DE VIERDE MAN FEUILLETON. ,<Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. *3) Ondanks deze voorzorgsmaat regel vreezen we, dat de man kans heeft ge zien te ontkomen en wél op een manier, die bewijst, dat we hier niet met den eerste de beste te doen hebben. Wils en ik waren het er, toen ons een en ander werd medegedeeld, beiden over eens, dat nu ook de verpleegster diende te worden bewaakt en tot dat doel heb ik vanavond nog een rechercheur naar het perceel gèZonden. Helaas en dat weet Wils ook nog niet is deze maatregel waar schijnlijk te laat gekomen. We hebben nl. bericht ontvangen, dat, eenige minuten na dat de eerste poset was afgelost, 'n dame van middelbaren leeftijd het huis heeft verlaten in gezelschap van een ouden heer. die haar blijkbaar kwam afhalen. Aangezien het con signe luidde, dat de bewaking bedoeld was voot een heer, die het huis zou verlaten, heeft de rechercheur deze dame rustig laten vertrekken, met het gevolg, dat de vogel wel gevlogen zal zijn". „Ja maar", kwam Adams verbaasd. „Eer lijk gezegd begrijp ik dat nog niet goed. De man, die vanmiddag het huis verliet en ver moedelijk degeen was, dien jullie zochten, is toch weer in de woning teruggekeerd? Toen waren ze er dus weer allebei: 6e verpleegster ên haar bezoeker. Wanneer nu vanavond één persoon het huis verlaten heeft, dan is .er toch altijd nog één gebleven, zou ik zoo den ken". Sanders schudde bedenkelijk het hoofd, terwijl Wils, die den gedachtengang van den inspecteur raadde, een glimlach niet kon on derdrukken. „Het schijnt, dat het schrijven van detec tive romans toch heel wat gemakkelijker is dan het oplassen van een eenvoudig geval letje uit de practijk van den speurder", meen de de eerste. „Kijk eens hier, de mogelijk heid dunkt ons niet uitgesloten, dat een van beiden, toen de ander vanmiddag den recher cheur van zijn plaats lokte, kans heeft, ge zien onbemerkt uit het huis te komen. Ik zou anders waarlijk niet weten, waarvoor die ma noeuvre van het weggaan cn onmiddellijk daarna weer terugkomen, moest, dienen". Adams scheen nu toch ook een licht op te gaan. „Aha", zei hij. ..en daarom vrees je. dat ze nu beiden de plaat gepoetst hebben. Maar is het dan niet verstandiger, dat je maatregelen neemt, in plaats van ons, onder het genot van een goede sigaar, zoo rustig van een en ander op de hoogte te stellen''" „Beste jongen", antwoordde Sanders eenigs zins wrevelig, „als ik dat niet gedaan had, was ik nog stommer dan de man. die van middag het wild zoo rustig heeft laten ont snappen. Ik heb reeds vóór dat jullie hier wa ren, opdracht gegeven het signalement naar alle grensplaatsen te seinen en om achter volging te verzoeken. In hoeverre ik daarmee nog op tijd ben geweest, zal de toekomst moeten leeren. Het eenige, wat wij op het oogenblik nog kunnen doen. is, ons te gaan overtuigen, dat beiden werkelijk verdwenen zjn. Er bestaat nog een geringe kans, dat we in de nalaten schap van de verpleegster iets zullen vinden, wat bij het verder onderzoek van nut kan zijn, maar veel ver trouwen, heb ik in. de es peditie niet. Voelen jullie er voor om mee te gaan? Accoord, dan zullen we even een taxi bestellen". Huiszoeking. Inspecteur Sanders bleek inderdaad de zaak niet al te somber te hebben ingezien. De eenige herinnering, welke het drietal aan het tochtje bewaarde, waren die aan een zeer onaangenaam onderhoud met de hos pita van de verpleegster, die slechts met de grootste moeite bereid was te vinden een huiszoeking in de vertrekken van zuster Ro bert toe te staan. Sanders had de beide rechercheurs, die nog steeds trouw op hun post stonden, buiten ge laten, hun opdragende het perceel ook tij dens de huiszoeking vooral goed in het oog te houden. Innerlijk zag hij het vrijwel nut- telooze van een dergelijk opdracht zeer goed in, doch uit tactische overwegingen achtte hij het gewenscht den beiden mannen een werkzaam aandeel te geven in de expeditie. Een klein half uur nadat men van het hoofdbureau vertrokken was stond Wils voor de tweede maal dien dag in het nauwe vesti- buletje, waaruit de steile trap opklom naar het bovenhuis Ditmaal echter was het in specteur Sanders, die zich langs den kinder wagen wrong en. zonder een vraag af te wachten, naar boven riep: „Is zuster Robert thuis?" Het duurde eenigen tijd voor deze woorden tot de zich boven aan de trap bevindende vrouw wier voeten en rokzoom nog ju 1st zichtbaar waren schenen door te dringen en. de inspecteur wilde dan ook reeds min of meer ongeduldig zijn vraag herhalen, toen het ontwijkende antwoord als het ware de lange trap kwam afrollen: „Tc Zal eens kijken Wie kan 'k zeggen?" „Kijkt u maar 011 zegt u maar niets. Zuster kent me toch niet". Wils, die aan de stem onmiddellijk de has- pita herkend had, vreeede een uitbarsting, maar dit bleek mee te vallen. Blijkbaar was de juffrouw gevoeliger voor een bevel dan voor een verzoek. Ze slofte althans moppe rend weg, terwijl het drietal beneden zich inspande iets van haar onderzoek op te van gen Zij hoorden, hoe er op een deur geklopt werd, waarna deze werd geopend. Daarna ging de deur weer dicht en het volgende oogenblik verschenen de pantoffels en de rokzoom weer boven aan de trap. „Ze is d'r niet". „Mooi, dan komen we wel even boven. Wc zijn van de politie", riep de inspecteur terug en de daad bij het. woord voegend, maakte hij zich gereed de trap op te klimmen. Daarop bleek de juffrouw boven echter al lerminst gesteld. Blijkbaar twijfelend aan de goede bedoelingen der drie mannen, die nog 7x>o laat de verpleegster wensehten e spre ken, voelde zij zich aangegrepen door een plotseling opkomenden angst, welke haar een oogenblik in starre ontzetting op de bo venste trede van de trap deed neerzitten Reeds onmiddellijk daarna echter scheen zij haar spraak te hebben teruggekregen want nu stortte zij zoo'n lawine van verwenschin- gen en dreigementen over de hoofden der bezoekers uit dat een minder doortastend man dan inspecteur Sanders die vooraan liep zich zeker nog eens bedacht zou hebben al vorens zijn klimpartij naar het hol van deze leeuwin te vervolgen. „Als je maar beneden blijft.... denk Je, dat ik jullie niet door hebJe moest jc schamen een arme weduwvrouw te overval lenpas op, of ik roep m'n manRinus Willem, kommen jullie eens hier met Je re volver, d'r zijn een paar kerels, die me wil len aanranden Nu werd het. Sanders toch te bar. Halver wege de trap bleef hij staan en met moeite de stem van de krljschende juffrouw over schreeuwende, bulderde hij: „Mensch, hou op met dat gehuil. Je schreeuwt de heele buurt bol elkaar. Ik aag, Je toch. dat we van de politie zijn". „Je kan me nog veel meer vertellen", re pliceerde de Juffrouw, nu toch iets minder heftig. „Wat. moet de politie In m'n huis? Ik heb nog nooit wat. met de politie te doen ge had. Ik ben een eerzame burgervrouw, d'r is geen mensch, die zóóveel op me weet aan te merken". Ze maakte oen veelzeggende bcwcgglng met duim en wijsvinger. De nspecteur die voelde, dat hij terrein begon te winnen, haastte zich de juffrouw er van te overtuigen, dat hij de laatste was. die aan haar eerbaarheid en onbesproken le venswandel zou kunnen twijfelen. „We komen ook niet voor ti; we komen voor zuster Robert. We moeten huiszoeking doen op de kamers van de Zuster. Als u ons nu kalm even boven laat komen zal ik u het bevel van den Officier laten zien. Of hebt u liever, dat ik het in het mandje leg. U hebt het, maar voor het zeggen!" „Huiszoeking doen?" De angst van de Juf frouw schéén nu plaats te maken voor in tense verbazing. „Huiszoeking doen?" herhaalde ze. „Dan moet u maar komen, als de verpleegster er zelf is. De heele boel overhoop halen.... ik geef er geen toestemming voor". .M'n lieve mensch". antwoordde Sanders, .ik vermoed dat je Zuster Robert vandaag voor het laatst gezien hebt. 't Ls ook in je eigen belang, dat Jc me eens kalm te woord staat". Zonder een nadere toestemming af te wachten, vervolgde hij nu z'n tocht naar bo ven, waar hij door de hospita met een open mond van verbazing ontvangen werd. „Ziezoo", trachtte hij haar te kalmeeren, „kijk me nu maar eens goed aan. Zie ik er nu uit als iemand met slechte bedoelingen? M'n naam is Inspecteur Sanders van de cen trale recherche en hier heb je m'n penning Die beide hoeren zijn m'n assistenten. .(WODctt uerw»©#*; JE HILVERSUM is Donderdag in hel huwelijk getreden Dr. K. P. Groot, genees heer directeur van het Petronella Hospitaal te Djokjakarta. OOK EEN OLIFANT, die overigens aan de hitte wel gewend is en een dikke huid heeft, kan het in deze warme dagen te kwaad krijgen en dan is een verfrisschend bad dc beste remedie. IN DE PLANTAGE-SCHOUWBURG TE AMSTERDAM had Donderdag dc generale repetitie plaats „Dc Kcllncrin", van het gezelschap Boubcr. Annie Verhuist in dc hoofdrol ZESTIG JAAR MANDENVLECHTF.R. - Dc heer J. Neervoort is heden zestig jaar in dienst van dc Ncd. Mat. Jcnfabrick, firma W. F. van Vliet te Den Haag. DE NIEUWE KLOK VAN HET GEBOUW DER SHELL MEX COMPANY TE LONDEN, die nog drie voet grootcr is dan de bekende Big Ben, is deze weck gemonteerd. Een der wijzers wordt in den juisten stand gebracht. DE HEER C. VOLMER, chef van het W. P. station te Amsterdam zal 1 October den dienst bij den Ncd. Spoorwegen ver laten na een diensttijd van 45 jaar. DE PRESIDENT VAN FRANKRIJK gehuldigd. Albert Lebrun begroet een jeugdige inwoonster van Audun-le-Ro- man. die den presi dent bloemen aan bood bij gelegenheid van de huldigings- fccsten ter zijner eer

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9