UIT HET BUITENLAND VERZET TEGEN DE DUITSCHE ECONOMISCHE NOODVERORDENINGEN. België. DE „LONDON BUS". HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 9 SEPTEMBER 1932 TWEEDE BLAD N. S. D. A. P. en Centrum hebben ernstige bezwaren tegen de plannen van Von Papen Het systeem der belastingbons afgekeurd. Ook de vakvereni gingen protesteeren. Ontbinding van den Rijksdag voor de stemming? Resolutie van den Pruisischen Staatsraad tegen het Rijkscommissariaat. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De economische leiders van NSDAP. en het Centrum hebben Donderdagmiddag geduren de eenige uren een bezoek gebracht aan den president van den Rijksdag. Goering. Betreffende het verloop dezer bespreking wordt het volgende, gemeenschappelijke, communiqué verstrekt. „In een gemeenschappelijke bespreking i welke Donderdagmiddag plaats vond tus- j schen afgevaardigden van NSDAP en de Cen- I trumpartij zijn kwesties van economischen aard besproken. Op den voorgrond der be spreking stond het urgente probleem der werkloosheid, terwijl voorts aan de orde was een gedachtenwisseling over de conjunctuur, het economische program der regeering von Papen en de bezorgdheid voor den a.s. winter. De deskundigen van beide partijen spra ken er hun ernstige bezorgdheid over uit dat de subsidieering van alle bedrijven door be lastingbons het nagestreefde doel, de arbei ders weer naar hun werkplaatsen terug te voeren, niet zal bereiken, doch veeleer zal leiden tot een bittere teleurstelling. Het so ciaal politieke' gedeelte van de noodverorde- ning welke het geheele bestel van sociale I rechten en instellingen ter beoordeeling over- laat aan een regeering die slechts over een kleine minderheid in de volksvertegenwoor diging beschikt en zeker geen steun vindt in werknemerskringen werd algemeen afgekeurd Daarentegen brachten de besprekingen aan het licht dat voor een werkelijke werk verschaffing mogelijkheden voorhanden zijn in de ten uitvoer legging waarvan de meer derheid van het volk vertrouwen zal hebben. Bij de bespreking welke Donderdag tus- i schen den president van den Rijksdag. Goe- ring. en Rijkskanselier von Papen plaats had j zijn de kwesties van binnenlandsch politie- ken aard en die eener regeeringsreconstruc- tie niet aan de orde geweest. De bespreking gold slechts de regeling der formaliteiten voor het afleggen der regeeringsverklaring tijdens de Maandag aanvangende Rijksdag- I' zitting. Men is overeengekomen dat Rijkskanselier von Papen Maandag de regeeringsverklaring zal uitspreken en dat. Dinsdag en Woensdag de groote politieke debatten over deze" regee ringsverklaring zullen plaats vinden. In regeeringskringen wordt de indruk meer en meer versterkt dat^Rijksdatrontbinding na de politieke debatten in den Rijksdag en vóór den aanvang der stemmingen nauwelijks te vermijden zal zijn. De Pruisische Staatsraad welke Donder- dag na een vrij langdurige verdaging weer I bijeen is gekomen, heeft met de stemmen 1 der partijen van de rechterzijde en der com munisten tegen eenx door Sociaal-Democra ten. Centrum en Staatspartij gemeenschap pelijk ingediende motie aangenomen, waarin de meening wordt uitgesproken dtt de ver ordening van den Rijkspresident inzake de instelling van een Rijkscommissaris voor Pruisen en haar toepassing in het bij zonder de ontheffing van den Fnudsisohen premier en der Pruisische staatsministers uit hun functies niet in overeenstemming is met de grondwet van het Rijk en die van Pruisen. De fungeerendie voorzr.ttter van de Cen trumpartij Dr. Joos (heeft hedenavond voor de Berlijnsche vertegenwoordigers van de Centrum pers het woord gevoerd over den politieken toestand. Hij zeide o.m. critisch te staan tegenover de maatregelen welke de Rijksregeering op het gebied der sociale wetgeving bij alge- meene machtiging neemt. Slechts dan kan het ingrijpen van den staat op sociaal en economisch gebied de beoogde uitwerking hebben indien de politieke en staatkundi ge verhoudingen op langen termijn zijn ge garandeerd. Wij zijn er evenwel van over tuigd, aldus dr. Joos, dat deze politieke stabiliteit thans niet bestaat en ook niet zal kunnen worden bereikt. Het schijnt dat deze regeering zioh heeft voorgenomen wel bewust af te zien van de medewerking der gekozen volksvertegenwoordiging. Zakelijk komt de aangelegenheid evenwel hierop neer. dat wanneer deze regeering in den Rijksdag geen meerderheid vindt en niette min in functie blijft, zij gedwongen is den Rijksdag opnieuw te ontbinden en dan óf nieuwe verkiezingen moet uitschrijven, óf j ongrondwettig verder regeert. He doel van ons huidig streven is de mogelijkheden te scheppen voor een re- geeringsvorming op parlementaire meerder- I heid, welke hert- vertrouwen heeft van het volk en de handhaving van de grondwet garandeert. Betreffende de ontvangst van de verte genwoordigers der vakvereenigingen bij den Rijksminister voor Arbeid verneemt VP. uit vakvereenigingskringen dat het den mi nister niet is gelukt de ernstige bezwaren te ontzenuwen, welke door de vakvereenigingen worden ingebracht tegen het sociaal poli tieke deel der noodverordeningen. Door eenige vakvereentgu ngsvertegen - woordigens is de inbreuk op het geldende arbeids- en tariefrechit door de noodveror dening een schending van de grondwet van het Rijk genoemd en in uitzicht gesteld dat men hiertegen langs juridischen weg zou op treden. De Rijksminister van Arbeid heeft ver zekerd dat de Rijksregeering de belangen der arbeiders en bedienden bij de ten uit voerlegging der noodverordeningen binnen het kader" der mogelijkheden za" in acht nemen en er den nadruk op gelegd dat al deze maatregelen toch slechts ten doei hebben de werkloosheid te verminderen en de Duitsche sociale politiek en de sociale verzekering over de crisis heen te helpen. Duitschland. De „Rothe Fahne" voor een maand verboden. Op grond van de verordening tegen poli tieke excessen aldus meldt Wolff uit Ber lijn, is de communistische ,.Rote Fahne" van 9 September tot 6 October verbaden wegens beleediging van de alijksregeering in een artikel dat in het nummer van heden verscheen. Het mijnconflict definitief geëindigd. Tusschen de mijnwerkers en de mijneige naars is thans een overeenkomst tot stand gekomen De vakvereenigingen hebben reeds bevolen de staking te beëindigen. Volgens Reuter zou vandaag in alle mijnen het werk weer hervat worden. Rusland. Geruchten over honger- onlusten. Volgens een bericht van den Lokalanzeiger uit Moskou zouden in het district Iwanowo- Woschnesensk ernstige onlusten zijn uitge broken. De arbeiders zouden daar door den honger tot vertwijfeling zijn gebracht en op eenige plaatsen magazijnen hebben geplun derd en in brand gestoken. De GPOE heeft ingegrepen en het vuur geopend waardoor verschillende personen zouden zijn gedood. Het blad meldt verder, dat men algemeen gelooft, dat de onlusten slechts de voorloo- pers zijn van onlusten in andere streken, aangezien sedert jaren de voedselvoorziening niet zoo slecht zou zijn geweest als dit jaar. Engeland. Textielarbeiders tot onder handelen bereid. Naar Reuter meldt, heeft het bestuur van den bond van textielarbeiders, dat te Black burn heeft vergaderd om over den brief van den minister van arbeid te beraadslagen, zich bereid heeft verklaard met den minis ter van arbeid te confereeren. indien het daartoe een uitnoodiging ontvangt. Ook een loonconflict in Manchester Reuter meldt uit Manchester, dat de door het vakverbond van katoenarbeiders georga niseerde stemming over de door de werkge vers voorgestelde loonsverlaging 30991 stem men vóór en 1518 stemmen tegen het neerleg gen van den arbeid heeft opgeleverd. De werkgevers hadden een loonsverlaging van Londen, 7 September Er dreigt een staking van omnibus-perso neel in Londen. Men heeft veel hoop dat het wel af zal loopen. Het is nog niet duidelijk geworden waarop die hoop is gebaseerd want. aan den eenen kant heeft de directie van de bus-maatschappij bepaald uitgemaakt dat de loonsverminderingen en de nieuwe ar beidsvoorwaarden, respectievelijk over drie en tien weken, zullen door gaan en aan den anderen kant heeft het personeel even definitief gezegd, dat het er geen genoegen mee neemt. De leiders van het personeel ech ter, dat zijn de bestuurders van den vak bond voor transportarbeiders, voelen op het oogenblik niets voor een op haren en snaren gezetten loonstrijd. En hierop is dan ook het optimisme, hierboven aangegeven gebaseerd. Het moge gegrond blijken. De bewoners van Londen weten wat een busstaking voor hen beteekent. De herinnering aan de laat ste. een acht jaar geleden, is nog niet uit- gewischt. Gewoonlijk verklaren andere mid delen voor passagiersvervoer dat wil zeg gen het personeel er van zich met de bus mannen solidair. Maar zelfs indien dit niet zou geschieden dan nog zou het stopzetten van de 424 bus-diensten, welke Londen be zit (diensten hier in den zin van lijnen), het effect hebben dat de machtige metropool als lamgeslagen zou neerliggen. De omnibus is het voornaamste vervoermiddel van den Londenaar. Ze was het al toen er nog geen motoren waren. Op oude photo's van rond om de Bank van Engeland ziet men even veel paarden bussen als men daar thans mo torbussen ziet. Ze vormden in oude dagen reeds den overwegenden verkeersvorm in de straten, waren ook toen al verantwoorde lijk voor opstoppingen en tragen gang van '2 sh. 9 d. per pdsi. voorgesteld en een ter mijn tot 17 September voor het beantwoorden van hun voorstel. De spinners zijn niet voornemens een sta king af te kondigen en zullen, wanneer de werkgevers in hun voorstel volharden het stopzetten van den arbeid als uitsluiting en niet als een staking beschouwen. Ontwapeningsresolutie van het vakverbond. Het vakvereenigingscongres heeft te New castle een resolutie aangenomen waarin een ingrijpende ontwapening wordt gevraagd na dat de vertegenwoordiger van de ..National Union of General and Municipal Workers" gevraagd had dat de regeering nieuwe werk gelegenheid zou vinden voor degenen die we gens beperking der bewapening ontslagen werden. (Reuter) De politieke misdaden. Voor de bijzondere rechtbank te Waldenburg (Silezië) stond naar Woiff meldt een natio- naal-socialist terecht die op 18 Juli 1.1. een Rijksbanierlid neergeschoten heeft. Verdach te had, toen hij van een S. A-vergadering huiswaarts keerde, onderweg een woorden wisseling gekregen met- twee Rijksbanierlc- den en daarna volgde de schietpartij. De openbare aanklacer eisehte twee en een half iaar gevangenisstraf. De nationaal-socialist werd veroordeeld tot. zes maanden wegens misbruik van wapen. Van de zware mishan deling. den dood ten gevolge hebben werd verdachte vrijgesproken omdat hij in nood weer zou hebben gehandeld. Den eersten Augustus zijn te Koningsber gen. naar men zich herinnert, verscheidene daden van terreur gepleegd. Een communis tisch gemeenteraadslid. Sauf, werd vermoord eenige sociaal-democratische personen en oolitiek-linksgeoriënteerden deels licht, deels zwaar gewond door aanslagen en op ettelijke olaatsen in de stad hadden bomaanslagen plaats. De politie is thans, naar Wolff meldt, over gegaan tot arrestatie van zekeren Perbandt. epn landjonker. Hij wordt verdacht van be gunstiging van eenige voornoemde aansla gen. Over andere arrestaties die geschied zijn 'aat de politie zich nog niet uit. Ierland.» De Valera als delegatieleider naar Genève. Volgens een Reuterbericht uit Dublin wordt officieel bevestigd dat De Valera de delegatie van den Ierschen Vrijstaat naar de Volken bondsbijeenkomst te Genève zal leiden. Spanje. Erkenning van Rusland bepleit. De Spaansche minister van Buitenlandsche Zaken heeft volgens Reuter in de Cortes een rede gehouden, waarin hij de erkenning der Sovjet-regeering door de Spaansche repu bliek bepleitte. Griekenland. Venizelos' ontslag geweigerd. De president der republiek heeft naar Reu ter uit Athene verneemt het verzoek om ont slag van het ministerie-Venizelos niet inge willigd. China. Plan tot ontvoering van leden der Lytton-commissie? Volgens een alhier binnengekomen bericht hebben gedeserteerde Chineesche soldaten, tezamen met 1500 soldaten der vrijscharen plannen ontworpen om den expressetrein waarin het Duitsche en Fransche lid der Lyt- toncommissie. gouverneur Schnee en gene raal Claudel. naar Europa terug Teizen. te overvallen. Zij willen, volgens dit bericht, gouverneur Schnee en generaal Claudel, die naar Charbin onderweg zijn gevangen nemen teneinde een hoog losgeld to kunnen eischen. Geruchten melden in verband hiermede nog, dat. om het complot der bandieten te verijdelen, vliegtuigen zullen worden ge bruikt voor het vervolgen van de reis. den verkeersstroom; precies zooals nu. Lon den ontleent zijn kleur aan de omnibussen. Zonder de bussen zou het overwegend vaal grijs zijn. Nu is het overwegend scharlaken, althans in zijn verkeersstraten. Het schar laken is van de omnibussen. De kleur is fel ler geworden met den groei van het voer tuig. Niets is zoo gegroeid in Londen na den ooi logs als de omnibus, die rusteloos blijft streven naar hoogere perfectie, naar groo- ter afmetingen, naar meer wielen, naar lager wielbasis en naar geruischloozer maar snel ler vaart. Men vindt het belangrijk levende organismen in hun verschillende stadia van ontwikkeling te volgen. Het zou even belangwekkend zijn in een reeks afbeeldingen de ontwikkeling van een Londensche omni bus te volgen, van het primaire type. type B meen ik, over de N. S.-modellen (die de Londenaar de nulli secundus doopte) naar de nieuwste L. T.-typen, die men „London Traffic"-typen zou kunnen doopen. De ini tialen hebben echter geen zinrijke beteeke- nis. Het zijn eenvoudig registratie-letters. niet ongelijk aan die van vliegtuigen. De omnibus-maatschappij, welke deel uitmaakt van de groote „Underground Combine", wórdt in haar beleid geheel beheerscht door de algemeene politiek van ontstellende pro gressie, welke die „Combine" kenmerkt. Zij is er steeds op uit haar voertuigen beter aan het doel te doen beantwoorden. Vandaar die verbazingwekkende verscheidenheid van ty pen, welke onder haar vlag door de Londen sche verkeerszee varen. Wanneer men een nieuw model heeft ontwikkeld en in het ver keer gaat brengen ziet het publiek ver langend uit naar den tijd, waarin alle lij nen het nieuwe voertuig hebben gekregen. Maar het komt nooit zoo ver. Want met de vervanging van alle bussen (4600) door het Actie voor een onafhankelijke republiek. Reuter verneemt uit goede bron dat zich een separatistische beweging heeft gevormd met het doel in de zuidwestelijke provinc es van China een van Nanking onafhankelijke republiek te stichten. De autoriteiten namen krachrt-ge voor zorgsmaatregelen. daar de anti-Japansche gevoelens bij de Chineesche bevolking thans door aanvallen op de Japansohe magazijnen en andere incidenten tot uóting komen. Zuid'Amerika. Verhoogde spanning tusschen Bolivia en Paraguay. Berichten uit de verschillende Zuid-Ame- rikaansche centra wijzen er volgens Reuter op. dat de spanning tusschen Bolivia en Pa raguay zich verscherpt. Zooals reeds gemeld mobiliseert Paraguay de reserves en in La Paz schijnt de oorlogskoorts weer te gaan heerschen. In officteele kringen in Paraguay wordt de verovering van het Falcon-fort door de Bolivlanen als een oorlogsdaad be schouwd. De bevolking blijft kalm. Het gerucht, dat Argentinië, Brazilië en Chili het plan zouden koesteren voor een economische blokkade togen Paraguay er. Bolivia, ten einde een eind aan het conflict te maken, wordt tegengesproken door den minister van Buitenlandsche Zaken van Chili. De minister verklaarde dat de drie lan den slechts maatregelen op het oog hebben, die de zaak van den vrede kunnen bevorde ren. Volgens een mededeel in g van hot Argen tijnsche ministerie van oorlog hebben Boli- viaansche troepen, die deelnamen aan een expeditie in het G-ran Chacogebied in do streek van Formosa do Argentijnsche grenzen overschreden en 40 stuks vee buit. gemaakt. In Argentijnsche regeeringskringen wordt ernstige beteekenis gehecht aan dit incident. HENDERSON PLEIT VOOR INTEN SIEVE ONTWAPENING. EN BESPREEKT DE BETEEKENIS DER DUITSCHE NOTA. LONDEN. 8 Sept (V.D.) De voorzitter der Ontwapeningsconferentie en vroegere En- gelsche minister van Buitenlandsche Zaken. Arthur Henderson, heeft op het Vakvereeni gingscongres dat te Newcastle wordt gehou den een redevoering gehouden waarin hij een intensieve ontwapening der militaire mogendheden bepleit en ernstig rekening houdt met de Duitsche eischen inzake gelijk gerechtigdheid. Henderson verklaart o.m. dat men beweerd heeft dat Duitschland mogelijk niet meer zal deelnemen aan de conferentiewerkzaamhe den. indien zijn eischen niet zouden worden ingewilligd. Voor de ontwapeningsconferen tie zou het een ramn beteekonen. indien Duitschland zich afzijdig zou houden. Dit zou waarschijnlijk leiden tot een hernieu wing van den ouden bewapenlngswedloon. Tenslotte richtte Henderson tot de staten- overwinnaars het dringend appèl het. ont wapeningsprogram practisch door te voeren In het bijzonder moeten, aldus Henderson, alle aanvalswapenen, welke Duitschland en andere staten on grond van de vredesver dragen zijn verboden, in grooten omvang worden verminderd. Slechts een zoodanig ontwapeningsprogram zal de oplossing der kwestie van de Duitsche gelijk gerechtigd- heid aanmerkelijk vergemakkelijken. STEUN VOOR NOODLIJDENDE AGRARISCHE STATEN. De beide subcommissies der conferentie van Stresa zijn gistermorgen bijeen gekomen. De financieele commissie heeft beraadslaagd over de opstelling van haar arbeidsprogram In de zitting van de economische commissie werd volgens Reuter van Fransche zijde een voorstel ingediend, dat overeenstemt met met het Italiaansche standpunt in zake de bilaterale verdragen. Italië stelt voor. dat de Europeesche staten den noodlijdenden agra- rischen staten financieelen steun verleenen. waardoor een redelijk prijsniveau zal wor den gewaarborgd. De Duitsche vertegenwoor diger zal vermoedelijk morgen voorstellen, dat de commissie zich bij haar arbeid zal baseeren op de erkenning der reeds tot stand gekomen bilaterale verdragen. nieuwe model gaat nogal wat tijd heen. En in dien tijd heeft dc maatschappij al weel een beter voertuig ontworpen. Het nieuwste type is een zeswieler met luchtbanden, zoo omvangrijk dat ze met z'n zessen als red dingsgordels aangewend de opvarenden van een klein zeeschip drijvend zouden kunnen houden. Deze L. T. heeft een zes-cylinder motor, die even soepel en geruischloos functionneert als de motor van een luxe automobiel. Zestig passagiers op twee dek ken kunnen er geriefelijk in zitten. De trap naar boven, die vroeger altijd meeschom- melde buiten aan den achterkant van het voertuig, is in dit model, evenals in eenige andere nieuwe modellen, binnen-in aange bracht. De stage behoefte aan verbetering en aan doeltreffender vormen en aan hoogere snel heid laat zich wel verklaren indien men hoort, dat de London Bus verreweg het voor naamste vervoermiddel van de stad is. De scharlaken juggernauten vervoerden in 1931 gemiddeld per dag 4^S millioen menschen De Ondergrondsche Spoorwegen, wier passagiers vervoer toch waarlijk wel indrukwekkend is voor een ieder, die wel eens „rush hours" heeft meegemaakt, kan daarbij niet halen en moet zich tevreden stellen met een dage- lijksch vervoer van anderhalf millioen men schen. De andere stadsvervoermiddelen. de trams en de lokaalspoorwegen, kunnen teza men bij lange na niet de bus in passagiers vervoer genaken. De omnibuslijnen van Lon den hebben tezamen een afstand van meer dan 1850 K.M., een afstand, welke eiken dag door de 4600 bussen tezamen van tien tot twintig maal al naar gelang van den afstand van een lijn worden afgelegd. Wanneer dit enorme verkeer tot stilstand komt, moeten de 4/ millioen dagelijksche bus-habitués van andere vervoermiddelen gebruik maken. Het effect is echter dat de toestand en in de Underground in de trams zoo chaotisch wordt, dat ze practisch gespro ken ook geen dienst doen. De London Bus is het populaire vervoer middel van den Londenaar. Londen verschilt in dat opzicht zoowel van Parijs als van New York en van Berlijn, waar ondergrond sche spoorwegen en trams het grootste deel van het passagiers verkeer verstuwen. INGEZONDEN MEDEDEFLÏNGEN a 60 ets. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- SPAANSCHE PACHTERS DOOR GENDARMES BESCHOTEN. 25 GEWONDEN. Uit Barcelona wordt aan Reuter gemeld, dat de gendarmerie een vergadering van pachters bij Penades wilde ontbinden. De boeren vuurden op de politie, die het vuur be antwoordde. Vijf en twintig personen, o.w. zes vroijwen, werden gewond DR. BRACHT HEDENAVOND VOOR DE MICROFOON. BERLIJN. 8 September (VD) Rijks commissaris dr. Bracht zal Vrijdagavond 9 September om half acht over aïle Du.tsche zenders spreken over ..Het doel van de Prui sische bestuurshervorniing". DE MOLLISONS WEER VEREENIGD. LONDEN. 8 September (VJD.) Amy Johnson is heden ais passagier in een vcr- keers toes tel naar Cherbourg gevlogen om haar echtgenoot Molhson te begroeten die een solovlucht over den Atlanttschen Oceaan heeft gemaakt, doch in verband met zijn slechte gezondheid niet in staat was per vliegtuig terug te koeren. MoCHson en zijn vrouw hebben per boot de reis naar Soutlv- ampton gemaakt DE BRITSCHE PRINSEN TE LONDEN TERUG. LONDEN. 8 September (V.DPrins George die zijn vacantic te Biarritz heeft doorgebracht met den prins van Wales is heden in Engeland teruggekeerd. Hij heeft met het eigen toestel van zijn broeder een luchtreis gemaakt en heeft oen tusschenlan- cilttg gemaakt te Le Bourget, alvorens door te vliegen naar Hendon. NOG EEN LIJK VAN DE „NIOBE". Aan de Doensche kust bij Roedby op Laa- land is het lijk van een zeeofficier uit Wies- baden. behoord hebbende tot de bemanning van de „Niobe", aangedreven. WILLY FORST WORDT VERVOLGD. WEGENS DOOD DOOR SCHULD. NEU STRELITZ. 8 September (V. D.) Eenigen tijd geleden kwam bij Neu Strelitz een door den filmacteur Willy Forst, be stuurde auto ln botsing met een motorrijwiel waardoor de motorrijder en zijn duo-passa gier werden gedood, terwijl Willy Forst en zijn begeleidster licht gewond werden. Het onderzoek zou hebben uitgewezen, dat de filmacteur schuld aan het ongeval heeft, zoodat de justitie thans een vervolging tegen hem heeft ingesteld wegens het veroorzaken van dood door schuld. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrljdagavondcienst bij den In gang te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur Middacdienst te 1.30 uur Avonddienst te 8.11 uur Werkdagen. Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag ie 7.30 uur. M'ddag- en avonddiensten te 7 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur ln het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstr- 14. Werkdagen: 's avonds, onmiddellijk na de middag- en avonddiensten. Alle diensten vinden plaats ter Synagoge Lange BegljnesJt-raat. SLUITING DER REMRR ANDT-TENTOON- M TILING. Zondag 11 September wordt de Rem brand ten toonstelling te Amsterdam gesloten. Verlenging Is onmogelijk. AGENDA Heden: VRIJDAG 9 SEPTEMBER Gem. Concertzaal: Huldiging Jac. van Eg- mond. Specialiteitenprogramma. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Mam'zcllc Nitou- che". Uitgebreid voorprogramma 8.15 uur. Palace: „Emi! en zijn detectives". Op het tooneel: Dr. Caligari, het geheimzinnige cabinet. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Toller Elnfall" Op het tooneel: George Hurd. de onover troffen jongleur. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende kunstenaars. 107.30 uur. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Stadsschouwburg. WilsonspleinOpvoe ring van ,,'n Zomerzotheid". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van dc groote lach-revue: ,,'n Wit bandje. Tante!" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen *s middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel 11596. Firma Begomann en Sneltje3. Jansstraat 27. Tel. 10043. Stakings-chaos op til? (Van onzen correspondent)

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5