EERSTE CONGRES DER O. S. P. DE BILT H^bchhJIIssÜ1 Begrafenis Vereen. IMMER Zn. BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN VOOR Kenaupark 261 Dr. M. J. F. Schuttj Praktijk hervat HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 29 AUGUSTUS 1932 Oprichting van arbeidsweer en eigen omroep. De heer P. J. Schmidt tot voorzitter gekozen. Tot actie binnen het N. V. V. besloten. Na de openingsrede van den heer J. de Kadt op hel congres der O. S. P. te Amster dam sprak Zaterdag de heer John Paton secretaris der een dezer dagen van de Labour Party afgescheiden Bngelsche Onafhanke lijke Arbeiderspartij ide I. L. P t het congres namens de buitenlandsche delegaties toe en deed een beroep op de kracht en het enthou siasme van de jeugd in het bijzonder, om de definitieve overgang van kapitalisme naar socialisme te bewerkstelligen, waarop het congres met het zingen van de Internationale antwoordde. De Partij-secretaris, de heer P. J. Schmidt krijgt dan het woord voor het houden zijner congresrede. Spreker karakteriseert de hui dige crisis als een crisis niet in. maar van het kapitalisme. Incidenteelc oplevingen hier en daar en dan meestal nog met een politieken achtergrond ib.v. een bankactie met als achtergrond een verkiezing' in de Ver. Stateni zijn te constateeren. Maar van een werkelijke hoogconjunctuur zou slechts sprake zijn als het werkloozenleger weer in het productieproces werd opgenomen Er vindt een sterke verschuiving in den wereldhandel plaats. Sovjet Rusland is het eenige land. dat een onafgebroken produc tiestijging heeft De Japanschc invoer van katoenen goederen in Indonesië is enorm gestegen tegenover een daling van de Neder- landsche. De Twcnlsche industrie vraagt daarom bescherming, waarvan het gevolg zal zijn. dat straks de Indonesiërs de duur dere Nederlandsche sfeffen moeten koopen, om in Twente de winst te laten bestaan. Er is voor het kapitalisme geen ander perspec tief dan de oorlog, die men dag aan dag tot in de kleinste bioscopen in het journaal pro pageert. geen oorlog om nieuwe markten te veroveren, maar een om markten te vernie tigen. Wij wijzen elke mobilisatie af behalve tegen hen die den oorlog' willen. En als wij meedoen aan de verkiezingen, aan den par lementairen strijd dan is dat alleen om de arbeiders duidelijk te maken, dat politieke democratie een leugen is, dat parlementen onderworpen zijn aan de dictatuur der ban ken en de middelen: gold. staatsmacht, poli tic in handen van een minderheid Met alle middelen zullen wij ons tegen deze dictatuur verzetten, en tegenover haar de dictatuur der meerderheid plaatsen. Spreker blijft dan stilstaan bij het Weiter rapport dat de steun heeft van de katholieke oarti.i en bij de vele coalitiepogingen, die de S. D. A. P. nog Meeds in die richting onderneemt, ondanks dit. alles, „Misschien." aldus spreker, levert deze hengelpartij nog eens een coalitie- snoek op. Van de S.D.A.P. Is geen werkelijke strijd tegen het kapitalisme meer te wachten. Loonsverlagingen worden geaccepteerd en zoo juist heeft wethouder de Miranda met trots kunnen constateeren. dat de voor Am sterdam afgesloten leening. beteekende dat de S.D.A.P. het vertrouwen der bankiers heeft gewonnen Het is, zoo zegt spreker, juist andersom. De bankiers hebben het vertrou wen van de Miranda gewonnen, en de S.D. A P. steunt de reactionaire politiek van Wei- ter, weliswaar gemaskeerd, maar daarom niet minder. Wat. liet onderwijs betreft, meer dan 61% van het, heele onderwijs is bijzonder onder wijs. dat beteekent dat het volkskind aan dc anti-socialistische opvoeding wordt prijsge geven. De kerk moet los van de school wor den gemaakt. De moderne vakbeweging is onderdeel geworden van dt- strijdmethode der S.D.A.P.. zij is ook niet van zins revolutionaire actie te voeren Zij wacht on een nieuwe opleving in plaats van de arbeiders mei alle middelen te organiseeren voor den strijd. Wal het. N.A S. bet reft, wij kunnen het, niet als d e vakbewe ging aanvaarden, omdat het over een ver ouderde organisatie beschikt. W" moeten daarom onze plaats zien in het N.V.V. en daar ondanks het reformisme, dat zijn toe vlucht neemt tot het, laffe middel van roye ment en broodroof ten opzichte der O.S.P.'ers voor onze revolutionaire beginselen blijven staan. „Blijf zoolang «enigszins mogelijk in den modernen vakbond, je bewijst er het- revolu tionaire socialisme een dienst mee". Alleen de O.S.P kan dit revolutioneerende werk verrichten, de N.A.S.-arbeiders staan buiten het N.V.V. en de communisten hebben vol komen gefaald. Er moet. vervolgt spreker, beweging komen, niet op Zondag met limo- nadefleschjcs. maar bij de opening van het parlement. Spr. pleitte ook voor een eigen omroep. Voor de arbeiders is er geen andere keuze dan deze: het socialisme nü of het fascis me nu.. Daarom bracht spreker hulde aan AGENDA. MAANDAG 29 AUGUSTUS Gem. concertgebouw. Bouwmeesters Re vue; ..Wat. doe Je in de kou?" 8 uur. Palace: „Voor een weck Dollarprinses Op hot tooneel: Pasco and Dorothy. Come dian Juggling Act.. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het cubaanscbe Liefdeslied" en ..Artistenlcvcn". 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Geld speelt geen rol" Op het tooneel. Glyp. levende porcelein groepen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stolling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. DINSDAG 30 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw. Bouwmeester's Re vue: Wat doe je in de kou?" 8 uur Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 irux Teyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op wclkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en. Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354. de arbeiders in Overschie, die zich legen de eerste kiem van het fascisme in Nederland hebben verzet. Met de woorden „Revolutie moet zijn het brandend wachtwoord van onzen tijd" ein digde spreker zijn aandachtig gevolgde rede onder luide toejuichingen van het congres. Hierop volgde'eenige discussie. Er moet. aldus de heer Schmidt, komen een arbeidersweer. .Internationale meeting. Zaterdagavond vergaderde het congres niet. Men was bijeen in het concertgebouw om te getuigen van zijn internationale ge zindheid. Sprekers waren A. Fenner Brock- way namens de Independent Labour Party van Engeland. Finn Moe namens de Noor- sche Arbeiders Partij. Dr. J. Kruk (Poolsche Onafhankelijke Partij». Dr Kurt Rosenfeld. (Soc. Arbeide.rs Partij Dqitschland). Het slultingswoord werd op de geanimeerde ver gaderlng gesproken door den heer F. van der Goes. Zondagmorgen kwam het congres weer bijeen en werd de discussie gevoerd over strijd- en beginselprogram. Het voornaam ste pun: van bespreking vormde het stand punt ten opzichte van de vakbeweging, maar in het algemeen was men van meening da', de strijd in het N.V.V. gestreden moe', wor den om tenslotte met een revolutionnair N.V.V. te kunnen vechten. De voorzitter deelde mee. dat gezien den konten tijd waarover het congres beschikt, een com missie is samengesteld om beginsel- en strijdprogram nader te formuleeren en aan het met Kerstmis te houden congres voor te leggen, hij adviseerde dus het program zooals het door het partijbestuur is opge steld tot zoolang te aanvaarden. Hiertoe besloot het congres. Ook de ontwerp-vak- vereenigingsresolutie van het partijbestuur waarin de O. S. P. uitspreekt dat de practijk van sommige deelen der moderne vakbe weging revolutionaire arbeiders van deze vakbeweging heeft verwijderd, erkent, dat goede rev soc. arbeiders zich bij vakbonden van andere richting hebben aangesloten en besluit ook deze arbeiders tot de O.S.P. toe te laten en van hen te eischcn dat zij stre ven naar de eenheid in de Nederl. Vakbe weging- wordt aangenomen Een voorstel om het partijbestuur mach tiging te geven een arbeidersweer op te richten, wordt eveneens aangenomen, waar bij echter de eisch wordt gesteld dat alleen beproefde en verantwoordelijke leden van de O S P. kunnen worden toegelaten. Tot oprichting van een nieuwe Radio- omroep wordt besloten Namens de afdeeling Enschedé, waar 30 leden wegens hun lidmaatschap van de O S. P, zijn geroyeerd, voerde J van Zanten het woord, die voor zijn geestverwanten een luid applaus in ontvangst had te nemen. Zondagmiddag werd een huishoudelijke zitting gehouden. De verkiezingen voor partij bestuur en redactiecommissie hadden het volgende resultaat: Dagelijksch bestuur: P J. Schmidt, voorzitter. J. de Kadt. secretaris. H. R van Staal en R. Stenhuis leden, terwijl de functie van penningmeester tijdelijk on vervuld blijft. De redactie van de Fakkel werd als volgt samengesteld: J de Kadt. uitvoerend redac teur; F. v. d. Goes. P. J. Schmidt en Ir. P. Schut, leden der redactie-commissie. Namens de buitenlandsche delegaties sprak D. J Kruk het slotwoord en bood onder luide voejuichingen van het congres een vlag aan. Met oen woord van dank aan allen sloot dc heer Do Kadt het congres dat onder het zin gen der Internationale uiteen ging. IJMUIDEN GEREF. KERK (WEST). BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. WESBONK. Hot was een blijde dag voor de leden der Geicf. Kerk iWest). De vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. Seinen werd na 14 maanden weder vervuld door de komst van Ds. Wesbonk van Hoorn In den morgendienst werd de nieuwe leeraar bevestigd door zijn ambtsbroeder Ds. R. J v. d. Mruien. Na het gewone verloop van den cored lenst-, votum zegengroet. wetslezing en voorlezing van Efeze 4:1—11 en gebed bepaal de de predikant zijn gehoor bij de woorden uit Exodus 4 verzen 1 tot 5; handelende over de roeping van Mozes en stond vervolgens stil bij deze drie gedachten in een schoone predi katie. Een geweigerde roeping wordt een Gode vijandige macht ten tweede een aan vaarde roeping daar waar zij het moeilijkst is ten derde een gezegende roeping wordt een vreugde voor den drager van de kruisbanier van het, Evangelie van Christus. Na deze predikatie bevestigde Ds. R. J v. der Meulen zijn broeder in het ambt en ver zocht na de beantwoording van de gestelde vracen de gemeente haren nieuwen leeraar toe te zingen de bekende zegenbede uit Psalm In den avonddienst, het ruime kerkgebouw was overvol, merkten wij op namens B. en W. den wethouder J C. Dunnebier. den vertegen woordiger der zusterkerken IJmuider-Oost, Vel sen en Santpoort en velen andere belang stellenden. De nieuwe leeraar werd door den ouderling B Vlaming naar den kansel geleid. Ook deze dienst, 'nad het gewone verloop. Ds Wesbonk had tot tekst zijner ïntree- nredikatie gekozen Jesaja 40 verzen 9. 10 en 11 Ds. Wesbonk sprak woorden van dank tot- de commissie van beheer, tot. den kerkeraad en do gemeente, tot zijn bevestiger Ds. v. d. Meulen. tot den vertegenwoordiger van de olaatselijke overheid, wethouder Dunnebier. dien hij vooral in deze zoo moeilijke en don kere dagen wijsheid van Boven toebad, tot den afgevanrdige van de zusterkerken en tot de jeugd der gemeente. Vervolgens voerde Ds. v. d. Meulen het woord als collega, namens zijn echtgenoote, kerkeraad en gemeente cn verschillende cor poraties. Na deze toespraak zong de gemeen te spontaan Ps. 121:4. Ds. Teeuwen sprak namens de classis Haar lem, terwijl Dr. Van Katwijk als laatste spre ker de zusterkerken vertegenwoordigde. De echtgenoote van Ds. Wesbonk die ern stig ziek is en de Dlechtigheid niet kon bij wonen was echter ooor de goede zorgen dei- zieken tclefooncommissie in staat gesteld den dienst te volgen. Na dezen plechtigen dienst ging de leeraar voor in dankzegging en legde voor het eerst de zegen op. Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Inge®. Mod.) meldt: Hoogste barometerstand 765.5 m.M. te Kinn Laagste barometerstand 747.6 m.M. te Reyk javik. en voorspelt: zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuide lijken Wind. half tot zwaar bewolkt of be trokken. kans op regen of onweer, waar schijnlijk weinig verandering in 'temperatuur. Uit het Buitenland. bewolking en regen Het gebied van hoogen luchtdruk dat Za terdag in het Z. W. lag. heeft zich vrij snel N.O.-waarls verplaatst, daarbij in omvang afnemend. Het ligt thans, met een 765-kern. boven het Z. van Scandinavië. De IJsland- sche depressie heeft zich in den loop van Zondag nog een weinig verdiept. Ze vertoont er ondiepe secundaire ten Westen van de Britsche eilanden. Waarschijnlijk zal deze secundaire depressie voor het weer ten on zent van beteckenis worden. Hoewel dc ba rometerdalingen dit nog niet duidelijk aan geven mag men bij de N. O.-veweging, die o.a. blijkt uit de verplaatsing van het hooge drukgebied, thans wel aannemen dat deze secundaire zich ook O.-waarts of N.O.-waarts bewegen zal. Dit beteekent dan voor onze omgeving: toenemende bewolking met kans op regen of onweer. Over het algemeen heerscht, in het geheele waarnemingsgebied nog rustig weer. De bewolking is waar toegenomen; de tem peratuur is gemiddeld nog boven haar nor male waarde. Barometer Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 765 m.M. Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 80 F. 59 F. 69 F. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (naast Luxor) Telefoon No. 11640. BURGERLIJKE STAND HAAETeM. 21 Augustus 1332. Getrouwd: 27 Augustus. L. J. v. d. Bosch en H Waalewijn. Bevallen; 24 Aug. R. D. Ploeg—Deelen. d.: J. Stecnkist—Zwetsloot, z.: 25 Aug. D. v. d. Haar—Offringa. d.: A A. MalefijWBoer- ma. d 26 Aug. A. C. M. Weeretsv. d. Aardwegh. d.; 27 Aug. C. P. M. v. Leeuwen- Zonneveld. d. Overleden: 25 Aug. M. A. R. Zweers— Waalewijn. 55 j„ Amsterdamschevaart. VELSEN FESTIVAL „KUNSTNA ARBEID". Zaterdagavond. Door Albert Heijn's Fanfarecorps te Zaan dam was der jubileerende Harmonie een con cert op de Bleekerweide aangeboden, dat slechts matig bezocht was. Na opening met een marsch van Werk man kregen we met de fantaisie over Men delssohn'-motieven eerst recht de gelegen heid de capaciteiten van het corps te toet sen en dan viel allereerst de uitstekende pistonnist op. wiens goede spel een voorname factor voor het ensemble bleek te zijn. Het leeuwenaandeel der soli was dan ook hem toebedeeld geworden. Met deze fantaisie en de concertouverture Wilhelmine maakte men aldra een gunstigen indruk. Het programma, dat vlot door het corps werd afgewerkt, bevatte nummers welke den executanten gemakkelijk lagen en deze werken werden, behoudens de niet te ontkennen vlekjes, Co, saxophones!) bevredi gend uitgevoerd. Albert Heyn's fanfarecorps is een jonge verceniging. Van dit corps kan nog veel verwacht worden. Vee succes oogstte men met de bekende ouverture Paix et Labeur van Filsfils, waarin het ensemble ook aan de matheid ontkwam, welke zoozeer de uitvoering der andere num mers kenmerkte Kwam het door het aantal leege banken, dat vele werken zoo zonder en thousiasme werden weergegeven? Als op andere avonden was de onvermoei de voorzitter van Kunst na Arbeid na afloop van het concert in de gelegenheid het deel nemende corps de herinneringsmedaille te overhandigen en een woord van dank te brengen voor hetgeen men dezen avond op muzikaal gebied gebracht had. Zondagmiddag. Marsch wedstrijd. Nadat, de deelnemende vereenigingen zich in de Briniostraat om 12 uur hadden opge steld. vertrok men via de Willebrordstraat, Trompstraat. Naereboutstraat en Velserduin- wog naar de Gerard Doustraat, alwaar de Marschwedstrijd gehouden werd. In den stoet liepen mede de vier Muziekverenigin gen (in totaal 160 man) en aan den kop van den stoet marcheerde Kunst na Arbeid, die het marsch-repertoire opende De R.K. Muziekvereeniging Sursum Covda uit Amsterdam bleek verhinderd te zijn, zoo dat tusschen de volgende 4 de beslissing viel: le prijs en le extra prijs: Wittenburgsch Fanfare Orkest mét 111 punten, wegens dé muzikaalste uitvoering van de marsch. le prijs en 2e extra prijs: Soli Deo Gloria. Driehuis met 108 punten voor de mooiste stemming. le prijs met 99 punten, Voorwaarts Haar lem. le prijs met 93 punten, voorwaarts IJmul- den. Het maximum aantal punten, dat behaald worden kon was 120, het minimum 90 pun ten. Als gebruikelijk genoot de marschwedstrijd de noodige publieke belangstelling Een dichte menigte sloeg het voorbijtrekken der corpsen gade. De jury bestond uit de heeren M. Kley, dir van „Kunst na Arbeid": Marinus Adam. dir. van ..Euphonic" en K. H Kerkhoff, dir. van „De Eendracht-'. Prijsverdeeling: De Zilveren krans, beschikbaar gesteld door de firma Karsten. He extra prijs) en de Zilveren Louwertak, geschonken door IJmui- dens Bloei He prijs A) werden gewonnen door de Wittenburgsche Fanfare. Amster dam. De Zilveren Medaille van de IJmuider Courant (2e extra prijs) plus de Verguld zilveren medaille, die kunst na Arbeid voor haar festival verworven had van de Winke- liers-Vereeniging Umuiden-Oost (le prijs B) kwamen aan Soli Deo Gloria. Driehuis. De door de firma van Hoften en Lubbers geschonken verguld zilveren medaille werd gewonnen door Voorwaarts, Haarlem, (le prijs C» terwijl de zilveren medaille van de firma Glas te IJmuiden-Oost fle' prijs D» aan de Arbeiders Harmonie Voorwaarts te IJmuiden kwam. Het festival. Begunstigd door schitterend zomerweer ving ten 2 ure op de rustige Bleekerweide ten aanhoore van een langzaam aangroeiend publiek de laatste reeks feestconcerten aan. Daar verschillende vereenigingen verhin derd bleken te zijn HJmuiden's a Capella Koor. Polyhymnia. Excelsior Wormerveer-» werd het programma in geheel andere volg orde afgewerkt dan aangegeven stond. Als nr. 1 trad het Wittenburgsch Fanfare Orkest uit Amsterdam, directeur Ripken, op met. Ouverture Néren van Popy en de be kende fantaisie op motieven van Mendels sohn. Een forsch corps met bijna 70 leden, dat muzikaal geleid wordt, doch dat. nie.t zeer ideaal van stemming is. Voornamelijk de diskant is niet vrij van foutjes. Met men- delssohn haalde het corps veel op, doch niet temin haperde het ensemblespel hier en daar. Frissche tempi en mooie nuanceerin gen. Gemengde Zangvereeniging Erato, Amster dam, hierna optredend, behaalde met haar tweede nummer. Liederen Leeft van Kools, eveneens het meeste succes. Hierna betrad de ..IJmuider Volksstem" de tent en zong „Morgenrood" van Otto de Nobel en „Vredesklanken" van Bortniansky met zeer veel verdienste en beschaafden klank onder des heeren Post's muzikale directie. De twee concours-werken, waarmee Vel- sen's a Capella Koor in Juni j .1. zulk een succes behaalde te Amsterdam, waren hier ook als festival-nummers gekozen. Het ..Hoe liggen de wegen in heerlijkheid open" van Koop, een compositie van niet zeer gemak- kelijken aard. werd goed gezongen. Alle respect voor de kundigheid van dit koor, dat zoovele moeilijkheden te overwinnen had. Het „In een glans" van Loots maakte in de open lucht niet dat effect, welk het bij een zaaluitvoering zou bereikt hebben Niettemin een koor met capaciteiten, al zouden we de stemming wat minder wankel gewild hebben in nr. 2. De Kennemer Zangers onder hun leider Grin zijn op concerten zoo langzamerhand geregelde en graag gehoorde gasten gewor den. Zij gaven met „Omhoog" en Beltjens „Ave Verum" een proeve van goeden man- nenzang. De Gemengde Zangvereeniging Vox ITu- mana onder de begeesterende leiding van Joh. Brands was verreweg het. beste koor van dezen middag. De vertolking van het overbekende ..Ellen" werd door de goede tekstuitbeelding tot een waar succesnummer. Zeer beschaafd en klankvol werd ook de vertolking van Roéske's Gypte, Een koor, dat er zijn kan. Eveneens vlekkeloos en van mooie homo geniteit was het optreden van IJmuiden's Mannenkoor, welke vooral met v. d. Biji's com positie „de Zee" bij het altrijke publiek een dankbaar applaus oogstte. De door de Arbeiders Mandoline Club ..Excelsior". IJmuiden, uitgevoerde nummers kwamen in de open lucht slechts zwak door. Een zeer mooi nummer was het Festa del Grano (Oogstfeest) (of was het een Ouver ture van dir. Kok?), dat gevoelig werd voor gedragen met verzorgde dynamische scha keeringen. Als laatste verceniging van dezen middag trad de Accordeon-Vcveeniging „Animato" uit Amsterdam met 2 populaire nummers op. Van dit gezelschap kunnen harmonica- orkesten uit onze nabijheid nog veel leeren. Dit was een complete orkestbezetting met diskant en baskant, waarin niet alle instru menten dezelfde partij (melodie en begelei ding speelden, maar wel degelijk melodie, contra-melodie en bas door aparte instru menten werden uitgevoerd, en keurig-ver- zorgd werden weergegeven. Terecht werd dit ensemble met zijn diri gent G. E de Boer hartelijk beapplaudisseerd na zijn optreden, waarvoor het met een toe gift dankte. Zondagavond. De avond werd geopend door de Harmo nie-Vereeniging „Voorwaarts" uit Haarlem onder den heer Schulpzand. welk corps geen gunstigen indruk maakte. Slechte stemming en technische onmacht. Directeur Joosen maakte met de R.K Har monie „St. Caecilia" uit Velsen-Noord on tegenzeggelijk geen kwaad figuur, doch had aan de uitvoering der zware Massenet- ouverture Phèdre en Ballet d'Isoline de han den vol. Een goed musiceerende. forsch-be- zette kapel, welke echter zeer met stemming te kampen had. Alvorens een eindoordeel over de Arbeiders Muziek-Vereeniging „Voorwaarts", IJmuiden Oost te geven, zullen we deze vereeniging eerst nog eens ernstig laten studeeren. Uit Driehuis luisterde Soli Deo Gloria on der C Oudendijk het festival op met 2 Ouverture's, Dragonders van Villars en Orpheus in de Onderwereld. Beide nummers konden ons niet bekoren. De stemming was dikwijls wankel en het ensemble-spel liet veel te wenschen over Aan het eind van Offen bach's werk haalde het corps veel op. Eind goed, al goed! Terecht geldt, dit voor de deelnemers, waar naar den geheelen avond reeds was uitgeke ken. Onder directeur Kerkhoff's eminente leiding verscheen de Harmonie-kapel der Pa pierfabrieken „De Eendracht", op het po dium. Het is welhaast onnoodig te zeggen, dat we tot besluit van dit festival een vertol king van een Walkiirc-fantaisie en de Tcll- ouverture hoorden, die het optreden van d!t. buitengewone corps tot het glanspunt van den avond maakte. Het in grooten getale aanwezige publiek reageerde dan ook terecht op deze waarlijk- intens-muzikale uitvoering met een storm achtig applaus, zoodat men nog twee toe giften vermocht af te dwingen, w.o. een voor name reprise van de Tannhauser-fantalsie, welke reeds op het concert van j.l. Donder dagavond zoo boeide. Voorzitter Ebbeling bracht allen, die tot het welslagen van het- festival medegewerkt hadden, personen zoowel als vereenigingen. hartelijk dank namens zijn jubileerend corps, dat met het organiseeren van dit feest op waardige wijze zijn 10-jarig bestaan ge vierd heeft. W. DE ZANGUITVOERING OP KONINGINNE DAG IN DE GEREFORMEERDE KERK. De zanguitvoering, die ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin m de Gereformeerde Kerk te Velsen-Noord zal wor den gegeven zal te 7.30 uur geopend worden door Ds. D. J. van Katwijk. Vervolgens zingt het kinderkoor „In 't Voorhout"" en „Konings lied-'. Na solozang van mej. Rie Slings zingtj het kinderkoor een drietal liederen. Na de pauze zingt eerst het kinderkoor j „In den zomer uit", waarna Ds. J. Th. Meyer1 zal spreken. Vervolgens sluiting en dank zegging. WERKVERSCHAFFING. EEN TELEGRAM AAN B. EN W. Naar wij vernemen, heeft, de IJmuider Fe deratie het volgende telegram gezonden aan B. en W. dezer gemeente: „Verzoeke nogmaals dringend gedwongen werkverschaffing op te schorten. Loonen van f 14 zijn een schande." BEVERWIJK UITZENDING VAN WERKLOOZEN. Naar wij vernemen heeft het gemeente bestuur aan den minister van Binnenland se he Zaken het verzoek gericht, om een aan tal werkloozen uit deze gemeente bij de Rijks werkverschaffing te plaatsen. De Heer en Mevrouw G RA X DJ E A X—110 OG EDUIX geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter MARIA LOUISA CORNELIA Heemstede. 23 Aug. 1332 It and huisstraat 52. Heden overleed onze lie ve Moeder. Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder Maartje de Hooij Wed. J. M. Sobels in den ouderdom van S4 Hilversum: E. CO KARTSOBELS Heemstede: 1>. J. SOBELS D. SOBELS—ZEMEL Ovgstgeest: F. H. SOBELS E. SO B HLS—RIJ SDIJ K Hilversum M. L. SOBELS Den Haag: H. BR EUR E—SOBELS J. BREURE Klein- en Achter kleinkinderen Den Ilaag. 27 Aug. 1932 v. Slingeli ndtstraat 177 GEEN BEZOEK De verasschlng zal plaats hebben Dinsdag u.s. in het Crematorium te Velsen. na aankomst van trein 13.14. halte Drlehuis-Westerveld. Heilige «mi algemecne kennisgeving Dr SLUYTERMAN Arts LOREXTZPLEIX 34 heeft de praktijk HERVAT ln plaats van kaarten. Heden ontsliep in do Maria Stichting na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden. In vollen vrede, onze innig geliefde Vrouw. Moeder, Dochter. Zuster, Behuwd zuster en Tante Johanna Maria Kopjes Niemann geb. van der Sluis in den ouderdom van 51 Jaar. Uit aller naam: G. KOPJES NIEMANN Kam. VAN DER SLUIS Haarlem. 2S Aug. 1032 Velserstraat 16 uw. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 31 Aug. te 11.30 op de Algoin. Begraafplaats a. d. Kleverlaan. Vertrok v. h. Sterfhuis: Velserstr. 16. te 11 uur. KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Tel. 10610 Wij belasten ons met liet re nlgeil van antieke meubelstoffe uls gobelins, zijden damast gor dljnen. oude wandbekleedinge enz. Dit geschiedt volgens speciaal procédé. waarbi; oude kleuren als het ware wcc beginnen tc leven en waarvj stof niets te lijden heeft. KUNSTTANDEN, G10BITTEN" en moderne tandheelkunde, oo voor moeilijke gevallen JANSWEG 6 Kliniek spreekuur: 0-10. Maani en Donderd.avond 7—8 Part. spr.uur 13 bch. Zaten Advies en onderzoek kosieloo CENTRALE TANDHEELKUNDIG KLINIEK HAARLEM Telefoon 12644 SPREEKUREN van 9 tot 1 en 1 tot 2 Dinsdagavond van 6.30 tot8.3 Zaterdagsmiddags GEIN spreekui

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2