Opleving. DE HAARLEMSCHE CEMEENTEBECROOTING. Het Belangrijkste. 50e Jaargang No. 15095 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Zaterdag 10 September 1932 HAARLEM S DAGBLAD UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. BOBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week ƒ0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0-65. franco per post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaamc 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: j5 regels 11.75, elke regel meer ƒ035. Reclames 060 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, builen Arrondissement dubbele prijs. Onre Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 150.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000—, Overlijden f 600—. Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75—, Veilics andere vinger f30—. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Een bcgrooting die ,,in het teekenvan de economischè crisis staat. HAARLEM, 10 September. Een moeilijke begrooting. Vanmorgen is de Haarlemsche gemeente- begrooting voor 1933 verschenen en wij pu- bliceeren er in dit nummer reeds uitvoerige gegevens over. Natuurlijk zullen wij er Maan dag nader op terugkomen omdat deze lijvige boekdeelen meer tijd voor bestudeering ver- eischen. Maar de gebruikelijke bijbehooren- de financieele nota van B. en W. waarvan wij in een groot deel van de oplaag van ons nummer reeds de voornaamste punten kon den vermelden geeft gelegenheid de hoofd zaken vandaag al in het licht te stellen. Wie dit stuk aandachtig leest begrijpt ten volle dat dit een zeer moeilijke begrooting is, aan alle kanten bedreigd door onzekerheden. De recente opleving in zaken is natuurlijk het groote lichtpunt. Men moge opmerken dat de Beurs in de laatste dagen eenige reac tie te zien heeft gegeven, als gevolg van winstnemingen door speculanten. Maar dat is geen slecht toeken. De grondtoon blijft goed, en bovendien zou een herstel in zeer snel tempo, zeker voor een land als het onze, nieuwe moeilijkheden kunnen meebrengen. Wij zijn er niet ..paraat" voor. Een geleide lijk herstel is het beste dat ons overkomen kan. B. en W. hebben daar bij deze begrooting hun hoop op gevestigd. Het blijkt uit een la gere raming van den crisissteun dan in 1932 gevorderd werd. met de opmerking erbij: „Wij meenen hiertoe gerechtigd te zijn op grond van de overweging, dat de economische crisis dit jaar wel zijn diepsten kuil bereikt Bchijnt te hebben: er zijn teekenen die er op wijzen, dat in 1933 eenige verlichting te dien opzichte waarschijnlijk is". En later nog eens uit den zin: „In afwach ting van het verloop van het belastingkohier [(voor de opcenten op de fondsbeiasting, waar omtrent nog groote onzekerheid heerscht) alsmede in het vertrouwen, dat de economi sche omstandigheden zich eenigermate zul len verbeteren, doen wij u thans geen voor stellen tot verhooging van belastingen of nieuwe bezuiniging op personeelsuitgaven". Dit ziet er'nog wel uit als ,de stok achter 0e deur" en is dat ook zeer zeker. Want B. en W. hebben niet alleen hun hoop Op voortzetting der opleving gevestigd, maar ook op medewerking van het Rijk. Zij achten het aannemelijk, dat eerlang mee'r bedrijven door de regeering onder den crisis-steun zul len worden gebracht. „Zou zulks met name het geval zijn met het bouwbedrijf, dan ware zulks voor onze gemeente van groote be tee kenis". De steun aan de bouwvakarbeiders die in de tonnen loopt is verreweg de belangrijkste post van den crisissteun, en wij hebben den indruk dat de hoop van B. en W.. dat het Rijk daarin te hulp zal komen, als het kardi nale punt. de critieke kern van deze wankele begrooting beschouwd moet worden. In zeer grooten mate hangt de onmiddellijke toe komst van Haarlem's financiën daarvan af. Het tekort over den dienst 1931 bedraagt ruim f 62000. Het was door B. en W. een jaar geleden al in uitzicht gesteld. Zij komen nu met een voorstel (tot afsluiting van den dienst 1931) om f 75.000 uit het reservefonds voor bijzondere doeleinden terug te storten. Dit reservefonds was bestemd, zooals bekend, voor eventueele betaling van de extra-scha deloosstelling aan Heemstede ingevolge de annexatiewet-1927. B. en W. komt het onaan nemelijk voor dat in de huidige omstandig heden Regeering en Gedeputeerde Staten Haarlem een schadeloosstelling van eenige bet eekenis zullen opleggen. Onlangs hebben zij zich met een vertoog tot de regeering ge wend om te wijzen op de onrechtvaardigheid die vooral in de tegenwoordige omstandig heden een dergelijke schadeloosstelling zou hebben. Inderdaad. De financieele rampen die de gemeente Heemstede in den annexatietijd voor zichzelf voorspelde zijn geheel uitgeble ven. Na drie jaar crisis is de toestand dus danig, dat Haarlem 80 opcenten op de ge meentefondsbelasting moet heffen. Heem stede heft er geen. Het zou nu toch wel al te dwaas worden om die extra-schadeloosstel ling die wij in dit blad van den aanvang af als een onding hebben bestreden te gaan toepassen. Het zou in strijd zijn met de nivel- leerings-gedachte van de belastingwet-de Geer (waarvan door de crisis toch al zoo be droefd weinig terecht is gekomen) en het zou zelfs niet in het belang van de Heem- steders zelf zijn. Als bewoners van eën rand gemeente hebben zij er groot belang bij dat de centrum-gemeente in staat is haar bedrij ven en diensten behoorlijk te verzorgen. Di rect en indirect profiteeren zij daar op aller lei manieren van. Een in financieelen doods nood verkeerend Haarlem zou ook voor de be woners van de randgemeenten allesbehalve prettig en evenmin voordeelig zijn. Wij kun nen ons niet voorstellen, dat die schadeloos stelling nog in noemenswaardigen mate ge heven zou worden Beter ware het. dit onge lukkige punt uit de annexatie-regeling maar geheel „onder tafel te doen verdwijnen". Tenslotte nog een opmerking over den lee- ningsdienst- Aan rente en aflossing op lee ningen moest Haarlem in 1932 f 3.648.502,33 betalen In 1933 zal dit geweldige bedrag stij gen tot bijna vier millioen. Het vertegen woordigt een kwart van de be groote uitga ven, die ongeveer 16 12 millioen in totaal zijn. Ziehier het sprekend resultaat van te duur gemeentebeleid, vooral sinds den oor log. Andere gemeenten staan er behoudens weinige uitzonderingen, niet anders voor. De verschrikkelijke overbelasting van den kapi- taaliienst wreekt zich nu. Te hopen is, dat de lessen van de crisisjaren de gemeenten tot voorzichtiger en zakelijker beleid in de toe komst zullen leiden. Dit is geen critiek op de persoon van den wethouder van financiën, die, evenals zijai collega's in. de andere groote steden des lands, een moeilijke en thans wel zeer on dankbare taak vervult. En wiens persoonlijke bekwaamheden voor de gemeente thans wel zeer veel waard) zijn. R. P. REGENTEN St. ELISABETH'S GASTHUIS. WETHOUDER Mr. M. SLTNGENBERG VOORZITTER. Ten Stadhuize vernemen wij. dat in het college van B. en W. van Haarlem besloten is. dat de wethouder van financiën Mr. M Slingenberg zal optreden als voorzitter van het. college van regenten van het St. Elisa beth's Gasthuis. Voorheen was dit de burge meester de heer C. Maarschalk. Voorts vernemen wij. dat het in de bedoe ling moet liggen om in de vacature van den heer Adrian als regent van het gasthuis een R-K. raadslid te kiezen, omdat die partii. sinds Mr. J. N. J E. Heerkens Thijssen als raadslid en wethouder-voorzitter van het college van regenten afgetreden is, die partij niet meer in het- bestuur van het gasthuis vertegenwoordigd was. De burgemeester de heer C. Maarschalk zal nu in het vervolg als voorzitter van de com missie van toezicht op den Stadsschouwburg optreden. DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. de engelscheTnvoerrechten. Bij den Bond van Bloembollenhandelaren is een telegram van den rijkstuinbouwconsu- lent Ir. Gerritsen uit Londen ingekomen, meldend dat de moeilijkheden, met de in voerrechten op bloembollen ontstaan, waren opgelost. Het Weekblad voor bloembollencultuur schrijft: Of dit inhoudt, dat Tulpen en Irissen die ten onrechte niet als bloembollen wer den aangemerkt door een deel der douane kantoren in Engeland, thans weer worden toegelaten zonder toepassing der specifieke invoerrechten, die van kracht zijn voor b.v. vaste planten, kon men ons niet mededeelen Wij vernamen echter van verschillende zij den dat dit inderdaad het geval is en dat alle hoofdartikelen dus weer als .bulbs" wor den beschouwd en derhalve voor het 10 pet. ad-valorum recht worden toegelaten. Dit is intusschen ook officieel bevestigd. BEVEOKA. WIXTERPRO GRAMMA. Het programma voor de ontspannings- en kunstavond van Beveoka te Haarlem luidt: Avonden Mevr. Alie van Wyhe-Smeding, lezing over eigen werk. Viool-avond van de begaafde jonge Berlijn- sche violiste Maria Neuss. Peer Gynt, voordracht van Ru Mulder, dans van Rudi Mees, orkestbegeleiding. De kunstfilm Boeddha. Het wereldberoemde Strub-Quartet. Ie viool Prof. Max Strub. 2e viool Bronislaw Neumann altviool Rudolf Nel. cello Prof. Schrader. Schimmenspel van mevr. E. Kraemer- Obreem. Voordrachtavond van mevr. Charlotte Kohier. Concertavond te geven door Rudolf Nel, de grootste Duitsche alt-violist De anti-oorlogfüm Verdun. Exposities: Japansche houtsneden (om. van Toyonobu, Koriusai ea.). Teekeningen en litho's van den kunstschil der Kees van Urk. Kunstvoorwerpen van een groep ambachts- kunstenaars „de Trekvogels". Origineele Rembrandt-etsen. Edelsmeedwerk van Jan Kriege e.a. Knipsels en wasfiguren van mevr. Manna de Wijs-Mouton. Ie avond: 28 September e.k. Stadsschouw burg, mevr. Charlotte Kohier met Carrière. Ie expositie: 15 Sept.6 Oct. Ridderstraat 6. oud-Japansche prentkunst. DRIE PIONIERS DER LUCHT VAART GEëERD. GOUDEN MEDAILLE VOOR GEN. SNIJDERS. FOKKER EN PLESMAN. Op een te Scheveningen gehouden maal tijd van de Koninklijke Vereeniginz voor Luchtvaart, waaraan ook Prins Hendrik aan zat. heeft de voorzitter ir. J. F. de Vogel Vrij dag de gouden medaille der vereeniging aan geboden aan generaal Snijders en den heer A. G H Foker en A. Plesman. wegens hun verdiensten voor de luchtvaart. De voorzitter verwelkomde aan dezen maaltijd ook prins Bibesco. voorzitter van het internationale luchtvaartcongres, dat te --Gravenhage ge houden wordt en prinses Bibesco. Ook aan dr. Eckener is de gouden medaille van de Kon. Vereeniging verleend. (De effectenkantoren in Amster dam en buitenlandsche beurs- steden breiden hun personeel uit, om de drukkere werkzaam heden der laatste weken te kunnen verzetten.) Gaai het heusch den goeden kant op, Zijn we door het ergste heen, I.s 't een wind die goed blijft waaien Of een vleugje maar alleen? Onze pessimist is somber. Waarom zou het beter gaan? Wordt er in de goede richting In de wereld iets gedaan? Onze optimist blijft vroolijk En juicht: let op wat ik zeg. Dit en dat en hier en gunder, We zijn op den goeden weg Zie de Beurs, de thermometer, Die het fijnste reageert, 't Kan verkeeren. zei reeds Brero En, geloof me, het verkeert. Ik voor mij durf niet voorspellen. Wie het goed geraden heeft. 'k Weet alleen, dat pessimisme Nooit cn nimmer baten geeft. Dus ik schaar me aan de zijde Van den optimist, die lacht. Nieuwe hoop brengt immers leven. Dat wil zeggen: levenskracht. Op kantoren „in effecten". Vraagt men extra personeel, Want voor de malaisestaven Wordt de arbeid nu te veel; Laat ons kalm maar hoopvol wezen, En niet cynisch asjeblief. Zeg nou zelf. die beursopleving Is althans toch.... effectief. P. GASUS. COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZEELAND HEEFT EEN AUTO-ONGELUK. Zijn auto tegen een schuur gereden. ECHTGENOOTE EN MOEDER EVENEENS GEWOND. Jhr. Mr. J. W. Quarlcs van Ufford. Vrijdagmiddag ongeveer 3 uur is op de Wouwsche baan nabij „Het oude Anker" onder Roosendaal een ernstig auto-ongeval gebeurd. Op dat tijdstip naderde met matige vaart een auto uit de richting Wouw komend, het kruispunt Rijksweg Roosendaal—Wouw en den weg naar Kruisland. Plotseling be gon de wagen te slingeren, ging eerst, naar links en botste daarna tegen de aan den rechterkant van den weg staande schuur van den heer van Iersel op De auto werd door de botsing zwaar beschadigd, de carosserie stond scheef op de assen, ruiten werden ingedrukt, het portier werd vernield. Omwonenden snelden ter hulp en wisten de vier inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. De bestuurder bleek te zijn de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, Jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Met een ernstige hoofdwond werd hij opge nomen. Zijn echtgenoote kreeg een bovenbeen- breuk. Voorts bevonden zich nog in den wagen de moeder van Jhr, Quarles van Uf ford en de zuster van den Commissaris. Beide dames bekwamen eveneens verwondingen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen en dr. Hillemans uit Roosendaal ver scheen spoedis met een auto. terwijl de Koninklijke Marechaussee uit Roosendaal onder leiding van opperwachtmeester Clau sen eveneens weldra verscheen om hulp te bieden en een voorloopig onderzoek in te stellen. Met de auto van dr. Hillemans werden Jhr. Quarles van Ufford en zijn echtgenoote naar het R K. Charitasziekenhuls te Roosen daal overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Ook de beide andere dames werden naar Roosendaal gebracht met de auto van den heer Thewis uit Gilze-Rijen. Toevallic oas- seerde even na het ongeval ook de Officier van Justitie te Breda Jhr van Limburg Stl- rum. die zich op de hoogte stelde van het gebeurde. Naar ons van officieele zijde werd medege deeld. zouden de verwondingen van Jhr. Quarles van niet zoo ernstieen aard zijn. De familie Quarles van Ufford was op weg van Middelburg naar Den Haag. Het bericht heeft in Middelburg grooten indruk gemaakt. B. en W. rekenen er op, dat aan de gemeente geen Annexatie-schadeloos stelling van eenige beteekenis zal worden opgelegd. In het gedeelte van ons nummer van Vrij dag dat in de stad bezorgd werd, kenden wij nog uitvoerige bijzonderheden mede deelen over de ontwerp-begrooMng der ge meente Haarlem die weldra in druk ver schijnen zal. Wij ontvangen thans de toelichtende nota van B. en W. Daarin wordt o.a. gezegd: De ontwerp-begrooting 1933 staat geheel in het teeken van de economische crisis. Niet dan met de grootst mogelijke moeite en dan nog deels met buitengewone mid delen en deels met ramingen, die gebaseerd zijn op de verwachting, dat in 1933 eenige verüchting in de werkloosheid zal intreden is het ons gelukt het aanvankelijk belang rijke tekort tot een geringer bedrag terug te brengen. Het totaal-cijfer der begrooting bedraagt wat den gewonen dienst betreft, zoowel aan Inkomsten als aan uitgaven f 16.444.483.94. Trots genomen maatregelen tot bezuini ging en versobering, is he- eindcijfer, dat ten vorigen jare f 16.294.420,51 bedroeg, ge stegen; de stijging is in hoofdzaak te ver klaren a. eenerzijds uit de verhoogde ramingen van Hoofdstuk IX (wenkloozen-aorg) van welk hoofdstuk het nadeelig saldo voor 1933 f 2.356.592.02 bedraagt, terwijl ddteelfde hoofdstuk in 1932 bij primitieve begroo'ing het cijfer van f 2.009.452.50 aanwees; en b. anderzijds uit de ver.hoogi.ng van rente en aflossing van de gesloten geldleeningen waarvoor in 1932 werd vereischt f 3.848.502.33 terwijl in 1933 moet worden geraamd f 3.955.700.58. De ontwerp-bogrootinsr vangt aan met een nadeelig saldo van den dienst 1931, be dragende f 62.382.37. Reeds in de financieele nota d.d, 24 Augustus 1931, hebben B. en W, den raad in uitzicht gesteld, dat de dienst 1931 met een tekort zou sluiten. Dat dit tekort tenslotte tot gemeld bedrag van f 62.382.37 beperkt :s geworden, is te danken aan diverse maatregelen, die de raad op voorstel van B. en W. achtereen volgens heeft genomen. Naast de maatregelen van bezuiniging en versobering, die in dat dienstjaar genomen zijn, noemen B en W. als de voornaam ste: 1. Terugstorting van de reserves der be drijven f 201 000. 2. Verhooe ng winstcijfer lichtfabrieken door tariefswijziging f 100.000. 3. Raming winst grondbedrijf f 3000. 4. Terugstorting uit het reservefonds voor bijzondere doeleinden f 75.000. Voor de maatregelen, sub. 1. 2 en 3 zijn dotSl- den raad bereids de noodige beslui ten genomen: voor den maatregel sub. 4 zullen B. en W. den raad een voorstel deen bij de suppletoire begrooting. waarbij de dienst 1931 zal worden afgesloten. B. en W. meenen, dat de maatregel sub 4 gerechtvaardigd is op grond van de ge dachte, dat het aan hun college onaanne melijk voorkomt, dat in de huidige omstan digheden de daartoe bevoegde Colleges (Re geering en Gedeputeerde Staten) aan de gemeente Haarlem een schadeloosstelling van eenige beteekenis uit de gewone midde len zullen opleggen ten behoeve van de gemeente Heemstede op grond van de An nexatiewet. B. en W. hebben zich onlangs opnieuw met eon vertoog tot de Regeering gewend waarbij hunnerzijds is gewezen op de onrecht vaardigheid die voral in de tegenwoordige omstandigheden een dergelijke schadeloos stelling zou aankleven. B. en W. vertrouwen dat dit vertoog weer klank zal vinden. Ook bij tweede suppletoire ibegrooting voor den dienst 1932 bobben B en W. een gelijk bedrag van f 75.000 aan dit reservefonds onttrokken. Omtrent het boven vermelde nadeehg saldo van hoofdstuk IX deelen B. en W. nog mede, dat de uitgaven voor armenzorg en steun aan werkloozen lager geraamd zijn dan de uitgaven die in 1932 gevorderd zijn en neg zullen worden. B. en W meenen hiertoe gerechtigd te zijn op grond van de overweging, dat de economise he crisis dit Jaar wel zijn diepsten kuil bereikt schijnt te hebben: er zijn teeke nen. die er op wijzen, dat in 1933 eenie.- verlichting te dien opzichte waarschijnlijk is. De door het Rijk te verstrekken subsidie in deze uitgaven hebben B. en W. hooger kunnen ramen; in de eerste plaats is het percentage van deze subsidie in den loop van dit jaar op 75 gebracht, terwijl het voorts aannemelijk is. dat eerlang meer be drijven door de Regeering onder den crisis steun zullen worden gebracht. Zou zulks met name het geval zijn met het bouwbedrijf, dan ware zulks voor enze gemeente van groote beteekenis. De gemeentelijke subsidiën zijn sterk ver minderd; in het geheel met een bedrag van f 40.000. Ten aanzien van het voorbereidend lager onderwijs ls erop gerekend, dat de voor stellen van B. en W. of soortgelijke, die evenveel besparing geven door den raad zullen worden aanvaard. Wat de inkomsten betreft, bijna alle be lastingen hobben in verband met vermin dering van inkomen en van huurwaarden la gere opbrengsten. Het maken van Juiste ramingen, vooral ten opzichte van de opcenten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting is uiterst moeilijk. Zulks klemt te meer. waar omtrent de op brengst van het kohier 1932-1933 op dit oogenblik nog weinig te voorspellen valt. B. en W kunnen er dan ook niet met ze kerheid voor instaan dat de raming van volgnummer 218. sub a en b gehaald zal worden. Eerst by de Memorie van Antwoord zal hieromtrent meer zekerheid bestaan. In afwachting van het verloop van- dit ko hier. alsmede in het vertrouwen, dat de economische omstandigheden zich eeniger- mat zullen verbeteren, doen B. en W. thars geen voorstellen tot verhoogng van belastin gen of nieuwe bezuiniging op personeelsuit gaven. Wel zal het ook voor het jaar 1933 vol strekt noodzakeiyk zyn dat de in de laat ste maanden Ingevoerde bezuinigingen en versoberingen won .jen gehandhaafd en door gevoerd. Aan de begrooting zelf (die wij een half uur voor het afdrukken d"r courant ont vingen) ontleenen wij nog de volgende by- zonderheden: Uitkeering Gemeentefonds De uitkeerlng van het rijk ingevolge de fi nancieele regeling tusschen rijk en gemeen ten is geraamd op ƒ1 692.599 <1932 ƒ1.659.331). Deze verhooging zit in de sty ging van het aantal inwoners. Secretarie-personeel De post voor ambtenaren ter secretarie is gesteld op 291.730 (1932: 296.000). De politie Voor de belooning van inspecteurs, agen ten en beambten van politie is f 549.710 uit getrokken, ongeveer 100 minder dan voor 1932. Straatverlichting 133.500 prykt op de begrooting voor on derhoud van straatlantaarns. Dit is 18.500 minder dan voor 1932 en ruim 20.000 min der dan voor 1931. De kosten van den Gem. Geneeskundigen dienst, geraamd op 64890. zyn ongeveer IOihi lager dan voor 1932. De kosten voor Bouw- cn Woningtoezicht zyn van 96.986 in 1932 gedaald tot 90.548. Openbare Werken 45000 is geraamd voor gebruik van open bare gronden en wateren <1932: 45.500). De bnig-, haven- en kaalgelden zUn op 94.000 geschat 50o lager dan voor 19321. De marktgelden zullen volgens raming 2> 00 meer opbrengen dan in 1932. Het bedrag is nu gesteld op 31.720, Voor onderhoud van straten en pleinen is f 101.751 uitgetrokken. Dit is 74.000 min der dan in 1932 cn t 92.000 minder dan in 1931. Voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen bedraagt de raming 153.301 (1932 167.999). A.s. Dinsdag beslissing over het lot van den Duitschen Rijksdag? (3c blad. Ie pag.) Scheepsramp op dc East River by New-York Totnutoe 37 dooden en 75 gewonden. (3c blad, le pag.) De Haarlemsche gemecntebcgrooting (Ie blad, le pag.) De Haarlemmers huldigen Jac. van Egmond. Zegetocht door dc stad. Ontvangst ten Stadhuize. (2e blad, 3e pag.) De iceg HaarlemAmstrcdam. Ken halve ton is noodig om het gevaar te kecrcn. (3e blad, le pag.) ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een moeilijke begrooting. (le blad, le pag.) Ontboezemingen van een Optimist. (2c blad, le pag.) C. Sipkcs: Reisbrieven uit Rusland. Eén dag in Warschau. (4e blad, le pag.) J. D Schuil: Het tooncel te Amsterdam. Drie premières. (4e blad, 3e pag.) Karei de Jong: Radiomuziek der Week. Een voorbespreking. (4e blad, 3e pag.) Willy van der Tak: Het „dure" Ncderland- sche bock. Het standpunt van den uit gever. (4e blad. 3e pag.) H. D. Vertelling: Artlstenhaat (4e blad, le pag.) W. S.: Uit het leven onzer voorouders. De Taveernen. (4e blad, le pag.) W. Eland: Wat is t\jd? '4e blad. 2e pag.) Het Haarlemsche Stadsbeeld De Zijlvest. ,(4e blad, 2e pag,!

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1