1 SIP@KT II HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1932 m VOETBAL'. VERKEERSREGELING. R. C. H.AJAX. Hoewel eenigszins gerekend was dat de Heerr.steedsche Dreef gereed zou zijn eer R.C.H. haar terrein zou openen, is deze wensch niet in vervulling gegaan. Het te ver wachten groote verkeer moet voor dezen Zondag nog gaan over Binnenweg en Heeren- wcg. Om dit een zoo goed en vlot mogelijk ver loop te doen hebben, heeft het hoofd der po litie de volgende maatregelen genomen die gelden voor don tijd van 1 tot 6 uur n.m. not is verboden tc parkccrcn op den Bronsteeweg, Binnenweg, Raadhuis straat, Raadhuisplein. Westzijde Valkenbur gerlaan, Westzijde Valkenburgerplein, Voor weg, Achterweg, Gllpperweg. Sportparklaan, Meerweg, Pavalaan en Camplaan vanaf de Cloostcrweg tot de Hcemsteedschc Dreef. Verboden in'te rijden. De Achterweg van den Meerweg af tot den Glipperweg en de Voorweg van het Wilhel- m ma plein af tot de Valkcnburgerlaan. Ec nrich t ;n gverke er. Van de richting Haarlem over Bronstee weg. Binnenweg. Raadhuisstraat, Raadhuis plein. Valkcnburgerlaan. Valkenburgerplcin. Glipperweg, Sportparklaan. of desgewenscht van den Binnenweg over Julianalaan. Heem- stecdsche Dreef cn Valkenburgerplein en -laan. of Heerenweg. Van Merlcnlaan. Raadhuisplein Valkenburgerlaan, Glipperweg en Sportpark laan. Van de richting Leiden. Heerenweg. Van Merlenlaan en Valkenbur- gcrlaan, Glipperweg en Sportparklaan. Van de richting Haarlemmermeer Langs Meerweg, Achterweg, Wilheimina- plein, Camplaan, He'cmsteedsche Dreef. Val kcnburgerlaan. Valkenburgerplein, Glipper weg cn Sportparklaan. Camplaan tot Heemstecdsche Dreef, Ach terweg cn Meerweg vanaf Javalaan alleen in de richting Oost-West. Parkeerterrein. Tegenover den ingang van het Sportpark is een groot parkeerterrein aanwezig. Ook voor rijwielstalling is op het terrein volop gelegen - heid. Na afloop van den wedstrijd gaat het ver- kpor geheel over de Sportparklaan naar den Meerweg om zoo in omgekeerde richting weer terug te keeren. Langs de' wegen naar het Sportpark zullen borden geplaatst worden die de richting aangeven. FEESTELIJKE OPENTVG VAN HET R. C. II.-TERREIN Men deelt ons mede, dat het Ajax-elftal met bestuur en leden met een extra rijtuig van de N. Z. H. uit Amsterdam wordt ge haald. De tram, die van vlaggen wordit voor zien vertrekt Zondag 12 uur van de Spui straat. Aankomst Tempeliersstraat circa kwart voor één. Vandaar gaat het gezelschap per extra tram naar het nieuwe terrein te Heemstede. Het clubblad „Ons Racing Nieuws" vér- schijnt voor deze gelegenheid in speciale uit voering en zal in eenige duizendtallen aan de bezoekers op den openingsdag gratis wor den uitgereikt. Voorts werd het R. C. H -bestuur verrast met de schenking van een tweetal zilveren bekers, respectievelijk geschonken door Ho tel van Ree. Kamplaan te Heemstede en Ho tel „Het Hof van Holland", Wilhelmlnaplcin te Heemstede. Door een dames-comité uit de leden zul len veertig nieuwe vlaggen worden aange boden. ONS RACING NIEUWS We ontvingen No. 5 (achtste jaargang! van ..Ons Racing Nieuws", dat zooals natuurlijk wel te verwachten was. ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein in een feestgewaad is gestoken. Het nummer is ver lucht met tal van foto's. De burgemeester van Heemstede, Jhr. P. W. van Doorn, schrijft een bijdrage, getiteld: „Welkom, R. H.!". waarin hij een stukje van de geschiedenis der Racing beschrijft. De burgemeester eindigt zijn sympathiek artikel met de woorden: ..Gaarne roep ik u het welkom toe met het uitspreken van den wensch. dat uwe ver- eenlging het steeds getoonde enthousiasme zal blijven bewaren en zich in deze nieuwe omgeving aan den rand van Groencndaal en de boorden van de Heemsteedsche wateren spoedig eigen zal gevoelen." Verder staan er achtereenvolgens bijdra gen in van wethouder Jhr. A. van dc Poil; don heer N. Vos, gemeentesecretaris: den heer H. Scheen, voorzitter van R. C. H. De heer W. van Leeuwen schrijft een ar tikel: „Do beteekenis van athletiek voor onze club te Heemstede"; de heer J. P. Smits over „De Blijde Inkomste"; de heer A. Scheen Jr. over „Cricket op Heemstede"; dc heer W. P. J. Ente over „Adspirantcnzorg"; de heer S. Hazevoet over „Onze Verhuizing"; de aan voerder A. Ruis over „Alles uit...."; Gcrrit v Fris over „Verleden, heden en 'toekomst"; L. Boersma over ,.Ecn wedstrijdopening middels vliegtuig en voetbal"; W. H. J. v. d. Einde over „Verhuizen", enz. Het is een bijzonder fraai nummer. V. S. v.—WAGENINGEN. V. S. V. speelt Zondag 4 September een vrienrischappclijkcn wedstrijd tegen „Wage- nlngen". Over een wedstrijd op den daavopvolgen- den Zondag worden nog besprekingen ge voerd. BLOEM ENDAAL KINHEIM Op Koninginnedag wordt op het Bloemen- daaltcrreln een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld tusschcn B'oemendaal en Klnhcün. CRICKET. OVERZICHT. Na de kleine nederlaag tegen P.W. ziet het er voor onze stadgenooten vrij somber uit. Zoowel A C.C.. V.V.V., H.D.V.S als Haarlem kunnen nog met vier punten eindigen, in welk geval beslissingswedstrijden noodig zijn. Reeds as. Zondag kan beslist worden, welke elftallen zullen afvallen. Wint Rood en Wit van J. Grootmeyer c.s., hetgeen gelet op de prestaties van de Spanjaardslaancïub zeer waarschijnlijk is, dan is V.V.V., mede door het verliezen van het protest, tot degradatie gedoemd. Het bezoek van V.R.A. aan Hermes D.VB. kan door een hoofdstedelijke victorie even eens de kansen der Schiedammers uitschake len. in welk geval Haarlem, na een eventueele nederlaag tegen H.C C. I (welke wedstrijd op 23 Augustus aan den Schoterweg plaats heeft) met A.C.C. zal moeten uitmaken, welk elftal zal degradee'ren. Verder vermeldt het programma de ontmoetingen P.W. versus H.C.C. I cn V.O.C.-H.C.C. n. De eerste wedstrijd heeft voor de ranglijst weinig interesse, nu beide vereenigingen ge heel veilig zijn. We houden het hier op een kleine victorie der bezoekers. Dc tweede wedstrijd V.O.C.H.C.C. TT. die op het, terrein der Haagsche wordt gespeeld, kan de beslissing voor de eerste plaats bren gen. indien de Rotterdammers minstens één winstpunt boeten. Winnen daarentegen de Haagsche reserves, dan is rog een be'slissings wedstrijd noodig. Zoover zal het o.i. niet ko men, aangezien wij V.O.C. zeker in staat ach ten met dit zeeï homogene elftal ook H.C.C. II te overwinnen. Voor de overgangsklasse zullen do Rood en Wit-reserves weinig moeite met het Leidsche Ajax hebben, terwijl Quick van haar bezoek aan de Residentie, gelet, op de huidige kracht van H.C.C. Til weinig plezier zal hebben. Haarlem 2 zal voor de tweede klasse A on getwijfeld van Olympia winnen, terwijl C.V.H. door een inningsoverwinning op Olympia de zeer geringe kampioenskansen blijft behou den. UMPIRE. DAMES-CRICKET. A. C. C.—ROOD EN WIT. Deze wedstrijd, die de return- match was van de ontmoeting op het Kennemer Lyceuim-terrein tusschen de eerste elftallen van bovengenoemde clubs is geëindigd in een gedecideerde overwinning voor de Rood en Wit-dames. die hiermede dus revanohe na men van hun eerste nederlaag. A. C. C. wint den toss cn verkiest tegen de verwachting in. te gaan fielden. Nadat reeds op 3 het eerste wicket is gevallen, komt het tusschen de dames Rigbers en Schmeink tot een aardigen stand. Beide dames geven blijk, het batten behoorlijk te begrijpen door de sledhte "ballen af te straf fen. terwijl zij dc goede op de juiste manier verdedigend spelen. Als het scoringbord 27 aanwijst., moet M. Schmeink voor een goede 13 verdwijnen, als zij fraai op mid-on gevan gen wordt. De bowlers krijgen langzamer hand de overhand. Ails het totaal 50 is. vallen zelfs 3 wickets, waaronder dat van R. Rig bers, die langen tijd stand heeft gehouden voor 16 runs. Mevr. Yates en A. Steffelaar weten nog evien stand te houden en door goed runnen,, welk onderdeel over het al gemeen slecht verzorgd Is, de score op 64 te brengen. Op 65 sluit de Rood en Wit-lnnin,gs als L. Berlijn de palen van A. Krelage laat duikelen, hiermede haar 6e wickets veroveren de. terwijl slechts 8 runs op haar ballen ge scoord zijn. Verder bowlden A. Sanders, die veel minder op dreef was dan in Haarlem, 114. Mevr. Kappelhof 17, E. Haalmeier 114. W. v. Schoor 014 De A. C. C.-innings is veel minder dan die van Rood en Wit; slechts de dames A en H. Sanders weben met 17 en 10 de oowlerij te weerstaan; vooral G-. Rigbers met 717 bowlde een goeden bal. die door de con stante lengte vangkansen schiep, die bijna alle geaccepteerd werden speciaal de dames Yates. Roos en Ohapon wisten door ieder twee fraaie vangen te doen, zes A.C.C.-dames van de mat terug te sturen. De volgende dames bowlden: Z. Chapon 1S: A. Krelage 1—6; T. Niehorster 1—2; A. Steffelaar 0—1; D. v. d. Velde 04. Het A.C.C.-totaal werd 45. zoodat R. en W 21 runs voor was op de le innings. Rood en Wit voor den tweeden keer In gaande, brengt er minder van terecht dan in de eerste innings. Het. totaal wordt slecht» 48, waarvan C. ten Have een gelukkige 13 cn D. Roos een forsche 15. J. Ruurs, die ondeihandscfa bowl de. had de wonderbaarlijke cijfers van 4—0 crroitendeels te wijten aan laag blijvende ballen; verder namen L. Berlijn cn W. v. Schoor elk 2 wickets voor 9 en 10 runs. A. C. C. moest hierna 69 runs in ruim een uur maken om te winnen, oen taak dlc te zweer bleek want ook dc A. C. C.-dames scoorden dc tweede maal veel minder dan in haar eerste innings, n.l. 36. Ook ditmaal was het bowlen cn fielden van Rood en Wil. zeer goed. Twee fraaie vangen van D. v. d. Velden cn één van A. Krelage dienen in deze Innings vermeld te worden. G. Rigbers en Z. Chapon bowlden beiden zeer goed n.l. 5—23 en 413. Deze geanimeerde wedstrijd eindigde dus met een overwinning van 32 runs op de tweede innings voor de Rood en Wit-damas. SCHIETEN. „GENERAAL VAN MERLEN". Woensdagavond werd door dc leden van de Schietvereemging ..Generaal van Merlen" in intlemen kring het veertig-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Na de openingsrede van den voorzitter werden M. A. Paap. Th. Kcrstel en P. A. Alleman gehuldigd voor hun veertóg-jarig lidmaatschap van de ver- eeniging: hun werd een herirmeringskruis aangeboden. Ook L. de Raad. die bijna veer tig jaar lid is. werd als dank voor het vele da» hij voor de vereeniging gedaan heeft een kruis met inscriptie overhandigd. Hierna werd de avond verder gezellig doorgebracht. W1ELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Linart wint achter de motoren. Het uitgezochte zomerweer en het buiten gewone programma hebben Donderdagavond een kleine 20.000 liefhebbers van de wieler sport naar het Amsterdamschc Stadion gelokt, waar men Inderdaad van een pro gramma buitengewone wielersport heeft kunnen genieten. Linart. Begonnen werd met een premicwedstrij d voor beroepsrijders en onafhankelijken uit Amsterdam en omgeving, te verrijden over 6 K.M. De uitslag van dezen wedstrijd luidde: 1. Van Wijk, 2. De Wolff, 3. De Ringh de Vries; 4. J. v. d. Moot; 5. Klaas van Nek. Het sprintnummer werd geopend door on zen professional kampioen Piet Moeskops en den Franschman Faucheux. Langdurig blij ven de beide sprinters balanceeren, een ma- noevre, die het begin van de tweede ronde nog eens wordt herhaald, waarna Faucheux gedwongen wordt den kop te nemen. Nog vóór de tweede helft van de tweede ronde schiet Moeskops naar voren. Met een krachtigen spurt weet hij de match met een ruimen voorsprong te winnen. Tijd over de laatste 200 Meter: 12 4/5 sec. Vervol gens kwamen de Fransche kampioen Gérar- din en de Belgische kampioen Scherens aan den start. Gérardin neemt den kop en begint het eerste te spurten, doch op de laatste 20 Meter wordt hij gedecideerd door Scherens geslagen. Tijd laatste 200 Meter: 12 2 '5 sec. Dan worden de sprintwedstrijden weer voortgezet. De Deensche wereldkampioen Falck Hansen komt aan den start tegen den Franschman Faucheux. De Franschman neemt den kop; tegen alle verwachtingen in weet hij in den spurt, die door den wereld kampioen wordt ingezet, dezen achter zich te houden en met meer dan een wiellengte verschil het eerst door de finish te gaan. Tijd laatste 200 meter: 12 3 5 sec. De volgende sprintmach tusschen Gé rardin en Moeskops wordt door den Fransch- mam na een spannenden spurt met een hal ve wiellengte gewonnen. Dan komen de motoren in de baan voor den stayerswedstrijd in twee ritten over 40 K M. Lacquehaye kwam wegens ziekte niet uit, zoodat zeven deelnemers aan de komende wereldkampioenschappen thans reeds hun krachten met elkaar meten. Na een vlotten start is de volgorde: 1. De Fransche kampioen Paillard, 2. Onze Neder- landsche kampioen Schlcbaum. 3. dc Duitsche wereldkampioen Sawall. 4. de Belgische kam pioen Thollembeek, 5. Onze landgenoot De Graaf, 6. de Belgische veteraan Linart en 7. de Duitsche kampioen Möller. De eerste twintig ronden brengen weinig verandering. Schlebaum jaagt eenige ronden vergeefs achter Paillard aan, om de leiding te veroveren. Vervolgens ontstond een span nende strijd tusschen Möller, De Graaf. Thollembeek en Sawall om de derde plaats. Aanvankelijk weet Möller deze plaats te be zetten en tijdelijk slaagt hij er zelfs in Schle baum van de tweede plaats te verdringen. De Graaf krijgt motorpech, waardoor hij op de zesde plaats komt. Een spannende strijd tus schen Sawall en Linart wordt door den ouden Belg gewonnen.zoodat hij op de derde plaats komt. zonder evenwel een kans te krijgen, om den Nederlandschen kampioen van de tweede plaats te verdringen. Onbedreigd gaat Pail lard als eerste over de eindstreep in 31 min. 49 sec. 2. Schlebaum (100 Meter achter stand), 3. Linart (120 Meter). 4. Thollembeek (150 M.,), 5. Sawall (op 450 Meter). 6. De Graaf (op 475 Meter). 7. Möller (op 495 Me ter. Vervolgens worden de sprintwedstrijden voortgezet waarbij allereersle Faucheux te gen Scherens uitkomt. Scherens wint de race in den tijd van 13 sec., (laatste 200 Meter). De volgende race brengt Moeskops tegen den Deenschen wereldkampioen Falck Han son. Het balanceeren aan den start duurt weer zóó lang, dat het publiek er bijna onge duldig van wordt. Tenslotte neemt de Deen de leiding en zet reeds bij het ingaan van de tweede ronde een formidabelen spurt in. dien Moeskops echter weet te vol gen en die stellig te vroeg begonnen is, want nog vóór de laatste bocht passeert Moes kops Falck Hansen en gaat gemakkelijk met een grooten voorsprong over de eindstreep. Ti.id laatste 200 Meter: 14 1/5 sec. De laatste twee ritten voor de pauze zijn de zevende en achtste race van den sprint wedstrijd. Falck Hansen heeft tegen Gérar din wederom geen geluk. De Franschman gaat als eerste door de finish (12 4 5 sec. op de laatste 200 Meter) Vervolgens komt Moeskops uit tegen Sche rens, die" nog geen enkele race heeft verlo ren, zoodat deze wedstrijd een beslissend ka rakter kreeg. Weliswaar weet Moeskops aan het einde van de eerste ronde achter den Belg te komen, doch deze spurt, beter en gaat met een halve wiellengte verschil als eerste over den eindstreep (Laatste 200 Meter in 13 4 5 sec.) Na de pauze worden de laatste twee ritten van den sprintwedstrijd gereden. De we reldkampioen Falck Hansen verliest ook zijn laatste rit van den Belg, Scherens (tijd laatste 200 Meter 13 3 5 sec.) Tenslotte rijdt de Franschman. Faucheux een spannende rit tegen zijn landgenoot Gérardin die als eerste over de finish gaat. (Tijd laatste 200 Meter 12 3.5 sec.) Totaal klassement. 1. Scherens (België) 4 punten: 2. Gérardin 'Frankrijk) 5 punten; 3. Moeskops (Holland) 5 punten, 4. Faucheux (Frankrijk) 6 punten; 5. Falck Hansen (Denemarken) 8 punten. Het programma wordt besloten met den laatsten rit over 40 K.M. achter groote mo toren, die een succes werd voor den Belgi schen oud-wereldkampioen Linart. en zeker niet minder voor onzen langenoot De Graaf, die tot het laatste toe zijn plaats achter der. Belg op taaie wijze heeft verdedigd. Na den start is de volgorde: Möller. Linart, De Graaf, Thollembeek, Schlebaum en Sa wall, terwijl Paillard door motorpech als hek- kesluiter fungeert. Hij moet als zijn motor hem voor de tweede maal in den steek laat, opgeven. Linart verovert spoedig den kop en zet er een flink tempo in. Na 30 ronden zijn Sawall en Möller gelapt en even later moet ook Thollembeek er aan gelooven. Linart jaagt achter Schlebaum aan, die zijn aanval ech ter weet af te slaan en den afstand steeds meer vergroot, zoodat Schlebaum in zijn laatste ronde zelfs nog een poging doet om De Graaf de tweede plaats afhandig te ma ken wat hem echter niet gelukte. Uitslag: 1. Linart 31 minuten 09 sec.; 2. De Graaf (30 M.), 3. Schlebaum (60 M.) 4 Thol lembeek (540 M), 5. Sawall (bijna 2 ronden) 6. Möller (1450 M.). Totaa 1 klassement 1. Linart 4 punten; 2. Schlebaum 5 punten, 3. De Graaf 8 punten: 4. Thollembeek o punten; 5. Sawall 10 punten; 6. Möller 13 p. GYMNASTIEK. VEELZIJDIGHEIDSWEDSTRIJD As. Zondagochtend wordt op het gemeen telijk sportterrein aan den Middenweg van den veelzijdigheidswedstrijd ConcordiaB. G. V. Turnlust het tweede (laatste) gedeel te gehouden, bestaande uit athletiek en spel. Van elke zijde nemen 2 zestallen dames en 2 vijftallen heeren deel. Gespeeld worden 2 grensbal- en 2 slingerbalwedstrijden. Voor athletiek zijn verplicht gesteld een loop-, een spring-, en een werpnummer. De voorsprong van 20,5 p. die de B. G. V. Turnlust reeds bezit door beter heerenturnen kan door de Concordia-athleten zeer zeker worden weggewerkt. Bij athletiek-dames zal het verschil kleiner zijn. Zelfs is moeilijk te voorspellen, aan welke zijde de zege in dat onderdeel zal zijn. Voor de spelen geldt het zelfde, zoodat een spannende wedstrijd te verwachten is. SrELKAMPIOENSCHAPPEN Concordia heeft zich teruggetrokken uit de voorronde (handbal heeren) van de spel- kampioenschappen K. N. G. V. In die ronde komen nu alleen uit de Lijnden (Haarlem mermeer) en Vires et Celeriitas (Gouda). De wedstrijd vindt plaats a.s. Zondag 12 uur, d.i. na aflo.op van den wedstrijd Concordia B. G. V. Turnlust, op het gemeentelijk sport terrein aan den Middenweg. COMPETITIE K. T. K. De derde (laatste) wedstrijden van de aith- letiek-competitie K. T. K. worden gehouden op Maandag 29 en Dinsdag 30 Augustus op het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan. UITVOERING TURNLUST Op verzoek van de vereeniging „Koningin nedag" geeft de Beverwijksche Gymn. Ver. Turnlust op 31 Augustus 's middags een uit voering op het terrein tegenover „Scheij- beeck". WATERPOLO. NEDERLAND—BELGIë. HET NEDERLANDSCH ZEVENTAL. De Waterpolo-commissie van den Ned. Zwembond heeft het volgende zevental sa mengesteld voor den wedstrijd Nederland- Bclgië. die op Zondag 21 Augustus a.s. te Utrecht zal worden gespeeld. Doel: J. Veens tra. Achter: E. G. Ingeluyff, M. Scihat, J. van Oostrom Soede. Vóór: F. v. d. Bosch, J. W. Daatselaar, G. W. van Ommeren. Reserves zijn: Mousset (doel). J. Kohier en Uitendaal (achter). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Donderdagavond won Het IJ met 43 van Dolfijn, waardoor Het IJ weer kampioen van Nederland is geworden. ZWEMMEN. JAN VAN HEMSBERGEN NAAR DE TRAVERSéE DE BRUXELLES. Zaterdag zal Jan van Hemsbergen van de Zwemclub „Haarlem", op uitnoodigimg van de Cercle de Natation Bruxelles, naar Brus sel vertrekken, ten einde Zondag deel te nemen aan den Zwemwedstrijd door Brussel die vier K.M. bedraagt. Wij wenschen on zen jeugdigen Haarlemschen, zwemmer veel succes toe. KANO-SPORT NATIONALE KANO-RACES OP DE VOORZAAN. A.s. Zondag hebben op dc Voorzaan de Nationale kano-races plaats. Als steeds be staat er groote belangstelling voor deze wed strijden, waaraan ook enkele Haarlemsche Kano-isten deelnemen. De Haarlemsche Zeflvereeniging organi seert voor deze gelegenheid een week-end naar Zaandam. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van den N.H.B. vermeldt voor deze week: Zaterdag: Eerste klasse. TogoAjax I Z. R. C—A. M. V. J. I Tweede klasse. H. H. C. II—D. E. C. Blauw Wit U—V V. G A. II Ajax IIA.M.V.J. II. Zondag: Eerste klasse. Haarlem IV.VG.A. I. H. H. C. I—Quick OVERZICHT. De voornaamste wedstrijd van deze week wordt Zondagmorgen aan de Kleverlaan ge speeld Dan komen de Amsterdamsche Ge meente-Ambtenaren bij Haarlem op bezoek. Hoewel we Haarlem in staat achten van V.V G.A. tc winnen, gelooven we toch, dat de punten mee naar Amtserdam zullen gaan. V.V.G.A. zal niet willen missen, wegens haar nog bestaande kampioenskansen en Haarlem laat zich. naar onze meening, wel eens een .beetje in timideeren door den naam van de tegenpartij. Zondagmiddag wordt, op hetzelfde terrein door H.H.C tegen Quick gespeeld. Dat is: de alleroudste eerste klasser op bezoek bij de allerjongste. Er. bestaat echter vrees dat de alleroudste verstek zal laten gaan. Enfin, het resultaat zal voor Quick hetzelfde zijn. Zaterdagmiddag zal er aan de Kileverlaan wel een goede wedstrijd te genieten zijn. D.E.C komt op bezoek bij H.H.C. II. In Amsterdam won H. H. C. met groot versoh.il. maar toen leed D.E.C. aan on volledigheid. Als zij dezen keer volledig komt twijfelen wij wel een beetje aan een over winning der Haarlemmers. Wat de overige wedstrijden betreft: Ajax zal ongetwijfeld van Togo winnen, evenals A.M.V.J. van Z.R.C. HANDBALL T. V. S.RAPIDITAS (3—9). Donderdagavond speelde een Rapiditas- combinat.ie een vriendschappelijken handbal wedstrijd tegen de pas opgerichte T.V.S. Ra- piditas won met 93. LIJNDEN I—VIRES ET CELERITAS (Gouda). Deze voorwedstrijd voor 't handbalkampioen - schap wordt om 12 uur Zondag a.s. op het Gem. Sportterrein a. d. Middenweg gehouden. Scheidsrechter is de heer H. C. Betlem (van Rapiditas). POSTDUIVEN. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorden, af stand pl.m. 165 K.M. Los 7 uur, eerstgetoon- de vogel 9.40 uur. P. G. de Wilde 1 24 31 32 33, J Broekhof 2, J. Somson 3 9 17 37 43, J. J. de Bie 4 35. A. B. v. Straaten 5 43. J. Reeuwijk 6 18 22. H. Boo gaard 7 12 15 27. C. Alders 8 14 26. Th. Stam 10 16 44 45. W. P Martens 11 23 41. C van 't Ende 13 29 40. J. Th. Bakker 19 20 42, W, Jan sen 21. H de Vries 25. H. J. Handsraaf 28, R. P. Balm 30 36 46, N. Buurman 34, H. v. Al phen 38. J. de Bie 39, P. Kroon 47. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP LIBRE. De gegevens van bovengenoemd toumooi, dat te Éspinho, badplaats van Oporto in Portugal, gehouden is, zijn zeer onregel matig ontvangen. Het staat thans vast, dat onze nationale kampioen groot-biljart 45—2 J. Sweering enkele mooie partijen heeft ge speeld, doch dat juist de spelers, waartegen hij won, niet in den eindstrijd werden ge plaatst, zoodat deze partijen voor de finale niet mede telden. Intusschen is hij in deze finale minder gelukkig geweest: hij kwam daardoor onder aan in het eindklassement zonder dat zijn algemeen gemiddelde het laagst was. Ook blijkt hij geen slecht figuur gemaakt te heb ben. De eindstand luidt: gew. pnt brt. gem. h.s. - 1 40 40 500 41.34 357 27.36 313 41 98 449 35.44 281 29.37 364 13.60 175 21.10 204 1. Butron (Spanje) 2. Soussa (Egypte) 5 3. Davin (Frankrijk) 5 4. Ferraz (Portugal) 4 2561 3438 85 2770 67 3037 111 61 2765 78 2732 93 5. Gabriëls (België» 4 6 Reicher (Oostenr.) 2 7. Joachim (Duitsch.) 2 2195 118 8. Sweering (Ned.) 0 2005 95 Niet geplaatst werden: Moons (Belsie), Al bert 'Frankrijk). Pap (Hongarije). Da Mata (Portugal) en Roth (Zwitserland). DAMMEN. JUBILEUM „HAARL. DAMCLUB". Donderdagavond begon in ,.'t Hof van Hol land" de tweede ronde van de persoonlijke wedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub", aan. De uitslagen luiden als volgt: H. C. Souverein 1—1 H. C. Stappers; K Oly 20 G. Molenaars; A. Smit 20 H. W. C. van Rhoon; H. van Lunenburg Jr. 1—1 J. Poppen. J. Zurel 2—0 H. de Ruiter; T Kerkman 2—0 J H. Reedijk; L. J. Froonhof 1—1 O. T. Gla- ser- P. A. Nooij 2—0 Ph. G. Amelung Jr Th. Wesselman 1—1 J. Otter; Th C. v. d. Sluijs 0—2 J. C. Bom; J. Balk 2—0 J. van Looij. ROEIEN LAGA NAAR DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De Acht van Laga die zal uitkomen op de wedstrijden om de Europeesohe kampioen schappen te Belgrado, heeft een wijziging ondergaan door het uitvallen van een der roeiers. De ploeg is thans samengesteld als volgt: J. K. P. sloos (boeg). G. de Laive. G. Klein stra. E. Ruempol. A. C. ter Poorten. J. D. Ferm an, D. Verschuur. P. van der Wilde (slag). W. Tiemever (stuurman). De stuurmanlooze vier die mede aan deze wedstrijden zal deelnemen is samengesteld uit A. C. ter Poorten (boeg). J. D. Ferman, G. Westendorp en E. Ruempol (slag)..

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10