijkens een Reuter-telegram, krachtig tegen de be noeming door Japan van generaal Mbeto als buitengewoon vertegenwoordiger van Japan in Mandsjoekwo. Hij noemde deze daad de meestbeduidende in de geheele tragedie van de verovering, die Japan thans in Mandsjoe rije heeft voltooid. Britscb'ïnöië. Gemengde gevoelens over het minderheden-besluit. Het besluit der Engelsche regeering betref fende de oplossing van het minderheden probleem heeft, naar Reuter meldt, onder de Mohammedanen en Europeanen alge- in eene tevredenheid verwekt, maar de Hin does en Sikhs oefenen er fcUe critiek op uit. Oostenrijk. Nationale Raad aanvaardt het protocol van Lausanne. De Oostenrijksohe nationale raad heeft gisteren bij hoofdelijke stemming het lee- ningsprotocol van Lausanne met 81 tegen 80 stemmen aangenomen, aldus meldt Reuter. Vóór stemden de Christeiijk-socialen, de landbond en zes leden van het Heimat- blok. Tegen stemden de socialisten, groot- Duitschers en twee leden van het Heimat- blok. Een voorstel der groot-Duitschers om over te gaan tot de orde van den dag was vooraf met- dezelfde stemmenverhouding verworpen. Tsjecho-Slowakije. Fascistische ..marsch naar Praag" verijdeld. De politie heeft op verschillende plaatsen in het land 154 Ts j echo -Slow aaksoh e fascis ten gearresteerd, nadat zij een complot zou hebben ontdekt cm een fascistische ..Marsch naar Praag'' te organiseeren. Onder de ver dachten bevindt zich o.a. generaal Rudolf Gajda. indertijd commandant van de Tsjecho- Slowaaksche legers in Rusland, die na 1918 geruimen tijd met generaal Koltsjak en diens witte troepen samenwerkte bij zijn pogingen om het Sovjet-regime ten val te brengen. Amerika. Oorlogsveteranen voor het gerecht. Drie oudstrijders, die beschuldigd worden bij de relletjes tijdens de oud-strijdersactie voor het Witte Huis te Washington op 28 Juli j.l. de politie te hebben aangevallen, zullen in October a s. hiervoor terechtstaan. Het zijn de neger Broadus Faulkner uit Kentucky, Bernard McCoy uit Chicago en John Olson uit Valparaiso in den staat Nebraska. Olson diende tijdens den oorlog in de eerste divisie van het Amerikaansche leger en ont ving van. generaal Persing persoonlijk het kruis van verdienste wegens betoonden bui tengewonen moed bij het redden, tijdens een bombardement, van gewonde kameraden uit de vuurlinie in Noord-Frankrijk. Mc Coy diende bij de marine en verloor een oog, en Faulkner maakte deel uit van het 308ste ba taljon pioniers en onderscheidde zich even eens eenige malen. Uit het vooronderzoek is gebleken dat geen der drie beklaagden deel uitmaakt of contact heeft met communis tische of andere radicale organisaties. Zuid» Amerika. Italiaansch consulaat in Uruguay bestormd. Naar Reuter uit Montevideo verneemt trokken werklooze Italianen in optocht naar het Italiaansohe consulaat om levensmid delen te vragen. Zij drongen het gebouw binnen en sloegen den boel kort en klein. De politie moest eraan te pas komen en eenige herrieschoppers arresteeren. Bolivia persisteert bij souverei- niteit over het Gr an Chaco- gebied. In een door de Bolivfaansche legatie ge publiceerd communiqué wordt volgens Reu ter gezegd, dat de regeering van Bolivia blijft staan op haar rechten in zake territo riale souvereiniteit over het geheele Gran Chacogebied en dat er geen sprake van fs, dat de eischen van Bolivia zich beperken tot het recht op een uitweg naar den Atlanti- schen Oceaan over de rivier de Paraguay. Aangezien de Boliviaansche rechten in het betwiste gebied op goede gronden berusten, heeft Paraguay er nooit in toegestemd, dat over de kwestie van den rechtmatigheid van zij'n eischen door arbitrage zou worden be slist. DE RAMP VAN DEN FRANSCHEN ADVIESBOOT. HET SCHIP DOOR EEN STORTZEE VERRAST. PARIJS. 17 Augustus (V. D.) Men kan thans aannemen dat het Fransche stoomsehip, van de Compagne Generale Aeropostale, aan boord waarvan zich 22 personen bevinden, vergaan is. Van Dakar uit heeft men schepen uitgezonden, welke Maandag het geheele kustgebied hebben afgezocht. Men heeft geen spoor van het schip kunnen ontdekken. De maatschappij heeft verder medegedeeld, dat reeds in het laatste radiotelegram van boord van het stoomschip op Vrijdagavond werd medegedeeld, dat het schip in een zone geraakt was met zeer slechte weersomstan digheden. De berichten waren dermate ver minkt overgekomen, dat men ze slechts met de grootste moeite had kunnen ontcijferen. De kapitein van het schip had echter ge meld, dat het slechte seinen niet te wijten was aan een fout van het zendapparaat, doch aan het sterke slingeren van het schip, waar door het toestel gestoord werd. De kapitein hoopte echter, dat het schip ondanks het slechte weer en de hooge zee Zaterdagavond in de haven van Dakar zou kunnen binnen- loopen. Tien minuten na ontvangst van dit te legram heeft men van Dakar uit getracht- op nieuw in radio-telegrafische verbinding met het schip te komen, doch men heeft geen antwoord ontvangen. In marinekringen wordt aangenomen, dat het schip kort na het laatste radiotelegram door een stortzee is verrast en in weinige mi nuten is gezonken. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. VIER DOODEN. PARIJS, 17 Augustus fV. D Naar uit Bi- zerta gemeld wordt, ïs een Fransch militair vliegtuig nabij Tunis neergestort. Het toestel i vatte vlam en brandde totaal uit. De vier in zittende personen werden gedood. PROF. PICCARD OPGESTEGEN Hedenmorgen om 5 uur Pro). Piccard. DUEBENDORF 18 Augustus (Reuter). Professor Piccard is hedenmorgen om vijf uur 5 opgestegen voor zijn tocht naar de stratosfeer. Gistermiddag seinde V.D. uit Zürich: Het organisatiecomité is van meening, dat de weersomstandigheden voor het opstijgen gunstig zijn, uitstel is in verband hiermede niet meer noodig. De toebereidselen voor het opstijgen vin den reeds plaats op het vliegveld te Duebcn- dorf. Het omhulsel van de ballon is heden middag weer op de grasvlakte uitgespreid, waarna het, gevuld zal worden met water stofgas. Prof. Piccard heeft zelf het toezioht opj zich genomen bij deze werkzaamheden Tegen den avond zal de gondel uit de hal worden gehaald. De gondel moet met de grootste voorzichtigheid getransporteerd worden opdat de instrumenten niet bescha digd worden. Een later telegram heeft den volgenden inhoud: Het blijkt dat het ditmaal ernstig wordt met het opstijgen van Piccard. De lucht is koel, de weiden zijn nauwelijks vochtig. De ballonomhulling heeft men ter bescherming tegen vochtigheid tijdig toegedekt, aangezien de vocht den ballon anders zoo zwaar zou maken, dat Piccard eventueel met slechts weinig ballast zou moeten opstijgen, hetgeen tot ernstige gevolgen zou kunnen leiden, wanneer in de zon de vochtige ballast plot seling zou vervluchtigen. Tegen 20 uur werd de gondel in gereedheid gebracht. Om 22 uur was men er nog steeds mee bezig het touw werk tusschen gondel en draagring in orde te brengen. Piccard bemoeit zich met alle détails. In den loop van den avond is ook me vrouw Piccard aangekomen. Zij blijft voort durend bij haar echtgenoot. Schijnwerpers maken het mogelijk het werk in het donker voort te zetten. Men verwacht, dat het op stijgen tegen 5 uur in den morgen kan plaats hebben. OOK LN ITALIë ZIJN ONBEWAAKTE OVERWEGEN. ROME. 17 Augutsus (Reuter'»Op een onbewa akten overweg nabij Imola is een wagen door den trein gegrepen en verbrij zeld. Een vrouw en drie kinderen werden ge dood. PRINS OF OPLICHTER? DE MYSTERIEUZE EDGAR VAN BOURBON. PARIJS, 17 Augustus (V.D.) Terwijl het Oostenrijksche gezantschap op het standpunt staat, dat de in Parijs vermoorde z.g. Prins van Bourbon naar alle waarschijnlijkheid een oplichter is geweest, houden de Parij- sche bladen het nog steeds voor mogelijk, dat de vermoorde een buitenechtelijk kind was. De overledene bezat een paspoort-, dat het Spaansche consulaat van Genua heeft op gemaakt en dat inderdaad op naam van Edgar de Bourbon staat. BERGINGSWERKZAAMHEDEN AAN DE „NIOBE" VORDEREN. KIEL, 17 Aug. (V. D.) Het bergingswerk van het gezonken opleidingsschip „Niobe" wordt momenteel door gunstig weer mogelijk ge maakt. Er heerscht bijna volkomen windstil te en de zee is spiegelglad. Aangezien geble ken ïs dat de voor de Kitzeberger Spitze ge legen zandbak steil in de vaargeul afloopt, zoodat het wrak niet op deze bank gezet kan worden. Is de geheele bergingscombinarie bestaande uit de door dwarskabels aan elkaar verbonden schepen „Wille" en Kraft", waar tusschen met vijf armdikke staaltrossën het wrak van de „Niobe" wordt vastgehouden in den afgeloopen nacht verder door den vaargeul verplaatst. Heden wordt de cmobïna tie naar de Heitendorfer bocht gesleept, waar de zeebodem langzaam helt. De beide ber gingsschepen werden vol water gepompt, waardoor de trossen korter bevestigd konden worden. Vervolgens werd het water weer weg gepompt, waardoor het wrak als het ware omhoog kwam en tusschen de beide schepen hangt. Zoodra de „Niobe" zich in drijvenden toestand bevindt zal de sleepboot „Sïmson de geheele sleep dichter naar het land trek ken. De „Niobe" ligt op het oogenblik in on geveer 8 Meter water en tusschen de beide bergingsvaartuigen in ziet men de witte romp schemeren. Af en toe stijgen luchtbel len op en ook drijven eenige olievlekken aan de oppervlakte. Vanmorgen tegen zeven uur was de Kluiverboom van het schip even zichtbaar, doch dadelijk zonk het wrak weer iets omlaag. Men verwacht, dat het schip niet eerder dan vannacht geborgen zal kun nen worden. BOMAANSLAG OP EEN DUITSCHEN REt'HTER LANDSBERG. 17 Aug. (V.D.) In den afge loopen nacht is een bomaanslag gepleegd op de dubbele villa aan de grens van Lands berg aan de Warthe op den weg naar Kladow, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 C-ts. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 TEL. No. 10758 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN die bewoond wordt door den rentenier Al fred Mannheim en den rechter ln het Lands- gcrecht Dr. Sallinger. De bom ontploLe voor het buis. waardoor vele ruiten in de omgeving vernield werden. Men vermoedt dat men hier met een aanslag uit- wraak heeft te doen, aangezien dr. Sallinger in den Iaa:sten tijd vele politieke processen heeft geleid. LINDBERG'S TWEEDE ZOON EEN BEROEP OP DE PERS, Lindbergh heeft naar aanleiding van de geboorte van zijn tweede zoon een beroep op de pers gedaan om zijn kind te sparen voor de publiciteit- die naar hij meent in hooge mate verantwoordelijk is geweest voor den dood van zijn eerste kind. Wij gelooven. aldus Lindbergh dat onze kinderen recht hebben op normale wijze met andere kin deren op :e groeien". MEER NEDERLANDSCHE KOLEN! DE GEMEENTEBESTUREN ZULLEN MEEWERKEN. Onder voorzitterschap van mr. dr. K. J. Fredenks, secretaris-generaal van het depar tement van Binnenlandsche Zaken, is Woens dag de conferentie gehouden, waartoe ge meentebesturen en gemeentebedrijven r m een aantal pla.f.sen waaronder Haarleln, waren uit-genoodigd over de vraag, of het niet mogelijk is. in de toekomst meer steen kolen van de Nederlandsohe mijnen te be trekken, dan er tot nu toe bet-rokken wor den. Verschillende aanwezigen hebben uiteen gezet de oorzaken van het feit, dat niet steeds voor honderd percent de producten van de eigen mijnen worden betrokken De bezwaren, welke daarbij bleken, werden toe gelicht en in verschillende gevallen opge lost. Algemeen bleek men bereid, om zoo ver mogelijk in de gewenschte richting te gaan. terwijl ook de Nedcrlandsche mijnen volle medewerking toezegden. f In antwoord op de desbetreffende vragen "wan het Tweede Kamerlid Hormans deelt minister Reymer mede namens minister Verschuur mede. dat de moeilijke toestand waarin het Nedcrlandsche mijnbedrijf ver keert. ten gevolge van de algemeene econo mische depressie en van de abnormale toe standen. die in den internationalen steen kolenhandel zijn ontstaan uit den aard der zaak de volle aandacht der Regeering heeft Het is haar bckciil, da»'. reeds tot verkor ting van den arbeidstijd in de mijnen en t-ot ontslag van de werkkrachten op uitgebreide schaal moest worden overgegaan. Hoewel rekening moet worden gehouden met de mo gelijkheid van verdere ontslagen, is haar van een voornomen om aan „duizenden mijn werkers" ontslag te geven, niet- gebleken. De mogelijkheid tot verlaging:- van de ta rieven voor vervoer per spoorweg in 'L al gemeen wordt onderzocht en nogmaals wordt aandrang uitgeoefend om het gebruik van Nedcrlandsche brandstoffen door Qverhcids- in stellingen te bevorderen. KUNSTSCHILDER BIJ AFWEZIGHEID BEROOFD. DIEFSTAL BIJ JAAP DOOYEWAARD. De kunstschilder Jaap Dooyewaard die ge ruimen tijd in Noorwegen vertoefde, kwam toen hij gisteren in zijn woning te Blaricum terugkeerde, tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid bij hem was ingebroken. Ontvreemd waren een aantal schilderijen, een platina ring met saffier, een bedrag aan buitenlandsch geld en eenig beddegoed. Dc daders, waarvan ieder spoor ontbreekt., zijn waarschijnlijk door een dakraam binnen gekomen. MOTORRIJDER VERONGELUKT OP DEN HAARLEMMERWEG. Op den Haarlemmerweg bij den molen De Wolf onder Amsterdam is Woensdagmid dag een motorrijder over den kop geslagen. Met een schedelbreuk is de man door den G.G. en G D. naar het Wilhelmlnagasthuis overgebracht. AGENDA Heden: DONDERDAG 18 AUGUSTUS Groove Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Gem. Concertzaal. Concert H. O. V. 8.15 u. Schagchelstraat 26: Muziek-demonstratac Leger des Heils. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Tingeltangel" cn „Paljas" 2.30 en 8.15 uur. Palace: Watt en Halfwatt- als „Detectlven" Op het tooneel: de Xylophoon-vlrtuozcn drie Nehrings. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het Congres danst" Op het tooneel: de Terrek-Kozakkcn. 2.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende Kunstenaars, 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bloemendaal, Concert in het Bloemen daalsche Bosch. VRIJDAG 19 AUGUSTUS Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars, 107.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P. Th. A, van Rijn, Kleine Houtweg 15- Tel. 10539. Firma C. G. Loomeljer en Zn., Zijlweg 34, Tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 10 Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5