Duitsche nota aan de Fransche regeering. LLOYD GEORGE OVER OTTAWA'. ONDERSCHEIDINGEN. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD Hindenburg ant woordt Goering. Over de reorganisatie van de Rijksweer.Inhoud wordt heden in een Fransche kabinetszitting bekend gemaakt. Fransche pers ageert nu reeds tegen eventueele gelijkberechtigdheids eischen. Duitsch Nationale Rijksdagfractie tegen terug keer naar het parlementaire systeem. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. V. D. meldde gisteren uit Parijs: De Parijsche avondbladen publiceerden gisteren een Havasbericht, volgens hetwelk het Fransche Ministerie van Buitenland- sche Zaken tijdens de afwezigheid van Mi nister-president Herriot een nota van de Duitsche regeering betreffende de kwestie van de reorganisatie van den Rijksweer heeft ontvangen. Men heeft Dinsdagavond Herriot mede- deeling van de ontvangst der nota gedaan. Herriot, die zich aan boord van het Fransche I oorlogschip „Minotaure" bevond, heeft ge weigerd een verklaring af te leggen, alvo rens hem den tekst der nota was overhandigd Herriot schijnt van plan te zijn de nota heden Donderdag in een kabinetszitting te bespreken. Het Havasbericht wordt door het Quai d'Orsay bevestigd. Men wijst er overi gens op. dat het hier betreft het hervatten van bepaalde door het aftreden van Tardieu afgebroken diplomatieke onderhandelingen. Nog voor den inhoud van het Duitsche me morandum bekend was begonnen de Fran- I sche bladen reeds scherp te ageeren tegen de I Duitsche gelijkgerechtigdheidseischen. Uit gaande van de veronderstelling, dat de Duitsche stap in den geest ligt van de mon- delinge verklaringen en het laatste artikel van den rijksweer minister, richten de aan- j vallen zich tegen het Duitsche standpunt in zijn geheel. Herriot wordt bezworen een j krachtig Neen" te stellen tegenover de Duit sche eischen en zich niet te laten bewegen tot concessies op het gebied der militaire clausules van Versailles. Men verwijt den premier in j_.ausanne te tegemoetkomend te zijn geweest. De .Journaal" schrijft, dat de binnen- landsche politieke strijd tusschen nationaal socialisten en „militaristen" voor Frankrijk geen beteekenis heeft. Men zal beide Duitsche groepen steeds eensgezind vinden, wanneer het er om gaat storm te loopen tegen de mi litaire clausules, welker instandhouding de beste garantie voor den vrede vormt. In zijn artikel kondigt de rijksweerminister heel een voudig aan, dat Duitschland zijn rijksweer uit eigen machtsvolkomenheid zal vrij maken van de boeien van Versailles, Het is niet bij zonder verwonderlijk, dat veldmaarschalk von Hindenburg, generaal von Schleicher en kapitein von Papen in de allerlaatste plaats de oude Duitsche militaire macht weer wil len herstellen. Frankrijk is gewaarschuwd. Ook de „Temps" richt zich tegen de Duit sche regeering. De eischen zijn niet nieuw. De motiveering getuigt echter van de Prui sische arrogantie van de nieuwe heer en. Ge neraal von Schleicher doet alsof de militaire bepalingen van het verdrag van Versailles niet meer bestaan. Wanneer de minister schrijft, dat Duitschland in -de toekomst be reid is aan een ware ontwapening mede te werken, doch dat mem niet te veel moet eischen van het geduld van het volk. dan voert hij zijn „trouwhartigheid" koelbloedig tot onbeschaamdheid op. Nader meldde V.D.: Het Quai d'Orsay heeft hedenavond een semi-officieel com muniqué gepubliceerd inzake de Duitsche nota over de reorganisatie van den Rijks weer, waarin het uit Engeland afkomstige Havasbericht bevestigd wordt. In het com muniqué wordt het volgende medegedeeld: Niet voor de eerste maal heeft het Duit sche rijk zich voor de den Rijksweer be treffende kwesties geïnteresseerd. In April van dit jaar heeft Rijkskanselier Bruening in dien zin stappen bij Tardieu. Mac Donald en Stimson gedaan. In Juli van dit jaar heeft rijkskanselier von Papen de kwestie nogmaals onder de oogen van Herriot ge bracht. De Fransche Minister-president ant woordde evenwel, dat hij zich op dit moment in geen geval met de kwestie wensehte bezig te houden. Eenige dagen geleden heeft het Rijk ge tracht via de pers de kwestie aan het rollen te brengen en ten gunste van Duitschland te ..pleiten". Dinsdagavond heeft de Rijksminister van Buitenlandsch e Zaken den Franschen Ge zant te Berlijn Francois Pincet een memo randum inzake den Rijksweer overhandigd Dit memorandum werd Woensdag op het Quai d'Orsay ontvangen. In dit korte communique zijn geen zake lijke bijzonderheden vervat. In politieke kringen neemt men aan, dat voor de op heden Donderdag te houden kabinetszitting en vóór den terugkeer van Herriot naar Parijs geen verdere bijzonderheden over den inhoud van het memorandum zullen worden medegedeeld. Van bevoegde Fransche zijde wordt nader verklaard, dat het Duitsche memorandum geen nota, maar een samenvatting is. De Fransche ambassadeur Francois Poncct heeft Dinsdag met den Rijksminister van buitenlandsche zaken, von Neurath. een be spreking gehad over de kwestie der reor ganisatie van de rijksweer. In aansluiting op het onderhoud heeft von Neurath den am bassadeur het memorandum overhandigd, hetwelk Poncet tezamen met een eigen rap port aan den Quay d' Orsay heeft deen toe komen. Zoowel het Duitsche résumée als het rapport van den ambassadeur zullen den premier in Cherbourg ter bestudeering geworden. De ..Matin" stelt in overeenstemming met de van officieele zijde aan de pers verstrek te verklaringen in het licht, dat het bij den Duitschen stap een poging betreft om de reeds in Genève tusschen Bruning, Tardieu Stimson en Macdonald aangevangen be sprekingen weer te hervatten. Rijkskanse lier von Papen heeft in Lausanne getracht den Franschen premier voor zijn plan be treffende een reorganisatie der rijksweer te winnen. Toen heeft Herriot echter duide lijk te verstaan gegeven, dat hij niet ge neigd was de vroeger aangeknoopte onder handelingen voort "2 zetten. Het betreft thans dus een nieuw initiatief van de rijks- regeering. In een artikel in den persdienst der Duitsch-Nationalen van de hand van den perschef Bresius heet het, dat vanzelfspre kend de Duitsch-Nationale vice-president van den Rijksdag Graf zou hebben deelge nomen aan het bezoek, hetwelk door het presidium van den Rijksdag bij von Hinden burg zou worden afgelegd. Hij zou echter en wel met goekeuring van de Duitsch-Nationale Rijksdag fractie niet meegegaan zijn met een eventueele poging van Goering, om den Rijks president tijdens dat bezoek politieke aan spraken op te dringen. Graf zal er bij het a.s. bezoek aan den Rijkspresident hetwelk te Berlijn zal plaats vinden, op wijzen dat de Duitsch-Nationalen niet de opvatting van Goering deelen, volgens welke de huidige Rijksdag een „groote tot werken in staat zijnde nationale meerderheid" heeft. De Duitsch-Nationalen zullen dan ook niet me dewerken aan eventueele stappen, waarbij men van het tegenwoordige systeem van een presidiaal kabinet zou teruggrijpen naar het parlementaire systeem. De Duitsch-Nationalen hebben ook bij de gehouden stemming in den Pruisischen Land dag van deze opvatting blijk gegeven, door tegen de motie van wantrouwen der Natio naal-Social is ten, ingediend tegen den Rijks commissaris, waarvoor ook het Centrum en de linkerzijde hun stem uitbrachten, te stem men. Naar Wolff verneemt heeft rijkspresident von Hindenburg reeds op het telegram van van voorzitter van den Rijksdag Göring ge antwoord. De rijkspresident zegt Göring dank voor het voornemen, hem reeds thans te bezoeken. Hindenburg voegt er echter bij, dat hij in den loop van de volgende week weer te Berlijn aanwezig zal zijn, en hij ver zoekt het bezoek tot dan uit te stellen. DuitscMamd Von Papen verlangt het Saar- gebied weer in volledig bezit. Ter gelegenheid van het twaalfde congrrs van den Bond van Saarvereehigingen, welk congres op 11 September as. te Coblenz wordt gehouden, bevat de „Saarfreund" een artikel van de hand van Rijkskanselier Von Papen, die o.a. schrijft: „Voor de eerste maal staat een Saarlander aan het hoofd der Rijksregeering. Ik behoef niet te verzekeren dat het kunstmatig door het Verdrag van Versailles opgeworpen Saar- probleem mij nooit uit de gedachte is. Ik ken het Saargebied uit eigen aanschouwing en zie m de Saarlanders mijn landslieden. Doch afgescheiden van het toeval dat het mijn ge boorteland is behoort het tot de voornaamste taak bij mijn ambt, om te zien naar de mo gelijkheden om het Saargebied spoedig weer volledig in ons bezit te hebben. Dat het Saar gebied Duitsch is en Duitsch wil blijven heeft de bevolking in de afgeloopen dertien jaar van gedwongen afzondering van het vader land bewezen". Von Papen schrijft verder, dat de roep der bevolking niet langer in den wind kan wor den geslagen en niet meer vervalscht kan worden. De toenemende bekendheid van de ware stemming der bevoiking doet de hoop INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 ets. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS B ARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN groeien, dat het spoedig zal gelukken het willekeurig geschapen Saarprobleem op zoo danige wijze uit den weg te ruimen, dat de wenschen van het geheele Duitsche volk er door in vervulling gaan. .Vlagincident" in den Rijksdag Zooals reeds gemeld heeft de Duitsch Na tionale Rijksdagfractie-voorzitter dr. Ober- fohren den president van den Rijksdag Gö ring verzocht, de zwart-rood-gouden vlag achter het standbeeld van ex-keizer Wilhelm in de wandelgang van den Rijksdag te willen verwijderen. Naar vernomen woidt heeft Göring er op ge antwoord dat er op het oogenblik geen aan leiding is om aan dit verzoek gevolg te ge ven. Göring herinnerde de Duitsch Nationa- len er aan, dat ook de Duitsch Nationale Rijksdagpresident Walraff eenige jaren ge leden de vlag niet heeft laten verwijderen. Engeland. Uitbreiding van de staking in Lancashire. De staking van wevers in de katoenindus trie in Lancashire heeft zich verder uitge breid. Vele wevers, die Maandag nog aan het werk gingen, hebben Dinsdag den arbeid neergelegd, terwijl sommige fabrikanten, ten einde ongeregeldheden te vermijden, zelf hun fabriek sloten. Te Earby ontstond een ernstige botsing tusschen 2000 stakers en een honderdtal po litie-agenten. waarbij verscheidene personen gewond werden. Een aantal stakers werd ge arresteerd. Het onderhoud Samuel-Herriot een inleiding op de wereld conferentie? De Daily Herald weet mede te deelen. dat de besprekingen tusschen Herriot en Sir Her- bert. Samuel op het eiland Yersey tot onder werp zouden hebben gehad uiterst belang rijke financieele en politieke voorbereidingen voor de economische wereldconferentie. Sir Herbert Samuel zou bepaalde opdrachten van MacDonald hebben gehad en misschien zelfs een overeenkomst moeten voorbereiden tus schen Engeland en Frankrijk voor de econo mische wereldconferentie. In financieele krin gen maakt men zich ernstig bezorgd over deze geheime diplomatie en den mogelijken invloed er van op de overige deelnemers aan de economische wereldconferentie. Aanvullend kan hier over worden gemeld, dat. men in politieke kringen deze reis van Sir Herbert Samuel die zich zooals bekend is, ge- ruimen tijd met het ontwapeningsvraagstuk heeft bezig gehouden, speciaal in verband brengt met de onderhandelingen over het vlootvraagstuk Engeland heeft er op het oogenblik een bijzonder belang bij met Frank rijk tot. overeenstemming te komen over de Amerikaansche voorstellen en over de toe tredingen van Frankrijk tot dc Londensche vlootoveree'nkomst. Japan, Protest tegen de tarieven op katoen. Naar vernomen wordt heeft de Japansche regeering besloten te protesteeren bij ce re geering van Britsch-Indië tegen het besluit om de, tarieven voor niet-Britsche katoenen goederen, in Indië ingevoerd, te verhoogen. Zij is van meening dat dit een schending vormt van het handelsverdrag tusschen Br.- Indië en Japan. (Reuter) Clima. Invoering van den algemeenen dienstplicht. Naar Reuter uit Sjanghai meldt, houdt het Chineesche kabinet zich bezig met een wets ontwerp tot invoering van algemeenen dienst plicht. Frankrijk en Italië zouden hierbij als voorbeeld dienen. Brïtsch-Indïc. Geen deelnaming der Sikhs aan een Ronde-Tafelconferentie. De organisatie der Sikhs heeft een resolu tie aangenomen, waarin zij den Sikhs ver biedt deel te nemen aan de derde Ronde-Ta- fel-conferentie of aan de werkzaamheden van onverschillig welke commissie, welke zich bezig houdt met. het opstellen eener grond wet, aldus meldt Reuter uit Lahore. Blik op de zitting van den Duitschen. Rijksdag tijdens de openingsrede van de communiste Klara Zetkin. „Geschacher aan den huiselijke n haard." (Van onzen Londenschen correspondent.) Een correspondent van den Manchester Guardian heeft Lloyd George opgezocht in zijn landhuis in Churt en heeft hem ge vraagd naar zijn meening over den uitslag var. ce economische rijksconferentie te Otta wa. De oude liberale leider meende, dat de gevolgen voor Engeiand van de verbintenis sen, welke de Britsche delegatie in Ottawa had aangegaan, ernstig en onberekenbaar moesten worden geacht. „Wij zijn nu een protectionistisch land", zeide Lloyd George. ..maar wanneer de wereldwelvaart terug keert. zal Engeland zijn deel niet krijgen. Met Vrijhandel zijn wij tachtig jaar welvarend geweest en onze handel is geheel op Vrij handel ingesteld. Het zal lang duren, voor dat de ingewikkelde handelsorganisatie van het land zich zal hebben aangepast aan het nieuwe systeem." Lloyd George schilderde verder in het on derhoud het onberekenbaar effect van Pro tectie op het bedrijf der havensteden. Men besefte niet, zeide hij. dat een derde deel van de bevolking van het land in havensteden woonde. Indien cc Londensche havens ge sloten moesten worden wegens gebrek aan invoerhandel zou de bevolking slinken tot twee of drie millioen. Onder Vrijhandel had Engeland ruime in- en uitvoeren en daarom altijd vrachten voor zijn koopvaardijvloot; zijn vrachtvaart kon toen econohiischer zijn dan die van andere landen. Onder Protectie en andere handelsbeperkingen verdween dit voordeel. Het volle effect van de nieuwe han delspolitiek zou eerst over een paar jaar merkbaar worden; dan zou men leeren in zien hoeveel men had verloren. Op een vraag van den correspondent of Llyod George meende dat de Liberale mi nisters nu werkelijk in verzet zouden ko men tegen de protectionistische maatrege len, welke dc uitkomsten var. Ottawa zouden eischen. antwoordde de toovenaar van Wales, dat do ervaringen van ce laatste twaalf maanden hadden geleerd dat van de Liberale ministers geen ernstlgen strijd tegen het pro tectionistisch drijven van de meerderheid van hun collega's kon worden verwacht. .Zij stel len steeds hun verzet uit", betoogde Lloyd George. ..totdat er iets anders zal gebeuren. Eerst wachtten zij af of de regeering een al gemeen beschermend tarief zou instellen. Toen dat gebeurde vonden zij het 10 per cents tarief niet de moeite waard om over te kibbelen. Nu zijn de permanente algemee- ne tarieven al opgeloopcn tot 30 percent maar de liberalen hebben het geslikt. Toen werd ons weer gevraagd Ottawa af te wach ten. Indien daar van Engeland zou worden gevergd dat liet voodsclbolastingen zou gaan heffen, zouden do Liberale ministers zeker in verzet komen. Maar ik kan hot niet zien ge beuren. Nu moeten wij weer afwachten of de prijzen van brood en vleesch omhoog zul len gaan. En dan moeten wij weer wachten op de economische wereldconferentie". Al dus Lloyd George. Zijn conclusie was, dat Vrijhandelaars hun eigen strijd moesten strijden zxmder op den bijstand der Liberale ministers te rekenen. Ilij veroordeelde de ganschc Ottawa-conferentie als „schacheren aan den huiselUkcn haard, dat niet bevor derlijk was voor vrede in de familie." A. K. v. R. Benoemd tot ridder ln de Orde van Oranje Nassau: W. J. R. Dreesmann. directeur der Naam- looze Vennootschap Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann. te Amsterdam; prof. H. A. Kaag. te Tilburg, lid van de commissie tot het instellen van een onder zoek naar het prijsverloop van bepaalde ar tikelen; prof. dr. N. J. Polak, te Rotterdam, lid van de Commissie tot het instellen van een on derzoek naar het prijsverloop van bepaalde artikelen; K. G. Pander, wonende te Wassenaar, lid der firma Pander en Zonen, te 's-Graven- hage; mr. J. W. Goed bloed, te Goes, secretaris van den Chrlsteüjken Boeren- en Tuinders- bond in Nederland (bij bevordering); tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: ir. J. G. Tukker, Rijkspluimveeteeltconsu- lent, tevens directeur van het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt, te Beekbergen; J. A. Kasberg, technisch ambtenaar bij de arbeidsinspectie, te 's-Gravenhage; mejuffrouw J. Hingst, directrice der tuin bouwschool voor meisjes van de Stichting „Huis te Land", te Rijswijk (Z.-H.) J. C. Penning, directeur der Coöperatieve Arnhemsche Melkinrichting en Zuivelfabriek te Arnhem; H. Hartliob, bloemist, te Rotterdam. T Watervls. te 's-Gravenhage, directeur van den Centralen Accountantsdienst van den R.-K. Nederlandschen Boeren- en Tuin- dersbond; C. Zwagerman. Rijkszuivelconsulent te Mid del burg; M. Tops. secretaris van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond. te Roermond. dr. J. Bot-ke. leeraar aan de Middelbare Landbouwschool le Gronincen; H A C. Poortman, te Diepenheim. voor zitter van dc Coöperatieve Landbouwvereeni- ging .Weddehoen" en van de Coöperatieve Boerenleenbank „Kedingen"; P. M. Sneep, te Dinteloord. voorzitter van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw; A. M. L. Nühn. directeur der Naamlooze Vennootschap Tabaksindustrie voorheen Ge broeders Philips, te Maastricht; D. A. Slootmaekers, commisionnair, te Oos terhout; J. M. Ingen-Housz, te Breda; B. J. H. C Timmermans, schoenfabrikant, lid der firma Timmermans-vanTurenhout-, te Waalwijk; A. C. van der Vliet, bankier, te Zierikzee. A. Staverman, geneesheer bij de Naamlooze Vennootschap Koninklijke Maatschappij „De Schelde", te Vlisshigen; G. Amsing, eigenaar van een boekhandel en drukkerij, te Tholen; W. H. M. J. Smulders, lid van den raad van beheer der Naamlooze Vennootschap Utrechtsche Machinefabriek o.d. Frans Smul ders, te Utrecht; E. Baarsma, directeur van de Naamlooze Vennootschap Handelsvereeniging voorheen R. Baarsma. te Zwaagwesteinde, gemeente Dantumadeel; B. A. Schmidt., oudste directeur der Naam looze Vennootschap Tricotfabriek A. Schmidt en Zoon, te Wildervank; C. H. E. A. Bartel, wonende te Amsterdam, oudste directeur der Naamlooze Vennoot schap Maatschappij tot Exploitatie van Hoe ren- en Kinderkleeding voorheen de firma Peek on Cloppenburg; R. Willcmzc. onderdirecteur van de Incas- sobank, N.V., te Amsterdam; F. Eikerbout. te Leiden, voorzitter van den Christelijken Metaalbewerkersbond in Neder land, lid van het dagelijksch bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond; Joh. Karei, hoofdbestuurder van den Ne derlandschen Roomsch-Katholieken Tabaks- bewerkersbond, te Eindhoven; M, Wolfsbergen, algemeen procuratiehou der bij de firma Lippmann, Rosenthal en Co., te Amsterdam; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: Pangeran Adipati Ario Koesoemo Joedo. lid van don Raad van Nederlandsch-Indië: mr. R. J. M. Verheijen, procureur-generaal bij het Hooggerechtshof; mr. dr. G. G. van Buttingha Wichers, pre sident van de Javasche Bank; P. R W. van Gesseler Verschuir, Gouver neur van Jogjakarta; A. H. Philips, hoofdambtenaar met buiten- landsch verlof, 11. Gouverneur van Atjeh cd Onderhoorigheden; H. E. K Ezerman. Gouverneur der Oost kust van Sumatra; professor dr. C. D de Langen, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool met ver lof; L. J. Harmsen. oud-directeur van de Nill- maatschappij. lid van het bestuur o%-er de Protestantsche Kerken; mr dr. J. A. M. van Buuren, directeur der Burgerlijke Openbare Werken; R. Schuursma, genoraal-majoor, inspecteur der artillerie; V. L. Slors. directeur van de pensioen fondsen voor de koloniale landsdienaren cn locale ambtenaren; zijn bevorderd: tot. officier in de orde van Oranje- Nassau: J. H. B. Kuneman, resident van Priangan; J. van Duyn, gepensionneerd inspecteur bij den dienst der in- en uitvoerrechten en ac cijnzen; L. Droogleever Fortuyn, consul-generaal der Nederlanden te Parijs; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. R. A. A. Fruin. lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; Raden Adipati Aria Wiranata Koesoema. lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; P van Wordt, chef van de Arbeidsinspectie voor de Buitengewesten; mr. B. Th. A. Westcrouen van Meeteren, thesaurier-generaal; ir. A. M. Harthoorn, tijdelijk waarnemend inspecteur bij de Generale Thesaurie: H. A. W. Ch. de Haze Winkelman, onder directeur van het Departement van Blnnen- landsch Bestuur: J. C. Brinks. Nedorlandsch-Tndisch hoofd ambtenaar 7net buitenlandsch verlof, laat stelijk resident van Semarang; J. C. de Vos, resident ter beschikking van den Gouverneur van West-Java; A. Oranje. Neder|,andsch-Indisch hoofd ambtenaar met buit* nlandsch verlof, laatste lijk assistent-resident der Westkust van Atjeh; Pangeran Ario Mangkockocsoemo. luite nant-kolonel bij den generalon staf, adju dant in buitengewonen dienst van den Gou- vereur-Gcneraal (het versiersel met de zwaarden) Raden Adipati Ario Nltladinlngrat. regent van Soerabaja; Anak Agoeng Ngocrah Agoeng, bestuurder van Gianjar; mr. A van Gennep, wethouder der ge meente Soerabaja: monseigneur W. Bouma. Apostolisch pre fect van Bangka. Billlton en den Riouw-x\r- chlpcl. met buitenlandsch verlof: C. Hartogh. inspecteur van he' mfduéTbaar onderwijs, met buitenlandsch verlof: D. G. van der Pijl. gepensionneerd Nedcr- landsch-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk inspecteur van het Westersch lager onder wijs; G C. Janssen, gepensionneerd Neder- landsch-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk inspecteur van het inlandsch onderwijs; F. H. V. Mlddelaer. onderdirecteur van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel; R. A. Kerkhoven, hoofdadministrateur van de ónderneming Malabar; R. Mac Gillavry. vertegenwoordiger der Bataafsche Petroleum Maatschappij. Han delszaken. te Soerabaja; ir. A. C. de Jongh, hoofd van den Opspo ringsdienst. van den Mijnbouw; J J. Roeloffs Valk. hoofdambtenaar met buitenlandsch verlof, laatstelijk hoofd van den dienst der zoutregic; AGENDA. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Heden: Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester's Re vue: „Wat doe je in dc kou?" 8 uur. Palace: „Voor een week Dollarprinses". Op het tooncel: Pasco and Dorothy. Come dian Juggling Act. 2.30 en 8,15 uur. Luxor Sound Theater: „Het cubaansche Liefdeslied" en „Als je lacht dan ben je rijk" 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ,,Gel<l speelt geen rol". Op hot tooneel: Glyp, levende porcclein groepen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reekcr, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlcmsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarae 10. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Stadsschouwburg: De Weg naar de HeL 8 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester's Re vue: „Wat doe Je in de kou?" 8 uur. Kunstzaal Reekcr, Wagenweg 102 Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. Nieuw programma APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H, Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Tel. J0354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5