Voorloopig geen antwoord van H e r r i o t. Collection Ivar Kreuger. het belangrijkste nieuws. (AARLEM'S DACBLAD {j wil eerst de meening der mogendheden over je Duitsche nota weten. Behandeling voor de ïolkenbond of de ontwapeningsconferentie. >olen niet verrast. Overeenstemming tusschen je N.S.D.A.P. en het Centrum inzake bezetting der iruisische ministeries? De houding der Beiersche Volkspartij bij de coalitie-onderhandelingen. ZATERDAG DERDE BLAD 3 SEPTEMBER 1932 Herziening van het vonnis van Beuthen verwacht. Frankrijk In de directe omgeving van Herriot ver luidt het, dat de Fransche regeering niet ian plan zou zijn direct een antwoord op bet Duitsche memorandum op te stellen. Hoogstwaarschijnlijk acht men het vol coence langs den gewonen diplomatieken veg de Rijksregeering mede te deelen, dat het memorandum te Parijs ontvangen is. Thans is het niet zoozeer eisch een beslis- sing te nemen, doch veel meer wil men de meeningen van de andere belanghebbenden machten vernemen. Teneinde zich van de opvatting der mogendheden op de hoogte te stellen heeft de Fransche regeering haar eakgelastigden en gezanten den inhoud Tan "het Duitsche memorandum medege deeld. Herriot wensclit. dat men te Londen Washington, Brussel, Warschau. Rome enz. op de hoogte is van de Duitsche wenschen inzake directe onderhandelingen met Frank rijk. De Fransche regeering stelt er prijs op de bevriende staten en vroegere geallieerde mogendheden in deze kwestie te polsen. De Duitsche wenschen zijn in twee deelen te splitsen. In de eerste plaats komt ter sprake een revisie van het Vredesveidrag van Versailles en dan een kwestie, welke de Ontwapeningsconferentie direct aangaat. In verband hiermede heeft men zich in of ficie el e kringen in de Fransche hoofdstad afgevraagd, of het door Duitschland te ge worpen probleem diplomatieke onderhande lingen vereischt of dat het een kwestie is die de Volkenbond dient te behandelen of eenvoudig weg .tot de competentie van de Ontwapeningsconferentie behoort, Nadat de Fransche zaakgelastigde te Warschau gisteren een bezoek had gebracht aan den Poolsohen minister van Ibuiiten- andsche zaken, publiceerde het persbureau [skra een officieuze verklaring van het Poolsche ministerie van buitenliandsche laken betreffende den tot Frankrijk ge- richten Duitschen eisch tot herstel der ge- ijkheid van bewapening. Daarin wordt ge logd dat de Poolsche regeering niet ver rast is door den Duitschen stap. Zij zal haar standpunt ten aanzien van dezen stap be palen en dit standpunt zal beslist negatief jn. De officieuze verklaring aldus het W.B. herinnert verder aan art. 1 van het Fransche Poolsche verdrag van 19 Februari 1921, vol gens hetwelk Frankrijk gehouden is in alle quaesties der buitenlandsche politiek, welke de regeling van internationale aangelegen heden op grond der vredesverdragen be- •effen, slechts in overeenstemming met Polen op te treden. DUITSCHLAND In velband met de gratieverleening aan de door de buitengewone rechtbank te Beuthen veroordeelde nationaal-socialisten door het Pruisische Staatsministerie verluidt in wel ingelichte kringen, dat een herziening van het vonnis waarschijnlijk is. Dit zou betee- kenen dat overeenkomstig de noodverorde ning inzake de instelling van buitengewone rechtbanken, het proces opnieuw in behan deling zal komen voor een gewone rechtbank en wel in dit geval voor een jury-rechtbank. Een deel der Berlijnsche bladen publiceert artikelen inzake de gratieverleening aan de te Beuthen ter dood veroordeelde vijf Na- tionaal-Socialisten, waarbij de doodstraf veranderd Ls in levenslange tuchthuisstraf. De ..Vossische Zeitung" verwacht, dat het Pruisische staatsministerie nog meer gratie ral verleencn en wel in dien zin. dat tucht huisstraffen van vele veroordeelden zullen worden verlaagd. Het „Berliner Tageblatt" verklaart daar entegen. dat de staat hier een strafrecht spraak op geeft, welke zij zich tot handha ving van haar autoriteit geschapen heeft. Bekeken van het principieele standpunt, van afwijzing van de doodstraf is de beslissing van de regeering niet af te keuren. De ..Lokalanzeiger" meent, dat men aan- lenomen had, dat een deel der veroordeelden ieperkte tuchthuisstraffen zou krijgen. De Beiersche Volkspartij wijst in haar persdienst, op de gemeenschappelijke mede- ceeling. welke het Centrum en de Nationaal- Socialisten inzake de onderhandelingen be treffende samenwerking hebben verstrekt cn zegt. dat. het doel van deze onderhande lingen is rust en stabiliseering te verkrijgen in de binnenlandsche politieke verhoudingen. Daardoor is het voor de Volkspartij mogelijk geworden het streven van het Centrum te steunen en zelf ook deel te nemen aan de onderhandelingen. Het spreekt vanzelf dat het niet voldoende is voor politieke samen werking van twee zoo geheel verschillende politieke richtingen, dat men het inzake al- gemeenc politieke doeleinden eens is. Er dient echter ook een eerlijke overeen stemming te zijn inzake den in te slanen weg en ook over de manier der te gebruiken po litieke methoden. Men moet het echter ook eens zijn over den in te slanen weg en over de te gebruiken politieke methoden. Er kan hier geen sprake zijn van een coalitieprogram in ouden stijl. Terugkeer naar de oude coalitiemethoden wordt momenteel door niemand meer ver langd. Het gaat er echter om in den Rijksdag gen front te vormen, welke het mogelijk maakt volgens de grondwet te regeeren. Tenslotte gaat het nergens anders om als door middel van den Rijksdag te probeeren, wat den Rijkspresident zelf en de regeering von Papen niet gelukt is, toen zij de Rijks regeering trachtten te reconstrueeren in aansluiting op de resultaten van de verkie zingen van 31 Juli. Volgens een bericht in de ..Berliner Boer- senkurier" zouden de onderhandelingen tusschen nationaal socialisten en centrum thans zoo ver gevorderd zijn, dat men tot overeenstemming gekomen is over de bezet ting van de Pruisische ministeries. Tot mi nister-president van Pruisen zal volgens dit bericht geen nationaal socialist worden ge kozen. Als candidaten komen veeleer in aan merking de beide rijkscommissarissen ór. Bracht en dr. Goerdeler. Duitschland. Stahlhelm herdenkt den Frontsoldatendag. Het bestuur van den Stahlhelm heeft Vrijdagmiddag een ontvangst in Hotel Kaiserhof te Berlijn gehouden. Seldte be groette de talrijke gasten en wees er op dat de Frontsoldatendag van dit jaar onder het motto stond: Geheel Duitschland er bij be trokken. Onder de gasten werden opgemerkt de prinsen Eitel Friedrich, Oscar en Wald- mar. Hertog Karei Eduard van Saksen, den Erfprins van Zweden, de Groothertogin van Mecklenburg-St-rehlitz, Hertog Adolf Fried rich van Mecklenburg en vele andere vor stelijke personen. De Rijkskanselier en de rijksministers van Binnenlandsche en van Buitenlandsche zaken, van Financiën, van Volksvoeding en Landbouw, van Justitie en van Rijksweer en de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Pruisen hadden toe gezegd. te zullen verschijnen. Verder waren aanwezig vele buitenlandsche diplomaten en vertegenwoordigers van de industrie, de kunst, de wetenschap. In het Sportpalast hield Seldtke een rede, waarin hij het stre- van van de Stahlhelm uiteenzette. Sneciale regeling voor de Duitsche betalingen aan Amerika? Naar aanleiding van het bericht uit Washington in de Londensche „Times", dat de Amerikaansche regeering vóór 30 Septem ber de betaling der dan vervallende Duitsche schuldbedragen verwacht, wordt in goed ge- informeerde Berlijnsche kringen verklaard, dat Amerika zooals bekend is. niet betrok ken is bij de overeenkomst van Lausanne, zoodat de kwestie der Duitsche betalingen aan Amerika afzonderlijk geregeld moet worden. Deze regeling is binnenkort te ver wachten. Volgens de Duitsche be tal in gs-over eenkomst van Maar 1930 is een uitstel van betalingen zeer goed mogelijk. Dit geldt zoo wel voor de bezettingskosten als voor de z.g. „mixed claimes". Düsterberg treedt af als leider der Stahlhelm Duesterberg. Aan de „Voss. Ztg." ontleent het Alg. Han delsblad het bericht, dat Düsterberg, de tweede leider van de Stahlhelm, en candl- daat voor het rijkspresidentschap bij de ver kiezingen in April LL, zijn functie als leider heeft neergelegd. Volgens de N. R. Ct. spreekt de Stalen Helm het bericht tegen over het ontslag van lui tenant-kolonel Düsterberg. Het schijnt intus- schen vast te staan, dat er ernstig verschil van meening tusschen Düsterberg en de overige leiders van den Stalen Heim bestaat. Getracht zal worden tijdens een bijeenkomst van de organisatie, welke heden of morgen te Berlijn plaatsvindt, de moeilijkheden uit den weg te ruimen. Motie van wantrouwen tegen de Rijksregeering Onder de talrijke voorstellen, welke bij den Rijksdag zijn ingediend, bevindt zich naar Wolff meldt, ook een motie van wantrouwen tegen de Rijksregeering, welke ingediend is door de sociaal-democraten en aldus luidt: De Rijksdag zegt haar vertrouwen in de re geering op. Geneve. Program van den Volkenbonds raad. Het Volkenbondssecretariaat heeft de agenda voor de 86ste zitting van den Volken bondsraad gepubliceerd. De agenda omvat 22 punten, die voor het meerendeel van techni- schen aard zijn. Van belang is o.m. de be handeling van het rapport der commisslc- Lytton, welke, zooals bekend, door den Vol kenbond naar Oost-Azië is gezonden voor het instellen van een onderzoek. Dit rapport is wel is waar nog niet te Genève ontvangen, doch het is zoo" goed als gereed. Voorts ko men verschillende minderhedenkwesties aan de orde, terwijl ook kennis zal worden geno men van een verklaring in zake de bescher ming der minderheden door de regeering van Irak. alsmede van de rapporten der econo mische en finantfieele commissie. Frankrijk. Protest tegen de Fransche buitenlandsche volitiek. Het Kamerlid Franklin Bouillon heeft medegedeeld, dat hij bij de entrée der Ka mer een interpellatie zal aanvragen over de buitenlandsche politiek. Hij acht het noodig dat er een verandering komt in de Fransche buitenlandsche politiek, die. naar hij zeide. door „zeven jaar voortdurende illusies van Locarne, Genève en Lausanne, is bedorven". Verder zal hij in zijn interpellatie de nood zakelijkheid bespreken, dat men onverwijld tot de vorming eener nationale unie komt, de eerste voorwaarde voor zulk een verande ring der buitenlandsche politiek. (Reuter). Engeland. Mislukte bemiddeling in het katoenconflict. Drie Lagerhuisleden voor Lancashire heb ben gisteren, naar Reuter uit Londen meldt, gepoogd te bemiddelen in het conflict in de katoenindustrie in Lancashire. Hun verzoek dat beide partijen bij elkaar zouden komen is echter van de hand gewezen. China. Een waarschuwing van Mandsjoerije. In een telegram, tot haar gericht door den minister van Buitenlandsche Zaken van Mandsjoekwo, wordt, volgens Reuter, de Chineesche regeerlng te Nanking met klem gewaarschuwd tegen het aanmoedigen en dulden van de bedrijvigheid van ongeregelde Chineesche troepen in Mandsjoerije. Een dergelijke waarschuwing is tot Tsjang Soe liang gericht. Staat van beleg in Charbin. De staat van beleg in deze stad is afge kondigd in verband met dreigenden aan vallen van bandieten. I Alle belangrijke punten de stad zijn met troepen bezet.Cavallerie-patrouIllcs doorkrui sen de straten. Equador Het einde van den opstand in Quito? De regeeringstroepen van Ecuador hebben, naar Reuter uit Quito meldt, de laatste man schappen van de rebellen tot capitulatie ge dwongen. De president van den Senaat, Mar tinez, heeft voorloopig het ambt van presi dent der rupubliek op zich genomen. Volgens een schatting van het Roode Kruis zijn in ae straatgevechten tusschen regee ringstroepen en opstandelingen, welke drie dagen hebben geduurd, 380 personen gedood en 732 gewond. JIMMY WALKER AFGETREDEN. NEW YORK, 1 Sept. (Reuter.) Burgemees ter Jimmy Walker heeft zijn ontslagaan vrage ingediend, welke hem is verleend. Het ontslag gaat terstond in. NEW YORK, 2 Sept. (Reuter.) De heden afgetreden burgemeester van New York Jim my Walker verklaarde, dat hij zijn zaak aan de Burgerij van New York onderwierp. Hij heeft zijn ambt naar beste weten vervuld en vertrouwde op het oordeel van zijn mede burgers. CRITIEK OP ROOSEVELT. NEW-YORK, 2 Sept. (Reuter). De mede- deeling van Jimmy Walker, dat hij ontslag neemt als burgemeester van New-York. gaat vergezeld van een verklaring, waarin hij scherp de justitieele actie van gouverneur Roosevelt te Albany aanvalt. Hij noemt deze actie een onrechtvaardige inquisitie, welke in strijd is met het Amerikaansche karakter, een parodie op de rechtspraak, een behandeling, waarbij zelfs de berechting door een krijgs raad op het slagveld liberaal lijkt. Walker heeft eveneens medegedeeld, dat Roosevelt hem heeft verzocht, rekenschap te geven van elke handeling in zijn leven, en de uitspraak, hoe die ook uitvalt, voor of tegen hem. zal uitsluitend gedicteerd worden door politieke overwegingen. Walker voegde hieraan nog toe. dat. hij zich niet wenschte te verlagen door zich aan het vonnis te onderwerpen. DE VALERA NAAR GENèVE. PRESIDENT DER VOLKENBONDS VERGADERING. DUBLIN, 1 Sept. (VT>.) Naar van welin gelichte zijde wordt vernomen zal de Iersche minister-president de Valera voornemens zijn in September as. persoonlijk de Volken- bonds-Assemblée te bezoeken. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat dc Valera tot president der Assemblee wordt gekozen. Onder den hamer. (Van onzen correspondent). Jan van Gogen. Gezicht op Nijmegen, een der belangrijkste werken uit de Collection Ivar Kreuger. Stockholm, 1 September. Ivar Kreuger had buitengewoon veel men- schenkennis. Dat blijkt uit alles, wat er zoo sedert einde Maart over hem en zijn bezig heden bekend is geworden, en dat blijkt ook uit de inrichting van zijn woningen. E?n niet al te snuggeïen medewerker kon Kreuger misschien imponecren. door zijn sigaret met een briefje van honderd kronen aan te ste ken of door in zijn huiskamer al zijn stoelen en tafels vol te leggen met groote pakken effecten een bankier van internationale reputatie, een gezant van een groote mogend heid. welke om een leening van Kreuger en Toll verlegen zat. een groot-industrieel. c:e onderhandelingen kwam voeren, moest an ders aangepakt worden. Teneinde hun een indruk van zijn rijkdommen te geven, had Kreuger zijn woningen in Stockholm en New- York. Berlijn en Parijs, zijn „eenvoudige" landhuisjes bij Lilla Skuggan en op Angshol- men in den scheren-archipel gestoffeerd niet kunstschatten uit alle hoeken der wereld, met. beroemde schilderijen van oude meesters en zeldzaam Oostcrsch porcelein, met antieke meubelen van de kostbaarste houtsoorten en mot zachte tapijten, wonderlijk zuiver van kleur, die hun gewicht in goud waard zijn. In New-York hing een zelfportret van Rem brandt in Kreuger's rookkamer, op Villaga- tan 13 hier ter stede had hij in den winter tuin op de vijfde verdieping, waar zomeren winter de rozen en seringen bloeiden cn eiken herfst de druiven rijpten, een brons van Auguste Rodin en het fijne beeldje „Grodar. van Hassel, waarvan gipsen copietjes bij tien duizenden over Scandinavië verspreid zijn. En feitelijk behoorden de befaamde tuinen van Angsholmer.. die bij stukjes en beetjes van het vasteland naar het winderige, kale «chereneiland waren overgebracht., eveneens tot de stoffage van Kreuger's omgeving, even eens tot. de schitterende coulissen, waar men thans eerst achter mag kijken. Nu gaat alles op de veiling, want Kreuger's eens onmetelijk geachte rijkdommen blijken bij lange na niet op te wegen tegen de schul den. welke hij achtergelaten heeft cn welker omvang men nog moeilijk kan schatten. Op 14, 15 en 16 September zullen de kunstschat ten van Ivar Kreuger in Svcnsk-Franska Konstgalleriet alhier onder den hamer ko men. De rovaal uitgevoerde catalogus van deze „Collection Ivar Kreuger" vermeldt ruim zeshonderd nummers, waaronder niet. min der dan tweehonderd schilderijen, een ver zameling. waar menige directeur van een mu seum in een provinciestad jaloersch op kan zijn. En vele dezer stukken zouden in t Lou vre of het Mauritshuis geen slecht figuur slaan. Bij het doorbladeren van den catalogus kan men spoedig constateeren. dat Kreuger zijn schilderijen niet kocht, omdat hij[ze mooi vond. omdat hij er van genieten wilde, maar louter om een bij zijn stand passende wandversiering te hebben. Hij was geen kunstverzamelaar, maar een opkooper van kunstwerken, die toevallig op de markt kwa men cn zoo hooee geprijsd waren, dat hij wei nig mededingers had. Meermalen heeft hU zijn heele bezit aan Hollandsche meesters Ls kleine collecties in haar geheel overgenomen bijvoorbeeld en bloc gekocht uit de co.lec Se van Max Flersheim te Parijs en al zijn Zorn s zijn afkomstig uit de verzameling van den Franschen operazanger Faure. Maar aan cie waarde van de kunstwerken zelf doet dit na tuurlijk niets af: het teekent Kreuger beter dan een uitvoerige studie over zijn karak.or van de hand van een geleeTd psycholoog zou vermogen te doen. En het zijn vooral de kunstvoorwerpen, de preciosa en juweelen. die Ivar Kreuger doen kennen als een nou- veau-richc. als «-on man zonder ecnlsen per- coonlijken smaak, die behagen schep.e^ m horloges, gemaakt van oude eouden murnen. of van een schijfje helder bergkristal, bezet met ontelbaar vele briljanten langs den rand. cn voorzien van een grooten parel als op- windknopje. in een kofflcservles. dat eens aan Marie Antoinette behoorde of een mon sterachtige snuifdoos van Napoleon en »n een natuurgetrouw zingende zilveren leeuwe rik in een kooitje. Al zijn er ook hierbij ver schillende voorwerpen, die niet alleen ma.e- rieelc maar ook aesthetische waarde hebben In Svensk-Franska Konstgalleriet. waar al die honderden kunstwerken nu uitgesta.d worden, heeft men de veertig Hollandsche meesters een eereplaats gegeven in een der errootere zalen. Het eeTder genoemde zelf portret van Rembrandt is in de Vereemgde Staten gebleven, maar dit gemis wordt ver- -.-oed door een prachtige Van Goyer.. een ge zicht op Nijmegen, dat wel een zeer groote bekoring heeft, door een kleine Ruvsdael. een kostelijk wintertafcreeltje. door het stemmig portret van een oude vrouw van Nicolaas Macs Daar hangen nog enkele Var. Goyen s. "nkel paneeltjes van Teniers de jongere, een zeer karakteristieke speelman van Brouwer terwijl ook Hobbema. Aart van der Neer. Al- bert Cuyp. Govert Flinck. Gerard Terborch. Wouwerman. Van de Velde en verschillende andere kunstenaars uitHolland's gouden eeuw hier in Kreuger's verzameling vertegenwoor digd zijn. Er. de oud-Haarlemmer blijft lar.z toeven voor het fleurige beeld van de Groote Markt met de schoone St. Bavo. dat Gerrit Berckheyde in 't midden van de zeventiende eeuw zoo verdienstelijk op het doek bracht. De Hollandsche meesters domineeren op deze velling. want van de afdeeling buitenland sche kuns» zijn voorts slechts een zelfportret van Courbet, een Italiaansch landschapje van Corot en een mansportret van Tintoretto te noemen en de Zweedsche afdeeling is niet zoo bijzonder uitgebreid. Hier is Zorn met een aantal kleine studies van de oevers van het Siljanmeer en van de Seine en met een stuk of veertig etsen nog het best vertegenwoordigd. Als curiosum kan genoemd worden oen doekje „Roode padde stoel aan de zee" met op de achterzijde „Ge schilderd door August Strindbcrg. Berlijn 1890". In kleinere zalen staan stoelen en tafels, kasten en schrUfbureaux. hangen krista len luchters en donkere gobelins, liggen pakken Brusselsche kant en Chineesche zijde, zijn complete eetserviezen en enorme voorraden glaswerk uitgestald Het is er rommelig als in den winkel van een antiquair, maar evenals daar kan men ook hier wonderlijk mooie dingen vinden, een zeer fijn beeldje van een ineengehurkten Laplander, een dofblauwc Chineesche pul. een soepele Perzische mat die de diepte tint van een stralenden zomer hemel heeft. De meeste preciosa liggen nog veilig opge borgen in een groote safe. evenals de tien tallen juweelen Het flonkert er in de groote doozen. het straalt cn schittert er van de duizenden edelsteenen. Daar ligt de „uitrus ting" van den millionnair: acht- paar man- "het.knoopen van goud cn platina, zes stel plastronknoopjes met paarlen, diamanten, onyx. horloges van goud en platina, oen si garettenkoker met In het Russisch de Inscrlp tie: „Aan m'n lieve Nicky van zijn moedor". Hier liggen ook de geschenken voor vrienden en kennisen, welke Kreuger steeds in een bu reaulade in voorraad had: een halsketting van platina met 544 briljanten en een groote smaragd, platina broches met ver over de honderd edelsteenen. vijf halskettingen van te zamen 922 parels, dasspelden, manchct- knoopen enzoovoort. Een zeer merkwaardige verzameling, deze Collection Ivar Kreuger. Tot. voor kort ver tegenwoordigden de kunstwerken elk een klein vermogen, maar nu kan niemand we- tert. welke prijzen er betaald zullen worden. Er werden vele vreemdelingen verwacht, kunstkoopers vooral uit landen, waarvan de munt hoog staat tegenover de Zweedsche kroon. Er kunnen koopjes gehaald worden op deze velling, die wel de grootste en de merk waardigste is. die sedert lang in Zweden ge houden werd. En men heeft tenminste de ze kerheid. hier niet op vervalschingen te zullen stuiten, zooals elders in Kreuger's nalaten schap. f C. G B. ENG ELAND'S NIEUWE INVOERRECHTEN. LONDEN. 2 September 'Reuter). De nieuwe invoerrechen. welke gisteren afge kondigd zijn. zullen 5 September te midder nacht in werking treden. DOOLITLLE VERBETERT nF.T RECORD SNEL VLIEGEN. CLEVELAND. (Ohio). 1 September «Reu ter). Bij de heden alhier gehouden Na tionale luchtrcnnen slaagde Doolittlc or in bij de vierde ronde een snelheid te ontwikke len van 302.16 mijlen per uur. Zijn poging om de gemiddelde uursnel heid te verbeteren mislukte echter. Hij bleef een fractie beneden het bestaande record. JAPAN EN MANDSJOEKWO. TOKIO. 2 September (Reuter V Het defensief verbond tusschen Japan en Mand- sjockow zal voor 15 September worden on derteekend. Het verdrag behelst een wederkeerig res pecteeren van de souvereinc rechten en geeft Japan het recht overal in Mandsoerijc troepen te legger., waartegenover Japan zich verbindt. Mandsjoekwo zoowel tegen bin nenlandsche onlusten als tegen een bui- tenlandschen vijand te verdedigen. TOKIO. 2 September (Reuter) Behal ve het recht van troepen in Mandsjoerije te stationneeren krijgt Japan, volgens zijn eigen inzicht geen nieuwe rechten: het verdrag be vestigt slechts den ouden toestand. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaart, dat er geen kwestie van protectoraat bestaat. Mand sjoerije behoudt geheel zijn vrijheid in buitenlandsche zaken en flnanciccle aangele genheden. Hij voegde hieraan toe, dat vermoedelijk later een militair verdrag zal worden ge sloten. teneinde de bizondorheden te regelen, doch het verdrag behelst geen geheime clau sules. Voor de onderteekening zullen coplën van het verdrag aan de groote mogendheden wor den gezonden. Japan is nog niet besloten of het dit ver drag te Genève zal laten registreeren. VON GRONAÜ OP DE ALEOETEN NEW YORK. 1 Sept. (Reuter.) Uit Tokio wordt gemeld, dat de Duitsche vlieger Von Gronau om 20 55 Tokio-tijd op het eiland Attu van de Aleoetengroep Ls geland.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9