ONDERSCHEIDINGEN. ONDERSCHEIDINGEN. HAARLEM'S DAGBLAD De volgende onderscheidingen zijn toege kend ter gelegenheid van den verjaardag van -Je Koningin: Bij koninklijk besluit is benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: G. H. W. M. ridder Huyssen van Katten- dijke. gezant te Lissabon; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, ge- zantschapsraad aan het gezantschap te Berlijn; dr. A. Loudon, gezantschapsraad aan het gezantschap te Madrid; J. F. Boer. referendaris aan het Departe ment van Buitenlandsche Zaken; F. Gerth van Wijk, consul-generaal te Tanger; C. A. Hellmund, consul te La Guaira: tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: J W. F. Bruens. hoofdcommies aan het De partement van Buitenlandsche Zaken: W. P. M. van Eps, consul te St. Thomas: E. M. van der Niepoort. consul te Porto: jhr. G. L. van der Maesen de Sombreff. consul te Brussel: L J. Breman. consul te Genua: W. H D. Suringar. consul te Triest: A. M.' L. Winkelman, consul te Mombasa; P C. G Peereboom. consul te Warschau; G. H. Barfoed. vice-consul te Le Havre: J. A. Brouwer de Koning, vice-consul te Córdoba: B. Langeveld. vice-consul te Boekarest: J H. Groeneweg, kanselier aan het gezant schap te Bern; G. P. C. Pichal. directeur der kanselarij aan het consulaat-generaal te Antwerpen; K. Tensen, voorzitter van het bestuur der Christelijke school voor lager en middelbaar uitgebreid lager onderwijs „Prinses Juliana", te Brussel; is bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. A. Tak. procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Graven hage: zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: mr. L. A. Nijpels. raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. J. L. M Meckmann, raadsheer in den Hoogen Raad 'der Nederlanden te 's-Graven hage; mr. J. J. Croles. president van het ge rechtshof te Leeuwarden: jhr. mr. C. O. M. van Nispen. president van de arrondissementsrechtbank te 's-Her- togenbosch mr. J W A. M. baron van Lamsweerde, officier van justitie bij de arrpndissements- rechtbank te Breda; mr. Th. Heyligers. lid van de gemengde rechtbank in Egypte, te Caïro: jhr. mr. K. J. Schorer, deken der Orde van advocaten te Utrecht: dr. G. A. H. Bauduln, vicaris-generaal van het bisdom Roermond en president van het Groot Seminarie te Roermond; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. D. K. G. de Jong. kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Amsterdam; J. L. Schouten, predikant bij de Gerefor meerde Kerk te Amsterdam, oud-voorzitter van de synode der Gereformeerde Kerken: J. L. Brekelmans, kanunnik, deken en ple baan te 's-Hertogenbosch; mr. J. Hamburger A.-D.zn., voorzitter van het kerkbestuur van do Nederlandsch-Israë- lietische gemeente te Utrecht; P. J. C. van Toornenburgh, voorzitter van den Voogdijraad te Alkmaar: W. G. J. de Haer, geestelijk adviseur van Roomsch-Katholieke reclasseeringsvereeni- gingen te Arnhem; H. J. J. Verhoef, notaris te Avenhorn; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. H. Wagenaar, predikant bij de Neder- duitsch-Hervormde gemeente te Rotterdam: W. van Oeveren. lid van -het provinciaal kerkbestuur van Zeeland. penningmeester van het fonds „Aanpakken", strekkende tot voorziening in den noodtoestand van vele predikanten der Nederlandsch-Hervormde Kerk. wonende te Wolohaartsdijk: E. Ch. le Cornu. predikant bij de Waalsch- Hervormde gemeente te Amsterdam: W. F. A. Overmeer. pastoor te Heeg: E. C. Wierts van Coehoorn, commissaris van politie te Goes: W. Gijse Weenink. directeur van de straf gevangenis te Rottei'dam: W. E. P. Germs, predikant bij de Rijks- werkini-ichtingen Veenhuizcn: dr. H. Postma, geneesheer bij het Rijksop voedingsgesticht te Zeist en psychiater bij de tuchtsschool te Montfoort: B. J. M. Sistermans. voorzitter van de Al- gemeene Commissie voor Kinderverpleging en Kinderbescherming van den H. Vincentius van Paulo te 's-Gravenhage; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. mr L E, M. von Fisenne, lid van Gc- denuteerde staten van Zuidholland, te Rijs wijk: zijn benoemd* tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: mr P. E. Briët, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. te Leiden; mej. J. M J. A. Meijer, lid van dc Tweede Kamer der Staten-Generaal. te Rotterdam: dr. S. E. B. Bierema, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. te Usouert; H de Liefde, lid van Gedeputeerde Staten van' Gelderland, te Culemborg; mr. R. M. van Dusseldorp, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, te Middelburg: S. W. de Jong. lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, te Lemmer: lr. H. van der Kaa. hoofdinspecteur van de volksgezondheid tc 's-Gravenhage: dr. N. P. van Spanje, geneesheer-directeur van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Am sterdam: is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: R. P. van Roijen. directeur gem. waterlei dingen te Amsterdam; zijn benoemd: tót officier in dc Orde van Oranje- Nassau mr G. van Baren, burgemeester van Delft; A. 'H. Smulders, wethouder der gemeente Utrecht, te Utrecht: H. van Dam. president-hoofdman der vrij willige brandweer te Rotterdam; jhr. ir. G. de Graeff inspecteur van de volkstoondheid. te 's-Gravenhage dr. W Stuurman, directeur van het open baar slachthuis te Leiden: P L. van der Harst, arts tc 's-Gravenhage; F. Tijdens, arts te Groningen; WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1932 dr. J. A. van Trotsenburg. geneesheer directeur van het Rijks-krankzinnigenge sticht te Grave: A. M J. H. R. de Steenhuysen Piters, ge neesheer aan het gesticht Boldershof voor vrouwelijke R.-K. idioten te Druten; ir. H. Stokvisch te Brussel: mr. C. M H. Minderop. lid van het hoofd bestuur van het ..Maria Catharina van Doo- rcn's Vrouwengesticht van Weldadigheid", te Rotterdam; mr. J. J. (zich noemende en schrijvende Jules'» Keizer, voorzitter van de Vereeniging ..De Joodsche Invalide", te Amsterdam: J. F. Croockewit, gepensionneerd majoor- titulair van het Ned.-Ind. leger, chef van den staf der Haagsche Burgerwacht, te 's-Gra- venhage; tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: C. W. Bodenhausen. vice-president van den Raad van Ned.-Indië. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: F K. van Iterson. hoofdcommies met- den persoonlijken «titel van bibliothecaris bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's Gravenhage. P. D. M. Beckers, lid van de Provinciale Staten van Limburg en burgemeester van Ubach over Worms; K. Tissingh, lid van de Provinciale Staten van Drenthe, te Ruinen. mr. J. J. L. van Heest, administrateur ter provinciale griffie van Gelderland, te Arn hem: G. R. van der Ven, burgemeester van Vlij men; J. H. A. Frieswijk, burgemeester van Doornspijk: Jhr. J. K. Hesselt van Dinter, burgemeester van Pijnacker en Nootdorp; K. Zijp Jzn., burgemeester van Abbe- kerk. J. Bouman. burgemeester van Nieuwkerk (Z.) P. H. baron Taets van Amerongen van Natewisch, burgemeester van Markelo; J. Schutgens. burgemeester van Spaubeek; S. E. Lunter, wethouder der gemeente Bolsward; A. A. Scheepers, wethouder der gemeente Heerlen; J. M. Kieboom. secretaris der gmeente Raamsdonk; W. J. Berghuis, secretaris en ontvanger der gemeente Loppersum. C. Hondius. oud-lid van den raad der ge meente Middelburg; D. J. J. A. de Leur. te Maartensdijk; mej. C. F. Boeije. adjunct-directrice van het Algemeen Provinciaal Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Groningen; W. H. van Schaick, penningmeester Ger. Vereeniging voor ziekenverpleging te Am sterdam; A. Mol, secretaris van het Comité Ned Roode Kruis, afd. O. Z. Beveland te Waar de; J. Brügemann, pastoor te Middelburg, geestelijk adviseur van de St. Elisabeths Vereeniging, aldaar; mevr. de wed. P. HesselmansSprangers, presidente der Vereeniging van de H. Elisa beth van Hongarije, te kaatsheuvel (gem. Loon op Zand); B. J. F. M. Drabbe<?„. secretaris van den hoofdraad der St. Vincentiusvereeniging a Paulo, te 's Gravenhage; W. H. Burgers, voorzitter van liet Bur gerlijk Armbestuur te Den Helder; J. P. Thierry, te 's Gravenhage; F. J. G. Furda, te Groningen; J. Th. A. Diebeis, lid van het burgerlijk armbestuur en regent van het Oud-Burge ren Gasthuis te Nijmegen. mevr. I. Cremers, geb. jonkvr. van Nispen tot Sevenaer te Arnhem; C. Wildenberg, lid van de Gewestelijke Landstorm commissie Zuid-Holland West" te 's Gravenhage. A. J. C. Maas Geesteranus, lid van de Ge westelijke Landstormcommissie „Alkmaar", te Heiloo; kapelaan A. Hoevenaars, secretaris-pen ningmeester van de Landstormcommissie uit den Bond van R.-K. Militairen Vereenigingen te Bergen op Zoom; L. Attema. lid van den raad van bijstand van de Nationale Noodhulp Organisatie te Hilversum: A. P. van Hoey Smith, commandant van het Voer- en Vaarwezen der Burgerwacht te Rotterdam ds. H. Thomas, voorzitter der Christelijke Oranjevereeniging te Leiden; J. F. L. de Balbian Verster, journalist, te Amsterdam; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. dr. J. van der Hoeve, voorzitter van de afdeeling natuurkunde der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Leiden: zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: P. Visser, administrateur bij het Departe ment van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage, wonende te Voorburg dr. N. van Wijk, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden; dr. B. J. H. Ovink. hoogleeraax aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. A. G. Roos. hoogleeraar aan de Rijks universiteit- te Groningen; ir. G. H. de Vries Broekman, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft: dr. ir. J. Böeseken, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; mr. W. C. Mees, curator van de Nederland- sche Handelshoogeschool te Rotterdam, wo nende te Wassenaar: dr. F. A Weve, OP, hoogleeraar aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg: W. H. Cool, inspecteur van het nijverheids onderwijs te 's-Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. R Brinkman, conservator aan de Rijks universiteit te Groningen; ds. T. Ferwerda, curator van de Vrije Uni versiteit te Amsterdam: dr. H. C. Rutgers, secretaris van de Neder- landsche Christenstudentenvereeniging te Haardenbroek (gem. Driebergen): dr. D. E. Bosselaar, rector van het gemeen telijke gymnasium te Leiden; dr. H. Hulshof, directeur van de gemeente lijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Arnhem; J. Peper, directeur van de gemeentelijke handelsschool en der handelsavondschool te Amersfoort; Chr. Stapelkamp, directeur der Christelijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Groningen; mej. D. H. A. M. Terwinat (mère Ignace). rectrix van het R.-K. gymnasium voor meis jes te Venray: P. Goorts, rector van de bisschoppelijke kweekschool te 's-Hertogenbosch; mr. H. P. van Heukelom, voorzitter van het bestuur van het Instituut tot Onderwijs van blinden, te Amsterdam; jkvr. C. gravin van Limburg Stirum. te Arnhem W. Puister, inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Emmen, wonende te Coervorden; mr P. L. M. Driebeek, bestuurslid der R.K. Vakschool voor Meisjes te Rotterdam; mr. J F Th. van Valkenburg, secretaris van het Vaderlandsch Fonds tot aanmoediging van 's Lands zeedienst te Amsterdam; dr. A. Beets, redacteur van het Woorden boek der Nederlandsche taal, te Leiden; I. de Bruyn, te Spiez; dr. K Moeringa, Rijksarchivaris in de pro vincie Utrecht te Utrecht; J. Ed. Karsen. kunstschilder, te Amstcr- M. Lam Jr., te Amsterdam; dam; mevr. A. van RhijnNaeff, letterkundige. te Dordrecht; tot- ridder in de Orde van Oranje-Nassau S. A. Leopold, ondervoorzitter van de exa mencommissie Fransch voor de A-akte mo te Goes: dr. J. Mehler, conrector van het Baarnsch Lyceum te Baarn; L. A. van Melle leeraar aan het Christelijk gymnasium te Utrecht; ir. F. J. Vaes. leeraar aan de Iste gemeente lijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus to Rotterdam: J. N. Breunese, algemeen secretaris van den Nederlandschen Bond voor Lichame lijke Opvoeding te 's-Gravenhage: w J. Tli. Coumans, oud-hoofd eener openbare school voor lager ondderwijs en u.l.o. te Roo sendaal; Th. A. Geels, bestuurslid der R.-K. School- vereeniging te Amsterdam; A. ae Jong E.zn.. directeur der Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwij zeressen in Nederland en de Overzeesche Ge westen. te 's-Gravenhage; G. B. de Jong, voorzitter van de Vereeni ging voor Gereformeerd Lager Onderwijs te Oud-Beijerland: J. B. Meijnen, oud-hoofd eener bijzondere school voor u.l.o. te Leiden; G. F. Rombouts ifrater Sigebcrtus», onder wijzer aan een bijzondere school te Goirle; P. A. Versluys, directeur der Hervormde kweekschool te Amsterdam; A. P. de Wild, oud-hoofd der openbare school, genaamd; Corn. Drebbeischool, te Amsterdam, A. Zuiderveld, directeur der Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te 's-Gravenhage; ir. D. Post-ma, leeraar aan het Rijksinsti tuut tot opleiding van leekenleeraren te Am sterdam J. van Roon, leeraar aan de zeevaart school te Scheveningen; Th. J. M. Stroucken, directeur van de am bachtsschool en van de avondschool voor handwerkslieden te Heerlen; H. D. Tabak, vice-voorzitter van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Bevor dering van de Vakopleiding voor Hand werkslieden in Nederland, te Amsterdam; B. van der Worp Jr., directeur van de eer ste ambachtsschool en eerste avondteeken- school van de Maatschappij van den Wer kenden Stand te Amsterdam; A. D. J. W. van der Stap, baritonzanger te Delft: Louis van Tulder, concertzanger, te Rijs wijk iZ.-H.); C. de Wolf, hoofdleeraar in het orgelspel aan het Amsterdamsch conservatorium en organist van de Ned.-HerV. Kerk te Arnhem wonende te Arnhem; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw; mevrouw dr. J. S. de Jongh, weduwe van mr. A. E. H. Goekoop. wonende op het kas teel de Essenburgh, bij Harderwijk; mr. L. A. Ries. administrateur bij het De partement van Financiën; P. C. Ligtenberg. directeur der directe be lastingen enz. te Breda; P. K. Sjollema, directeur der registratie en domeinen te Leeuwarden; dr. J. T. Bornwater. directeur van het laboratorium van het Departement van Fi nanciën te Amsterdam; mr. R. Bouwman, inspecteur van den ac countantsdienst te 's-Gravenhage. tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. J. Hoogteyling, referendaris bij de Al- gemeene Rekenkamer: J. A. Willinge, referendaris bij het De partement van Financiën; jhr. A3E. von Bülow, inspecteur der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zutphen, 1ste afdeeling; B. Moolenburgh, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Lei den, 1ste afdeeling; B. Moolenburgh, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Lei den. 1ste afdeeling; J. C. Bemer, inspecteur der registratie en domeinen te Utrecht, 1ste afdeeling; S. A. Rochat, ontvanger der invoerrechten te Rotterdam: P. A. de Jong, ontvanger der registratie en successierechten te Amsterdam, gecentrali seerd kantoor: ir. J. G. Robbers, hoofdarchitect bij den Rijksgebouwendienst; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. H. Vandalon. hoofdcommies bij het Departement van Financiën; H. A. C. L. Barentsen, hoofdcommies bij het Departement van Financiën; P. Schoutens. ontvanger der directe be lastingen te Nijmegen. 1ste kantoor; J. A. Bijlsma. ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Leeuwarden; C. F. Trip. ontvanger der successierechten te Utrecht: C. J. de Lussanet de ia Sablonièrc. ont vanger der successierechten no. 2 te 's-Gra- venhage; L. Schol ten, controleur der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: de schout bij nacht C. J. E. Brutel de la Rlvière en J. F. Osten; de generaal-majoors H. G. Winkelman, commandant aer IVde divisie: M. ridder van Rappard. inspecteur der artillerie; B. E. Stöver, commandant der Ilde divisie en L. W. van Hoek, gepensionneerd kolonel met den titulairen rang van generaal-majoor- zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden): de kapitein ter zee D. Vreede en de kapi tein-luitenants ter zee H. Ferwerda en G. W. Stöve; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden): de kapitein tor zee R. H. Arntzenius; de gepensionneerde kolonels K. van Dru- 1 nen en J. R. L. Jans; de luitenants-kolonel F. H. Heuvelink. com mandant van het 20ste regiment infanterie; H. J. A. Hagdorn, commandant van het 15de regiment infanterie; J. P. de Man. van den 1 staf van het wapen der artillerie: J. J. Mac- Kenzie, van het dienstvak der militaire ad ministratie: J. Harberts. van den generalen staf. en J. M. Ridder van Rappard. comman dant van het regiment kust-artillerie: de dirigeerend paardenarts met den rang van luitenant-kolonel dr. R. H. J. Gallandat Huet; de majoor W Schutte, van het dienstvak der mtendance; de dirigeerend officier van gezondheid der derde klasse N. A. A. van de Roemer; de reserve-luitenants-kolonel J. F. Boekholt cn L. dc Ridder; is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de vloot-aalmoezenicr H. J. M. M. Alink; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau «met de zwaarden): de luitenants ter zee der eerste klasse D de Josselin de Jong en G. G Bozuwa; de kapitein der mariniers H. F. J. M. A. von FrUtag Drabbe; de officieren van den marinestoomvaart dienst der eerste klasse L W. Zaaijer en W. Moree: de officier van gezondheid der eerste klas se W. Rellingh: de officier van administratie der eerste klasse C Jansen: de kapitein W H. Schukklng. van het wa nen der genie; W. baron van Irtersum. van het regiment jagers: G Dekker, van het 4de -egiment veld-artillerie: J Detmar. van het 5de regiment infanterie: G. E. A Themann. van de school voor reserve-officieren der in fanterie: W. F K Bisschoff. van Heemskerck en J. Dwars, beiden van den generalen staf: H. Keppel Hesselink, commandant van de school voor reserve-officieren der bereden artillerie, en L. Ezerman. lid van de commis sie van proefnemine: de reserve-kamiein A. A. Schilleman. van het 11de regiment infan terie. en tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: H. J. Derks. registrator bij den generalen staf: J H. H. Kle.ssens: M H. E Nolthenius de Man. secretaris van het hoofdbestuur der Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens: L. H. Vink. bestuurslid der R -K Militairen Vereeniging te 'sGravenhage. en G. Costermans, jurylid der Militair-Certifi caat commissie. tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, te 's-Gra venhage. administrateur bij het Departement van Waterstaat, chef der afdeeling Vervoer en Mijnwezen: ir. G. J. van den Broek, te 's-Grav*>nhace, hoofdingenieur-directeur van den Rökswater staat in de directie Wegenverbetering; ir. J. F Ligtenberg. te 's-Gravenhage'. hoofd Ingenieur bij de Zuiderzeewerken: P. H. Gallë. te Amsterdam, directeur van de filiaalinrichting aldaar van het Konink lijk cederlandsch Meteorologisch Instituut: J. D. Evers, te Utrecht, chef van den dienst der Exploitatie bij de Nederlandsche Spoor wegen J. H. Ebbelcr. te 's-Gravenhage. adminlstra teur bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Te legrafie en Telefonie: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: P. M. A. Bogaert. te Maastricht, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche Spoor wegen: dr. J. H. Jonckers Niebocr, te Bilthoven. chef van algemeene zaken bij de Nederland sche Spoorwegen; J. Mous, te Heerlen, afdeel!ngschef bij de Staatsmijnen in Limburg (bij bevordering) F. K. Wiersum. te Utrecht, chef der cen trale controle bij de Nederlandsche Spoor wegen; J. A. Feickens, te Maastricht, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie; M. W. Bos, te Arnhem, inspecteur der pos terijen, telegrafie en telefonie: K. L. J. Dekekr te 's-Gravenhage. referen daris bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Te legrafie en Teelfonic; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. van Efferen. te Winschoten, hoofd opzichter van den Provincialen Waterstaat van Groningen; R. Vermunt, te Etten en Leur, dijkgraaf van den Westpolder: E. Priester, te Sneek. secretaris van het zeewerend waterschap „Wijmbriseradeels c.a. Contributie Zeedijken": J. L. dc Raadt, te Muiden. hoogheemraad, tevens secretaris-penningmeester van het hoogheemraadschap van den zeedijk beoos ten Muiden: Iz. P. van der Weele. te Colijnsplaat. ont vanger-griffier van den polder Nieuw-Noord- Beveland: C. Kolff. te Rotterdam, voorz'tter van den raad van beheer van de N.V. Nationale Lucht vaartschool; E. Haak te Amsterdam, stationschef 1ste klasse A* bij de Nederlandsche Sooorwegen J J. Schmidt te Utrecht, afdeeüngschef 2de klasse bij de Nederlandsche Spoorwegen. G. D. Roona. te 's-Gravenhage. hoofdma chinist bij de HollandAmerika Lijn: mevrouw M J. C. Hillegaart-Haafkens. te Amsterdam, directrice van het Zeemanshuis; E. Paap. te Huis ter Heide gemeente Zeist' chef van exploitatie bij de Nederlandsche Buurtspoorweg Maatschappij: mejuffrouw A J. O. de Ridder, te 's-Gra venhage. referendaris der posterijen, telegra fie en telefonie: K. de Haan. te Lopersum. commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, aange wezen als directeur van het post-, teiegraaf- en telefoonkantoor aldaar: tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: dr. J. R. B. de Roos. adjunct-directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek en secretaris der Centrale Commissie voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; prof. dr. S. C. J. Olivier, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen: A. Spanjaard oud-industrieel voorzitter van de Commissie van Advies voor de Crisis- invoerwet. te 's-Gravenhage; A. Pierson. wonende te Baam. lid van het bankierskantoor Pierson en Cie. te Amster dam. voorzitter van den Postraac; H. H. van Dam A.-C.zn.. tc Rotterdam, oud directeur der Naamlooze Vennootschap BI a auwh oed enveem-Vr ieseveem tot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. J. L. M. van der Horn van den Bos. hoofdingenieur bij den Ocïrooiraad. te 's-Gra venhage: A G. Verbeek, voorzitter van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken, te 's-Gravenhage; dr. G. L. Voerman, directeur van het Rijks bureau voor onderzoek van Handelswaren, tc 's-Gravenhage; J. J. Korndörffcr. administrateur bi) dc Rijksverzekeringsbank, chef van dc afdee ling Geld bel gging. tc Amsterdam: dr. B R. d-' Bruyn te Wageningen. direc teur van het Rijksproefstation voor Veevoe- deror.derzoek; C. \an dc: Burg voorzitter van den Raad van Arbeid tc Rotterdam; Jos. A. E M. M:yrlng. te s-Hertogenbosch, H. van Abbe. directeur der Naamlooze Vcn- noodschap Karei I sigarenfabrieken tc Eind hoven TITl'LAIRE RANGSVERHOOGINGEN. Bij Koninklijk besluit zijn de volgende ti tulaire rangsverhoogingen verleend: de titulaire rang van schout bij nacht aan den gepensionneerden kapitein ter zee G. J. :e Winkel; de titulaire rang van kapitein tor zee aan de gepensionneerde kapitein-luitenants tc.* zee D. J. baron van Lijnden en H. A. Gregory: de titulaire rang van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der 1ste klasse aan Jen gepenslonneerden hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der 2de klasse J. A. Lanz: de titulaire rang van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst ot 2de klasse aan den gepenslonneerden officier van den ma rinestoomvaartdienst der 1ste klasse B. Vcr- hey: de titulaire rang van officier van den ma- rinestoomvaartdienst der 1ste klasse aan den officier van den marinesioomvaartdlenst der 2de klasse H. de Vries E.zn.; de titulaire rang van generaal-majoor: aan den gepenslonneerden kolonel G. T. M. Ongerboer; aan den eervol ontslagen reserve-kolonel J. N\ Bruyn: aan den gepensionneerde n dirigeerend of ficier van gezondheid der Isïe klasse W. G. A. Bruinier: aan den eervol ontslagen reserve-kolonel H. J de Klein: aan den gepenslonneerden kolonel W. J v. Bieer. de titulaire rang van kolonel: aan de gepensionneerde luitenants-kolonel L E. ITinrlchs en II Mevwert: aan den eervol onts'agen reservc-luitenar.t- 'loloncl J A. baron van Heeckeren van Mole- cater.: de titulaire rang van luitenant-kolonel: aan do geixmsionneerde rese-ve-majoors S. Gal en F. H. Henderson; aan den eervol ontslagen reserve-majoor L. M. F. G. Knage; oe titulaire rang van majoor: aan den gepenslonneerden kapitein G. Smit Siblnga: aan den eervol ontslagen tijdelijk reserve- Vanitein J. J. Korndorffer: aan den gepensionneerder. paardenarts der Iste klasse J. van Zljverdeti: aan den eervol ontslagen kapitein G W. Boxm an de tifulairc rarr van generaal-majoor aan ien kolonel-titulair bil den mlliteir genees- ku^digen dienst ln Nedcrlandsch-Indlë dr G Utermöhien; de titulaire rang van kolonel* aan den luitenant-Koionei b:,1 de Infanterie in Nederlandseh-Indië V. E J. Muvlwijk: aan den luitenant-kolonel b'i de Infanterie 'n Nedcrlandsch-Indlë D. G. Draaljcv; de titulaire rang van luitenant-kolonel nan den majoor der intendance in Nederlandsch- Indië E. J. Kools; de titulaire rang van majoor: aan den kapitein der militaire ndmintstra- tie in Nedorlandsch-Tndië C. G. Verwcr: aan den kapitein dor militaire administra tie in Nederlandsch-Indlö A. Zijlmans: de titulaire rang van eorstc-luitcnant aan den tweede-luitenant-titula'r der Infanterie in Nederland.sch-Indië H. Lobstcin. Toegekend aan inwoners van Haarlem en Omstreken. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin zijn de volgende onderscheidin gen toegekend aan personen ln Haarlem en omstreken Bevorderd is tot Officier in de orde van Oranje Nassau: C. J. van Paassen. predikant bil de Ncder- duitsch Hervormde gemeente te Haarlem, lid van de Algemeene Synodale Commissie en secretaris van hot provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland. Benoemd zijn tot ridder in de orde van Oranje Nassau: J. W. Geels, predikant bij de Chrbt. Gere formeerde kerk te Hilversum, vroeger te Haarlem wonend. D. de Ridder, commissaris van politie te Velsen. Dr. E. A. M. Droog, arts tc Heemstede. J. J. Meyerink. leeraar aan de rijks H. B. S. en Chrystelijk Lvceum tc Almelo, vroeger te Haarlem wonend. J. J. B. Laeyendecker. ontvanger der di recte belastingen te Haarlem. G. Duyckinck Sander, directeur der vls- scherijschool en bewerker der zeemansgid sen voor de kleine vaart te Velsen. Mr. dr. J J. M. Noback te Haarlem, secre taris der Vereeniging Centraal Overleg in arbeidszaken van werkgeversbonden en van de Algemeene Werkgeversvereeniging. H. A. van den Eynde. beeldhouwer to Heem stede. Benoemd zijn tot ridder in de orde van don Nederlandschen leeuw: A J Loerakker, lid der Tweede Kamer, tc Haarlem. Dr. A J. p. van den Broek, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, vroeger te Haarlem wonend. J. W. A. Beynes. commisarls der N.V. Ko ninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwa gens te Haarlem. De eere-medallle verbondon aan dc orde van Oranje-Nassau is toegekend aan: In goud- mei. P. Hulsbos, oud-directrice van het Doorgangshuls voor vrouwen en meisjes te Haarlem. In zilver: J. Wage, werkmeester bij de strafgevan genis tc Haarlem. J. Woudstra. concierge aan de Middelbaar Technische School te Haarlem W. J. Akkerman, chef der cliché afdeeling der N.V. Uitgeversbedrijf J. a. Boom tc Haarlem. S. Piso, procuratiehouder bij dc firma Ruygrok en Co. te Haarlem. In brons: J. W. Wyckers. bewaarder bij het huis van bewaring te Haarlem. J. de Vries, bewaker der gemeentelijke ter reinen te Bloemendaal J. II. Liehtenvelt te Haarlem, schilder 1ste klasse bi' de Ned. Spoorwegen. H. Walter, te Hillegom, kantoorknecht bij dc posterijen, telegrafie cn telefonie.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7